תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 14:06

bozeman כתב:כיסאות גיימינג זה רק מיתוג לכסאות בינוניים עד גרועים.... אתה שואף נמוך...

תמליץ לי על כסא משפר ביצועים חנן...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יולי 2021, 14:07

הרעיון הוא כיסא שיתאים לך ויהיה נוח מצד אחד אך יציב וארגונומי מהצד השני.
השאר? שאלה של תקציב...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 14:09

אני בעיקר רוצה כיסא שיגן עלי מפריצת דיסק יש ימים שאני מרגיש שהגב כבר עשה את שלו. :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יולי 2021, 14:13

אז... תקציב?
(בלי קשר - כסאות אלו דברים שמאוד מאוד כדאי ללכת בלי קשר לנסות באופן אישי. כי אפילו כיסא יקר ואיכותי ונוח לרוב האנשים יכול בדיוק לך לא להיות הכי נוח. אז כדאי תמיד ללכת לנסות, אפילו אם יש לך דגם ברור לך שאתה רוצה.)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 יולי 2021, 14:14

bozeman כתב:כיסאות גיימינג זה רק מיתוג לכסאות בינוניים עד גרועים.... אתה שואף נמוך...

בהחלט כיסאות איומים.
הכיסא הכי נוח שישבתי עליו היה ה-herman miller embody,ואם הייתי נפרד מ5K יכולתי להמשיך לשבת עליו :( אני משתמש היום בכיסא של דר גב שעלה לי בערך 900₪ אבל אחרי הembody כמעט כל כסא מרגיש לא מאוד נוח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יולי 2021, 14:26

כן, HERMAN MILLER עושים דברים ממש יפים וממש טובים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2021, 14:49

״נושא הכיסאות הרשמי״
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 15:00

קונסולות דור הבא, וטלווזית דור הבא, וארקייד סטיק דור הבא, דורשים כיסא דור הבא ככה זה :)
אני לפחות יצאתי מהדיון הזה עם תובנות להשקיע בזה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יולי 2021, 19:17

target render של משחק סופרמן מבוטל של factor 5 מ-2008. עצוב, השילוב של המשחק סופרמן והשותפות עם סוני על LAIR רצחה את החברה הזאת, חבל שהם לא דבקו בנינטנדו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 יולי 2021, 01:12

וואו כמה זמן לא שמעתי את השם הזה פקטור 5 :) מעלה לי נשכחות לתקופה שנואשי הWII למינהם, חשבו להם שפקטור 5 תוציא משחק שיסחט את הWII ויראה טוב כמו משחק PS360 :D

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 25 יולי 2021, 08:05

DrKeo כתב:target render של משחק סופרמן מבוטל של factor 5 מ-2008. עצוב, השילוב של המשחק סופרמן והשותפות עם סוני על LAIR רצחה את החברה הזאת, חבל שהם לא דבקו בנינטנדו.

נראה קצת כמו משחקי הענק הירוק הישנים.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2021, 11:31

הסרטון הזה ממחיש יופי למה הם נסגרו... אפילו יחסית ל-2008 זה נראה רע, הכל גרפיקה וקקי של גיימפליי.
וכן, ברור לי שזה טארגט, ועדיין - תראו את ה"שלט" בצד, שעלאק ממחיש איך אמורים לשחק בו... אין שום הגיון בשליטה הזו, נראה לי שחיישני התנועה שכפו עליהם עם LAIR הוציאו אותם לחלוטין מאיזון :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2021, 12:21

Laskin כתב:הסרטון הזה ממחיש יופי למה הם נסגרו... אפילו יחסית ל-2008 זה נראה רע, הכל גרפיקה וקקי של גיימפליי.
וכן, ברור לי שזה טארגט, ועדיין - תראו את ה"שלט" בצד, שעלאק ממחיש איך אמורים לשחק בו... אין שום הגיון בשליטה הזו, נראה לי שחיישני התנועה שכפו עליהם עם LAIR הוציאו אותם לחלוטין מאיזון :)

F5 היו אחת החברות הכי חזקות טכנית בתעשיה, הם המציאו פורמט דחיסה של אודיו שששינה את הN64 שבזכותו בקונקר וב-PD היה דיבוב מלא (וברוג סקוודרון היה מוסיקה מוקלטת של מלחמת הכוכבים, על פאקינג קלטת של 32MB) ונינטנדו נעזרו בהם בכדי לפתח את פורמט הטקסטורות של הגיימקיוב. גם לייר שהיא פיסת צואה היה משחק מדהים גרפית. זה טרגט רנדר, זה אפילו לא רץ במנוע כלשהו, זה כנראה רינדור מראש באיזה 3Dsm. הם נסגרו כי סוני רצחו אותם, כפו עליהם שליטת תנועה ובטלו להם שלושה פרוייקטים מה שהכניס אותם לסחרור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2021, 12:59

כן, אתה קצת חוזר על מה שאמרתי… מאוד מוכשרים טכנית ומפציצים בגרפיקה אבל הגיימפליי Meh במקרה הממש טוב, לרוב די פח, כך שאני לא חושב שזה כל כך נורא מה שקרה איתם, ואולי אפילו עדיף, שהכשרונות הטכניים ימצאו עבודה בסטודיו איכותי יותר שיודע לעשות גם גיימפליי טוב.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 יולי 2021, 13:09

אין ספק שהם היו מוכשרים, והייתי משלם הרבה כסף כדי לראות איך היה נראה משחק ה"קיד איקרוס" שלהם לWII :)
אבל קשה לברוח מהתחושה שהם פשוט לא הצליחו להסתגל לדור הPS360.לא יודע למה סוני "רצחו אותם" מלא משחקים אחרים שלהם לWII בוטלו גם כן והם כנראה כבר לא הצליחו להרביץ את אותו Output מהדורות הקודמים.

על השאלה מה היה קורה אם נינטנדו היו מצילים אותם, זו שאלה מעניינת, אבל לדעתי התשובה לזה נמצאת במה שקרה, נינטנדו לא הצילו אותם כי כנראה גם הם לא היו מרוצים מהOutput מאז שהתחיל דור הPS360.

קחו לדוגמא את מונוליט, נמקו לא רצו אותם, ונינטנדו היתה צריכה בדיוק "פיינל פנטזי קיילר" והם סיפקו את הסחורה, ומה פאקטור 5 הוציאו באותה התקופה? כלום.
כמו Silicon Knights הם לא שרדו את תקופת הPS360 שהיתה התקופה הכי קריטית במדיום הזה לפחות מאז הקריסה הגדולה של 1983.

אבל זה כי נינטנדו ראתה בהם את הפוטנציאל מההתחלה, אני מאמין שאם Factor 5 היו מצליחים להוציא משחק אחד טוב בדור הPS360 הם היו איתנו אבל הם לא הצליחו.
מנגד סתכלו על מונוליט, הפכה לאחד הצוותים הכי מוכשרים של נינטנדו וגם הכי גדולים עם 272 עובדם, הם יותר גדולים בקצת מסנטה מוניקה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2021, 13:25

Laskin כתב:כן, אתה קצת חוזר על מה שאמרתי… מאוד מוכשרים טכנית ומפציצים בגרפיקה אבל הגיימפליי Meh במקרה הממש טוב, לרוב די פח, כך שאני לא חושב שזה כל כך נורא מה שקרה איתם, ואולי אפילו עדיף, שהכשרונות הטכניים ימצאו עבודה בסטודיו איכותי יותר שיודע לעשות גם גיימפליי טוב.

לא לא, אולי לייר היה חרא משחק אבל רוגסקוודרון היה משחק מדהים, שניהם (וגם השלישי בקטעי הטיסה, לצערנו הם שלבו קטעים ברגל בשלישי והם היו די נוראיים). עם נינטנדו הם היו חברה מדהימה טכנית וגם ברמת המשחקים עצמם, רק כשהם עשו את הבגידת דור הפס3 שלהם וקפצו סירה לסוני הם התרסקו לרצפה. אגב, לדעתי הם מעולם לא סגרו, הם פשוט לא עושים משחקים יותר. לדעתי הם עושים כל מני פתרונות middleware עד היום.

אתה יודע כמה הם תותחים טכנית? זוכר את המקודד וידאו DivX? הם פתחו את זה בשביל הגיימקיוב, על זה רוב הסרטונים המוקלטים של הגיימקיוב רצו. מאוחר יותר זה הפך לפורמט דיפולט של פיראטים לסרטי קולנוע וסדרות. אבל השיתוף פעולה שלהם עם סוני, אי אי אי, השלוש שנים האלה פשוט רצחו אותם. הם עשו לסוני עבודה ברמת ה-OS של קודקים לוידאו וסאונד ופתחו את לייר והתחילו פיתוח של עוד איזה 2-3 משחקים במקביל וסוני פשוט רצחו אותם. סיפור כל כך עצוב, באמת חבל שהם לא דבקו בנינטנדו, רוב הסיכויים שהיינו רואים בדור הזה משחק סטארפוקס לסוויטצ׳ מהם ואולי גם דיסני היו זורמים איתם על רוג סקוודרון חדש.

אגב, להבנתי יש להם טרילוגיית רוג סקוודרון מוכנה לגמרי ל-WII אבל מעולם לא שוחררה, כנראה עניין של זכויות יוצרים עם מלחמת הכוכבים. לא הייתי בוכה לקבל משהו כזה על הסוויטצ׳ אם היו מצליחים להחליק את הזכויות יוצרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2021, 13:50

glass man כתב:אין ספק שהם היו מוכשרים, והייתי משלם הרבה כסף כדי לראות איך היה נראה משחק ה"קיד איקרוס" שלהם לWII :)
אבל קשה לברוח מהתחושה שהם פשוט לא הצליחו להסתגל לדור הPS360.לא יודע למה סוני "רצחו אותם" מלא משחקים אחרים שלהם לWII בוטלו גם כן והם כנראה כבר לא הצליחו להרביץ את אותו Output מהדורות הקודמים.

על השאלה מה היה קורה אם נינטנדו היו מצילים אותם, זו שאלה מעניינת, אבל לדעתי התשובה לזה נמצאת במה שקרה, נינטנדו לא הצילו אותם כי כנראה גם הם לא היו מרוצים מהOutput מאז שהתחיל דור הPS360.

קחו לדוגמא את מונוליט, נמקו לא רצו אותם, ונינטנדו היתה צריכה בדיוק "פיינל פנטזי קיילר" והם סיפקו את הסחורה, ומה פאקטור 5 הוציאו באותה התקופה? כלום.
כמו Silicon Knights הם לא שרדו את תקופת הPS360 שהיתה התקופה הכי קריטית במדיום הזה לפחות מאז הקריסה הגדולה של 1983.

אבל זה כי נינטנדו ראתה בהם את הפוטנציאל מההתחלה, אני מאמין שאם Factor 5 היו מצליחים להוציא משחק אחד טוב בדור הPS360 הם היו איתנו אבל הם לא הצליחו.
מנגד סתכלו על מונוליט, הפכה לאחד הצוותים הכי מוכשרים של נינטנדו וגם הכי גדולים עם 272 עובדם, הם יותר גדולים בקצת מסנטה מוניקה :)

אני לא חושב שלנינטנדו היה באמת קשר להתרסקות שלהם. היה להם פרוייקט אחד לWII, קיד איקרוס, והוא מעולם לא עבר את שלב הקונספט כי נינטנדו התחילו לפתח את המשחק DS ולא רצו שני קונספטים ״מתחרים״. סוני לגמרי רצחו אותם, גם כפו עליהם שיט עם לייר שהפך אותו למשחק נוראי ולפרוייקט כושל שהפסיד להם המון כסף וגם בטלו להם שלושה משחקי AAA שהתחילו פיתוח בדור שבו עלויות הפיתוח זנקו לשמיים. זה לא שסוני עשו את זה בכוונה, אבל הכפיה שלהם להשתמש בשיט כמו השישה צירים והעובדה שהם בטלו להם שלושה משחקים שהתחילו פיתוח היו הסיבה שהחברה מתה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2021, 14:03

יצא לי לשחק ברוג סקוודרון... המשחק לא היה ממש מלהיב מעבר לגרפיקה שלו. היא סינוורה אותנו לחלוטין מכל השאר שהיה בינוני לחלוטין... מקרה GTA4 לגמרי :)
שוב - טכנית מדהימים, ובאמת תודה על שנים רבות של פיראטיות אבל תראה את היסטוריית המשחקים שלהם... בתקופת הN64 והגיימקיוב הצליחו כמו חברות אחרות להלהיב עם גרפיקה יפה ושוב זה סינוור מבקרים בזמן אמת אבל במבט לאחור סה"כ סופר דופר בינוניים.
אני לא חושב שהם היו מסוגלים לעשות משחק ממש טוב, או אפילו רק טוב, בסטנדרטים של התעשייה בדור הPS360.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2021, 14:19

Laskin כתב:יצא לי לשחק ברוג סקוודרון... המשחק לא היה ממש מלהיב מעבר לגרפיקה שלו. היא סינוורה אותנו לחלוטין מכל השאר שהיה בינוני לחלוטין... מקרה GTA4 לגמרי :)
שוב - טכנית מדהימים, ובאמת תודה על שנים רבות של פיראטיות אבל תראה את היסטוריית המשחקים שלהם... בתקופת הN64 והגיימקיוב הצליחו כמו חברות אחרות להלהיב עם גרפיקה יפה ושוב זה סינוור מבקרים בזמן אמת אבל במבט לאחור סה"כ סופר דופר בינוניים.
אני לא חושב שהם היו מסוגלים לעשות משחק ממש טוב, או אפילו רק טוב, בסטנדרטים של התעשייה בדור הPS360.

רוג סקוודרון הוא ממש לא GTA4. הוא היה משחק ענקי בזמנו. המשחק הראשון בכלל לא היה מסנוור גרפית, כלומר הוא היה מרשים והכל אבל הוא יצא כבר אחרי הגדולים של 1998. רוג סקוודרון התבלט כי הוא היה משחק מעולה, לא בגלל הגרפיקה. כמובן שרוג לידר המיס לאנשים את העפעפיים אבל זה לא סותר שהוא היה משחק פשוט מעולה ואחד ממשחקי השיגור הכי טובים אי פעם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2021, 14:56

כן, התכוונתי לרוג לידר מן הסתם…
וכן, גם gta4 היה ״משחק ענקי בזמנו״, ולהפך מרוג לידר הוא באמת היה גם חדשני וניסה מלא דברים שמעולם לא היו במשחקים, פשוט במבט לאחור זה היה משחק לא משהו, וגם רוג לידר בעיניי כזה - סופר-אוברייטד בזכות הקטע הטכני, פשוט חוויה לעיניים אבל אין שום עומק או תחכום או חדשנות, פשוט לטוס ולירות, משחק ממש פשוט, מאוד בדומה לLair רק שהשליטה לא הייתה שבורה מהיסוד בגלל איזה גימיק, ושהם נהנו מהIP הכי פופולרי שקיים בערך :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2021, 16:01

Laskin כתב:כן, התכוונתי לרוג לידר מן הסתם…
וכן, גם gta4 היה ״משחק ענקי בזמנו״, ולהפך מרוג לידר הוא באמת היה גם חדשני וניסה מלא דברים שמעולם לא היו במשחקים, פשוט במבט לאחור זה היה משחק לא משהו, וגם רוג לידר בעיניי כזה - סופר-אוברייטד בזכות הקטע הטכני, פשוט חוויה לעיניים אבל אין שום עומק או תחכום או חדשנות, פשוט לטוס ולירות, משחק ממש פשוט, מאוד בדומה לLair רק שהשליטה לא הייתה שבורה מהיסוד בגלל איזה גימיק, ושהם נהנו מהIP הכי פופולרי שקיים בערך :)

רוג סקוודרון היה משחק כיף, זה הכל. הוא לא היה מאסטרפיס, הוא לא היה גם משחק של 98 ב-MC כמו GTA4, הוא היה משחק טוב וזה הכל. כנ״ל אפשר להגיד גם על רוג לידר אבל כמובן שהיה לו אפקט כפול של גרפיקה מטורפת והעובדה שהוא כותר שיגור לדור חדש. אז כן, F5 לא היו ״נוטידוגי״ של 2001, אבל הם בהחלט היו ״אינסומניאק״ עם יכולות טכניות של ״נוטידוג״.

ובנוגע ל-IP, זה לא רק ה-IP, יש המון שוטרים ממש מחורבנים, אפילו כאלה שמשתמשים בבדיוק אותו IP ועל אותה קונסולה. למשל shadow of the empire ל-N64 היה משחק שהכיל שלבי טיסה בדיוק כמו רוג סקוודרון אבל הם היו מעפנים ממש. לא חסרים משחקי חלליות משנות ה-90, חלקם עם IP חזק מחובר אליהם, ועדין רוג סקוואדרון היה אחד הטובים בז׳אנר. וכדי לעשות משחק שכזה לא רק שהגיימפליי היה צריך להיות כיף שזה משהו מאתגר בפני עצמו, גם העיצוב שלבים והמשימות צריך להיות טוב וזה של רוג סקוואדרון היה פשוט מעולה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוגוסט 2021, 14:07

ה"עיתונאי" ג'ייסון שרייר מציג:
"ג'ייסון שרייר"

מנהל הסטודיו מצידו:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 אוגוסט 2021, 14:47

לא הבנתי, שרייר כאילו מנסה לעקוץ שיש רק גברים בסטודיו החדש? לול. תעשייה שמפתחת מוצרים על ידי גברים בשביל גברים. No Shit. אני בטוח שאת רוב הרומן הרומנטי ואת הטלנובלות יוצרות נשים עבור נשים. ERA פשוט אוהבים לדחוף את הפולטיקלי קורקט המסריח שלהם בכל מקום ושרייר כרגע, הוא פשוט סוס טרויאני של ERA במסווה של עיתונאי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוגוסט 2021, 15:27

זה לא נכון שזו תעשייה של גברים שמפתחת עבור גברים. יש המון משחקים כיום שפונים יותר לנשים, ולמרות שהחלק הראשון עוד איכשהו יותר מחובר למציאות, כי יש אכן רוב גברי מובהק - בסטודיו גדול יחסית כמעט תמיד יהיה אחוז מסויים של נשים, אבל בסטודיו קטן? לפעמים פחות.
ונראה אותו מדבר על סטודיואים קטנים ביפן ומבקר אותם על זה… הרי אני משוכנע שאוכל למצוא לא מעט כאלו שם.
אחר כך בתגובות שרייר גם מדבר על זה שהוא הביא את הזווית היהודית באיזה פודקאסט, כאילו זה שהוא יהודי באמת קשור למה שהוא אי פעם כתב, וכאילו שהוא בדק את הדת/לאום של כל הגברים בתמונה הזו.
אבל שוב, מדובר באקטיביסט במסווה של עיתונאי, ולפי הציוץ הזה גם חלאה של אדם…
מדובר בסטודיו שהקימו מפוטרי חברה שפיתחה לגוגל ״סטאדיה״, הם רק השנייה קמו, ובמקום לאחל בהצלחה ואפילו אולי גם לעקוץ בקטנה שאולי יהיה נחמד לראות קצת נשים ואולי איזה אסייתי ושחור - הוא פשוט עושה להם שיימינג וממתג אותם כבר עכשיו כשונאי נשים.

אגב, כשיש תביעות ענק נגד חברות על ״תרבות שוביניסטית״ ולא באמת על הטרדות של ממש או כשמשלבים תלונות של הטרדות ביחד עם ״בדיחות סקסיסטיות״ באותו משפט - זה בהחלט גורם למנהלים לחשוב פעמיים אם לשכור גם עובדות ממין נקבה לצוות. אפשר להתמם ולהגיד שזה פשוט מעפן לעשות ״שיחות מלתחה״ בעבודה, אבל המציאות היא משהו אחר, וזה משהו שגברים עושים, וזה לא הופך אותם לסקסיסטים או לחלאות, יש דברים שנאמרים בהומור בין חברים ובעיניי זה אמור להיות בסדר גמור.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 12 אוגוסט 2021, 16:01

שרייר בהחלט עושה רושם של אדם די חלאתי,אבל התגובות האנטישמיות שהוא פירסם ששלחו לו בטוויטר...וואו,הוא כמובן מנצל את זה להמשך ההתמסכנות וההצטדקות שלו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 53 אורחים