לקאפקום אין תקציב לעשות פורט של SF4 לקונסולות החדשות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: לקאפקום אין תקציב לעשות פורט של SF4 לקונסולות החדשות

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2013, 20:18

מגיע להם, אחרי מה שעשו לRE :)
אבל ברצינות, הם צריכים ללמוד, כמו כל היפנים - איך להתייעל בעסק הזה ולא להוציא מאות משחקי MEH, במיוחד לקהל היפני.
כמו כן, לבטל את סדרת LOST PLANET ^_^

אני אישית לא קונה את זה שאין להם תקציב לעשות פורט פשוט, שלא אמור לעלות על עשרות, נגיד מאות אלפי דולרים. הם יכולים גם לתת את זה לחברה חיצונית, בתמורה לאחוזים שאלו יקבלו בחזרה.

כך או כך, לא נראה לי שיש מקום לפתוח ת'רד חדש במיוחד בשביל זה... הם עוד לא פושטים את הרגל, ונראה לי שהם גם לא ממש קרובים לשם.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 אוקטובר 2013, 20:37

עד כמה שזכור לי ,לפני כמה חודשים היה להם בערך 150 מיליון בבנק
זה סכום מאוד קטן לחברה בסדר גודל של קאפקום
חלק מהפרויקטים שלהם ,זה עשרות מיליונים לפיתוח ושיווק

היו להם פרויקטים שמכרו יפה ,MH4 ל3DS לדוגמה
אבל היו להם כישלונות ענק כמו LP3

סדרת RE עדין מוכרת כמה מיליוני עותקים למשחק ,אבל משקעים בה יותר מידי כסף ,ושינו מאוד את הסגנון מאימה לפעולה
ובכללי ,חלק מהזיכיונות שלהם נפלו ,מגאמן לדוגמה LP לדוגמה ועוד

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוקטובר 2013, 13:02

הם במצב לא טוב אבל מישהו מתפלא?
שימו לב,הם לא הוציאו משחק מדהים לאורך כל הפאקינג דור!

אפשר להתווכח מה היה הכי סביר RE5 או DR אבל לא היה שום דבר ברמה גבוהה באמת כמו בדורות הקודמים,משחק שמעמיד אותם בשורה הראשונה ושכולם מדברים עליו כמו אנצ'רטד 2 או באטמן ארקהם וכו'
שלא לדבר על זה שגם הסבירים שציינתי היו מעטים והרוב היה בין פושר לזבל,זה שהם הוציאו כמה להיטים ביפן זה לא באמת עוזר כשהכסף הגדול כבר לא נמצא שם,הצלחה ביפן לא מבטיחה לך כלום.

המצב שלהם קשה,הם בעיני סוג של סמל להתדרדרות התעשייה היפנית,זו תוצאה ישירה של ירידה באיכות וחוסר יכולת להסתגל לרמת פיתוח מודרנית.
חבל לי בעיקר על RE שברור לי בשלב הזה שלא תהיה עוד לעולם בקדמת הבמה,אפשר כבר לאמר RIP.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 28 אוקטובר 2013, 15:11

תגידו הם לא בדיוק קנו את אטלוס?
ואני היחידי שזה לא כלכך מפתיע אותו?
בהתחשב בדברים שקורים בשנים האחרונות, זה לא עד כדי כך מפתיע אותי שזה מה שקורה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 אוקטובר 2013, 23:32

תגידו הם לא בדיוק קנו את אטלוס?

אני חושב שזאת היתה סגה

המצב שלהם קשה,הם בעיני סוג של סמל להתדרדרות התעשייה היפנית,זו תוצאה ישירה של ירידה באיכות וחוסר יכולת להסתגל לרמת פיתוח מודרנית.
חבל לי בעיקר על RE שברור לי בשלב הזה שלא תהיה עוד לעולם בקדמת הבמה,אפשר כבר לאמר RIP.

אני חושב שעם כבר ,הבעיה שהם מנסים לעשות מחלק מהזיכיונות הגדולים ,סוג של COD
ולא בגלל זה אתה קונה משחק דוגמת RE
מהבחינה הזאת הם יתקרבו מאוד להפקה "מערבית" ,תיראה את RE6
המון סירטוני מעבר ,המון אקשן ,ומשחקיות מאוד לינארית ,כמובן השקעה גדולה בגרפיקה ודיבוב

בקיצור ניסו לעשות כמה שיותר קרוב לCOD ,וזה בנוסף לספין אוף RE שהיה FPS
ולאומת זאת השקיעו הרבה פחות בRE-R ,שהביקורות אהבו

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2013, 00:35

קרירין זה נכון שהם הרסו את re6 מהסיבות שציינת אבל כאמור זה לא רק משחק ספציפי כזה או אחר,זו כל החברה שקיבלה מכה קשה מבחינת האיכות שלה,היא פשוט כבר לא עושה משחקי AAA והיא איבדה מיוקרתה,היא חברה בדרגה נמוכה הרבה יותר שמשחררת משחקים שנעים מסוג ב׳ עד סוג ז׳,כמו רוב התעשייה היפנית היא לא הצליחה להתאים את עצמה מבחינה תחרותית לפיתוח מודרני.

מה שמפליא עוד יותר זה שעוד בתחילת הדור לפחות הפיקה גראפיקה מדהימה עם רזידנט 5 (למרות שזה היה נטו שכבת צבע והמנוע מכל בחינה אחרת היה דור קודם) ומשם בתקדים מוזר ביותר המשחקים שלה רק נהיו מכוערים יותר עם הזמן,וזו קאפקום שתמיד היתה חלוצה גראפית,איך נפלו גיבורים.

קצת מצחיק שהמנצחת הגדולה של הדור הזה מבחינת יפן זו from software הקטנה שעשתה את צמד המשחקים שנחשב לבין הטובים של הדור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2013, 00:58

כן, FS היו באמת אחת החברות המגוכחות ביותר, אפילו ביפן. כל הכבוד להם, גם אם בהתחלה זה היה במקרה לחלוטין - הם המשיכו מעולה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אוקטובר 2013, 17:26

bling כתב:קרירין זה נכון שהם הרסו את re6 מהסיבות שציינת אבל כאמור זה לא רק משחק ספציפי כזה או אחר,זו כל החברה שקיבלה מכה קשה מבחינת האיכות שלה,היא פשוט כבר לא עושה משחקי AAA והיא איבדה מיוקרתה,היא חברה בדרגה נמוכה הרבה יותר שמשחררת משחקים שנעים מסוג ב׳ עד סוג ז׳,כמו רוב התעשייה היפנית היא לא הצליחה להתאים את עצמה מבחינה תחרותית לפיתוח מודרני.

מה שמפליא עוד יותר זה שעוד בתחילת הדור לפחות הפיקה גראפיקה מדהימה עם רזידנט 5 (למרות שזה היה נטו שכבת צבע והמנוע מכל בחינה אחרת היה דור קודם) ומשם בתקדים מוזר ביותר המשחקים שלה רק נהיו מכוערים יותר עם הזמן,וזו קאפקום שתמיד היתה חלוצה גראפית,איך נפלו גיבורים.

קצת מצחיק שהמנצחת הגדולה של הדור הזה מבחינת יפן זו from software הקטנה שעשתה את צמד המשחקים שנחשב לבין הטובים של הדור.

אני חושב שהמנצחת הגדולה היא דווקא סקוור איניקס, שידעה לקנות חברה מערבית ולעשות הרבה טוב איתה, ובכך לחפות על הבעיות עם הסטודיואים היפניים שלה.
אפשר להגיד שהם רימו, אבל זה הלך להם אחלה לגמרי, למרות שהם עדין סבלו מלא מעט בעיות.

בשורה התחתונה, אני חושב שהם יצאו מחוזקים ובדור הבא כבר יש כמה וכמה משחקים שלהם שכנראה יצליחו, כמו KH3, FFXV, טומב ריידר הבא, היטמן הבא וכן הלאה. הם גם פיתחו מנוע מאוד מאוד מרשים לדור הבא (ובשלב מוקדם יחסית), ככה שכלי הפיתוח הפיתוח שלהם כנראה בשלים למדי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוקטובר 2013, 17:32

קאוטיק זו באמת רמאות להביא אותם אבל הם כל הזמן מתבכיינים שאני לא יודע עד כמה המצב הפיננסי שלהם טוב באמת.
אני מקווה מכל הלב שיצליחו כי המשחקים המערביים שלהם מעולים.

יפה שעוד יש לך תקוות לגבי המותג ששמו פיינל פנטזי,נראה לי אתה האדם האחרון באינטרנט שעוד מקווה :)
תכל'ס גם על KH3 לא הייתי סומך,אני חושב שצריך לבוא בגישה יחסית ספקנית למשחקים שיוצאים היום מיפן מחברות פיתוח שלא הוכיחו את עצמן בשנים האחרונות.
אם זה פלטניום (במידה ואתה אוהב את הז'אנרים שלהם) או from אז מילא,אבל לגבי הרוב כולל האולפנים הפנימיים של סקוור,נראה לי שלמדנו שיעור כואב בדור הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2013, 01:35

היא לא "המנצחת הגדולה", היא יצאה מהדור הזה בשיניים שלה, וגם זה בקושי. אתה לא יכול להסתכל על "השרדות למרות כל הטעויות הקשות" כנצחון גדול :)
מה שכן, בסיום הדור הבא - כנראה שכן נוכל לומר זאת, אם הכל ילך כשורה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אוקטובר 2013, 17:36

bling כתב:קאוטיק זו באמת רמאות להביא אותם אבל הם כל הזמן מתבכיינים שאני לא יודע עד כמה המצב הפיננסי שלהם טוב באמת.
אני מקווה מכל הלב שיצליחו כי המשחקים המערביים שלהם מעולים.

יפה שעוד יש לך תקוות לגבי המותג ששמו פיינל פנטזי,נראה לי אתה האדם האחרון באינטרנט שעוד מקווה :)
תכל'ס גם על KH3 לא הייתי סומך,אני חושב שצריך לבוא בגישה יחסית ספקנית למשחקים שיוצאים היום מיפן מחברות פיתוח שלא הוכיחו את עצמן בשנים האחרונות.
אם זה פלטניום (במידה ואתה אוהב את הז'אנרים שלהם) או from אז מילא,אבל לגבי הרוב כולל האולפנים הפנימיים של סקוור,נראה לי שלמדנו שיעור כואב בדור הזה.

גם הם למדו לא מעט שיעורים. FFXIV משחק נהדר, אחרי ההשקה המחודשת שלו. FFXIII החדש גם מקבל המון רשמים חיוביים.
הם מתבייכנים, כי עדין יש להם בעיות שנובעות מכך שהם לא רק אידוס, אלא גם סקוור איניקס, אבל הם בטח במצב יותר טוב מחברות דומות, שלא היו חכמות מספיק כדי לדאוג לעוגן מערבי.

לאסקין, הכל יחסי. היא המנצחת הגדולה, מבין מהמפתחות היפניות.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2013, 01:53

לא מסכים :) אתה חייב להסתכל על העבר... זה כמו שאני אגיד שנוקיה היא המנצחת הגדולה בתחום הסלולר באירופה, כי היא הענקית היחידה שכמעט פשטה את הרגל ובסוף לא, כי היא עשתה מהלך אחד חכם :)
סקוור אניקס התחילו את הדור הזה כחברה היפנית המוצלחת ביותר, וסיימה אותו ככשלון גדול. FROM SOFTWARE התחילו כחברה למשחקי-זבל וסיימה אותו כחברה היפנית היחידה שהגיעה למצעדי המשחקים הטובים ביותר במערב.
בנוסף, אתה שוכח את האיחוד שלה עם ENIX אחרי יריבות ארוכה, מהלך שהיה אמור לחזק אותה מאוד, אבל המניה שלה נפלה ב-50 אחוז מאז שהמהלך הושלם.

הכל יחסי, כמו שאמרת. וביחס לדור הPS2 - סקוור ממש נחלשה בדור הPS3 בעוד שחברות אחרות הצליחו הרבה יותר. צריך לראות מי הצליח הכי הרבה כדי לבדוק את זה. לא יודע אם זו FS, אבל זו בטוח לא SE.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אוקטובר 2013, 18:41

Laskin כתב:לא מסכים :) אתה חייב להסתכל על העבר... זה כמו שאני אגיד שנוקיה היא המנצחת הגדולה בתחום הסלולר באירופה, כי היא הענקית היחידה שכמעט פשטה את הרגל ובסוף לא, כי היא עשתה מהלך אחד חכם :)
סקוור אניקס התחילו את הדור הזה כחברה היפנית המוצלחת ביותר, וסיימה אותו ככשלון גדול. FROM SOFTWARE התחילו כחברה למשחקי-זבל וסיימה אותו כחברה היפנית היחידה שהגיעה למצעדי המשחקים הטובים ביותר במערב.
בנוסף, אתה שוכח את האיחוד שלה עם ENIX אחרי יריבות ארוכה, מהלך שהיה אמור לחזק אותה מאוד, אבל המניה שלה נפלה ב-50 אחוז מאז שהמהלך הושלם.

הכל יחסי, כמו שאמרת. וביחס לדור הPS2 - סקוור ממש נחלשה בדור הPS3 בעוד שחברות אחרות הצליחו הרבה יותר. צריך לראות מי הצליח הכי הרבה כדי לבדוק את זה. לא יודע אם זו FS, אבל זו בטוח לא SE.

סקוור עדיין חברה יפנית מאוד מוצלחת והמשחקים שלה בטח ובטח יותר מוערכים מאלו של FS. טומב ריידר, היטמן וסליפינג דוגס טובים יותר מכל משחק של FS.

להסתכל על העבר זה אחלה לגמרי. צריך גם להסתכל קדימה ומבין החברות הגדולות ביפן (וFS עדין חברה קטנה, שלא נמצאת בליגה של סקוור), סקוור נמצאת בעמדה הכי טובה לפתיחת הדור החדש.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוקטובר 2013, 18:46

ממש לא נכון מה שאמרת,ומדבר מישהו שאוהב את טומב ריידר ולא טרח בכלל לשחק בסדרת סולס,אבל הם נחשבים לליגה אחרת מהמשחקים שציינת,אתה תראה בסוף הדור כשיערכו רשימות שהם יכנסו להרבה מהם כחלק ממשחקי הדור בעוד שמה שציינת ממש לא.

יורוגיימר עושים רשימה שבועית של משחקי הדור כשכל שבוע נכנס עוד שם (ללא דירוג,רק המשחקים שנחשבים לדעת האתר לטובים ביותר),בינתיים ראיתי שם את פורטל,RDR,ג'ורני ו TLOU שכבר נכנסו,אני בטוח שגם דארק סולס יכנס לשם וטומב ריידר לא.
אם כבר המשחק הכי טוב שסקוור הפיצה (עוד משהו שאתה מתעלם ממנו שהיא בכלל לא פיתחה אף שם שציינת) ובהפרש גדול זה בכלל דאוס אקס האחרון,אם כבר יש להם משחק שנמצא בקליבר של הגדולים ביותר זה הוא.

סכ"ה אני מסכים עם ההודעה של לאסקין כשבאים לבחון את הדור הנוכחי,בהקשר לדור הבא כמו שהוא אמר,זה נראה שהיא אכן בעמדה הטובה ביותר אבל מוקדם לשפוט.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אוקטובר 2013, 19:10

bling כתב:ממש לא נכון מה שאמרת,ומדבר מישהו שאוהב את טומב ריידר ולא טרח בכלל לשחק בסדרת סולס,אבל הם נחשבים לליגה אחרת מהמשחקים שציינת,אתה תראה בסוף הדור כשיערכו רשימות שהם יכנסו להרבה מהם כחלק ממשחקי הדור בעוד שמה שציינת ממש לא.

יורוגיימר עושים רשימה שבועית של משחקי הדור כשכל שבוע נכנס עוד שם (ללא דירוג,רק המשחקים שנחשבים לדעת האתר לטובים ביותר),בינתיים ראיתי שם את פורטל,RDR,ג'ורני ו TLOU שכבר נכנסו,אני בטוח שגם דארק סולס יכנס לשם וטומב ריידר לא.
אם כבר המשחק הכי טוב שסקוור הפיצה (עוד משהו שאתה מתעלם ממנו שהיא בכלל לא פיתחה אף שם שציינת) ובהפרש גדול זה בכלל דאוס אקס האחרון,אם כבר יש להם משחק שנמצא בקליבר של הגדולים ביותר זה הוא.

סכ"ה אני מסכים עם ההודעה של לאסקין כשבאים לבחון את הדור הנוכחי,בהקשר לדור הבא כמו שהוא אמר,זה נראה שהיא אכן בעמדה הטובה ביותר אבל מוקדם לשפוט.

סדרת סולס היא סדרה נישתית חמודה, עם קהל נאמן והמון בעיות. הם משחקים מאוד לא מלוטשים והם ממש לא באותה הרמה של המשחקים שעליהם אנחנו מדברים מסקוור.

סקוור פיתחה את טומב ריידר, היטמן וסליפינג דוגס, בדיוק כמו שסוני פיתחה את GT, אנצ'רטד וTLOU - חברות בבעלותה פיתחו את המשחק ולכן המשחקים פותחו על ידה.
בגלל זה הצעד של לרכוש את אידוס היה כל כך מוצלח - הוא גרם לכך שהם פיתחו כמה משחקים מצוינים.
אתה צודק בנוגע לדאוס אקס. גם הוא משחק ממש מצוין של סקוור איניקס. עוד דוגמא לכך שהיא החברה היפנית היחידה שממשיכה לפתח כמות יפה של משחקי AAA מצליחים. שכחתי אותו, אבל הוא באמת עדיף על שלושת המשחקים האחרים שזכרתי.

אם סדרת הכתבות (הנהדרת) של יורוגיימר הוא המדד שלך, אז כנראה שכל מה שאמרת על קאפקום לא נכון, כי עלתה כתבה בסדרה הזאת על SF 4.

מי שאמר משהו על סקוור בהקשר לדור הבא, זה אני, אז אתה מסכים גם איתי :)
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 אוקטובר 2013, 20:59

אני דווקא לא מת על SF4 ,זה עוד כיוון למערב ,במיוחד לאומת SF3
בגדול אף פעם לא באמת אהבתי את המעבר של משחקי המכות הגדולים ,לגרפיקת פוליגנים
אין בזה את האופי מבחינתי ,של העבר ,שזה הרגיש יותר כמו אנימה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2013, 05:55

Nucleus_Dawn כתב:
סדרת סולס היא סדרה נישתית חמודה, עם קהל נאמן והמון בעיות. הם משחקים מאוד לא מלוטשים והם ממש לא באותה הרמה של המשחקים שעליהם אנחנו מדברים מסקוור.

סקוור פיתחה את טומב ריידר, היטמן וסליפינג דוגס, בדיוק כמו שסוני פיתחה את GT, אנצ'רטד וTLOU - חברות בבעלותה פיתחו את המשחק ולכן המשחקים פותחו על ידה.
בגלל זה הצעד של לרכוש את אידוס היה כל כך מוצלח - הוא גרם לכך שהם פיתחו כמה משחקים מצוינים.
אתה צודק בנוגע לדאוס אקס. גם הוא משחק ממש מצוין של סקוור איניקס. עוד דוגמא לכך שהיא החברה היפנית היחידה שממשיכה לפתח כמות יפה של משחקי AAA מצליחים. שכחתי אותו, אבל הוא באמת עדיף על שלושת המשחקים האחרים שזכרתי.

אם סדרת הכתבות (הנהדרת) של יורוגיימר הוא המדד שלך, אז כנראה שכל מה שאמרת על קאפקום לא נכון, כי עלתה כתבה בסדרה הזאת על SF 4.

מי שאמר משהו על סקוור בהקשר לדור הבא, זה אני, אז אתה מסכים גם איתי :)

היא יחסית נישה אצל הקהל הרחב אבל אצל הארדקורים היא כן שם ונחשבת לפופולרית מאוד.
והיא לא רק "חמודה",מי שאוהב RPG ויש לו סבלנות וסקיל היא נחשבת לטופ שבטופ,הציונים שלה לא עם ממוצע 95 (למרות שגם 90 זה לא בדיוק רע) בגלל שהיא תובענית למדי וברור שלא כל אחד יוכל להתחבר לזה,ועדיין היא נחשבת בין הסדרות הטובות של הדור.

ולא הבנתי ע"פ מה אתה קובע שהיא לא באותה רמה כמו המשחקים של סקוור,מבחינת ממוצע היא עוברת את כולם חוץ מדאוס אקס שהם בתיקו (או שדאוס אקס עבר בנקודה,לא קריטי) ואתה לא יכול לתרץ שמדובר באיזה משחק Wii שנשפט אחרת,משחק PS3 יפני ותובעני,אף אחד לא נתן לו הנחות ואם כבר הוא סבל בגלל ההארדקוריות שלו בביקורות.

ואני לתומי חשבתי שכולם אומרים את נוטי דוג באותה נשימה עם TLOU ואנצ'רטד,מאיפה הבאת את היציאה הזו?
זה ברור שסקוור כחברה יפנית הוכיחה חוסר יכולת רצינית לאורך כל הדור הזה מבחינת פיתוח,עסקים לא עושים את חברות הפיתוח שלה פתאום לטובות יותר או למשחקים שיצרה לראויים יותר.

בקשר לבחירה בסטריט פייטר שים לב לתיאור של הכתב שהעלה את הבחירה שלו,היה כבר יכול לקעקע סטריט פייטר על המצח וזהו.
לא שאני מזלזל במשחק,הוא נחשב לפייטר טוב,אבל הז'אנר הזה כ"כ מרגיש חסר חשיבות עוד מימי הפס2 והוא באמת מעניין מישהו היום? באמת מישהו יכול לאמר שמשחק מכות היה משחק הדור שלו למשל? (והמישהו הזה צריך לשחק במגוון ז'אנרים ולא שכל החיים שלו סובבים סביב זה כמו שחקנים תחרותיים)
בלי קשר גם אם נקבל את המשחק הזה איך זה מבטל את כל מה שאמרתי? זה מקסימום מבטל שורה אחת מבין כל הדברים שאמרתי על קאפקום וזה שהיא לא הוציאה אף משחק בקליבר ממש גבוה,אז מקסימום נתפשר ונאמר שהיא הוציאה משחק אחד (וגם הוא סכ"ה פייטר,יופי דו! ממש ימי הזהב שלה) לעומת FORM שקטנה הרבה יותר והוציאה 2 משחקים בקליבר גבוה ובז'אנר מעניין יותר.

ולאסקין אמר שאם הכל ילך בשורה עם סקוור אז אולי בסוף הדור הבא נוכל לאמר זאת(שהיא המנצחת היפנית),זאת אומרת שהוא חושב שהיא בעמדה יותר טובה כנראה משאר החברות היפניות לדור הבא ואני מסכים,לא שיש להם יותר מדי תחרות אבל בהחלט הסיכויים שלהם גבוהים יותר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אוקטובר 2013, 22:12

bling כתב:היא יחסית נישה אצל הקהל הרחב אבל אצל הארדקורים היא כן שם ונחשבת לפופולרית מאוד.
והיא לא רק "חמודה",מי שאוהב RPG ויש לו סבלנות וסקיל היא נחשבת לטופ שבטופ,הציונים שלה לא עם ממוצע 95 (למרות שגם 90 זה לא בדיוק רע) בגלל שהיא תובענית למדי וברור שלא כל אחד יוכל להתחבר לזה,ועדיין היא נחשבת בין הסדרות הטובות של הדור.

ולא הבנתי ע"פ מה אתה קובע שהיא לא באותה רמה כמו המשחקים של סקוור,מבחינת ממוצע היא עוברת את כולם חוץ מדאוס אקס שהם בתיקו (או שדאוס אקס עבר בנקודה,לא קריטי) ואתה לא יכול לתרץ שמדובר באיזה משחק Wii שנשפט אחרת,משחק PS3 יפני ותובעני,אף אחד לא נתן לו הנחות ואם כבר הוא סבל בגלל ההארדקוריות שלו בביקורות.

ואני לתומי חשבתי שכולם אומרים את נוטי דוג באותה נשימה עם TLOU ואנצ'רטד,מאיפה הבאת את היציאה הזו?
זה ברור שסקוור כחברה יפנית הוכיחה חוסר יכולת רצינית לאורך כל הדור הזה מבחינת פיתוח,עסקים לא עושים את חברות הפיתוח שלה פתאום לטובות יותר או למשחקים שיצרה לראויים יותר.

בקשר לבחירה בסטריט פייטר שים לב לתיאור של הכתב שהעלה את הבחירה שלו,היה כבר יכול לקעקע סטריט פייטר על המצח וזהו.
לא שאני מזלזל במשחק,הוא נחשב לפייטר טוב,אבל הז'אנר הזה כ"כ מרגיש חסר חשיבות עוד מימי הפס2 והוא באמת מעניין מישהו היום? באמת מישהו יכול לאמר שמשחק מכות היה משחק הדור שלו למשל? (והמישהו הזה צריך לשחק במגוון ז'אנרים ולא שכל החיים שלו סובבים סביב זה כמו שחקנים תחרותיים)
בלי קשר גם אם נקבל את המשחק הזה איך זה מבטל את כל מה שאמרתי? זה מקסימום מבטל שורה אחת מבין כל הדברים שאמרתי על קאפקום וזה שהיא לא הוציאה אף משחק בקליבר ממש גבוה,אז מקסימום נתפשר ונאמר שהיא הוציאה משחק אחד (וגם הוא סכ"ה פייטר,יופי דו! ממש ימי הזהב שלה) לעומת FORM שקטנה הרבה יותר והוציאה 2 משחקים בקליבר גבוה ובז'אנר מעניין יותר.

ולאסקין אמר שאם הכל ילך בשורה עם סקוור אז אולי בסוף הדור הבא נוכל לאמר זאת(שהיא המנצחת היפנית),זאת אומרת שהוא חושב שהיא בעמדה יותר טובה כנראה משאר החברות היפניות לדור הבא ואני מסכים,לא שיש להם יותר מדי תחרות אבל בהחלט הסיכויים שלהם גבוהים יותר.

הם לא באותה הרמה של סקוור, בגלל שהם משחררים הרבה פחות משחקים, הם משחררים משחקים אך ורק מז'אנר אחד ובסגנון אחד והמשחקים שלהם נישתיים וחסרי גיוון.
חברה שמפתחת אך ורק סוג אחד של משחקים, לא נמדדת באותו הסרגל של חברה שגם משחררת הרבה יותר משחקים וגם משחררת משחקים במגוון גדול בהרבה. FS אחלה חברת פיתוח, עם שטיק אחד ויחיד, אבל הם לא בליגה של סקוור ויש להם עוד דרך ארוכה מאוד לעשות, בשביל שיהיה אפשר בכלל להשוות ביניהן (קודם כל, הם צריכים שיהיה להם יותר מסטודיו פיתוח אחד והם גם צריכים להפוך למפיצה ולא רק למפתחת).
כמובן שגם מדובר במפיצת ענק ומפתחת קטנה, אז ההשוואה הזאת עוד יותר לא ברורה.
השוואת הציונים לא רלוונטית, כמו כמעט כל השוואת ציונים, ככה שלא אתייחס אליה.

