משחקי ספורט | נושא רשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: משחקי ספורט | נושא רשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוקטובר 2015, 23:40

אני לא חושב שיש שום דבר פסול באסטרטגיה שלהם, זה שהם נכשלים בלעשות משחק כדורסל טוב זה כבר משהו אחר (למרות שמתן יחלוק עלינו, אם אני זוכר נכון הוא ממש אוהב את LIVE). הם מנסים לעשות משחק כדורסל טוב וזאת פחות או יותר האסטרטגיה שלהם. אני חושב שהאסטרטגיה נהדרת הם פשוט צריכים לבנות צוות כשרוני יותר. לא שחקתי ב2K כבר כמה שנים טובות אבל לפחות לי יש את ההרגשה (ואולי אני טועה) שהם דורכים במקום כבר כמה שנים טובות. שחקתי נגד אחיין שלי ב2K14 ושחקתי די הרבה ב2K7 ואני חייב להגיד שהסתגלתי ממש מהר ולא ממש הרגשתי שיש הפרש גדול מדי בינהם בניגוד ללמשל FIFA שאם אני מדלג על שנתיים של הסדרה אני מרגיש פתאום חסר יכולת מכמה שהסדרה התקדמה.
We're just normal men. We're just innocent men

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 04 אוקטובר 2015, 12:50

בניגוד לכדורגל, אני לא בטוח שיש מקום לשני משחקי כדורסל שמתחרים אחד עם מהשני. כמובן שתחרות היא תמיד דבר טוב, ומעודד את המתחרות להעצים את המוצר שלהן. אבל העניין הוא שבניגוד למשחקי כדורגל (פרו + פיפא) שמוכרים מידי שנה יותר מ-20 מיליון יחידות, העוגה שיש לחלק בכל הנוגע לכדורסל היא קטנה הרבה יותר והמכירות רחוקות מאוד מאלו שבכדורגל. למשל NBA2K מכר בשנה שעברה פחות משישה מיליון עותקים פיזיים לפי האתר הזה:
http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=NBA+2K15

לכן גם אם יצא משחק טוב ממש ל EA, לא בטוח שזה ממש ישתלם להם כי בין כה וכה הם נכנסים לשוק מוגבל יחסית, בהנחה שהם עדיין ייאלצו להתחלק בעוגה עם 2K.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 אוקטובר 2015, 12:54

התנין כתב:בניגוד לכדורגל, אני לא בטוח שיש מקום לשני משחקי כדורסל שמתחרים אחד עם מהשני. כמובן שתחרות היא תמיד דבר טוב, ומעודד את המתחרות להעצים את המוצר שלהן. אבל העניין הוא שבניגוד למשחקי כדורגל (פרו + פיפא) שמוכרים מידי שנה יותר מ-20 מיליון יחידות, העוגה שיש לחלק בכל הנוגע לכדורסל היא קטנה הרבה יותר והמכירות רחוקות מאוד מאלו שבכדורגל. למשל NBA2K מכר בשנה שעברה פחות משישה מיליון עותקים פיזיים לפי האתר הזה:
http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=NBA+2K15

לכן גם אם יצא משחק טוב ממש ל EA, לא בטוח שזה ממש ישתלם להם כי בין כה וכה הם נכנסים לשוק מוגבל יחסית, בהנחה שהם עדיין ייאלצו להתחלק בעוגה עם 2K.

כדורסל כספורט הרבה פחות פופולארי מכדורגל, אז גם השוק של המשחקים קטן יותר. עם זאת, הצלחה של EA בהחלט יכולה להגדיל את העוגה. לEA יש את המשאבים להכניס גם ליגות נוספות למשחק, למשל. אני חושב שאם הם היו משכילים להכניס ליגות אירופאיות, כבר היה להם משהו ביד שמבדיל אותם לטובה למול המשחקים של 2K ופותח דרך לשווקים שהיה אכפת להם הרבה פחות ממשחקי כדורסל לפני כן.
תמונה

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 04 אוקטובר 2015, 12:58

Nucleus_Dawn כתב:כדורסל כספורט הרבה פחות פופולארי מכדורגל, אז גם השוק של המשחקים קטן יותר. עם זאת, הצלחה של EA בהחלט יכולה להגדיל את העוגה. לEA יש את המשאבים להכניס גם ליגות נוספות למשחק, למשל. אני חושב שאם הם היו משכילים להכניס ליגות אירופאיות, כבר היה להם משהו ביד שמבדיל אותם לטובה למול המשחקים של 2K ופותח דרך לשווקים שהיה אכפת להם הרבה פחות ממשחקי כדורסל לפני כן.

דווקא 2K כבר הכניסו קבוצות יורוליג למשחק (אמנם בגרסה מאוד לא מושקעת ממה שהבנתי), כך שהם לפחות בהחלט מנסים לפרוץ מעבר לחומות ה NBA.
אגב, גם אני כחובב כדורסל מושבע (יותר מכדורגל לצורך ההשוואה) פשוט מוצא עניין גדול בהרבה בכדורגל כשמדובר במשחקי וידאו. לא יודע למה. זה פשוט יותר כיף לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 04 אוקטובר 2015, 13:10

דווקא די מושקע, רק שאני לא בטוח שמעדכנים stats :D
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2015, 13:15

מישהו יכול לסתור אותי בנושא ש2k לא מתקדם יותר מדי עם השנים?

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 04 אוקטובר 2015, 13:24

DrKeo כתב:מישהו יכול לסתור אותי בנושא ש2k לא מתקדם יותר מדי עם השנים?

לא יכול לסתור זאת מכיוון שהפעם האחרונה ששיחקתי במשחק היתה בשנת 2010. אבל אני די חולק עליך שפיפא מבצעת כאלו שינויים מרחיקי לכת. השינוי הכי גדול של הפיפא זה שינוי משחק ההגנה, שבעבר נשען על לחיצה על X, וכיום הוא מורכב בהרבה. פרט לכך הם משנים מידי שנה את מהירות המשחק, והשנה גם עשו את שחקני ההגנה יותר יוזמים מבלי שתפעלת אותם. ההסתגלות שלי למשחק מ-2010 ועד 2015 היתה קלילה ביותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2015, 13:56

אבל הייתה הסתגלות, פיפ"א מרגיש שונה כל שנתיים בערך. המשחק מהיר יותר, איטי יותר, מנגנונים חדשים, יש דברים שמשתנים כל הזמן. שלא נדבר על 2007 עד 2012 ששם היו די הרבה שינויים, ממגע פיזי של השחקנים כמו שצריך ועד עליה של המהירות לאט לאט עד ש2012 היה ממש משחק מהיר לעומת 2007 שהיה משחק סופר איטי. בNBA אני פשוט לא מצליח להרגיש בכלל מה השינויים, לא נגעתי בו 7 שנים וההבדל היחיד שהרגשתי היה שהשחקנים מעודכנים לרוסטר של אותה שנה והגרפיקה/אנימציות היו מרשימים יותר.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 04 אוקטובר 2015, 16:45

אני גם לא יכול להגיד, כי שיחקתי רק ב15 וקצת ב16. אבל אילו שינויים מהותיים אתה רוצה לראות? המשחק פשוט מצויין. מושקע מאוד. ההתקפה מרגישה זורמת וכיפית (עם פיק נ רול כתרגיל בסיסי ודברים יותר מסובכים שהופכים את ההתקפה ל״וואו״). ההגנה די מדוייקת ואם אתה יודע להגן אתה תעשה חיים קשים להתקפה.
דבר שהפריע לשחקנים - מסירות שנמסרו בצורה ״מעופפת״ כזאת - פשוט תוקן בupdate.
השילוב של המשחק עם הליגה האמיתית פשוט מצויין, החל מרוסטר וכלה בדיבוב ובהקלטות.
גם ב15 הגרסה של המחשב תואמת כמעט ב100% את גרסת הקונסולות.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 05 אוקטובר 2015, 02:57

אין הרבה שינויים ב-2K, אבל לזכותם יאמר שאין גם הרבה מה לשנות.
אבל אם נניח את המשחקיות בצד, אני מאוד מאוכזב ממצבי המשחק השונים. השנה הם ניסו לקחת אותם שלב אחד קדימה ופשוט פישלו בענק, במיוחד עם מצב ה-MyPlayer.
נורא ואיום. ספייק לי הרס את כל הכיף שהיה במצב המשחק הזה והפך אותו למטומטם. אני מאוד מופתע ש-EA לא מנסה לעקוף את 2K בפן הזה. כמובן שלא מצפה מהם להשתוות תוך שנה או שנתיים, אבל הם אפילו לא צמצמו את הפערים. חבל מאוד, כי נראה שתחרות כאן רק תעזור ותזניק את שני המשחקים לגבהים חדשים.

פיפא הרבה יותר טוב בפן הזה. כל מצב משחק מאוד מהנה ותמיד יש סיבה לחזור ולשחק.
אם לא במצב הקריירה בתור שחקן או מאמן, אז לאונליין או לאולטימייט טים, או לאתגר השבועי. תמיד יש סיבה לחזור ולשחק.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 09 אוקטובר 2015, 02:01

שיחקתי היום בסביבות 45 דקות ב2K15 וכשיצאתי ראיתי הודעה מחבר ״בוא לשחק 2K16". כמובן שבאתי, שיחקנו איזה שעתיים. זו לא הפעם הראשונה שאני משחק ב2K16. עדיין המשחק כיפי מאוד, יפה מאוד, אך הוא באמת מרגיש קצת תקוע במקום לעומת 2K15. ה-controls קצת שונים ונהפכו ליותר אינטואיטיביים. האפשרות ללחוץ L2 בזמן ההגנה כדי להגן בדרך טובה מבורכת. המשחק כיפי כיאה ל-2K.

המשכנו אחר כך ל-PES 16. לפני כמה ימים שיחקנו פיפא 16.
ההבדלים ענקיים. פיפא הרגיש לי הרבה יותר הארדקור לעומת PES הארקיידי. בפיפא הגענו לתוצאה 0-0 וב-PES הגענו ל-2-2.
PES משחק הרבה יותר מהיר ופחות מתוחכם.
לדעתי נהניתי יותר בפיפא אבל אני אצטרך לשחק עוד פעם בפיפא כדי לאמת את זה. גם PES מהנה מאוד.

אבל אני מניח שכל משחק ספורט פשוט כיף כשמשחקים לצד חברים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 אוקטובר 2015, 09:48

ShiTDemoN כתב:שיחקתי היום בסביבות 45 דקות ב2K15 וכשיצאתי ראיתי הודעה מחבר ״בוא לשחק 2K16". כמובן שבאתי, שיחקנו איזה שעתיים. זו לא הפעם הראשונה שאני משחק ב2K16. עדיין המשחק כיפי מאוד, יפה מאוד, אך הוא באמת מרגיש קצת תקוע במקום לעומת 2K15. ה-controls קצת שונים ונהפכו ליותר אינטואיטיביים. האפשרות ללחוץ L2 בזמן ההגנה כדי להגן בדרך טובה מבורכת. המשחק כיפי כיאה ל-2K.

המשכנו אחר כך ל-PES 16. לפני כמה ימים שיחקנו פיפא 16.
ההבדלים ענקיים. פיפא הרגיש לי הרבה יותר הארדקור לעומת PES הארקיידי. בפיפא הגענו לתוצאה 0-0 וב-PES הגענו ל-2-2.
PES משחק הרבה יותר מהיר ופחות מתוחכם.
לדעתי נהניתי יותר בפיפא אבל אני אצטרך לשחק עוד פעם בפיפא כדי לאמת את זה. גם PES מהנה מאוד.

אבל אני מניח שכל משחק ספורט פשוט כיף כשמשחקים לצד חברים.

אני חושב שאם היה לי צורך במשחק כדורגל שמשחקים עם חברים, PES היה באמת יותר מתאים. בתור שחקן ש99% מהזמן שלו עם משחק כדורגל הוא בקמפיין של מנהל קבוצה, אני חושב שהקושי בפיפ"א מציע הרבה יותר. תהליך הלמידה הזה מוסיף המון עומק ועניין. הקמפיין הראשון תמיד נזרק לפח אחרי שנה כי מפטרים אותי, למשל. זה ככה באופן קבוע מאז פיפ"א 13.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 נובמבר 2015, 06:05

סתם משהו על נבא לייב, לא משנה כרגע כמה הוא גרוע. אני רואה הרבה פרסומות שלו במשחקי נבא (בדיוק הרגע) והוא נראה טוב כפרסומת, אני מניח שיהיו לא מעטים שיקנו בגלל זה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 נובמבר 2015, 10:36

כן, אולי עוד 8000 :P

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 נובמבר 2015, 10:44

כן, המשחק גמור, מכר אלפים בודדים בהשקה לעומת מליונים של המתחרה, כל הפרסומות בעולם לא יעזרו לו במצב כזה, כל חובבי NBA מכירים את 2K וקונים אותו אוטומטית, גם אם EA תיצור NBA LIVE אדיר מתישהו, יקח לה כמה שנים טובות כדי לשנות את ה MIND SHARE הזה.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 01 נובמבר 2015, 12:27

אם יש חברה שמסוגלת לעשות את השינוי הזה זה EA
EA הוציאה את פיפא מהבור שנפלה עליו נגד הפרו וגרמה לה להיות המועדפת.
אבל, זה יהיה משימה הרבה יותר קשה מפיפא, שכן כאן מדובר במוצר גרוע, פשוט גרוע.
הם צריכים להוציא משחק עם ממוצע ציונים של 90 ומעלה במשך כמה שנים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2015, 14:22

שחקתי PES16 עם חברים אתמול, 2 על 2, היה ממש כיף. זאת גרסת הPC שהיא מפגרת מאחור אבל מאחר ואני בור שלא יודע במה היא מפגרת, ממש נהנתי :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 נובמבר 2015, 14:29

לפי מה שהבנתי הגיימפליי שלה כמעט תואם לגמרי את הקונסולות דור הבא, רק גראפית היא מפגרת, סוג של היבריד הזוי.

פאנטה, בדיוק, הם צריכים ממש להוציא משחקי 90+ כמה שנים כדי להשפיע, משהו שנראה כרגע רחוק שנות אור.

FIFA אף פעם לא היתה במצב רע כל כך, היו שנים שהיא היתה חלשה ביחס לפרו אבל תמיד שמרה על סטנדרט סביר של איכות ותמיד היה לה קהל נאמן שקנה אותה בגלל הרשיונות, לייב זה שפל שיהיה קשה ל EA לצאת ממנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2015, 14:40

דווקא עד פיפא 2006 הם היו במצב די רע. 2006 כבר היה משחק בסדר שניסה לעשות מהפך טוטאלי בגיימפליי (כל הקטע הזה של הדור החדש, ניתוק הכדור מהרגל, פיסיקה וכדומה) אבל היה חסר לו הרבהFine tuning, שנה אחרי זה 2007 כבר היה ממש טוב ועקף את PES בסיבוב, 2008 כבר היה מדהים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 נובמבר 2015, 14:54

ברור שיחסית הם היו במצב רע אבל אף פעם לא עד כדי כך רע, הם לא ירדו לרמות של ציונים של 60 ומכירות של 8 אלף עותקים מול 5 מליון של פרו, לייב נמצא במצב קטטוני שיקח תהליך של כמה שנים ממש טובות כדי שיצא ממנו ויהווה תחרות מול 2K.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 01 נובמבר 2015, 15:01

הבעיה שלי עם לייב הוא שהמוצר פשוט פגום, זה פשוט משחק שאני מסתכל עליו ואומר איך נתנו לדבר הזה לצאת ככה?
אני לא חושב שהם עיוורים ומבינים שהמוצר הזה לא טוב כבר שהם מוציאים אותו והם היו מודעים לציונים שיקבלו.
אז למה? כדי שיהיה מוצר שלהם שיגידו " הנה משחק הכדורסל שלנו " רק בשביל זה?
דבר דומה עבר לי במחשבה שראיתי את הטוני הוק החדש בפעולה, פשוט מוזר לי שמשחקים כאלו יוצאים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2015, 15:02

לא שחקתי בNBA אז אין לי מושג כמה המצב רע שם אבל הם כן נמצאים מחוץ למשחק שנה על גבי שנים ואפילו היו כמה שנים שהם לא הוציאו משחק בכלל. מרגיש שהם רצחו לעצמם את הפרנצ'ייז.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 01 נובמבר 2015, 15:08

וזה הדבר שמוזר לי, חזרתם, הייתם אמורים להגיד " אוקיי הפעם אנחנו כן טובים " אבל לא.
המשחקים שהוציאו לאחר ההפסקה עדין המשיכו את אותו גל, אז למה חזרתם? למוצר מדף?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 נובמבר 2015, 15:09

עדיף שיחזרו לעשות משחקי בייסבול מאשר להמשיך ולדפוק את הראש בקיר עם NBA LIVE. אבל נראה לי ש EA עכשיו עברו לחרב סדרה נוספת שלהם, את NFS.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 01 נובמבר 2015, 15:12

כבר ראיתה ציונים לנוכחי או שאתה מסתמך על שנים קודמות?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 30 אורחים