תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי DrKeo » 04 נובמבר 2019, 13:40

EDGE עשו כתבת סיכום לעשור, כלומר 2010-2019, ובחרו רשימה של המשחקים הכי משמעותיים בעשור האחרון (לאו דווקא הכי טובים, אבל הכי חשובים). הרשימה לא מסודרת בסדר כלשהו:
- Amnesia: The Dark Descent
- Broken Age
- Dark Souls
- Destiny
- DOTA 2
- Fortnite
- Gone Home
- GTA V
- Minecraft
- Spelunky
- The Legend of Zelda: Breath of the Wild
- The Walking Dead
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 נובמבר 2019, 14:19

קצת בדיחה לדעתי...
- AMNESIA? באמת? באמת?! עם כל הכבוד, זה לא המשחק הזה שהמציא פה משהו חדש, אבל נו בסדר... אני פחות התחברתי וחשבתי שהוא בנוי די רע, בזמנו.
- BROKEN AGE - אמנם מאוד התרגשתי לפני שיצא אבל בסה"כ הוא לא משהו ממש מיוחד או מקורי, הוא ניסה להחזיר את טרנד הPOINT AND CLICK ADVENTURE ולא ממש הצליח בזה, ואני יודע כי אני מת על משחקים כאלה ומאז לא בדיוק היה מבול שלהם... כך שאני לא מבין איזה הישגים יש לו עבור העשור האחרון, או אפילו כשיצא
- TWD... אמנם הצליחו בהתחלה להלהיב אנשים והבועה הזו גדלה וגדלה, אך גם באותה המהירות התפוצצה, ומעטים האנשים שהיו מעוניינים לקבל עוד מהחוויות השטחיות האלה. אבל בסדר נו... מוכן לקבל שזה היה משמעותי בתעשייה.
ואם הם שמו את SPELUNKY במקום החיקויים המוצלחים יותר שהגיעו אחריו, אמנסיה וGONE HOME, הייתי שם את PUBG במקום FORTNITE

חסרים לי מאוד פה
HEARTHSTONE
WITCHER 3
GOW (ולו רק בגלל הישג הוואן-שוט)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 נובמבר 2019, 14:23

Laskin כתב:קצת בדיחה לדעתי...
- AMNESIA? באמת? באמת?! עם כל הכבוד, זה לא המשחק הזה שהמציא פה משהו חדש, אבל נו בסדר... אני פחות התחברתי וחשבתי שהוא בנוי די רע, בזמנו.
- BROKEN AGE - אמנם מאוד התרגשתי לפני שיצא אבל בסה"כ הוא לא משהו ממש מיוחד או מקורי, הוא ניסה להחזיר את טרנד הPOINT AND CLICK ADVENTURE ולא ממש הצליח בזה, ואני יודע כי אני מת על משחקים כאלה ומאז לא בדיוק היה מבול שלהם... כך שאני לא מבין איזה הישגים יש לו עבור העשור האחרון, או אפילו כשיצא
- TWD... אמנם הצליחו בהתחלה להלהיב אנשים והבועה הזו גדלה וגדלה, אך גם באותה המהירות התפוצצה, ומעטים האנשים שהיו מעוניינים לקבל עוד מהחוויות השטחיות האלה. אבל בסדר נו... מוכן לקבל שזה היה משמעותי בתעשייה.
ואם הם שמו את SPELUNKY במקום החיקויים המוצלחים יותר שהגיעו אחריו, אמנסיה וGONE HOME, הייתי שם את PUBG במקום FORTNITE

חסרים לי מאוד פה
HEARTHSTONE
WITCHER 3
GOW (ולו רק בגלל הישג הוואן-שוט)

פספסת את המטרה של הרשימה, מדובר במשחקים הכי משפיעים, לא הכי טובים. BROKEN AGE היה ההתחלה של התפוצצות משחקי קיקסטארטר, TWD גרם לגל מטורף של משחקי הרפתקאות מבוססי פרקים ו-AMNESIA הביא את כל ז'אנר האינדי-אימה. זה לא אומר שהם המשחקים הכי טובים בז'אנר, רק שהם מאוד חשובים להתפתחות של התעשיה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 נובמבר 2019, 14:31

כן נו, ועל זה אני מדבר. ברוקן אייג' היה ההתפוצצות של הקיקסטארטר? משום מה זכרתי שהוא היה השלישי או רביעי מהגדולים... כנ"ל לגבי אנמסיה. כנראה שהזכרון לא מה שהיה פעם, אם זה נכון :)
ושוב, אם זה המדד אז PUBG צריך להיות במקום FORTNITE

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 נובמבר 2019, 14:38

Laskin כתב:כן נו, ועל זה אני מדבר. ברוקן אייג' היה ההתפוצצות של הקיקסטארטר? משום מה זכרתי שהוא היה השלישי או רביעי מהגדולים... כנ"ל לגבי אנמסיה. כנראה שהזכרון לא מה שהיה פעם, אם זה נכון :)
ושוב, אם זה המדד אז PUBG צריך להיות במקום FORTNITE

BROKEN AGE אולי לא היה הראשון, אבל הוא היה הראשון שהתפוצץ ברמות מימון אחרות שגרמו לכל התעשיה להסתכל על קיקסטארטר אחרת.

בנוגע ל-PUBG, אני חושב שהם לקחו את פורטנייט ברמת התופעה התרבותית. שוב, הם מדברים על המשחקים הכי חשובים של העשור האחרון, כל אחד חשוב מבחינה אחרת. אתה מנסה לשים את כולם על אותה משבצת אבל הם לאו דווקא קשורים אחד לשני בצורת החשיבות שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 נובמבר 2019, 14:58

טוב, בדקתי, והוא באמת הקדים בכמה חודשים קצרים את PROJECT CARS, STAR CITIZEN, WASTELANDS ו-ETERNITY, ואפילו OUYA - כולם סיימו את הקמפיין שלהם גם כן ב-2012 והאחרים הצליחו אפילו יותר ממנו. אבל בסדר, אני מקבל שאני זקן עם זכרון גרוע :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 נובמבר 2019, 15:25

Laskin כתב:טוב, בדקתי, והוא באמת הקדים בכמה חודשים קצרים את PROJECT CARS, STAR CITIZEN, WASTELANDS ו-ETERNITY, ואפילו OUYA - כולם סיימו את הקמפיין שלהם גם כן ב-2012 והאחרים הצליחו אפילו יותר ממנו. אבל בסדר, אני מקבל שאני זקן עם זכרון גרוע :P

מה שבאמת חשוב הוא שהוא נתן השראה לכל הפרוייקטים הללו, שאפשרי לעשות משחק יחסית גדול עם תקציב של 1+ מליון דולר על בסיס קיקסטארטר בלבד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 נובמבר 2019, 16:43

נכון, אני חשבתי שחלק מאלו שציינתי הקדימו אותו, ושם הטעות שלי... זקן ועייף, כאמור

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 04 נובמבר 2019, 17:19

למה DOTA 2 ולא LOL?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 נובמבר 2019, 17:38

InterAl כתב:למה DOTA 2 ולא LOL?

אני מסכים איתך אבל lol הוא מ2009 ואני משער שהם רצו נציג חזק לתופעת הmoba.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 04 נובמבר 2019, 17:56

spelunky הוא מ-2008...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 נובמבר 2019, 22:19

InterAl כתב:spelunky הוא מ-2008...

זה נכון אבל אני משער שהם יכולים לתרץ את זה בעובדה שהשחרור המסחרי הראשון שלו היה ב2012. אבל אתה צודק :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2019, 11:49

NOCLIP הם הראשונים שנכנסו לESRB ועשו על התהליך שלהם דוקומנטרי שלם:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2019, 23:28

אני אפילו לא יודע איפה לשים את החדשה הזאת, אבל מדובר בחתיכת מגטון לפיתוח ב-UE4. אפיק קנו את קוויקסל, אתם יודעים, החבר'ה שעשו את זה:

מה שקוויקסל עושים הוא לסרוק עצמים מהעולם האמיתי וכך ליצור ספריה ענקית של חומרים ומודלים לשימוש של אמנים במשחקי וידאו. עד עכשיו השירות שלהם היה בתשלום או במנוי, אבל עכשיו שאפיק קנו אותם אז המחיר נחתך בחצי לכל מנוע שרק תרצו והשימוש בספריות שלהם באנריל 4 הפך לחינם. אם עשיתם מנוי שלהם מתישהו בשנה האחרונה, הם גם נותנים ריפאנד של חצי מהעלות של המנוי. זה מגטון ענקי, הספריות שלהם הן ברכה למפתחים ועכשיו הן לגמרי בחינם למי שמשתמש ב-UE4 וחצי מחיר למי שלא משתמש ב-UE4. גם המערך כלים שלהם עבר שדרוג משמעותי, שדרוג שאמור להגיע בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 09:01

אני רוצה להמליץ על פודקסט חדש, ממש מצויין, בשם play, watch, listen. הוא ברובו גיימינג אבל הם גולשים גם לטלביזיה, ספרים ומוסיקה מדי פעם. המשתתפים הם אלנה פירס (לשעבר ign), טרוי בייקר (המדובב של בערך כל דמות במשחק וידאו מאז בוקר בביושוק וג׳ואל בtlou), אוסטין ווינטרי (המלחין של ג׳רני ועוד המון אינדי מפורסמים) ומייק בית׳ל (במאי משחקים שעשה למשל את thomam was alone) כך שהם מביאים פרספקטיבות ממש טובות על דברים להתחשב בזה שהם עיתונאית, מלחין משחקים, במאי משחקים ושחקן במשחקים. הוא התחיל רק לפני שבוע אז יש שני פרקים בלבד והוא הולך להיות חודשי ולא שבועי. בנתיים הוא ממש מצויין ולמרות שהם בתוך התעשיה ויש להם חברים שם, הם לא פוחדים לרדת ולתקוף את מה שצריך לתקוף.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 ינואר 2020, 09:16

DrKeo כתב:אני רוצה להמליץ על פודקסט חדש, ממש מצויין, בשם play, watch, listen. הוא ברובו גיימינג אבל הם גולשים גם לטלביזיה, ספרים ומוסיקה מדי פעם. המשתתפים הם אלנה פירס (לשעבר ign), טרוי בייקר (המדובב של בערך כל דמות במשחק וידאו מאז בוקר בביושוק וג׳ואל בtlou), אוסטין ווינטרי (המלחין של ג׳רני ועוד המון אינדי מפורסמים) ומייק בית׳ל (במאי משחקים שעשה למשל את thomam was alone) כך שהם מביאים פרספקטיבות ממש טובות על דברים להתחשב בזה שהם עיתונאית, מלחין משחקים, במאי משחקים ושחקן במשחקים. הוא התחיל רק לפני שבוע אז יש שני פרקים בלבד והוא הולך להיות חודשי ולא שבועי. בנתיים הוא ממש מצויין ולמרות שהם בתוך התעשיה ויש להם חברים שם, הם לא פוחדים לרדת ולתקוף את מה שצריך לתקוף.

מצטרף להמלצה. בדרך כלל אין לי סבלנות לפודקאסטים ואני תמיד מריץ קדימה כמה פעמים בהאזנה,אבל איתם אני מקשיב ברצף מהתחלה ועד הסוף. טרוי בייקר ממש נכנס בקילי ובtga בפרק האחרון,וגם death stranding חטף מהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 09:23

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:אני רוצה להמליץ על פודקסט חדש, ממש מצויין, בשם play, watch, listen. הוא ברובו גיימינג אבל הם גולשים גם לטלביזיה, ספרים ומוסיקה מדי פעם. המשתתפים הם אלנה פירס (לשעבר ign), טרוי בייקר (המדובב של בערך כל דמות במשחק וידאו מאז בוקר בביושוק וג׳ואל בtlou), אוסטין ווינטרי (המלחין של ג׳רני ועוד המון אינדי מפורסמים) ומייק בית׳ל (במאי משחקים שעשה למשל את thomam was alone) כך שהם מביאים פרספקטיבות ממש טובות על דברים להתחשב בזה שהם עיתונאית, מלחין משחקים, במאי משחקים ושחקן במשחקים. הוא התחיל רק לפני שבוע אז יש שני פרקים בלבד והוא הולך להיות חודשי ולא שבועי. בנתיים הוא ממש מצויין ולמרות שהם בתוך התעשיה ויש להם חברים שם, הם לא פוחדים לרדת ולתקוף את מה שצריך לתקוף.

מצטרף להמלצה. בדרך כלל אין לי סבלנות לפודקאסטים ואני תמיד מריץ קדימה כמה פעמים בהאזנה,אבל איתם אני מקשיב ברצף מהתחלה ועד הסוף. טרוי בייקר ממש נכנס בקילי ובtga בפרק האחרון,וגם death stranding חטף מהם.

כן, הם מדברים על מאחורי הקלעים בצורה מאוד בוטא, אני אוהב את זה. הסיפור של אוסטין על איך הוא קבל את הפרס על הsoundtrack של ג'רני ב-spike awards היה משעשע למדי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ינואר 2020, 11:03

למה אני מוצא רק את הפרק השני ביוטיוב?
והם לא נמצאים בסאונדקלאוד... איפה עוד אפשר למצוא?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 12:22

Laskin כתב:למה אני מוצא רק את הפרק השני ביוטיוב?
והם לא נמצאים בסאונדקלאוד... איפה עוד אפשר למצוא?

אני שומע בספוטיפיי וראיתי שהם גם בITUNES.
אבל בהחלט יש גם ביוטיוב, זה הפרק הראשון:

כנראה שלא מצאת כי בפרק הראשון עדין לא היה להם שם לפודקאסט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ינואר 2020, 13:22

כן, זו הסיבה :)
יופי, אשמע בספוטיפיי...

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 ינואר 2020, 21:39

אני מחכה עם זה עד אחרי שאני אסיים עם המשחק,אבל בשביל לאסקין וקיאו- דוקו של noclip על outer wilds. בכל מקום שאני קורא,אנשים לא מפסיקים לשבח את המשחק הזה וכמה הוא מיוחד. מקווה להתחיל אותו בסופ"ש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 ינואר 2020, 07:47

יש לדעתי נושא יותר מתאים לזה פה, אבל אם כבר שמת אז מילא :)
כן, ראיתי את זה אתמול, לא חידש הרבה אבל עדיין נחמד מאוד.
קצת מקנא שאתה מתחיל לשחק בו בקרוב, הוא באמת משחק שאם אתה מתחבר אליו הוא כנראה יישאר איתך עוד הרבה זמן.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 02 ינואר 2020, 09:18

כתבה מעניינת על גיימרית סבתא שהפכה לתופעת רשת וזכתה למוד משלה בסקיירים
https://www.haaretz.co.il/captain/games ... -1.8345535

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 03 ינואר 2020, 22:37

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 פברואר 2020, 20:02

הפרוטוטייפ של הקונסולה המשותפת של סוני ונינטנדו בזמנו שלא יצאה בסוף אל הפועל אך שינתה את ההיסטוריה של התעשייה עומד כרגע למכירה פומבית ומחירו עכשיו עומד על 350,000$ - פריט הגיימינג היקר ביותר אי פעם.
קבצים מצורפים
FB_IMG_1581789173644.jpg
FB_IMG_1581789173644.jpg (73.57 KiB) נצפה 5514 פעמים

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 49 אורחים