מתלבט מה לקנות: PS4 או XBO

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: מתלבט מה לקנות: PS4 או XBO

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 10:10

הבנתי שזה משחק שלוקח הרבה זמן כדי "לשלוט" בו, ורק אז בעצם מתחיל הכיף.
מאוד בדומה לטוני הוק או SSX... המשחק הוא לגמרי מבוסס על "זרימה".
כן, אני צופה כמה ביקורות שלא יתחברו, אבל הקו-אופ נראה מושלם, וגם הגרפיקה והכל...

מצד שני - יש מצב מסויים שיגיע למחשב, או כך פורסם היום. שוב תגובה של "אין תכניות כרגע להוציא למחשב" אבל מאחר ואין מה שימנע את זה - זה מתחיל להראות כמו אופציה סבירה מדי.
וזו בעצם הבעייה שלי עם XBOX באופן כללי... קניתי את ה-360 וקניתי לו רק 3 משחקים במשך שנים. פשוט שום משחק נוסף שממש עניין אותי עליו לא היה בלעדי לחלוטין, והעדפתי לשחק על המחשב שלי ברזולוציה נורמלית, קצב פריימים גבוה יותר וIQ מפורט יותר.
הבלעדיים הגדולים והטובים באמת של הPS כמעט אף פעם לא מגיעים לשום מקום אחר.
אבל אם אתה אוהב את היילו - זה גם שיקול שצריך לקחת :)

Megalomaniac
Trainee

הודעהעל ידי Megalomaniac » 23 ספטמבר 2014, 14:52

Laskin כתב:יש מה להשוות ועוד איך. המשחקים של הONE מעולים, וSUNSET OVERDRIVE יהיה הבלעדי הכי מוצלח של 2014, לדעתי.
גם לדעתי הבלעדיים שלהם פחות שווים לטווח הארוך, אבל אי אפשר להכגיד שזה "בדיחה". זה רחוק מזה שנות אור :)

Sunset Overdrive נראה מעניין, אבל דווקא בגלל שזה New Ip צריך להיזהר, כבר ראינו מה נהיה מ- Watch Dogs ו- Destiny, לפעמים לא כל מה שרואים בטריילרים ובסרטונים באמת מורגש בפועל.
ושוב אמרתי שנכון לעכשיו אין הרבה מה לשחק ב- XO, אני בטוח שבשנה הקרובה זה יישר קו עם סוני.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 24 ספטמבר 2014, 08:43

גם אני מוצא את עצמי מתלבט.. אני אהיה בקרוב באילת ואוכל לנצל את המחירים שם, ועכשיו כשיצא פיפא 15 (שזה המשחק שאני ללא ספק מבלה אתו הכי הרבה זמן) זה נראה כמו אחלה תזמון להשתדרג לקונסולת Next-gen.

מצד אחד, אני עם ה-360 כבר שנים ומרוצה עד הגג, גם מהאקסקלוסיבים - ואפילו אם הם זמניים (לא מדבר על היילו שלא מאוד מעניין אותי, אלא על PGR, Geometry Wars 2, Alan Wake, Mass Effect, GoW, Fable וכו'). השלט הוא פסגת הנוחות עבורי ואני מאוד מתחבר לממשק האחרון. מצד שני, בשנתיים האחרונות אני מגלה שרוב המשחקים פחות ופחות מעניינים אותי, ושאני מחפש משחקים בעיקר עם עלילה חזקה או קצת יותר עמוקים. המשחק היחיד שהוא לא פיפא שתפס אותי בשנתיים האחרונות היה L.A Noire שהשלמתי.

פזלתי לכיוון הפס3 וראיתי שבשלוש השנים האחרונות לחיה, היא העמידה ליין מרשים של אקסקלוסיבים בדיוק מהסוג הזה (עד אז הם גרמו לי לפהק). Heavy Rain, TLOU, Journey נראים לי בדיוק מה שאני מחפש.

אז אני תוהה האם לרכוש XBO או PS4, אולי בהתבסס על ה-PS Now, שלא ברור בכלל אם ואיך הוא יעבוד כמו שצריך כאן. הממשק והשלט גם משחקים חלק חשוב והם נראים לי משמעותית עדיפים ב-XBO. האקסקלוסיבים נראים לי אחלה בשתי הקונסולות כרגע, אבל אני מודה שלא היה לי זמן לצלול ולקרוא על הרבה מהם (חוץ מהחידוש ל-Grim Fandango!). אה, וממש לא אכפת לי מההר שעשו מסיפור הרזולוציה. אם הייתי רוצה להתעסק בזה הייתי קונה מחשב.

חשבתי לקנות פס3 ולשכוח מהדור הבא בינתיים, אבל המחירים לא רעים בכלל ולא ברור לי איך אשרוד עוד שנה לפחות עם גרסת הדור הקודם של פיפא.
מה אתם אומרים? :)

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 24 ספטמבר 2014, 11:15

נראה שאתה מתחבר לאקסלוסיבים של ה-PS... השלט של ה-PS4 כבר לא גרוע כמו ה-PS3 ככה שזה לא אמור להוות חסם עבורך לעבור ל-PS4.
ואם אתה באילת, הייתי ממליץ לך לקנות את הבאנדל של מייקרוסופט (פיפא 15 + פורזה 5)... אחי הביא לי מאילת ב-1950 שקל (ואני אגב מאוד מרוצה מה-One).

תתמקד באקסלוסיבים של כל חברה, תחפור קצת ברשת ותראה גיימפליי. תבחר רק על סמך המשחקים שאתה אוהב...

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 ספטמבר 2014, 11:39

נראה לי במקרה שלך הייתי אומר תלך על מה שיוצא לך יותר זול משום שאנחנו לא יודעים אילו משחקים יצאו בעתיד ובלי קשר אם יצאו משחקים שהרבה יותר מעניינים אותך בפס4 אז אתה תמיד יכול למכור ולהביא פס4 בהמשך.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 ספטמבר 2014, 11:41

אגב אני רואה ששחר אמר שהפס4 נמכר ב1700 באילת... במחיר כזה כבר נראה לי שהייתי נוטה לפס4.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 24 ספטמבר 2014, 11:54

באייבורי מוכרים את הבאנדל של ה-One ב-50 שקל פחות... ככה שבאילת הוא יכול לקבל את המכשיר ב-1900 שקל (כולל פיפא 15 ופורזה 5).
בקיצור המחירים זהים וחזרנו לעניין המשחקים.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 26 ספטמבר 2014, 12:14

BiA כתב:גם אני מוצא את עצמי מתלבט.. אני אהיה בקרוב באילת ואוכל לנצל את המחירים שם, ועכשיו כשיצא פיפא 15 (שזה המשחק שאני ללא ספק מבלה אתו הכי הרבה זמן) זה נראה כמו אחלה תזמון להשתדרג לקונסולת Next-gen.

מצד אחד, אני עם ה-360 כבר שנים ומרוצה עד הגג, גם מהאקסקלוסיבים - ואפילו אם הם זמניים (לא מדבר על היילו שלא מאוד מעניין אותי, אלא על PGR, Geometry Wars 2, Alan Wake, Mass Effect, GoW, Fable וכו'). השלט הוא פסגת הנוחות עבורי ואני מאוד מתחבר לממשק האחרון. מצד שני, בשנתיים האחרונות אני מגלה שרוב המשחקים פחות ופחות מעניינים אותי, ושאני מחפש משחקים בעיקר עם עלילה חזקה או קצת יותר עמוקים. המשחק היחיד שהוא לא פיפא שתפס אותי בשנתיים האחרונות היה L.A Noire שהשלמתי.

פזלתי לכיוון הפס3 וראיתי שבשלוש השנים האחרונות לחיה, היא העמידה ליין מרשים של אקסקלוסיבים בדיוק מהסוג הזה (עד אז הם גרמו לי לפהק). Heavy Rain, TLOU, Journey נראים לי בדיוק מה שאני מחפש.

אז אני תוהה האם לרכוש XBO או PS4, אולי בהתבסס על ה-PS Now, שלא ברור בכלל אם ואיך הוא יעבוד כמו שצריך כאן. הממשק והשלט גם משחקים חלק חשוב והם נראים לי משמעותית עדיפים ב-XBO. האקסקלוסיבים נראים לי אחלה בשתי הקונסולות כרגע, אבל אני מודה שלא היה לי זמן לצלול ולקרוא על הרבה מהם (חוץ מהחידוש ל-Grim Fandango!). אה, וממש לא אכפת לי מההר שעשו מסיפור הרזולוציה. אם הייתי רוצה להתעסק בזה הייתי קונה מחשב.

חשבתי לקנות פס3 ולשכוח מהדור הבא בינתיים, אבל המחירים לא רעים בכלל ולא ברור לי איך אשרוד עוד שנה לפחות עם גרסת הדור הקודם של פיפא.
מה אתם אומרים? :)

Ps now הוא לא שיקול, השירות לא מיועד לנו, הוא גם מאוד יקר. השאלה כמה משחקים של הפס3 לא שיחקת, כי זה פשוט אדיר עכשיו לקפוץ לקטלוג של הפס3, לטעמי הכי טוב שיש, הוא מאוד מגוון והרבה יותר איכותי מהרדידות של ה-360.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 27 ספטמבר 2014, 15:07

Death_119 כתב:איך זה בשביל הבדל כשמריצים על הקונסולות משחק עם מנוע מודרני ולא Destiny או דיאבלו 3:
לדוגמא, fox engine:

הצחוק הבלתי נשלט הזה כשאתה קורא את המילים "מנוע מודרני" ליד Fox Engine :lol:
מדובר במנוע Cross Gen שנבנה עבור חומרה של הדור הקודם. כל המשחקים שלו רצים גם על ה-360 והPS3.

MagmaJet, פשוט תבדוק מה יוצא בעונת החגים הקרובה על הOne ועל הPS4. כל מה שנשאב לתוך 2015 הוא בגדר "לא סופי" ועד שהוא יגיע יכול להיות שלפלטפורמה המתחרה כבר יוכרזו ויצאו משחקים נוספים בסגנון.
על הPS4 אתה הולך לקבל את Driveclub, את LBP3 (שיוצא גם ל-PS3) ואת הרימייק של The Last of Us.
על הOne אתה הולך לקבל את Forza Horizon (שיוצא גם ל-360), את Sunset Overdrive ואת הרימייק של ארבעת משחקי Halo.
הייתי אומר שהValue על ה-One יותר גדול בעונת החגים הזו אבל זה מאד יחסי ותלוי בזאנרים שאתה אוהב: בשתי הקונסולות אתה מקבל משחק מרוצים אחד (זה של הOne כבר הוכיח את עצמו בביקורות, אבל גם לזה של הPS4 יש רשמים טובים ומגיעים ממפתחת עם רזומה טוב), רימייק של המשחקים הטובים ביותר של סוני/מיקרוסופט (ופה ארבעה היילו כנראה לוקחים TLOU אחד), והנעלם הגדול שנשאר הוא LBP3 (שלא מגיע מהיוצרים המקוריים של המשחק) אל מול Sunset Overdrive (IP חדש שלא ברור אם יהיה סיפור הצלחה או כישלון). לכן ההמלצה שלי היא לחכות בערך חודש עד שלפחות נדע מה עולה בגורל Sunset Overdrive ולהחליט לפי זה. על הOne יש גם את Project Spark שצפוי לצאת בקרוב, אבל עדיין לא ברור לדעתי עד כמה זה באמת יהיה "משחק".

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 28 ספטמבר 2014, 09:31

swym כתב:הצחוק הבלתי נשלט הזה כשאתה קורא את המילים "מנוע מודרני" ליד Fox Engine :lol:
מדובר במנוע Cross Gen שנבנה עבור חומרה של הדור הקודם. כל המשחקים שלו רצים גם על ה-360 והPS3.

MagmaJet, פשוט תבדוק מה יוצא בעונת החגים הקרובה על הOne ועל הPS4. כל מה שנשאב לתוך 2015 הוא בגדר "לא סופי" ועד שהוא יגיע יכול להיות שלפלטפורמה המתחרה כבר יוכרזו ויצאו משחקים נוספים בסגנון.
על הPS4 אתה הולך לקבל את Driveclub, את LBP3 (שיוצא גם ל-PS3) ואת הרימייק של The Last of Us.
על הOne אתה הולך לקבל את Forza Horizon (שיוצא גם ל-360), את Sunset Overdrive ואת הרימייק של ארבעת משחקי Halo.
הייתי אומר שהValue על ה-One יותר גדול בעונת החגים הזו אבל זה מאד יחסי ותלוי בזאנרים שאתה אוהב: בשתי הקונסולות אתה מקבל משחק מרוצים אחד (זה של הOne כבר הוכיח את עצמו בביקורות, אבל גם לזה של הPS4 יש רשמים טובים ומגיעים ממפתחת עם רזומה טוב), רימייק של המשחקים הטובים ביותר של סוני/מיקרוסופט (ופה ארבעה היילו כנראה לוקחים TLOU אחד), והנעלם הגדול שנשאר הוא LBP3 (שלא מגיע מהיוצרים המקוריים של המשחק) אל מול Sunset Overdrive (IP חדש שלא ברור אם יהיה סיפור הצלחה או כישלון). לכן ההמלצה שלי היא לחכות בערך חודש עד שלפחות נדע מה עולה בגורל Sunset Overdrive ולהחליט לפי זה. על הOne יש גם את Project Spark שצפוי לצאת בקרוב, אבל עדיין לא ברור לדעתי עד כמה זה באמת יהיה "משחק".

אבל שיחקת בProject spark, המשחק מזעזע, זה בכלל לא משחק שמיועד למשהו שעבר את גיל 5.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 28 ספטמבר 2014, 11:33

ספארק נדמה לי יצא מבטא.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2014, 01:03

עדכון קטן לגבי רזולוציות והבדלים בביצועים:
עפ״י כמה ידיעות - project cars יהיה 1080p/60fps על הפס4, אבל על הone הוא יהיה ״ברזולוציה מעט נמוכה יותר״. טרם נמסר פירוט מדויק.
גם shadow of Mordor ככל הנראה (טרם אושר) רץ בפריימים וגם רזולוציה נמוכה יותר על הone מגירסת הפס4. שמועות מדברות על 720p אבל אני מציע לחכות לאישור בנושא.
וגם, והפעם זה בטוח אשמת המפתחת - PES החדש רץ בכלל 720p על הone, כמו גירסאות הדור הקודם.

בקיצור - שלושה משחקים בחודש אחד, ונראה שעדיין לא התגברו על כל המכשולים.
שוב, לגבי פרו החדש - אני בטוח שזו לגמרי אשמת המפתחת, אבל בשני המקרים האחרים מדובר בצוותים לא רעים בכלל מבחינה טכנית, כך שזה כן עלול להוות שיקול כשרוכשים קונסולה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 29 ספטמבר 2014, 10:05

Shadow of mordor רץ ב-1080P/60 לא נעול על הפס4, כרגע לגבי הXbox one מה שידוע שזה או 720/30 או 900/30 נעול. נחכה לדיגיטל Foundry, אבל כמו שיובל כתב, כל מי שמיהר להספיד את ההבדלים הניכרים בביצועים על שתי הקונסולות התבדה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2014, 10:59

אבל אני מקווה שברור לך ש30/720 מול 60/1080 זה חתיכת כשל מטורף שלא קשור לכוח. זה הפרש של חצי דור.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2014, 11:09

ברור שזה כשל, אבל הוא כן קשור לכח, או יותר נכון - ליכולת של מפתחים לנצל אותו כמו שצריך, במנועים שלא פותחו במיוחד עבורו.
זו לא רק הרזולוציה, זה גם הפריימים.

נחכה ונראה, אולי זה יתוקן בפאץ' או משהו.
אבל שוב - שלושה משחקים שיוצאים כמעט במקביל - וכולם נכים יחסית על ה-ONE.
באמת היה נדמה שכבר התגברו על זה, ושזה "בטוח" לקנות ONE בלי לדאוג שמשחקים יראו או ירוצו פחות טוב. כנראה צריך לחכות עוד טיפה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2014, 11:14

אבל אולי כדאי לא לקנות אף אחת מהן... הסרברים של הPSN *שוב* נפרצו ע"י קבוצת האקרים בשם LIZARD SQUAD, כמו גם הסרברים של COD: GHOSTS וגם DESTINY.
הכל OFFLINE.

נהדר. ממש אחלה קבוצת האקרים, פוגעים במי בדיוק, ובשם מה??

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 ספטמבר 2014, 12:50

Laskin כתב:עדכון קטן לגבי רזולוציות והבדלים בביצועים:
עפ״י כמה ידיעות - project cars יהיה 1080p/60fps על הפס4, אבל על הone הוא יהיה ״ברזולוציה מעט נמוכה יותר״. טרם נמסר פירוט מדויק.
גם shadow of Mordor ככל הנראה (טרם אושר) רץ בפריימים וגם רזולוציה נמוכה יותר על הone מגירסת הפס4. שמועות מדברות על 720p אבל אני מציע לחכות לאישור בנושא.
וגם, והפעם זה בטוח אשמת המפתחת - PES החדש רץ בכלל 720p על הone, כמו גירסאות הדור הקודם.

בקיצור - שלושה משחקים בחודש אחד, ונראה שעדיין לא התגברו על כל המכשולים.
שוב, לגבי פרו החדש - אני בטוח שזו לגמרי אשמת המפתחת, אבל בשני המקרים האחרים מדובר בצוותים לא רעים בכלל מבחינה טכנית, כך שזה כן עלול להוות שיקול כשרוכשים קונסולה

גם הכריזו על Lords of the Fallen שיצא בחודש הבא שירוץ ב 900P על ה ONE בניגוד ל 1080P על ה PS4, בגלל זה גם אמרתי בהודעה שלי פה שאי אפשר לקחת כדוגמא את דיאבלו 3 וכאלו, ההבדלים קיימים ותמיד ישארו ברמה מסוימת, אני חושב שמי שקונה ONE פשוט צריך לקחת בחשבון שבממוצע משחק AAA שיחסית תובעני ירוץ עליו ב 900P ואולי עוד כמה הגדרות טיפה נמוכות יותר כמו פריימרייט או אפקטים לעומת 1080P על ה PS4, אני לא חושב שזה פקטור משמעותי מאוד לרוב הגדול של האנשים, אם מישהו נמשך יותר לליינאפ של ה ONE זה לא אמור להשפיע, אבל זה קיים ואם מישהו קונה בעיקר בשביל מולטיפלטפורם בלי העדפה מיוחדת לבלעדיים וגם כשכל הפקטורים האחרים יחסית שווים או פחות משמעותיים לדעתו (שלט/ממשק/חברים וכו') אז ברור שכדאי ללכת על ה PS4.

ונראה באופן כללי שמנוע FOX לא רץ טוב על ה ONE או שקונאמי חווה קשיים עם הפיתוח ו MS לא באמת יכולה לסייע לצוות שנמצא ביפן כמו שצריך, מן הסתם כמו עם ה PS3 בזמנו זה קודם כל אשמת החומרה בין אם זה עניין של פחות כוח או מסורבלות בפיתוח, אבל אין באמת סיבה שבמקרה של פרו הפער יהיה כזה, זה מן הסתם מעבר לכח נטו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2014, 13:02

כן, ציינתי שבמקרה של PES זה בעיקר אשמת המפתחת (פעמיים!:) אבל זו מגמה שנמשכת... לא ידעתי על LORDS OF THE FALLEN :/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2014, 13:10

1080P מול 900P זה לגמרי הגיוני, בכל זאת האחת יותר חזקה מהשניה בכמה אחוזים. דברים מעבר, זה פשוט כשל. אין לי מושג אם זה כשל של מפתחת, כשל של מיקרוסופט, כשל של כלים או לא יודע מה אבל אין שום סיבה לזה מעבר לממש כשל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2014, 13:13

נלך על: "הכל ביחד!"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2014, 13:22

Laskin כתב:נלך על: "הכל ביחד!"

כנראה, מה שאומר שמיקרוסופט צריכה To get her shit together. נשמע שהם מתחילים עם זה שהם פינו 10% מהGPU אבל הם חייבים ללכת למפתחים ולעזור להם ולשפר את הAPI.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2014, 13:47

אני בטוח שאי שם במרתפי מיקרוסופט - יש את האדם שאמר "היי, אתם יודעים מה יהיה ממש טוב בקונסולה הבאה?! ESRAM!"
ובכל יום באותה השעה - פיל ספנסר מגיע להכניס לו אננס :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2014, 14:06

Laskin כתב:אני בטוח שאי שם במרתפי מיקרוסופט - יש את האדם שאמר "היי, אתם יודעים מה יהיה ממש טוב בקונסולה הבאה?! ESRAM!"
ובכל יום באותה השעה - פיל ספנסר מגיע להכניס לו אננס :P

וגם לבן אדם שאמר "למה לשים 128MB של ESRAM? בואו נשים 32! אה! וגם נקדיש 10% מהGPU לקינקט!

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2014, 15:15

שמע, אם נתחיל למנות את כל הטעויות שהם כבר הפכו (כמו ה-10 אחוז לקינקט) - אז לא יישארו אננסים בעולם ^_^

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2014, 15:42

Laskin כתב:שמע, אם נתחיל למנות את כל הטעויות שהם כבר הפכו (כמו ה-10 אחוז לקינקט) - אז לא יישארו אננסים בעולם ^_^

האמת שאם צריך לשנות דבר אחד, זה ה32MB של ESRAM. הוא היה צריך להיות הרבה יותר גדול או GDDR5 במקום.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 95 אורחים