תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יולי 2023, 17:29

Uncle Pey'j כתב:אני עדיין מחשיב את מקס פיין 2 כאחד מהTPSים הטובים ביותר ששיחקתי, קמפיין מאוד מהודק גם אם קצר, לזמנו הוא היה מרשים מאוד טכנית. אני עדיין מוצא את עצמי מתקין אותו פעם בכמה שנים.

מקס פיין 1 ו-2 היו מרשימים טכנית בצורה בלתי רגילה. מהמשחקים האלה שאתה משחק ואתה לא מאמין מה אתה רואה על המסך. ספציפית מקס פיין 2 היה המשחק הראשון ששחקתי עם פיסיקת ragdoll (ובכלליות הייתה שם די הרבה פיסיקה של חפצים בסביבות) ולא יכלתי לקבל מספיק מזה. הוא הקדים את FC1 (קרייטק) בחצי שנה, את דום (id) בכמעט שנה ו-HL2 (וולוו) בשנה. רמדי הצליחו להקדים את כל הענקים הטכנולוגים של אותו זמן.

למרות שאני חייב לציין שהכי כיף שהיה לי עם פיסיקת ragdoll עד HL2 היה painkillers (שגם אותו מקס פיין 2 הקדים בחצי שנה) והרובה יתדות המדהים שהיה בו :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוגוסט 2023, 18:48

אחלה של ראיון עם דניס דאייק:

הוא מדבר שם על המון ובחופשיות, מתרבות מפיצות יפניות מול מערביות ועד איך MGS:TTS יצא לפועל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 אוגוסט 2023, 20:59

אני זוכר שהוא עקב אחרי פעם בטוויטר אחרי שפרגנתי לו על Eternal Darkness שסיימתי כמה ימים לפני כן, עשה רושם של איש נחמד בסך הכל. עדיין מבאס שהקיקסטארטר של Shadow of the Eternals נפל, אם כי קשה להיות מופתע מהתוצאה כשמוצאים חומרים פדופילים במחשב של ה-lead programmer אני מניח :oops: לדייאק פשוט אין מזל, קודם הקרב המשפטי מול אפיק, הניסיון להחיות את Eternal Darkness עם המשך רוחני שהסתיים בכישלון, עוד משחק ערפדים F2P שנפל.. סחתיין על העקשנות, אני מניח.

עריכה מהירה: וואלה, מסתבר שהוא עדיין עובד על המשחק ערפדים הזה..קטע. טוב, הקדמתי את המאוחר אני מניח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוגוסט 2023, 23:11

Uncle Pey'j כתב:אני זוכר שהוא עקב אחרי פעם בטוויטר אחרי שפרגנתי לו על Eternal Darkness שסיימתי כמה ימים לפני כן, עשה רושם של איש נחמד בסך הכל. עדיין מבאס שהקיקסטארטר של Shadow of the Eternals נפל, אם כי קשה להיות מופתע מהתוצאה כשמוצאים חומרים פדופילים במחשב של ה-lead programmer אני מניח :oops: לדייאק פשוט אין מזל, קודם הקרב המשפטי מול אפיק, הניסיון להחיות את Eternal Darkness עם המשך רוחני שהסתיים בכישלון, עוד משחק ערפדים F2P שנפל.. סחתיין על העקשנות, אני מניח.

עריכה מהירה: וואלה, מסתבר שהוא עדיין עובד על המשחק ערפדים הזה..קטע. טוב, הקדמתי את המאוחר אני מניח.

וגם 9/11 שנפל להם על eternal drakness שגרם למשחק לשנות חצי מהעלילה ודחיה של שנתיים וכמובן הסאגה הבלתי נגמרת עם too human. רק מזל רע היה להם, MGS היה כנראה הפרוייקט הכי חלק שלהם מאז LOK.

בכל מקרה, המון בהצלחה. המשחק ערפדים נראה קצת מעפן אבל אמן והוא יצליח. הם עדין מפתחים אותו ולפי הראיון יש להם עוד לא מעט זמן פיתוח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוגוסט 2023, 11:04

אני אף פעם לא חשבתי שיש שם משהו מיוחד... כל השטיק של מד השפיות וזה לא פנה אליי.
דווקא TOO HUMAN על הנייר *מאוד* עניין אותי, אבל מה שיש בתאוריה לעומת מה שיש בפועל זה לא אותו דבר אז לא מעניין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2023, 11:58

Laskin כתב:אני אף פעם לא חשבתי שיש שם משהו מיוחד... כל השטיק של מד השפיות וזה לא פנה אליי.
דווקא TOO HUMAN על הנייר *מאוד* עניין אותי, אבל מה שיש בתאוריה לעומת מה שיש בפועל זה לא אותו דבר אז לא מעניין.

דניס דאייק הוא גרסה מעודנת של פיטר מולנו. הוא מבטיח הרים וגבעות, ובסוף מספק בעיקר גבעות. אבל רוב המפתחים גם לא מנסים לעשות גבעות, אז מזל שהוא מכוון להרים והכישלון שלו להשיג אותם מביא משחקים סופר מיוחדים.

אגב, אני חושב ש-TH היה סוג של גורם מקדים למערכת קרב של ארקאם אסיילם ובכלליות המשחקים שלהם היו בסיס להמון מערכות בתעשיה. למשל זה לא סוד ש-GOW גנב את המערכת מצלמה של GOW1-3 מ-ED בתקופה שמערכת מצלמה טובה הייתה מצרך נדיר בתעשיה. אז אפילו אם אתה לא אוהב אף משחק של דאייק, ההשפעה שלו על התעשיה הייתה אדירה, ביחוד בתקופות שהם עבדו יחד עם נינטנדו.

חבל שדאייק לא יכול להשיג כבר תקציבים, בזמנו המשחקים שלהם היו לגמרי AAA וניסו תמיד לדחוף דברים קדימה ובאסה שסיליקון נייטס כבר לא ממש קיימת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוגוסט 2023, 12:14

עם זה שהוא גירסה של פיטר מולינו אני מסכים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2023, 21:46

נראה שהתחילה סוג של מלחמה בין ליונוס, hardware unboxed ו-gamer nexus לאחרונה שליינוס התחילו כשהם טענו שהם עושים בנצ׳מארקים לכל הרכיבים בהשוואות שלהם בכל פעם מחדש בזמן שgamer nexus ו-hardware unboxed ממחזרים בנצ׳מארקים ישנים. האמת שזה די מרתק, סוג של מלחמת יוצרים שכזו, והקקה מתחיל לצוף לפני המים. עדין לא צפיתי בזה אבל אני לגמרי הולך כי זאת התגובה של gamer nexus (שהם ללא ספק הכי מקצועיים בחבורה):

matangt6
Minion

הודעהעל ידי matangt6 » 14 אוגוסט 2023, 22:59

DrKeo כתב:נראה שהתחילה סוג של מלחמה בין ליונוס, hardware unboxed ו-gamer nexus לאחרונה שליינוס התחילו כשהם טענו שהם עושים בנצ׳מארקים לכל הרכיבים בהשוואות שלהם בכל פעם מחדש בזמן שgamer nexus ו-hardware unboxed ממחזרים בנצ׳מארקים ישנים. האמת שזה די מרתק, סוג של מלחמת יוצרים שכזו, והקקה מתחיל לצוף לפני המים. עדין לא צפיתי בזה אבל אני לגמרי הולך כי זאת התגובה של gamer nexus (שהם ללא ספק הכי מקצועיים בחבורה):

בדיוק סיימתי לצפות בזה. ממש מבאס לשמוע את כל זה על LTT במיוחד שאני אוהב את הפרזנטציה שלהם אבל הם בהחלט אף פעם לא ראשונים כשאני מחפש ביקורת על מוצר חדש שאני מחפש. מעניין איך ליינוס יגיב על זה כי GN באמת העלו נקודות חשובות שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2023, 23:20

אני לא בטוח איך הם יגיבו, אבל קשה להתחרות עם GN בעובדות, אחד הערוצים הרציניים ביוטיוב. יהיה מעניין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2023, 16:40

הסרטון של GN גרם לפוסט הזה של ליינוס בפורום שלהם:
https://www.reddit.com/r/LinusTechTips/ ... _response/

ואז GN שוב הגיבו:

אז, בצורה מפתיעה, הסרטון של GN גרם לזה:

ליינוס שהעלו סרטון כל יום במשך שנים עצרו את הפקת הסרטונים, עושים ״חושבים״ ומשנים את ההתנהלות של הערוץ. נראה שהסרטון של GN הפך את כל הערוץ של ליינוס על הראש, טרוף מה שהולך שם.

עריכה:
אופס, בלבלתי את הסדר, סדרתי את הפוסט מחדש.

matangt6
Minion

הודעהעל ידי matangt6 » 16 אוגוסט 2023, 22:46

DrKeo כתב:הסרטון של GN גרם לפוסט הזה של ליינוס בפורום שלהם:
https://www.reddit.com/r/LinusTechTips/ ... _response/

ואז GN שוב הגיבו:

אז, בצורה מפתיעה, הסרטון של GN גרם לזה:

ליינוס שהעלו סרטון כל יום במשך שנים עצרו את הפקת הסרטונים, עושים ״חושבים״ ומשנים את ההתנהלות של הערוץ. נראה שהסרטון של GN הפך את כל הערוץ של ליינוס על הראש, טרוף מה שהולך שם.

עריכה:
אופס, בלבלתי את הסדר, סדרתי את הפוסט מחדש.

בתור אחד שממש אהב את הכל הערוצים של ליינוס ואת התוכן שיש שם, אני חייב להגיד שכל זה ממש מדכא. בנוסף ביממה האחרונה עובדת לשעבר יצא בהודעה בטוויטר/X על כמה שהמקום העבודה הזה נוראי. מהטרדות מיניות ועד כדי כך שהיא פגעה בעצמה בזמן שהיא עבדה שם.
לינק לטרד ברדיט:
https://www.reddit.com/r/LinusTechTips/ ... xperience/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2023, 23:09

לגמרי טרוף. הנה קישור לשירשור המקורי:

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2023, 06:32

התנהגות מגעילה אם הכל נכון. בכל מקרה, אני כבר בקושי צופה בתכנים שלהם, כי בשנתיים האחרונות הרבה מאוד מהם היו דברים כמו ''תראו את המחשב הזה ב100 אלף דולר!'' או ''ככה מתחתי סיב אופטי בעצמי בין בניינים'' - בקיצור, פשוט דברים שלא רלוונטיים לאדם הרגיל, אבל אולי מגניבים. פחות עניין אותי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוגוסט 2023, 10:13

ולמי שלא צפה בסרטונים, מה שהם עשו לסטארטאפ של הקירור GPU היה מרושע ברמה אחרת. הם הביאו להם אבטיפוס יחיד במינו שעלה עשרות אלפים לפתח, גוף קירור יעודי ספציפית ל3090. לא היה ללינוס זמין באותו יום 3090, אז הם השתמשו ב4090 שכמובן יש לו מבנה אחר לגמרי. ואז ליונס לא קראו את המדריך ששלחו להם, הסתבכו בהתקנה, התלוננו שההתקנה מסורבלת ובסוף הנתוני קירור היו מחורבנים כי הגוף קירור לא ישב כמו שצריך.

וכמובן שהם ירדו על הגוף קירור חזק בסרטון, ואחרי שהקהילה הצביעה על החוסר מקצועיות הם עשו double ואז triple down על לקרא למוצר מחורבן. מדובר בסטארטאפ שזה המוצר הראשון שלהם, הם בייסיקלי שרפו את החברה.

וזה לא נגמר שם, כי במשך חודשיים הסטארטאפ רדף אחריהם כדי לקבל את האבטיפוס בחזרה בכדי להמשיך לעבוד עליו ולשלוח אותו ליוטיוברים אחרים. ליינוס מצידם שלחו להם מיילים עם כל מני ״מיד שולחים בחזרה״, עוד ועוד מיילים שכאלה. ואז, אחרי חודשיים, ליינוס שמו את הגוף קירור למכירה פומבית! ומכרו אותו! למי הם מכרו? מי יודע, אולי מתחרה שרוצה לבדוק את הטכנולוגיות של הסטארטאפ.

זה פשוט מטורף, גובל בפלילי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 אוגוסט 2023, 14:31

זה בהחלט נשמע פלילי, אלא אם היה הסכם שמאפשר להם לעשות זאת… הזייה.
אני עוד לא צפיתי בסרטונים כי דרמות כאלה פחות מענינות אותי בדרך כלל, אבל חייב לציין שאני מעולם לא אהבתי את החבר׳ה האלה, הם תמיד הרגישו לי קצת ה״פיודיפיי״ של עולם החומרה. אמנם לא בקטע של לפנות לבני נוער, אבל כן פשוט שטויות מוגזמות והסברים ועריכה מעצבנים. פשוט לא התחברתי, מהמעט שראיתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוגוסט 2023, 15:35

אם אתה לא מתכוון לצפות, אני לפחות ממליץ לצפות בסרטון המקורי של GN במקטע שמתחיל בדקה 28:22. זה הסיפור של הקירור והסטארטאפ, זה ממש מטורף.

שאר הסרטון מדבר בעיקר על טעויות בבנצ׳מארקים שלהם ולמרות שיוצאים להם לפעמים מספרים מוטרפים (למשל ה-4090 מנצח את ה-3090 בכמעט 400% באחד הבנצ׳מארקים שהיה כמובן שגוי לגמרי) אף אחד שם לא מקצועי מספיק בשביל לשים לב אליהם. כששמים לב לטעויות, הם זורקים כוכביות לתוך הסרטונים במקום לערוך אותם כך שיש לפעמים קטעים שבהם הם יורדים במשך שניות ארוכות על המוצר על משהו ואז בכוכבית כתוב למטה ״אה כן טעינו המוצר כן כלל את זה״. והם מראים קטעים מביקורות מגוחכות לגמרי כמו ביקורת על עכבר גיימינג שליינוס קרועו בביקורת כי התנועה שלו על המשטח הרגישה לא חלקה ורועשת ואחרי שהסרטון עלה גילו ש... הם שכחו להוריד את המדבקות מהחלקי גומי בחלק התחתון של העכבר.

זה סרטון ארוך, אבל הוא גורם ללינוס להרגיש כמו קומדיה של טעויות ולפעמים אפילו זדון. וכמעט הכל נובע מלו״ז לא סביר של סרטון ביום שהם מנסים להגיע אליו. GN אפילו שמו מונטאז׳ של בערך כל העובדים של ליינוס אומרים בפודקאסט כזה או אחר שאין להם זמן לעבוד על סרטונים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2023, 20:49

תכלס הייתי הולך יותר על קומדיה של טעויות מאשר זדון. אני לא חושב שהוא ממש איש מרושע או משהו. אני פשוט חושב שהחברה שלו נהייתה גדולה מדי, אין לו יותר מדי מושג כבר מה קורה בה, והיכולת שלו לשלוט על האיכות כבר נפגעה משמעותית.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוגוסט 2023, 21:05

Klayman כתב:תכלס הייתי הולך יותר על קומדיה של טעויות מאשר זדון. אני לא חושב שהוא ממש איש מרושע או משהו. אני פשוט חושב שהחברה שלו נהייתה גדולה מדי, אין לו יותר מדי מושג כבר מה קורה בה, והיכולת שלו לשלוט על האיכות כבר נפגעה משמעותית.

אולי זדון היא לא המילה הנכונה, אבל ברגע שאתה יודע שפישלת ביקורת כי חברת גוף קירור בצורה לא טובה ל-GPU הלא נכון, ברגע שאתה יודע שזאת עובדתית אשמתך, להתחיל לצעוק כמו ילד בן 5 שלא משנה איזה טעויות הם עשו המוצר מחורבן (כי קשה להתקין אותו.. על ה-GPU הלא נכון בלי שקוראים את ההוראות) ושאפילו אם היו מתקינים אותו כמו שצריך והוא היה מקרר 20 מעלות פחות אז עדין הוא היה מוצר מחורבן (מה? זה ליטרלי המטרה היחידה של המוצר, אם הוא היה עושה 20 מעלות פחות הוא היה מדהים), אז אני אפילו לא יודע איך לקרא להתנהגות כזאת.

וכש-GN שמו אצבע על זה שהם מכרו את הגוף קירור האבטיפוסי שהם היו אמורים להחזיר התגובה שלו הייתה ״אבל לא מכרנו, רק שמנו במכירה פומבית״.. איך מגיבים לדבר כזה בכלל?

אני לא חושב שהוא אבד שליטה בחברה והחבר׳ה למטה עשו מה שהם רוצים, אני חושב שהאחיזה שלו הייתה חזקה מדי והחבר׳ה למטה נחנקו ולא הצליחו לעמוד בלחץ. סרטון בכל יום הרג אותם. שותפויות ממומנות עם חברות כמו אסוס או אקטואה שאחרי זה הם צריכים לבקר מוצרים שלהם (שבאורח פלא תמיד מקבלים ביקורות נהדרות) הרס את האמינות שלהם. ההשארה של סרטונים באויר למרות שהם יודעים שיש בהם טעויות עוד לפני שהעלו את הסרטון זה פשוט פאק ענקי באמינות.

ובסופו של יום לדחוף החוצה סרטון בכל יום כשכל הצוות שלך אומר שהחברה קורסת בגלל זה זאת אשמתו, ואם הוא לא היה האחראי על זה אז לפחות אשמתו שהוא לא טפל בזה. בסופו של יום הם לא חברה של 1500 אנשים, כמה כבר עובדים שם, 30 אנשים? זה סטארטאפ קטן, ונראה שאחד האנשים הכי בעייתים בו הוא דווקא ליינוס עצמו. ביחוד כששומעים אותו מדבר בפודקסטים שלהם או כותב בפורומים. הוא פשוט לא רוצה לבזבז עוד 300$ על שעות עבודה בכדי שיבדקו מוצר שלא נבדק כמו שצריך מחדש, הוא לא רוצה שיפספסו מועד של סרטון ואין לו בעיה עם תוכן ממומן שמשפיע ישירות על האמינות של הביקורות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2023, 22:17

למיטב זיכרוני עובדים שם מעל 100 איש.. זוכר ששמעתי את זה פעם, אבל אל תתפוס אותי במילה.

בכל מקרה, אני לא מגן על הפרקטיקות, ליינוס או שומדבר בכל הסיפור הזה.. פשוט לא חושב שמדובר על משהו באמת זדוני. יותר כמו שאמרתי קודם - גדלו מדי, התפזרו לכמה וכמה ערוצים, ויחד עם סרטונים כל יום, פרויקט המעבדות שלהם והחנות מרצ' שלהם, זה כבר יצא משליטה.

לגמרי הסכמתי עם הסרטון של GN ברוב מה שהוא אמר, אגב. אז זה לא שאני בצד של ליינוס או משהו כזה.. פשוט שוב, לא חושב שצריך לעשות ממנו איזה דמון.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוגוסט 2023, 23:36

אני לא חושב שהוא דמון, אבל הוא יצא קצת אדיוט.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 אוגוסט 2023, 07:00

קצת המון אפילו :).
?

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 18 אוגוסט 2023, 16:06

עובדים שם 120 איש, זו חתיכת מפלצת.
אני חושב שהם נשארו במוד הישרדות, כי בתחילת הדרך לא היה בטוח שהם ישרדו כחברה. למרות שעברו כמה שנים טובות מאז וLMG צמחה והפכה למכונת כסף, הם לא שינו את התפיסה שלהם, וזה מה שדפק אותם.
בסרטון ההתנצלות וההסבר הם גם אומרים שישנו את התפיסה ויורידו את הלו"ז השבועי. השאלה היא אם לא מאוחר מדי בשביל זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ספטמבר 2023, 11:22

ג'ונתן בלואו, שאני מאוד מעריך, ב"הוט טייק" רציני, לפחות בעיניי:

ממש לא מבין מה העניין... אם רוצים שוויון אז זה שוויון, חוץ מזה במדובר במשחק מד"ב עתידני וערכי השוויון אמורים רק להיות יותר ויותר שוויוניים...

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 ספטמבר 2023, 11:55

לא כל "טייק" שווה התייחסות. אפילו שמעתי פעם מישהו אומר שציוני השחקנים בMC הם המדד הכי מדויק שיש...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 107 אורחים