הנושא הרישמי למשחקי Blood Souls Ring

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: הנושא הרישמי למשחקי Dark Souls ו-Blood Borne

הודעהעל ידי Stick » 20 פברואר 2015, 11:43

התרחשות עלילתית, כמו שאמרתי, באמת אין הרבה וגם מה שיש די פשוט ומוגבל.
אבל סיפורים וlore כזה או אחר? יש שם פשוט המון. לכל בוס, לכל דמות, לכל מקום ופשוט לכל דבר יש סיפור מסגרת כל כך רחב שתמיד מתקשר אליך או אל משהו אחר וסוגר עולם נהדר ומלא בפרטים.
אין פה אפילו טענה אם הסיפור טוב או לא טוב, מעניין או לא מעניין, מושקע או לא מושקע ועמוק או לא עמוק. הטענה שלך שאין פה סיפור היא פשוט לא נכונה כי עובדתית יש פה המון סיפורים.. זה עד כדי כך פשוט.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 פברואר 2015, 13:33

המון בהשוואה למה? העלילה וסיפורי הרקע הגלויים שלו הם מוגבלים ביותר, בטח שבהשוואה ל-RPG גדולים אחרים. 90% מהזמן אתה מסתובב בעולם והורג מפלצות בלי להיתקל בשום תוכן עלילתי (או lore) קונקרטי. אז נכון, יש לו אולי לא מעט תוכן סמוי ומרומז, אבל פה אתה כבר נכנס לעולם הפרשנות, הניחושים וזיבולי השכל של מעריצים, שיש להם יותר אחיזה בדמיון מפותח ופחות במציאות.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 20 פברואר 2015, 17:13

הסיפור הוא בפעולה, במפלצות, בסביבות, בנופים, בדיאלוגים המוזרים ובתיאורים של כל פריט. מה שאתה קורא זיבולי שכל של מעריצים, אני רואה כהרכבה של כל החלקים האלה בצורה מאוד משכנעת והגיונית (לפחות הבחור שעושה סרטונים נהדרים של דארק סולס ביוטיוב).

מעבר לזה יש גם סיפורים של npc בעולם הזה, עם קווי עלילה מתפצלים בהתאם לבחירות שאתה עושה. וריאציה אחת, של סיפור אחד, לדוגמא: אתה יכול להציל את הכהנת ההיא בקטקומבות רק כדי לגלות אחר כך את התליון שלה על המזבח בכנסייה אם חזרת לשם. לאחר מכן, במקום אחר, אתה מגלה בדרך אגב שאחד המלווים שלה נעלם מהמקום שהוא היה בו רוב המשחק. אתה יכול להצליב דברים שהוא אמר לך פעם, עם דברים ש npc אחר אמר לך (אם הצלת אותו, לא הרגת אותו ושילמת לו) על שניהם - כדי להבין שהמלווה רצח אותה.
אף פעם זה לא נאמר במפורש, אף פעם המידע על הסיפור לא מגיע בקלות, אבל הוא שם. וכמובן שאתה יכול לשנות את כל מהלך העניינים והתוצאות (ביותר מדרך אחת) אם אתה עושה בחירות אחרות, שבניגוד למשחקים אחרים לא מוצבות בפניך, כי פה כל הבחירות הם בגיימפלי.

אז נכון הכל מאוד מינימלסטי ואין לך גלגל של בחירות כדי לקבל החלטה כמו במאס אפקט ואין לך 10 שעות של דיאלוגים וקאט סינס כמו בוויצר, אבל לא יודע איך אפשר להגיד שאין כאן סיפור.
ובכל מקרה, הצורת הגשה הזאת של הסיפור בדארק סולס, בעיני היא חצי מהקסם של המשחק. לא חושב שזה יכול לעבוד בכל משחק, אבל כאן, עם האווירה המנלכולית התמידית ברקע, זה פשוט עובד.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 פברואר 2015, 18:39

אני לא אמרתי שאין סיפור בכלל. אמרתי שהחלק העלילתי של המשחק מורכב מ-2% סיפור, 8% lore ו-90% פרשנויות וניחושים של מעריצים. הנתח של כל החלק הסיפורי במשחק הוא משהו כמו 5%, כשבשאר הזמן אתה עסוק בלשסף מפלצות. בהשוואה למשחקי RPG אחרים, העלילה היא מאוד שולית ומינורית.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 20 פברואר 2015, 21:40

InterAl כתב:אני לא אמרתי שאין סיפור בכלל. אמרתי שהחלק העלילתי של המשחק מורכב מ-2% סיפור, 8% lore ו-90% פרשנויות וניחושים של מעריצים. הנתח של כל החלק הסיפורי במשחק הוא משהו כמו 5%, כשבשאר הזמן אתה עסוק בלשסף מפלצות. בהשוואה למשחקי RPG אחרים, העלילה היא מאוד שולית ומינורית.

היא אולי רק ברקע, אבל העולם והעיצוב שלו שווים יותר מרוב העלילות שאנחנו פוגשים במשחקים שהם יותר explicit. המשחק ממש גרם לי לרצות להכיר עוד ועוד את העולם שלו דרך פוסטים באינטרנט, מה זה Bed of chaos, מה הפואנטה שלו, מה עומד מאחוריו, למה סמוג נלחם עם אורנסטיין, מה קרה לחבר מרעיו של אורנסטיין וכו... אפילו הArt book מרתק, הרבה זמן לא נשאבתי לעולם של משחק כמו העולם של Dark souls, לפעמים מינימלי זה לא רע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 מרץ 2015, 19:14

נמצא כבר 7 שעות בDS2 ואחרי שלושה בוסים, המשחק ממש קל, גם לא מנסים לצייר את האווירה האפילה של הקודמים, אני כל הזמן באור יום או בירח מלא בחוץ, נראה מה יהיה בהמשך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מרץ 2015, 19:38

Death_119 כתב:נמצא כבר 7 שעות בDS2 ואחרי שלושה בוסים, המשחק ממש קל, גם לא מנסים לצייר את האווירה האפילה של הקודמים, אני כל הזמן באור יום או בירח מלא בחוץ, נראה מה יהיה בהמשך.

יש אזורים מאוד אפלים, כולל כאלו שקשה לראות בהם, בלי לפיד/למצוא את ה"מתגים" של האור.
בכלל, יש מגוון עצום של סגנונות באזורים בDS. זה לא יער אפל, טירה אפלה, ביצה אפלה, מנהרה אפלה, טירה אפלה, אפלה אפלה, כמו בשני הקודמים. הרבה יותר כיף, לטעמי.
אז אם חסר לך החושך, אתה תמצא גם אזורים כאלה.

אגב, הפעלת את ה"hard mode"?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 מרץ 2015, 19:55

Nucleus_Dawn כתב:
יש אזורים מאוד אפלים, כולל כאלו שקשה לראות בהם, בלי לפיד/למצוא את ה"מתגים" של האור.
בכלל, יש מגוון עצום של סגנונות באזורים בDS. זה לא יער אפל, טירה אפלה, ביצה אפלה, מנהרה אפלה, טירה אפלה, אפלה אפלה, כמו בשני הקודמים. הרבה יותר כיף, לטעמי.
אז אם חסר לך החושך, אתה תמצא גם אזורים כאלה.

אגב, הפעלת את ה"hard mode"?

לא, מה זה? כן, הבנתי שזה המצב בכל הקשור לגיוון, הוא גם משחק מאוד מהנה וטוב, בהחלט ראוי לסדרה. הצד הטכני פשוט מדהים, זה כל כך מוזר לשחק משחק כזה ב-1080P ו-60 פריימים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מרץ 2015, 20:10

Death_119 כתב:לא, מה זה? כן, הבנתי שזה המצב בכל הקשור לגיוון, הוא גם משחק מאוד מהנה וטוב, בהחלט ראוי לסדרה. הצד הטכני פשוט מדהים, זה כל כך מוזר לשחק משחק כזה ב-1080P ו-60 פריימים.

אני לא יודע אם זה ספוילר, אבל לא אסתכן (זה ממש בהתחלה):
ספויילר: הצג
בעיר שבה אתה עולה רמות, יש את המנהרה לאזור עם אבירי השיש הירוקים הענקיים. אז אם לא תכנס לשם ותלך ימינה מהכניסה, יש דרך צרה, צמודה לצוק. תמשיך איתה, עד שתגיע לפסל משונה, שאתה יכול לבוא איתו באינטראקציה. זה יצרף אותך לComapny of champions, מה שיגרום לך לעשות פחות נזק לאויבים וגם יבטל את היכולת שלך לעשות זימונים.
אגב, אם הצטרפת לcovenant דרך האביר שנמצא ליד האנדרטה, באותה עיר, אז בעצם הפעלת את הeasy mode של המשחק (מה שעוזר רק מול פולשים, אני חושב).
בנוסף, יש לך את האפשרות לשרוף bonfire ascetic, בכל אזור שכבר ניקית וזה יגרום לכל האויבים בו לחזור לחיים, עם הרבה יותר כוח.

---

שחקני BB, המנעו ממולטיפלייר בבforbidden woods.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 27 מרץ 2015, 20:38

מישהו שיש לו Dark Souls 1/2 רוצה לשתף איתי ספריות? אני מתכנן על חופשת פסח :D
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מרץ 2015, 21:07

אז, לא רק שגירסאץ הDX11 של הגירסא החדשה של DS2 לPC עולה 10 דולר יותר. גם אין אפשרות להעביר אליה שמירות, או לשחק ביחד עם אנשים שמשחקים בגירסאת הDX9.
מסתבר שיש הבדלים של מיקום אויבים ופריטים במשחק.

...מה?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 מרץ 2015, 21:21

גם מפצלים את קהילת השחקנים, גם מוציאים את המשחק במעין גרסאת רימאסטר שהיא זאת שהם הציגו מלכתחילה בטריילרים המקוריים, גם דורשים הרבה כסף לשדרוג, במקום להציע אותו (לפחות את הDX11) בחינם, לרוכשי המשחק המקורי. איפה הצליבה שהם אמורים לקבל איפה?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מרץ 2015, 21:24

Klayman כתב:גם מפצלים את קהילת השחקנים, גם מוציאים את המשחק במעין גרסאת רימאסטר שהיא זאת שהם הציגו מלכתחילה בטריילרים המקוריים, גם דורשים הרבה כסף לשדרוג, במקום להציע אותו (לפחות את הDX11) בחינם, לרוכשי המשחק המקורי. איפה הצליבה שהם אמורים לקבל איפה?

כן... לא באמת יקרה. להם מותר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 מרץ 2015, 21:25

חשבתי שיש הנחה לרוכשי המשחק המקורי והנחה עוד יותר גדולה למי שרכש גם את ה DLC בנוסף, לא הבנתי למה שיביאו בחינם, זה משהו שנהוג על ה PC? גם על הרימאסטר של מטרו ביקשו כסף משחקני המחשב (ונתנו הנחה למי שיש את המקור) ונשמע שהוא עשה פחות שינויים מבחינת התוכן מ DS2.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מרץ 2015, 21:36

bling כתב:חשבתי שיש הנחה לרוכשי המשחק המקורי והנחה עוד יותר גדולה למי שרכש גם את ה DLC בנוסף, לא הבנתי למה שיביאו בחינם, זה משהו שנהוג על ה PC? גם על הרימאסטר של מטרו ביקשו כסף משחקני המחשב (ונתנו הנחה למי שיש את המקור) ונשמע שהוא עשה פחות שינויים מבחינת התוכן מ DS2.

עיקר הבעיה, לדעתי, היא שבכלל יש שתי גירסאות לDX שונה ושיש פיצול של הקהילה בין שתי הגרסאות (או שלושת הגירסאות...), או שבכלל יש הבדל בין הגרסאות.
במקרה יש דוגמא אקטואלית בדמות wasteland 2, שעובר שדרוג חינמי דומה לזה של DS2.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 מרץ 2015, 21:38

די ביזיון. אולי זאת בדיחת 1 באפריל...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 מרץ 2015, 21:47

bling כתב:חשבתי שיש הנחה לרוכשי המשחק המקורי והנחה עוד יותר גדולה למי שרכש גם את ה DLC בנוסף, לא הבנתי למה שיביאו בחינם, זה משהו שנהוג על ה PC? גם על הרימאסטר של מטרו ביקשו כסף משחקני המחשב (ונתנו הנחה למי שיש את המקור) ונשמע שהוא עשה פחות שינויים מבחינת התוכן מ DS2.

הוציאו גרסא ראשונה, ביזיונית. מצטער. אין דרך אחרת להגיד את זה. את מטרו הוציאו שנים אחרי המשחקים הקודמים, פה אפילו לא עברה שנה (כמעט.... אבל נו באמת..) וההבדלים בין מטרו LL למטרו LL REDUX הם באמת די זניחים יחסית, ולא ''הגירסא האולטימטיבית''. אם הייתי קונה את המשחק על הPC, הייתי ממש כועס. להוציא משחק DX9 בלבד, כשאתה יודע שבקנה יש לך את הDX11, זה ביזיון. זה הPC. לא קונסולות חדשות.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מרץ 2015, 22:15

Klayman כתב:
הוציאו גרסא ראשונה, ביזיונית. מצטער. אין דרך אחרת להגיד את זה. את מטרו הוציאו שנים אחרי המשחקים הקודמים, פה אפילו לא עברה שנה (כמעט.... אבל נו באמת..) וההבדלים בין מטרו LL למטרו LL REDUX הם באמת די זניחים יחסית, ולא ''הגירסא האולטימטיבית''. אם הייתי קונה את המשחק על הPC, הייתי ממש כועס. להוציא משחק DX9 בלבד, כשאתה יודע שבקנה יש לך את הDX11, זה ביזיון. זה הPC. לא קונסולות חדשות.

אני חושב שלקרוא לגירסא המקורית בזיונית, זה מוגזם. הגירסא עבדה נהדר והציעה את השדרוגים האוטומטיים שיש לרוב הפורטים לPC.
לא פורט מושקע, או מדהים. בינוני וserviceable, בסה"כ.

להוציא עדכון שמוסיף פיטצ'ר שהוא פחות או יותר מתבקש מלכתחילה ולדרוש עליו 20-30 דולר, בשביל לשדרג, בלי היכולת אפילו להעביר את השמירה לך הלאה - זה קצת בזיוני ודי מעפן.

בסופו של יום, הם עדין חברה יפנית, שאין לה מושג מה לעזאזל החיה הזאת של שוק הPC ורואים את זה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 מרץ 2015, 22:21

Nucleus_Dawn כתב:
אני חושב שלקרוא לגירסא המקורית בזיונית, זה מוגזם. הגירסא עבדה נהדר והציעה את השדרוגים האוטומטיים שיש לרוב הפורטים לPC.
לא פורט מושקע, או מדהים. בינוני וserviceable, בסה"כ.

להוציא עדכון שמוסיף פיטצ'ר שהוא פחות או יותר מתבקש מלכתחילה ולדרוש עליו 20-30 דולר, בשביל לשדרג, בלי היכולת אפילו להעביר את השמירה לך הלאה - זה קצת בזיוני ודי מעפן.

בסופו של יום, הם עדין חברה יפנית, שאין לה מושג מה לעזאזל החיה הזאת של שוק הPC ורואים את זה.

אני מקצין בכוונה :). ברור שהיא לא ביזיונית. אבל היא כל הדברים שאמרת, המהלך הנוכחי הוא ביזיוני, ואני לא רואה ביקורת נוקבת ויוקדת כאן. :P.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מרץ 2015, 22:37

זה מגוחך, זה היה צריך להיות פאטצ׳.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 מרץ 2015, 22:52

ואתם יכולים להיות בטוחים שאם אוביסופט או EA היו עושות בדיוק את אותו המהלך, היינו שומעים את זעקות השבר למרחוק.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מרץ 2015, 23:25

Klayman כתב:ואתם יכולים להיות בטוחים שאם אוביסופט או EA היו עושות בדיוק את אותו המהלך, היינו שומעים את זעקות השבר למרחוק.

נו, באמת. האינטרנט היה מתפוצץ ואיומי רצח ואונס היו עפים בטוויטר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 מרץ 2015, 23:45

Klayman כתב:

לא הבנתי את ההיגיון, אתה בעצמך אומר שגרסת ה PC של הרמיאסטר של מטרו לא הביאה שיפורים משמעותיים במיוחד ובכל זאת הם ביקשו כסף משחקני PC אז למה ש DS2 לא יקחו כשהם מציעים גם שיפורי גראפיקה וגם גיימפליי עם כל ה DLC וכו׳?
התייחסתי בעיקר לעניין הזה שאתה מצפה שדרוג בחינם לגרסה הזו למרות ש DS2 המקורי היה בהחלט סביר על ה PC, לא מתווכח עם זה שפיצול הקהילה מטומטם ולא ברור.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 מרץ 2015, 23:49

bling כתב:לא הבנתי את ההיגיון, אתה בעצמך אומר שגרסת ה PC של הרמיאסטר של מטרו לא הביאה שיפורים משמעותיים במיוחד ובכל זאת הם ביקשו כסף משחקני PC אז למה ש DS2 לא יקחו כשהם מציעים גם שיפורי גראפיקה וגם גיימפליי עם כל ה DLC וכו׳?
התייחסתי בעיקר לעניין הזה שאתה מצפה שדרוג בחינם לגרסה הזו למרות ש DS2 המקורי היה בהחלט סביר על ה PC, לא מתווכח עם זה שפיצול הקהילה מטומטם ולא ברור.

כי לא עברה כאן אפילו שנה. הוציאו מוצר נכה בכוונה לPC. זה כמו שרוקסטאר הייתה מוציאה את GTAV לPC יחד עם הPS360 ואז מוציאה את הגרסא שיוצאת עכשיו אחרי כמה חודשים, בתשלום. זה מהלך מסריח. בכל מקרה, גם שחר כתב כמה נקודות שאני מסכים איתן ובכלל, לא עושים דברים כאלה בעולם הPC.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 מרץ 2015, 00:06

Klayman כתב:
כי לא עברה כאן אפילו שנה. הוציאו מוצר נכה בכוונה לPC. זה כמו שרוקסטאר הייתה מוציאה את GTAV לPC יחד עם הPS360 ואז מוציאה את הגרסא שיוצאת עכשיו אחרי כמה חודשים, בתשלום. זה מהלך מסריח. בכל מקרה, גם שחר כתב כמה נקודות שאני מסכים איתן ובכלל, לא עושים דברים כאלה בעולם הPC.

עדיין זה לא ברור, אז עדיף היה שלא היו מוציאים את המשחק במקור עם ה 360 והפס3 ולשחרר ביחד עם הדור הבא את הגרסה האולטמטיבית? כי אז היו מתלוננים שהמשחק לא מגיע ל PC אחרי שהוציאו לו את הראשון, או שהיית מעדיף שפשוט לא ישחררו את הרימאסטר ל PC אבל אז גם פה היו מתלוננים, אי אפשר לנצח ככה, הביאו לך בחירה, סכ״ה אין ממש סיבה שתטרח בכלל עם גרסת הרימאסטר אם סיימת את המקור על ה PC.

גם בקשר ללקבל חינם זה לא סביר, המשחק חדש יותר (ולכן הערך שלו אם כבר גבוה יותר) ועבר שיפורים גדולים יותר ממטרו לכן לא הגיוני שיביאו לך אותו בחינם ועל מטרו יקחו כסף, סכ״ה DS2 המקורי הוא פורט PC הרבה יותר טוב מקודמו והוא רץ כמו שצריך בלי תיקונים של הקהילה, אז אולי הוא לא עבודה אידיאלית ומדהימה וחברה עם המשאבים של FROM לא יכלה להביא פורט PC מדהים שרץ על DX11 בזמנו ביחד עם משחקי הפס3 וה 360 (ושוב אם היו דוחים את גרסת ה PC גם היו מתלוננים, באמת עדיף כמו עם GTA5 לשחק בגרסה טובה יותר מליון שנה אחרי?) אבל זו לא סיבה לצפות לשדרוג חינם לגרסה החדשה בגלל זה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 98 אורחים