תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2022, 21:12

טוב כמעריץ Dragon quest אני לא יכול לדלג על זה.
Yuji Horii will be honored with the Lifetime Achievement Award for his groundbreaking work as the creator of the beloved Dragon Quest series, which has influenced and inspired role-playing game design since the release of Dragon Quest in 1986. Horii began his professional career as a freelance writer for newspapers and magazines before winning a game programming contest sponsored by Enix (now Square Enix), which led to his work with the publisher that lasts to this day. The seminal Dragon Quest series has spanned over 35 years and sold over 76 million units, with the most recent game in the series, Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, released in 2021.

כל כך מגיע לו, לדעתי הוא שני רק למיאמוטו בהשפעה שלו על המדיום ואני אפילו לא בטוח שהוא שני לו.
הבן אדם המציא את ז'אנר הJRPG, המציא את JOB SYSTEM, עשה פוקימון, לפני שהיה דבר כזה פוקימון, הJRPG הראשון בתורות עם מולטיפלייר גרם לקוג'ימה לרצות להיכנס לתעשייה עבד על כרונו טריגר ועוד כל כך הרבה דברים. אגדה שאין כאלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מרץ 2022, 12:35

כתבת HIT PIECE על MOON STUDIO - הצוות מאחורי סדרת אורי:

https://venturebeat.com/2022/03/18/desp ... e-to-work/

אני מכנה את זה ככה ("היט פיס") משום שעברתי על רוב הכתבה - ואין שם עדויות של שום דבר חמור באמת, רק הומור שחור ו/או סקסיסטי סטנדרטי, שאנשים ממש צריכים להתאמץ, או לפחות כך אני רואה זאת - כדי "להפגע" מהדברים.
טענות על "תרבות רעילה" וכד' צריכות להיות מגובות ע"י מעשים, ולא סתם צחוקים במיילים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2022, 08:21

אפיק הכריזו לפני 3 ימים שחלק נכבד מההכנסות של פורטנייט ילכו לאוקראינה, ובינתיים הם תרמו יותר מ-50 מליון דולר, שזה יותר ממדינות מסויימות ששלחו סיוע כספי, והם מתכננים להמשיך את זה עד ה-3 באפריל כך שיעברו בטח את ה-200 מליון… די מדהים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2022, 11:42

Laskin כתב:אפיק הכריזו לפני 3 ימים שחלק נכבד מההכנסות של פורטנייט ילכו לאוקראינה, ובינתיים הם תרמו יותר מ-50 מליון דולר, שזה יותר ממדינות מסויימות ששלחו סיוע כספי, והם מתכננים להמשיך את זה עד ה-3 באפריל כך שיעברו בטח את ה-200 מליון… די מדהים.

להבנתי הם תורמים 100% מהטענות ארנקים למשך בערך חודש. טרוף.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2022, 14:38

הם כנראה חישבו וראו שהם ממש על הגבול של איזו מדרגת מס אז החליטו לתרום יותר מהרגיל :)
בכל אופן מהלך נהדר ומעניין לאיזה סכום יגיעו בסוף הקמפיין הזה, ואם באמת תשאר אוקראינה כשיגמר :/

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 אפריל 2022, 20:35

Laskin כתב:כתבת HIT PIECE על MOON STUDIO - הצוות מאחורי סדרת אורי:

https://venturebeat.com/2022/03/18/desp ... e-to-work/

אני מכנה את זה ככה ("היט פיס") משום שעברתי על רוב הכתבה - ואין שם עדויות של שום דבר חמור באמת, רק הומור שחור ו/או סקסיסטי סטנדרטי, שאנשים ממש צריכים להתאמץ, או לפחות כך אני רואה זאת - כדי "להפגע" מהדברים.
טענות על "תרבות רעילה" וכד' צריכות להיות מגובות ע"י מעשים, ולא סתם צחוקים במיילים.

כשהעשן מתפזר, רוב (אבל לא כל) הכתבות בתעשייה מתבררות ככאלו. מStardock לפני עשור ועד Quantic Dream מלפני כמה חודשים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2022, 10:15

הן מתבררות ככאלה רק לאנשים שמחוברים למציאות, ומסתבר שזה לא כל מי שמתעניין בגיימינג, ועבור רבים שפוטרו או ״הושחרו״ בתעשייה - זה כבר מאוחר מדי.
ה״עיתונאים״ האלה פשוט לוקחים כמה קולות בודדים ומאוד רועשים בחברה, שמשתמשים בצירופי-מלים ויראליים כמו ״תרבות רעילה״ כדי להפטר מהבוסים/קולגות שהם לא מסתדרים איתם, או פשוט כאלה שהם לא מסכימים עם הדיעות שלהם בנושאים שונים. וגם בעוד עשור כשמישהו יכתוב משהו טוב על החברות האלה, אתה תמצא בתגובות מישהו שחשוב לו להזכיר לכולם שמדובר בחברה נצלנית/וואטאבר, עם קישור לכתבת פח כלשהי.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 06 אפריל 2022, 17:45

אנשים שמחוברים למציאות?
מאיפה אתה יודע לקבוע שתלונה מסוימת על הטרדה היא חיסול חשבונות?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 אפריל 2022, 08:53

אני לא טוען שכל מקרה הוא כזה, אני מדבר על מקרים כמו זה לגבי Moon Studio שאין בה שום דבר באמת חמור, סה״כ הומור שחור במיילים, או הכתבות על טרוי לוויט שהוביל את המשחק של הארי פוטר שכל הפשע שלו היה שהוא לא woke מספיק, ודיבר על נושאים מזווית קצת אחרת ביוטיוב שלו, לא גזען ולא סקסיסט, אלא פשוט קפיטליסט.
אם האישומים לא באמת חמורים - זה מאה אחוז היט פיס. זה אומר שחיפשו בנרות איזה מקרה חמור ולא מצאו אבל עדיין פירסמו כתבה עם מלים שמעצבנות אקטיביסטים כדי שיעשו רעש ואולי, בתקווה, אנשים יפוטרו או יתפטרו.

מן הסתם יש מקרים חמורים באמת בתעשייה וטוב שעושים כתבות על תרבות באמת רעילה/אלימה ו/או נצלנית, במקרים שזה באמת קיים.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 אפריל 2022, 13:01

טוב, זה כבר נשמע קצת אחרת מ "אנשים שמחוברים למציאות" ו"רבים שפוטרו או ״הושחרו״ בתעשייה"
אז מסתבר שלצד רבים שהושחרו יש רבים שבאמת הטרידו ודווקא טוב ש"עיתונאים" במרכאות עושים כתבות על תרבות רכילה.
אז זה רק מון סטודיו? כמה "מקרים כמו" יש? כמה זה באחוזים לעומת מקרים אמיתיים של תרבות רעילה, הטרדה וטיוח?
אני האמת אין לי מושג מכיוון שלא תשאלתי באופן ישיר אף אחת מהמתלוננות ואני ניזון מהדיווחים בתקשורת (הרשמית והלא רשמית כמובן כמו רשתות חברתיות וכו)
ובוודאי שלא עשיתי מחקר סטטיסטי לבדוק אם אכן "רוב (אבל לא כל) הכתבות בתעשייה מתבררות ככאלו".
ואם אני לא טועה, אז אני מנחש שכולם כאן כמוני.
אז אני מודה שאין לי מושג מה אמיתי ומה לא. כנראה נטיית הלב שלי נוטה להאמין למתלוננות, אין לי בעייה להודות שזו נטיית לב ותו לא.
אבל לאסקין וסווים כנראה יש מקורות יותר טובים ואמינים וממש יודעים לזהות מה אמיתי ומה פייק.
וואוו

ד"א היו גם דיווחים על מקרים כאלה בתעשייה שלנו בארץ, וגם שם לא היה לי מושג אם זה אמיתי או לא (למרות שאני חלק מהתעשייה)
אפילו פתחתי דיון על זה ב"צרות בהיי טק" וכמו פה, היו שאמרו שיש תופעה כזו והיו שאמרו שזה רק רעש/חיפוש פרסומת/חיסול חשבונות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 אפריל 2022, 15:51

כתבתי שמי שאחרי שהאמת מתבררת על מקרים שהם לחלוטין נונ-אישוז אז רק האנשים שמחוברים למציאות מבינים זאת אבל הרבה מאוד מתעלמים מהממצאים של הכתבות האלה ופשוט מתייחסים לכותרות ולדימוי שהכתבות האלה יצרו.

אני גם לא יודע מה נכון ומה לא אבל רוב (וכן, - חד משמעית רוב כיום) הכתבות האלה לא מדברות על הטרדות מיניות או דברים באמת זוועתיים, אלא על בדיחות שלטענתם ״לא במקום״ ושאר דברים שניתן לתייג אותם כ״שיחות לוקר״ וברגע שיש עובד ממורמר הוא מחליט לעשות הר מעכבר והאקטיביסטים במסווה של עיתונאים חוגגים על זה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 אפריל 2022, 17:55

אני עדיין לא השתכנעתי שרוב הכתבות היום מדברות על בדיחות ושיחות מסדרון. אני מתאר לעצמי שכ"א עושה את המחקר הסטטיסטי הפרטי שלו ומשם גוזר את המסקנות, אבל מפה ועד "חד משמעית" יש קצת דרך.
חוץ מזה, עם כל הכבוד למון סטודיו, יוביסופט אקטיוויזיון וriot הן חברות טיפה יותר גדולות ולכן המקרים שם אמורים ובצדק לקבל חשיפה יותר גדולה.

לגבי חומרת המעשים, אז המקרה הזה דומה לדיונים שהיו לי פה עם חברים אחרים: בתור גבר לבן פריוולג שלא חווה הטרדה מתמשכת/זלזול/תקרת זכוכית על בשרו, אני חושב שזה יומרנות חסרת בסיס לשפוט את עומק ההשפעה שיש לרמיזות/בדיחות מיניות ו/או ביטויים מזלזלים על בסיס קבוע במקום העבודה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 אפריל 2022, 18:04

במאמר הזה
https://theconversation.com/activision- ... try-166729
מספרים על סקר שנערך ע"י International Game Developers Association
ובו נראה באופן ברור ומובהק שאנשים מתוך התעשייה עצמה מבטאים באופן חד משמעי שאין שוויון בתעשייה
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 07 אפריל 2022, 18:10, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 אפריל 2022, 18:09

והנה המקור. לא יכול להעלות בדעתי ראיה יותר "חד משמעית" לתפוצה ולאותנטיות של התופעה

https://igda-website.s3.us-east-2.amazo ... t_2021.pdf

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אפריל 2022, 18:09

sharonbn כתב:במאמר הזה
https://theconversation.com/activision- ... try-166729
מספרים על סקר שנערך ע"י International Game Developers Association
ובו נראה באופן ברור ומובהק שאנשים מתוך התעשייה עצמה מבטאים באופן חד משמעי שאין שוויון בתעשייה

אבל הסקר הזה הוא לא בדיוק מה שלאסקין מדבר עליו? ״בדיחות ושיחות מסדרון״?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 אפריל 2022, 18:14

למה לא? קראת את הסקר? הסקר מביא עדות לחוסר שוויון ומפרט.
לדגומא תחת סעיף מיקרו-אגרסיה 47% מעידים שראו את התופעה קוראת אצל אחרים ו32% מעידים שחוו את התופעה על עצמם
תחת סעיף SOCIAL/INTERPERSONAL המספרים הם 41% ו27%

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אפריל 2022, 18:29

sharonbn כתב:למה לא? קראת את הסקר? הסקר מביא עדות לחוסר שוויון ומפרט.
לדגומא תחת סעיף מיקרו-אגרסיה 47% מעידים שראו את התופעה קוראת אצל אחרים ו32% מעידים שחוו את התופעה על עצמם

מה זה מיקרו-אגרסיות אם לא השיט שלאסקין מדבר עליו, לא? כלומר, יש אונס, הטרדה מינית, השפלה של נשים/מיעוטים, תרבות רעילה וכו׳ ויש מיקרו-אגרסיות שזאת הגדרה רחבה שמגיעה עד כדי גיחוך. כלומר, אם מישהו חושב שהעיר שבאת ממנה היא במקסיקו ובעצם היא בקריבים זה זה לא בדיוק מעיד על חברה עם תרבות רעילה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 אפריל 2022, 19:49

מיקרו-אגרסיה זה כל דבר שפשוט לא בא לך בטוב, למשל אם מישהו בחברה שלך הולך עם ראסטות או צמות - ניכוס תרבותי נחשב מיקרו אגרסיה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 אפריל 2022, 19:52

DrKeo כתב:
sharonbn כתב:למה לא? קראת את הסקר? הסקר מביא עדות לחוסר שוויון ומפרט.

מה זה מיקרו-אגרסיות אם לא השיט שלאסקין מדבר עליו, לא? כלומר, יש אונס, הטרדה מינית, השפלה של נשים/מיעוטים, תרבות רעילה וכו׳ ויש מיקרו-אגרסיות שזאת הגדרה רחבה שמגיעה עד כדי גיחוך. כלומר, אם מישהו חושב שהעיר שבאת ממנה היא במקסיקו ובעצם היא בקריבים זה זה לא בדיוק מעיד על חברה עם תרבות רעילה.

אה, לא הבנתי אותך. חשבתי שאתה אומר שהסקר הוא לא מה שלאסקין מדבר עליו.
אז קודם כל, מיקרו אגרסיה זה באמת מושג שאפשר לתרגם בהרבה אופנים.
שנית, איך אתה חושב ש"השפלה של נשים/מיעוטים" באה לידי ביטוי בימינו? הרי לא מעמידים את האשה במרכז החדר ומקללים וזורקים עגבניות, נכון?
מספיק כמה הערות על אורך חצאית, על גודל חזה בשיחת חולין כדי להשפיל, להקטין, להחפיץ.
מספיק כמה רמיזות כדי לתת רושם שאשה קיבלה קידום דרך המיטה של איזה בוס.
לא צריך לאנוס ולהכות כדי להרוס לאשה את העתיד המקצועי או להפוך לה את הזמן במשרד ללא נעים.

ושלישית, וזה גם בשבילך, לאסקין:
הכותרת של חוסר שוויון לא נעצרת בשני הסעיפים שנתתי. יש שם סעיפים על גיוס, קידום, תנאי העסקה, עומס בעבודה, משכורת
במאמר הם מראים תמונה עם כל הסעיפים שנמצאים תחת הכותרת של חוסר שיוויון. לא צריך לחפור, רק להכנס ולדפדף קצת למטה. זהו.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 07 אפריל 2022, 20:29

sharonbn כתב:....
שנית, איך אתה חושב ש"השפלה של נשים/מיעוטים" באה לידי ביטוי בימינו? הרי לא מעמידים את האשה במרכז החדר ומקללים וזורקים עגבניות, נכון?
מספיק כמה הערות על אורך חצאית, על גודל חזה בשיחת חולין כדי להשפיל, להקטין, להחפיץ.
מספיק כמה רמיזות כדי לתת רושם שאשה קיבלה קידום דרך המיטה של איזה בוס.
לא צריך לאנוס ולהכות כדי להרוס לאשה את העתיד המקצועי או להפוך לה את הזמן במשרד ללא נעים.
....

זה לא מיקרו אגרסיה - זה כבר נחשב הטרדה מינית ותקיפה.

מיקרו אגרסיה זה זה למשל משפט כמו : "איזה יופי שאת מצליחה לעסוק בתכנות, זה לא קל לנשים היום".
או למשל: "אתה באמת אוהב משחקים? זה לא נחשב בעייתי בתרבות שלך?"
או למשל: "אהה, למדת בMIT? יפה, לא הייתי מנחש" (לאדם לא לבן)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 אפריל 2022, 21:03

אין בעיה, מקובל עלי. לא הכרתי את המושג וכנראה טעיתי בהגדרה.
המאמר שהבאתי והסקר של העובדים בתעשייה מדברים על הרבה נושאים אחרים חוץ מזה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 07 אפריל 2022, 21:39

sharonbn כתב:אין בעיה, מקובל עלי. לא הכרתי את המושג וכנראה טעיתי בהגדרה.

מבהיר שאני רק הערתי על המיקרו אגרסיות - שאכן כמושג מאוד שנוי במחלוקת מחוץ לארה"ב ומושג שאסור לערער עליו בארה"ב. שאכן חלק מהגדרתו היא שהוא תלוי כלפי מי ששומע, ולא מי שאמר, שבהחלט יכול להיות תמים, וכאמור גם מתכוון הרבה פעמים להחמיא.

לגבי מה בדיוק יש בתעשיה וכמה זה "העליבו אותי שהסתכלו עלי מוזר שהשיער צבוע באדום" או אכן "זרקו לעברי הערות מניות" - אני לא מכיר ולא מתערב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אפריל 2022, 23:58

sharonbn כתב:אין בעיה, מקובל עלי. לא הכרתי את המושג וכנראה טעיתי בהגדרה.

אלה נתונים שקצת קשה להתיחס אליהם. הם כולם מדדים אמורפים, לא שונה מדי ממיקרו אגרסיות. אגב, לא שאני יותר מדי מתעמק בנושא שלאסקין דבר עליו, אין לי ממש דיעה על זה כי אני באמת לא יודע כמה כתבות הם על נושאים רציניים וכמה על כלום. אבל ספציפית הסקר הזה נראה לי פחות רלוונטי לעניין.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 08 אפריל 2022, 20:18

בתור אחד שיודע איך מכינים את הנקניקיה, אני יכול להגיד לך שמדובר בזבל עופות. זה סקר מכוון אג'נדה שמבוסס על loaded questions וself reporting, שבכל ז'ורנל אקדמי שמכבד את עצמו היה נבעט מכל המדרגות.

פעם עוד מילאתי אותו בנאיביות מסוימת, אבל אין בן שום התייחסות לבעיות האמיתית של התעשייה, וסינון של כל הקולות שמערערים על הנרטיב שהם מנסים לייצר. הוא בא רק לשרת גורמים מהשמאל האולטרה-פרוגרסיבי שלצערי התנחלו בIGDA ומנסים להפוך את הארגון לכלי לקידום הסתדרות עובדים של תעשיית המשחקים.

עכשיו, צריך להבין שיש בהחלט מקרים בתעשייה של ניצול, הטרדות, ועוד. אבל מה שגורם את הנזק הכי גדול למקרים האמיתיים זו בדיוק המריחה הזו, שעושה הקבלה בין מקרה ברור של הטרדה מינית לבין כמה אנשים באטארי שבשנות השבעים עשו מסיבות חצר עם ג'קוזי ומישהו החליט שג'קוזי זה סקסיסטי (נולאן באשנל נאלץ לוותר בגלל השטות הזו על הפרס שלו בGDC, ואחרי שזה הופרך הם אפילו לא טרחו להתנצל).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 מאי 2022, 22:42

ג׳ייסון שרייר מציג: ג׳ייסון שרייר

כאילו, כן… הדיעה שלו על כלבים קצת משונה, אבל מה שבאמת מציק פה לשרייר זה כמובן שראיין מבקש מהעובדים ״לכבד דיעות שונות״ לגבי זכויות הפלה. אסור הרי לכבד דיעות אם הן לא מתיישרות עם השמאל, it is known

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 31 אורחים