תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי Laskin » 07 פברואר 2023, 09:20

אז הרבה "מפורסמים" בטוויץ' התחילו להסטרים את HOGWARTS LEGACY והאקטיביסטים פשוט הטרידו אותם ללא הפסקה בצ'אטים וכד'... זה הגיע גם לרמה שהבחורה מGIRLFRIEND REVIEWS התחילה לבכות... כמובן שהסטרים שלהם גם תרם לאיזו אגודת LGBTQIAAA2++ אבל זה ממש לא עזר, מן הסתם.

זה אף פעם לא עוזר להתנצל או לנסות לעשות משהו יפה עבור אותה קהילה קולנית... גם הקטע הזה שהוא אמיתי לגמרי מתוך המשחק - לא ישכנע אף אחד.
המשחק הזה סופר טרנספובי. לא יעזור כלום.
(שימו אזניות אם אתם לא מבינים)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 פברואר 2023, 09:27

ובונוס - משהו מצחיק לשם שינוי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 פברואר 2023, 05:02

מיקרוסופט מחזירה לסוני בהפוכה בהליכי הבירור של הרכישה של אקטיוויז׳ן. מיקרוסופט שחררה מסמך של 55 עמודים עם דרישות לחשיפת פרטים עסקיים של סוני וסוני חייבת לשחרר אותם עד ה27 לחודש. המטרה היא לחשוף התנהגות דורסנית של מובילת שוק. כנראה שהולך לצאת הרבה לכלוך ״אנטי תחרותי״ בשבועות הקרובים. חתיכת דייסה סוני בשלה לעצמה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2023, 19:46

מגזין/אתר wired נתן ל״מישהו.י.ם״ מהקהילה לעשות את הביקורת ל למשחק הארי פוטר, ואתם יכולים לנחש כבר את התוצאה שנתנו… טוב נו זה 1/10. כמובן שלא אקשר אליה.
בינתיים אני לא רואה שמאפשרים לכתבה להכנס לממוצע של OC וMC, ולדעתי בצדק. אם הביקורת איננה עניינית, שקרית בחלק מהמקרים ופשוט יוצאת מגידרה רק כדי לחרבן על המשחק, באופן מאוד ברור - אשמח אם יפעילו שיקול דעת ויתעלמו + ״יזהירו״ את האתר שזה יוביל להורדתו מהממוצעים שלהם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 פברואר 2023, 20:29

אני באמת לא מבין את הסיפור עם המשחק הזה.
כלומר, זה לא שה"חרם" הזה באמת עבד, המשחק הזה שובר שיאים וסך הל התקבל בצורה הרבה יותר חיובית מהמצופה גם בלי להתייחס לסיפור הזה.
אבל מכל הסיפורים בעולם, הטענות נגד אקטיוויזן ובליזארד, נגד יוביסופט, ומהכל דווקא על המשחק הזה נפלו וסימנו בצורה כזאת? ועוד ברמה כזאת שיש אתרים וייצרני תוכן גדולים מאוד שמתעלמים ממנו? אני אפילו לא נכנס לנושא עצמו ולהאם זה צודק, אני לא מבין את ההבדלה שהמשחק הזה קיבל.

זו רק היציאה של רולינג עצמה על טראנסים או שהיה עוד משהו שקשור למשחק עצמו? מה המפתחים של המשחק שעבדו עליו חצי עשור קשורים לזה?
אני יכול להבין למה מיעוט (ואפשר לראות שזה מיעוט) משועמם יצא למסע צלב, כי אין מה להבין במצבים כאלה, אבל כל האתרים הרציניים שמשתפים פעולה? הזוי. אלא אם אני מפספס משהו...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2023, 20:44

מאתגר אתכם למצא תגובה חיובית:

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 פברואר 2023, 20:54

Stick כתב:אני באמת לא מבין את הסיפור עם המשחק הזה.
כלומר, זה לא שה"חרם" הזה באמת עבד, המשחק הזה שובר שיאים וסך הל התקבל בצורה הרבה יותר חיובית מהמצופה גם בלי להתייחס לסיפור הזה.
אבל מכל הסיפורים בעולם, הטענות נגד אקטיוויזן ובליזארד, נגד יוביסופט, ומהכל דווקא על המשחק הזה נפלו וסימנו בצורה כזאת? ועוד ברמה כזאת שיש אתרים וייצרני תוכן גדולים מאוד שמתעלמים ממנו? אני אפילו לא נכנס לנושא עצמו ולהאם זה צודק, אני לא מבין את ההבדלה שהמשחק הזה קיבל.

זו רק היציאה של רולינג עצמה על טראנסים או שהיה עוד משהו שקשור למשחק עצמו? מה המפתחים של המשחק שעבדו עליו חצי עשור קשורים לזה?
אני יכול להבין למה מיעוט (ואפשר לראות שזה מיעוט) משועמם יצא למסע צלב, כי אין מה להבין במצבים כאלה, אבל כל האתרים הרציניים שמשתפים פעולה? הזוי. אלא אם אני מפספס משהו...

לא רוצים לגלגל תמלוגים נאים לכיסה של היוצרת שמפיצה שנאה, ולכן יש מי שבוחר לא לסקר את המשחק. עמדה לגיטימית.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 פברואר 2023, 21:17

עמדה לגיטימית תאורטית, אני פשוט לא מבין למה דווקא המשחק הזה מכל המשחקים בעולם קיבל את היחס הזה.
ושכל אחד יחליט מה שבא לו לגבי האם הוא רוצה לשחק/לתמוך או לא בכל דבר שהוא, אבל להתחיל לתקוף סטרימרים שמשחקים במשחק ולגרום להרבה אנשים פשוט לא לרצות להתעסק איתו בלי שיש להם צד בעניין זה כבר קצת פחות לגיטיממי. למרות שאלו אנשים פרטיים ולא אנשי מקצוע כביכול, אז אני פחות מחפש עניין פה.
וגם העניין שרולינג מרוויחה מהמשחק, בסדר, לא חושב שיש איזשהי השפעה אמיתית על המצב שלה גם אם המשחק יתרסק או יהפוך לסנסציה... אבל זה לא העניין, שוב שכל אחד יבחר בשביל עצמו מה שהוא רוצה. פשוט אני מתקשה להצליח להבין איך קרה שדווקא המשחק הזה מכולם הפך לאישו בין אם אתה מסקר אותו או לא מסקר אותו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2023, 21:40

Stick כתב:עמדה לגיטימית תאורטית, אני פשוט לא מבין למה דווקא המשחק הזה מכל המשחקים בעולם קיבל את היחס הזה.
ושכל אחד יחליט מה שבא לו לגבי האם הוא רוצה לשחק/לתמוך או לא בכל דבר שהוא, אבל להתחיל לתקוף סטרימרים שמשחקים במשחק ולגרום להרבה אנשים פשוט לא לרצות להתעסק איתו בלי שיש להם צד בעניין זה כבר קצת פחות לגיטיממי. למרות שאלו אנשים פרטיים ולא אנשי מקצוע כביכול, אז אני פחות מחפש עניין פה.
וגם העניין שרולינג מרוויחה מהמשחק, בסדר, לא חושב שיש איזשהי השפעה אמיתית על המצב שלה גם אם המשחק יתרסק או יהפוך לסנסציה... אבל זה לא העניין, שוב שכל אחד יבחר בשביל עצמו מה שהוא רוצה. פשוט אני מתקשה להצליח להבין איך קרה שדווקא המשחק הזה מכולם הפך לאישו בין אם אתה מסקר אותו או לא מסקר אותו.

כי יש קבוצות יותר חזקות ויש קבוצות יותר חלשות. רולינג התעסקה עם אחת הקבוצות הכי חזקות בארה״ב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2023, 21:47

Kazz כתב:
Stick כתב:אני באמת לא מבין את הסיפור עם המשחק הזה.

לא רוצים לגלגל תמלוגים נאים לכיסה של היוצרת שמפיצה שנאה, ולכן יש מי שבוחר לא לסקר את המשחק. עמדה לגיטימית.

כן, רק שהיא לא מפיצה שנאה, היא פשוט ציינה את העובדה שהמלך הוא עירום, ואסור לומר זאת.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 פברואר 2023, 23:12

אשמח לראות את הטקסט שלה אשר מפיץ שנאה. אני יודע שזה הפך לאקסיומה בתקשורת המערבית, אבל באמת שעדיין לא ראיתי אף דבר מפיץ שנאה שהיא כתבה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2023, 23:51

Klayman כתב:אשמח לראות את הטקסט שלה אשר מפיץ שנאה. אני יודע שזה הפך לאקסיומה בתקשורת המערבית, אבל באמת שעדיין לא ראיתי אף דבר מפיץ שנאה שהיא כתבה.

דבר ראשון אני שם כסף שרוב האנשים שאומרים שהיא טראנספובית אומרים את זה על טייס אוטומטי בלי לדעת באמת מה היא אמרה. הeco chamber שלהם אומר שהיא טראנספובית ולמי יש כוח להתחיל לברר על כל סלב שבוטל אם הוא באמת הטריד מינית, אם הוא גזען או טראנספוב?

ובקשר למה שהיא אמרה, היא נמצאת במחנה הפמניסטי שחושב שחלק מהגישה של השמאל האמריקאי שאין כזה דבר גבר או אישה פוגע בתנועה לזכויות האישה. היא חושבת שיש כזה דבר אישה ונשים מחפשות שוויון. מה שנקרא בשפת השמאל האמריקאי TERF. היא חזרה בערך מליון פעמים שהיא בעד טראנסג׳נדרים, אבל העמדה שלה על פמניזם הפך אותה לאוייב הקהילה, או לפחות תת סט של אנשים בשמאל שחוזרים על זה מספיק פעמים עד זאת הפכה לאקסיומה.

דוגמה לאחד הטוויטים שלה שנחשבים אחד הדברים הכי חמורים שהיא אמרה:
״
If sex isn't real, there's no same-sex attraction. If sex isn't real, the lived reality of women globally is erased

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2023, 00:09

ליטרלי היטלר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2023, 07:44

חחח, דיקטטורים צבועים… לוחמי צדק עלאק:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2023, 07:52

אה, וכמובן שקוטאקו חייבים להשוות ולהעלות את הטמטום של wired, ומביאים את הטייק הכי מטומטם על משחק אחר:

אני אומר לכם, הם פשוט לא רוצים שיהיה שום דבר כיף במשחקים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2023, 08:55

היי, היצורים תוקפים קודם!

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 12 פברואר 2023, 08:55

לא מסכים שזה מטומטם.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2023, 09:25

DrKeo כתב:היי, היצורים תוקפים קודם!

They're coming right for us!

אבל חשוב לציין שהאן ירה קודם...

סוויס - תרחיב בבקשה :)
זה ממש דומה לכותרות של "פוקימון זה התעללות וסחר בבעלי חיים", רק שהוא מיועד בעיקר/יותר לילדים קטנים ואולי אשכרה יכול "ללמד" אותם משהו פחות חיובי.
אבל במשחק "למבוגרים"? יש יצורים ואפשר להרוג אותם. מה הבעיה?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 12 פברואר 2023, 11:04

הטענה היא שזה לא תואם את הצורה שבה אביר ג'די אמור לפעול, לא שזה לא בסדר להרוג בעלי חיים במשחק וידיאו. אני לא באמת מבין בסטאר וורס אז אני לא יגיד אם הטענה עצמה נכונה, אבל ברמת העיקרון הביקורת נראית לי לגיטימית כי המשחק אמור להיות חלק מיקום מבוסס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2023, 11:16

לא שאני מעריץ SW הכי גדול בעולם, אבל קשה לי לחשוב על סרט SW שבו לא הורגים איזו חיה שתוקפת אותם. ביחוד בסרטים של לוקאס. רק בפרק 6, הסרט היחיד שבו יש ג׳דיי בטרילוגיה המקורית, לוק מוריד יד לוומפה ואז הורג אותה וגם הורג ראנקור שהסדרה של בובה פאט למדה אותנו שהם יצורים מאוד חמודים ועדינים. בכלליות יש בסרטי מלחמת הכוכבים trope של יצורים נייטיבים לכוכב שתוקפים את הגיבורים. מה יותר מלחמת הכוכבים מאשר להזרק לבור עם חיה תוקפנית? זה הכי SW שיש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2023, 11:44

idan כתב:הטענה היא שזה לא תואם את הצורה שבה אביר ג'די אמור לפעול, לא שזה לא בסדר להרוג בעלי חיים במשחק וידיאו. אני לא באמת מבין בסטאר וורס אז אני לא יגיד אם הטענה עצמה נכונה, אבל ברמת העיקרון הביקורת נראית לי לגיטימית כי המשחק אמור להיות חלק מיקום מבוסס.

לא נכנסתי לכתבה כמובן, קוטאקו, קליקבייטס וזה…
אבל הצורה שבה זה נכתב מעידה על חשש אחר לדעתי.
בכל אופן אותה טענה נשמעה גם כלפי הארי פוטר ״פתאום ילדים מורשים להרוג על ימין ושמאל״, או כלפי נתן דרייק ש״רוצח אלפים, מבצע רצח עם״ וכו׳… זה משחק, מאפשרים חופש ואנשים מתלוננים… מוזר.

בנוסף - מה שנדב. זה לגמרי חלק מהעולם הזה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 12 פברואר 2023, 18:13

לא צריך לערבב. יש כתבה ואפשר לקרוא אותה. הוא כתב במפורש שבסדר כשתוקפים אותו (בגדול, כי על פניו אפשר ״להעדיף״ לא להרוג ״ייצור חי״ אם לא חייב) אבל לדוגמא יש איזה ייצור עוף גדול שלא ״עשה לו כלום״ והוא הלך להרוג אותו.

זה דיון פילוסופי וככל שמשחקים גם נראים יותר מציאותיים אז אני חושב שיש לזה מקום בשיח.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2023, 19:10

כאילו, אם חיות דמיוניות וירטואליות זה ״לא מוסרי״ או ״מרגיש לא נוח״, אז מה עם בני אדם… ומה זה אומר עליו שהוא מתרכז דווקא בזה. זה דיון פילוסופי, אני מניח, אבל זה ״שיח״ שיכול להוביל ל… מה בדיוק, חוץ מצנזורה? :) וקליקבייט, כמובן.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 12 פברואר 2023, 19:59

אני לא חושב שזה עניין של מוסר. יש לזה מילה באנגלית לדיסוננס כזה שיש בגיימינג וזאת כתבה סבירה שמדברת על זה. ככה נראה לי מקריאת הכתבה… לא משהו הזוי קיצוני כזה עם שפה הזויה וקיצונית.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 פברואר 2023, 20:41

לול, מה מרגיש רע ולא מוסרי בלהרוג פאקינג מפלצות ? זה בדיוק מה שרולינג התכוונה אליו.כל הפוליטקלי קורקט הזה מדכא את היצירים הטיבעיים של האדם.
האלימות הוירטואלית הזו זה דבר בריא, זה מונע מאנשים לנתב את האנרגיה הזו לכיוונים הרסנים יותר.

אולי יהיה מקום לכל הרחמים האלה על מפלצות/אויבים וירטואלים, כשנתחיל לראות טכנולוגיה דמויית CHATGPT נכנסת למשחקים ואז האויבים יתחילו לבקש ממך רחמים ולהתחיל איתך שיחת חולין שמרגישה אשכרה אנושית וכו' כשזה יגיע יהיה קייס לכל הצדקנים האלה, במצב הנוכחי, רוב האויבים/המפלצות מרגישים כמו קריקטורה לא אנושית ואין שום דבר לא מוסרי בלהרוג אותם.

אני מתערב שכותבי המאמר בקוטאקו הרגו 400 אלף ג'וקים בחיים שלהם, בלי לגלות כלפם שום רחמים :) אז לרחם על משהו פי 30000 לא חי ולא אנושי? לאן הדרדרנו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים