משחקי 2015

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

משחקי 2015

הודעהעל ידי Mandellla » 07 אוקטובר 2014, 11:27

אולי זה קצת מוקדם לדבר על שנת 2015 של הגיימינג, אבל בזמן האחרון חברות משחקי מחשב הרשימו אותנו בכמה טייטלים:

Batman Arkham Knight
תאריך יציאה: 5/6/2015
המשך לסדרת באטמן ארקהם המוצלחת.

Metal Gear Solid V:The Phantom Pain
תאריך יציאה: 2015
עוד משחק מעולה מסדרת משחקי MGS.

The Order: 1886
תאריך יציאה: 20/2/2015
משחק הרפתקאות במציאות חלופית בלונדון, בשנת 1886 בתקופה הויקטוריאנית, כאבירים במסדר העתיק, תצאו להילחם ברשע האנושות שרודף את לונדון מאות שנים, אקסקלוסיבי לPS4.

כמובן יש עוד משחקים שיצאו והרשימה תמשך, דיון פורה ומהנה!
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: משחקי 2015

הודעהעל ידי bozeman » 07 אוקטובר 2014, 21:00

הוויצר 3...
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 13 אוקטובר 2014, 13:57

Halo 5 Guardians כמובן... מתוכנן לצאת בעונת החגים הבאה.
הטריילר מ- E3:

ב-2015 אמורה לצאת גם סדרת טלוויזיה בהפקה של שפילברג שאמורה להיות קשורה ישירות להילו 5.

Quantum Break
כמובן, אחד המשחקים הכי מצופים של השנה הבאה. משחק אקשן עם משחקי זמן ופלטפורמה, ממה שראינו השנה המשחק מאוד מאוד מעניין ונראה מדהים.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 14 אוקטובר 2014, 00:03

כמה שזה היה צפוי :) , קצת מעקבים את שחקני המחשב, אבל תודה לאל שהם לא כמו רוקסטאר שעושים את המוות למעריצים בעלי המחשב והדור הבא מעל שנה שלמה בשביל GTA5.
מקווה שרוג יהיה משחק טוב לפי הטריילר סיפור שהבאת בלינק, ומקווה שGTA5 למחשב ולדור הבא יהיה אפילו יותר טוב מהקונסולות הקודמות.
תמונה
תמונה

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 15 אוקטובר 2014, 09:29

[YouTube]: http://www.youtube.com/watch?v=oFNDnUYvsTo[/YouTube]

המשחק שאני אולי הכי מחכה לו.

וכמובן שגם Halo 5:Guardians ו Rainbow Six: Siege

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2014, 11:18

תתקנו אותי אם אני טועה - אבל לא נראה לי שהיה פה דיון על המשחק HATRED, שעושה רעש כבר שבוע בערך, בגלל האלימות הקיצונית שבו:

האמת? המשחק נראה מרשים מאוד (טוב נו, זה על UE4) יחסית לסגנון שלו, והוא נראה ממש מהנה
החברה מאחורי המשחק למיטב הבנתי היא פולנית (תעשיית גיימינג מתפתחת די מהר שם) ואפילו EPIC ביקשו מהם להסיר את הלוגו של UE4 בתחילת הטריילר, כדי לנתק את עצמם מהאלימות הזו, ככל הנראה (כן, כי אפיק עושים משחקים צבעוניים לילדים קטנים, בעיקר... זה ידוע).

לדעתי יש המון צביעות בכל הדיון הזה. בעצם, רק צביעות.
לא שזה לא נראה לי אלים בטירוף, אבל זה משחק שלא נועד לילדים ואם זה בסדר בסרט של טרנטינו או בציור בלובר - אין שום סיבה שזה לא יהיה גם במדיה שנקראת "משחקי וידאו".

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 אוקטובר 2014, 14:11

Laskin כתב:תתקנו אותי אם אני טועה - אבל לא נראה לי שהיה פה דיון על המשחק HATRED, שעושה רעש כבר שבוע בערך, בגלל האלימות הקיצונית שבו:

האמת? המשחק נראה מרשים מאוד (טוב נו, זה על UE4) יחסית לסגנון שלו, והוא נראה ממש מהנה
החברה מאחורי המשחק למיטב הבנתי היא פולנית (תעשיית גיימינג מתפתחת די מהר שם) ואפילו EPIC ביקשו מהם להסיר את הלוגו של UE4 בתחילת הטריילר, כדי לנתק את עצמם מהאלימות הזו, ככל הנראה (כן, כי אפיק עושים משחקים צבעוניים לילדים קטנים, בעיקר... זה ידוע).

לא שזה לא נראה לי אלים בטירוף, אבל זה משחק שלא נועד לילדים ואם זה בסדר בסרט של טרנטינו או בציור בלובר - אין שום סיבה שזה לא יהיה גם במדיה שנקראת "משחקי וידאו".

מה שאהבתי בדיון סביב המשחק הזה, זה דווקא העדר מוחלט של צביעות.
אף אחד לא טען, למשל, שאין למשחק הזה זכות קיום, או שצריך לצנזר אותו, או שצריך למנוע את יציאתו.
כל מי שדיבר בגנות המשחק הזה, דיבר על איך שהטריילר גרם לו להרגיש לא נעים.

אני הרגשתי ממש לא נעים כשראיתי את הטריילר הזה. אני בטח ובטח רגיל לאלימות במשחקים, אבל פה היא מאוד שונה.
במשחקים כמו GTA היא קומית ופארודית. במשחקים כמו גירס היא קריקטורה. במשחקי מלחמה מודרניים היא מגניבה והוליוודית. אפילו בסדרת פוסטל, שגם אותה אני שונא וגם בגיל הרבה יותר צעיר נראתה לי בעיקר דוחה, האלימות מוקצנת לכיוון אבסורד.

פה, המצב שונה. מאוד שונה. זה מתחיל בסיבה לאלימות (כי האיש הלבן לא אוהב את החברה שבה הוא בעל פריבילגיות עצומות), ממשיך דרך הדרך שבה מוצגת האלימות (עם פוקוס על הפחד של הקורבנות, על התחנונים שלהם לרחמים ועל הסבל הרב שלהם) ונגמר במטרה של האלימות במשחק (היא הפרס. אישה שמתחננת לא למות, זה ה״כיף״).
המשחק היחיד שראיתי, עם רמות אלימות מטרידות כאלה, היה tlou והוא כמובן עשה שימוש באלימות הזאת ככלי חשוב בנרטיב ובבניית הדמויות והעולם ולא הציג אותה לה את השחקן, באופן סדיסטי.

אחר כך נגעלתי עוד קצת בעקבות התגובה של המפתחים לתשומת הלב שהם קיבלו (משהו בשימוש שלהם ב״;)״ במקומות הלא נכונים, מבחינתי).
אחרי זה עלה לי עוד קצת קיא לגרון, כשהתוודעתי לקשר של חלק לא קטן מהמפתחים לארגונים פאשיסטים, גזעניים במוצהר וניאו נאצים.

בקיצור, המשחק נראה לי נורא ואיום. שלא אשחק בו. אני בהחלט תומך בזכותם לפתח ולהפיץ אותו, כאוות נפשם.
הוא קצת כמו פורנו אונס. זכותם של השחקנים/חברות הפקה ליצור את הסרטים האלה, אבל אני עדין נגעל מהם וחושב שהם מציג דברים באופן בעייתי מאוד.

מעבר לתוכן ולצורה שבה הוא מועבר, המשחק לא נראה לי מרשים בכלל. הוא אפילו נראה לי מכוער, אם כי לא התעמקתי ובטח שאני לא מעוניין לראות את הטריילר שוב, או עוד מהמשחק.
בנוסף, אם הטריילר אינדיקציה למשהו, כנראה שהמשחק הולך להראות, להשמע ולהיות משוחק כמו משהו ממוחו הקודח של בן 14 גזען ולא אינטיליגנטי במיוחד.
בנוגע ללוגו של ue4, לפחות לפי המפתחים עצמם, הסיבה לבקשת ההורדה היתה דווקא בגלל שסוג הרישיון שלהם לue4, לא נותן להם את הזכות להשתמש בלוגו ולא היה לזה קשר לתוכן במשחק (תחום שאפיק מעולם לא שחורה ובטח לא מתכוונת להתחיל לשטר).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 אוקטובר 2014, 14:29

Nucleus_Dawn כתב:
מה שאהבתי בדיון סביב המשחק הזה, זה דווקא העדר מוחלט של צביעות.
אף אחד לא טען, למשל, שאין למשחק הזה זכות קיום, או שצריך לצנזר אותו, או שצריך למנוע את יציאתו.
כל מי שדיבר בגנות המשחק הזה, דיבר על איך שהטריילר גרם לו להרגיש לא נעים.

אני הרגשתי ממש לא נעים כשראיתי את הטריילר הזה. אני בטח ובטח רגיל לאלימות במשחקים, אבל פה היא מאוד שונה.
במשחקים כמו GTA היא קומית ופארודית. במשחקים כמו גירס היא קריקטורה. במשחקי מלחמה מודרניים היא מגניבה והוליוודית. אפילו בסדרת פוסטל, שגם אותה אני שונא וגם בגיל הרבה יותר צעיר נראתה לי בעיקר דוחה, האלימות מוקצנת לכיוון אבסורד.

פה, המצב שונה. מאוד שונה. זה מתחיל בסיבה לאלימות (כי האיש הלבן לא אוהב את החברה שבה הוא בעל פריבילגיות עצומות), ממשיך דרך הדרך שבה מוצגת האלימות (עם פוקוס על הפחד של הקורבנות, על התחנונים שלהם לרחמים ועל הסבל הרב שלהם) ונגמר במטרה של האלימות במשחק (היא הפרס. אישה שמתחננת לא למות, זה ה״כיף״).
המשחק היחיד שראיתי, עם רמות אלימות מטרידות כאלה, היה tlou והוא כמובן עשה שימוש באלימות הזאת ככלי חשוב בנרטיב ובבניית הדמויות והעולם ולא הציג אותה לה את השחקן, באופן סדיסטי.

אחר כך נגעלתי עוד קצת בעקבות התגובה של המפתחים לתשומת הלב שהם קיבלו (משהו בשימוש שלהם ב״;)״ במקומות הלא נכונים, מבחינתי).
אחרי זה עלה לי עוד קצת קיא לגרון, כשהתוודעתי לקשר של חלק לא קטן מהמפתחים לארגונים פאשיסטים, גזעניים במוצהר וניאו נאצים.

בקיצור, המשחק נראה לי נורא ואיום. שלא אשחק בו. אני בהחלט תומך בזכותם לפתח ולהפיץ אותו, כאוות נפשם.
הוא קצת כמו פורנו אונס. זכותם של השחקנים/חברות הפקה ליצור את הסרטים האלה, אבל אני עדין נגעל מהם וחושב שהם מציג דברים באופן בעייתי מאוד.

מעבר לתוכן ולצורה שבה הוא מועבר, המשחק לא נראה לי מרשים בכלל. הוא אפילו נראה לי מכוער, אם כי לא התעמקתי ובטח שאני לא מעוניין לראות את הטריילר שוב, או עוד מהמשחק.
בנוסף, אם הטריילר אינדיקציה למשהו, כנראה שהמשחק הולך להראות, להשמע ולהיות משוחק כמו משהו ממוחו הקודח של בן 14 גזען ולא אינטיליגנטי במיוחד.
בנוגע ללוגו של ue4, לפחות לפי המפתחים עצמם, הסיבה לבקשת ההורדה היתה דווקא בגלל שסוג הרישיון שלהם לue4, לא נותן להם את הזכות להשתמש בלוגו ולא היה לזה קשר לתוכן במשחק (תחום שאפיק מעולם לא שחורה ובטח לא מתכוונת להתחיל לשטר).

מסכים עם רוב מה שאמרת, מבחינתי הוא עבר איזשהו גבול והוא מרגיש לי חולני מדי, אפילו לטעמי, זה שאין הקשר חוץ משנאה וכשהמטרה המוצהרת שלך והעיקרית היא לבצע טבח חסר רחמים וגראפי במיוחד, בלי שום ניסיון מינימלי לתת הצדקה, לי זה באמת לא מרגיש נעים, זה נראה כמו החלום הרטוב של האנשים שיצאו למסעות רצח המוניים בארה"ב בבתי ספר וכו', גלורפיקציה מוגזמת מדי של ההרג, שזה נשמע מגוחך לאמר זאת כשאנחנו מדברים על תעשיית המשחקים ששברה שיאים בתחום פעם אחר פעם, אבל פה זה בשבילי כבר יותר מדי.

אני גם מסכים שלמרות זה אין לנו זכות לצנזר אותו או לדרוש זאת, אבל אישית אני מתנער מהתכנים הללו.
לא שמעתי על חלקם של המפתחים בארגונים פאשיסטיים ונאו נאציים, אם כן אז בכלל הרתיעה שהיתה לי עוד מקודם התגברה.

בדבר אחד אני לא מסכים איתך, לדעתי "מקצועית" המשחק נראה מצויין, אם היה עם THEME אחר לטעמי היה זוכה לתשומת לב חיובית, באמת שהפרובוקוציה לא נדרשת כי הוא עושה רושם טוב בניגוד לזבלונים כמו פוסטל שללא הפרובוקציה אין שם הרבה כי זה זבל של משחק עם גיימפליי נוראי, אבל נראה שהוא נוצר בכוונה תחילה כדי לעשות המון רעש ותשומת לב ולקבל מכך אולי מעמד של קאלט.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 אוקטובר 2014, 15:10

סתם משהו שאולי עולה מהדיון שלכם - אולי זה דווקא ייתן פורקן אלימות ממוחשב לאלו שמחפשים אותו בחוץ?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 אוקטובר 2014, 16:06

מסכים חלקית עם שחר.

אני לא מזמן (אולי שנה-שנתיים) חשבתי על השאלה האם אני אמשיך לשחק במשחקים אלימים (GTA-COD-GEARS וואטאבר, קומי או לא קומי) כשהגרפיקה של משחקים תהיי נורא מציאותית. אני חושב שאני לא אשחק, נראה לי שיגיע יום שבוא זה יראה לי אמיתי מדי וכבר יהפוך לdisturbing.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 20 אוקטובר 2014, 16:09

בקשר להתייחסות בין המדיומים השונים, אני חייב להגיד שלכאורה כן, יש הבדל.
אם אתה נגיד צופה בסרט של טרנטינו, בו דמות חותכת לדמות קשורה את האוזן עם סכין (עד כמה שאני זוכר.. :))אתה למעשה נחשף לאלימות, צופה באלימות, אבל אין לך שום חלק באלימות הזאת.
אתה רואה דמות, עם שם, מאפיינים ובדרך כלל גם שריטה, עושה מעשה אלים.
פה, אתה משחק את הדמות. הדמות עושה את מה שאתה אומר לה לעשות ואם מה שאתה אומר לה לעשות במשחק הזה זה להרוג אזרחים מסכנים בברוטאליות סתם ככה אז אני כן חושב שיש הבדל גדול בין זה לבין סרט של טרנטינו.
תראה למשל כמה רעש עשתה סצינת הפיגוע בMW2, במה היא הייתה שונה מכל סצינת פיגוע בכל סרט אקשן הוליוודי סוג ב'? אפילו אלימות רצינית לא הייתה שם. ההבדל הוא שפה אתה עושה את הפיגוע. (אגב, אני חושב שבסצינה הזאת הרעש היה מוגזם בצורה מטורפת, אבל זה כבר דיון אחר).
בוא אני אשאל אותך עוד שאלה, האם אתה חושב שמשחק שבו אתה משחק דמות שלא לוקחת שום חלק פעיל באלימות קיצונית, אבל במשחק ישנה סצינה של אלימות כזאת מצד שתי דמויות אחרות (והדמות שלך צופה כשהיא קשורה/ מאחורי דלת/ סתם לא לוקחת חלק פעיל) יעשה רעש מיוחד? אני מאמין שלא.
אפשר גם להציג את TLOU כמשחק חדש שהציג אלימות לא פחות קשה ולא זכה לכזה באזז שלילי (כן דיברו על האלימות, אבל גם מדברים על זה בכל סרט של טרנטינו ובטח שבסרטיו הראשונים לפני עשרים שנה) בעיקר בגלל ששם היה מניע מאוד ברור ושמאוד קל להתחבר אליו - הישרדות. כל האלימות הוצגה במשחק כאלימות של עולם אפוקליפטי וככלי מחייב להישרדות, מה גם שבתוך המשחק הייתה התייחסות לאלימות הרבה.
בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שאף אחד לא עושה דווקא למשחקי מחשב, ושכן יש הבדל בין המדיומים השונים. משחקי מחשב שלא עושים באלימות קיצונית שימוש חולני לא זוכים לכזה באזז סביב האלימות שלהם.

אגב, אני לגמרי בעד הזכות של המשחק הזה להיווצר ונגד כל רעיון לצנזר אותו וכמובן שאני נגד טענות הזויות שכל מי שישחק בזה הוא רוצח פוטנציאלי. אני פשוט חושב שהרעש הוא לא סתם כי מדובר במשחק מחשב.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 20 אוקטובר 2014, 16:47

Laskin כתב:תתקנו אותי אם אני טועה - אבל לא נראה לי שהיה פה דיון על המשחק HATRED, שעושה רעש כבר שבוע בערך, בגלל האלימות הקיצונית שבו:

הטריילר הזה פשוט זעזע אותי. לא נראה לי שאי פעם הרגשתי כזאת חלחלה ממשחק (שאפילו לא שיחקתי בו). שני המשחקים היחידים שעליהם אני יכול לחשוב שיש בהם הרג סתמי של חפים מפשע הם פוסטל (הקומי והסטירי, לא שאני חונן אותו לחלוטין) וסדרת GTA שהיא לא סימולטור הרג, והיופי הוא שאתה בוחר מה לעשות בו. כאן יש הרג for the sake of הרג. זהו.
תגידו מה שתגידו. בעיני זה שפל חדש של ניצול המדיה האומנותית שנקראת "משחקי וידאו". זה אפילו לא ניסוי אומנותי חולני סטייל "מראה שחורה". זה משחק שהולך לתת לא דלק, אלא שדות גז ונפט שלמים (ובצדק) לכל משמיצי המשחקים.

לא רוצה לסטות מהנושא וזאת כבר לא אשמת המפתחים, אבל אני כבר יכול לראות את המודים עם מפות של ירושלים ותל אביב, עם בתי כנסת ובתי קפה, שבהם האזרחים יתחננו בעברית, השוטרים ישונו לחיילי צה"ל, והשחקן יקבל סקין של "גיבור" פלסטיני כזה או אחר.

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 20 אוקטובר 2014, 19:03

MGS FREAK כתב:
הטריילר הזה פשוט זעזע אותי. לא נראה לי שאי פעם הרגשתי כזאת חלחלה ממשחק (שאפילו לא שיחקתי בו). שני המשחקים היחידים שעליהם אני יכול לחשוב שיש בהם הרג סתמי של חפים מפשע הם פוסטל (הקומי והסטירי, לא שאני חונן אותו לחלוטין) וסדרת GTA שהיא לא סימולטור הרג, והיופי הוא שאתה בוחר מה לעשות בו. כאן יש הרג for the sake of הרג. זהו.
תגידו מה שתגידו. בעיני זה שפל חדש של ניצול המדיה האומנותית שנקראת "משחקי וידאו". זה אפילו לא ניסוי אומנותי חולני סטייל "מראה שחורה". זה משחק שהולך לתת לא דלק, אלא שדות גז ונפט שלמים (ובצדק) לכל משמיצי המשחקים.

לא רוצה לסטות מהנושא וזאת כבר לא אשמת המפתחים, אבל אני כבר יכול לראות את המודים עם מפות של ירושלים ותל אביב, עם בתי כנסת ובתי קפה, שבהם האזרחים יתחננו בעברית, השוטרים ישונו לחיילי צה"ל, והשחקן יקבל סקין של "גיבור" פלסטיני כזה או אחר.

אני לא יודע לגבי זה, יכלו לעשות דברים כאלו יכלו לעשות כבר מזמן עם משחקים אחרים. אני אישית פחות דואג מזה ויותר לא מתחבר למשחק - הקטע של "לא משנה מה השם שלי, כולם יסבלו, זה הזמן לנקמה, אני מוכן למותת רק כדאי להרוג ולספק את הסדיזם שלי" נשמע סופר מטומטם, אין אפילו את הקטע של "The Punishe" ונראה שנפתחת פשוט לקחה Postal צעד אח רחוק יותר. איך שהם אמרו - זה לא משנה מה הדמו או למה זה קורה, כל עוד מעיים נשפכים ומוחות מתפוצים, אנשים צריכים לשח בזה ואני ממש חושב שזה דבר שזה יעבוד להם למרות כל הטמטום שבדבר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2014, 19:56

אגיב בהרחבה מחר, אבל אני בהחלט ראיתי כמה וכמה כתבות שיוצאות נחרצת נגד המשחק ש״לא צריך להיות קיים בכלל״ וכד׳
ולכן אמרתי שמדובר בצביעות נטו

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 אוקטובר 2014, 20:26

ממש לא מבין על מה המהומה. זה לא יותר מזעזע מ-manhunt.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 אוקטובר 2014, 21:56

במאנהאנט צדת והרגת פושעים\רוצחים ולא טבחת באזרחים ועוברי אורח חפים מפשע.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 21 אוקטובר 2014, 00:51

bozeman כתב:סתם משהו שאולי עולה מהדיון שלכם - אולי זה דווקא ייתן פורקן אלימות ממוחשב לאלו שמחפשים אותו בחוץ?

לא נראה לא סביר.
כמו שמשחקים לא מספקים "השראה" לאלימות, עבור אנשים שפויים, כך גם הם לא מסוגלים להשפיע הפוך.
יכול להיות שיהיה איזה פסיכופט עם החלום לעשות את מה שהראו בטריילר ויהנה לשחק במשחק. זה לא ישנה, לפי דעתי, את הרצון שלו לעשות את זה גם במציאות (שלא לדבר על כמה שהחוויה לעשות את זה במשחק ולעשות את זה במציאות שונה בתכלית ולא באמת מספקת באותה צורה).

לאסקין, קראתי כבר כמה כתבות. הם נחלקו לאלו שכתבו איך הם מרגישים לגבי הטריילר ולגבי מה המשחק הזה מייצג, בלי לרמוז אפילו משהו על צנזורה ויש את אלו שכתבו בדיוק אותו הדבר, אבל דאגו גם לכתוב מפורשות שהם תומכים לחלוטין בחופש הביטוי של המפתחים.
לא קראתי אפילו מילה אחת מאתר גיימינג, על הרצון לכפות צנזורה על המשחק. לא יפתע אותי אם זה יגיע מחדשות מייינסטרים, כמובן, אבל הם עשו את זה עם סצינת ה"סקס" במאס אפקט, אז שיהיה.
טרם נתקלתי בשבריר של צביעות, מצד אף גורם שהתייחס למשחק הזה. רק אנשים שהביעו איך הם מרגישים, או מה הם חושבים, בלי שום תמיכה בצנזורה בכפייה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 אוקטובר 2014, 00:53

Kazz כתב:במאנהאנט צדת והרגת פושעים\רוצחים ולא טבחת באזרחים ועוברי אורח חפים מפשע.

אבל רמת האלימות היא בערך אותו דבר. מבחינת חפים מפשע, פה אפשר לתת המון דוגמאות, מקארמגדון ועד no russian.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2014, 10:02

Nucleus_Dawn כתב:
לא נראה לא סביר.
כמו שמשחקים לא מספקים "השראה" לאלימות, עבור אנשים שפויים, כך גם הם לא מסוגלים להשפיע הפוך.
יכול להיות שיהיה איזה פסיכופט עם החלום לעשות את מה שהראו בטריילר ויהנה לשחק במשחק. זה לא ישנה, לפי דעתי, את הרצון שלו לעשות את זה גם במציאות (שלא לדבר על כמה שהחוויה לעשות את זה במשחק ולעשות את זה במציאות שונה בתכלית ולא באמת מספקת באותה צורה).

לאסקין, קראתי כבר כמה כתבות. הם נחלקו לאלו שכתבו איך הם מרגישים לגבי הטריילר ולגבי מה המשחק הזה מייצג, בלי לרמוז אפילו משהו על צנזורה ויש את אלו שכתבו בדיוק אותו הדבר, אבל דאגו גם לכתוב מפורשות שהם תומכים לחלוטין בחופש הביטוי של המפתחים.
לא קראתי אפילו מילה אחת מאתר גיימינג, על הרצון לכפות צנזורה על המשחק. לא יפתע אותי אם זה יגיע מחדשות מייינסטרים, כמובן, אבל הם עשו את זה עם סצינת ה"סקס" במאס אפקט, אז שיהיה.
טרם נתקלתי בשבריר של צביעות, מצד אף גורם שהתייחס למשחק הזה. רק אנשים שהביעו איך הם מרגישים, או מה הם חושבים, בלי שום תמיכה בצנזורה בכפייה.

לא נראה סביר? בינתיים *כל* מחקר שעשו בנושא הראה שמשחקים אלימים הם פורקן מעולה לנערים עם נטייה לעבריינות ואלימות. זה גם מה שאומרים לפוקס ניוז כשהם מנסים לקדם אג'נדות של בקרה וצנזורה על המדיה.

בעיניי כל הסערה סביבו פשוט מגוחכת ורק תתרום לרווחים שלו.
אנחנו צריכים להתרגל לזה, שעם גרפיקה ריאליסטית *לא* באה אחריות גדולה :)
המפתחים היום לא צריכים לעצור ולחשוב בגלל שהדמות כבר לא נראית כמו ריבוע מלמעלה, שדורסים אותו או יורים בו. בעוד 10 שנים לא תבדיל ממש בין גופה אמיתית לגופה במשחק.
עבורנו זה נראה ביג דיל אולי, אבל מי שנולד היום - זה יהיה מובן מאליו עבורו, ואני לא חושב שצריך להתנגד למשחקים כאלו... לי זה באמת נראה כמו שוטר בסגנון של DEAD NATION, רק במקום זומבים יש "חפים מפשע"... כאילו שזה מעניין אותי אם הם זומבים או לא, אני באתי לירות בדמויות שאינן אמיתיות בשום צורה.
אני באמת לא חושב שזה רלוונטי מה הדמות. זה משחק "חסר-שכל" פשוט יורים. כמו בGTA הראשונים, כמו במליון משחקים.
אגב, גם במשחק RAINBOW SIX אתה יכול לשחק את ה"רעים" ולהרוג חפים מפשע בבית שלהם, בצורה ריאליסטית בה-ר-ב-ה, וגם בBATTLEFIELD החדש ויש מליון דוגמאות למשחקים ממש מוצלחים שעשו זאת.
אלימות לשם אלימות במשחקי וידאו היא *לא* דבר שלילי בעיניי.
להפך, משחק כזה יכול אפילו לזעזע מישהו שאולי עוד איכשהו חשב לעשות זאת :P

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוקטובר 2014, 10:54

InterAl כתב:אבל רמת האלימות היא בערך אותו דבר. מבחינת חפים מפשע, פה אפשר לתת המון דוגמאות, מקארמגדון ועד no russian.

הטיעונים נגד האלימות במשחק הזה לעומת באחרים הם ברמת הפירוט, הטון של המשחק והעדר ההקשר במעשים. לאנשים אין בעיה לטבוח ב GTA כי המשחק פחות ריאליסטי והטון שלו יותר 'קומי' ושלא מדובר במטרה שלך במשחק או משהו שהם מציבים לך שאתה צריך לעשות. בתור אחד שמתאכזב ממשחקים בהם הגופות נעלמות כי אז אי אפשר לירות בהן ולראות איך הן מגיבות המשחק הזה פחות מפריע לי אבל אני לא יכול להתחייב שיהיה לי נוח לשחק בו. מה שכן, נראה לי שאנשים משתמשים יותר מתי בהצדקות כלשהן לאלימות במשחקים ולא מכירים בכך שאלימות לשם אלימות במשחקי וידאו יכולה להיות 'כיף' ומספקת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2014, 11:27

גם משחקי המכוניות היו פחות ריאליסטיים מהיום, אבל אף אחד לא אומר שפורצה הורייזן 2 יכול להשפיע על אנשים לנהוג ככה גם בעולם הפתוח האמיתי...
ומן הסתם - זו סכנה הרבה יותר ממשית מאשר מישהו שילך וירצח אנשים חפים מפשע ברחוב.

שוב, ה"בעייה" בתעשית המשחקים היא שאנחנו מתקרבים לפוטו-ריאליזם.
וזה לא נח לאנשים מסויימים. אז אני אומר - תסתכלו לכיוון השני ^_^

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2014, 12:53

כתבה מעניינת שראיתי עכשיו בנושא:
http://www.rokthereaper.com/2014/10/hat ... .html#more

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 21 אוקטובר 2014, 22:25

Laskin כתב:גם משחקי המכוניות היו פחות ריאליסטיים מהיום, אבל אף אחד לא אומר שפורצה הורייזן 2 יכול להשפיע על אנשים לנהוג ככה גם בעולם הפתוח האמיתי...
ומן הסתם - זו סכנה הרבה יותר ממשית מאשר מישהו שילך וירצח אנשים חפים מפשע ברחוב.

שוב, ה"בעייה" בתעשית המשחקים היא שאנחנו מתקרבים לפוטו-ריאליזם.
וזה לא נח לאנשים מסויימים. אז אני אומר - תסתכלו לכיוון השני ^_^

אני לא חושב שבאמת יש קשר לפוטו ריאליזם. בכל זאת, זה משחק מאוד מכוער, עם אנימציות גרועות מאוד ומראה לא ריאליסטי בכלל.
אין לזה שום קשר.

לא יודע על אילו ״כל מחקרים״ אתה מדבר, אבל המחקרים שבדקו קשר בין משחקים אלימים מצאו שאין קורלציה וכן רואים קורלציה עם ירידה קלה בהתנהגות אלימה.
אין שום עדויות שמראות שהקשר הוא סיבתי.
לכן, אני עדין חושב שכלל לא סביר שהמשחק הזה יגרום לפסיכופת לא לרצוח, בדיוק כנו שהוא לא יגרום לאחד, כן לרצוח.

התגובות של המפתחים ממשיכות להיות נוראות ואיומות :/ הם מדברים כמו ילדים מפונקים, ש״אף אחד לא מבין אותם״.
הם גם מתנהגים כאילו יש משהו מיוחד בזה שהם מפתחים משחק אלים ובלי צבעים. הם אשכרה מוחים על יותר מידי צבע במשחקי וידאו.
אני מקווה שעוד חודשים ארוכים, כשהמשחק ייצא, הוא יכשל, כי הוא נראה כמו משחק גרוע מכל בחינה, כי הוא מציג אלימות בצורה שלא נעימה לי וכי כל דבר שהמפתחים שלו אומרים, גורם לי לא לאהוב אותם יותר.
אם הוא יצליח, למרות שהוא נראה ממש גרוע, אז לא ממש יהיה אכפת לי, ככה שאני לא באמת יכול להתבאס ממה שיקרה עם המשחק הזה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 אוקטובר 2014, 09:59

לדעתי המשחק מאוד יפה, ביחס לסגנון המשחקים הזה. אהבתי שהוא אפל, אהבתי את האנימציות... לדעתי הוא מאוד מרשים, יחסית.
לא אמרתי שיגרום לפסיכופט לא לרצוח, אלא הכוונה הייתה שזה יותר סביר שזה יקרה מאשר ההפך, אם כבר.
וכן, יש מחקרים רבים שמראים שמדובר בפריקת מתחים ושחרור אנדרופינים למח, שעושה אותם מאושרים ונינוחים יותר...

גם לי כרגע לא ממש אכפת מה יקרה עם המשחק, כי הוא עוד לא זכה לתמיכה שלי עד שלא אראה יותר ממנו, אבל הוא כן נראה לי משהו קצת שונה ורק על זה אני בכל זאת אשמח אם יצליח, אבל עוד יותר בגלל שזה יפריע לכל מי שמתנגד לו.
שיתפוצצו! ;)
אישית, אני לא מבין את המשפט "אני רוצה שיכשל כי הוא מציג אלימות בצורה שלא נעימה לי". מבין את שאר הסיבות שלך, למרות שלא מסכים איתן, אבל את זו לא. :)
לא התעדכנתי לגבי הדברים האחרונים שהמפתחים שלו אמרו... אבל צריך לזכור שזו חברת אינדי, נדמה לי זה המשחק הראשון שלהם, או משהו כזה... אז יש להם "הנחות" מבחינתי. אין להם PR של ממש, הם לא הונחו כיצד לדבר עם התקשורת, וכן - מאוד יכול להיות שהם פשוט צעירים... וחוץ מזה - הם פולנים. היית פעם בפולין? נראה אותך מתייחס ברצינות לעולם אחר כך :D
ראינו כבר דוגמאות לאינדי עם יחס גרוע בהרבה (כמו היוצר של FEZ ואלו שאיימו עכשיו לרצוח את גייב), כך שזלזול באנשים שחושבים שהמשחק שלך אלים מדי עבור המדיה לא נראה לי איום ונורא כל כך...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 50 אורחים