במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 מרץ 2020, 23:46

כן לא נראה לי שאי פעם יהיה משחק fps רגיל בvr.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2020, 01:33

שחקתי באלכס שלושה שעות, אני עדין מתאושש פיזית, בכל זאת 3 שעות על הרגליים ולרגעים בסטרס :)

בסיכום מהיר - מדהים, ממש מדהים. הPR לא עושה למשחק צדק, הוא AAA ברמות הכי גבוהות שיש, הרמות של סנטה מוניקה ונוטידוג. בהחלט טפשר להגיד שvalve חזרה. אני יכול לחפור על המשחק, אבל בטח לא רוצים כאן ספויילרים אז אני רק אגיד שהגרפיקה ממש מעולה (ביחוד העבודת החומרים, כנראה הכי טובה שראיתי במשחק), הסאונד גם, הפיסיקה עלתה לרמה מאוד גבוהה כשהכל אנטרקטיבי לגמרי ורמות ההפקה ממש אבל ממש גבוהות, כמו ש-AAA צריך להיות. אז מי שפחד שזה איזה משחק VR נוסף, זה לא, זה אשכרה HL חדש. אני חושב שאם המשחק הזה היה עם גורדון במקום אלכס בכיף היו קוראים לו HL3.

אז נגיע לקטע שבאמת מעניין את כולם, איך הvr עובד. אז נתחיל בתנועה, אני בחרתי באפשרות הכי קיצונית, זאת שמפילה אנשים בבחילה. אפשר לנוע בחופשיות בחדר כמו בכל משחק room scale אבל בשלט השמאלי יש סוג של dpad, משטח מגע לחיץ, ואיתו זזים כמו בכל fps אחר, המקביל לסטיק השמאלי. התנועה תמיד ביחס לשלט, כלומר אם מצביעים קדימה ולוחצים שמאלה בdpad אז אלכס תעשה strafe שמאלה ביחס לשלט. בפעם הראשונה שעשיתי את זה, תנועה כשהגוף שלי סטאטי, כמעט נפלתי לאחור. המוח שלי לא קלט מה קורה, העולם זז אז הגוף שלי אבד איזון לאחור, כאילו לתת קונטרה לתנועה שהעיניים ראו. אבל אחרי 5 דק׳ התרגלתי ואחרי שעה כבר עשיתי circle strafing, מהלך שגומר את המוח מבחינת דיסונאנס בין העין לגוף. מהירות ההליכה סבירה, זה לא דום אבל גם לא זחילה, כמו נניח הליכה בfps שיש בו מצב הליכה וריצה. זה גם מתאים לקצב של משחק vr כי אלה לא משחקים שרצים בהם קדימה, מסתובבים לאט בסביבות וחוקרים כל מטר. בנוסף יש אלמנט שדרוג אז ממילא הופכים כל קופסה בסביבה בחיפוש אחרי שדרוגים. בשעה הראשונה מצאתי את עצמי מסתובב בחדר וזז רק כדי לאפס אותי מחדש במרכז החדר. אבל אחרי שעה כבר התחלתי לשחק כמו בכל fps, עומד במקום בלי לזוז ונותן לתנועה של הסטיק להזיז אותי לכל מקום כשאני משתמש בתנועות קטנות עם הגוף.

לשלטים של הvive יש כפתורי צד שנמעכים כשסוגרים את היד חזק על המוט, הפעולה הזאת גורמת לשלושת האצבעות התחתונות להסגר. הטריגר שולט באצבע המורה והמשטח למעלה על האגודל. זה עובד לא רע, מחקה פחות או יותר את היד האמיתית שמחזיקה בשלט. אז בהחלט אפשר ללחוץ על כפתורים עם האצבע המורה למשל.

סה״כ השליטת vr עובדת יופי בvive, היא דורשת קצת יותר מחשבה מהשלטי אינדקס שבהם התנועה היא וטבעית יותר, אבל בהחלט לא רע. בצורה מוזרה מה שדווקא הכי מפריע לי הוא השלטים הענקיים והבולטים של הvive. כשמשתמשים בנשק צריך לעשות רצף פעולות בכדי לטעון אותו. לדוגמה באקדח צריך ללחוץ על כפתור שמשחרר את המחסנית שנופלת לרצפה, לשלוח יד מאחורי הראש, לתפוס מחסנית, להכניס את המחסנית לאקדח ואז לתפוס את החלק העליון שלו ולנקור אותו. אתם יכולים לדמיין מה קורה כשהידיים צריכות לעשות אנטרקציה אחת עם השניה והשלטים כל כך גדולים, ביחוד שאיזה זומבי רץ לכיוונך ואתה עושה את זה בלחץ.

אז בנתיים חוויה מדהימה. אני 3 שעות בפנים, בפרק 3 (אין לי שמץ מתוך כמה) ואני נהנה מכל רגע. בהחלט חוויה מיוחדת, משהו שלא שחקתי בחיים שלי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מרץ 2020, 06:59

איזה כיף לשמוע! כמה חבל שהוא רק ל vr ורובנו המכריע לא נחווה אותו / נחווה אותו באיחור של עשור כנראה. בנוסף מבאס על כל הזמן שלא קיבלנו מהם משחק סינגל איכותי והם התעסקו במוניטזציה של כובעים וdota 2 (או כמו שגייב ניואל אמר בראיון ההוא?. "בואלב זה ממש לא חשוב להיות מעצב משחקי סינגל טוב").
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מרץ 2020, 08:29

תודה על הרשמים! נשמע מעולה.
הבנתי מהביקורות שאחרי שזה מתחיל ״לחזור על עצמו״ יש ״נקודת מפנה״ בעלילה וגם בגיימפליי, ושהמשחק באמת ארוך מספיק כך שאתה אולי רק בחמישית הדרך.
הקטעים של הבחילה קצת מלחיצים אותי אבל אם גם המח שלי יתרגל לזה רק אחרי שעה זה ישמח אותי מאוד. ואני מקווה גם שעד שיהיה לי VR אז אולי זה יהיה בקצב פריימים טוב יותר וזה יעזור בעניין הזה, לפחות קצת.

אגב, לHP הולכת לצאת קסדה חדשה עם חיישני Inside Out והיא פיתחה אותה בשיתוף עם מיקרוסופט וValve (אז אולי כן יהיה אלכס בXSX?). חוץ מזה אין עוד הרבה פרטים, רק טיזר:
https://techraptor.net/technology/news/ ... -and-valve
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 25 מרץ 2020, 10:32, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 מרץ 2020, 09:19

איזה כיף קיאו! שמח שאתה משחק אותו כמו שצריך עם הליכה מלאה והכל.

הוא אכן AAA לכל דבר, כולם מדגישים עד כמה הוא ממש מרשים טכנית.

השליטה נשמעת מסובכת קצת לפי התיאור שלך, ראיתי בסרטון של ג'ו שהוא עושה אצבע משולשת בתוך המשחק בעזרת תנועת אצבעות, השליטה אצלך מגיעה לרמות כאלה של דיוק או שזה קשור לאינדקס? אין לי מושג לגבי כל העולם הזה של ה VR.

מצטרף לקליימן שאמר שאנחנו בטח נחווה אותו רק עוד עשור שזה קצת חבל, מקווה שהטכנולוגיה תסגור את הפער מהתוכנה שוואלב סיפקו פה כדי שהיא תהפך לנגישה עבור כולנו.

אגב קליימן, למרות הציטוט הזה של גייב מסתבר שהם עדיין תותחי על במשחקי סינגל לאור הביקורות שהדבר הזה מקבל... ברור שכולם מהמרים על TLOU2 שלוקח את ה GOTY השנה וזה כנראה מה שיקרה אבל אני לא אופתע אם אלכס יגנוב לו לא מעט פרסים, בטח על ידי אתרים שיעריכו את הערך המוסף של ה VR.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מרץ 2020, 09:39

אההה זה ציטוט ישן, מן הסתם הם שינו סדרי עדיפויות. בתקופה ההיא הם התעסקו נטו במולטי וקשקושים אחרים.

לשאלתך, האצבע משולשת זה באינדקס כי שם יש חיישנים לכל אצבע
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 מרץ 2020, 10:42

אבל העובדה שהם עושים משחקים רק כמו שאיך הם רוצים ובתנאים שלהם, ולא כדי לצאת מידי חובה, מגדילה את הסיכויים שמה שהם עושים יתקבל באהדה גדולה.

הם פשוט היו צריכים להגיד את מה שהם אומרים עכשיו בראיונות, שנתיים אחרי יציאת Ep2. זה היה חוסך להם הרבה מרירות מצד השחקנים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 מרץ 2020, 12:29

אבל מי זה "הם"? מי שפיתח את המשחק זה לא החברה ההם של קמפו סנטו? פשוט וולוו רכשה אותם?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 מרץ 2020, 12:49

לא. ואלב כולה פיתחה את המשחק, כולל כמה אנשים שהגיעו ברכישה של קמפו סנטו. צוות הפיתוח של Alyx הוא הגדול ביותר שהיה לואלב.

ומה שרציתי להגיד מקודם, מה הפכתם להיות אנטי-לאסקין? ייקח 10 שנים שתשחקו במשחק? למה? בטח עוד שנתיים תהיה קסדת וויירלס במחיר בערך של קונסולה. מה הבעיה לקנות קסדה אז? ולדחות קניית פס5 או XBSX לכמה זמן. ובהינתן הרשמים של נדב, המשחק כנראה יעבוד בסדר גמור על אוקולוס ריפט והשלטים שלה והיא במחיר נורמלי עכשיו. גם האוקלוס קווסט עם הכאבל.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 מרץ 2020, 13:28

Kazz כתב:לא. ואלב כולה פיתחה את המשחק, כולל כמה אנשים שהגיעו ברכישה של קמפו סנטו. צוות הפיתוח של Alyx הוא הגדול ביותר שהיה לואלב.

ומה שרציתי להגיד מקודם, מה הפכתם להיות אנטי-לאסקין? ייקח 10 שנים שתשחקו במשחק? למה? בטח עוד שנתיים תהיה קסדת וויירלס במחיר בערך של קונסולה. מה הבעיה לקנות קסדה אז? ולדחות קניית פס5 או XBSX לכמה זמן. ובהינתן הרשמים של נדב, המשחק כנראה יעבוד בסדר גמור על אוקולוס ריפט והשלטים שלה והיא במחיר נורמלי עכשיו. גם האוקלוס קווסט עם הכאבל.

כי צריך גם לקנות חומרה מתאימה, גם קסדה, גם שלטים, וגם לפנות שטח בבית.
זה משהו שמתאים לפלח שוק מאוד מצומצם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 מרץ 2020, 13:36

קאז אף אחד לא ידחה קנייה של קונסולה בשביל לקנות קסדה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מרץ 2020, 13:44

אני כן! ;)
חוץ מזה שבטח לא יהיו הרבה משחקי חובה בשנה הראשונה...

אבל אני מסכים, לא הרבה יעשו זאת.
ואני אישית חושב ש״עשור״ זה רחוק, לפחות פה בפורום, בחמש שנים הקרובות מאוד יכול להיות שלרובנו כבר כן תהיה קסדה.
ומצד שני, קורונה... מי יודע אם לרובנו יהיה כסף לאכול בכלל ;)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 מרץ 2020, 13:50

הקסדה של HP נראית ממש טוב,לא שמעתי עליה עד עכשיו. כמו שאמרתי פעם,מבחינתי יש כמה דברים שצריכים לקרות לפני שאני קופץ ל-VR:
1.קסדות יותר קטנות ונוחות
2. רזולוצייה הרבה יותר גבוהה,מינימום UHD ונראה ש-HP לפחות בכיוון.
3. FOV הרבה יותר רחב
4. inside out tacking מדויק יותר ממה שקיים היום
5. בקרים עם שליטה ברמת האצבעות כסטנדרט
6. תמיכה ב-Virtual Link של נוידיה/כל סטנדרט אחר שיגיע לחיבור ההדסט עם חיבור אחד בלבד לאודיו וידאו ואינפוט של הבקרים.

כן,אלו הרבה דרישות,אבל אני חושב שחלק לא קטן מהן ימולא כבר בדור הבא של הקסדות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2020, 14:05

bling כתב:איזה כיף קיאו! שמח שאתה משחק אותו כמו שצריך עם הליכה מלאה והכל.

הוא אכן AAA לכל דבר, כולם מדגישים עד כמה הוא ממש מרשים טכנית.

השליטה נשמעת מסובכת קצת לפי התיאור שלך, ראיתי בסרטון של ג'ו שהוא עושה אצבע משולשת בתוך המשחק בעזרת תנועת אצבעות, השליטה אצלך מגיעה לרמות כאלה של דיוק או שזה קשור לאינדקס? אין לי מושג לגבי כל העולם הזה של ה VR.

מצטרף לקליימן שאמר שאנחנו בטח נחווה אותו רק עוד עשור שזה קצת חבל, מקווה שהטכנולוגיה תסגור את הפער מהתוכנה שוואלב סיפקו פה כדי שהיא תהפך לנגישה עבור כולנו.

אגב קליימן, למרות הציטוט הזה של גייב מסתבר שהם עדיין תותחי על במשחקי סינגל לאור הביקורות שהדבר הזה מקבל... ברור שכולם מהמרים על TLOU2 שלוקח את ה GOTY השנה וזה כנראה מה שיקרה אבל אני לא אופתע אם אלכס יגנוב לו לא מעט פרסים, בטח על ידי אתרים שיעריכו את הערך המוסף של ה VR.

אני לא יכול לעשות אצבע משולשת עם הVIVE, יש לי שליטה אנדבדואלית רק על האצבע המורה ועל האגודל. שלושת האצבעות האחרות מאוחדות יחד ב-VIVE. כלומר אם אתה מדמיין שמחזיקים את השלט כמו שלט MOVE, אז אם לוחצים בכוח על השלט עצמו, כלומר מחזקים את האחיזה, השלוש אצבעות התחתונות נסגרות (הזרת עד האצבע). אם לוחצים על הטריגר אז האצבע המורה נסגרת וכשמעבירים את האגודל על המשטח למעלה, האגודל של אלכס זזה. הכל אנלוגי, כלומר התנועה די עדינה ואפשר לעשות תנועות עדינות עם האצבעות. אבל זה ממש לא נחוץ, בסופו של דבר השימוש בידיים הוא בכף היד המלאה, אין באמת שימוש לאצבע אנדבידואלית מעבר לזה שזה מגניב.

בנוגע לשליטה הכללית, זה לא מסובך מדי. בסוף יש לך סטיק אנלוגי לזוז כמו בכל FPS פשוט לא צריך סטיק ימני, כי הרי אתה נמצא באמת בתוך הסביבה אז סיבוב של הראש או הגוף ממילא הופך את הסטיק הימני ללא נחוץ. וכן, זאת הרגשה ממש מוזרה כשאלכס הולכת ואתה במציאות עומד במקום, אבל אני דווקא ממש טוב עם הדברים האלה, לא מקבל סחרחורת או בחילה בקלות, אז זה זורם לי. זאת הסיבה שאני יכול להשתמש בשיטת שליטה הקצת יותר מסובכת, שבמקום שהסטיק יזיז את אלכס באופן יחסי לנקודת מבט שלך (כמו בכל FPS), הוא מזיז אותה ביחס לכיוון שאליו היד השמאלית שלי מצביעה. אני אוהב את זה יותר כי זה מנתק את הראש מהתנועה של הסטיק, כלומר נותן לי עוד דרגה של חופש. אני יכול להסתכל מסביב בזמן שאני מבצע תנועה רציפה קדימה, שזה הרבה יותר אמרסיבי.

אני משער שהדרך הכי קלה להקביל את זה למשהו היא דווקא המציאות. דמיין שבמציאות היה לך שלט ביד שמאל עם סטיק עליו ולכל כיוון שהיית מכוון אותו, הסטיק היה מזיז אותך בעולם ביחס לכיוון שאליו אתה מצביע. כלומר אם תצביע צפונה ותזיז את הסטיק קדימה, אתה תזוז צפונה, אם תזיז את הסטיק שמאלה, אתה תזוז מערבה וכך הלאה. ועל גבי זה אתה יכול גם להסתובב חופשי לגמרי, כמו בחיים האמיתיים, אבל הסטיק נועד לפצות על זה שבחיים האמיתיים אתה לא נמצא בסלון בגודל 2X2 :)

ובנוגע לצד הטכני, הוא עוצר נשימה, ממש. אין ספק שהוא רמה הרבה יותר גבוהה מהדור הנוכחי. אני משער שכבר עוד כמה שבועות נראה דברים מהדור הבא שמבישים אותו אבל אלכס נמצא לגמרי ברמה טכנית אחרת לגמרי ממה שאנחנו רגילים. יש שם עבודה חומרים מדהימים, הכי טובה שראיתי במשחק וידאו, ואנימציות ממש מעולות. גם אני חייב לציין שהם לקחו את כל הקטע של הקומביין משתמש ביצורים אורגנים ככלים לדרגה הבאה. למשל פתחתי קונסולת תקשורת של הקומביין, רואים מליון כאלה ב-HL2, אבל ב-VR כשרואים אותן מבפנים, אתה קולט שהכל שם מורכב מכל מני אברי פנים, חלקי מוח ואפילו היה שם חתיכת עכברש תקועה :)

קשה לתאר את רמות הפוליש של המשחק הזה, הם עושים דברים ממש חכמים מבחינת שליטה. לדוגמה, מה קורה כשאתה הולך לתוך קיר? הרי אתה במרחב האמיתי, גם אם יש קיר וירטואלי לפנך במציאות אתה עדין יכול ללכת לתוכו. אז הם עשו שברגע שאתה נכנס לתוך חפץ במשחק בצורה לא טבעית שכזו, פתאום הכל נעשה עמום והראיה שלך נחסמת, נראת כמו סוג של רשתית מדממת ומלאה וורידים, כך שזאת פעולה שאתה לגמרי לומד להמנע ממנה ומרגישה טבעית. הם גם עשו באזורים הראשונים המון כבלים על הרצפה בעיצוב של השלבים, שזה מגניב ברמות כי ב-VR אני כל הזמן דורך על הכבל של הקסדה כך שבמקום לשבור אמרסיה, זה דווקא מגביר. בקיצור, יש שם המון אבל המון דברים חכמים וגם אלמנטים של עיצוב ששום משחק AAA לא צריך לעשות אבל בגלל שהם ב-VR הם כן צריכים. למשל ברמת הפיסקה אתה יכול להתחיל לאסוף חפצים, לשים בארגז, "לפשפש" במדפים, לפתוח כל מגרה ולהציץ פנימה, אשכרה אין מקום לשום רמאות וחיתוך פינות. כל חדר וחדר במשחק הוא בעצם כמו אזור בעולם האמיתי שאתה יכול לחקור וזה די מדהים.

אפילו לא נכנסנו לעניינים של גיימפליי. למשל האקדח, כלומר משתמשים בו אשכרה כמו אקדח אמיתי. כן, זה כבר די סטנדרטי ב-VR אבל קשה להתגבר על זה שאתה אשכרה מחזיק אקדח ביד, אשכרה מכוון אותו כמו במציאות ויורה בחופשיות (ובהסטריה!). כלומר במקום סקיל של כיוון כוונת על אוייב, פתאום באלכס צריך אשכרה יכולות אמיתיות של ירי באקדח, כיוון אמיתי. זה אדיר, זה מלחיץ וזה כיף לא נורמאלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מרץ 2020, 14:38

תענוג... מי צריך מטווח :)
אגב, תלונה ששמעתי עליו היא שאין נזק Melee, זאת אומרת שאתה אמנם יכול להיעזר בחפצים כדי להגן על עצמך, אבל אם תזרוק אותם על מישהו או תרביץ לו איתם - זה לא עושה נזק. קצת חבל שאין נשק כזה שאתה יכול להרביץ או לדקור איתו, זה ממש מגניב במשחקים אחרים. שלא נדבר שזה מאוד ״אייקוני״ בהאלף לייף (קרואובר).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2020, 14:48

Laskin כתב:תענוג... מי צריך מטווח :)
אגב, תלונה ששמעתי עליו היא שאין נזק Melee, זאת אומרת שאתה אמנם יכול להיעזר בחפצים כדי להגן על עצמך, אבל אם תזרוק אותם על מישהו או תרביץ לו איתם - זה לא עושה נזק. קצת חבל שאין נשק כזה שאתה יכול להרביץ או לדקור איתו, זה ממש מגניב במשחקים אחרים. שלא נדבר שזה מאוד ״אייקוני״ בהאלף לייף (קרואובר).

כן, אלכס מאוד חלשה. בhl אתה לוחץ e ואתה מרים חבית או כל עצם אחר בעולם. באלכס הפיסיקה הרבה יותר ראליסטית, אתה יכול להרים דברים עם יד אחת או שתי ידיים. נניח פחית צבע אפשר להרים ביד, חבית דורשת שתי ידיים והכל מבוסס פיסיקה ברמה ממש גבוהה. אבל אלכס כל כך חלשה שזה כמעט בלתי אפשרי לגרור גופה. זריקה של חבית זה מטר או שניים קדימה, כמו שהיית מצליח במציאות, זה לא טס כמו טיל כמו בhl2.

הייתי אתמול במצב סוריאליסטי שניסיתי להכנס לחלון אבל הוא היה גבוה מדי והייתה עליו גופה, אז התחלתי למשוך אותה בידיים וניסיתי להפיל אותה. תזכור שזה vr, אז ממש תפסתי עם עם יד אחת את הראש ועם השניה במותניים וניסיתי להפיל אותה למטה. אחרי שהפלתי, ראיתי ארגז ליד אז רציתי לשים אותו מתחת לחלון כמדרגה. הבעיה היא שהגופה הייתה בדרך. אז בכל יד תפסתי יד של הגופה והתחלתי לגרור אותה על הרצפה. רק תדמיין מישהו מסתכל עלי מבחוץ, עושה פנטומימה של גרירת גופה על הרצפה. לגמרי סוריאליסטי.

בכל מקרה זה לגמרי נכון, מילי הוא לא נשק, הוא יותר כלי התחמקות. לדוגמה היה קטע ששמעתי headcrab מתקרב. אז הלכתי לפח אשפה שהיה לידי, לקחתי ממנו את המכסה והשתמשתי בו בתור מגן. כשהheadcrab קפץ עלי, חבטתי בו עם המכסה של הפח הצידה. האמת שאלכס כל כך חלשה, שאפילו לוחות עץ שחוסמים דלתות אי אפשר לשבור במילי, צריך לירות בהן וזה ממש מבאס כי יש בhard (רמת קושי 4 מתוך 4. יש רמה 1 שנקראת ״story mode״) מחסור תחמושת סטייל RE וכל כדור הוא יקר. עוד משהו מעניין, מחסנית היא מחסניתה כמו במציאות. כלומר אתה לא יכול לעשות reload אחרי שירית כדור אחד כי אם תעשה, כל שאר הכדורים במחסנית ילכו לעזאזל. המחסניות הן ממש עצם פיזי שמכיל את הכדורים, כשהמחסנית נופלת לרצפה הכדורים נופלים איתה. אגב, בגלל שזה עצם פיזי, אם הוצאת מחסנית חצי מלאה, אתה עדין יכול להרים אותה ולדחוף אותה לאקדח.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 מרץ 2020, 15:34

bling כתב:קאז אף אחד לא ידחה קנייה של קונסולה בשביל לקנות קסדה.

מי שגם ככה שחקן פיסי בעיקרו ורוצה לשחק ב HL:A אז כן ישקול זאת. לקנות כרטיס/מעבד חדש הוא בכל אופן מתכנן לקנות ברגע שהקונסולות ייצאו וייעלו את הדרישות.
אין שום סיבה ששחקן מסוג זה לא יוכל לקנות קסדה טובה בעשר(!) שנים הבאות.

נדב, איך השידרוגים של האקדח עובדים ומה הם? מה ההסבר שנותנים לכך שאתה שם אקדח שלך (?) במתקן שמיועד לנשקים של חיילי הקומביין?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2020, 15:44

Kazz כתב:
bling כתב:קאז אף אחד לא ידחה קנייה של קונסולה בשביל לקנות קסדה.

מי שגם ככה שחקן פיסי בעיקרו ורוצה לשחק ב HL:A אז כן ישקול זאת. לקנות כרטיס/מעבד חדש הוא בכל אופן מתכנן לקנות ברגע שהקונסולות ייצאו וייעלו את הדרישות.
אין שום סיבה ששחקן מסוג זה לא יוכל לקנות קסדה טובה בעשר(!) שנים הבאות.

נדב, איך השידרוגים של האקדח עובדים ומה הם? מה ההסבר שנותנים לכך שאתה שם אקדח שלך (?) במתקן שמיועד לנשקים של חיילי הקומביין?

בעולם מפוזרות דסקיות, הן נראות כמו הליבה בחזה של אירונמן, וזה בעצם מה שאתה סורק בעולם למצא, סוג של לוט. אחרי זה בעמדות מיוחדות של הקומביין אפשר להכניס את האקדח ובפאנל לקנות שדרוג. התירוץ עלילתי הוא שהבחור שאיתך באוזניה ששכחתי את שמו (רואים אותו בכל החומר השיווקי של המשחק, מהנדס מוזר שכזה) פורץ ועושה מודיפיקציה למכשיר. אם אני זוכר נכון גם הייתי צריך למצא רכיב ולהכניס אותו לשולחן עבודה הזה.

בנתיים ראיתי רק 4 שדרוגים לאקדח, אני זוכר בעל פה שלושה מהם. אחד היה כוונת ריפלקס (וזה ממש מגניב כי אתה אשכרה מכוון אקדח בין כוונות כמו במציאות אז נקודת לייזר היא ממש שימושית, ביחוד לירי מרחוק. במציאות לא קל לפגוע מ50 מטרים), השני גורם לאקדח לירות בפרצים של שלוש והאחרון היה הגדלת נפח של המחסנית. אני חושב שהרביעי היה יעול בזבוז התחמושת של האקדח אבל אל תתפוס אותי במילה. הצלחתי לעשות שדרוג אחד בנתיים, בחרתי בכוונת ריפלקס.

כבר מצאתי נשק חדש אבל לא הגעתי עדין לשולחן חדש בכדי לראות מה השדרוגים שלו.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 מרץ 2020, 16:01

והאקדח שאתה מתחיל איתו הוא של המחתרת נכון? זה לא שגנבו את האקדח מחייל קומביין. מוזר שעמדה של קומביין תקבל את הנשק ויהיה אפשר לעשות שינויים.
מעניין אותי גם אם בסוף יקרה משהו שיינסה להסביר למה הכפפות לא קיימות ב HL2 ויכלו לעשות רק נשק גדול כמו הגראביטי גאן.

יש כבר עדכון ראשון למשחק שמוסיף עוד אופציה להסתובב. אולי תנסה גם את זה.

https://www.eurogamer.net/articles/2020 ... complaints

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מרץ 2020, 16:05

DrKeo כתב:
Laskin כתב:תענוג... מי צריך מטווח :)

כן, אלכס מאוד חלשה. בhl אתה לוחץ e ואתה מרים חבית או כל עצם אחר בעולם. באלכס הפיסיקה הרבה יותר ראליסטית, אתה יכול להרים דברים עם יד אחת או שתי ידיים. נניח פחית צבע אפשר להרים ביד, חבית דורשת שתי ידיים והכל מבוסס פיסיקה ברמה ממש גבוהה. אבל אלכס כל כך חלשה שזה כמעט בלתי אפשרי לגרור גופה. זריקה של חבית זה מטר או שניים קדימה, כמו שהיית מצליח במציאות, זה לא טס כמו טיל כמו בhl2.

הייתי אתמול במצב סוריאליסטי שניסיתי להכנס לחלון אבל הוא היה גבוה מדי והייתה עליו גופה, אז התחלתי למשוך אותה בידיים וניסיתי להפיל אותה. תזכור שזה vr, אז ממש תפסתי עם עם יד אחת את הראש ועם השניה במותניים וניסיתי להפיל אותה למטה. אחרי שהפלתי, ראיתי ארגז ליד אז רציתי לשים אותו מתחת לחלון כמדרגה. הבעיה היא שהגופה הייתה בדרך. אז בכל יד תפסתי יד של הגופה והתחלתי לגרור אותה על הרצפה. רק תדמיין מישהו מסתכל עלי מבחוץ, עושה פנטומימה של גרירת גופה על הרצפה. לגמרי סוריאליסטי.

בכל מקרה זה לגמרי נכון, מילי הוא לא נשק, הוא יותר כלי התחמקות. לדוגמה היה קטע ששמעתי headcrab מתקרב. אז הלכתי לפח אשפה שהיה לידי, לקחתי ממנו את המכסה והשתמשתי בו בתור מגן. כשהheadcrab קפץ עלי, חבטתי בו עם המכסה של הפח הצידה. האמת שאלכס כל כך חלשה, שאפילו לוחות עץ שחוסמים דלתות אי אפשר לשבור במילי, צריך לירות בהן וזה ממש מבאס כי יש בhard (רמת קושי 4 מתוך 4. יש רמה 1 שנקראת ״story mode״) מחסור תחמושת סטייל RE וכל כדור הוא יקר. עוד משהו מעניין, מחסנית היא מחסניתה כמו במציאות. כלומר אתה לא יכול לעשות reload אחרי שירית כדור אחד כי אם תעשה, כל שאר הכדורים במחסנית ילכו לעזאזל. המחסניות הן ממש עצם פיזי שמכיל את הכדורים, כשהמחסנית נופלת לרצפה הכדורים נופלים איתה. אגב, בגלל שזה עצם פיזי, אם הוצאת מחסנית חצי מלאה, אתה עדין יכול להרים אותה ולדחוף אותה לאקדח.

דווקא ראיתי סרטונים שמוציאים לוחות עץ שחוסמים דלתות עם הידיים, פשוט צריך 2 ידיים ולפעמים לדחוף ולא למשוך, בהתאם לכיוון שבהם הם נמצאים. אולי זה לא נכון לכל המקרים, אבל נראה לי שאתה פיספסת את זה פשוט.

קיצר באסה שאין נשקים Melee אבל מניח שצריך לשמור משהו למשחק הבא :)

בכל מקרה הכל נשמע לי כמו חלום... אולי תחליף איתי מחשב + ערכת VR בתמורה לפס4 פרו לאיזה שבועיים? ;)
בקצב בזה אני כן קונה את הרימייק של פפ7, אין לי עוד הרבה משחקי בקלוג שבא לי לשחק בהם כרגע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2020, 16:56

Kazz כתב:והאקדח שאתה מתחיל איתו הוא של המחתרת נכון? זה לא שגנבו את האקדח מחייל קומביין. מוזר שעמדה של קומביין תקבל את הנשק ויהיה אפשר לעשות שינויים.
מעניין אותי גם אם בסוף יקרה משהו שיינסה להסביר למה הכפפות לא קיימות ב HL2 ויכלו לעשות רק נשק גדול כמו הגראביטי גאן.

יש כבר עדכון ראשון למשחק שמוסיף עוד אופציה להסתובב. אולי תנסה גם את זה.

https://www.eurogamer.net/articles/2020 ... complaints

כן, האקדח של המהנדס הזה שמלווה אותך באוזניה. בנוגע לכפפות, אני לא חושב שצריך להסביר את זה כי הגראווטי גאן כל כך הרבה יותר עוצמתי מהן שזה מרגיש כאילו הוא אבולוציה טבעית שלהן.

בנוגע לעדכון, זה יותר נועד לאנשים שמשחקים בישיבה כי הם לא יכולים לעשות 180. אני משחק בroom scale אז אין לי בעיה, אני מסתובב חופשי. האמת שזה די מרגיז כשאני לוחץ בטעות על הכפתור סיבוב, זה ממש מרגיז כשמשחקים בroomscale. נבדוק אם אפשר לבטל את זה.

לאסקין, יש מצב שיצאתי חומוס. ראבק, בזבזתי איזה 20 כדורים על לוחות עץ :/
אני לא מבין איך לא ניסיתי את זה, רק ניסיתי לשבור אותם בעזרת מכות עם עצמים בעולם. ולחשוב שהרמתי לא מעט לוחות עץ כאלה במשחק, למשל בכדי לתקוע אותן בגלגל שיניים בכדי לעצור מנגנון.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 מרץ 2020, 16:57

אין מה לאמר קיאו התיאורים שלך נשמעים מדהימים, כל כך אימרסיבי ורק ההרגשה של לירות באקדח אמיתי במשחק AAA נורמלי כבר מרגשת.

התיאור שלך של הפנטומימה של הסחיבת גופה שעשע אותי, באמת כל עצם מגיב בצורה כזו כמו שהיית מצפה? כאילו מה, לגופות של אויבים יש נקודות מגע על כל חלק אפשרי בגוף ואתה יכול לתפוס אותם בכל צורה? זה נשמעת כמו פיסיקה מאוד מתקדמת.

מאוד אינטנסיבי העסק נשמע, זה לא מרגיש לפעמים טו מאץ׳, כאילו זה לא נעשה טרחני מדי כל האימרסיביות הזאת והפנטומימות? :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2020, 17:13

bling כתב:אין מה לאמר קיאו התיאורים שלך נשמעים מדהימים, כל כך אימרסיבי ורק ההרגשה של לירות באקדח אמיתי במשחק AAA נורמלי כבר מרגשת.

התיאור שלך של הפנטומימה של הסחיבת גופה שעשע אותי, באמת כל עצם מגיב בצורה כזו כמו שהיית מצפה? כאילו מה, לגופות של אויבים יש נקודות מגע על כל חלק אפשרי בגוף ואתה יכול לתפוס אותם בכל צורה? זה נשמעת כמו פיסיקה מאוד מתקדמת.

מאוד אינטנסיבי העסק נשמע, זה לא מרגיש לפעמים טו מאץ׳, כאילו זה לא נעשה טרחני מדי כל האימרסיביות הזאת והפנטומימות? :)

הפיסיקה ממש ברמה גבוהה, כולל בדים וניירות רכים וכדומה. למשל היה עיתון על ספסל ובניגוד לhl2, הטקסטורות כל כך חדות שיכלתי לקרא בו 3 טורים שלמים. זה מצחיק, אני מחזיק עיתון, מקרב לפנים ומנסה לקרא ובלל שהוא רך הוא כל הזמן זז לי. בסוף הנחתי אותו על ספסל והתישבתי בישיבה מזרחית ופשוט ישבתי וקראתי 5 דק׳ עיתון. המשחק מתרחש 5 שנים לפני hl2 אז יש שם כל מני כתבות על ד״ר ברין ואיך הוא הולך לעשות משא ומתן עם הקומביין או על המצב בבתי החולים וכדומה. בכלליות תופסים המון מהעולם, למשל מצאתי גלובוס בדירה של אלכס וממש אפשר לראות עליו איזה מדינות נמחקו לגמרי מהמפה.

אז בנוגע לפיסיקה, הידיים שלך יכולות לגעת בכל דבר ואם אתה סוגר את האצבעות, היד ננעלת/תופסת את הדבר. הכל מחולק לתת חלקים מבוססי פיסיקה. למשל כשראיתי לראשונה גופה שירד לה מהראש הheadcrab, המודל שלה היה מדהים ומאוד גורי. אז תפסתי את הראש עם היד והטתי אותו לאחור וממש הצלחתי להסתכל לו לתוך הלוע. בגלל דברים כאלה הרמת פירוט פשוט פסיכית, כולל חלל הפה הפנימי של אוייב שמת.

זה יותר מפורט מכל משחק קיים, אבל זה גם מדגיש את החוסרים. למשל מצאתי מזוודה, אבל לא הצלחתי לתפוס את הידית שלה בנפרד. כלומר הדברים לא מחולקים למספיק תת רכיבים, אבל בהחלט יותר מפורטים מכל משחק אחרי קיים.

מכיר את זה שמשחקים כמו זלדה של לפני 10 שנים הרגישו מכאנים? שנגיד שם קופסה או מים הרגישו כמו משהו סופר מגבל שזז על מסילה ויש להם מקום נורא ספציפי שהם נכנסים אליו? איך המשחקים האלה התחילו להרגיש מיושנים כשהפס3 וה360 התחילו לבסס משחקים על פיסיקה והכל נעשה דינאמי יותר? אז ככה אלכס מרגיש ביחס למשחקים מודרנים. הכל כל כך מבוסס פיסיקה ודינמיקה אמיתית, דברים מתפקדים כמו שאתה מצפה שהם יתפקדו, לא כמו משחק וידאו, וזה גורם לדברים כמו ״תלחץ על x ליד הידית״ להראות מאוד מלכותיים.

לא צריך להגזים כמובן, זה לא מצב ״אני לא יכול לחזור יותר לאחור״, אבל זה כן חוויה שונה מכל מה שחוויתי עד היום.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 מרץ 2020, 18:50

דווקא נשמע מספיק מדהים לפי התיאור שלך שאמור להיות קשה לחזור אחורה. אני מנחש שזה לא המצב בגלל שהחוויה של ה VR עדיין מסורבלת יחסית ולא מלוטשת מבחינת הציוד, כשזה יהיה נגיש, מידי, מלוטש וקל לשימוש אז בטח יהיה קשה לחזור אחורה, אבל זה כבר עסק לעוד כמה שנים טובות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2020, 19:01

bling כתב:דווקא נשמע מספיק מדהים לפי התיאור שלך שאמור להיות קשה לחזור אחורה. אני מנחש שזה לא המצב בגלל שהחוויה של ה VR עדיין מסורבלת יחסית ולא מלוטשת מבחינת הציוד, כשזה יהיה נגיש, מידי, מלוטש וקל לשימוש אז בטח יהיה קשה לחזור אחורה, אבל זה כבר עסק לעוד כמה שנים טובות.

אם זה היה אלחוטי ועם אפס מאמץ? כן, מאוד קשה לחזור לאחור. אני חושב שמה שאלכס מוכיח הוא שאפשר לעשות משחק aaa איכותי בvr בלי מגבלות מיוחדות. כלומר כן, דום איטרנל לעולם לא יהיה רלוונטי באמת, אבל זה מציג את vr כפלטפורמה ולידית. עכשיו רק צריך שהמחיר ירד והטכנולוגיה תשתפר. האמת? אם הייתי יכול לעשות את זה יש מצב שאלכס היה גורם לי להוציא 750$ לאינדקס + שלטי אינדקס. סוג של קילר אפ.

אגב, זאת הדגמה די טובה לאיך שהאנטרקציה של הידיים עובדת:

אה, ורק רציתי להגיד שמשחק סולס בגוף ראשון שבנוי מאפס לvr זה כנראה יהיה דבר מדהים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 30 אורחים