סיילים, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: סיילים, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2020, 19:37

Kazz כתב:אני חייב לציין את התמחור המקומי המצויין של פרסונה 4. 15% זול יותר מבדולרים; 20% מבליש"ט; ו31% זול יותר מביורו.

ככה זה כשיש תמחור אזורי, תמיד מזמברים מישהו. פעם אחת זכינו (ב9.4% אגב, לא ב15%) וב-99% מהמקרים הפסדנו בגדול.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 יוני 2020, 11:55

ככה זה שיש חברה שמעוניינת לתת מחיר הגיוני והוגן ולא לנפץ מחיר שהוא גבוה מאוד גם מהמחיר שמחזיקת הפלטפורמה מציעה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2020, 12:02

Kazz כתב:ככה זה שיש חברה שמעוניינת לתת מחיר הגיוני והוגן ולא לנפץ מחיר שהוא גבוה מאוד גם מהמחיר שמחזיקת הפלטפורמה מציעה.

מה המחיר ש-VALVE מציעה? כי גם המשחקים של VALVE יותר יקרים בארץ מאשר בארה"ב (65$ בישראל לאלכס למשל) אז חבל ש-VALVE גם לא מקשיבה למחיר שמחזיקת הפלטפורמה מציעה...

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 15 יוני 2020, 12:39

דווקא 65 דולר זה סוג של זול יותר בארץ.. אלא אם כן אתה גר באיזו מדינה בלי מעמ
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2020, 12:57

swiss-the-engine כתב:דווקא 65 דולר זה סוג של זול יותר בארץ.. אלא אם כן אתה גר באיזו מדינה בלי מעמ

65$ זה 5$ יותר יקר מאשר אם היו נותנים לך לקנות משחקים בסטים מארה"ב כמו פעם. זה הנושא, כי קאז כל כך אוהב תמחור מקומי ותקף את EPIC ארוכות על זה אבל תמחור מקומי מזמבר אותנו כבר שנים בסטים, גם ממשחקים של VALVE עצמם. מעבר לזה, מעולם לא ראיתי בחשבונית של סטים רובריקה של מס או מע"מ, כלומר VALVE כנראה לא בדיוק משלמת מע"מ פה בישראל ו-100% מה-65$ הללו הולכים לכיס שלה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

Re: חנויות, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי swym » 15 יוני 2020, 16:17

sharonbn כתב:זה לא מדויק ש"אגרנות דיגיטלית" לא מקוטלגת כהפרעה. כל התחום של הפרעות הקשורות לעולם הדיגיטאלי, כמו התמכרות לאינטרנט (IAD) שימוש כפייתי במחשב (CIU) התמכרות לפורנו, התמכרות לקניות אונליין - עדיין לא מתועד באופן מסודר בספרות המקצועית אבל בהחלט מוכר לאנשי המקצוע ואנשים בהחלט מאובחנים קלינית בהפרעות מסוג זה מזה כבר כמה שנים.
ושוב אני אחזור על מה שאמרתי, הבעיה עם אגרנות אינה המקום הפיסי שתופסים החפצים. וגם לא הערך שלהם. ההערה על ערך של הספריה בשוק האפור - ברור שזה "ערך" שנמצא בראש של האגרן. אף אחד לא אוגר ספרייה דיגיטאלית בתור השקעה פיננסית.
הבעיה לאיכות החיים נובעת מכמות הזמן והאנרגיה שהאגרן מבזבז על האיסוף והאחזקה של האוסף (קיטלוג למשל)
הפן הזה מתואר טוב במקרה (הקליני) המתועד פה בקישור
https://casereports.bmj.com/content/201 ... 015-210814
חוץ מזה, בלי קשר לאבחון פסיכולוגי או פסיכיאטרי, התופעה התרבותית-חברתית מוכרת ומתוזכרת היטב. גם הצורך שלנו לענות להתראות מהטלפון באופן מיידי היא תופעה מוכרת ומתוזכרת אפילו שהיא לא מאופיינת כלל כהפרעה נפשית

זה מדוייק מאד ש"אגרנות דיגיטלית" לא מקוטלגת כהפרעה, למעשה זה אפילו מה שהמקרה שקישרת אליו מבהיר: אין שום הפרעה מקוטלגת כזו, ולכן לדעתם צריכה להיות...

... רק שהמקרה שלהם מתבסס על דיווח עצמי, מבוסס על מדגם בגודל של אדם אחד (1), ועוד אדם שמראש מאובחן קלינית גם באוטיזם, גם בADD, גם בדפרסיה, וגם באגרנות כפייתית "רגילה". הפעילות שמתוארת (ומתחילה לא באגירה אובססיבית של תמונות, אלא צילום אובססיבי של תמונות - מעל ל1000 ביום) היא ככל הנראה רק סימפטום של אחת משלל ההפרעות האחרון מהן הוא סובל.
הקייס הזה הוא בערך המקביל של לטעון שצריכה להיות הפרעה מקוטלגת חדשה של "אלימות דיגיטלית", ולצורך כל להתבסס על ציוצים אלימים בטוויטר של רוצח המונים שגם אובחן קלינית כפסיכופת, ועכשיו מצייץ קללות מהטלפון שהוא הבריח באמצעות התותבת אחרי שהוא כרת לעצמו את היד. לבנות על מקרה רעוע כזה תאוריה שלמה של הפרעה חדשה זה junk science, ואני מניח שאם זה היה נשלח לביקורת עמיתים רצינית אז כנראה שכמות הריג'קטים היתה ארוכה יותר מהמאמר עצמו: הרי מספיק לקחת בחשבון את הטענות לפיהן תופעות הלוואי ה"פיזיות" של צילום אובססיבי כזה הן עבודת קיטלוג של שעות שהמצלם נמנע ממנה (כבר לא צריך, גוגל תמונות פתר את הבעיה הזו) ואגירה פיזית של כוננים קשיחים וגיבויים שעושים בלאגן בבית (גם לא צריך, גוגל תמונות פותר את הבעיה הזו) בשביל לראות איך כל הטיעון קורס.

צריך להבין רוב הפרסומים האקדמיים - ובטח בתחום הזה - הם כאלו שמבוססים על Junk science, כאלו שהמטרה שלהם היא לא לקדם מחקר מדעי אלא נע על הטווח שבין לקדם את מספר הפרסומים, לבין לקדם את הספר החדש של מחבר הפרסום, ועד לקדם את הקליניקה. אפילו במקרים הנדירים שכן מגיעים לשלב שבו מישהו הצליח לקדם הפרעה קלינית תחת כל מיני ארגונים כמו ה-WHO (הומוסקסואליות לפני כמה עשורים, או התמכרות לאונליין בימינו), מתברר בדיעבד שזה נעשה בלחץ פוליטי וכשבאים לבדוק את המדע מאחורי העניין מגלים שאין שם כלום.

DrKeo כתב:מה המחיר ש-VALVE מציעה? כי גם המשחקים של VALVE יותר יקרים בארץ מאשר בארה"ב (65$ בישראל לאלכס למשל) אז חבל ש-VALVE גם לא מקשיבה למחיר שמחזיקת הפלטפורמה מציעה...

כשהחנות הושקה בשקלים הם הציעו ברירת מחדל של 3.7 ש"ח לדולר, למרות ששער הדולר היה שווה אז (כמו היום) 3.5. זה היה מהלך די זין מצידם, כי את הכסף בדולרים בחשבון (למי שהיה) הם המירו לפי שער של 3.5...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: חנויות, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2020, 20:13

swym כתב:כשהחנות הושקה בשקלים הם הציעו ברירת מחדל של 3.7 ש"ח לדולר, למרות ששער הדולר היה שווה אז (כמו היום) 3.5. זה היה מהלך די זין מצידם, כי את הכסף בדולרים בחשבון (למי שהיה) הם המירו לפי שער של 3.5...

מצטער אבל Valve קדושים, ולכן על פי דוגמה של כנסיית סטים, אני מכריז עליך כשקרן.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 יוני 2020, 20:26

DrKeo כתב:
מה המחיר ש-VALVE מציעה? כי גם המשחקים של VALVE יותר יקרים בארץ מאשר בארה"ב (65$ בישראל לאלכס למשל) אז חבל ש-VALVE גם לא מקשיבה למחיר שמחזיקת הפלטפורמה מציעה...

ההבדל במחיר כרגע הוא 4$. הרבה, הרבה פחות מאשר המחירים שמפיצות אחרות תוקעות שם.
למה זו ה'מחירון' שואלב ממליצה עליו? תשאל אותם. אין לי מושג מה הוא התמחור המקומי הישראלי ה'אובייקטיבי' ולפי מה ומתי יש לעדכן אותו. אירופאיים ואנגלים מקבלים מחיר יקר יותר משחר ההיסטוריה על כל הפלטפורמות.

לחברות יפניות יש כנראה יותר ניסיון בלמכור משחקים בשאר העולם אז הם יותר קשובים לתמחור מקומי? אולי בגלל שהשקל הוא מטבע חדש יחסית בסטים ויש פחות נתונים?

האחריות למחיר מקומי מנופח היא על מי שמשתמש בו באופן מפוקפק. ובסופו של דבר אם המחיר המקומי לא לטעמך, אפשר לקנות את 99% מהמשחקים בחנות צד ג' שמוכרת בדולרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2020, 21:29

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

ההבדל במחיר כרגע הוא 4$. הרבה, הרבה פחות מאשר המחירים שמפיצות אחרות תוקעות שם.
למה זו ה'מחירון' שואלב ממליצה עליו? תשאל אותם. אין לי מושג מה הוא התמחור המקומי הישראלי ה'אובייקטיבי' ולפי מה ומתי יש לעדכן אותו. אירופאיים ואנגלים מקבלים מחיר יקר יותר משחר ההיסטוריה על כל הפלטפורמות.

לחברות יפניות יש כנראה יותר ניסיון בלמכור משחקים בשאר העולם אז הם יותר קשובים לתמחור מקומי? אולי בגלל שהשקל הוא מטבע חדש יחסית בסטים ויש פחות נתונים?

האחריות למחיר מקומי מנופח היא על מי שמשתמש בו באופן מפוקפק. ובסופו של דבר אם המחיר המקומי לא לטעמך, אפשר לקנות את 99% מהמשחקים בחנות צד ג' שמוכרת בדולרים.

המחיר המקומי מזמבר אותנו, נקודה. הייתי אומר אותו דבר על הקונסולות אבל דיגיטלית כל מחזיקות הקונסולות נותנות לך לקנות איפה שבא לך (גם בPSN וגם בחנות של נינטנדו אני קונה בדולרים בחנות אמריקאית) כך שזה לא המקרה אצלם. אין לי בעיה אם סטים היו מזמברים בשקלים כמו שהם מזמברים כרגע אבל הייתי יכול לבחור בחנות שבא לי, אבל אני לא יכול, כופים עלי שקלים. לקנות בחנות חיצונית? בהחלט אופציה, אבל לא תמיד. את אלכס לא מוכרים בחנות חיצונית ונאלצתי לקנות אותו בסטים ב225₪ שזה היום 65$. זה המשחק הדיגיטלי הכי יקר שקניתי בעשור האחרון.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 יוני 2020, 21:54

המחיר המקומי נתון לשיקולה של כל מפיצה. מי שמזמברת - מזמברת. הם מזמברים גם אוכלוסיות הרבה יותר גדולות וחשובות מהשוק הישראלי.
בפס4 אתה צריך לבחור אם לשלם יותר או לנהל 2 ספריות משחקים וחברים שונות. לשיקולך.

אמרתי שב 99% מהמקרים אתה יכול לקנות בדולרים בחנות אחרת (וששום סכום מהכסף יגיע לואלב). ב 1% שלא, השיקול הוא שלך. אותי מעניין ההפרשים הכמט רנדומליים שחלק מהמפיצות שמות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2020, 22:09

Kazz כתב:המחיר המקומי נתון לשיקולה של כל מפיצה. מי שמזמברת - מזמברת. הם מזמברים גם אוכלוסיות הרבה יותר גדולות וחשובות מהשוק הישראלי.

אמרתי שב 99% מהמקרים אתה יכול לקנות בדולרים בחנות אחרת (וששום סכום מהכסף יגיע לואלב). ב 1% שלא, השיקול הוא שלך. אותי מעניין ההפרשים הכמט רנדומליים שחלק מהמפיצות שמות.

השיקול לקנות בשקל בסטים הוא לא שלי, כי כופים עלי את החנות הישראלית, יש רק אופציה אחת. השיקול לקנות את אלכס בחנות חיצונית לא קיים כי Valve לא מוכרים אותו בחנויות חיצוניות, יש רק אופציה אחת. ולא רק מפיצות מזמברות אותנו, המחיר המומלץ הוא כבר ביחס המרה שמזמבר אותנו אז מה הסיכוי שמפיצה תקבע מחיר סופר אדיב כשכבר valve ממליצה על מחיר גבוה מדי?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 יוני 2020, 06:17

Kazz כתב:המחיר המקומי נתון לשיקולה של כל מפיצה. מי שמזמברת - מזמברת. הם מזמברים גם אוכלוסיות הרבה יותר גדולות וחשובות מהשוק הישראלי.

ה99 אחוז שלך לא מחזיקים אפילו אם מסתכלים רק על טבלת ה top sellers הנוכחית. Journey, don't starve together, oxygen not included, Raft ואלה רק מה 20 מקומות הראשונים בטבלה ומה שהיה לי כח לחפש. לא ניתן לרכוש את המשחקים האלה ב3 חנויות בהן אני רוכש משחקים למחשב (gmg, fanatical ו cdkeys). בהחלט ניתן למצוא את חלקם באתרים יותר שנויים במחלוקת כמו g2a נגיד, אבל סלח לי אם אני מעדיף לא לסכן את החשבון שלי ולרכוש שם.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 16 יוני 2020, 15:28

נחמד לשחקני קונסולות שעוברים למחשב או למהגרים מסטים.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 18 יוני 2020, 11:12

לחובבי הקרולרס עם הרבה סבלנות, טרילוגית eye of the beholder בגוג בחינם כרגע כחלק ממבצע D&D.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 19 יוני 2020, 11:44

BiA כתב:לחובבי הקרולרס עם הרבה סבלנות, טרילוגית eye of the beholder בגוג בחינם כרגע כחלק ממבצע D&D.

קישור עבור מי שרוצה לזרז הליכים:
https://www.gog.com/game/forgotten_real ... ection_one
הטרילוגיה בחינם בGOG, פלוס הרימאסטר של C&C ו-Red Alert שיצא עכשיו. ימים טובים להיזכר ב-Westwood ז"ל...

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 יוני 2020, 13:54

לבעלי XBO/360/אנשים עם חשבון MS שבא להם משחק 360: משום מה Injustice הראשון ל-360 וחלק מה-DLC שלו חינמיים כרגע דרך המרקטפלייס ולא ברור אם זה בטעות או במכוון,אבל זה שם אם אתם מעוניינים. באופן מוזר,המשחק אף פעם לא קיבל גרסאת XBO למרות שגרסא לפס4 קיימת.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 יוני 2020, 08:15

Steam Summer Sale החלה. על רכישה של 100 ש''ח, תקבלו 17 ש''ח הנחה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 יוני 2020, 09:02

נשמע לי חדש הקטע הזה של האקסטרה 17₪, זה היה בעבר? פשוט זה מצלצל לי ממש מוכר.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 יוני 2020, 09:08

אולי זה מבצע ללא מע"מ

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 יוני 2020, 09:18

sharonbn כתב:אולי זה מבצע ללא מע"מ

אם אתה קונה ב100₪ זה יוצא הנחה גדולה מהמע״מ ואם אתה קונה ביותר מ-117₪ זאת הנחה קטנה מהמע״מ. אבל זה כן נשמע בול כמו ״תקנה מעל ל15$ וקבל קופון 10$״ של אפיק, רק כאן זה תקנה מעל ל100₪ וקבל קופון של 17₪. אני משער שזה תרגום למטבע ישראלי של תקנה ב30$ וקבל 5$?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 יוני 2020, 13:34

מתי רמי לוי יתחיל למכור משחקים בשקל?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 יוני 2020, 13:37

sharonbn כתב:מתי רמי לוי יתחיל למכור משחקים בשקל?

:lol: :lol: :lol:
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 יולי 2020, 12:42

מי שיצפה באירוע של יוביסופט ב-12 לחודש יקבל עותק חינם של WD2 למחשב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 יולי 2020, 13:08

כן, וחשוב להדגיש שיהיה איזה "חלון הזדמנויות" של פחות משעתיים, כנראה.
כך או כך זה משחק פח בעיניי, מהמעט שכן הצלחתי לשחק בו, אז לא אטרח אפילו

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 09 יולי 2020, 21:45

אחלה שבוע באפיק: קילינג פלור 2, Lifeless Planet, Escapists 2. וגם, טורצ'לייט 2 בשבוע הבא.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים