תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2019, 13:20

אלוהים אדירים, כמה שיפנים ליברלים עם החפצה נשית על גבול הפדופיליה, ככה הם פוריטנים בכל מה שקשור לסמים:
השחקן שמשחק את התפקיד הראשי במשחק Judgement נעצר על שימוש בקוקאין... נשמע סטנדרטי, שחקן מפורסם משתמש בקוקאין...
אז לא ביפן:
סגה הורידו את המשחק מהמדפים (!), ומחקה את כל הציוצים שקשורים אליו, דיסני מחליפים את הקול שלו שהיה אמור להיות אולף בפרוזן 2 וסקוור מחליפה את הדיבוב שלו בקינגדום הארטס.
די פסיכי... במיוחד הקטע של להוריד את המשחק מהמדפים בגלל זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2019, 13:42

אולף בפרוזן 2? יעני ג׳וש גאד? לא שמעתי עליו שום דבר.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 מרץ 2019, 16:40

DrKeo כתב:אולף בפרוזן 2? יעני ג׳וש גאד? לא שמעתי עליו שום דבר.

כניראה מדובר על הדיבוב היפני
בכל מקרה סגה כבר הוציאו 2 משחקים בסגנון יאקוזה ,אחרי יאקוזה 6

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2019, 18:22

״בכל מקרה״? איך זה קשור בדיוק לנושא?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 מרץ 2019, 07:51

Laskin כתב:״בכל מקרה״? איך זה קשור בדיוק לנושא?

אחרי הרואין, הכל קשור
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 מרץ 2019, 12:36

Laskin כתב:אלוהים אדירים, כמה שיפנים ליברלים עם החפצה נשית על גבול הפדופיליה, ככה הם פוריטנים בכל מה שקשור לסמים:
השחקן שמשחק את התפקיד הראשי במשחק Judgement נעצר על שימוש בקוקאין... נשמע סטנדרטי, שחקן מפורסם משתמש בקוקאין...
אז לא ביפן:
סגה הורידו את המשחק מהמדפים (!), ומחקה את כל הציוצים שקשורים אליו, דיסני מחליפים את הקול שלו שהיה אמור להיות אולף בפרוזן 2 וסקוור מחליפה את הדיבוב שלו בקינגדום הארטס.

מה שהכי הפתיע אותי פה זה שהמשחק בכלל על המדפים... חשבתי שהוא יגיע רק בחודש יוני אבל מסתבר שביפן הוא יצא כבר בסוף שנה שעברה. יש עליו ביקורות באנגלית איפשהו?

אה, ולפי התרגום הקלוקל באתר שלהם זה נראה לא הורידו את המשחק מהמדפים, אלא רק הקפיאו את גרסת הדיגיטל ומשלוח של עותקים נוספים. עדיין התנהלות מוגזמת, אבל אני מניח שהם בטח ישיקו את הגרסה היפנית מחדש במקביל להשקה הגלובלית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2019, 13:10

קראתי במספר מקומות שירד לגמרי מהמדפים, לא מבין את ההגיון דווקא להוריד רק מדיגיטל, הרי כל המהלך הוא יותר שיפסיקו לראות את הקשר ביניהם לבין השחקן, אין דרך טובה יותר לעשות מהלך "למראית עין" שכזה רק בדיגיטל, בטח ביפן ששם יש פרסום ענק ובולט בכל מקום למשחקים האלה.
אגב, חשוב לציין שדי "חיפשו" את השחקן הזה, ועשו לו חיפוש ברכב ולא מצאו כלום. המקום היחיד בו כן מצאו שרידי קוקאין הוא בדם שלו... ועל זה הוא משלם מחיר כבד מאוד. מהחברים שלי ביפן הבנתי שהקריירה שלו מחוקה לנצח.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 17 מרץ 2019, 14:35

Laskin כתב:אלוהים אדירים, כמה שיפנים ליברלים עם החפצה נשית על גבול הפדופיליה, ככה הם פוריטנים בכל מה שקשור לסמים:
אז לא ביפן:

איך משחקים כמו gta נמכרים ביפן עם צנזורה כזאת?
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2019, 15:03

אין צנזורה במשחקים, הם הרבה יותר חופשיים שם מאשר בארה"ב בקטע הזה... יש להם קטע פשוט עם "בושה" כשיפנים מתגלים כאנושיים, חלילה, ויכולים למשל לשקר, לרמות, לגנוב או לפשוע, אז ***גם אם אין קורבן*** - זה טאבו שם. עניין של כבוד. ואם סגה תעמוד מאחורי השחקן היא תתפס כחסרת כבוד.

סמל אישי של המשתמש
wraithbuster
Minion

הודעהעל ידי wraithbuster » 17 מרץ 2019, 16:34

אני הבנתי, שהעניין של הכבוד והתקינות פוליטית נוגע שמה בצורה שאנשים אפילו מקללים עם שימוש מועדן באופן ממוצע יותר מאשר קשות יותר, לפחות זה מה שהבנתי ממישהו שניתקלתי בו. כשפה בארץ תראה אנשים עם קללות קשות יותר שעונות על הפרדוקס ההפוך של בגרות נפשית הדומות יותר לילד שמתאמץ קשה לקלל כשהמילה הראשונה שיצאה לו מפיו בחיתוליו היא הרפש הראשון שיצא מהז'ורה שלו מבין רבים :). זה מצחיק אותי איך לאחרונה במשחק nioh שאני משחק מצאתי לא מעט דמויות (רובם בנים של שליטים מכובדים) שאומרות שביגלל שאיבדו איזה חרב אגדית או קמע מזל שהולכת אחורה שנים, הם מרגישים בושה, ולכן היו עושות את הצעד המכובד של התאבדות עם חרב :) (שבסיטואציות אחרות בעולם אף אחד לא היה מניד עפאף) :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 מרץ 2019, 19:31

Stick כתב:
bling כתב:וואו. פשוט הזייה כמה כח יש היום לילד מחוצ׳קן שמשחק בסטרים, באיזה עידן מוזר אנחנו חיים :)

לא שונה מזה שנייק ישלמו לאמבפה (כוכב על עולה בכדורגל, ילד בן 19) כסף כדי לקדם את הנעליים החדשות שלהם..
כמובן חוץ מזה שבשביל מליון דולר אמבפה לא יטרח אפילו להחזיר להם תשובה שלילית.

אני חושב שזה עדיין שונה כי נינג׳ה אומנם שחקן טוב אבל הוא נשען בעיקר על איזשהי כריזמה שמדברת לילדודס שם, אחרי הכל הוא לא באמת נמדד מקצועית בטורניר פורטנייט מול הטובים בעולם או משהו כזה, כנ״ל גם לגבי שאר המשחקים שמשחק. בסופו של דבר הוא לא כישרון עולמי עתיר תהילה שאנשים צופים בו נטו בשביל לחזות בסקילס, אני בטוח שיש עוד שחקנים ברמה שלו ויותר בשלל המשחקים שהוא משחק. הוא יותר ״אישיות״ שכזו שבסכ״ה משחקת משחקים בסטרים ויודעת לקשקש מול המצלמה.

מצב רחוק מאמבפה שהוא כן כשרון ומציג סט יכולות נדיר בתחומו, בטח לגילו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 מרץ 2019, 19:48

טוב, אז דיוויד בקהאם בזמנו :).
או בסדר.. לא צריך לחפש הקבלה ישירה עד כדי כך, גם מדובר בסכומים אחרים לגמרי. אבל אין פסול בספונסרים או פרזנטורים או איך שתקרא לזה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 מרץ 2019, 21:26

דייויד בקהאם אולי אוברייטד באיזשהי רמה אבל הוא כן הביא איתו גם קבלות של יכולת ברמות הכי גבוהות בנוסף למראה שלו שמיצב אותו כאחד הגברים הנחשקים באופן כללי (שזה לא בדיוק תחום חדש, דוגמנות זה תחום זוהר כבר הרבה מאוד שנים)

מה יש לנינג׳ה? הבנאדם אשכרה מצלם את עצמו משחק ומקשקש את עצמו לדעת, על זה מקבלים היום מיליון דולר? בלי להתייחס אם זה רדוד יותר למשל מדוגמנות או לא, חייבים להודות שזה לא משהו שאנחנו מכירים (אולי גם הדוגמן הראשון שעשה המון כסף על סמך הלוק שלו ו״מה שהוא משדר״ נתפס כתופעה חברתית הזוייה ל״זקנים״ של פעם :)) ולכן אפשר להבין למה זה נתפס כמוזר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מרץ 2019, 21:39

נינג'ה הוא פרזנטור שאנשים אוהבים, הוא יותר דומה לחסות של איזה ראפר או שחקן מפורסם מאשר כוכב ספורט שמפרסם משחק ספורט אבל עדין יש לנינג'ה מליוני עוקבים ואנשים מתים עליו.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 מרץ 2019, 21:41

נינג'ה כן היה שחקן מקצועי בעבור (בין היתר בTeam Liquid) ועל זה הקריירה שלו נבנתה, אבל בסופו של דבר הוא לא שחקן תחרותי כיום אלא entertainer. מצד שני, גם ג'ורדן כבר לא שחקן פעיל היום אבל כן משלמים לו על קמפיינים...

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 מרץ 2019, 21:49

לא משלמים לו על זה שהוא מצלם את עצמו משחק ומקשקש את עצמו לדעת, משלמים לו על העובדה שהוא צינור לכל הקהל שצופה בו.
דוגמנות זה עניין מעט שונה (בדרך כלל, כיום גם פרזנטור של דוגמנות הוא הרבה פעמים כלי למליוני עוקביו באינסטגרם וכו') לפחות ברמה הבסיסית. כי אתה נניח מוכר בגד, הוא יראה יותר טוב על גבר שרירי וחטוב מאשר על אחד מכוער. אז כן, אתה משלם לדוגמן על העובדה שהוא מצטלם יפה וכתוצאה מכך עליו הבגד יפה יותר.
אבל הדוגמה של כדורגלנים פוגשת את זה איפשהו באמצע, אולי פה מדובר באמת באלו שאובייקטיבית טובים במשחק הנתון שלהם ומביאים קבלות, אבל גם כאן.. זה לא שיש באמת ערך אמיתי ליכולת של שחקן זה או אחר לרוץ מהר ולבעוט חזק, יש ערך רק לזה שהיכולת הזאת גורמת למאות מליונים בעולם לעקוב/להעריץ את האדם. כלומר העובדה שמסי או לברון ג'יימס שווים הרבה (הרבה) יותר כסף מנניח השחקן הכי טוב היום בכדוריד היא לא כי הם בהכרח באמת יותר מוצלחים ממנו, היא רק כי הם יותר פופולארים.
גם נייק או אדידס באותה מידה משלמת להם על כך שהם מצולמים משחקים משחקנגדור, אבל בפועל הם משלמים להם רק כי מאות מליוני אוהדים יראו דרכם את הנעליים.

אז שוב בגיימינג, סכומים שונים לגמרי כמובן וחשיפה שונה לגמרי (אני גיימר ולא שמעתי על הנינג'ה הזה מעולם, ומצד שני גם סבתא שלי מכירה את רונאלדו) אבל המהות זהה - משלמים לאדם שיציג את המשחק בפני מספר מסוים של אוהדיו. הם משלמים לו על העובדה שיצפו בו משחק ומדבר בזה, לא על העובדה שהוא ידבר וישחק בזה לוואקום.
לא יודע, זה פשוט נשמע לי סופר טבעי והגיוני ובטח שלגיטימי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 מרץ 2019, 22:16

בא נגיד שזה שאתה גיימר ולא שמעת עליו זה קצת חריג, אבל עניין בעיקר של גיל. היום כוכבי הטוויץ׳ אפילו בארץ, ואפילו הכוכבים הישראלים, לפחות בפורטנייט - מוכרים לפעמים יותר מכוכבי כדורגל בקרב בני 9-16.
הילדים של השכנים שלי בני בערך 6 ו-9, הלכו בחנוכה לכנס גיימינג שם שמעו את הכוכבים של פורטנייט בטוויץ׳ וחיכו לחתימות שלהם עם החברים.
וזה היום הכי מגניב... לא של ״חנונים״. והסטרימרס האלה מדברים לילדים ישירות ולא כמו כוכבים אחרים שפשוט מראים תמונות באינסטגראם או נותנים ראיונות בלייט נייט שואוז, יש להם יכולת השפעה מטורפת. העולם מתחיל להיות יותר כמו קוריאה הדרומית והיחס שלה לכוכבי סטארקראפט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מרץ 2019, 22:22

Laskin כתב:בא נגיד שזה שאתה גיימר ולא שמעת עליו זה קצת חריג, אבל עניין בעיקר של גיל. היום כוכבי הטוויץ׳ אפילו בארץ, ואפילו הכוכבים הישראלים, לפחות בפורטנייט - מוכרים לפעמים יותר מכוכבי כדורגל בקרב בני 9-16.
הילדים של השכנים שלי בני בערך 6 ו-9, הלכו בחנוכה לכנס גיימינג שם שמעו את הכוכבים של פורטנייט בטוויץ׳ וחיכו לחתימות שלהם עם החברים.
וזה היום הכי מגניב... לא של ״חנונים״. והסטרימרס האלה מדברים לילדים ישירות ולא כמו כוכבים אחרים שפשוט מראים תמונות באינסטגראם או נותנים ראיונות בלייט נייט שואוז, יש להם יכולת השפעה מטורפת. העולם מתחיל להיות יותר כמו קוריאה הדרומית והיחס שלה לכוכבי סטארקראפט.

אשכרה, לפני 10 שנים צחקנו על איזה מטורפים הקוראנים שיש להם שחקנים מקצוענים שהם סלבס ומשפחות שהולכות לאצטדיונים לראות תחרויות SC2. היום? וואללה לא נראה לי כל כך תלוש שמשפחה תלך לאיזה אירוע פורטנייט. כלומר אתה הולך לפריימארק בלונדון ויש אזור שלם של ביגוד פורטנייט, אפילו בחלון ראווה בחוץ רואים את פורטנייט יותר מכל מותג אחר. זמנים אחרים :)

זוכרים גם לפני 15 שנים איך היפנים היו עם הסלולרים שהיו עליהם משחקים ולא ממש הבנו את הקטע הזה במערב? כל מני בלעדיים של סקוור ומשחקי FF לסלולר ואנחנו לא הבנו עם הסנייק שלנו מה זה אמור להביע? היום כולם משחקים בטלפונים שלהם. בקיצור, צריך להסתכל על הטרנדי גיימינג ההזויים במזרח כדי להבין מה הולך להיות פה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 מרץ 2019, 22:26

ועדיין, ציוץ פוליטי של לברון ג'יימס יכול לפתוח מהדורות חדשות בארה"ב (קצת כמו רותם סלע כאן לפני כמה ימים.. אבל זה סופר חריג בארץ) וכוח ההשפעה האמיתי שלו הוא אדיר. אני לא מדבר רק על הכוח הכלכלי שמגיע בין השאר מהכוח של מותג הNBA, אני מדבר גם על כוח פוליטי אמיתי שיש לו כאדם וכנציג מטעם עצמו של קהילות שלמות.
אז כן, רואים אולי קצת יותר Esport במיינסטרים אבל עדיין.. ההבדל הוא אסטרונומי ואי אפשר באמת להתחיל בכלל להשוות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מרץ 2019, 22:29

ציוץ פוליטי של לברון אולי יכול לפתוח מהדורת חדשות, כי היא מנוהלת על ידי בני 40, אבל כנראה שנינג'ה יכול להגיע ליותר בני 14 ולהשפיע עליהם יותר מאשר לברון ג'יימס.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 18 מרץ 2019, 22:34

סטיק, אני מבין שפספסת את נינג'ה וגוש השיער הירוק שלו ליד ניימאר ביציע במשחק של יונייטד :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 מרץ 2019, 22:36

בארה"ב? ממש ממש קשה לי להאמין. הכוח של האנשים האלו הוא עצום גם על ילדים וגם על מבוגרים.
כריסטיאנו רונאלדו למשל הוא עמוד האינסטגרם הכי נעקב בעולם, וזה עוד כשבארה"ב הוא לא עד כדי כך פופולארי. כלומר יותר מכל שחקן קולנוע, זמר, להקה, פוליטיקאי וכמובן גיימר.. אני לא אומר שאין גרף עלייה מסויים בעניין ויחס מצד העולם לתרבות הגיימינג (אם כי בעיקר esport וסטרימרים) אבל עדיין הפער הוא כזה שאי אפשר בכלל להשוות.
אולי בעוד כמה עשרות שנים העולם יהיה כמו דרום קוריאה, אבל כרגע זה לא שם וגם לא כל כך בכיוון לדעתי.

Bia, הבנתי כבר שזו קצת פדיחה אבל באמת שאין לי מושג מי זה או איך הוא נראה :). אבל אם ההישג הגדול שלו זה לשבת ליד ניימאר..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 מרץ 2019, 23:37

ברור שהוא לא לברון, לברון הוא פחות או יותר מליארדר שעושה 100 מליון דולר בשנה. אבל האם לברון הוא פי מאה יותר מפורסם ופופולרי בקרב ילדודס? כנראה שלא. פי עשרים? אולי, ואז ההכנסות של נינג׳ה תואמות את המצב... אני מאמין שנראה כוכבי גיימינג מתקרבים לסכומים של לברון אולי כבר בעשור הקרוב.
היי, אם הקרדאשיאנס יכולות, למה גיימרים לא?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 מרץ 2019, 01:00

אין 'למה לא' ברמה ההגיונית אם אתה מחפש הסבר, הרי שוב, הכל עניין של פופולאריות.
לברון או מסי יותר מוצלחים מהטוב בדורו בכדוריד (שלאות המחשה אני אפילו לא יודע מי הוא)? כנראה שלא, אבל התמזל מזלם להיות טובים בספורט הרבה יותר פופולארי.
אז למה הקארדשיינס יכולות? אין להן שום כשרון מיוחד מלבד היכולת להיות פופולאריות. אני אפילו לא לגמרי סגור על איך הן התחילו, זה היה בריאליטי? הקלטת סקס של אחת מהן? בכל מקרה זה נטו זה, שני דברים מאוד פופולארים.

כלומר מה שאני מנסה להגיד זה שקודם כל הגיימינג כענף צריך להיות סופר מגה פופולארי ברמה עולמית ורק אז יקומו גיימרים שיהיו ברמה של כוכבי העל האלו, לא הפוך (כלומר לא מחכים לכוכבי על כדי להקפיץ את המדיום). מה שקובע למה לברון מרוויח כל כך הרבה יותר מנינג'ה זו נטו העובדה שהוא הרבה יותר פופולארי ממנו. תאורתית אני לגמרי מסכים איתך, מדד השווי הכלכלי שלו אמור להיות בערך שווה להפרש הפופולאריות וההשפעה ביניהם, לא בהפרש בין איכויות הכדורסל מול איכויות הגיימינג כי זה בדיוק מה שלא מעניין בהסתכלות הזו.
אז כן, לברון הוא מיליארדר שעושה 100 מיליון דולר בשנה (ואף יותר..) אבל זה לא שכל כדור שהוא שם בסל הופך להיות מזהב, נכון? הרי אין שום קשר ישיר בין הכשרון שלו לבין כסף. כל הכסף הזה מגיע רק מהפופולאריות שלו ושל הענף שבו הוא טוב.
אז אם יבוא יום וגיימינג יהיה פופולארי כמו הNBA או כדורגל בעולם אז כמובן שאלו יהיו הסכומים גם שם. אבל זה לא המצב, גם אם זה יקרה זה *מאוד* רחוק כרגע, ולי אישית קשה לראות את זה תופס את המקום של משחקי הכדור למיניהם בעולם כפי שהוא היום.

ונקודה לסיום, גם אם יש (ובהחלט יש) התעוררות מסוימת בארץ בנושא הגיימינג לאחרונה, בואו נקח את זה בפרופורציות. זה ככה כבר כמה, שנה-שנתיים?
בסדר, גם בשנות ה-90 הרכב כמו היי-פייב הכתיב פה סדר יום והלך רוח להרבה יותר ילדים ובני נוער במדינה. עדיין, כשהם חלפו לא קם הרכב דומה שהמשיך את הגל.. יש לא מעט שגעונות חולפים וטרנדים שנעלמים כשם שצצו.
אני לא אומר שזה בהכרח מה שיקרה בנושא הזה, אבל בואו נחכה קצת, זה יכול לחלוף באותה מידה שזה יכול להתפוצץ.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 מרץ 2019, 10:21

ברור שזה יותר עניין של פופולריות של שוק הגיימינג, אבל להפך מ"משחקי כדור", שסביר להניח שלברון לא יכול לקפוץ מכדורסל לכדור-מים או פוטבול (אם כי סביר להניח שיהיה לא רע בכלל:), נינג'ה יכול להיות היום בפורטנייט, מחר באייפקס ומחרתיים לעשות סטרים של DMC. והוא יכול לעשות את זה תאורטית גם במשך זמן ארוך יותר מאשר קריירת ספורט.
לגבי תעשייה מול תעשייה - תעשיית הגיימינג היא תעשייה של כ-135 מליארד דולר בשנה, ותעשיית הספורט כולה היא בערך 450 מליארד, נעגל לחצי טריליון דולר :) אך קצב הגידול בתעשיית הגיימינג הוא הרבה יותר גדול. אם נשווה גיימינג מול כדורסל או NBA - הגיימינג הרבה יותר רווחי.

דבר נוסף, פופולריות זה לא הכל... זה צריך להיות גם משהו שמתאים לפרסם בו. למשל - פורנו "פופולרי" יותר מכל תעשיית הספורט והגיימינג ביחד. אבל הסכומים בתעשייה (שקשה יותר למדוד כי הרבה מאוד לא מדווח מן הסתם) הם בערך חצי מתעשיית הגיימינג, בין היתר כי המפרסמים הגדולים לא נכנסים לתמונה, מסיבות ברורות יותר ופחות. עניין הפרסום הוא רוב הכסף, והספורטאי לא צריך להיות רק הטוב ביותר, אלא גם אחד שיתחברו אליו, אחד שאין לו רקורד בעייתי, או אחד שכן במקרים מסויימים (לדוגמא נייקי שחתמו עם קולין קפרניק למרות שהיה מהגרועים ביותר באותה שנה, אבל הוא לא עמד בהמנון וזה פופולרי בקרב קהל היעד של נייקי כרגע).
מפרסמים רק לאחרונה מגלים את הפוטנציאל האדיר בתעשיית הגיימינג. כרגע זה בעיקר חברות גיימינג אבל ברגע שקוקה קולה ואדידס ושות' ייכנסו וייתנו חסויות, וזה רק עניין של זמן - אז אנחנו נראה את המשכורות של הסטרימרים הפופולריים מגיעות לגבהים חדשים.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 19 מרץ 2019, 11:19, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 58 אורחים