סיילים, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: סיילים, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2022, 16:32

לא יודע, גם לא היו שמועות על אקטיויזן וזו העסקה הכי יקרה אי פעם בערך :)

אבל כן, תחום אחר עם אופי דליפות שונה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 16:43

Laskin כתב:לא יודע, גם לא היו שמועות על אקטיויזן וזו העסקה הכי יקרה אי פעם בערך :)

אבל כן, תחום אחר עם אופי דליפות שונה.

הרכישה של אקטיוויז׳ן לא דורשת לשלוח ערכות פיתוח לאלפי מפתחים ולקוות שאף אחד לא יגיד כלום :!:
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2022, 18:39

אני גם רואה את סטארפיילד כתאריך אפשרי שהאקסבוקס פרו ייצא איתו, אבל אם מישהו היה מכוון לי אקדח לראש ומבקש ממני להמר על החיים שלי מה התאריך...
הייתי עונה שבטח גם מייק וגם סוני ירצו להוציא את הקונסולות האלו בסמיכות אפשרית לGTA6 כדי להנות מהבוסט שלו ומהעניין המחודש שיווצר בקונסולות הדור הנוכחי.

מן הסתם השאיפה בטח תהיה שכל הקאזואלים יקנו PS5/X ושכל הארדקור ישדרגו לPRO לכבוד המשחק או לפחות חלק גדול מהם.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 21 נובמבר 2022, 18:47

כאשר אני רואה כל כך הרבה אנשים שעדיין אפילו לא עשו את המעבר לדגמים הרגילים ובנוסף ספנסר דיבר על העלאת מחיר... אני לא יודע אם פרו זה בכלל בטווח השנתיים

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 נובמבר 2022, 18:55

לפחות בתחילת הדור הוא התבטא לא פעם שהוא לא רואה סיכוי למזעור והקטנת עלות אז לא הגיוני שיהיה פרו ושמבחינתם האס הוא המוזל וממוזער
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2022, 19:01

טוב, הוא לא בדיוק יגיד "רואים את הקונסולה הזו?" עוד כמה שנים אני אוציא אחת יותר טובה אבל אם בא לכם להיות פראיירים ולקנות אותה... תהיו. :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 19:07

פרו וסלים הם שני דברים שונים. סלים קשה לעשות כיום כי הליכים קטנים יותר הם יקרים יותר פר טרנזיסטור לעומת העבר שהם היו זולים יותר (אבל עדין AMD מעבירה את כולם ל-6n אז אולי זה יספיק בשביל לעשות דגם סלים יחד עם שאר היעולים שיש על הדרך).

פרו לעומת זאת היא קונסולת פרימיום, אפשר לקחת עליה 200$ יותר ולשים אותה על 4nm. בסופו של יום זה עניין של מחיר, האם הצרכן מוכן לקנות קונסולת פרימיום ב-700$. אני לא יודע אם יש עניין למיקרוסופט וסוני לפתח קונסולה כזאת, אבל אני לא חושב שהיא מושפעת יותר מדי ממחסור או קושי ביצור כי יש למכשירים האלה ביקושים ממש נמוכים באופן יחסי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2022, 19:29

Fanta כתב:כאשר אני רואה כל כך הרבה אנשים שעדיין אפילו לא עשו את המעבר לדגמים הרגילים ובנוסף ספנסר דיבר על העלאת מחיר... אני לא יודע אם פרו זה בכלל בטווח השנתיים

זה יותר עניין של "האם תהיה תוכנה מעניינת שתמכור להארדקור את הפרו הזה" ? אני מסכים שב2024 לא בהכרח תהיה תוכנה כזו שמעיפה מכשירים מהמדפים אז זה לא בהכרח זמן טוב אבל 2025 או מתי שGTA אמור להגיע? זה בערך מתי שהדור הזה אמור גם ככה להתניע.

אם תסתכל מתי יצא הPS4 PRO זה היה בדיוק בpeak של הדור, בדיוק מתי שיצאו התותחים הכבדים כמו Uncharted 4 פפ15 ושהתחילו להכריז על ערמות של ערמות של תוכן חדש ל2017 והלאה.

כל עוד אין משחק משכנע בקנה שיעיף אנשים אין לך למה להוציא את הפרו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 20:03

לדעתי קל למכור קונסולת פרו בדור הזה. משחק 30 -> 60. משחק 60 -> 120. מכירה קלה למי שהוא לא קז׳ואלי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 נובמבר 2022, 23:09

DrKeo כתב:פרו וסלים הם שני דברים שונים. סלים קשה לעשות כיום כי הליכים קטנים יותר הם יקרים יותר פר טרנזיסטור לעומת העבר שהם היו זולים יותר (אבל עדין AMD מעבירה את כולם ל-6n אז אולי זה יספיק בשביל לעשות דגם סלים יחד עם שאר היעולים שיש על הדרך).

פרו לעומת זאת היא קונסולת פרימיום, אפשר לקחת עליה 200$ יותר ולשים אותה על 4nm. בסופו של יום זה עניין של מחיר, האם הצרכן מוכן לקנות קונסולת פרימיום ב-700$. אני לא יודע אם יש עניין למיקרוסופט וסוני לפתח קונסולה כזאת, אבל אני לא חושב שהיא מושפעת יותר מדי ממחסור או קושי ביצור כי יש למכשירים האלה ביקושים ממש נמוכים באופן יחסי.

כן לא אותו דבר אבל כשהוא התבטא זה היה ההקשר
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 נובמבר 2022, 15:18

נדב: תכלס כן אם מייק וסוני ילכו כזה רחוק עם הפרו ברמה שהיא עושה 60FPS עד סוף הדור אני אשדרג בלי לחשוב פעמים אם זה יהיה גרפיקה טובה יותר שעדיין תקועה ב30FPS וברזולוציה טובה יותר אני לא אטרח לשדרג אבל 60FPS שדרוג על היום הראשון. כאילו מספיק שזה יהיה ההגדרות הגרפיות הבסיסיות של הPS5 ב60FPS ואני לוקח את הפרו.בשביל האקסקלוסיבים נטו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 נובמבר 2022, 20:07

הפס4 פרו הייתה יותר מפי 2 יותר חזקה. הx הייתה יותר מפי 4. אני בטוח שב2024 אפשר לעשות קונסולה ב700$ עם gpu חזק יותר מפי 2 ומעבד שנמצא בballpark של פי 2 בשביל ״קונסולת 60״.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2022, 15:45

בחנות של מיקרוסופט כרגע סדרה S היא 199$ וסדרה X היא 399$. אגרסיבי משהו.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 26 נובמבר 2022, 20:13

תגידו אומנם שישי עצמו עבר אבל אני מניח שיש מצב למבצעים עדיין… מישהו מכיר מבצעים או איזו כתבה טובה למבצעים לחלקי מחשב? משיטוט באמזון לא ראיתי משהו מעניין. צריך חלקים למחשב מיד ריינג׳ שכזה
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2022, 21:02

swiss-the-engine כתב:תגידו אומנם שישי עצמו עבר אבל אני מניח שיש מצב למבצעים עדיין… מישהו מכיר מבצעים או איזו כתבה טובה למבצעים לחלקי מחשב? משיטוט באמזון לא ראיתי משהו מעניין. צריך חלקים למחשב מיד ריינג׳ שכזה

תבדוק את newegg, יש שם כמה דברים ממש נחמדים. תסתכל עליו בשקלים תחת ישראל, המחיר שתראה יכלול כבר את המיסים למשלוח.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 26 נובמבר 2022, 21:09

לא ממש קשור לגיימינג, אבל קינדל פייפרוייט החדש קיבל הנחה רצינית וגם ירד מתחת לסף דרישות המכס אז הזמנתי לעצמי אחד, לא ממש תכננתי לרכוש משהו השנה אבל הרבה זמן רציתי אחד כי לקרוא באפליקציה באייפון לא ממש קל על העין,במיוחד בלילה.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 26 נובמבר 2022, 21:35

Uncle Pey'j כתב:לא ממש קשור לגיימינג, אבל קינדל פייפרוייט החדש קיבל הנחה רצינית וגם ירד מתחת לסף דרישות המכס אז הזמנתי לעצמי אחד, לא ממש תכננתי לרכוש משהו השנה אבל הרבה זמן רציתי אחד כי לקרוא באפליקציה באייפון לא ממש קל על העין,במיוחד בלילה.

לא חדש, דור 10. לא שאני חושב שיש הרבה הבדלים בינהם...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 26 נובמבר 2022, 21:44

Baba Yaga כתב:
Uncle Pey'j כתב:לא ממש קשור לגיימינג, אבל קינדל פייפרוייט החדש קיבל הנחה רצינית וגם ירד מתחת לסף דרישות המכס אז הזמנתי לעצמי אחד, לא ממש תכננתי לרכוש משהו השנה אבל הרבה זמן רציתי אחד כי לקרוא באפליקציה באייפון לא ממש קל על העין,במיוחד בלילה.

לא חדש, דור 10. לא שאני חושב שיש הרבה הבדלים בינהם...

טעות שלי אם ככה,אבל אני רכשתי דור 11 בכל אופן,Signature Edition בשביל הטעינה האלחוטית והתאורה המתקדמת יותר.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 27 נובמבר 2022, 00:12

משהו מכיר מבצע טוב לאוזניות אלחוטיות שמתאימות לאקסבוקס סירס X?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 27 נובמבר 2022, 12:38

swiss-the-engine כתב:תגידו אומנם שישי עצמו עבר אבל אני מניח שיש מצב למבצעים עדיין… מישהו מכיר מבצעים או איזו כתבה טובה למבצעים לחלקי מחשב? משיטוט באמזון לא ראיתי משהו מעניין. צריך חלקים למחשב מיד ריינג׳ שכזה

אני בדיוק התחלתי להרכיב מפרט בעצמי על שדרוג ל5800x3D, ובסוף יוצא לי כבר לבנות מחשב חדש לגמרי - ככה שאני יכול לחלוק קצת חוויות מהסופש: :D

קודם כל, אתה חייב להחליט קודם ממה אתה מתחיל... יש לך כבר מסך או חלפים של מחשב שאתה משדרג וכבר זמינים? אז לפי זה אתה צריך להתכנס ולבנות תקציב (נניח, אם יש לך ספק כח טוב שאתה רוצה להעביר, הוא מכתיב לך גם מה כרטיס המסך הכי חזק שתוכל להחזיק עליו).

המקום המומלץ שלי למעקב שוטף בבלאק פריידיי זה https://www.reddit.com/r/buildapcsales שמעדכנים על רוב המבצעים השווים, ולזה תוסיף את https://www.pcpartpicker.com/ שהוא אתר מעולה בשביל לבדוק שאתה באמת קונה רכיבים שמתאימים אחד לשני. החוכמה הגדולה פה היא שברגע שאתה רואה משהו במבצע טוב שמומלץ - לך על זה לפני שהמלאי נגמר! מקסימום תמצא משהו זול יותר ביום+ הקרוב ואז תבטל את הרכישה הראשונה.

בכל מה שקשור לחלקים הזולים יותר, אמזון היא כנראה הכתובת שלך: 1TB של NVME SSD, סטיקים של 32GB זיכרון DDR4, ספק כח איכותי במגבלות הסביר (נניח עד 750W), ועוד כמה רכיבים בסיסיים כמו פתרונות קירור וכו'? את רובם תוכל למצוא שם בימים האלו מתחת לרף ה-75$ של המכס. סנן לפי משלוח חינם לישראל, ואם תפסת מבצע טוב כזה (לא כולם ממש מקוטלגים כמבצעי בלאק פריידיי או סייבר מאנדיי) אז פשוט תזמין - ותמשיך לחלק הבא.

הכסף הגדול זה בתכלס המעבד (שגם מכתיב לך את לוח האם שתצטרך) וכרטיס המסך, ושני אלו כל הזמן נכנסים למבצעים ויוצאים ממבצעים בהתאם למלאי - אז כדאי להיות עם היד על ההדק לגבי מה שאתה רוצה, ואם יש משהו שלא במלאי אז לדגום אותו מידי פעם.

בצד של המעבדים, הדור החדש של AMD בדיוק קיבל חיתוך מחיר רציני (אבל מלכתחילה היה לא אטרקטיבי במחיר, ככה שעכשיו הוא במקרה הטוב ישור קו עם אינטל) - אבל זה עדיין אומר לוח אם וזכרונות שיקרים בערך פי 2 מהדור הקודם שלהם. זה אומר שבמידה וה-13600K של אינטל הוא מעבר לתקציב שלך, כדאי לך פשוט ללכת על הדור הקודם של AMD... איפשהו בין 5600 ל-5800 שגם הם נחתכו עכשיו חזק במחיר (בונוס: לוחות אם תואמים מסדרה B450/B550 הם לפעמים גם חצי מחיר של לוחות אם לדורות החדשים). שים לב שעל המעבדים האלו יש מבצעים חביבים גם בארץ לכבוד הבלאק פריידיי, ולא כולם רשומים בזאפ.

ובסוך חוזרים לשאלת כרטיס המסך: זה יהיה החלק הכי יקר כנראה, וסביבו (וסביב המסך עצמו) אתה בעצם בונה את כל שאר המערכת שלך. אתה מכוון ל1080P או ל1440P? אתה תרצה מסך 144HZ? מהיר יותר? או שאולי אתה בכלל נשאר עם מסך 60HZ טוב ועתיק?
בזכות זה שTechpowerup הרימו ביקורת עדכנית ל-4080, ובזכות זה שהביקורת שלהם סופר מקיפות וגם בודקות את הvalue for money במחירי שוק, אני ממליץ לך לקפוץ לסקירה שמראה לך כמה (בערך) אתה הולך לשלם על כל פריים:
https://www.techpowerup.com/review/nvid ... on/33.html
אתה בעצם להחליט אם התקציב שלך לכרטיס מסך במחשב "מיד ריינג'" מסתכם ב-250$ (ואז זה נניח ה6600XT), או אם אתה יכול לטפס ל-500$ (ואז כמעט לדגדג את ה6800XT)... בכל נקודת מחיר כזו אתה יכול לבחור לשלם מס RTX לנוידיה ולקבל ביצועי רייטרייסינג טובים יותר על חשבון ביצועים פחותים בכל משחק אחר, אבל במפרט מידריינג' כנראה שרייטרייסינג הוא מלכתחילה לא הכיוון הכללי (אולי אולי אולי אם תמצא 3070 בדיל טוב של פחות מ-500$)

נסגרת על מנעד מסוים של כרטיסי מסך שתרצה לקנות? מזל טוב. תתחיל לשבת ביממה הקרובה על מבצעי סייבר מאנדיי בbuildapcsales, פלוס דגימה נקודתית של אמזון ושל newegg, כי הסטוק כל הזמן זז שם. כשמצאת משהו במחיר טוב (ואפילו במחיר שנראה נמוך מידי - לפעמים יש להם טעויות מחיר שהם מכבדים) פשוט לך על זה ותמשיך לשאר המחשב.

הרכיב שבכל מקרה הייתי קונה בישראל זה מארז מחשב (כי הם כבדים ואז המשלוח שחיטה), ואולי גם מסך (עליהם בדרך כלל יש גם משלוח יקר, אבל בגדול יש על מסכי מחשב יותר תחרות מחירים מצד חנויות בישראל שהן לא בהכרח חנויות של חומרה).
זהו נראה לי. תעדכן אם יצאת לצוד משהו...

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 נובמבר 2022, 14:20

אצלי שה בכלל מחשב למוסיקה בעיקר ככה שלא נראה לי ארכוש כרגע כרטיס מסך. בינתיים נראה לי אלך על 5800 אבל יש מצב בכלל שאלך על משהו יותר ישן, המבצעים שראיתי לא מלהיבים אז נראה לי ארכוש יד שניה וזהו
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 נובמבר 2022, 14:24

רק שתי הערות:
1) כמו שגיא אמר - מארזים בחו״ל זה די מכה. ואני אוסיף על זה ספקי כוח ולוחות אם, נדיר למצא משהו שבסוף יוצא משתלם במשלוח לארץ. החלקים הכי טובים לקנות הם כנראה SSD וזיכרון, ולפעמים כרטיסי מסך.
2) הגרף השוואות ביצועים פר דולר, הוא ללא RT או פתרונות כמו DLSS, מה שמאוד מעוות אותו. עוד חודש השנה 2023, אין חיה כזאת משחק AAA בלי RT ואני משער שמי שמשדרג את המחשב שלו רוצה לשחק עם RT דולק. ועם RT דולק, אפשר לזרוק את כל הטבלה הזאת לזבל כי היא לא מיצגת בשום צורה.

עריכה:
ראיתי את ההודעה שלך סוויס, אז לא רלוונטי :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 נובמבר 2022, 15:41

כן ובדיוק, לגבי החלקים (שוב, עם הכביכול מבצעים שאני רואה) רובם בארץ גם ביום חול כבר מאוד מאוד מאוד קרובים לארה״ב (בכלל אם תוסיף מעמ ) אז כאמור נראה לי נלך על חלקים משומשים באיביי. מחפש מעבד סדר גודל 600 ₪ עם משלוח אז…
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 17 דצמבר 2022, 00:53

https://www.facebook.com/14039966797418 ... tid=Nif5oz

תגידו קרה משהו למקלדת הזו שסטייל סיריס מוכרת אותה ב40 אחוז הנחה?
זה הפעם השנייה שהיא בהנחה וכאן זו אחת גדולה יותר

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 17 דצמבר 2022, 18:38

טוב מסתבר שזה הנחות סוף שנה ויש מלא מבצעים טובים אז ממליץ לכם לבדוק

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים