הוכרז: Playstation Vita 2000 ו-PS Vita TV

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

MagmaJet
Trainee

הוכרז: Playstation Vita 2000 ו-PS Vita TV

הודעהעל ידי MagmaJet » 09 ספטמבר 2013, 10:44

תמונה

תמונה

כפי שאפשר להבין, דגם חדש ל-PSV.
המכשיר יהיה 20 אחוז יותר קל מהדגם הקודם ו-15 אחוז יותר דגם מהדגם הקודם.
החליפו את המסך OLED ל-LCD.
יגיע בכמה צבעים.
חיי סוללה ארוכים יותר.
יגיע ב-10 באוקטובר ביפן.

בנוסף לכך סוני הכריזה על כרטיס זיכרון בנפח 64 GB.

נערך לאחרונה על ידי MagmaJet ב 09 ספטמבר 2013, 13:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

Re: הוכרז: Playstation Vita 2000

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 11:18

MagmaJet כתב:המכשיר יהיה 20 אחוז יותר קל מהדגם הקודם ו-15 אחוז יותר דגם מהדגם הקודם.

וואו, זה הרבה יותר דגם.
:)

אה, והעובדה שהחליפו לLCD ממש מורידה לי את החשק שלא היה לי גם ככה לקנות אותו.
הבטריה מחזיקה רק 6 שעות במקום 5, זה לא שיפור גדול מבחינתי, והוא גם היה צריך לבוא עם 8 גיגה לפחות. וגג 150 דולר.
אז אולי אחכה לדגם ה-3000...

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2013, 11:21

ממש מעפן שהחליפו את המסך ל LCD,זה היה הפיטצ'ר הכי מרשים של הויטה,לא שווה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 19:25

bling כתב:ממש מעפן שהחליפו את המסך ל LCD,זה היה הפיטצ'ר הכי מרשים של הויטה,לא שווה.

הם טוענים שעכשיו המסך נראה יותר טוב.

בכל מקרה, הבעיה העיקרית נותרה זמן הסוללה. 6 שעות זה יותר טוב (כמו ה3DS), אבל עדין לא משהו בעליל.
בכל זאת, עם כל המשחקים החדשים שמוכרזים והתאימות עם הPS4, הVITA נראית יותר טובה בכל יום שעובר. חבל שזה קורה רק עכשיו, כשהקונסולה כבר מתה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 11:31

לה, היא לא מתה... יש לה עוד את כל הדור הזה לשרוד, לצד הPS4.
בעצם מה שיתן את הפוש הכי גדול לקונסולה הניידת שלהם, זה הקונסולה הנייחת שלהם.
אני כבר רואה באנדלים של הPSP החדש עם PS4 ב-550 דולר, פלוס כמה בונוסים. אולי גם ב-500 עוד שנה מהיום.
ואני רואה הרבה ילדים מציקים להורים שלהם שאם יהיה להם גם PSP - הם לא יתפסו את הטלויזיה כל היום, וכד'.

בסופו של דבר, אני חושב שזה יהיה לא רחוק ממה שהיה עם הPS3 בשנה הראשונה שלו, רק שכאן זה נמרח קצת יותר זמן :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 19:49

Laskin כתב:לה, היא לא מתה... יש לה עוד את כל הדור הזה לשרוד, לצד הPS4.
בעצם מה שיתן את הפוש הכי גדול לקונסולה הניידת שלהם, זה הקונסולה הנייחת שלהם.
אני כבר רואה באנדלים של הPSP החדש עם PS4 ב-550 דולר, פלוס כמה בונוסים. אולי גם ב-500 עוד שנה מהיום.
ואני רואה הרבה ילדים מציקים להורים שלהם שאם יהיה להם גם PSP - הם לא יתפסו את הטלויזיה כל היום, וכד'.

בסופו של דבר, אני חושב שזה יהיה לא רחוק ממה שהיה עם הPS3 בשנה הראשונה שלו, רק שכאן זה נמרח קצת יותר זמן :)

אתה מאוד אופטימי בנוגע לקונסולה בת שנתיים, שלא מצליחה למכור כלום.
אם אתה צודק, אני אשמח. זה מכשיר מגניב לגמרי.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 11:59

אני לא חושב שזה ממש משנה בת כמה היא, לא יהיה לה מחליף או מתחרה רציני בשלוש השנים הקרובות, מלבד זה שכבר קיים, מן הסתם.
הWII U תהיה שנה בשוק כשיצאו המתחרים שלה, שימחקו אותה. היא מכרה בערך 3.5 מליון, הויטה מכרה 5.5 מליון, שזה ממש לא הרבה, אבל זה לא כלום, בהתחשב בעובדה ששום דבר לא דחף את הויטה עד כה.
הקילר אפ שלה יוצא עוד חודשיים, נראה איך הם מוכרים בעוד שנה מהיום, אני מנחש שלא רע בכלל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2013, 12:11

גם הויטה תהיה הניידת עם הגראפיקה הכי מרשימה בשנים הקרובות ככה שלפחות מהבחינה הזו תשאר רלוונטית,אלא אם כן מחשיבים איזה משחק מעפן לאייפון ולטאבלטים שאשכרה מנצל את היכולות שלו פעם בשנה.

קילזון האחרון נחשב לפלא טכני ולמשחק הכי מרשים שאי פעם יצא על ניידת,תבדקו את הכתבה ש DF עשו עליו.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 20:21

bling כתב:גם הויטה תהיה הניידת עם הגראפיקה הכי מרשימה בשנים הקרובות ככה שלפחות מהבחינה הזו תשאר רלוונטית,אלא אם כן מחשיבים איזה משחק מעפן לאייפון ולטאבלטים שאשכרה מנצל את היכולות שלו פעם בשנה.

קילזון האחרון נחשב לפלא טכני ולמשחק הכי מרשים שאי פעם יצא על ניידת,תבדקו את הכתבה ש DF עשו עליו.

הניידת המוזרה של NVIDIA כבר יותר מרשימה ממנה ובה יש מעבד שיהיה בכל מיני טאבלטים בקרוב, אבל זה באמת לא משנה שום דבר. את היתרון הזה יש לVITA כבר שנתיים וזה לא עזר לה עד עכשיו. אני לא רואה למה זה יתחיל לעזור לה עכשיו. ה3DS היא קונסולה מפגרת מבחינה טכנית והמשחקים בה נראים מעפן. זה לא הפריע לה להצליח.

קילזון האחרון, עם כמה שהוא פלא טכני, הוא משחק לא טוב, אז אני לא מבין איך הוא נקודת זכות לVITA.

אני לא רואה מה יכול להרים את הVITA כרגע. לא ממש ברור לי מה מקור האופטימיות בנוגע אליה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2013, 12:23

מי יכתוב משחק לניידת של NVIDIA?

היא בכלל לא פאקטור,אני מסכים שקילזון לא משהו אבל הוא כנראה הולך להיות הדבר הכי יפה שאפשר לשחק על הנייד להרבה מאוד זמן,סכ"ה ניסיתי להראות שהיא רלוונטית מבחינה טכנית מבחינת התחרות בשוק ככה שהיא לא תתיישן כמו ה WIIU.

אני מסכים שבאופן כללי אין יותר מדי סיבות לאופטימיות אבל לא הייתי ממהר לקבור אותה סופית עדיין,יש לה צ'אנס קטן.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 20:36

bling כתב:מי יכתוב משחק לניידת של NVIDIA?

היא בכלל לא פאקטור,אני מסכים שקילזון לא משהו אבל הוא כנראה הולך להיות הדבר הכי יפה שאפשר לשחק על הנייד להרבה מאוד זמן,סכ"ה ניסיתי להראות שהיא רלוונטית מבחינה טכנית מבחינת התחרות בשוק ככה שהיא לא תתיישן כמו ה WIIU.

אני מסכים שבאופן כללי אין יותר מדי סיבות לאופטימיות אבל לא הייתי ממהר לקבור אותה סופית עדיין,יש לה צ'אנס קטן.

כל מי שיכתוב משחק לאנדרואיד יכתוב משחק למכשיר של NVIDIA, כמו גם כל מי שיש לו משחק בסטים, כי אפשר להזרים כל משחק מספריית הסטים לSHIELD (בהנחה שיש לך את כרטיס המסך המתאים).
לכן, הדבר הכי יפה שאפשר לשחק על הנייד, הוא כל אחד מעשרות-מאות המשחקים בסטים שנראים יותר טוב מקילזון לVITA.

היתרונות הטכניים שלה (שאין ערעור עליהם) לא רלוונטיים בשוק הניידות. בגלל זה היא מתה מאז ההשקה שלה ובגלל זה היא גם תמשיך להיות מתה, לדעתי.
יכול להיות שהיא תהפוך לפתע להצלחה, בדיוק כמו שיכול להיות שהWIIU תהפוך לפתע להצלחה. זה פשוט יהיה מפתיע מאוד.

----

הנה הנתונים הטכניים של הגירסא החדשה:
תמונה

על הנייר, אגב, המכשיר רחוק מלהיות מרשים טכנית. היתרון הטכני היחיד שלו הוא שהוא מכשיר גיימינג ייעודי. זו גם הסיבה העיקרית לכך שהוא לא מוכר כלום.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 12:51

אבל זה בדיוק מה שאמרנו - הWII U לא יכולה להיות הצלחה בגלל המתחרים. לויטה אין את הבעיה הזאת ממש, והכח שלה יאפשר לה (וגם עכשיו כבר מאפשר) להראות דברים שלא קיימים בשום ניד אחר (והSHIELD הוא רק חצי-נייד, אלא אם אתה רוצה משחקי אנדרויד, זה לא מתחרה ישירה).
טכנולוגיה זה לא רק גרפיקה, זה כלי להגיע לגיימפליי שלא ראינו, וגם TEARAWAY מראה את זה, ונראה כלהיט בטוח.
KILLZONE לא משחק מצויין, אבל הוא בהחלט משחק טוב. שנוי במחלוקת מעט, יש שחושבים שהוא 60, יש שחושבים שהוא 90, הממוצע שלו כרגע הוא 78, שזה כן משחק טוב.

הויטה צריך עוד כמה JRPG בלעדיים ביפן, איזה COD שעובד כמו שצריך בארה"ב, וגראן טוריזמו באירופה - והוא יוצא מהמצב הנורא שהוא נמצא בו היום.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 20:57

Laskin כתב:אבל זה בדיוק מה שאמרנו - הWII U לא יכולה להיות הצלחה בגלל המתחרים. לויטה אין את הבעיה הזאת ממש, והכח שלה יאפשר לה (וגם עכשיו כבר מאפשר) להראות דברים שלא קיימים בשום ניד אחר (והSHIELD הוא רק חצי-נייד, אלא אם אתה רוצה משחקי אנדרויד, זה לא מתחרה ישירה).
טכנולוגיה זה לא רק גרפיקה, זה כלי להגיע לגיימפליי שלא ראינו, וגם TEARAWAY מראה את זה, ונראה כלהיט בטוח.
KILLZONE לא משחק מצויין, אבל הוא בהחלט משחק טוב. שנוי במחלוקת מעט, יש שחושבים שהוא 60, יש שחושבים שהוא 90, הממוצע שלו כרגע הוא 78, שזה כן משחק טוב.

הויטה צריך עוד כמה JRPG בלעדיים ביפן, איזה COD שעובד כמו שצריך בארה"ב, וגראן טוריזמו באירופה - והוא יוצא מהמצב הנורא שהוא נמצא בו היום.

היתרון הטכנולוגי שלו לא עזר לו עד עכשיו. לא רואה איך זה יעזור לו בהמשך, כשהוא יהפוך לפחות ופחות מרשים.

קשה לראות את הVITA מקבלת הרבה תמיכה ממפתחים. היא לא מכרה כלום כבר שנתיים. מלכוד 22 כזה. צריך מכירות, כדי שיפתחו משחקים. צריך משחקים, כדי שיהיו מכירות.
אם סוני ממש יתאמצו להשיג תמיכה מצד שלישי, זה יכול לקרות ונראה שהם בכיוון הזה, אבל זה נראה לי מעט מידי, מאוחר מידי.

בכל מקרה, נחכה ונראה. גם האופטימיות שלך וגם הפסימיות שלי מבוססות באותה המידה.
תמונה

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 09 ספטמבר 2013, 13:00

הוכרז גם PS Vita TV
תמונה

יוצא ב-14 בנובמבר ביפן.
מריץ משחקי PSP,PSV וPS1.
100 דולר לגרסא רגילה
150 דולר לגרסאת 8 GB.

אני כל כך קונה את זה!

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 21:15

MagmaJet כתב:הוכרז גם PS Vita TV
תמונה

יוצא ב-14 בנובמבר ביפן.
מריץ משחקי PSP,PSV וPS1.
100 דולר לגרסא רגילה
150 דולר לגרסאת 8 GB.

אני כל כך קונה את זה!

הנה הנתונים של המכשיר (אותו מעבד כמו בVITA. לא משהו מפתיע):
תמונה

והנה רשימה של כל המשחקים שתומכים במכשיר.
רשימה לא קצרה, אבל חסרים הרבה משחקים טובים לVITA, כמו Uncharted: Golden Abyss, Gravity Rush, Assassin's Creed 3: Liberation, Need for Speed, Rayman Legends.

יכול להיות שבעתיד הם ידאגו לתמיכה גם במשחקים נוספים וכמובן שהרשימה עדכנית ליפן ויכולה להשתנות במקרה והמכשיר ישווק במקומות נוספים.
תמונה

MagmaJet
Trainee

Re: הוכרז: Playstation Vita 2000 ו-PS Vita TV

הודעהעל ידי MagmaJet » 09 ספטמבר 2013, 13:17

מה עושים במקרה של משחקים שתומכים במסך מגע?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 21:19

MagmaJet כתב:מה עושים במקרה של משחקים שתומכים במסך מגע?

משחקים בהם בVITA? הם לא נתמכים במכשיר הזה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 13:19

אמרו כבר שלא כל המשחקים יעבדו, ואלו שמשתמשים רק קצת בטאץ׳ יכולים למצוא דרך לעשות את זה בכפתורים אחרים

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2013, 21:29

Nucleus_Dawn כתב:
כל מי שיכתוב משחק לאנדרואיד יכתוב משחק למכשיר של NVIDIA, כמו גם כל מי שיש לו משחק בסטים, כי אפשר להזרים כל משחק מספריית הסטים לSHIELD (בהנחה שיש לך את כרטיס המסך המתאים).
לכן, הדבר הכי יפה שאפשר לשחק על הנייד, הוא כל אחד מעשרות-מאות המשחקים בסטים שנראים יותר טוב מקילזון לVITA.

היתרונות הטכניים שלה (שאין ערעור עליהם) לא רלוונטיים בשוק הניידות. בגלל זה היא מתה מאז ההשקה שלה ובגלל זה היא גם תמשיך להיות מתה, לדעתי.
יכול להיות שהיא תהפוך לפתע להצלחה, בדיוק כמו שיכול להיות שהWIIU תהפוך לפתע להצלחה. זה פשוט יהיה מפתיע מאוד.

מה הקשר עכשיו להזרמה של הסטים? נו אז הויטה עכשיו בכח של הפס4 כי גם משם אפשר להזרים.
עזוב שטויות,מבחינת משחקים שמנצלים את החומרה לויטה אשכרה בונים כאלו,לשילד אף אחד לא הולך לכתוב כלום,יגיע לו מה שיגיע לאנדרואיד שזה בערך משחק וחצי מעפן שמנצל את החומרה פעם בשנה בין כל הקנדי קראשים למיניהם.

בכלל השילד זו בדיחה שעולה 350 דולר בשביל הארדקורים מטורפים שרוצים לשחק משחקי סטים על ניידת,זו נישה מסכנה ובכלל לא תחרות.

הויטה מבחינה טכנית לא הולכת להתיישן בשנים הקרובות,יותר מזה העלויות פיתוח ככל שהטכנולוגיות יתקדמו על הדור הבא וה PC רק יהיו זולות יותר בהשוואה,היום אולי לכתוב משחק לויטה זה יחסית יקר אבל עוד 3-4 שנים אולי העלויות יצטמצמו בהרבה וזה יהיה מקביל בערך ל3DS.
מבחינה טכנית יכול להיות שהיא הקדימה את זמנה,אבל זה יכול להצדיק את עצמו בעתיד,היא יכולה להיות רלוונטית בזכות זה להרבה שנים בניגוד ל 3DS שירגיש כמו גיימבוי מבחינה טכנית עוד כמה שנים.

אני לא חושב שסיכויי ההצלחה שלה מופרכים כמו ה WIIU,לא גבוהים במיוחד אבל עדיין אני רואה לה סיכוי.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 21:39

bling כתב:מה הקשר עכשיו להזרמה של הסטים? נו אז הויטה עכשיו בכח של הפס4 כי גם משם אפשר להזרים.
עזוב שטויות,מבחינת משחקים שמנצלים את החומרה לויטה אשכרה בונים כאלו,לשילד אף אחד לא הולך לכתוב כלום,יגיע לו מה שיגיע לאנדרואיד שזה בערך משחק וחצי מעפן שמנצל את החומרה פעם בשנה בין כל הקנדי קראשים למיניהם.

בכלל השילד זו בדיחה שעולה 350 דולר בשביל הארדקורים מטורפים שרוצים לשחק משחקי סטים על ניידת,זו נישה מסכנה ובכלל לא תחרות.

הויטה מבחינה טכנית לא הולכת להתיישן בשנים הקרובות,יותר מזה העלויות פיתוח ככל שהטכנולוגיות יתקדמו על הדור הבא וה PC רק יהיו זולות יותר בהשוואה,היום אולי לכתוב משחק לויטה זה יחסית יקר אבל עוד 3-4 שנים אולי העלויות יצטמצמו בהרבה וזה יהיה מקביל בערך ל3DS.
מבחינה טכנית יכול להיות שהיא הקדימה את זמנה,אבל זה יכול להצדיק את עצמו בעתיד,היא יכולה להיות רלוונטית בזכות זה להרבה שנים בניגוד ל 3DS שירגיש כמו גיימבוי מבחינה טכנית עוד כמה שנים.

אני לא חושב שסיכויי ההצלחה שלה מופרכים כמו ה WIIU,לא גבוהים במיוחד אבל עדיין אני רואה לה סיכוי.

בלי קשר להזרמה של השילד, גם המכשיר עצמו חזק יותר מהVITA. בVITA יש מעבד שהיה חזק מאוד (בניידים), לפני שנתיים. היום כבר תמצא אותו (ועדיפים עליו) בטלפונים סלולריים ולא חסרים טאבלטים חזקים יותר מהVITA.
משחק וחצי טובים בשנה, זה אחלה. זה פחות או יותר מה שהVITA קיבלה בשנתיים שהיא בקושי חיה.

השילד עולה 250 דולר. בהחלט בדיחה, שאף אחד לא יפתח לה. הVITA גם היתה בדיחה של 250 דולר (+כרטיס זכרון). עכשיו היא בדיחה של 200 דולר (+כרטיס זכרון), שאף אחד לא יפתח לה.

הויטה, מבחינה טכנית, כבר מיושנת. עלויות הפיתוח באמת יירדו בעתיד. הבעיה שהמכשיר לא מוכר, אז אף אחד לא יפתח עבורו, גם אם עלויות הפיתוח ירדו לרמה של ה3DS.
עוד 3-4 שנים, כנראה שתמצא טלפונים ב700-1000 שקל, עם מעבד יותר חזק מהVITA, ככה שכבר יהיה בסיס משתמשים הרבה יותר גדול למשחקים וסביר להניח שהמפתחים ינצלו את זה.
בכל מקרה, אומר שוב - היתרונות הטכניים של הVITA לא רלוונטיים להצלחה שלה. הם לא היו רלוונטים בשנתיים האחרונות. אני לא רואה למה הם יהיו רלוונטים בהמשך.

אם יצאו כמה להיטים מפתיעים, היא תצליח, אבל צריך כותר עם הכוח של מריו/פוקימון, כדי להציל את הVITA ואני לא חושב שיימצא אחד כזה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 13:43

אתם צריכים להפסיק להסתכל על העבר ולהסתכל בהווה ובעיקר בעתיד.
אם היום ילד הולך לקנות קונסולה ניידת, ויש לו PS3 (יש כמה עשרות טובות של מליונים כאלו) הוא יוכל לשחק בהרבה משחקים גם לא כסטרימינג, אלא כמשחק מלא שיוכל לשחק איפה שבא לו. המשחקים נראים הרבה יותר טוב מבעבר, ובעתיד בכלל נראה מעולה. אם הוא מתכנן לקנות PS4 בעתיד - עוד יותר כדאי לו, כי יש קישוריות מעולה גם איתו. מדובר בקהל פוטנציאלי אדיר, שעד לפני חצי שנה בכלל לא היה לו ממש מה לקנות את המכשיר, כי הקישוריות עם הPS3 כללה לקנות פעמיים את המשחק והיו אפילו פחות משחקים מעניינים.
ה3DS לא יעצור בינתיים, בגלל פוקימון החדש, שימכור יותר מכל דבר אחר בשנים הקרובות, חוץ מGTA, כמובן.

צריך למצוא דרך למצוא את הדיונים שלנו על מצב הPS3 בשנה-שנתיים הראשונות שלו. המצב של הויטה יותר גרוע, אבל לא הרבה יותר גרוע.
אז דיברו על זה שקונים אותו בעיקר כנגן בלו-ריי והוא לא מוכר תוכנה, עוד מעט נדבר על זה שכולם קונים ויטה כדי לשחק בPS4 מרחוק, והוא לא מוכר תוכנה (;

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 13:47

והכוונה בזה, היא שלא משנה למה קנו PS3 - עם הזמן זה גם השפיע באופן טבעי על מכירות התכנה, וקהל המשתמשים לבדו היה מספיק מוטיבציה למפתחים לפתח משחקים מושקעים עבורו ולהשקיע יותר בפורטים מה-360.
אותו דבר - אנשים יקנו ויטה כדי לשחק בשירותים בPS4, וזה ימשוך מפתחות לפתח עבורו. אין שום ספק לגבי זה - הקולר אפ של הויטה - זה הPS4

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 09 ספטמבר 2013, 22:00

אז זו התשובה ל-Nintendo 2DS? מעניין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2013, 14:02

כן, הם עיצבו את זה בשבוע אחד

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2013, 22:09

Laskin כתב:אתם צריכים להפסיק להסתכל על העבר ולהסתכל בהווה ובעיקר בעתיד.
אם היום ילד הולך לקנות קונסולה ניידת, ויש לו PS3 (יש כמה עשרות טובות של מליונים כאלו) הוא יוכל לשחק בהרבה משחקים גם לא כסטרימינג, אלא כמשחק מלא שיוכל לשחק איפה שבא לו. המשחקים נראים הרבה יותר טוב מבעבר, ובעתיד בכלל נראה מעולה. אם הוא מתכנן לקנות PS4 בעתיד - עוד יותר כדאי לו, כי יש קישוריות מעולה גם איתו. מדובר בקהל פוטנציאלי אדיר, שעד לפני חצי שנה בכלל לא היה לו ממש מה לקנות את המכשיר, כי הקישוריות עם הPS3 כללה לקנות פעמיים את המשחק והיו אפילו פחות משחקים מעניינים.
ה3DS לא יעצור בינתיים, בגלל פוקימון החדש, שימכור יותר מכל דבר אחר בשנים הקרובות, חוץ מGTA, כמובן.

צריך למצוא דרך למצוא את הדיונים שלנו על מצב הPS3 בשנה-שנתיים הראשונות שלו. המצב של הויטה יותר גרוע, אבל לא הרבה יותר גרוע.
אז דיברו על זה שקונים אותו בעיקר כנגן בלו-ריי והוא לא מוכר תוכנה, עוד מעט נדבר על זה שכולם קונים ויטה כדי לשחק בPS4 מרחוק, והוא לא מוכר תוכנה (;

אין הרבה משחקים שאם קונים גירסא אחת, מקבלים שתיים. אין בכלל משחקים טובים ברשימה הקצרצרה הזאת.

המשחקים נראים יותר טוב, מבעבר. נכון. עדין אין משחקים טובים במיוחד (Tareaway נראה מדהים). אין להיט אחד על הVITA. המשחקים תמיד נראו הרבה יותר טוב מהתחרות הישירה (ה3DS) והלא ישירה (טלפונים וטאבלטים). זה לא עזר אז. למה שזה יעזור בהמשך, כאשר הפער רק ילך ויקטן בין הVITA והטלפונים/טאבלטים?

הקישוריות עם הPS4 מגניבה לגמרי. לא שווה 200 דולר + מחיר של כרטיס זכרון.

ההשוואה לPS3 לא ממש קשורה, לדעתי. לPS3 היו בעיות שונות לחלוטין והיא נהנתה מיתרונות שלVITA אין (תמיכת צד ג', כוח מותג חזק בשוק הנייחות, תחרות הרבה פחות קשה).
בכל מקרה, המכירות של הVITA נוראיות ואיומות:
תמונה
הויטה מכרה בשנה הראשונה שלה פחות משהPSP (שגם לא היתה הצלחת ענק, עד לשנתיים האחרונות של חייה, שבה היא מכרה לא מעט חומרה ומעט מאוד תוכנה) מכרה בחודש דצמבר הראשון של חייה.
הVITA מכרה פחות מ600 אלף יחידות ברבעון הראשון של השנה. היא מכרה כל כך עלוב, שסוני אפילו לא פירטה כמה היא מכרה לבד, אלא איחדה את המכירות שלה עם הPSP קשישה.
אלו מכירות נוראיות. אני פשוט לא רואה איך היא תתאושש. זה יכול לקרות, אבל אני לא מוצא סיבה להאמין שזה יקרה. הPS4 קילר אפ? ממש לא נראה לי שלקונסולה נייחת של 400$ אפשר לקרוא קילר אפ לקונסולה ניידת של 200$.
מעבר לזה, כבר מזמן הבנו שהקונספט של לשחק משחקים נייחים בקונסולה ניידת לא באמת מוכר מכשירים. סתם חוזרים פה על אותן הטעויות של העבר.

גם כשהPSP היתה עם בסיס משתמשים של עשרות מיליונים, לא פיתחו עבורה תוכנה. היא גם לא מכרה תוכנה, ככה שזה לא בהכרח ישפיע. גם הWII מוכרת מעט מאוד תוכנה, למרות בסיס משתמשים של 100 מיליון.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 96 אורחים