תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי sharonbn » 16 ספטמבר 2020, 13:28

Laskin כתב:בטח שיש מגבלות... למשל - הן לא יכולות להעלות על דעת עצמן את העמלות מהיום למחר מבלי להודיע לחברות שחתומות מולן.

למה לא? אם יש סעיף בחוזה שמתיר להן לעשות את זה אז מותר על פי חוק.

Laskin כתב:אבל עצם זה שהן נותנות מקום במכשירים והחנויות שלהן לצד ג' ולוקחות עמלות? זו זכותן, ובכל מקום שייפגעו בזכות הזו דרך המחוקק - בסוף הצרכן ייפגע.
עצם החנויות הדיגיטאליות והעמלות לא מפירה שום חוק. אבל החוק כן שם מגבלות על הזכות הזו.
למשל, נניח שאפל היתה חושקת ברווחים של אפיק והיתה מחליטה להכנס לשוק המשחקים והיתה מפתחת משחק MOBA משלה.
עד כאן הכל טוב ויפה. שאפל ואפיק יתחרו בינהן בשוק המשחקים והצרכנים יבחרו את המשחק הטוב ביותר.
אבל אז, אפל היתה מחליטה :
1) לתת את המשחק שלה בחינם, ולהשתמש ברווחים מהמוצרים האחרים כדי לכסות על ההפסדים
2) כל מכשיר אייפון חדש יבוא עם התקנה בROM (בלתי ניתנת למחיקה) של המשחק של אפל.
זה כבר לא "שאפל ואפיק יתחרו בינהן בשוק המשחקים". זה שימוש של אפל בכוח המונופוליסטי שלה בשוק אחד ע"מ להשתלט על שוק אחר.
זה לא לתת לצרכנים להחליט לפי איכות המוצר
וזה בוודאי לא צעד שאמוא להיטיב איתנו.
וזה מה שהמחוקק רוצה למנוע. וכאן הוא מגן על האינטרסים שלנו הצרכנים.

Laskin כתב:טענות על תאום עמלות? זה כבר יותר משהו שהמחוקק יכול לגעת בו, אבל אם הם הולכים לשם - שיוסיפו את סטים, סוני ומיקרוסופט לרשימה :) מקובל לקחת 30% כיום, אז חברות לוקחות 30%. כמו שמקובל לקחת 60$ עבור משחק חדש בהפקה גדולה... האם זה נחשב "תאום"? הרי לא במקרה הרבה חברות עוברות יחד למודל ה-70$ עכשיו, זה נשמע לך סביר לתבוע את כל חברות הגיימינג הגדולות והבינוניות על תאום מחירים?

טענות לקרטל צריכות להיות מגובות בראיות כמובן. בעיקרון, ככל שהשוק מגוון יותר, לא אמור להיות מצב ש"הרבה חברות עוברות יחד למודל ה-70$" כי אמורות להיות אי אלו חברות שרוצות למשוך קונים באמצעות מחיר נמוך יותר. אני לא אלך עכשיו לבדוק אם יש ממש בטענה הזו, אבל אני בטוח שאפשר למצוא משחקי AAA שעולים פחות

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 14:19

אם בסעיף כתוב שמותר בכל רגע וזה תקף מאותו הרגע - אז בהחלט מותר להן, אבל סביר שזה לא כתוב (כי קשה לתאר מישהו שיסכים לחתום על זה) ואני אישית גם לא חושב שזה חוקי על פי החוק האמריקאי.

לגבי דוגמת הMOBA, אז:
1. מותר להן. ויש מלא דוגמאות של דברים דומים...
2. מותר להן. ויש מלא דוגמאות של דברים דומים...
הרי כשאתה קונה היום מכשיר של אפל/סמסונג/גוגל - יש לך המון אפליקציות כבר מותקנות על המכשיר, נכון? יש לאפליקציות הללו מתחרים בחנות, חלקם בכסף, נכון? אז למה משחקים זה שונה?

וכן, הרבה פעמים - זה בהחלט צעד שמיטיב איתנו.
למשל העובדה שיש יותר ויותר פונקציות של מצלמה בילט אין במכשיר, שבעבר היו רק באפליקציות בחנויות - לא מיטיב איתך? אז כנ"ל כמעט כל מה שמגיע עם המכשיר שלך. גם אני רכשתי פעם אפליקציה בדולר אחד כדי לעשות כל מני קשקושים/הערות בכתב יד על תמונות, והיום יש לי את זה בילט אין. אז מן הסתם החברה ההיא שפעם הייתי משלם לה נפגעה, אבל אני הצרכן לא צריך לשלם עבור דברים כאלה יותר.

ברור שיש פה ושם משחקים חדשים ואפילו AAA שלא עולים 60$. אבל מעטים מאוד. הסטנדרט כיום הוא 60$ למשחק. זו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה, אז האם זה נחשב תאום? כי לטענתך "לא אמור להיות" מצב שכזה, אם יש הרבה חברות שונות - ועובדה שיש הרבה חברות שונות וזה המצב...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 ספטמבר 2020, 15:36

אתם מתווכחים פה על כמה דברים מעניינים, אבל פחות רלוונטיים.
מרכז התביעה של אפיק נגד אפל הוא לא על קרטליזציה ותאום מחירים בין חנויות (להיפך, דווקא הטיעון הנגדי של אפל דווקא מתמקד באותם 30% שמקובלים בתעשייה כדי להראות שאפל לא מנצלת כח מונופוליסטי לרעה), וגם לא על "לא ידענו שזה החוזה" (זה יותר "ידענו אבל אנחנו משלמים תחת מחאה, כי החוזה לא הוגן). מהסיבה הזו דברים כמו "אבל סטים על הPC" הם לא רלוונטיים.

מכרז התביעה שלה הוא על ההכרח של צרכן שקנה חומרה כלשהי ושל חברה שמפתחת תוכנה כלשהי לעבור דרך חנות בלעדית ודרך אמצעי סליקה בלעדי גם אם שני הצדדים מעוניינים באלטנרטיבה אחרת (וזה נושא שאפל מפלה בו בין מוצרים פיזיים ודיגיטליים, וגם מפלה בין iOS וMacOS).
הרגולטור בסופו של דבר מאד אוהב להתערב בכל מיני נושאים של "הוגנות" ושל "טובת הצרכן", ובארה"ב יש בדרך כלל יותר משקל לטובת הצרכן מאשר לשיקולים אנטי-מונופול במידה והם מתנגשים. אבל המקרה של אפל הוא דווקא כזה שבו אין התנגשות:
השיקול האנטי-מונופולסיטי הולך יד ביד עם טובת הצרכן, כי בסופו של דבר גם כל מי ששוקל לרכוש מוצר בApp Store יעדיף שתהיה לו את האופציה לקנות דרך מקור אחר (אפילו אם הוא יעדיף לא לממש את האפשרות משלל טעמים כמו אבטחה, אמינות וכדומה). אפיק שיחקה פה קלף מאד חכם לצורך התביעה, והשאירה בגרסת הiOS של פורטנייט את אפשרות הרכישה דרך אפל, לצד הרכישה המוזלת דרך אפיק - בין היתר כדי להמחיש שהרכישה דרך אפיק יותר זולה ולכן מטיבה עם הצרכן.
שילוב של חוזים אחידים ומניעת תחרות זה משהו שיכולה להיות לו השפעה מאד חזקה על פסיקה בארה"ב. ולכן כשאפל מגיבים לכך שאפיק מציעה אפשרות רכישה נוספת ב-20% הנחה עם טיעון כמו "threatens the entire iOS ecosystem and its value to customers" ועוד מוסיפה "It is theft, period." - זה משחק מאד לרעתם בבית משפט אמריקאי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ספטמבר 2020, 17:34

הולי שיט, מישל אנסל פורש מהתעשיה. להתראות BG&E2.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 ספטמבר 2020, 17:50

לא באמת נו :) הם מציינים שהצוות כבר עובד על המשחק תקופה מסויימת בלי האינפוט שלו,והמשחק בפיתוח כבר מספר שנים אז חלק לא קטן ממנו בטוח יהיה חלק מהחזון של אנסל. נשמע גם מההודעה של הצוות שהמשחק יהיה נקסט-ג'ן,ואני מהמר שללא קרוס-ג'ן בהתחשב במה שהם מנסים להשיג.
גם WiLD עדיין בפיתוח כמו שזה נראה.
אני לא מודאג.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 ספטמבר 2020, 19:49

DrKeo כתב:הולי שיט, מישל אנסל פורש מהתעשיה. להתראות BG&E2.

הרבה יותר מתאים לנושא החדשות מאשר תרבות.

לא מבין מאיפה זה הגיע פתאום, מטורף אם זה נכון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ספטמבר 2020, 20:46

Uncle Pey'j כתב:לא באמת נו :) הם מציינים שהצוות כבר עובד על המשחק תקופה מסויימת בלי האינפוט שלו,והמשחק בפיתוח כבר מספר שנים אז חלק לא קטן ממנו בטוח יהיה חלק מהחזון של אנסל. נשמע גם מההודעה של הצוות שהמשחק יהיה נקסט-ג'ן,ואני מהמר שללא קרוס-ג'ן בהתחשב במה שהם מנסים להשיג.
גם WiLD עדיין בפיתוח כמו שזה נראה.
אני לא מודאג.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 23 ספטמבר 2020, 00:15

אני בשוק שהם בלי מסיכה בתקופת קורונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 ספטמבר 2020, 18:19

הצחיקה אותי זאתי שאמרה שלא צריך לדאוג לגבי הבגדים והתכשיטים ואפשר לרכז את חמשת החושים במשחק

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 אוקטובר 2020, 10:26

היוטיוברים אדם קוביק וראיין הייווד מFUNHAUS + ROOSTER TEETH מואשמים (ברשת, עוד לא בבית משפט) בשליחת תמונות וסרטוני עירום ומין שלהם ושל בנות הזוג שלהם (כנראה ללא רשותן, שניהם נשואים אגב) למעריצות, ביניהן - נערות ואולי גם ילדות, וחלק מההאשמות מדברות ממש על "טיפוח" (GROOMING). יש גם טענות שיש גם סרטונים עם נשים אחרות...
בהתחלה סתם חשבו שתמונות וסרטונים שלהם דלפו לרשת (מאות תמונות, אגב), והם הקורבנות, עכשיו מתבררת תמונה קצת אחרת...
בקיצור - שמייח בתעשייה. אלאנה פירס הצטרפה לחבורה לא מזמן, המסכנה.
תוכלו לקרוא עוד קצת כאן
https://www.distractify.com/p/what-did-adam-kovic-do

אדם וראיין מחקו את כל החשבונות שלהם ביוטיוב, אינסטגראם, טוויטר... בקיצור נמחקו מהרשת.

עריכה:
כמובן שהכל כרגע לכאורה וכו', ואין גם פניות ישירות למשטרה, אבל שניהם נבעטו מRT/FH, וסגרו את כל החשבונות שלהם, אז... :/

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 אוקטובר 2020, 10:43

אני לא מכיר יותר מדי את התוכן של RT,אבל זה כבר תקופה שכל כמה חודשים שם של אחד מהצוות שם משתרבב באיזה סקנדל,זה כאילו חלק מהגדרת התפקיד אצלם?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2020, 14:37

ואו. מעניין מה תהיה התגובה של אילנה פירס, היא עובדת איתם ב-FUNHAUS .

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 אוקטובר 2020, 14:54

כתבתי את זה... והיא מגיבה כבר בטוויטר, אבל פחות יצאה בהצהרה רשמית כלשהי אצלה בחשבון, יותר מגיבה אצל אחרים. כמו כן - אלנה, לא אילנה :)
הם בטח בהלם שם, למרות שזה כבר נודע לפני איזה 3 ימים, בטח היא יודעת קצת יותר זמן, והיה גם בלגאן לא קטן עם רהול קולי (איך שלא כותבים את השם שלו) שיצא על אדם קוביק (זה מופיע גם כן בכתבה שהבאתי) עוד לפני שזה התפוצץ, והוא טוען שההאשמות האחרונות הן אפילו לא הסיבה הרשמית לכך שהוא עזב, אלא שנאה לאדם ע"ב דברים אחרים. כנראה מדובר באמת בבן אדם זבל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 נובמבר 2020, 13:23

ראיתי שיש להם קליפ חדש, לחצתי...
לא בדקתי עדיין שום דבר, אבל זה נראה כמו גירסת הדור הקודם של GTA 5, אבל מה שמעניין הוא שממש בסוף הקליפ (המשעמם תכל'ס, לא יכולתם לעשות משהו מעניין יותר עם המשחק?!) - הם כאילו נוחתים במקום שלא ראיתי במשחק, עם מים שנראים כמו מים של GTA 5, אז אולי יש מצב שזה משהו מGTA 6 או הרחבת STANDALONE ראשונה למשחק בן 7?
אני כמובן סתם מעלה תיאוריית קונספירציה שעלתה לי בראש, אבל בא לי להשתעשע ברעיון הזה, עד שמישהו יעדכן אותי שזה משהו שקשור ללהקה או סתם טיזר לקליפ הבא, או סתם כלום.

עריכה:
היה כיף להשתעשע ברעיון הזה, איזה 2 דקות... קיצר זה לא בטוח במנוע של GTA והקטע בסוף הוא רפרנס לאלבום מ-2010.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2020, 01:29

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 נובמבר 2020, 09:05

חחח זה ממש מגניב
בטח הייתה שם מסיבת טראנס או משהו כזה והם השאירו את זה בדיוק בשביל הקונספירטורים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2020, 10:10

או שזה AWE, אחד מהשניים :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 נובמבר 2020, 10:46

הבנתי שזה אמן שמתמחה בדיוק בייצור העמודים והוא בכוונה תוקע אותם סתם איפה שבא לו כדי שרק אחרי הרבה זמן ימצאו ויהיה באז בדיוק כמו עכשיו.

עדיין הציוץ מצחיק.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2020, 16:24

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 נובמבר 2020, 20:43

אין נושא של מאחורי הקלעים נדב?

בכל אופן צפיתי בזה, מטורף... אני לא יכול לחכות ל-RTX 5080 כדי לשחק בו כמו שצריך במציאות מדומה ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2020, 23:01

אוי נכון, טעות שלי. בכל מקרה, משחק מטורף ואני אשחק בן כשאני אקבל סופסוף את הסטיק שלי.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 נובמבר 2020, 15:46

DrKeo כתב:THQ nordic קנו את Koch מדיה ב-121 מליון דולר. זרוע המשחקים של Koch היא deep silver כך שעכשיו THQ נורדיק הם גם הבעלים של saints raw, dead island, anno, homefront, סדרת metro ועוד. יש לנורדיק קטלוג די גדול של משחקים עוד לפני שהם קנו את koch כמו למשל gothic, spellforce, painkiller, dark siders, red faction, titan quest, בערך כל סימולטור טיסה (למשל אפצ'י ו-f22 lightning) ועוד המון משחקים. יש להם חיבה לקנות מפיצות יחסית קטנות ולבלוע את הקטלוגים שלהן, כשהם קנו את THQ הם הוסיפו את השם לשם שלהם (במקור קראו להם nordic games) כי זה היה השם המוכר הראשון שבבעלותם.

עברו קצת יותר מנתיים מאז הפוסט הזה של נדב, אבל מסתבר שמיקרוסופט היא לא החברה היחידה שפותחת את הארנק... מאז הרכישה והאיחוד של THQ/Nordic/Koch/Deep Silver, החברה השוודית שקנתה את כל העסק שינתה את השם לEmbracer Group, והמשיכה עם מסע רכישות: עד השנה שעברה זה כלל את Coffee Stain, Warhorse, Piranha Bytes, Bugbear, Saber Interactive ועוד.

אבל מאז אוגוסט האחרון, הם יצאו למסע רכישה של 12(!) סטודיואים נוספים, ביניהם New World Interactive, 4A Games, Flying Wild Hog, Zen Studios, Snapshot Games. זו עכשיו מפיצת על אחת שמחזיקה משהו כמו 6 חטיבות, 60 סטודיואים, ויותר מ-200 מותגי משחקים שונים - כולל fמעט כל משחק Eurojank בהיסטוריה.
(ואיכשהו עדיין CDProjekt עם שווי שוק נוכחי גבוה יותר)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2020, 17:45

זה די מדהים איך חברה אחת מחזיקה בכל כך הרבה סטודיואים וכמעט ללא משחקים טובים כלל :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 30 נובמבר 2020, 18:05

swym כתב:
DrKeo כתב:THQ nordic קנו את Koch מדיה ב-121 מליון דולר. זרוע המשחקים של Koch היא deep silver כך שעכשיו THQ נורדיק הם גם הבעלים של saints raw, dead island, anno, homefront, סדרת metro ועוד. יש לנורדיק קטלוג די גדול של משחקים עוד לפני שהם קנו את koch כמו למשל gothic, spellforce, painkiller, dark siders, red faction, titan quest, בערך כל סימולטור טיסה (למשל אפצ'י ו-f22 lightning) ועוד המון משחקים. יש להם חיבה לקנות מפיצות יחסית קטנות ולבלוע את הקטלוגים שלהן, כשהם קנו את THQ הם הוסיפו את השם לשם שלהם (במקור קראו להם nordic games) כי זה היה השם המוכר הראשון שבבעלותם.

עברו קצת יותר מנתיים מאז הפוסט הזה של נדב, אבל מסתבר שמיקרוסופט היא לא החברה היחידה שפותחת את הארנק... מאז הרכישה והאיחוד של THQ/Nordic/Koch/Deep Silver, החברה השוודית שקנתה את כל העסק שינתה את השם לEmbracer Group, והמשיכה עם מסע רכישות: עד השנה שעברה זה כלל את Coffee Stain, Warhorse, Piranha Bytes, Bugbear, Saber Interactive ועוד.

אבל מאז אוגוסט האחרון, הם יצאו למסע רכישה של 12(!) סטודיואים נוספים, ביניהם New World Interactive, 4A Games, Flying Wild Hog, Zen Studios, Snapshot Games. זו עכשיו מפיצת על אחת שמחזיקה משהו כמו 6 חטיבות, 60 סטודיואים, ויותר מ-200 מותגי משחקים שונים - כולל fמעט כל משחק Eurojank בהיסטוריה.
(ואיכשהו עדיין CDProjekt עם שווי שוק נוכחי גבוה יותר)

השאלה הגדולה מה היא עושה בפועל באותם סטודיואים וזיכיונות
באמת אין לי מושג
לפעמים רכישות כאלו נועדו להשיג את הזכויות על הזיכיונות
ולהנות מהרווחים גם ממכירת המשחקים הקימים דיגיטלית ובאוספים
וגם להנות מרווחים על להשכיר זיכיונות לחברות אחרות

לדוגמה קימת היום סוג של אטרי ,ויש לה זיכיונות
שכבר שנים משכירה לחברות אחרות למוצרי פלאג אנד פלאי
אין לי מושג מתי פעם אחרונה פתחה משחק חדש

זה מאפשר בהוצאות קטנות להרוויח ממשחקים ישנים
פה ושם צריך צוות קטן לעשות פורט לאוספים ,שיתאים לחומרה חדשה בשוק ולפרסום ושיווק
וצוות קטן שידאג לעניין ההסכמים המסחרים עם חברות הפלג אנד פלאי ,וזהו בעצם

במשחקים מודרנים יותר אפשר לעשות הסכמים
עם שרותים דוגמת ps פלוס
גיים פאס וכו

לא כל חברה שיש לה זיכיונות היא מפתחת פעילה בשוק

עוד אפשרות שונה ,זה לקחת את הזכיונות לטובת משחקי סמארטפונים
ומכונות פיצינקו
לדוגמה לקונאמי הרבה מהזכיונות עברו לפצינקו

שאני מסתכל על בעלת זיכיונות כגימר
מה שמעניין אותי זה מה היא באמת מפתחת
לא מה יש לה שזמין בשוק כבר שנים

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 דצמבר 2020, 17:35

DrKeo כתב:זה די מדהים איך חברה אחת מחזיקה בכל כך הרבה סטודיואים וכמעט ללא משחקים טובים כלל :)

זו בדיוק ההגדרה של Eurojank :)
למרות שהייתי נזהר ומוסיף שמדובר במשחקים טובים, אבל לא מצטיינים. כל החברות שציינתי עושות אחלה משחקים.

kririn כתב:השאלה הגדולה מה היא עושה בפועל באותם סטודיואים וזיכיונות
באמת אין לי מושג

אם אין לך מושג, למה בכלל להגיב? לך תבדוק. 60 סטודיואים זה מעל 5000 עובדים, ואין שום קשר בין זה לבין קניית הזיכיון של אטארי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים