במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Laskin » 26 יוני 2020, 18:16

מסכים איתך לגמרי פייג׳...
רק שאני כן רוצה המשך עכשיו, מאוד... כאילו, לא ״עכשיו״, אבל אחרי איזה משחק ״כיפי״ כמו שאמרת, ואולי גם רק בדור הבא, כדי שיתבשל להם הסיפור כמו שצריך, ושנקבל משחק עם RT נורמלי, כי אני ממש בספק אם זה יקרה בדור הקרוב

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 יוני 2020, 21:09

מחשבות ראשונות על TLOU Part II, כחמש שעות בתוך המשחק. 'יום ראשון' באיזור הפתוח הראשון.

כמה דברים כלליים על המשחקיות ומכניקות:

מלבד מה שמסתמן כריבוי באיזורים אופציונליים בנתיים זה מרגיש כמו tlou 1.5. מצער לראות את החולשות של המשחק הראשון חוזרות בדמות אותה מערכת שדרוג נשקים ודמות. שילוב של משאבים מועטים ועמדות workbench שוב תפגע בשימוש נרחב בנשקים שאקבל בעתיד (עדיף להמשיך ולשדרג את הנשקים שיש לך מההתחלה במקום כזה שמצאת אחרי חצי משחק). יכול להיות שמניין השדרוגים לכל נשק פחת, אולי זה יעזור. ובנתיים לא ראיתי משהו שרומז גם על צורך בלמצוא רמות טולקיט לשדרוגים.

מערכת שדרוג הדמות מיותרת, עצלה וחסרת כל דמיון. זה לא צריך להיות במשחק. 'מהירות הליכה גבוהה יותר במצב listen' זה חרטה ברטה. לקחתם מערכת, שמתם עליה מגבלה שרירותית מעצבנת ואז שמתם unlock כדי להיפטר מהמגבלה. ועוד שדרוג מהירות פעמיים. אותו דבר לגבי 'חבישה מהירה יותר'. שדרוגים טובים צריכים להיות שדרוגים שמעניקים משהו חדש ולא 'X% יותר מהר ממה שיש לך'. אני לא זוכר שזה היה כך במשחק הראשון, אבל עכשיו שדרוג יכולות הדמות הן באופן לינארי. אי אפשר לשדרג את הדבר הבא בלי לעשות את הקודם - אז גם אין את אלמנט הבחירה והטרייד-אוף לשיקול השחקן.

כמובן שאין הגיון נראטיבי למה הדמות והנשקים צריכים להתחיל מאפס אחרי שכבר עברתי משחק. מתי יבוא משחק ההמשך שישלוף את הנתונים שלי מהקודם ויתחיל אותי עם מצב השדרוגים שהיה לי? למה אני צריך להתחיל עם נשקים בלי כלום? למה שדמויות שחיות בעולם הזה שנים ושרדו, נאבקו והרגו מצויידות עם נשקים ברמה אפס?

דיעה לא-פרטנית על הסיפור עד כה, בכל זאת אשים כספויילר:
ספויילר: הצג
נלקחו החלטות שאפשר להגיד עליהן שהן אמיצות. אתן למשחק לנסות לשכנע אותי שהן גם חכמות ומשרתות את הסיפור בצורה הכי טובה. לדעתי הן מצמצמות את הפוטנציאל העלילתי ואת הדינמיקות בין הדמויות של העולם הזה.

עוד משהו: מאכזב שאין רי-קאפ למשחק הראשון שזמין בתפריט. בכיף אפשר לעשות משהו בן 10 דקות שמראה את מאורעות המשחק הראשון.

האפשרות להגדיל את גופן הכתוביות מבורכת. חבל שרואים שלא הקודשה לזה מחשב מההתחלה (שורה ארוכה של דיאלוג שלמשל נגמרת במילה up, כל השורה מוצגת מלבד המילה האחרונה, שבשבילה צריך להציג אותה אחרי שהמשפט נעלם כבר מהמסך). היו צריכים להוסיף עוד גודל בין הכי גדול לבינוני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 יוני 2020, 23:00

לגבי הריקאפ, לא ספוילר של ממש אבל בכל זאת רק קאז ומי ששיחק בו:

יש לך משהו כזה בהתחלה ממש... כל מה שחשוב לסיפור של המשחק הזה, לפחות.

לגבי התלונות על מערכת השדרוג והסקילז - מסכים לגמרי, אבל זה בכל זאת משחק, אז רוצים לתת תחושה של התקדמות, ואמור להיות די ריאליסטי, אז אין המון לאן לקחת את זה.
אני ממש מקווה שGOW הבא, למשל, לא ייפול לתוך זה גם כן, אלא רק יבנו על מה שכבר קיים (*אהם*כפתור קפיצה*אהם*). אבל במשחק כמו TLOU כל מה שקשור ל״יכולות״ של הדמות זה יותר מובן למה אין פה ״מעוף״, ופשוט עושים פעולות במהירות גבוהה יותר, מייעלים את הקראפטינג ושיט כזה.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 26 יוני 2020, 23:09, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 26 יוני 2020, 23:06

אני גם לא ממש הבנתי מה כל כך דחוף בריקאפ בהתחשב במה שלאסקין ציין..ממש מיותר,בייחוד כשהסיפור של המשחק הראשון הוא מאוד פשוט בבסיסו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 יוני 2020, 23:36

Kazz כתב:
מלבד מה שמסתמן כריבוי באיזורים אופציונליים בנתיים זה מרגיש כמו tlou 1.5. מצער לראות את החולשות של המשחק הראשון חוזרות בדמות אותה מערכת שדרוג נשקים ודמות. שילוב של משאבים מועטים ועמדות workbench שוב תפגע בשימוש נרחב בנשקים שאקבל בעתיד (עדיף להמשיך ולשדרג את הנשקים שיש לך מההתחלה במקום כזה שמצאת אחרי חצי משחק). יכול להיות שמניין השדרוגים לכל נשק פחת, אולי זה יעזור. ובנתיים לא ראיתי משהו שרומז גם על צורך בלמצוא רמות טולקיט לשדרוגים.

משאבים מועטים זאת לא בעיה במשחק הזה (אם אתה משום מה רואה בזה בעיה במשחק הישרדות). אני גם חשבתי ככה בהתחלה אבל מסתבר שרק בשעות הראשונות אתה אולי תרגיש את זה, אחר כך ולאורך כל המשחק המלאי תחמושת שלך יהיה די מלא בשביל לשחק כמו רמבו ואם תקפיד לסרוק את הסביבה יהיה לך גם מספיק משאבים בשביל לעשות את השידרוגים המהותיים בכל נשק, למרות שכך או כך אני לא רואה איך זה מוריד מהערך שלהם, הם מספיק שונים ומשרתים פונקציות שונות בשביל שאתה תרצה להשתמש בהם בלי קשר לאם יש או אין להם +30 יציבות או מה שזה לא יהיה.

מעבר לזה סיימתי אותו היום, אבל אני עייף אז נכתוב עליו קצת מחר:)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 יוני 2020, 14:48

חזרתי לשחק קצת ב wargroove. חוזר על ההמלצה שלי למי אוהב משחקי טקטיקה כמו אדוונס ווארס. משחק במצב ארקייד ובמצב פאזל. המון תוכן יש במשחק.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 יוני 2020, 16:36

אז ככה, לדעתי מדובר בגיימפלי הכי טוב במשחק של נוטי דוג, יותר טוב ממה שאני מצפה לקבל מחוויות סינמטיות מהסוג הזה. אני פתאום אפילו מוצא את עצמי קצת מתבאס שהם ביטלו או דחו את המולטיפלייר, כי בהחלט מדגדג לי לשחק עוד.. ורק על זה נוטי דוג קפצו מדרגה מבחינתי אחרי המשחק הזה, ערכי הפקה וכתיבת דמויות כבר ידענו שהם עושים טוב.
אין כאן משהו מיוחד, אבל השילוב של כל מיני אלמנטים קטנים יוצרים אחלה גיימפלי. זה מתחיל בעיצוב של הארנות שהוא לא מעט פעמים רב שכבתי, עם כמה קומות, מה שמנצל היטב את היכולת החדשה שלך לקפוץ, אבל בכלל הכל מאוד דינמי אתה גם תזחל על הרצפה, תעבור בחורים צרים בקירות, תשבור זכוכית בשביל לדלג מעל מחסה, ולפעמים תעשה את כל זה בקרב אחד. זה ממשיך עם האימפקט והאודיו של כל נשק, הזרימה של האנימציות, התגובתיות של הסביבה - אמנם לא בדיוק כמו בדמו e3 שלהם, אבל כן למשל יצא לי לעשות פינישר עם הנשק mele על אחד האויבים והעפתי אותו על חלון זכוכית שנשבר, מה שהיה מגניב לחלוטין. בכלל זה שאפשר לשבור כמעט כל זכוכית במשחק זה כאילו משהו קטן אבל מאוד אהבתי, הם אמנם עיצבו חלקים מהחקירה, פאזלים והלוטינג סביב זה אבל לדעתי היה שם (וגם עם החבל) פוטנציאל לעשות יותר. סטודיו עם אוריינטציה יותר "זלדאית" היה חוגג על זה. אבל כאמור השילוב של ה jump dodge ו prone בארסנל מוסיף לדינמיות ואם יש לך קצת מעוף אתה גם יכול להשתמש באחרון אחרי ספרינט בשביל לעשות זינוקים של מקס פיין לעניים, משהו שהמשחק לא ממש מסביר לך אבל מצאתי מאוד מהנה לנסות לשלב בקרבות בשביל לתסרט גיימפלי מהסוג ששווה גיפים. ה dodge כן הופך את המשחק לקל יותר, אבל הטריידאוף של הדינמיות שווה את זה.

בהמשך להודעות קודמות שלי, הבאלנס של התחמושות זה משהו שהעסיק אותי כל המשחק. התחושה שכל כדור הוא קריטי, שלפעמים אתה פשוט צריך לדלג על אויבים בשביל לשרוד, אלה דברים שלא ממש היו קיימים עבורי לאורך רוב המשחק, דברים שכן היו במשחק הראשון (ברמה המקבילה לפחות) או כך לפחות אני זוכר את החוויה שלי איתו. אני מסוג השחקנים שסורק כל מילימטר בסביבה אז אולי מי שרק רץ קדימה יקבל חוויה שונה. אבל הגיימפלי מרגיש כל כך טוב במשחק השני שאתה כן רציתי לשחק עם כל הכלים האלה באופן יותר נרחב, זה גם יותר מתאים תמטית, אתה יותר צייד מניצוד. אבל יש לי הרגשה שעל הרמה הכי גבוהה ייתכן ומסתתרת החווית tlou2 האולטימטיבית שמשלבת בין האלמנטים ההישרדותיים של המשחק הראשון לאקשן המשופר של המשחק השני, וזה משהו שאני בהחלט ירצה לבדוק אבל אולי נשמור את הריצה הזאת לפס5 וטלוויזיה חדשה עם 4k ו hdr, זה יהיה אחלה תירוץ.

ברמה הטכנית שווה לציין את האודיו שתורם המון לאווירה המלחיצה הכללית, הטווח דינמי, הפרטים הקטנים, הסראונד (שזה ספציפית משהו שהרבה משחקים גדולים אחרים נכשלים בו או סתם זורקים זין משום מה), הכל נעשה בצורה מאוד טובה. הגרפיקה מן הסתם מאוד מרשימה, אבל ספציפית התרשמתי מההשקעה בסביבות המאוד מפורטות והגיוון שלהם בתוך המבנים, משהו שבקלות יכול לחזור על עצמו בהתחשב בתפאורה הפוסט אפוקליפטית, אבל יש כל מיני פרטים קטנים שנותנים ייחודיות גם לסתם בתים לא חשובים שאתה עובר בהם ואני מעריך דברים כאלה.

בקשר לסיפור, אפשר לרדת לכל מיני פרטים בשיחת ספויילרים, אבל בגדול אהבתי אותו, למרות שברור לי עכשיו למה אין קונצנזוס עליו. לגבי כל מיני עניינים במחלוקת, אני חושב שדרוקמן נגע בכמעט כל ניואנס במלחמת התרבות של ארה"ב, לפעמים גם בחצי משפט של איזה דמות שבקושי שמים לב, אבל ברור שיש לו מסרים להעביר וזה לגיטימי. בקשר לחלקים הלהטב"ים חשבתי שזה היה עשוי בצורה טובה וטבעית. היה גם חלק אחר שעוסק בנושא אחר, באופן פחות מפורש וכזה שאני מניח שעבר לרוב האנשים מעל הראש, ואותו הערכתי הרבה פחות... זה אפילו קצת הרעיל לי את המחשבה סביב המשחק מאז שסיימתי אותו וגרם לי להתרכז בו בצורה מוגזמת ביחס לחשיבות שלו במשחק. אבל מילא, סה"כ מדובר ביצירה מרשימה ביותר.

קצת מצחיק שברשמים הראשונים שלי על המשחק כתבתי על כך שהם פיספסו רגע של mgs2, זה היה לפני שהם נתנו לי לשחק חצי משחק עם דמות אחרת:) מעניין אותי לשמוע, הופתעתם שהגעתם לנקודה הזאת במשחק? אני רק שואל בגלל שהצלחתי להרוס לעצמי את הקטע הזה.. חיפשת מידע על אחד השידרוגים בקשת של אלי, דובר על כוונת שמסמנת מרחק של אויבים או משהו כזה ולא הבנתי בדיוק למה הכוונה אז הגעתי לדף שעוסק בכל הנשקים, ושם גיליתי מה שגיליתי על החצי השני של המשחק.. הרגשתי כ"כ מטומטם אחרי זה כי גם הייתה אזהרת ספויילרים אחרי הנשקים של אלי, אבל המשכתי לגלגל למטה.. וזה אשכרה היה חצי שעה לפני שהגעתי לקטע הזה במשחק.
אחרי זה ניסיתי לחשוב על זה ואמרתי לעצמי שוואלה כבר נתנו לנו לשחק איתה בתחילת המשחק אז כמה זה כבר באמת היה מפתיע אותי? לא יודע, אני לפחות לא יכול לענות על זה לצערי :lol:

בכל מקרה, אני מניח שביחד עם מוות של ג'ואל זה מה שהסעיר את האינטרנט, ששיחקנו חצי משחק מהפרספקטיבה של מי שרצחה דמות אהובה?

ולא יודע אם זה רק אני, אבל כל הקונפליקט בין הפלגים במשחק זה הסכסוך הישראלי-פלסטיני, כן? אם החיילים המאובזרים מכף רגל ועד ראש שחיים במתחם מרשים ביחס לדתיים הפאנטים מהכפר עם הנחיתות הטכנולוגית שעושים לוחמת גרילה או הילד שנתן את הגרסא שלו ל"דת של שלום שנחטפה ע"י טרוריסטים" לא שכנע אותכם, אז אוון נותן שם איזה משפט על זה שנשבר לו הזין להילחם על אדמה שלא מעניינת אותו או משהו בסגנון. אין יותר על האף מזה, בטח בהתחשב במי שכתב את זה ולדעתי הוא גם אמר משהו בראיון על ההיכרות שלו עם מעגל האלימות בגלל המקום שהוא נולד וגדל בו. מילא, הוא ניסה להעביר מסר בנאלי משהו על שבטיות, משהו ששזור לאורך כל המשחק, אבל אז אתה משחזר בראש כל מיני דיאלוגים וקולט שניל דרוקמן גם רואה בנו רוצחי ילדים ואת זה כבר קשה לא לקחת אישית:)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 יוני 2020, 16:49

לגבי החלק האחרון שבספוילר - אתה נראה לי מחפש איפה שאין באמת שום דבר... אני ממש לא חושב שיש שם דימוי למה שתיארת.
בקיצור - זה כן רק אתה :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 יוני 2020, 17:03

וואלה, אני חושב שאין שקוף מזה..
אבל תשמע, בקרב קבוצת הייחוס הרלוונטית זה בינתיים אחד שחושב שכן ואחד שחושב שלא, אז לא הייתי ממהר להכריע שזה אני נגד כל העולם :)

דווקא אתה שהרעלת את הפורום על דרוקמן לא מצליח לראות את זה? :)
אני צריך לחפש אבל אני בטוח שקראתי ראיון איתו בהקשר של סכסוכים מהאיזור שלנו בעולם ועל ההשפעה של זה במשחק.. לא חושב שהוא נקב בסכסוך הפלסטיני-ישראל באופן מפורש, אבל בהתחשב ברקע שלו זה נראה לי יותר מסביר להניח שמדובר בסכסוך הישראלי-פלסטיני ולא בסכסוך הסעודי-תימני למשל.. ערבים שהורגים ערבים לא מעניין אף אחד במערב, רק שהיהודים מוערבים זה חדשות וקרדום לחפור בו. אם הדימויים לא היו כ"כ שקופים לא הייתי טורח לדבר על זה, אבל הכל נעשה בצורה כ"כ ברורה שקשה להתעלם מזה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 יוני 2020, 17:55

סיימתי את הפרק השלישי ב Judgement. המשחק עם כמה פגמים בולטים, אבל לפחות נכון לעכשיו, הוא הוכחה לכך שלא תמיד ''הגודל קובע''. העיר שלו היא פצפונת יחסית (אני חושב שלרוץ מקצה אחד לשני לא לוקח יותר מאיזה 3-4 דקות), אך כ''כ דחוסה ומלאת חיים (ואנשים מעצבנים שרוצים להרביץ לך, אבל מערכת הקרב די כיפית סה''כ, אז זה נחמד). העלילה מצוינת בינתיים והוא מרגיש כמו סדרה שלפעמים יש בה קטעי פילר לעלילה הראשית. אני חושב ששמתי עליו איזה 7-8 שעות ואני די בהתחלה שלו עדיין כנראה. עבור 24$, הוא רכישה שווה לטעמי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 יוני 2020, 20:26

ספוילרים לאזור האמצע של TLOU 2, כלומר, נראה לי שאזור האמצע:
אוף, אני כבר שלוש ישיבות שלמות תקוע עם אבי, ו, כאילו... אני מבין את ה'קטע' שהמשחק מנסה להעביר, הבנתי אותו אחרי בערך דקה וחצי (יש שיגידו שהבנתי אותו עוד בשלב הwinter במשחק הקודם), אבל די, זה מעייף.
הגעתי בדיוק אל אואן אחרי הקטע המעולה בספינה הנטושה, ואני עכשיו יוצא להציל את האסיאתיים. קטעי הגיימפלי טובים, אבל הסיפור של אבי ממש לא מעניין, הדמויות שאיתה לא באמת חשובות (בטח כשאנחנו כבר יודעים שכולם מתים על ידי אלי), וזה פשוט מרוח בטירוף.
הייתי מעדיף שהם יקחו כיוון אחר לגמרי. הייתי מעדיף אפילו שיתנו לנו סיפור חדש לגמרי מאשר החצי-חצי הזה שקורה פה. שוב, אני מבין, הרגנו את כולם עם אלי ועכשיו נחשפים לסיפור שלהם וזה ממש מרגש וכל זה, וכולנו בני אדם, יאללה, יופי. אבל כמו שאמרתי זה היה במובן מסוים הסב-טקסט כבר של המשחק הראשון, אז קצת קשה לי שלא להרגיש בינתיים שהם חוזרים על עצמם. ומבחינת המשיכה שלי להמשיך ולגלות את הסיפור, טוב, זה לא ממש קיים כי הדמויות האלו לא מעניינות אותי.
בשביל מה לחלק את המשחק לשני חלקים כל כך מופרדים, לתת לנו שוב להתחיל מאפ עם אבי במשחק משל עצמה? יכלו מקסימום להעביר את זה בסיקוונס ארוך או שניים... זה די מעייף, זה נמרח, זה מוגזם, ובינתיים אני מרגיש שמבחינה סיפורית המשחק עושה את אותו השטיק כבר מההתחלה שלו, ורק ממשיך לחזור על עצמו שוב ושוב ושוב ושוב.
ואיכשהו, בדיוק הפוך מהצפיות, המשחק הזה הוא הברקת גיימפלי מטורפת. אז אני כן מאוד נהנה, אני כן אמשיך לסיים אותו (כמובן), הוא כן הישג מטורף ולכל הפחות אחד ממשחקי הדור. אבל, עם כיוון אחר ויותר מהודק הוא היה יכול להיות הרבה יותר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 יוני 2020, 21:49

Klayman כתב:סיימתי את הפרק השלישי ב Judgement. המשחק עם כמה פגמים בולטים, אבל לפחות נכון לעכשיו, הוא הוכחה לכך שלא תמיד ''הגודל קובע''. העיר שלו היא פצפונת יחסית (אני חושב שלרוץ מקצה אחד לשני לא לוקח יותר מאיזה 3-4 דקות), אך כ''כ דחוסה ומלאת חיים (ואנשים מעצבנים שרוצים להרביץ לך, אבל מערכת הקרב די כיפית סה''כ, אז זה נחמד). העלילה מצוינת בינתיים והוא מרגיש כמו סדרה שלפעמים יש בה קטעי פילר לעלילה הראשית. אני חושב ששמתי עליו איזה 7-8 שעות ואני די בהתחלה שלו עדיין כנראה. עבור 24$, הוא רכישה שווה לטעמי.

כל סדרת יאקוזה היתה ככה
למרות שיאקוזה זה שם שנתנו לסדרה רק במערב
אני חושב שהשם המקורי זה " כמו דרקון " או משהו דומה ביפן

אני אוהב את הרעיון שהם לקחו את הסדרה , לדמויות אחרות
העניין עם האזורים הקטנים , כי הם ממש לא העיקר בסיפור
הם לוקחים חלק בסיפור לפעמים שנפגשים בדמויות מסוימות
או שעושים משימות מחוץ למבנים
אבל רוב הזמן הם סוג של פילרים בין המשימות , ויש קרבות רנדומלים
כמו בjrpg ישנים
בכל מקרה עדין לא הגעתי למשחק הזה , נישאר לי את יאקוזה 6 לסיים לפני
אבל זה לא נכון לשפוט את הסדרה לפי גודל האזורים
כי לפחות במשחקים האחרונים , יש המון תוכן באזורים האלו
והרבה משימות צד אופציונליות

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 28 יוני 2020, 14:48

לאסקין, כנס

https://www.nytimes.com/2020/06/19/business/last-of-us-2-review.html

אני יכול להביא כתבות אחרות שמחזקות את הטיעון אבל בראיון ב nyt נאמר שהוא קיבל השראה לסיפור מהלינץ' ברמאללה, כאילו באמת שאין יותר מובהק מזה.. כל הקטע של לנסות לראות את הפרספקטיבה של ה"אוייב" או ההצדקות למעשים הקשים שלנו כאשר אנחנו בקונפליקט? גם בסיפור הראשי של אבי ואלי, וגם ברקע, בתפאורה של הסיפור, המאבק בין שני שבטים, זה לחלוטין הסכסוך הישראלי-פלסטיני ומעגל האלימות של הסכסוך, נקמה שרודפת נקמה.
אם הוא לא היה בוחר דימויים כל כך שקופים, לפחות מהפרספקטיבה של איך ליברלים במערב רואים את הצדדים השונים, אז מילא.. אבל באמת שזה כ"כ שקוף בהמון מובנים שאי אפשר להתעלם מזה. הדיאלוג בין אבי, מני וההיא שבהריון על ה"ילדים", ילדים מהסוג שתוקפים חיילים, זאת ממש שיחה שאני יכול לדמיין שניהלתי מאה פעם עם שמלאנים בחו"ל או יהודים אמריקאים. מה כאילו לא ברור לך שבמערב צה"ל מזוהה עם רצח ילדים?
אבל בסדר, יכול להיות שאני סתם רגיש ללקבל הטפות או ביקורת מיהודים אמריקאים שלא צריכים להילחם על כלום כי סה"כ גם הצד השני לא יוצא מדהים, זה לא שהוא מציג תמונה חד צדדית או כזו שמטילה את כל האשמה על הצד שמייצג אותנו במשחק, שאני מניח שזה סוג של שידרוג על כמה יוצרים ישראלים אחרים, במיוחד בחו"ל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 יוני 2020, 16:30

וואו, קרב בוס ממש ממש מוצלח (ובעיקר מסעיר) מהידיים של ND, מי היה מאמין שזה אפשרי :).

בנוגע לנקודה שנכנסתם אליה בספוילרים:
גם בעיניי זה לכל הפחות מאוד קרוב לסכסוך הישראלי-פלסטיני. ובואו נגיד שעם הקרבה היחסית של דרוקמן לנושא, אני מניח שגם אם הבסיס של הבסיס היה לנסות לייצר סכסוך טריטוריאלי כללי, את ההשראה לביצוע עצמו הוא לקח מחייו האישיים ומהסכסוך שהוא מכיר.
אבל בלי קשר, יש גם התייחסויות כמעט ברורות של הכת הזו לאסלם. בשלב של הגורדי שחקים לב אומר לאבי כמה פעמים שהדת שלהם לא אלימה, שבכתבים אין קריאה לאלימות, שזה רק ה'זקנים' שמפרשים את הדת כאלימה אחר מותה של המייסדת. כלומר זה די המבט המערבי-שמאלי על האסלם.
לגבי הזאבים, אני לא יודע עד כמה הם מייצגים את ישראל כמו שהם פשוט צד צבאי חזק עם משאבים. ובכל זאת, הייחסיות לא נשמרת ולפחות הרושם שקיבלתי עד עכשיו הוא שהם די שווים בכוחם בסופו של דבר (אבל כן יש דיבור על פשיטה גדולה על רצועת עז.. סליחה, האי. אז אולי אני עוד אבין שטעיתי). במציאות הצד הישראלי הרבה, הרבה יותר חזק באופן יחסי (בוודאי שמול הצד הפלסטיני בלבד), לכן אני לא יודע עד כמה אפשר באמת להשוות את הזאבים לישראל, מעבר להשוואה הפונקציונלית של צד צבאי.
אבל כן, הכת הם בהחלט מעין שילוב של הפלסטינים (מבחינת 'הצדקה' בעיני המערב-שמאל) יחד עם דעא"ש (הזוועות שהם גורמים והפאנטיות הדתית).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 יוני 2020, 17:13

תכלס,אני חושב שזה די יומרני מצידו של דרוקמן..
בהתייחס לקטע הזה בסיפור ולהשראה כביכול של דרוקמן-הבנאדם ירד מהארץ בגיל 8 ולא חי פה מאז,עד כמה שהוא אוהב לחשוב שהוא מבין משהו על המצב הגיאו-פוליטי כאן כי הוא גדל באיזו התנחלות עד גיל 8,אני לא חושב שיש לו אפילו שמץ והוא לא חווה אירועים כמו האינתיפאדה או מלחמות (ואני אפילו לא מדבר על מלחמות כחייל)בשביל לגבש דעה אמיתית על החיים כאן. מאוד,מאוד יומרני אם מכאן באמת באה ההשראה והWLF זה בעצם IDF...שיהיה בריא

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 יוני 2020, 17:34

שוב, אני לא חושב שזו בהכרח אלגוריה מוחלטת. כלומר בראש ובראשונה יש כאן סיפור על סכסוך טריטוריאלי שנועד כדי להעביר את המסר המרכזי - הנקמה עקרה וכולנו בני אדם, שני צדדים למטבע, וכו'.
אבל כשיוצר נגש ליצור דברים כאלו, הוא שואב אותם (לאחר גיבוש הבסיס) מעולמו הפנימי. בין אם הוא באמת מבין ובין אם הוא רק חושב שהוא מבין, כל עוד זה נושא שקרוב לליבו ושמעסיק אותו, הוא ימצא את הדרך פנימה.
עם זאת, שוב, זו לא אלגרויה מוחלטת. אישית אני לא חושב שיש פה שום מסר אנטי ישראלי ואפילו לא הייתי אומר שיש כאן מסר נגד הכיבוש. כמו שאמרתי כבר הכת הרבה יותר קרובה לפלסטינים (דאע"שניקים) מאשר הזאבים לישראלים.
כלומר ההשוואה של הWLF לישראל נובעת רק מתוקף ההשוואה של הכת לפלסטינים, אבל אישית אני לא מצאתי שום סממן ישראלי בתיאור של הזאבים (למעט צבא, אבל, בסדר... יש עוד צבאות בעולם). וזה לנו, שאוטומטית כשאנחנו רואים סכסוך טריטוריאלי אנחנו מזדהים. האדם המערבי הממוצע בוודאי לא יעשה את הקישור בין הזאבים לישראל, כי אין באמת סממנים דומים.

כלומר אני לא חושב שדרוקמן באמת מתיימר להגיד כאן משהו על זה. בכלל אני קצת מאוכזב מהסיפור כי הוא בגדול "אלימות ומלחמה ושנאה זה רע", לעומת זה של הראשון שהיה הרבה יותר מורכב מזה. אבל ככה או ככה הוא בעיניי לא מנסה לגעת באמת בטיבם של סכסוכים טריטוריאלים, בוודאי לא הסכסוך הישראלי-פלסטיני בפרט.
הסכסוך במשחק משמש כפונקציה על מנת להעביר נקודות אחרות, הסכסוך הישראלי נמצא בליבו של דרוקמן במידה כזו או אחרת, והכת קיבלה מאפיינים פלסטיניים. בסופו של דבר, זה הכל בעיניי.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 28 יוני 2020, 18:35

אומנם לפני שהמשחק יצא היה דיבור שהוא תוקף את הנצרות ואנשים קישרו את הכת שרואים בטריילרים לכל מיני עניינים של הפלות (שזה נושא מאוד מפלג באמריקה) ואני מניח שגם אחרי ששיחקו בו הרבה אמריקאים יחשבו שמדובר בביקרות על נוצרים גם בגלל שכל הפסלים הרבה יותר הולמים את הדת שלהם משאר הדתות המונותאיסטיות, אבל זה לגמרי אסלאם. מאחר והוא גם ככה שואב השראה מהסכסוך הישראלי-פלסטיני הנחתי שהוא התייחס ספצפית יותר לחמאס מאשר לדאע"ש, אבל ההוצאת מעיים שהם עושים על משקל עריפת ראשים זה באמת מתאים יותר לדאע"ש, אבל כך או כך זה עובד על אותו עיקרון של פאנטים איסלאמים. אפילו מתייחסים למייסדת במשחק בתור נביאה, שזה מן הסתם הרבה יותר הולם את מוחמד מישו. אבל התפיסה העקומה, המעוותת היסטורית, שמדובר בנביא שהפיץ בשורה של שלום שחלק ממאמיניו מעוותים, ולא מצביא שהוא ומאמיניו הפיצו את הדת שלהם בכוח החרב ובאלימות קשה, לגמרי מתאימה לגישה האפולוגטית לסוגיה בקרב לא מעט ליברלים במערב. אם היה מדובר בנוצרים יש לי הרגשה שהטון היה הרבה פחות סלחני, ובוודאי היו מוסיפים לכת הזו איזה נופך גזעני כלשהו, בגלל שכך מקובל במלחמת התרבות באמריקה.

ולא חושב שזה חייב לשקף את יחסי הכוחות באופן מדוייק לחלוטין בשביל להעביר את הנקודה אבל ה WLF כן מתוארים כקבוצה החזקה יותר שגם מחזיקה ביותר שטח, מעבר לזיהוי המילטרסטי, הקידמה הטכנולוגית, הפתיחות החברתית/תרבותית (איך שהם מדברים בחופשיות על מין או מקבלים להטב"ים) שאלה לגמרי דברים שמזוהים עם ישראל בעיניים מערביות (למרות שבשמאל האולטרא קיצוני יש מי שמנסה לטעון שהפלסטינים "פרוגרסיבים" יותר מהיודונאצים, אבל לא נראה לי שדרוקמן שם).
אבל, ואת זה אני מאלתר עכשיו אחרי שקראתי חומר נלווה בויקי של המשחק, הם גם מתוארים כמי שאם השנים הפכו לשונאי זרים שבוטחים רק בעצמם, אבל מאוד דואגים אחד לשני והצליחו להקים חברה משגשגת ומצליחה עם בתי ספר, בתי מלאכה, ספריות וכו'. אבל בשביל לשמור על כל מה שהם בנו ולשמור על כל האנשים שלהם באיצטדיון הם נדרשים לאמצעים קיצוניים. כלומר, רוצה לאמר - המדינה שהקימו הציונים הסוציאליסטים, הפכה עם השנים ליותר לאומנית ומסוגרת אבל גם למדינה הרבה יותר מצליחה, עשירה, בוודאי ביחס לשכנים שלה או בקיצור, איך שהרבה ישראלים בעצמם רואים את המדינה שלהם, וילה בג'ונגל. ובשביל לשמור עליה, הם נאלצים להילחם, ולטענת המבקרים ובחסות שטיפת המוח שמעברים אותם במערב, בצורה לא מידתית. שזה מגוחך להגיד על המדינה שהמציאה את המדיתיות והסבירות על שם אהרון ברק יבדל"א, אבל ככה בדיוק רואים אותנו, מה לעשות. כמובן שבמציאות המפא"יניקים של פעם היו לא פחות לאומיים מהימין הנוכחי, השתמשו באמצעים פי מאה יותר קיצוניים והמדינה שלהם הייתה הרבה יותר מבודדת בעולם - אבל זה לא משנה, זאת התפיסה הרווחת בקרב המון יהודים אמריקאים מהסוג היותר קוסמופוליטי, ובגלל זה קל לאבחן את כל הדימויים.
אבל מה שסגר את הקייס מבחינתי אלה חלק מהדיאלוגים, גם על החיילים והילדים, אבל במיוחד שאוון דיבר על אדמה. זה נעשה בצורה כזאת שזה פשוט קפץ לי לעיניים, גם בלי כל מה שאני יודע מסביב על הרקע של האיש שכתב את זה שאומר לך בעצמו מה המקורות השראה שלו.

אגב, אני גם לא חושב שהנקודה העיקרית שלו זה להגיד משהו נחרץ על הסכסוף הישראלי-פלסטיני, או ספצפית על מה שאתה קורא לו כיבוש, לא טענתי שזו הפואנטה זה במקסימום רק הסיפור רקע, אני פשוט מאבחן שבזרם תודעה שלו חיילי צה"ל מוציאים להורג ילדים וזה קצת מבאס. זה הדבר היחיד שלקחתי מזה, קלישאות על מעגל האלימות זה וואטאבר, לא לכאן ולא לכאן, זה באמת חלק מהמציאות שלנו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2020, 19:21

אני פשוט לא חושב שזה העניין... יש מליון דוגמאות של ה״מתורבתים נגד ברברים״, ונכון שהדת שם מזכירה את האיסלאם של ימני אבל אנחנו לא המדינה היחידה בקונפליקט מולם, בלשון המעטה. זה קונפליקט ״קלאסי״, ועם כמה שהייתי רוצה לקפוץ ולחשוד בו בזה, אני באמת לא חושב שזה העניין. סה״כ מסר של ״עין תחת עין משאירה את כל העלם עיוור״, לא הרבה מעבר, גם בעניין שלה אלי ואבי, וגם בעניין של הזאבים והצלקות

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 28 יוני 2020, 20:01

לא מכיר מדינה אחרת בעלת מאפיינים מערביים שמצויה בסכסוך ישיר, טריטוריאלי, עם מי שמניפים את דגל האיסלאם. אבל אם הוא לא היה מדבר על לינצ'ים ברמאללה או סיכסוכים במזרח התיכון בכל מיני כתבות על המשחק או כל מיני ראיונות שלו שנפתחים בתיאור של הילדות שלו ב"גדה המערבית" ובאחד מהם, ב wired, גם איך כל ערב המשפחה שלו הייתה רואה יחד חדשות ושם האלימות, הטרור, האיומים במלחמות והנקמות היו נוכחים כל הזמן, ואיך הם עברו לארה"ב בין היתר בשביל לברוח מהמציאות המתוחה הזאת.. אז אם לא היה את כל זה אולי הייתי יכול להתעלם מכל הדימויים השקופים במשחק כי המסר המרכזי הוא באמת לא ייחודי לסכסוך הערבי-יהודי בשום צורה, אבל זה לא נראה לי שהוא מנסה להסתיר את זה במיוחד וככה הוא עצמו בוחר להציג את הדברים, או בוחר על מה לשים זרקור, בראיונות שנועדו לקדם את המשחק.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 יוני 2020, 16:56

השלב של הקרב מול הסנייפר (שהתגלה כטומי), הוא לא רק בעיניי הביצוע הכי מוצלח כיום לקלישאת הגיימינג הזו, הוא גם מזכיר במובן מסוים את קרב הבוס האחרון באנצ'רטד הראשון. ההבדל העיקרי, כמובן, הוא שהקרב באנצ'רטד היה מחורבן :). מדהים לראות איזו קפיצה אדירה עשתה ND במעט יותר מעשור, מאז השוטר הראשון שלהם ועד לאחרון, כרגע.

מעבר לזה התקדמתי עוד קצת והגעתי לרגע שבו יארה נהרגת, אני מרגיש שהסיום כבר ממש קרוב ומאמין שאסיים אותו בישיבה הקרובה או מקסימום בזו שאחריה.
והאמת? המשחק באמת מצוין בקנה מידה היסטרי ואני לא אחזור על כך, אבל בא לי כבר שיגמר... ארוך מדי ב10 שעות.
הסט פיסס או המפגשים 'הרגילים' מול אויבים עדיין מהנים בטירוף (האמת שמאוד נדיר להתקל במפגש שמרגיש ב100% 'רגיל', כמעט תמיד הכל מרגיש מיוחד וזה ייאמר לזכותם של נוטידוג), אבל כל הלופ של החקירה והחימוש שנמשך ונמשך ונמשך כבר נמאס עלי לפני איזה 5 ישיבות. ולהבדיל מהמשחק הראשון, שם הגיימפלי היה בינוני אבל הסיפור נתן לך כל הזמן דלק להמשיך, כאן הסיפור הוא נפילה רצינית.
כלומר זו רק דעתי כמובן, וזה לא שאני חושב שהרסו פה זכיון או משהו. האמת שבדיעבד החלק שהכי אהבתי בסיפור עד עכשיו זה הרצח שך ג'ואל, פשוט משם לא באמת קרה משהו שאני זוכר.

המשחק הזה הוא 11/10 בכל הנוגע לגיימפלי (שזה מאוד מפתיע) וסט פיסס. אבל הרבה פחות בכל הקשור לפייסינג (חקירה) וסיפור. אני אצטרך לתת לו זמן לשקוע כדי באמת לחשוב על איפה הוא ממוקם ברשימת משחקי הדור שלי, הוא בהחלט שם, אבל כרגע אני בעיקר רוצה שיגמר כבר :).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 יוני 2020, 17:15

מה רע בחקירה? בסכ"ה אופציונלי אם בא לך לרוץ ישר לחלק הבא שיקדם אותך. אני נהנה מאוד מהאספקט הזה וסורק כל מילימטר אבל זה באמת לא חובה.

והגיימפליי הוא אכן הכי טוב שנוטי דוג עשתה, ובכלל, הוא בטופ של הז'אנר, כל הכבוד למי שהיה אחראי על זה שם :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 יוני 2020, 17:26

לא יודע אם קראת את מה שכתבתי בספויילר, אבל הלופ הזה של החקירה ומציאת התחמושת נמאס עלי כבר לפני כמה ישיבות טובות.
אני לא באמת יכול לרוץ קדימה, גם כי על hard אני צריך את התחמושת (הקרבות לקראת סוף המשחק כב הופכים להיות מאתגרים באמת), וגם כי, לא יודע, אני לא באמת יכול להרשות לעצמי לעשות את זה :). הפחד לפספס משהו הוא גדול מדי, ואמנם לפעמים באמת יש קטע מגניב למצוא, אבל בדרך כלל ממש לא.
בנוסף העובדה שלהבדיל מהמשחק הראשון, חלקים גדולים מהמשחק הזה אתה מסתובב לבד ולא יחד עם מישהו (בדומה לאנצ'רטד 4 גם כן), מורידים את רמת העניין בזמנים המתים האלו. במקום שיחות ואירועי צד שאתה יכול לפתוח, אתה מוגבל בעיקר לסיפור סביבתי.
וחוץ מזה, אתה יודע, זו דעתי האישית :).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 יוני 2020, 17:54

ברור שדעתך רק ניסיתי להבין מה רע. זה במיוחד כיף שניקית את האויבים ואתה קוצר את החפירות, מבחינתי אם היתה פחות חקירה ויותר אויבים וקטעי קרב אז זה יכל להיות מתיש מדי בשבילי, כרגע אני מרגיש שזה זורם לי טוב.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 יוני 2020, 18:20

bling כתב:ברור שדעתך רק ניסיתי להבין מה רע. זה במיוחד כיף שניקית את האויבים ואתה קוצר את החפירות, מבחינתי אם היתה פחות חקירה ויותר אויבים וקטעי קרב אז זה יכל להיות מתיש מדי בשבילי, כרגע אני מרגיש שזה זורם לי טוב.

אני מסכים עם סטיק,האיסוף המייגע של משאבים במשחק שמתפרש על יותר מ-25 שעות זה באמת יותר מדי..אני חושב שהחקירה הסביבתית והדרך של נוטי דוג לספר סיפור דרכה בדמות פתקים שהושארו זה סבבה והכל (אם כי אני חושב שבהחלט היה אפשר לגוון בעוד דרכים חוץ מהפתקים האלה) אבל יש איזשהו שלב שכל מה שאתה רוצה זה פשוט לרוץ על הסיפור ולגלות כבר מה קורה בסוף וזהו,והבעיה היא שאתה פשוט חייב את המשאבים האלה בשביל להגיע לנקודה הזו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 יוני 2020, 18:21

לא ביקשתי יותר קרבות ופחות חקירה, ביקשתי משחק קצר בבערך שליש (10 שעות) :).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 168 אורחים