לתומך גם לא החשבת את אנצ'רטד וTLOU כמשחקים של סוני? אז גם משחקי ראטצ'ט וקלאנק לא של סוני? גם GT לא של סוני? גו'רני? GOW? אתה באמת טוען שכל המשחקים האלו, בהפצתה ומימונה של סוני, אינם משחקים של סוני?

זה בכלל לא ברור שסקוור הוכיחה חוסר יכולת רצינית, כי סקוור עשתה מהלך עסקי מצוין, שהגדיל את הפורטפוליו שלה ואיפשר לה להוציא כמה וכמה משחקים באיכות גבוהה, בז'אנרים מגוונים. אם קאפקום התחילה את הדור כשכולם זכרו שהיא בחוד החנית בכל הנוגע לגרפיקה ולמהפכות בגיימפליי של משחקי אימה וסיימה את הדור בתור מפתחת שהדרדרה למשחקי זבל וחליבה צינית של מותגים, אז סקוור התחילה את הדור כחברה שיש לה פיינל פנטזי וחולבת את המותג הזה ואת המותג של KH וסיימה אותו בתור החברה שהביאה לנו את החזרה לקדמת הבמה של דאוס אקס, טומב ריידר והיטמן, ויצרה כותר חדש ומעניין עם סליפינג דוגס.
האם זה לרעתה שהמשחקים הללו פותחו בסטודיואים מערביים בבעלותה? בכלל לא. דווקא זה מראה שההתנהלות שלהם היתה נכונה. הם נתנו גיבוי כלכלי ויצירתי לסטודיואים מערביים ויצאו מהמלכודת שאליה כמעט כל המפתחות היפניות נקלעו.

אני לא חושב שSF4 מבטל את כל מה שאמרת. אני פשוט אומר שהבדיקה שהצעת להישגים של סקוור (לראות אם תהייה כתבה על משחק שלהם ביורוגיימר) לא מוצלחת במיוחד, כי אפילו חברה כמו קאפקום, שהוציאה משחק או שניים טובים בז'אנר נישתי, לא יכולה להחשב לכזאת ששמרה על מעמדה כמפיצת ענק.

ואני אמרתי לפני לאסקין שאני חושב שסקוור היא מפיצת הענק היפנית שנמצאת בעמדה הטובה ביותר, לקראת הדור הבא. אם אתה מסכים עם זה, אז אנחנו מסכימים בנוגע לזה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2013, 07:04

Nucleus_Dawn כתב:
סקוור עדיין חברה יפנית מאוד מוצלחת והמשחקים שלה בטח ובטח יותר מוערכים מאלו של FS. טומב ריידר, היטמן וסליפינג דוגס טובים יותר מכל משחק של FS.

להסתכל על העבר זה אחלה לגמרי. צריך גם להסתכל קדימה ומבין החברות הגדולות ביפן (וFS עדין חברה קטנה, שלא נמצאת בליגה של סקוור), סקוור נמצאת בעמדה הכי טובה לפתיחת הדור החדש.

אני לא חושב שרוב המשחקי שנתת כאן באמת יותר טובים מכל משחק של FS, בטח לא בדור האחרון. ברור שלפניו כמו שאמרתי - הם היו בזיון.
אבל אבדוק... דארק סולס ודימון סולס - 89 במטאקריטיק. טומס דריידר - 87. היטמן - 83. סליפינג דוגס - 83.
אז לא. לפחות לא משהו ברור לגמרי או בסגנון, לא משנה איך תסתכל על זה. ואת זה אומר לך מישהו שDS לא ממש הסגנון שלו. לא שיחקתי באף אחד מהם, לעומת זאת - שיחקתי בטומב ריידר ונהנתי ושיחקתי בסליפינג דוגס - וממש ממש ממש אהבתי. המלצתי לנדב עליו מספר פעמים, אפילו. אבל אלו לא קיבלו את "משחק השנה" או אפילו מועמדות רצינית, וDS כן. ואני מבין את זה.

לעומת זאת, אני מסכים איתך במאה אחוז לגבי העתיד. נראה ורוד מאוד בעניי. אבל את הדור האחרון הם ממש לא עברו בגבורה, הם תפקדו ממש נוראי, והיה להם יותר מזל משכל עם EIDOS שפשטה רגל, ועוד יותר כשאקטיוויז'ן החליטו החלטה מטומטמת להפסיק לתמוך בסליפינג דוגס ושלחו את המפתחים המוכשרים האלה הביתה ללא מפיצה. לא שאני לא נותן להם קרדיט על ההחלטות הנכונות הללו ו"תפישת ההזדמנות", אבל הם עושים את זה רק עם פרוייקטים של אחרים, כל מה שיצא מהם בדור האחרון יכול להחשב כזלזול מוחלט בלקוחות והמעריצים שלהם, שגם אני הייתי אחד מהם... ואני מת לחזור. :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2013, 07:11

הולי שיט, חזרתי אחרי בלינג לפני שקראתי מה שהוא כתב... מגיע לי /:

אבל כן, מה שהוא אמר :)
ואם מהתחלה דיברת על הדור הבא ולא מה שהיה - אז כן, אנחנו הסכמנו כל הדרך ^_^

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2013, 07:31

קאוטיק אני לא מבין מה הקטע,אתה לא מוכן לקבל ביקורות,אתה לא מוכן לקבל את ההציעה שלי לבחון רשימות בסוף הדור שיעשו כולם של המשחקים הגדולים (בין אם באתרים,בין אם במקומות כמו נאו-גף וכו') אז איך אתה רוצה שנקבע מה נחשב ליותר איכותי?
לפי זה שהחלטת?

גם אני וגם לאסקין לא שיחקנו במשחקים הללו וכן שיחקנו במשחקים המערביים שסקוור הפיצה (שיחקתי וסיימתי את כולם חוץ מהיטמן)ואהבנו אותם ואנחנו אומרים לך שסדרת סולס נחשבת לאיכותית יותר כשאולי דאוס אקס ברמה שלה,מה האינטרס שלנו בכלל?
יש הילה רצינית סביב הסדרה הזו,צריך לקרוא כתבות,תגובות של אנשים,רשימות,השוואות ובסוף זו התמונה שמקבלים,מה לעשות,אני לא קובע ומצידי שלא היו יוצאים בכלל,אני מנסה להיות אובייקטיבי ולבחון את המציאות כמו שהיא.
יכול להיות גם שלא קראתי את המציאות נכון ואני טועה ואף אחד בכלל לא יזכור את המשחקים הללו,בגלל זה אמרתי בוא נחכה ונראה,לא תהיה לי בעיה להודות שהפרזתי בחשיבותם כי כאמור לא שיחקתי בהם ואין לי שום מניע רגשי פה.

כל המשפט הזה שהתחיל את הדיון של FROM היא המנצחת הגדולה של יפן התייחס בעיקר מהבחינה של המשחקים שפיתחה,של דברים שיפנים עשו ויצאו משם,אתה הצטרפת וזרקת כל מני שמות מערביים של משחקים שהופצו ע"י חברה שנחלצה בעור שינייה בדור הזה ואיכשהו זרמתי איתך למרות שזה לא קשור לנושא,בשורה התחתונה סדרת סולס היא עדיין הבכירה ביותר שיצאה מיפן בדור הזה,זה ש FROM לא חברה בקאליבר של סקוור זה סוג של NO SHIT אתה יודע,זה מתבקש מטבע הדברים של חברה פצפונת מול חברה ששואפת להיות אחת מהגדולות ועם הסטוריה מפוארת פי כמה.
אמרתי שהיא המנצחת לא כי היא הולכת להיות הכי גדולה בדור הבא אלא כי היא השאירה את חותמה יותר מסקוור כשזה מגיע לדברים שיצאו מיפן,כי היא צמחה מחברה שולית לאחת עם חותמת של איכות שהמון אנשים מחכים לראות את המשחק הבא שלה,בעוד שהשם של סקוור ברצפה (עדין) כי אנשים מקשרים אותה עם FF וכל המשחקים שהיא אכזבה איתם ולא עם זה שהיא הפיצה אחלה המשך לדאוס אקס.

שוב,אין הרבה מה להוסיף,נחכה לסוף הדור ונראה אלו שמות עולים שוב ושוב,האם טומב ריידר וסליפינג דוגס (ושוב אני זורם איתך למרות שהם לא באמת קשורים לדיון) או סדרת סולס,אם יש לך דרך אחרת לקבוע מי איכותי יותר והשאיר את חותמו בדור הזה יותר זרוק.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 אוקטובר 2013, 09:05

bling כתב:קאוטיק אני לא מבין מה הקטע,אתה לא מוכן לקבל ביקורות,אתה לא מוכן לקבל את ההציעה שלי לבחון רשימות בסוף הדור שיעשו כולם של המשחקים הגדולים (בין אם באתרים,בין אם במקומות כמו נאו-גף וכו') אז איך אתה רוצה שנקבע מה נחשב ליותר איכותי?
לפי זה שהחלטת?

גם אני וגם לאסקין לא שיחקנו במשחקים הללו וכן שיחקנו במשחקים המערביים שסקוור הפיצה (שיחקתי וסיימתי את כולם חוץ מהיטמן)ואהבנו אותם ואנחנו אומרים לך שסדרת סולס נחשבת לאיכותית יותר כשאולי דאוס אקס ברמה שלה,מה האינטרס שלנו בכלל?
יש הילה רצינית סביב הסדרה הזו,צריך לקרוא כתבות,תגובות של אנשים,רשימות,השוואות ובסוף זו התמונה שמקבלים,מה לעשות,אני לא קובע ומצידי שלא היו יוצאים בכלל,אני מנסה להיות אובייקטיבי ולבחון את המציאות כמו שהיא.
יכול להיות גם שלא קראתי את המציאות נכון ואני טועה ואף אחד בכלל לא יזכור את המשחקים הללו,בגלל זה אמרתי בוא נחכה ונראה,לא תהיה לי בעיה להודות שהפרזתי בחשיבותם כי כאמור לא שיחקתי בהם ואין לי שום מניע רגשי פה.

כל המשפט הזה שהתחיל את הדיון של FROM היא המנצחת הגדולה של יפן התייחס בעיקר מהבחינה של המשחקים שפיתחה,של דברים שיפנים עשו ויצאו משם,אתה הצטרפת וזרקת כל מני שמות מערביים של משחקים שהופצו ע"י חברה שנחלצה בעור שינייה בדור הזה ואיכשהו זרמתי איתך למרות שזה לא קשור לנושא,בשורה התחתונה סדרת סולס היא עדיין הבכירה ביותר שיצאה מיפן בדור הזה,זה ש FROM לא חברה בקאליבר של סקוור זה סוג של NO SHIT אתה יודע,זה מתבקש מטבע הדברים של חברה פצפונת מול חברה ששואפת להיות אחת מהגדולות ועם הסטוריה מפוארת פי כמה.
אמרתי שהיא המנצחת לא כי היא הולכת להיות הכי גדולה בדור הבא אלא כי היא השאירה את חותמה יותר מסקוור כשזה מגיע לדברים שיצאו מיפן,כי היא צמחה מחברה שולית לאחת עם חותמת של איכות שהמון אנשים מחכים לראות את המשחק הבא שלה,בעוד שהשם של סקוור ברצפה (עדין) כי אנשים מקשרים אותה עם FF וכל המשחקים שהיא אכזבה איתם ולא עם זה שהיא הפיצה אחלה המשך לדאוס אקס.

שוב,אין הרבה מה להוסיף,נחכה לסוף הדור ונראה אלו שמות עולים שוב ושוב,האם טומב ריידר וסליפינג דוגס (ושוב אני זורם איתך למרות שהם לא באמת קשורים לדיון) או סדרת סולס,אם יש לך דרך אחרת לקבוע מי איכותי יותר והשאיר את חותמו בדור הזה יותר זרוק.

סקוור היא מפיצת ענק יפנית, עם סטודיואים בכל העולם, שפיתחה מגוון גדול של משחקים איכותיים.
FS היא חברת פיתוח קטנה, עם משחקים מז'אנר נישתי אחד בלבד, שגם המשחק הטוב ביותר שלהם, לא מוכר כמו ה"כשלונות" של סקוור. להגיד שFM היא המנצחת הגדולה מיפן, זו שטות לדעתי. היא לא עשתה שום דבר כזה מיוחד. המשחקים שלה, בז'אנר שלהם, מאוד נחמדים, אבל הם רחוקים מאוד מרמת הליטוש שהיית מצפה ממשחק AAA. להגיד שהם המנצחים הגדולה של יפן, זה כמו להגיד שפוליפוני היא המנצחת הגדולה של הדור, בגלל שהם פיתחו משחק שנמצא קרוב לטופ של הז'אנר שלו.
הם בכלל לא באותה הליגה של סקוור. הם לא מתחרים על אותו התואר. זה נחמד מאוד שהם פיתחו במהלך הדור משחק וחצי שהתקבל טוב והיה להצלחה יחסית, אבל זה לא אומר שהם יכולים לעמוד מול חברת ענק כמו סקוור בדיון תמונה גדולה של "מי החברה היפנית שיצאה המנצחת הגדולה בדור הזה".

אם הסטנדרטים שלך הם ממוצע ציונים למשחק, כתף לכתף עם FS עומדות חברות כמו גיימפריק, שהוציאו את פוקימון Y, עם ממוצע שקרוב פחות מחצי נקודה לזה של דארק סולס ואין ספק בכלל ששני המשחקים האלו בדיוק באותה הרמה של פרופסור לייטון והעתיד ההמשוחרר שקיבל ממוצע גבוה מ87.
ההשוואה הזאת של הציונים לא רלוונטית. אין מה לעשות. כשאתה משווה משחק נישתי ולא מלוטש שמקבל ציון גבוה יותר ממשחק AAA, מז'אנר סופר פופולארי, שנמדד מול הרבה יותר תחרות, ההשוואה שלך חסרת טעם. אם נראה לך הגיוני לקבוע שפוקימון Y יותר טוב מבחינה אובייקטיבית מטומב ריידר, אז שיהיה לך לבריאות. לי זה לא נראה אובייקטיבי או הגיוני.

אם אתה רוצה לבחון רשימות של המשחקים הגדולים של הדור, אז אתה צריך להגיד שקאפקום גם כן מצליחה מאוד, כי יש לה משחק אחד בסדרת הכתבות של יורוגיימר. אם זה לא נראה לך הגיוני, אז גם הבדיקה הזאת לא שווה כלום. אם אתה ממציא לכל משחק תירוצים כמו "הכותב מעריץ של הז'אנר, אז דעתו לא נחשבת", אז שיטת המדידה הזאת עוד יותר גרועה, כי היא בכלל לא אובייקטיבית, כמו שאתה מנסה להציג.

איך אני רוצה שנקבע מה יותר איכותי? לפי מה שאני קבעתי, כמובן. אתה חושב שדארק סולס יותר איכותי מדאוס אקס? מהמם (למרות שממוצע הביקורות שלו גבוה יותר, כך שההשוואה שלך שוב לא עומדת בתנאים שאתה קבעת). אני לא מסכים איתך וההשוואה נראית לי חסרת כל בסיס. אמרתי לך למה אני לא מסכים איתך והסברתי גם את העובדות שעליהן אני מבסס את הדעה שלי (למשל, העובדה שFS היא חברת פיתוח קטנה, עם הצלחה קטנה וצנועה, עם משחק אחד מוצלח וסקוור היא חברת הפצה עצומה, שעשתה צעד מבריק שהציל אותה מגורל דומה של חברות דומות).

אם אתה חושב שFROM היא המנצחת הגדולה של יפן, מבחינת המשחקים שהיא פיתחה, אז אני חושב שזו טעות. סקוור פיתחה משחקים יותר טובים, במגוון גדול יותר של ז'אנרים, התמודדה עם הרבה יותר תחרות בז'אנרים הללו והחזירה מהמוות כמה וכמה משחקים קלאסיים ובצורה מעוררת כבוד.
אתה רוצה לשנות את נושא הדיון ולדבר רק על משחקים שפותחו ביפן? אחלה. קאפקום ניצחה את FROM במדד שאתה קבעת שהוא אובייקטיבי, עם SF4 שקיבל ממוצע של 93.64. קונאמי גם ניצחה את FROM בסרגל האובייקטיבי שלך, עם MGS4 שקיבל ממוצע של 93.53.

אם מדברים על דעתי, אז אני לא מסכים איתך ואני גם לא חושב שיש בכלל טעם להשוות בין FROM וסקוור. ואם כבר מכניסים חברות פיתוח קטנות, אז פלטינום גיימס מנצחת את FROM, כי היא פיתחה את ביונטה ואין ספק שמחכים למשחקים הבאים שלהם יותר אנשים משמחכים למשחק הבא של FROM.
אם מדברים על הנתונים ה"אוביקטיביים" של ממוצע ציוני ביקורות, אז אתה טועה, כי יש חברות יפניות אחרות שהצליחו הרבה יותר.
אם מדברים רק על משחקים שפותחו ביפן ושוב משתמשים בסרגל שאתה קבעת, אתה עדין טועה.

האם FROM השאירה יותר חותם מסקוור? מכיוון שהם הוציא שני משחקים שנחשבים טובים והמשחק הכי פופולארי שלהם מכר רק שני מיליון עותקים, הייתי אומר שזה בטוח לא נכון, כי גם ה"כשלונות" של סקוור מכרו הרבה יותר ולכן השאירו חותם על הרבה יותר שחקנים. בנוסף, החותם של FROM הוא גם steel battalion הנוראי והלא שחיק, משחקי Armored Core הבינוניים ומטה וchromehounds המעפן, ככה שאי אפשר להגיד שהם מוציאים משחקים טובים באופן עקבי.
בקיצור, יש להם הצלחה אחת חביבה והרבה כשלונות מפוארים. לא נראה לי שאפשר להשוות את זה למספר הלא קטן של הצלחות, בז'אנרים מגוונים של סקוור איניקס. זה פשוט קנה מידה אחר לגמרי. אפילו הכשלונות שלהם מפוארים יותר :)

אם נעזוב לרגע את חוסר ההיגיון והאחידות בסטנדרטים שקבעת, אני חושב שתסכים איתי ששכחנו לגמרי את קונאמי שפיתחה את MGS4 ומפתחת כרגע משחק MGS נוסף לדור הנוכחי וגם הצליחה לחזור מהירידה הקשה באיכות של סדרת PES ופיתחה חידוש נחמד ביותר לקאסטלוואניה. אני חושב שהם הצליחו פחות מסקוור (בגלל שהם לא התרחבו מספיק למערב), אבל נראה לי שנסכים שהם בראש הרשימה של חברות יפניות גדולות, שעברו את הדור הזה בצורה יפה ובטוח שהם במקום טוב יותר מקאפקום.
אני חושב שבהסתכלות לדור הבא, הם בעמדה קצת פחות טובה מסקוור, אבל הם בטח לא במקום רע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוקטובר 2013, 22:55

קאוטיק אתה לא רציני בדיוק הזה,למי אכפת מי חברה גדולה ומי קטנה,ניסיתי לבחון מי השאיר יותר חותם מבחינת איכות,לא חותם מבחינת "השפיע על יותר אנשים" כי אז COD המנצח של הדור,אני באמת צריך להסביר כל דבר?

הם לא בליגה של סקוור מבחינת גודל,אבל מבחינת השם שהם צברו לעצמם לעומת סקוור הם יצאו במצב הרבה יותר טוב מהדור הזה,סקוור עם מוניטין שנמצא כרגע ברצפה,FROM עם מוניטין של חברה שיצרה סדרה מאוד איכותית שאנשים מאוד מחכים להמשך שלה= נצחון מעל סקוור.

למה אתה מכניס לי להשוואה כל מני משחקי ניידים,הם בכלל לא רלוונטים,תשאר בנושא הדיון בבקשה.
למה החלטת שסדרת סולס לא מלוטשת? כי ההפקה שלה לא בגודל של נוטי דוג? לפי ההתלהבות של האנשים מדובר במשחקים מאוד מלוטשים עם מערכת קרב מעולה והמון עומק.
וחלאס,שוק משחקי ה AAA תמיד נמדד באותם סטנדרטים,זה לא משחק WII לעומת PS3,הציון שלו לגיטימי והתירוצים שלך על התחרות הקשה יותר של משחקי סקוור המערביים קלושים (ולא רלוונטים כי הם לא יפנים)

קאפקום הוציאה במקרה הנדיב משחק אחד על הנייחות שהוא top-tier והיא חברה ענקית,איך היא יכולה להיות "מנצחת" מעל FROM?
השם של קאפקום נהרס,של FROM בשיאו,זה באמת נורא פשוט.

סקוור לא פתחה משחקים משלה,הפיצה זה לא נקרא,כל המטרה של הנושא היה לראות מה המצב של ההספק היפני והכשרונות שם,לא מי קנה את החברות המערביות הכי טובות.
גם השם של קונאמי היה במצב רע לאורך כמעט כל הדור עם משחק אחד AAA,סדרת הכדורגל שלה היתה נוראית,סיילנט היל היה נוראי,כל מה שהיא נגעה בו כמעט היה בין נסבל לנוראי,היא לא יכולה לנצח,למרות שהיא גם בעמדה לשיפור לקראת הדור הבא,קוג'ימה המשיח של החברה הזו ואולי בזכותו ובזכות החברה שלו עוד יצא מהם משהו.זה ברור קאוטיק שיש גם עניין של ציפיות,קונאמי היתה חברה מפוארת והיא נחלה אינספור כשלונות,FROM חברה שהיתה יצרנית זבל והיא יצרה משחקים שהולכים להכנס להרבה רשימות של הטובים ביותר בדור.

פלטניום דרך אגב מועמדת לגיטמית וסוף סוף נתת שם שמתאים לדיון פה,אני אישית חושב שהסגנון שלה קצת שולי מדי לטעמי (למרות שעדיין לא ברמה של סטריט פייטר אבל עדיין אני מתקשה להאמין שמשחק בסגנון שלהם למשל יכנס להרבה רשימות של משחקי הדור) אבל אין לי בעיה לקבל דיעה שהיא השם החם של יפן היום,הם באמת עברו אחלה דור.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 אוקטובר 2013, 15:30

בלינג, אם אתה רוצה לדבר על חברות יפניות, אז סקוור בהחלט קשורה לדיון, כמו גם כל המשחקים שאולפנים מערביים בבעלותה פיתחו. על זה דיברנו מההתחלה, אז לא ברור לי למה אתה מנסה לשנות נושא.

אם אתה רוצה לדבר על איזו חברה יצרה כותר אחד שיצר קהילה קטנה ונאמנה, אבל התחילה את הדור בתור חברה שאין לה כזה כותר, אז ברור שFROM אחלה מועמדת. אני פשוט לא מבין את הטעם בלדבר על "המנצחת הגדולה מיפן" ואחרי זה לשנות את כל הפרמטרים שלך, כדי להתאים אותם לאיזו חברה קטנטנה, שיש לה כמה משחקים גרועים מאוד, וכותר אחד חביב ונישתי.
מדובר בחברה שלא פיתחה אף משחק AAA באיכות גבוהה, פיחתה את אחד המשחקים הגרועים ביותר של הדור ושגם ההצלחה הגדולה שלה זה משחק המשך דומה מאוד לקודמו הרוחני, שלא מחדש הרבה. האם אני מצפה למשחק הבא שלהם, יותר מלמשחקים הבאים של סקוור, כמו ההמשך של טומב ריידר, היטמן ודאוס אקס? לא. אני מניח שמעטים האנשים שכן.
עכשיו אתה יכול לשנות את הנושא של הדיון ולהחליט שאנחנו מדברים רק על משחקים שפותחו ביפן, אבל גם במקרה הזה, יש משחקים טובים יותר שפותחו ביפן, ע"י חברות אחרות וטובות מFROM.

אני אומר שמשחקי SOULS לא מלוטשים, בגלל שאניי יודע שהם מאוד לא מלוטשים. יש בהם המון באגים, בעיות טכניות למכביר, מערכת קרב לא נוחה ("מאתגרת") שגורמת לך להתקע באובייקטים וליפול ממקומות שלא היית אמור ליפול מהם, מלכודות זולות שהורגות את השחקן בלי אזהרה או יכולת להתחמק, קרבות בוסים חוזרים על עצמם והמון בעיות נוספות. המשחקים קיבלו את הציונים שהם קיבלו, בגלל שהם להיט קאלט חמוד, בז'אנר נישתי שיש בו מעט מאוד משחקים. הם לא מתמודדים עם השוואות לסקיירים או RPG עדיפים בהרבה אחרים, בגלל הסטאטוס הזה שלהם ולכן השוואת ממוצע הציונים של המשחקים איננה רלוונטית. אין להם את הצורך להתמודד עם השוואות למשחקים אחרים בז'אנר, כי מעט מאוד אנשים טורחים לפתח משחקים לז'אנר הנישתי הזה. לטומב ריידר, לעומת זאת, יש ויש תחרות, כמו גם להיטמן וסליפינג דוגס והציונים היותר נמוכים שלהם, הם הישג הרבה יותר מרשים, בדיוק כמו שלסיים במקום ה6 בליגה האנגלית, זה הישג הרבה יותר מרשים מלקחת אליפות בליגה הישראלית.

אני מכניס לך להשוואה כל מיני משחקים, שלפי הסרגל ה"אובייקטיבי" שלך, של ממוצע ציוני משחקים, עדיפים או שווים למשחקי סולס. אלו דוגמאות שנועדו להמחיש לך כמה ההשוואות שאתה מבצע חסרות בסיס, כאשר מדובר במשחקים שונים כל כך ובסיטואציות שונות כל כך.

המטרה של הנושא הזה היה לדבר על קאפקום כחברת הפצה בינלאומית שמבוססת ביפן ואיבדה את גדולתה. לכן, החברות שעולות בהשוואה אליה, הן חברות כמו קונאמי וסקוור איניקס. אתה זה שהכניס חברות שלא קשורות לנושא, לא אני.
דיברנו על התנהלות של חברת הפצה ענקית ואז אתה הכנסת לדיון את FROM, שהקשר היחיד בינה ובין החברות שעליהן דיברנו היא שגם היא מיפן.
אחרי זה, כדי להתבצר בעמדה שלך, ניסית להתנהג כאילו הדיון כולו סבב אך ורק סביב איזה סטודיו פיתוח שנמצא ביפן, הצליח לפתח משחק אחד וחצי עם ממוצע ציונים מוצלח? אז לא - לא זה נושא הדיון ולא ברור למה אתה מנסה לטעון שזה כן היה.
כאשר מדברים על חברה כמו קאפקום ועל הכשלונות שלה, אף אחד לא חושב לעצמו "חבל שהם לא הצליחו כמו FROM", כי FROM היא חברת פיתוח קטנה ולא מוכשרת במיוחד, שתשמח מאוד אם קאפקום תפיץ את המשחקים שלה. הם לא באותה הליגה. הם לא מייצגים את מצב תעשיית המשחקים ביפן וגם בתור חברת פיתוח קטנה, ההצלחות שלה היו צנועות והכשלונות שלה היו יותר נפוצים.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים