במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יולי 2019, 21:42

סיימתי את RE2 (ריצה עם ליאון) ונהנתי מכל רגע. RE7 עדין משחק טוב יותר אבל בהחלט נהנתי ממנו מאוד. היו לא מעט קטעים שלא זכרתי בכלל והייתי בטוח שהוסיפו אותם ברימייק, אבל אז נפל לי האסימון, ב-1998 התחלקתי עם חבר ב-RE2 כשלי היה את הדיסק של קלייר ולו היה את הדיסק של לאון אבל מעולם לא עשינו את ההחלפה! כלומר מעולם לא שחקתי בריצה של ליאון ב-RE2 למרות שלגמרי זכרתי שכן עשיתי. אז היו לא מעט דברים שהיו חדשים לי וזה גם מסביר את החוסר הכרות שלי עם אדה וואנג בחשיפה הגדולה שלה ב-RE4 :)

התחלתי ריצה עם קלייר, זה כבר מרגיש יותר מוכר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 יולי 2019, 05:13

במקרה שכזה אתה לא יכול לדעת מה הוסיפו ברימייק ומה תמיד היה שם אבל לא חווית :)

תדווח פה אחרי שתסיים את הקמפיין של קלייר כמה דברים חדשים נוספו או שונו.

שמח שנהנית מהמשחק, כיף גדול שקאפקום חזרו לרמות האלה בדור הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 יולי 2019, 09:54

bling כתב:במקרה שכזה אתה לא יכול לדעת מה הוסיפו ברימייק ומה תמיד היה שם אבל לא חווית :)

הבעיה היא שעם קלייר אני עושה ריצה שניה ובריצה השניה זה מקצר את המשחק לדעתי. אבל יש בהחלט קטעים שהם שינו לגמרי, למשל המוכר בחנות נשק? מקורי הוא היה הפתיחה של המשחק, חנות שאתה עובר בה בפתיח כשאתה עוד ברחובות והיה מדובר ברדנק שמחזיק בחנות נשק. ברימייק החנות נשק בכלל נמצאת באמצע המשחק (אחרי התחנת משטרה) ויש שם איזה סיפור דרמטי עם בעל חנות הנשק והבת שלו. זה היה שינוי מאוד מבורך לדעתי, עשוי טוב ברובו. אבל אני חושב שאת RE1 אני זוכר הרבה יותר טוב מ-RE2, את RE2 שחקתי רק פעמיים ורק כקלייר כך שהפרספקטיבה שלי והזיכרון שלי למשחק קצת מעוותים מכדי לדעת מה חדש ומה ישן. מה שכן זכור לי טוב, בחדר תקשורת הסירו את הפאזל הטפשי של הלפידים ואשכרה נתנו תירוץ עלילתי ללמה יש מלא פאזלים מבוססי שחמט :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 יולי 2019, 10:03

avive כתב:התחלתי וסיימתי אתמול את what remains of edith finch, לא שיחקתי בחיים בסימולטור הליכה ולמען האמת כנראה שלא הייתי קונה אחד כזה בחיים אז תודות לאפיק והמשחקים החינמיים שהם מחלקים יצא לי לחוות את את המשחק האדיר הזה. העלילה, הקצב והדיבוב של הדמות הראשית פשוא מושכים את השחקן פנימה ופשוא לא הרגשתי איך הזמן עף ונעלם.
כם עכשיו בדיעבד כנראה שלא הייתי קונה משחק כזה במחיר מלא בשביל 2-3 שעות אבל הכרתי ז'אנר חדש ששוה לשים עליו עין.

יש מלא משחקים כאלה שהיום הם ממש זולים בטח, ממליץ בחום על:
Firewatch - הכי "אישי" (אחלה כתיבה ודיבוב)
The Vanishing of Ethan Carter - הכי יפה (ולא רק, משחק מיוחד מאוד)
The Stanley Paradable - הכי מצחיק... אבל באמת באמת מצחיק

אבל לפני כל אלו הייתי ממליץ לך בחום גבוה מאוד שוב - על OUTER WILDS, שהוא אמנם לא בדיוק WALKING SIM אבל הוא בערך בטווח המחירים של חלקם, והוא פשוט המשחק הכי טוב, מקורי וגאוני ששיחקתי כבר המון זמן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 יולי 2019, 21:53

DrKeo כתב:
bling כתב:במקרה שכזה אתה לא יכול לדעת מה הוסיפו ברימייק ומה תמיד היה שם אבל לא חווית :)

הבעיה היא שעם קלייר אני עושה ריצה שניה ובריצה השניה זה מקצר את המשחק לדעתי. אבל יש בהחלט קטעים שהם שינו לגמרי, למשל המוכר בחנות נשק? מקורי הוא היה הפתיחה של המשחק, חנות שאתה עובר בה בפתיח כשאתה עוד ברחובות והיה מדובר ברדנק שמחזיק בחנות נשק. ברימייק החנות נשק בכלל נמצאת באמצע המשחק (אחרי התחנת משטרה) ויש שם איזה סיפור דרמטי עם בעל חנות הנשק והבת שלו. זה היה שינוי מאוד מבורך לדעתי, עשוי טוב ברובו. אבל אני חושב שאת RE1 אני זוכר הרבה יותר טוב מ-RE2, את RE2 שחקתי רק פעמיים ורק כקלייר כך שהפרספקטיבה שלי והזיכרון שלי למשחק קצת מעוותים מכדי לדעת מה חדש ומה ישן. מה שכן זכור לי טוב, בחדר תקשורת הסירו את הפאזל הטפשי של הלפידים ואשכרה נתנו תירוץ עלילתי ללמה יש מלא פאזלים מבוססי שחמט :)

חחח גדול! סקרן לראות בעצמי איזה צידוק עלילתי הם הצליחו לחרטט לפאזלים מוזרים שחייבים לפתור בתוך תחנת משטרה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 יולי 2019, 22:28

bling כתב:
DrKeo כתב:

חחח גדול! סקרן לראות בעצמי איזה צידוק עלילתי הם הצליחו לחרטט לפאזלים מוזרים שחייבים לפתור בתוך תחנת משטרה :)

הם פשוט הורידו לא מעט מהם והשאר לא קבלו צידוק. אבל השחמט קבל!
שחקתי איזה שעה עם קלייר והאמת שזה קצת מבאס כי הקטעים שמתחילים להפרד בין הריצה של כריס וקלייר הם בחצי השני של המשחק ומרגיש לי קצת מעפן לשחק שוב את ה-4-5 שעות הראשונות כדי להגיע לשם כששחקתי אותן כבר לפני ארבעה ימים. מעבר לזה מר X ממש אגרסיבי בריצה הזאת ופשוט לא נותן לי לחקור בשקט, זה קצת משגע אותי. אז החלטתי להניח את RE2 בצד ואולי לחזור אליו מתישהו שיבוא לי לשחק את ה-4 שעות הללו שוב.

אני עובר למטרו אקסודוס, מקווה שה-RT לא יחנוק לי ביצועים לגמרי. האמת שזה מצחיק, זה המשחק הראשון עם RT שאני משחק שהוא לא QUAKE RTX או איזה דמו אפילו שיש לי 2080RTX כמה חודשים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 יולי 2019, 23:30

אם כבר מטרו, אז אספר שהמשכתי מעט את המסע שלי ברוסיה הפוסט אפוקליפטית עם ה~שעתיים הראשונות של last light. וגם הוא משחק קצת מוזר :).
אבל קודם כל הדבר הראשון ששמים לב, ולמרות שזו גרסאת הredux שבה 2033 קיבל לא מעט אלמנטים ושדרוגים שנכנסו בlast light, וכביכול הפער ביניהם צומצם בגרסה הזו, עדיין באופן מיידי יש איזשהי הרגשה יותר מלוטשת ומהודקת לכל דבר. מהאנימציות שעברו שיפור ניכר, לדיבוב (שהפך סביר, לא מעבר), פחות באגים קטנים וגם הפייסינג של כל הפתיחה והצורה שבה המשחק מתנהל מרגישה פשוט מעט 'מקצועית' יותר. והאמת, וזו אולי השוואה קצת מוזרה תחילה אבל תהיו איתי רגע, הוא בעיקר מזכיר לי את קרייסיס 3.
כי מטרו last light מעבר לליטוש המסוים שנותר, מרגיש (כרגע) פשוט כמו גרסאת התסרוט והסט פיסס של מטרו 2033, שזה בערך מה שקריסיס 3 היה לסדרה הזו.
גם הפעם הפתיחה מתרכזת באויבים אנושיים, אך היא הרבה יותר נסבלת כאן. בעיקר כי הרוב מאוד מתוסרט והוליוודי, אבל אז גם בחלקי ההשרדות אימה המשחק הופך להיות הרבה יותר סינימטי עם מפלצות שמגיעות ממקומות מוגדרים ומתוסרטים כדי לייצר מקסימום אפקט סרק שכזה. אני לא יודע אם אני בהכרח אוהב את זה, כי אמנם המשחק כן מהנה סך הכל אבל הוא מאבד חלק מהקסם של 2033 שהרגיש הרבה פחות צפוי ויותר סנדבוקסי ברגעי ההשרדות-אימה שלו. ממש מרגישים שזה משחק של 2013 מהבחינה הזו, משמר יופי את רוח התקופה.
מצד שני, בשעתיים הראשונות של 2033 ממש סבלתי ובlast light אני כרגע די נהנה עד גבול סביר, אז אם הוא גם ישתפר בהמשך לרמה של החצי השני של 2033 אז הוא כבר מוצלח יותר.

אולי שאסיים אותו, אם יהיה לי כוח, אנסה את אקסודוס גם כן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יולי 2019, 03:04

אני מת לנסות את אקסודוס אבל החנות של חלונות מסרבת להתקין אותו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יולי 2019, 15:20

היום בבוקר פתרתי סופסוף את הבעיות במטרו, בערב אני אשחק בו. מעניין אם ה-2080RTX באמת מסוגל לחזיק 1440P כמו שצריך עם כל ה-RT וההגדרות הכי הגבוהות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 יולי 2019, 15:34

לפי הבנצמרקים בהגדרות הכי הכי גבוהות עם rt על אולטרה אתה צפוי לקבל 40 fps בממוצע. מעניין אם זו סתם עבודה טכנית לקויה מצידם או שבאמת בהגדרות השיא המשחק הזה מושך טכנולוגיות קיימות לקצה. בכל מקרה מאוד נדיר לראות את הכרטיס הכי חזק בשוק (המיועד לאנשים שקיימים באמת) לא מסתדר לגמרי עם משחק. ואני אוהב את זה, תאורתית (שוב, תלוי מה הסיבה). בכל מקרה אבל אני בטוח שהתפשרות על הגדרה אחת או שתיים בעתיות (שתמיד יש) תקפיץ את הממוצע.

מה שאני אשמח לשמוע ממך זה איך המשחק נראה עם DLSS, מהסתכלות בבנצמארקים זה נותן בוסט מאוד רציני לfps והופך אפילו את ה2060 הרגיל לאופציה סבירה על הגדרות הקצה. השאלה היא עד כמה זה פוגע, אם בכלל, בחוויה הויזואלית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יולי 2019, 17:10

Stick כתב:לפי הבנצמרקים בהגדרות הכי הכי גבוהות עם rt על אולטרה אתה צפוי לקבל 40 fps בממוצע. מעניין אם זו סתם עבודה טכנית לקויה מצידם או שבאמת בהגדרות השיא המשחק הזה מושך טכנולוגיות קיימות לקצה. בכל מקרה מאוד נדיר לראות את הכרטיס הכי חזק בשוק (המיועד לאנשים שקיימים באמת) לא מסתדר לגמרי עם משחק. ואני אוהב את זה, תאורתית (שוב, תלוי מה הסיבה). בכל מקרה אבל אני בטוח שהתפשרות על הגדרה אחת או שתיים בעתיות (שתמיד יש) תקפיץ את הממוצע.

מה שאני אשמח לשמוע ממך זה איך המשחק נראה עם DLSS, מהסתכלות בבנצמארקים זה נותן בוסט מאוד רציני לfps והופך אפילו את ה2060 הרגיל לאופציה סבירה על הגדרות הקצה. השאלה היא עד כמה זה פוגע, אם בכלל, בחוויה הויזואלית.

הבנתי שהבנצ׳מארקים מטעים כי הבנצ׳מארק הבנוי לתוך מטרו הוא כבד יותר מהמשחק עצמו. נתחיל בהגדרות הכי גבוהות ונראה איך הוא מבצע ממש בגיימפליי עצמו. אני כמובן אשמח לעשות ניסויים עם DLSS כי עדין לא ראיתי איך זה נראה (האמת שאפילו לא ראיתי עדין דמקה בלייב :)) ואני אדווח בערב.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 23 יולי 2019, 20:32

Laskin כתב:
avive כתב:

יש מלא משחקים כאלה שהיום הם ממש זולים בטח, ממליץ בחום על:
Firewatch - הכי "אישי" (אחלה כתיבה ודיבוב)
The Vanishing of Ethan Carter - הכי יפה (ולא רק, משחק מיוחד מאוד)
The Stanley Paradable - הכי מצחיק... אבל באמת באמת מצחיק
אבל לפני כל אלו הייתי ממליץ לך בחום גבוה מאוד שוב - על OUTER WILDS, שהוא אמנם לא בדיוק WALKING SIM אבל הוא בערך בטווח המחירים של חלקם, והוא פשוט המשחק הכי טוב, מקורי וגאוני ששיחקתי כבר המון זמן.

הוספתי לווישליסט
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 יולי 2019, 20:44

אין וויש ליסט באפיק סטור! ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יולי 2019, 21:44

אני ממש לא אהבתי את אית'ן קראטר, מאוד אהבתי את firewatch והסטנלי פריבל משחק אדיר לגמרי. אני לא יודע אם הוא עדין טוב היום, אבל ה-walking sims פחות או יותר התחילו עם dear esther(ואחרי זה אותם חבר'ה עשו את Everybody's Gone to the Rapture ואת Amnesia) והוא היה ממש טוב בזמנו. משחק של אשכרה 40-50 דק' וממש נחמד לדעתי. בזמנו הוא היה ממש טוב אבל אין ספק שהז'אנר השתכלל והוא כנראה כבר לא יפה גרפית כמו שהוא היה לפני 7 שנים כשהסטנדרט עוד היה הפס3.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 יולי 2019, 10:43

עוד walking sim שאני ממליץ עליו: oxenfree

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יולי 2019, 10:52

בVGA האחרון הם הכריזו על גירסת ULTRA DELUXE של סטנלי פאראבל, שתכלול עוד אופציות וסופים שונים... זה נראה לי לגמרי חובה למי שלא חווה את המשחק.
אני שיחקתי ב-DEAR ESTHER בזמנו וממש לא התחברתי.

OXENFREE לא לגמרי עומד בהגדרה לדעתי... גם אם הוא כן :D

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 יולי 2019, 16:47

משחק בטטריס אפקט.
מרגיש לי שאני מפספס איזו מכניקה או טריק, הוא קשה בטירוף

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יולי 2019, 17:19

כשאתה ממלא את המד אתה יכול לעצור את הזמן לזמן מוגבל ולמחוק שורות.
וגם ״לשמור״ בלוקים שאתה תוכל להחליף אחר כך. זהו בערך.

וכן, אמרתי שהוא ממש קשה אפילו ברמה הרגילה.
אבל זה כמו שריר, כמו גיור הירו... אחרי שיושבים עליו יומיים שלושה זה הרבה הרבה יותר קל ואתה מתחיל להפיל אותם כמו מקצוען, באוטומט

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 יולי 2019, 18:21

גיור הירו זה המשחק של ביצוע ברית מילה?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יולי 2019, 19:10

Klayman כתב:גיור הירו זה המשחק של ביצוע ברית מילה?

מקבלים בחבילה סכין ובולבול מסיליקון ואתה צריך לחתוך אותו לפי הקצב על המסך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יולי 2019, 21:13

אני מאשים את סטיב ג׳ובס בכל טעות שיוצאת לי מהמקלדת פה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 יולי 2019, 21:31

תחליף ל SwiftKey... המקלדת של אפל היא פח
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יולי 2019, 23:47

אני מתעצל, כל הזמן אומר שבטלפון הבא אני אעשה את זה, אבל כבר לא החלפתי מלא שנים (עדיין עם 6) ואני לא מתכוון להחליף לדגם הקרוב לפי מה שראינו ממנו חיצונית... שנה הבאה אולי :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 יולי 2019, 17:30

DrKeo כתב:
bling כתב:
DrKeo כתב:

שחקתי איזה שעה עם קלייר והאמת שזה קצת מבאס כי הקטעים שמתחילים להפרד בין הריצה של כריס וקלייר הם בחצי השני של המשחק ומרגיש לי קצת מעפן לשחק שוב את ה-4-5 שעות הראשונות כדי להגיע לשם כששחקתי אותן כבר לפני ארבעה ימים. מעבר לזה מר X ממש אגרסיבי בריצה הזאת ופשוט לא נותן לי לחקור בשקט, זה קצת משגע אותי. אז החלטתי להניח את RE2 בצד ואולי לחזור אליו מתישהו שיבוא לי לשחק את ה-4 שעות הללו שוב.

אני עובר למטרו אקסודוס, מקווה שה-RT לא יחנוק לי ביצועים לגמרי. האמת שזה מצחיק, זה המשחק הראשון עם RT שאני משחק שהוא לא QUAKE RTX או איזה דמו אפילו שיש לי 2080RTX כמה חודשים.

אלו אחד הדברים שחששתי מהם לגבי הרימייק :/

באמת X הוא כזה מטרד? אני לא אוהב שאי אפשר לחקור קצת בנחת עם כמה שזה נשמע מטופש בהקשר למשחק אימה אבל רזי תמיד היה מבחינתי מתח לקראת אזור חדש אבל כמעט תמיד (למעט כמה רגעים ספציפיים) היה אפשר להיות רגוע לגבי חקירה ו backtracking. זה לא כיף אם הוא מציק ומתיש לעיתים קרובות, זה ממש פוגע באווירה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 19:15

bling כתב:
DrKeo כתב:
bling כתב:
DrKeo כתב:

אלו אחד הדברים שחששתי מהם לגבי הרימייק :/

באמת X הוא כזה מטרד? אני לא אוהב שאי אפשר לחקור קצת בנחת עם כמה שזה נשמע מטופש בהקשר למשחק אימה אבל רזי תמיד היה מבחינתי מתח לקראת אזור חדש אבל כמעט תמיד (למעט כמה רגעים ספציפיים) היה אפשר להיות רגוע לגבי חקירה ו backtracking. זה לא כיף אם הוא מציק ומתיש לעיתים קרובות, זה ממש פוגע באווירה.

תלוי מתי, אבל הגעתי לקטע עם קלייר שהוא פשוט בלתי נסבל. אני נכנס לחדר חדש לא חקור ובגלל שהוא רודף אחרי אז אני מסתער פנימה במקום לחקור בשקט. זה גם פוגע קצת באימה כי חלק מהקטע של re זה חקירה באוירה שקטה בסוג של מתח מתי משהו יקפוץ עליך ועם מר x אני מרגיש שאני פשוט נמלט כל בזמן. זה נחמד כקטע שנמשך 15 דקות, אבל להמלט במשך שעה+ כשהוא מופיע רנדומאלית סביבי? לא יודע, קצת פחות עושה לי את זה. בסיבוב הראשון עם כריס זה הרגיש בטעם.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים