במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יולי 2020, 21:50

נראה לי שהחור הכי גדול שיש לי כרגע בהשכלה זה המיקירי קאונטר. אני עדין לא ממש מבין על איזה מהלכים זה עובד למרות שהתזמון שלי איתו ממש סבבה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 יולי 2020, 17:43

לא כל כך הבנתי את הקטע של להיות hollow והפסקת שיכול להוריד ממני את זה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 יולי 2020, 19:20

על איזה סולס אנחנו מדברים? 3?
אני שואל כי בכל משחק זה עובד מעט אחרת.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 יולי 2020, 20:20

3
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 יולי 2020, 12:52

בשני המשחקים הראשונים המכניקה של הhollow היא בעצם מה שיש לך במשחק השלישי עם הembers. בכל משחק זה טיפונת שונה אבל בגדול המכניקה זהה, אתה הופך ל hollow כשאתה מת, ואז אה לא יכול לזמן אחרים או להזדמן לעולמות של שחקנים אחרים, חלק מהHP יורד (בהתאם למשחק), ואירועי קווסט או תסרוט מסוימים מתנהלים מעט אחרת.
בDS3 המכניקה הזו עברה שינוי סמנטי לEnkindled מטעמים עלילתייים (שאני בטוח שזה בערך הדבר האחרון שאתה מבין כרגע במשחק :)), ומכניקת הhollow עברה מהפך (שוב מטעמים לילתים בעיקר) והפעם, מבחינת גיימפלי:
-אתה מקבל Dark Sigil מאחד הNPC שאני מניח שכבר שפגשת.
-כל Dark Sigil מעלה אותך רמה, אבל בכל פעם שאתה מת הוא יעלה לך את הhollow בהתאם לכמות הDark Sigils שיש לך.
-כשתגיע ל15 hollow אתה בעצם תהפוך למה שבסדרה הזו הוא hollow, מעין זומבי בן אלמוות שיכולת השליטה העצמית שלו מוטלת בספק.
-מעבר לזה הhollow מעלה לך את רמת האפקטיביות של stat הluck שלך.

בגדול זו מכניקה שהיא חלק משמעותי מקו קווסט ספציפי שכולל את הNPC שדיברת איתו כבר, ועוד כמה בהמשך (אני לא יודע עד לאן הגעת), ובגדול זה אחד הקווסטים האופציונליים המרכזיים בDS3 והוא מאוד משמעותי מבחינת הlore של הסדרה, אבל אני מניח שזה עובר לך מעל הראש לחלוטין. אם משלימים את הקווסט הזה אז מקבלים סוף אלטרנטיבי בסיום המשחק שבעיני רבים נחשב כסוף ה"אמיתי", לפחות עד שהגיעו הDLC.

יש איך להוריד את הDark Sigils, ויש גם איך לחזור ליות אנושי אם כבר הפכת לhollow גם ויזואלית. בשביל לחזור להיות אנושי אתה צריך להשתמש בחפץ שנקרא Purging Stone.
ובשביל להוריד את הDark Sigils אתה בעצם צריך לשלם ל Fire Keeper הרגילה על הרמות שקיבלת 'בחינם', והDark Sigils יוסרו. אבל בשביל זה אתה צריך למצוא קודם איזשהו חפץ מיוחד ולהביא לה אותו, וזה מעט יותר מורכב.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 12 יולי 2020, 16:19

אני משחק בשבועיים האחרונים בdays gone על הפס4, קניתי אותו בסייל בגרושים, ולדעתי מדובר באחד המשחקים הכי אנדרייטים של הדור.
מדובר בעוד משחק זומבים- עולם פתוח, אבל עם טוויסט נחמד שבו אתם חברי כנופיית אופנוענים שמתניידים על הכלים האלה בכל המשחק.
האופנוע מרגיש ונשמע מצויין, יש המון אפשרויות שדרוג וקאסטומיזציה שלא מרגישים מאולצים, האופנוע מתנהג אחרת על כל משטח שנוסעים עליו, גשם, שלג, בוץ אספלט...
העלילה לא רעה בכלל ולדעתי היא יותר מעניינת מהעלילה של הורייזון למשל.
המשחק נראה מצויין כיאה למשחק סוף דור, אבל סובל מחוסר ליטוש שלא אופייני למשחקים בלעדיים על הפלייסטיישן, יש ירידות פריימים מורגשות באיזורים עם הרבה אוייבים או במזג אוויר כבד, הa-i די בסיסי וצריך לשחק על סורבייבל כדי להרגיש אתגר רציני (יש חמש רמות קושי מתוכם שני רמות סורבייבל).
המפתחים הדגישו במהלך היציאה של המשחק את הפיצ'ר של ההורד- הלחימה בגלי זומבים שלא כזה מעניין, גם בטריילרים וגם במשחק עצמו ולדעתי זאת הייתה הנפילה המרכזית ביח"צ שלו.
בדיעבד, הייתי שמח אם הוא היה יוצא לpc ומקבל את קצב הפריימים הראוי לו.
למי שחסר עכשיו משחק עולם פתוח מעניין מומלץ לנסות אותו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 12 יולי 2020, 19:57

Stick כתב:בשני המשחקים הראשונים המכניקה של הhollow היא בעצם מה שיש לך במשחק השלישי עם הembers. בכל משחק זה טיפונת שונה אבל בגדול המכניקה זהה, אתה הופך ל hollow כשאתה מת, ואז אה לא יכול לזמן אחרים או להזדמן לעולמות של שחקנים אחרים, חלק מהHP יורד (בהתאם למשחק), ואירועי קווסט או תסרוט מסוימים מתנהלים מעט אחרת.
בDS3 המכניקה הזו עברה שינוי סמנטי לEnkindled מטעמים עלילתייים (שאני בטוח שזה בערך הדבר האחרון שאתה מבין כרגע במשחק :)), ומכניקת הhollow עברה מהפך (שוב מטעמים לילתים בעיקר) והפעם, מבחינת גיימפלי:
-אתה מקבל Dark Sigil מאחד הNPC שאני מניח שכבר שפגשת.
-כל Dark Sigil מעלה אותך רמה, אבל בכל פעם שאתה מת הוא יעלה לך את הhollow בהתאם לכמות הDark Sigils שיש לך.
-כשתגיע ל15 hollow אתה בעצם תהפוך למה שבסדרה הזו הוא hollow, מעין זומבי בן אלמוות שיכולת השליטה העצמית שלו מוטלת בספק.
-מעבר לזה הhollow מעלה לך את רמת האפקטיביות של stat הluck שלך.

בגדול זו מכניקה שהיא חלק משמעותי מקו קווסט ספציפי שכולל את הNPC שדיברת איתו כבר, ועוד כמה בהמשך (אני לא יודע עד לאן הגעת), ובגדול זה אחד הקווסטים האופציונליים המרכזיים בDS3 והוא מאוד משמעותי מבחינת הlore של הסדרה, אבל אני מניח שזה עובר לך מעל הראש לחלוטין. אם משלימים את הקווסט הזה אז מקבלים סוף אלטרנטיבי בסיום המשחק שבעיני רבים נחשב כסוף ה"אמיתי", לפחות עד שהגיעו הDLC.

יש איך להוריד את הDark Sigils, ויש גם איך לחזור ליות אנושי אם כבר הפכת לhollow גם ויזואלית. בשביל לחזור להיות אנושי אתה צריך להשתמש בחפץ שנקרא Purging Stone.
ובשביל להוריד את הDark Sigils אתה בעצם צריך לשלם ל Fire Keeper הרגילה על הרמות שקיבלת 'בחינם', והDark Sigils יוסרו. אבל בשביל זה אתה צריך למצוא קודם איזשהו חפץ מיוחד ולהביא לה אותו, וזה מעט יותר מורכב.

אני כבר במצב שאני יכול לשלם לה וזה גם ממש סכום גדול. לא חושב שבאמת הבנתי מה המכניקה גורמת בגיימפליי. זה שאנשים באים להציק לי קשור לזה?
Benjamin Franklin

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 יולי 2020, 10:03

טוב סימתי את גרסת הxbo x של Star Wars Jedi: Fallen Order
דעתי לא ישתנתה ,זה משחק סינגל טוב בעולם מלחמת הכוכבים
בלי dlc בתשלום ,בלי " המשך יבוא " ,בלי שטויות
לפחות לא משהו שראיתי ובולט לעין

רוב המשחק זה סוג של אנצארטד / טומב רידר
אבל הקרבות עצמם יותר קרובים למשחקי סולס ,אבל שיחקתי ברמה הקלה ביותר
המשחק לא מלוטש כמו טומב רידר או אנצארטד האחרונים ,אבל עדין כיף ואהבתי את העלילה הפשוטה
בסוף המשחק העלילה נסגרת ,משאירים פתח להמשך או המשכים
אבל לא בצורה של איום מידי או סיפור שנחתך בהמצע
שזה מצוין
בגדול מפתיע אותי משחק סינגל aaa כזה מea ואני ממליץ

עם הייתי צריך להדביק ציון למשחק ,הייתי אומר 7.5
פשוט כי אין פה משהו ממש מיוחד או מפתיע כמשחק
וזה לא הכי מלוטש בז'אנר, אבל זה כן משחק טוב
אני מאוד מקווה שea תיתן אור ירוק או להמשך ,או אותו סגנון משחק בעולם מלחמת הכוכבים רק סיפור אחר ,פשוט כי אני מאוד אוהב את עולם מלחמת הכוכבים
ואני ממליץ לחובבי הז'אנר וחובבי מלחמת הכוכבים
בגלל שיש רמות ,אפשר לשחק ברמה קלה בלי הרבה אתגר
או רמה קשה עם המון אתגר ,ככה שזה מאוד גמיש מהבחינה הזאת

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2020, 18:20

הכלבים ב TLOU2 ממש מעצבנים, פחות בקטע שהם מאתרים אותך ויותר בלהלחם מולם כשהם כבר רואים אותך, קשה גם לברוח מהם. יש זירות ממש גדולות עם טונות של אויבים וכלבים וזה מאתגר למדי.

הקטע הוא שכל פעם כשאני מת אני מרגיש צורך לעשות ריסטארט לכל הקטע קרב כי זה מרגיש לי זול מדי להמשיך מהצ'ק פוינט אבל מצד שני זה גם מתסכל ושובר את הזרימה להתחיל הכל שוב אז באמת לא יודע כבר מה כדאי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יולי 2020, 18:26

לזרום, אחרת אתה סתם מאריך בצורה מאולצת משחק שגם ככה ארוך מאוד, ויש שיאמרו מדי.
יש בNG+ אפשרות לחזור לקרבות מסויימים ולא רק פרקים, אז תמיד תוכל לנסות את זה על הרמה הכי קשה כדי לאתגר את עצמך, או על הרמה הקלה כדי להתעלל בהם או כל מה שתרצה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2020, 18:40

בלינג לדעתי תקשיב ללאסקין אני התמהמהתי והצלחתי לקבל ספוילרים. פשוט עצוב שאנשים לא מתחשבים באחרים.
תסיים לפני שיהיה מאוחר מדי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2020, 19:18

אני יודע שהמשחק ארוך רצח ועדיף להתקדם אבל לא יודע, זה ממש מציק לי להמשיך ככה בצ'ק פוינט של אמצע קרב, מרגיש לי זול ולא "בסדר".

אתם יודעים מה, אם אני שומע שסטיק שחקן הסולס המהולל השתמש בנקודות שמירה באמצע קרבות אחרי שמת אני אעשה את זה גם P:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2020, 19:27

חח תראה אחי אם נגיד מתה לי דמות בפייר אמבלם אני אעשה את המשימה 300 פעם מחדש עד שזה ייצא מושלם כדי שהיא תמשיך לחיות. (אני לא משאיר אף אחד מאחור)

אבל במשחקים שיש בהם צייק פוינט? אם נוטי דוג החליטו לשים שם צייק פוינט כנראה שהם חשבו שזה מתיש ולא סביר לעבור את הקטע בלעדיו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2020, 19:44

זה לא באמת צ'ק פוינט במובן הזה שאתה מתקדם במשחק וזה שומר, זה משהו בסגנון של נגיד הרגת אויב שניים ואז התגלית והרגו אותך, אז במקום שזה יתחיל מההתחלה זה מתחיל אחרי שהרגת את שניהם שוב ואז ככה אתה יכול לנסות שוב ושוב ואין באמת השלכות משמעותיות כי המשחק שומר לך על כל הריגה ולא באמת מעניש אותך על כל כישלון, בגלל זה התחושה היא זולה להתקדם ככה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2020, 19:55

bling כתב:זה לא באמת צ'ק פוינט במובן הזה שאתה מתקדם במשחק וזה שומר, זה משהו בסגנון של נגיד הרגת אויב שניים ואז התגלית והרגו אותך, אז במקום שזה יתחיל מההתחלה זה מתחיל אחרי שהרגת את שניהם שוב ואז ככה אתה יכול לנסות שוב ושוב ואין באמת השלכות משמעותיות כי המשחק שומר לך על כל הריגה ולא באמת מעניש אותך על כל כישלון, בגלל זה התחושה היא זולה להתקדם ככה.

כן,אבל אם כבר נכנסים לדיון הזה תזכור שאתה מראש לא משחק ברמת קושי שעברה בדיקה קפדנית ונרחבת כמו זו שלאסקין.

אתה משחק על רמה שהופכת חלק מתיש ומעצבן למתיש ומעצבן אקסטרא.

האויבים שנשארו עדיין קשים לך זה לא רזידנט איוול 4 או מקס פיין ששינו את עצמם לגמרי ברגע שאתה מת והפכו לקלים/או קשים יותר.

וחוץ מזה סיימת את tlou 1 על הארד בלי עזרים באמת שאתה לא צריך להוכיח משהו למישהו.

אבל כמובן אם זה פוגם לך בהנאה ברמה שלא בא לך לשחק בדרך אחרת אז תשחק איך שמתאים לך אחי :).

אני אזכיר לך דבר אחד. כנראה שלא משנה כמה זמן תתקע על קטעים בTLOU2 כמעט ואין סיכוי שיש לך משחקים יותר טובים לשחק ששווים את המהירות.

אני חטפתי ספוילרים אחרת הייתי כבר בתוך TLOU2.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 יולי 2020, 21:05

אני כבר בשלב שזה מייגע. עוד זירה עם אוייבים אנושיים. עוד זירה עם זומבים. עוד זירה עם אנשים. עוד זירה עם זומבים. הגיוון במשחק שואף לאפס. אני ממשיך להידהם כמה carbon copy ההמשך הזה. ככל שאני מתקדם יותר כך מתקבעת הרגשתי שזה משחק ההמשך הכי מאכזב ששיחקתי בחיי.

למשחק יש מערכת קרב טובה שדי מתפספסת בגלל טון המשחק של לחסוך במשאבים, אז הרצון הוא לצמצם את השימוש בתחמושת וכו'. אם המשחק היה בלי המגבלה הזו אז היה אפשר להנות ממנה יותר, אבל מצד שני לפעמים זה כיף להגיד 'חלאס, אני מתחיל להתחרע עם השאטגן'. אין 'קושי' אמיתי בקרבות. השאלה היא כמה סבלנות ומשאבים אתה רוצה להקצות כדי לעבור את זירת הקרב הנוכחית.
מערכת הצ'קפויינטים נדיבה, נדיבה מדי והופכת את השלכות המוות לשוליות. זה כמובן מצמצם את התסכול אבל גם את המתח והסכנה. מצד שלישי זה כן מעודד את השחקן להשתמש בטקטיקות ובאגריסביות שונות, בידיעה שלא תיענש ממש אם תמות באחד הנסיונות ההרפתקניים שלו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 יולי 2020, 21:16

אם כבר TLOU 2, האמת היא שככל שעובר הזמן מהרגע ששיחקתי בו אני נוטה יותר ויותר להסכים עם הקביעה של קאזז.
אני חושב שהוא מגזים, זה לא ההמשך הכי מאכזב בהיסטוריה וזה ממש לא משחק רע, אבל... הגיימפלי לופ שלו שמאוד מרשים בהתחלה, ממש לא מצליח להחזיק את הכל כי הוא לר ממש מתקדם, והסיפור לחלוטין לא מחזיק את המשחק.
כמו שאמרה אישה חכמה ממני בהרבה, "מה ששלו שלו", והמשחק הזה באמת עושה המון דברים מדהימים. ערכי ההפקה, תשומת לב לפרטים, סט פיסס ואפילו מערכת הגיימפלי הבסיסית, כולם כל כך מדהימים שצריך לראות כדי בכלל להבין עד כמה.
האם זה משחק טוב? סך הכל, כן. הטוב מתעלה על הבעיות. האם אני ממליץ עליו? חד משמעית, אין עוד דברים כאלה. האם זה TLOU 1 מבחינת האימפקט, הכמות שאני זוכר אותו, והרצון שלי לחזור או לראות דברים חדשים כאלה? אממ... לא.
וככל שעובר הזמן, ככה ה'לא' הזה יותר חד משמעי מבחינתי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2020, 21:39

Kazz כתב:אני כבר בשלב שזה מייגע. עוד זירה עם אוייבים אנושיים. עוד זירה עם זומבים. עוד זירה עם אנשים. עוד זירה עם זומבים. הגיוון במשחק שואף לאפס. אני ממשיך להידהם כמה carbon copy ההמשך הזה. ככל שאני מתקדם יותר כך מתקבעת הרגשתי שזה משחק ההמשך הכי מאכזב ששיחקתי בחיי.

למשחק יש מערכת קרב טובה שדי מתפספסת בגלל טון המשחק של לחסוך במשאבים, אז הרצון הוא לצמצם את השימוש בתחמושת וכו'. אם המשחק היה בלי המגבלה הזו אז היה אפשר להנות ממנה יותר, אבל מצד שני לפעמים זה כיף להגיד 'חלאס, אני מתחיל להתחרע עם השאטגן'. אין 'קושי' אמיתי בקרבות. השאלה היא כמה סבלנות ומשאבים אתה רוצה להקצות כדי לעבור את זירת הקרב הנוכחית.
מערכת הצ'קפויינטים נדיבה, נדיבה מדי והופכת את השלכות המוות לשוליות. זה כמובן מצמצם את התסכול אבל גם את המתח והסכנה. מצד שלישי זה כן מעודד את השחקן להשתמש בטקטיקות ובאגריסביות שונות, בידיעה שלא תיענש ממש אם תמות באחד הנסיונות ההרפתקניים שלו.

אני לא מבין, את התיאור של עוד זירת קרב עוד זומבים וכו' אפשר גם לאמר על הראשון, אפילו מערכת הצ'ק פוינט דומה ותמיד אפשר לעשות ריסטארט לכל השלב אם אתה רוצה להרגיש את הסטרס שבהפסד (זה בדיוק מה שדיברתי עליו פה עם גלאס), מבחינת גיוון הוא לא נופל בכלום מהראשון, את האמת הוא רק עולה עליו ואני לא רואה איך בנאדם סביר יכול לטעון שהראשון מגוון יותר.

הקרבות והגיימפליי בכלל טובים משמעותית מהראשון (למרות שאני שונא את הכלבים), מבחינת משחק הוא יותר טוב מכל בחינה.

הדבר היחיד שאני מודע לעד כמה זה משמעותי במשחק כזה זה שהעלילה לא באותה הרמה, למרות שאני לא הגעתי לקטעים הבעייתיים (אני מנחש) זה כבר עכשיו ברור שהמסע של המשחק הראשון היה אומנם פשוט יותר עלילתית אבל יותר נוגע בסופו של דבר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2020, 21:41

glass man כתב:
bling כתב:זה לא באמת צ'ק פוינט במובן הזה שאתה מתקדם במשחק וזה שומר, זה משהו בסגנון של נגיד הרגת אויב שניים ואז התגלית והרגו אותך, אז במקום שזה יתחיל מההתחלה זה מתחיל אחרי שהרגת את שניהם שוב ואז ככה אתה יכול לנסות שוב ושוב ואין באמת השלכות משמעותיות כי המשחק שומר לך על כל הריגה ולא באמת מעניש אותך על כל כישלון, בגלל זה התחושה היא זולה להתקדם ככה.

כן,אבל אם כבר נכנסים לדיון הזה תזכור שאתה מראש לא משחק ברמת קושי שעברה בדיקה קפדנית ונרחבת כמו זו שלאסקין.

האויבים שנשארו עדיין קשים לך זה לא רזידנט איוול 4 או מקס פיין ששינו את עצמם לגמרי ברגע שאתה מת והפכו לקלים/או קשים יותר.

וחוץ מזה סיימת את tlou 1 על הארד בלי עזרים באמת שאתה לא צריך להוכיח משהו למישהו.

אבל כמובן אם זה פוגם לך בהנאה ברמה שלא בא לך לשחק בדרך אחרת אז תשחק איך שמתאים לך אחי :).

אני אזכיר לך דבר אחד. כנראה שלא משנה כמה זמן תתקע על קטעים בTLOU2 כמעט ואין סיכוי שיש לך משחקים יותר טובים לשחק ששווים את המהירות.

נכון את הראשון שיחקתי בלי מצב שמע על הרמה הקשה, כנראה היתה לי יותר סבלנות אז כי היום אני משתמש במצב שמע חופשי :)

בכל אופן אני לא שולל שכן אשתמש בצ'ק פוינט בעתיד, צריך למצוא את האיזון בין אתגר להתקדמות זורמת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2020, 22:06

bling כתב:
glass man כתב:

נכון את הראשון שיחקתי בלי מצב שמע על הרמה הקשה, כנראה היתה לי יותר סבלנות אז כי היום אני משתמש במצב שמע חופשי :)

בכל אופן אני לא שולל שכן אשתמש בצ'ק פוינט בעתיד, צריך למצוא את האיזון בין אתגר להתקדמות זורמת.

קוראים לזה נורמל :) ואם אתה חייב את האקסטרא אתגר תרים את רמת הקושי בקרב האחרון או קרבות שמרגישים לך משמעותים.

ברור לי שאני מדבר מתוך אידיאולוגיה שמשחקי סינגל זה להירגע בסבבה בערב עם המזגן והקפה והמולטיפלייר זה כשאני רוצה אתגר.
(רואה גם אני עברתי שינוי ;)

בסופו של דבר מה שלא נגיד נעשה.. הנורמל זו הרמה שתכננו סביבה את הכלבים האלה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 יולי 2020, 22:22

bling כתב:
Kazz כתב:אני כבר בשלב שזה מייגע. עוד זירה עם אוייבים אנושיים. עוד זירה עם זומבים. עוד זירה עם אנשים. עוד זירה עם זומבים. הגיוון במשחק שואף לאפס. אני ממשיך להידהם כמה carbon copy ההמשך הזה. ככל שאני מתקדם יותר כך מתקבעת הרגשתי שזה משחק ההמשך הכי מאכזב ששיחקתי בחיי.

אני לא מבין, את התיאור של עוד זירת קרב עוד זומבים וכו' אפשר גם לאמר על הראשון, אפילו מערכת הצ'ק פוינט דומה ותמיד אפשר לעשות ריסטארט לכל השלב אם אתה רוצה להרגיש את הסטרס שבהפסד (זה בדיוק מה שדיברתי עליו פה עם גלאס), מבחינת גיוון הוא לא נופל בכלום מהראשון, את האמת הוא רק עולה עליו ואני לא רואה איך בנאדם סביר יכול לטעון שהראשון מגוון יותר.

הקרבות והגיימפליי בכלל טובים משמעותית מהראשון (למרות שאני שונא את הכלבים), מבחינת משחק הוא יותר טוב מכל בחינה.

הדבר היחיד שאני מודע לעד כמה זה משמעותי במשחק כזה זה שהעלילה לא באותה הרמה, למרות שאני לא הגעתי לקטעים הבעייתיים (אני מנחש) זה כבר עכשיו ברור שהמסע של המשחק הראשון היה אומנם פשוט יותר עלילתית אבל יותר נוגע בסופו של דבר.

מסכים שהגיימפלי טוב משמעותית, זה של הראשון הוא סביר בשיאו. עם זאת מילת המפתח היא אורך. המשחק הראשון הוא חצי מהאורך של השני, והאם הגיוון הוא פי 2? בוא לא נגזים, המשחק השני בהחלט מגוום יותר אבל לא במימדים האלה. אם המשחק השני היה נגמר אחרי 15 שעות הייתי אומר שזה מאסטרפיס למרות הסיפור (כמו שהראשון הוא מאסטרפיס למרות הגיימפלי), אבל בערך מנקודת האמצע זה נמרח, ונמרח, ו-נ-מ-ר-ח...
כן יש רגעים טובים מאוד ש'שווים' את זה, שוב, זה בהחלט משחק טוב כחבילה כוללת. אבל זה לא מאסטרפיס. לפחות 50% מזמן המשחק שלי בחצי השני של המשחק הייתי חסר חשק.
אם נגיד את האמת, הבעיה העיקרית היא שכמו הראשון זה משחק שנשען על הנרטיב שלו בצורה מוחלטת. האורך שלו, ושתסיים תבין, נובע לחלוטין מהנרטיב ומהפואנטה של המשחק. הבעיה היא שהנרטיב ממש לא ברמה של הראשון, וגיימפלי טוב יותר לא מצליח להרים אותו לאותו מעמד של הראשון.
זה משחק שמכל מפיצה אחרת כנראה הייתי מדבר בצורה שונה, ברגעים הכי קשים שלי איתו הייתי נותן לו 8.5, כן? זו לא קטסטרופה.
אבל בעיקר כעל שעובר הזמן אני גם מבין שזה לא TLOU הראשון, וגם עם גיימפלי עדיף זה פשוט משחק פחות טוב.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 יולי 2020, 22:42

הגיימפליי עדיף, אבל לא עדיף ברמה שמצדיקה את הזמן שעבר מהמשחק הראשון. לא ברמה שמצפים מהמשך generation-defining כביכול. לא ברמה שלא כל מפתח סביר (ושחקן מנוסה) יכלו לחשוב להוסיף. זה לא משחק שדוחף קדימה בגיימפליי. הוא נח על זרי הדפנה פלוס שיפורים ותוספות לחלוטין סטנדרטיות.

כשאתה עושה פחות או יותר אותו הדבר כמו לפני 7 שנים ומאריך את משך המשחק משמעותית - התוצאה היא במכלול שלשחק את TLOU1 אז היה יותר מעניין מלשחק את TLOU2 היום.

כאילו, נראה לי שבמערכת הניגון בגיטרה הושקעה יותר תשומת לב ועבודה מאשר כל תוספת משחקיות שראיתי עד כה במשחק. בכיף הייתי משלם על משחק שלוקח את המערכת הזו + מודים שמציגים לך את התווים של כל שיר שאתה רוצה (אולי כלי שיהפוך MP3 לסדר תווים?). סוג של גיטר הירו חדש.

ובמידה שלא ממתין לי פרץ גיוון, למשחק הראשון יש יותר גיוון בסביבות. ערים, ביובים, רכבתות תחתיות, איזור סכר, אוניברסיטה, בית חולים, איזורים מיוערים וכפריים. מבנה עונות השנה של המשחק הראשון היה מצויין.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 יולי 2020, 23:05

אני לא מסכים עם הרבה דברים שנאמרו כאן אבל לכל אחד יש את התובנות שלו.
רק ספציפית לגבי הסביבות, אני לא רואה איך אפשר להגיד שלמשחק הראשון יש יותר גיוון... נראה לי שאובייקטיבית זה פשוט לא נכון.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 יולי 2020, 23:33

אני גם לא מסכים עם כל מה שקאזז אמר אז אני אדגיש שלא להצמיד את המילים שלו אלי :). הסביבות בהחלט מגוונות, אם כי בעיקר שווקא בחצי השני. מערכת העונות בהחלט הייתה מעניינת בראשון, אבל גם לשני יש את הדברים שלו.

בכל מקרה זה משחק בהחלט מיוחד ומעניין, והסיבה שאני עדיין לא כתבתי עליו מעין 'ביקורת' מלאה כביכול היא כי אני משנה את דעתי עליו בערך בכל פעם שאני חושב עליו. כרגע אני הולך ומתרחק ממנו ככל שעובר הזמן וזוכר איכשהו בעיקר את הרע, אבל ברור לי שהיו המון רגעים אדירים שפשוט אין בשום משחק אחר.
אח, איזה משחק מפלג ND הצליחו לעשות... אפילו עם עצמי אני לא מצליח להסגר עליו.
מבטיח לכתוב עליו כמו שצריך כשאצליח להבין לגמרי מה אני חושב :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2020, 09:35

ככל שהזמן עבר מאז שסיימתי אותו - התנדנדתי כמה פעמים, אם כשסיימתי אותו חשבתי שזה משחק של 9.5, אחר כך ירדתי קצת לאיזור ה-8.8, ואז בחזרה ל-9.5 ואפילו קצת מעל, עכשיו אני איפהשהו באיזור ב-9.2 :)
אין שום ספק שהמשחק יותר טוב מהמשחק הראשון בפחות או יותר כל קטגוריה מלבד הסיפור, שהוא שנוי במחלוקת אבל הרבה, הרבה, הרבה יותר מקורי ומורכב מהראשון. לטובה ולרעה. המשחק הזה הוא יצירת מופת שנועדה לעצבן, לזעזע ולהעציב אותך :P אולי מלבד להוריד איזה שעתיים-שלוש מהחצי השני - לא הייתי משנה בו כלום, גם לא בעלילה. אני מת לשחק בו כבר פעם נוספת אבל אני אחכה עם זה קצת... עוד מעט אני ואשתי נסיים איזו סדרה שהתחלנו ואז אני אתן לה לשחק בזה בזמן שאני אצפה, ואולי אעזור במקומות מסויימים אם היא תהיה תקועה, אבל את הריצה הבאה שלי אני אעשה בטח רק בפס5. ואין לי ספק שאחזור אליו, כמו עם GOW. בקלות אלו 2 המשחקים הכי טובים בדור הזה עבורי, אולי מלבד OW אבל זו חוויה מסוג אחר לגמרי.

לגבי הגיוון בסביבות - יש משהו בזה כי רוב המשחק באמת משוחק באותה עיר ועם אותו מראה שכה אופייני גם למשחק הראשון, אבל יש בהחלט כמה וכמה וכמה קטעים מגוונים שבעיניי הרבה יותר ממפצים על זה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים