במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Stick » 02 יולי 2020, 16:12

glass man כתב:ואני חייב לשאול שאלה כיהודי שהדבר הכי חשוב לו בחיים אחרי עצמו זה הכסף שלו. הייתם זורקים כל מה שאתם עושים/משחקים באמצע? ופשוט הולכים לקנות את זה?

תגדיר 'זורקים כל מה שאתם עושים'.. לא הייתי עוצר את החיים שלי בשביל משחק וידאו, אבל כן הייתי משחק בTLOU 2 במקום לשחק באיזה יאקוזה אם זו הכוונה :).
וקצת יותר ברצינות, כמו שכבר אמרתי לקליימן בזמנו אני חושב שיש ערך מאוד גדול בלשחק משחק כזה כשהוא טרי. ערך שגדול יותר מה20$ הנחה שבה תמצא אותו בעוד כמה חודשים. אם אתה "לא יכול" מבחינת מקום בחיים או דברים אישיים שעוברים עליך אז לא צריך להגזים, אבל במידה שאתה כן מוצא זמן לגיימינג בתקופה הזאת אז אין לי בכלל ספק.
אגב, לא בהכרח רק בגלל ספוילרים ספציפיים בסיפור, אלא בעיקר כדי להשתתף בדיון שמתקיים לגביו ברשת שבעיניי לפחות הוא מרתק. כלומר זה משחק שמעלה אצל אנשים מסוימים שאלות לגבי המקום שבו הגיימינג נמצא היום כמדיום אומנותי.
זה דיון שבעיניי הרבה יותר מעניין לחוות כשהוא מתפתח ולא רק בדיעבד אחרי שכל מה שהיה להגיד כבר נאמר. זה יותר משמעותי בעיניי מספוילר סיפורי כזה או אחר, וגם ככה הסיפור עצמו ברמה העלילתית היבשה הוא די צולע מבחינתי ולא באמת מעניין. בפני עצמו כמובן, כי שאר הדברים שהמשחק עושה מרתקים.
אבל זה לא שאין ספוילרים או טווסטים קלאסיים, אז אפילו לזה יש משמעות אני מניח. אולי אפילו גדולה יותר מהקרדיט שאני נותן כרגע כי אני מנסה להסתכל על המשחק מצורה קצת מרוחקת ולשפוט אותו כיצירה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 יולי 2020, 16:30

Stick כתב:
glass man כתב:ואני חייב לשאול שאלה כיהודי שהדבר הכי חשוב לו בחיים אחרי עצמו זה הכסף שלו. הייתם זורקים כל מה שאתם עושים/משחקים באמצע? ופשוט הולכים לקנות את זה?

תגדיר 'זורקים כל מה שאתם עושים'.. לא הייתי עוצר את החיים שלי בשביל משחק וידאו, אבל כן הייתי משחק בTLOU 2 במקום לשחק באיזה יאקוזה אם זו הכוונה :).
וקצת יותר ברצינות, כמו שכבר אמרתי לקליימן בזמנו אני חושב שיש ערך מאוד גדול בלשחק משחק כזה כשהוא טרי. ערך שגדול יותר מה20$ הנחה שבה תמצא אותו בעוד כמה חודשים. אם אתה "לא יכול" מבחינת מקום בחיים או דברים אישיים שעוברים עליך אז לא צריך להגזים, אבל במידה שאתה כן מוצא זמן לגיימינג בתקופה הזאת אז אין לי בכלל ספק.
אגב, לא בהכרח רק בגלל ספוילרים ספציפיים בסיפור, אלא בעיקר כדי להשתתף בדיון שמתקיים לגביו ברשת שבעיניי לפחות הוא מרתק. כלומר זה משחק שמעלה אצל אנשים מסוימים שאלות לגבי המקום שבו הגיימינג נמצא היום כמדיום אומנותי.
זה דיון שבעיניי הרבה יותר מעניין לחוות כשהוא מתפתח ולא רק בדיעבד אחרי שכל מה שהיה להגיד כבר נאמר. זה יותר משמעותי בעיניי מספוילר סיפורי כזה או אחר, וגם ככה הסיפור עצמו ברמה זה העלילתית היבשה הוא די צולע מבחינתי ולא באמת מעניין. בפני עצמו כמובן, כי שאר הדברים שהמשחק עושה מרתקים.
אבל זה לא שאין ספוילרים או טווסטים קלאסיים, אז אפילו לזה יש משמעות אני מניח. אולי אפילו גדולה יותר מהקרדיט שאני נותן כרגע כי אני מנסה להסתכל על המשחק מצורה קצת מרוחקת ולשפוט אותו כיצירה.

חחח כרגע אני על 98 אחוז מהזמן על sf5 ועם השעה פה שעה שם אני מתקדם לי בספיידרמן אני חושב שהגיימפלי שלו פנטסטי אבל אני לא מצליח שלא לכבות אותו ופשוט לחזור לsf5.

ומהצד השני אני שומע אנשים כאן ובמקומות אחרים מתארים את tlou 2 כמינימום יצירת מופת ברמה שבשבילה קונים קונסולה אם אין לך אז אני אומר לעצמי בקטנה כזה "איך אתה משקיף על זה מהצד"

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 יולי 2020, 16:44

זה לא המשחק הכי מהנה ששיחקתי , והוא גם לא משחק הדור שלי או משהו אם אני חושב על זה ברצינות. אבל הוא כן 2 דברים, ו2 דברים שכמעט אף פעם לא הולכים יד ביד:
- הוא מיוחד, הוא מנסה לעשות דברים משל עצמו ולא ללכת בתוך הנוסחא הגיימינג המוכרת והעובדת. וזה לכל הפחות מעניין.
- יש לו ערכי הפקה מטורפים פשוט. טכנית, וברמת ההפקה של הכל, הוא חד פעמי.

אני ממש לא בטוח שתמצא אותו יותר מהנה מספיידרמן, בטח לא מסביבות השעה ה15 שם הוא חוזר על עצמו למוות כמעט. אבל הוא בוודאות יותר מיוחד ומעניין מספיידרמן, ואישית אם אתה חושב עליו אז הייתי שם בצד את ספיידרמן ונכנס לתוך tlou2.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 יולי 2020, 16:59

Stick כתב:זה לא המשחק הכי מהנה ששיחקתי , והוא גם לא משחק הדור שלי או משהו אם אני חושב על זה ברצינות. אבל הוא כן 2 דברים, ו2 דברים שכמעט אף פעם לא הולכים יד ביד:
- הוא מיוחד, הוא מנסה לעשות דברים משל עצמו ולא ללכת בתוך הנוסחא הגיימינג המוכרת והעובדת. וזה לכל הפחות מעניין.
- יש לו ערכי הפקה מטורפים פשוט. טכנית, וברמת ההפקה של הכל, הוא חד פעמי.

אני ממש לא בטוח שתמצא אותו יותר מהנה מספיידרמן, בטח לא מסביבות השעה ה15 שם הוא חוזר על עצמו למוות כמעט. אבל הוא בוודאות יותר מיוחד ומעניין מספיידרמן, ואישית אם אתה חושב עליו אז הייתי שם בצד את ספיידרמן ונכנס לתוך tlou2.

אם ניקח את ההגדרה של קפקא לספר טוב "ספר טוב צריך לזעזע אותנו ולתת לנו הרגשה שגורשנו אל היער"

אמנם זו היסחפות אבל הבחור הוא המודל שלי באמנות היית אומר שtlou2 זיעזע בך משהו השאיר בך איזה חותם?

אני יכול לספור על יד אחת משחקים שעשו לי את זה. מעניין אותי אם זו חוויה כזו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 יולי 2020, 17:04

אני לא יודע אם הוא זעזע אותי במובן היבש שבו הוא ניסה לזעזע אותי, אבל הייתי אומר שאני קודם כל מעריך מאוד את הנסיונות מחוץ לקופסא שלו, ושהוא בהחלט עורר אצלי מחשבה והתעסקות תאורתית לגבי המדיום עצמו כמו שמעטים המשחקים שעשו (ורוב אלו שכן היו אינדי ולא עם כאלו ערכי הפקה).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 יולי 2020, 20:21

Stick כתב:

זה דיון שבעיניי הרבה יותר מעניין לחוות כשהוא מתפתח ולא רק בדיעבד אחרי שכל מה שהיה להגיד כבר נאמר. זה יותר משמעותי בעיניי מספוילר סיפורי כזה או אחר, וגם ככה הסיפור עצמו ברמה העלילתית היבשה הוא די צולע מבחינתי ולא באמת מעניין. בפני עצמו כמובן, כי שאר הדברים שהמשחק עושה מרתקים.

אם אתה שם ספוילרים בצד - אז ואללה הקצת דיונים שיש עכשיו באינטרנט וכלמיני ספויילרקאסטים לא ממש שווים לי את העלות. אבל דיברנו על זה ונראה לי קצת עקר לחפור על זה שוב. התיאורים שלכם כאן בכל נושא ה''נמרח מדי, הייתי מקצר בכך וכך'' רק הורידו לי עוד יותר את הרצון לשחק בו בקרוב.

אשמח אם תוכל, ללא ספוילרים להסביר למה אתה מתכוון ב''כי שאר הדברים שהמשחק עושה מרתקים''? מפגשי קרב? בינה מלאכותית? או שזה באזור העלילה ואופן ההעברה שלה? האמירה שלך מאוד מעורפלת והייתי שמח להבין לאיזה כיוון לקחת את זה בראש :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 יולי 2020, 20:40

לצערי אלו דברים שיחשבו כספוילרים. כמו שכבר אמרתי כמעט בלתי אפשרי לדבר על המשחק הזה בלי ספוילרים, אני לא יודע איך ציפו שהמבקרים יעשו את זה...
בכל מקרה זה לא לגמרי סיפור במובן הקלאסי של המילה, אני יכול לעשות קצת סלטות באוויר ולנסות להעביר את הנקודה בלי להכנס ממש ממש לפרטים עלילתיים, אבל אני מניח שכבר דברים כמו מבנה המשחק או כל מיני ניסויים באינטראקטיביות שלך כשחקן הם גם כן בגזרת ספוילר בעולם של ימנו...

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 03 יולי 2020, 04:29

אגב הערכי הפקה שדובר עליהם כאן, אני ממליץ על הסרטון הבא שמדגים את התשומת לב, ההשקעה והירידה לפרטים ב tlou2. וואלה סיימתי את המשחק ולקיום של חלק נכבד מהפרטים האלה בכלל לא הייתי מודע, יש שם לקראת הסוף כמה דברים די מטורפים ברמת הפיזקת אשכים של הסוס ברד דד 2 וכאלה:)

אזהרת ספויילרים חריפה למי שלא שיחק, אל תכנסו

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 03 יולי 2020, 21:19

אני לא מאמין שעדיין יש את חוסר העקביות/חוקיות במתי אפשר לקחת בחזרה את החצים שאתה יורה..

אני מתחיל להפנים שהקטע של ND זה לעשות המשכים שהם עוד מאותו דבר שלא מחפשים לקדם, לשכלל ולפתח את מערכות הגיימפליי במידה שמצדיקה התייחסות מיוחדת.
עד כה מבחינת גיימפליי ומערכות מה שהמשחק מציג זה בגדר חבילת הרחבה למשחק הראשון. בקצב הזה זה הולך להיות משחק ההמשך הכי מאכזב שאי פעם שחקתי.

גולת הכותרת של המפתחת, של הפלטפורמה, של הדור: אותו משחק פס3 רק שהאיזורים הפתוחים שהיו בראשון עכשיו פתוחים עוד יותר. מקווה שזה לא יסתכם רק בזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יולי 2020, 21:29

אין לי מושג למה ציפית בדיוק, אבל האפשרות להתחמק, לשכב, לקפוץ, לעבור במקומות צרים וכל עניין הדשא/צמחיה - זה דברים שאתה משתמש בהם בכל קרב וקרב בערך, ואף אחד מהם לא היה במשחק הראשון.
זה יותר חידושים מכמעט כל המשך ישיר למשחק שהיה אי פעם (תנו להגזים שנייה)

כאילו, אני חושב מהראש על סדרות אקשן אחרות - אנצ׳רטד, פאר קריי, גירס, טומב ריידר, אסאסינס קריד... כמה תוספות היו לגיימפליי מהראשון לשני או מהשני לשלישי שזה נראה לך יותר כמו חבילת הרחבה? הגיימפליי זה התחום שקיבל את הבוסט הכי גדול בtlou2. הוא עדיין משוחק כמו הקודם ומיד מזהים שזה המשך שלו, אבל השיפור הוא עצום
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 03 יולי 2020, 21:31, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 יולי 2020, 21:31

איכשהו קאזז כשראיתי שכתבת כאן הודעה יכלתי לנחש כמעט במדויק את התוכן שלה :).
לא שאני פוסל את הדעה הזו כדעה לגיטימית, זו דעתך והכל בסדר. פשוט עם הגישה שלך זה לא מאוד מפתיע שזו הדעה שלך... :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 יולי 2020, 00:43

Laskin כתב:אין לי מושג למה ציפית בדיוק, אבל האפשרות להתחמק, לשכב, לקפוץ, לעבור במקומות צרים וכל עניין הדשא/צמחיה - זה דברים שאתה משתמש בהם בכל קרב וקרב בערך, ואף אחד מהם לא היה במשחק הראשון.
זה יותר חידושים מכמעט כל המשך ישיר למשחק שהיה אי פעם (תנו להגזים שנייה)

כאילו, אני חושב מהראש על סדרות אקשן אחרות - אנצ׳רטד, פאר קריי, גירס, טומב ריידר, אסאסינס קריד... כמה תוספות היו לגיימפליי מהראשון לשני או מהשני לשלישי שזה נראה לך יותר כמו חבילת הרחבה? הגיימפליי זה התחום שקיבל את הבוסט הכי גדול בtlou2. הוא עדיין משוחק כמו הקודם ומיד מזהים שזה המשך שלו, אבל השיפור הוא עצום

זה לא שאין שינויים או תוספות, אבל הם דברים טבעיים ומצופים ממשחק שיוצא, כמה, 7 שנים אחרי? המשחקיות לא מציגה שאפתנות או יצירתיות שהייתי רוצה לראות ממשחק בקאליבר הזה. זה שאתה צריך לציין קפיצה ומעבר במקום צר (שזה פשוט אנימיצה לעוד סוג של מעבר) מראה את הדלות בסוג החידושים שההמשך מראה. כל משחק עם אלמנט התגנבות חורש על העניין של דשא גבוה.

הכל מאוד מהוקצע אבל גם מאוד מוכר. אין משהו במכניקות של המשחק, באינטרקציה ובמורכבות שהוא מציג ש'מסגירות' את זמן הפיתוח הארוך. אפשר להגיד די בוודאות שזמן הפיתוח נבע מתהליך הכתיבה כי הגיימפליי שהמשחק מציג עד כה הוא שיפצור בלי יותר מדי השראה של מה שהיה קיים בראשון.

אם נשתמש בדיבור של משחקי-מחשב, 16 שעות בפנים ויש אוייב-שניים חדשים, סוג נשק נפץ חדש - זה פחות ממה שהיית רואה מחבילות הרחבה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2020, 09:57

אתה טענת שהם לא מקדמים את הגיימפליי, אני משוכנע שגם אתה מבין שהם עשו פה התקדמות אדירה בגיימפליי ובערך שילשו את מספר הפעולות ה*בסיסיות* שהדמות מסוגלת לבצע בקרב, על פני המשחק הקודם בסדרה.

אתה יכול לטעון שזה עדיין לא מספיק עבורך, במשחק התגנבות מודרני, אבל על פני הקודם? תן לי דוגמאות לסדרות שעשו התקדמות משמעותית יותר במשחק אחד.
בנוסף, זה משחק ריאליסטי באופן יחסי, אז קצת יותר קשה ״להתפרע״ עם זה, הם מעט מוגבלים, אלא אם הם רוצים להפוך את זה למשהו אחר לגמרי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 יולי 2020, 12:15

לא הייתי מגדיר שום דבר שנתקלתי בו עד כה כ'התקדמות אדירה'. התקדמות טבעית ומצופה לאור מספר השנים בין המשחקים ומה שמשחקים אחרים עשו. מדובר בשיפורים שהם no-brainer - המשחק לא מנסה להציג אלמנטים מרכזיים חדשים ומשמעותיים לנוסחה. הוא לוקח את הקיים ומשפצר אותו. יכלת להגיד לי ש TLOU1 היה משחק של שנת 2000 ו TLOU2 הוא רימייק שלו עם שיפורים ושינויים של ההבנה העכשווית במשחקים והייתי מאמין.

עד כמה שאני יודע, AC2 שיפר והרחיב רבות על המשחק המקורי. וויצ'ר 2 > 3? בורדרלנדס > בורדרלנדס 2 אולי? את האמת אין לי נסיון אישי עם יותר מדי משחקים וההמשכים שלהם מהשנים האחרונות.
אבל אני כן יודע שכרגע TLOU2 נצמד מאוד לאותה פורמולה של המקורי ולא מציג רמת שאפתנות ודחיפה קדימה שאני מצפה לה ממשחק עם המעמד שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2020, 12:16

ת׳רד על מערכת השריקות של TLOU2:
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 יולי 2020, 14:02

מנסה שוב את דארק סולס 3. אני חושב שזה כבר עם החמישית שאני מנסה להיכנס למשחק הזה. איזה משחק קשוח.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 04 יולי 2020, 14:53

סיימתי את דארק' סולוס 3 פעם ראשונה עם מוד שמאפשר לשמור את המשחק בכל נקודה שאתה רוצה. נכון, הטהרנים יגידו שהרסתי את המשחק אבל לדעתי זה איפשר לי להנות ולסיים אותו בלי לקבל התקף בדרך.
נערך לאחרונה על ידי Baba Yaga ב 04 יולי 2020, 16:32, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 יולי 2020, 15:30

אני משחק באקס בוקס אז לא נראה לי יש דבר כזה: /
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 יולי 2020, 15:52

לשחק סולס על הקונסולות זה די עינוי.. בגרסאת הPC יש מוד של FPS יציב (!) שמקל על החוויה :).

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 יולי 2020, 16:07

כן המחשב הפעיל היחידי הוא מאקפרו ישן אז זה כנראה לא יקרה. בhigh wall יש קטע קצת אחרי האביר על הגג עם ייצור רגיל שפתאום הופך לייצור גדול ומפחיד שבכלל ל לא ברור לי איך אני הורג. בהתחלה היה לי מלא פצצות (כי בכלל לא הבנתי איך אני מכניס אותו לslot) אז הבנתי שאני יכול לזרוק מרחוק פצצות ולהרוג את הבחור לפני שהוא הופך לייצור מפחיד אבל הפצצות נגמרו לי כי אני מת אינסוף פעמים כל הזמן מכל דבר. אז... מישהו יכול לסייע?
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 יולי 2020, 16:23

היצורים האלה, שתפגוש גם בשלבים מאוחרים יותר במשחק, רגישים לאש. בגדול זה הרגע שבו המשחק מלמד אותך את זה לעתיד (שבו יהיו לך משאבים רבים יותר, ואפילו תוכל ליצור נשקי אש יעודיים) ואתה אמור להרוג אותו עם הפצצות שהיו לך שם, אולי יש עוד בסביבה או אם תנסה ללכת דרך כיוון אחר.
בכל מקרה אתה כן יכול להרוג אותו גם עם נשק רגיל (תנסה לשמור ממנו מרחק, לתת לו לסיים את הקומבו ואז לרוץ לשתי התקפות מהירות, להתרחק, לרוץ אליו, כמה פעמים והוא מת). ועד כמה שאני זוכר הוא 'נוצר' מחדש בכל פעם שאתה מתקרב אליו אחרי שמתת והוא לא מחכה שם פשוט, אז אם תרוץ ופשוט תתן מכת חרב אחת הכי מהר שאתה יכול על ה'זומבי' שמשנה צורה, לפני או תוך כדי שהוא משנה צורה, אז הוא פשוט ימות.

אגב, אם כבר השגת את הקשת (שנמצאת שם באזור דרך איזה שביל צדדי) אז תכלס משחקי סולס אף פעם לא באמת הצליחו למנוע ממך 'לרמות' ופשוט לצלוף למוות באויבים ממקום בטוח. זה קצת זול, אבל אתה יכול לעשות את זה.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 04 יולי 2020, 16:31

swiss-the-engine כתב:כן המחשב הפעיל היחידי הוא מאקפרו ישן אז זה כנראה לא יקרה. בhigh wall יש קטע קצת אחרי האביר על הגג עם ייצור רגיל שפתאום הופך לייצור גדול ומפחיד שבכלל ל לא ברור לי איך אני הורג. בהתחלה היה לי מלא פצצות (כי בכלל לא הבנתי איך אני מכניס אותו לslot) אז הבנתי שאני יכול לזרוק מרחוק פצצות ולהרוג את הבחור לפני שהוא הופך לייצור מפחיד אבל הפצצות נגמרו לי כי אני מת אינסוף פעמים כל הזמן מכל דבר. אז... מישהו יכול לסייע?

הבילדים הכי טובים למתחילים הם כאלה המבוססים STR, פשוט קח את הנשק שעושה הכי הרבה נזק שיש לך גישה אליו, רוץ אליו ותהרוג אותו לפני שהוא משתנה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 יולי 2020, 16:59

לא מצאתי קשת.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2020, 17:36

התקדמתי ממש מעט בסקירו, אולי שעה, ואני די בטוח שביליתי לפחות 25 דק׳ מהשעה הזאת בקריאת הודעות pop-up.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 יולי 2020, 17:41

חחח כן, זה די מזעזע. אני מניח שזו איזו הוראה מלמעלה של אקטיוויזן כדי להנגיש את המשחק בצורה טובה יותר, כי בכל שאר המשחקים שלהם הם מצאו דרכים אלגנטיות יותר (או מוסתרות יותר..) כדי להראות את הדברים האלו.
זה בעיקר מעצבן שזה קיים גם NG+... אבל זה בסדר, זה נגמר קצת אחרי הטוטוריאל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 28 אורחים