סיילים, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: חנויות, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2020, 14:26

Kazz כתב:קליימן, אין קשר כי הפצת משחקים שיימכרו רק בחנות של אפיק לא משפרת חנות. הפצת משחקים לא מפתחת חנות. עוד פעם נזכיר את הדוגמה של EA. אפיק לא תפיץ משחקים יותר פופולריים ובקצב יותר מהיר מאשר EA הפיצה באוריג'ין. ומה בסוף היה הנתח שוק שלה? והמטרה של אפיק היא להיות משמעותית יותר.

אני חושב שאתה מתבלבל. אני לא חושב (שים לב, הבדל בין הערכות לעובדות), שחשוב לאפיק להתחרות עם סטים על כל משחק ומשחק, וגם לא על כל פיצ'ר. כרגע ככל הנראה יותר חשוב להם לייצר לאנשים הרגל של פתיחת החנות ושימוש בה, והדבר הזה לוקח לא מעט זמן, בטח כשסטים היא ברירת המחדל כ"כ הרבה שנים. אז הם מפתחים משחקים(שלא מעניינים אותי) , עובדים על החנות עצמה (בעצימות יותר נמוכה), מממנים משחקים חדשים(מאולפנים שאני מעריך) ונכנסים לתחומי ההפצה. אתה צריך להוציא לך מהראש שכל עוד אפיק לא עושה בדיוק את מה שואלב עושה, אז היא לא שווה כלום. היא משקיעה במקומות שיותר נראה לה להשקיע. האם זה ישתלם? אולי.. אולי לא... נחיה ונראה... אני בטח שלא נביא ועוד יותר לא מעריץ של חברות ענק שכאלה. מצידי שיסגרו את השערים מחר בבוקר..
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2020, 15:25

המטרה המוצהרת של אפיק הייא לתת פייט לסטים ולהשתוות אם לא להתעלות עליה במכירות של משחקי צד ג'. לא צריך שנה וחצי כדי לפתח הרגלים במיוחד לאור הליין-אפ שהיה להם ב 2019.

מה שאפיק עשתה עד עכשיו הניב נתוני מכירה נמוכים של משחקי צד ג' (לפי התון שהם חלקו עבור שנת 2019) והניב את זה ששנה וחצי אחרי המפיצות הגדולות לא תומכות בה בהיקף שמתבקש היה שיהיה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2020, 15:35

להפוך למפלצת ברמה של סטים לוקח שנים. סטים קיימת כבר 17 שנים בהשקעה של מליונים ונסיון של כמעט שני עשורים. אולי עכשיו הכל נראה נהדר בסטים אבל אנשים קצת שוכחים את החמש שנים הראשונות שלהם שהיו די קטסטרופה. אפיק מנסה לתקוף את זה מכמה כיוונים, אם הם יתמידו לאט לאט הם יצליחו. לעקוף את סטים תוך שנה וקצת? אין מצב. עוד עשור? אולי. יש להם הרבה עבודה לפניהם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2020, 16:07

מיליונים? או מיליארדים רבים?

בכל מקרה, אפיק לא רוצה להיות כמו סטים בדיוק, אחרת היא הייתה מקבלת כל משחק שנכנס בדלת. עובדה שהיא לא כרגע. האם יש גם מפיצות שלא מביאות את המשחקים שלהן לאפיק? ברור. הן גם לא מביאות אותם לחנויות אחרות חוץ מסטים, כי זה הכי קל לרוב ושם יד מאות מיליוני אנשים שרגילים לפתוח אותה כל יום ולקנות ישירות ממנה, לא משנה מה. לא רואה למה צריך להמשיך להמשיך עם אותן החפירות כל איזה כמה שבועות. רוצה להגיד שאפיק היא כישלון והחנות שלה גם? אחלה. אז שתיהן כישלון חרוץ לפי כל הפרמטרים הרלוונטיים למה שבא לך להגיד, טוב? מנסים להסביר לך שיש כאן מיקוד שונה. אתה נביא ויודע להגיד שמשהו ספציפי לא יעבוד ואחר יעבוד בוודאות? כי אני לא.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2020, 16:12

סטים פרצה דרך והיו מספיק חברות שעשו חנויות מאז כדי ללמוד מה לא לעשות ומה כן לעשות. שלא יעקפו את סטים, שיתחילו קודם להציע את כל המשחקים הגדולים שנמכרים בסטים באותו יום. זה שזה עדיין לא המצב מעיד עבורי על בעיות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2020, 16:22

ואלב יצרו את סטים שלא היה שומדבר דומה בסביבה... לשיטתך, הם עשו טעות חמורה. כי הם ראו מסביב מה מצליח ומה לא... אז אולי, רק אולי, אפיק מנסים משהו אחר, שיצליח מאוד, ואז עוד חמש שנים נסתכל על הדיון הזה ונגיד "ואללה, הלך להם" או שאולי נסתכל ונגיד "ניסו, ולא הצליחו..." בכל מקרה, אני לא דואג מזה כלל, כי זה בערך הדבר האחרון שבאמת חשוב בעולם. אם אפיק ירוויחו עוד x מיליונים או פחות, או אם סטים תמשיך להיות ברירת המחדל. אותי זה לא מדאיג כהוא זה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2020, 18:30

אם הם מאשרים משחקים ידנית אז כנראה שהם לא מעוניינים עדין בלהיות קופי של סטים, לפחות לא כרגע. כלומר יש להם אסטרטגיה, רואים את זה טוב מאוד, ולמה מפיצה X כן נמצאת שם ומפיצה Y לא אלה החלטות שאין לנו שמץ של שקיפות לתוכן. אני יודע שאתה אוהב לקפוץ למסקנות "אפיק כיששלשללווןןןןן גגגגגרררר" אבל אתה (ואנחנו) אפילו לא מודע לתחזיות ולנתונים. כמה עותקים בורדרלנדס 3 היה אמור למכור באפיק? יש לך מושג? כמה הוא מכר בסוף? יש לך מושג? לי אין, אז לא ברור לי איך לך יש.

אפיק נוקטת באסטרטגיות שונות, הם קונים משחקים שיצאו שם בבלעדיות (למשל הטורף רק יצא באפיק עכשיו), הם מממנים אינדים, הם עושים הפצה מלאה למשחקי צד ג' כמו מה שהם עושים עם הבא של רמדי (קונטרול 2? AW2?), הם עושים סליים מגניבים בטרוף עם הוואצ'ר 10$ הזה שפנק לי את הצורה כבר כמה פעמים, הם מחלקים משחקים בחינם והם לאט לאט משדרגים את החנות ונותנים למפתחים כלים חדשים. זאת האסטרטגיה שלהם כרגע. כן, אין להם את XCOM2, אני בטוח שאם אפיק היו רוצים את XCOM2 בחנות שלהם, הוא היה שם, אבל האסטרטגיה שלהם כרגע שונה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 28 מאי 2020, 21:47

Arx Fatalis המעולה בחינם לכבוד 20 שנה לארקיין בחנות של בת'סדה:
https://bethesda.net/en/article/6rPaxM6 ... kane20.com

תעשו join insiders וסמנו קבלת מיילים והוא יופיע בלאנצ'ר. זה יכול לקחת כמה ימים, כרגע אצלי אין עדיין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2020, 21:56

המשחק שאפיק מחלקת בחמישה ימים הקרובים הוא בורדרלנדס 1+2 בגרסת ה-GOTY.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 מאי 2020, 22:02

BiA כתב:Arx Fatalis המעולה בחינם לכבוד 20 שנה לארקיין בחנות של בת'סדה:
https://bethesda.net/en/article/6rPaxM6 ... kane20.com

תעשו join insiders וסמנו קבלת מיילים והוא יופיע בלאנצ'ר. זה יכול לקחת כמה ימים, כרגע אצלי אין עדיין.

הוא שם,אתה פשוט צריך ללחוץ על החץ בצד שלוקח אותך לכל המשחקים בלאנצ'ר.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 28 מאי 2020, 22:04

מוזר, נכנסתי לכולם אבל הראשון ברשימה שם הוא קת'ולהו ו-Arx לא מופיע.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 29 מאי 2020, 10:49

GOG עושים עכשיו מבצע קייץ
מה שמוזר זה שבמסגרת המבצע הם מציעים בחינם גרסאות דמו של 7 משחקים . הדמואים הם בלעדיים לGOG ומה שעוד יותר מוזר זה שהם מפרסמים שאחרי המבצע הדמואים יורדו מהחנות. זו הפעם הראשונה שאני שומע על דמו בתור פיצ'ר של מבצע מכירות.
לא מבין מה האינטרס של המפיצות להסכים לתנאים המוזרים האלה.
המשחקים הם
Desperados III, Destroy All Humans!, System Shock, CARRION, Spiritfarer, Vagrus - The Riven Realms, Cris Tales

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 מאי 2020, 11:07

DrKeo כתב:אם הם מאשרים משחקים ידנית אז כנראה שהם לא מעוניינים עדין בלהיות קופי של סטים, לפחות לא כרגע. כלומר יש להם אסטרטגיה, רואים את זה טוב מאוד,

לא מכיר אסטרטגיה של חנות של לא למכור משחקים גדולים. גם באישור ידני הם היו נותנים עדיפות לדום וXCOM. הם מוכרים את הרימאסטרים של MAFIA (מבית 2K) אז למה לא למכור את ה XCOM החדש? אין בזה הגיון.

השלב של משיכת משתמשים מיצה את עצמו. זה מה שהם עשו כל שנה שעברה. יש להם עשרות מיליונים של חשבונות. עכשיו בא האדם שבא לו לקנות שם את המשחק החדש ואז רואה שאין שם את דום, אין את chimera squad, אין את גירס טקטיקס.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 מאי 2020, 13:02

על סמך מה אתה אומר שהשלב של משיכת משתמשים מיצה את עצמו? יש לך נתוני שימוש בלאנצ'ר? אתה יודע מה היעדים והמדדים שאפיק שמה לעצמה להצלחה? מה נחשב מבחינתם כישלון? מה ''תוכנית חמש השנים'' שלהם? הרי אין לך מושג לגבי דבר וחצי דבר. אתה סתם פרשן כורסאת גיימינג :).
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 מאי 2020, 13:25

אני יודע שבסוף 2019 היו עשרות מילוני חשבונות ומשתמשים. אולי הגיע הזמן לטפח שם סדרי קנייה שתואמים לסדרי מספרי החשבונות?

חנות עם השאיפות של אפיק ששנה וחצי אחרי לא מציעות למכירה את המשחקים הנ"ל היא כישלון. אולי בעתיד היוצרות יתהפכו אבל כרגע החנות היא כישלון. קצב הטעמת פיצ'רים, נתוני מכירה של משחקי צג ג' שפורסמו בסוף 2019, מספר ההוצאות השנה, מספר ההסכמים לשיגורים בלעדיים, זהות המשחקים הבלעדיים - הכל נכון לעכשיו מעיד על כישלון החנות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 מאי 2020, 14:00

כבר דיברנו על ההבדל בין הערכות לעובדות? אתה מעריך שהחנות היא כישלון. יתכן ובאפיק מרוצים. אתה מעריך שהמפיצות לא מעוניינות להביא את המשחקים שלהן לחנות, אבל במקביל מצביע במשחקים מסוימים של אותן מפיצות אכן נמצאים בה. האם יתכן שיש רובד שלם של פעילות שאין לך מושג לגביו? האם יתכן שיש עולם שלם של החלטות ואסטרטגיה שאתה לא חשוף אליהם ולא מסוגל בכלל לפרשן אותם כי אין לך את הנתונים? אני מהמר שכן.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2020, 14:35

קאז, פרשנות הכורסה שלך שמבוססת על המצאות לא בדיוק יוצרת דיון עמוק במיוחד.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 מאי 2020, 19:11

נתון רשמי חלש לגבי הכנסות ממשחקי צד ג' בהתחשב בליין-אפ שהיה לחנות.
המציאות שכולנו רואים של הוספת פיצ'רים ופיתוח החנות.
המציאות של ליין-אפ המשחקים הבלעדיים שמשוגרים השנה.
המציאות של משחקי צד ג' בולטים שאינם בחנות.

כן, לבת'סדה יש איזו אג'נדה מתוחכמת למה דום אטרנל לא שם - האם ייתכן שההנחה ההגיונית ביותר היא הנכונה? שאיך שבת'סדה רואים את הנתונים לגבי החנות, הם לא מפסידים הרבה שהם לא שם?
וכל חנות עם השאיפות וההצהרות של אפיק, ועם הקאט של אפיק, שלא מצליחה אחרי שנה וחצי להשיג תמיכה כמו שצריך מהמפיצות הגדולות (שלהן לכאורה האינטרס לתמוך במתחרות) היא חנות שעד כה נכשלה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 מאי 2020, 19:27

משחקי צד ג' אינם בולטים בחנות? אני נכנס לחנות כל כמה ימים - תמיד אני רואה איזה משחק שהוא לא של אפיק... מה הכוונה שאינם בולטים בחנות?

לשאר הנקודות - שוב, אתה מתבלבל בין הערכות ועובדות. אתה רואה את קצב פיתוח החנות והוספת הפיצ'רים ומסיק מסקנה אחת. ניתן בקלות להסיק מסקנות אחרות.
ליין אפ המשחקים הבלעדיים - יתכן שאפיק החליטה להזיז את התקציב ולהעביר יותר משקל למימון המשחקים אותם היא תפיץ בהמשך, וויתרה על בלעדיות זמנית של חלק מהכותרים הגדולים? בוודאי שיתכן. האם אנחנו יודעים מה קרה? לא. שוב, הבדל בין הערכה, לעובדה. (הכי מצחיק, כשהיא השיגה בלעדיות, זעקת שמדובר בטקטיקה נלוזה. כעת, כשהיא פחות רודפת אחרי בלעדיות, אתה דן אותה לחובה על כך).
בקיצור ידידי, אין לך עובדות, אין לך נתונים אמיתיים. יש לך מצבים נקודתיים נסיבתיים, שאתה משליך עליהם תובנות שיתכן והן נכונות, אך באותה מידה יתכן שאינן.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 מאי 2020, 20:26

משחקי צד ג' בולטים שאינם נמכרים בחנות.

למה שאפיק תוותר על בלעדיות למשחקים גדולים אבל תמשיך עם משחקים קטנים/זוטרים? אם קונים בלעדיות אז קונים לדברים גדולים, אלא אם כן המפיצות פחות ששות להיכנס להסכם שכזה.
לאפיק יש כסף 'לבזבז' על להביא משחקים בני שנים לחנות חינם. אז יש להם כסף לבזבז על בלעדיות למשחקים חדשים ומצופים. לאור הנתונים, ההנחה ההגיונית היא שהמפיצות פחות ששות לשגר בבלעדיות את המשחקים החדשים שלהם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 מאי 2020, 21:45

אתה גם מנהל הכספים של אפיק ולא ידענו? חבר'ה, יש פה חתיכת אינסיידר! בוא, בבקשה, פרט לנו את התקציב של אפיק שנה שעברה, כולל ההשקעות בחינמים ובלעדיים, והסבר לנו מדוע השנה יש הבדל. נשמח כמובן לסכום המדויק שאפיק משקיעה בשלושת המשחקים שהיא מתכוונת להפיץ, ואיך הוא השפיע אסטרטגית רוחבית על הפעולות של החברה השנה. אם תוכל גם לשפוך טיפה אור על טים סוויני זה יהיה מעניין. איך הוא במציאות?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2020, 00:18

קאז, אם יש במילון תמונה ליד פרשנות כורסה לא מבוססת על נתונים, כנראה יש שם צילום מסך של ההודעות האחרונות שלך. אני מתגעגע לימים שהנרטיב היה שאפיק נוראיים כי הם משלמים על בלעדיים במקום למממן משחקים מאפס. עכשיו שאפיק מממנת משחקים מאפס, הנרטיב השתנה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 30 מאי 2020, 11:39

שום דבר לא השתנה ב'נראטיב'. זה אתם שמתפתלים מלהתייחס למציאות.

נתון ההכנסות ממכירת משחקי צד ג' לשנת 2019 היה נמוך - התפתלתם וטענתם שזה לא סכום נמוך.

נתון מס' וזהות המשחקים שחתמו על הסכם בלעדיות זמנית השנה - יש פחות משחקים ומרביתם בפרופיל נמוך. הבדל עצום לעומת 2019. אתם מתפתלים ומתפלפלים על העברת תקציב. ההגיון אומר שאם מפסיקים בקניית בלעדיות אז שגם יפסיקו בקניית בלעדיות למשחקים זוטרים שלא ישנו כלום, כי אם לקנות בלעדיות אז לקנות למשחקים משמעותיים.

אפיק מוכנים לפזר מיליונים כדי שמשחקים בני כמה וכמה שנים יחולקו אצלה בחינם. אפילו לחלק בחינם משחק שיצא לפני שנה אצלם. אפיק מוכנים לפזר ולהפסיד כסף על מימון הנחות בקופונים. ההגיון אומר שכל עוד זה נעשה אז כך גם קניית הבלעדיות. הרי אתם אמרתם שבלעדיות זמנית זו הדרך הכי יעילה שאנשים ייאמצו את החנות.

משחקי צד ג' משמעותיים שיצאו השנה ולא נמכרים דרך החנות של אפיק - אתם מתפתלים שיש איזה אג'נדה סודית ומתוחכמת למה בת'סדה לא מוכרת את דום ולמה 2K לא מוכרת את XCOM. ההגיון הפשוט אומר שכנראה לא משתלם להם. אולי הבעיה היא בצד הלוגיסטי של אפיק. בין כה וכה מדובר בכישלון של החנות לבסס את עצמה אחרי שנה וחצי.

המשך השתיקה (ההשתקה?) הכמעט מוחלטת של מפתחות על נתוני המכירות שלהם.

---

אני לא מבין מה אתם רוצים משלושת המשחקים שאפיק מממנים - זה אחלה. אבל אין לזה שום נגיעה לחנות. הצלחתה או כישלונה של EGS לא ייקבע על ידם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2020, 12:09

Kazz כתב:נתון ההכנסות ממכירת משחקי צד ג' לשנת 2019 היה נמוך - התפתלתם וטענתם שזה לא סכום נמוך.

מה הייתה חלוקת הרווחים? מה היה הצפי ממכירות של כל אחד ואחד מהמשחקים? כמה הם היו אמורים למכור בסטים?

Kazz כתב:המשך השתיקה (ההשתקה?) הכמעט מוחלטת של מפתחות על נתוני המכירות שלהם.

מה נתוני המכירות של סטים? מה אומרת השתיקה של valve ב17 שנים האחרונות?
Kazz כתב:אני לא מבין מה אתם רוצים משלושת המשחקים שאפיק מממנים - זה אחלה. אבל אין לזה שום נגיעה לחנות. הצלחתה או כישלונה של EGS לא ייקבע על ידם.

לול, אז עכשיו זה לא עוזר לחנות? אבל אתה זה שאמר שהם צריכים למממן משחקים מאפס בכדי לגרום להצלחה של החנות!

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 30 מאי 2020, 12:13

לא יודע איפה אתה רואה התפתלות. ביקשתי ממך, כ סמנכ"ל הכספים של אפיק גיימז, להביא את המספרים. בכמה תוקצבה בלעדיות לשנת 2020, לעומת 2019. כמו כן, בכמה תוקצבו משחקי החינם השנה. וכמובן שיש קשר הדוק בין מימון של 3 משחקים (לפחות אחד מהם בקטגוריית ה aaa מבחינת תקציב, של רמדי) לבין השאר - יש תקציב בחיים, ועושים תעדוף. אולי בלהלה לנד או כשההורים מממנים או משהו כזה, אפשר גם וגם וגם. אבל גם מי שיש לו המון המון המון כסף, לרוב לא ממהר סתם לרוץ ולשרוף אותו בחיים. הוא מבצע השקעות באפיקים שונים. חלקם יניבו רווחים יפים, ואחרים כנראה יעלמו. זה לא אומר שכדאי שהוא ימשיך לשרוף כסף באפיקים שהוא סבור שיכניסו הרבה פחות מאחרים וכו'.

זו כנראה ההודעה האחרונה בה אענה לך על הנושא הזה, כי אתה אתה עדיין, כמו שניסיתי להסב את תשומת לבך, מתבלבל בין הערכות לעובדות. אתה לוקח נתון כלשהו, מלביש עליו הגיון שלך (שבעיניך הוא הכי הגיוני ובריא בעולם - זה טבעי), ולא מוכן לזוז ס"מ, למול סברות הגיוניות אחרות. שים לב שנדב ואני לא אומרים שאנחנו יודעים מה הם עושים ולמה. אנחנו נטו אומרים שיש סברות אחרות. הגיוני לחשוב שמימון של 3 משחקים שיעלה ככל הנראה עשרות רבות של מיליוני דולרים, יוריד מהתקציב של הבלעדיות לאותה השנה. אתה יודע, עם כמה שהם מרוויחים מ פורטנייט, זה לא כסף שימשיך לזרום לעד.

אגב, אתה בעצמך הצעת שיממנו משחקים בשביל לחזק את החנות: viewtopic.php?p=95865#p95865

אז עכשיו אין לזה כל נגיעה? :roll:
נערך לאחרונה על ידי Klayman ב 30 מאי 2020, 12:20, נערך פעם 1 בסך הכל.
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים