במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Stick » 02 דצמבר 2022, 14:41

Shlomix כתב:
Stick כתב:
Stick כתב:
ספויילר: הצג
אני חושב שיהיה איזה סופט ריבוט במערכות המשחק, כלומר לכל הפחות קפיצה משמעותית וכמה דברים שיבנו מאפס, אבל ממש לא ששוב יהיה סופט ריבוט סיפורי שאומר שכל מה שקרה עד עכשיו היה בעבר הרחוק ועכשיו אנחנו במשהו חדש. כלומר לאן שלא ילכו, זה יהיה המשך של זה ולא 'התחלה חדשה' בעיניי.
אני גם חושב שיש בעיה לא לעשות עוד משחק עם קריטוס, כי זה באמת GOW, אבל אני ממש לא יודע מה אפשר לעשות איתו. הוא קיבל סוף במשחק הזה. גם בGOW 3 הוא קיבל סוף, אבל זה היה סוף רע מאוד ועם טיזר שלא הכל נגמר ישר בסיום שלו. הפעם יש קלוז'ר שלם, יש תמונה נבואית של פיי שהוא הופך להיות אל בונה על אמת (גם הכותב של המשחק אמר את זה כבר בפירוש בטוויטר, שבמקום קריטסו ההורס הוא הפך לקריטסו הבונה בתמונה הזו), זה קלוז'ר מוחלט.
הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו, זה כל העניין של אתנה והאלוהות הגבוהה יותר שלה כביכול. אני מניח שאם הם רוצים זה יתחבר לקרע במציאות של אודין (הצבע ירוק חזק בשניהם, אגב...). לשם אני חושב שאפשר לקחת את זה. יש גם תאוריית מעריצים חמודה שהאלים היוונים חוזרים בגרסה קצת אחרת כאלים הרומאים, אז אולי המקום היחיד שהסיפור של קריטוס יכול להמשיך בו זו סאגה סוגרת שמתמקדת יותר בעבר שלו, דרך אתנה והאלוהות המתקדמת יותר, או האלים הרומאים, או גם וגם. ולצד זה כמובן אטראס גם חייב להיות שם, אבל לא חושב שבאותה צורה כמו במשחקים האלו מבחינת מכניקות וכל זה.

אגב, לגבי מצרים, באמת שאני לא חושב שנלך לשם כי זה האובייס מדי. ואולי תגידו לי שאני מגזים ומחפש יותר מדי, אבל אחד האוצרות שמוצאים במידגרד הוא כלי ממצרים (כל האוצרות במידגרד הם ממיתולוגיות אחרות), והlore שכתוב עליו כביכול מהזווית של ממיר הוא משהו כמו "חפץ שמגיע מארץ שאני רוצה לבקר בה כבר המון שנים..." קצת לור על מצרים, משהו טוב על האלים שם "... ובכל זאת, אדם צריך להזהר מרכילות, במיוחד בקשר לאלים".
אז אולי אני מגזים, אבל איך שקראתי את זה אמרתי שיש פה קריצה מודעת למעריצים :).

אני מקפיץ את ההודעה שלי מהעמוד הקודם סתם כי עברנו עמוד והדיון כאן מתפתח מהר, אז שישאר.
רק נקודה אחת לאסקין, בנוגע למי כתב לקריטוס לזרוק את הגרזן ב2018, זו פיי. זה אמור להיות ברור מהסוף של המשחק הקודם אבל אולי זה קצת מתפספס, ברמת העקרון כל מה שכתוב או מצויר בצהוב בשני המשחקים האלו זו פיי.

פספסתי, על איזו זריקת גרזן מדובר?

ב2018, בהתחלה יחסית, לפני שפוגשים לראשונה את יורמנגנדר הם מוצאים כתובת שאומרת להם לזרוק את הנשק שלהם למים. קירטוס זורק את הגרזן, והנחש יוצא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 דצמבר 2022, 19:16

קיים יקום שבו רגנרוק הוא שני משחקים, כשהראשון היה משחק דור הבא על מלא שיוצא בערך עכשיו :)
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 דצמבר 2022, 19:47

קצת קשה להגיד ב100% כי 2 הדברים שהכי טובים בראגנרוק הם המאסיביות שלו מכל בחינה (החל מהגיוון, ועד לעובדה שכמעט כל שעת משחק אתה מגיע למקום חדש ופוגש דמויות חדשות), והליטוש לשלמות של כל המערכות שלו. שני דברים שהיו נפגעים בצורה מסוימת אם חלק מהפיתוח היה לעשות מהכל משחק דור הבא שצריך להרגיש שונה יותר ממה שראגנרוק מרגיש.
אבל אני חושב שבסופו של דבר כשמסיימים את המשחק אפשר להרגיש שיש כמה נקודות שהיה עדיף שהיו מרחיבים, אז אני מניח שטיפול GOW 2 ו3 היה עובד פה מושלם, עם משחק PS4 שהוא המשחק הזה פחות השליש האחרון שלו (פחות או יותר, אני סתם נותן אחוז שרירותי מהמשחק כדי להמנע מספוילרים), כשחלק מהדברים היו נמתחים קצת יותר (כמו החלק האחרון שדיברת עליו כאן קיאו, שהיה מצוין וגם היה יכול להיות מרכזי הרבה יותר במשחק לדעתי), ואז משחק שלישי שהוא השליש האחרון של ראגנרוק באורך וסקייל של משחק שלם, כבלעדי לPS5.
ואז אולי GOW 2 הזה היה יכול לצאת לפני שנה, והיינו מקבלים את הGOW PS5 בסיבות 2025-6 :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 דצמבר 2022, 20:19

טוב, זה די נישתי, אבל למי שיש פה הגה (כל הנדב ואני, אבל אולי יש עוד) - ממליץ בחום אדיר להוריד את wreckfest שהיה חינם בפלוס לא מזמן… או לפחות נראה לי שזה היה לא מזמן.
המשחק הזה הוא ממש חוויה להגה, כמו ללכת למכוניות מתנגשות, אבל גם המירוצים עצמם - סופר אינטנסיבי וחלק מהקטע זה להתנגש ולא לנהוג ״נקי״, אז זה פשוט המשחק הכי טוב שיכול להיות, וזה משחק שאני ממש לא נהנתי ממנו בלי הגה ונגשתי אחרי שנייה.

חוץ מזה ניסיתי גם את dirt 5 שקיבלתי בפלוס מתישהו, וגם את NFS Heat שגם כן קיבלתי בחינם מתישהו…
Dirt 5 היה בסדר גמור, אפילו די כיף, אבל מעדיף את טוריזמו פי מליון כמובן.
NFS היה די מעפן, ההגה לא מוסיף הרבה בכלל, והמשחק די מעפן ולא מותאם בום צורה לפס5, רץ ב-30 פריימים ובכלל לא נעים לעין, אין לי מושג מי החליט ש-30 פריימים זה לגיטימי למירוצים אבל מילא :)

בקיצור נדב - תוריד את wreckfest לילד, וגם לך. תענוג.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 02 דצמבר 2022, 23:14

סיימתי גם את gowr. משחק טוב, נהניתי רוב הזמן, חפירות הלור לא ממש עניינו אותי אבל העלילה והגיימפליי השתפרו משמעותית ביחס לקודם. מצטער שלא שיחקתי על רמת הקושי האחרונה, כי no mercy הרגיש לי קל מדי רוב הזמן (וממש מבאס שאי אפשר להחליף באמצע לרמה האחרונה). הדברים העיקריים שהפריעו לי (חלקם חלים גם על הקודם): מערכת קראפטינג גרועה לטעמי (נשארתי עם סט השריון ההתחלתי, או כמעט ההתחלתי, כי לתחושתי הוא היה הטוב ביותר). מקבלים אינספור משאבים במהלך המשחק כשאולי 10% מהם היו רלוונטיים עבורי. אינספור תיבות אוצר שמרביתן מיותרות כי את ה-mats אני לא צריך ו-HS יש כמו זבל. מערכת ה-cd גם די טיפשית. כדי למקסם dps אתה אמור לנהל 8 cd שונים ולהפגיז את רובם בתחילת כל קרב. זה לא עיצוב טוב לדעתי. גם הפייסינג יכול היה להיות טוב יותר. יותר מדי מקרים של קרב אחרי קרב עם רימיקסינג אינסופי של אויבים... מילא אם היה אתגר או תחכום כלשהו, אבל לא, זה הרגיש כמו סתם גריינדינג (בעיקר לקראת הסוף). המשחק עדיין לא הרגיש לי אפי ברמה של הטרילוגיה המקורית. לא הרגשתי שאני נלחם באלים, יותר כמו בקוסמים, ורגעי וואו גם לא היו הרבה. אבל עם כל זאת, הוא עדיין משחק ממש טוב לטעמי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 דצמבר 2022, 16:38

Stick כתב:קצת קשה להגיד ב100% כי 2 הדברים שהכי טובים בראגנרוק הם המאסיביות שלו מכל בחינה (החל מהגיוון, ועד לעובדה שכמעט כל שעת משחק אתה מגיע למקום חדש ופוגש דמויות חדשות), והליטוש לשלמות של כל המערכות שלו. שני דברים שהיו נפגעים בצורה מסוימת אם חלק מהפיתוח היה לעשות מהכל משחק דור הבא שצריך להרגיש שונה יותר ממה שראגנרוק מרגיש.
אבל אני חושב שבסופו של דבר כשמסיימים את המשחק אפשר להרגיש שיש כמה נקודות שהיה עדיף שהיו מרחיבים, אז אני מניח שטיפול GOW 2 ו3 היה עובד פה מושלם, עם משחק PS4 שהוא המשחק הזה פחות השליש האחרון שלו (פחות או יותר, אני סתם נותן אחוז שרירותי מהמשחק כדי להמנע מספוילרים), כשחלק מהדברים היו נמתחים קצת יותר (כמו החלק האחרון שדיברת עליו כאן קיאו, שהיה מצוין וגם היה יכול להיות מרכזי הרבה יותר במשחק לדעתי), ואז משחק שלישי שהוא השליש האחרון של ראגנרוק באורך וסקייל של משחק שלם, כבלעדי לPS5.
ואז אולי GOW 2 הזה היה יכול לצאת לפני שנה, והיינו מקבלים את הGOW PS5 בסיבות 2025-6 :).

יש ברגנרוק כמות אדירה של תוכן, אבל אני לא יודע אם זה מה שאני מחפש במשחק כזה. כלומר, כשאני חושב על התוכן שעברתי עד עכשיו, יש כמות לא מבוטלת של תוכן שהוא לא יותר מבסדר, לפחות ביחס למשחק.

למשל
המסע בג׳ונגלים עם פריה או יער הברזל עם אנגרבואה
, לא הייתי קורא להם טובים במיוחד ביחס לאזורים הבאמת טובים של המשחק, הייתי לגמרי מסתדר בלעדיהם. אני מכיר בזה שיש פיתוח דמויות חשוב שקורה בשלבים האלה, אבל מבחינת התוכן המשחקי הם היו די חלשים, ואפשר היה להשיג את הפיתוח הזה בצורה או בשלב אחר.

יותר זה לאו דווקא יותר טוב ולפחות אני הייתי מרוצה משחק שהוא 60% מכמות התוכן וממוקד בחלק הסיפורי שמתאים למשחק אחד ולא שניים. משחק שהוא דור הבא וכתוצאה מזה כל צעד בו היה ״ואו״. לדעתי לפחות זה עדיף על משחק שמרגיש מנופח, עם בעיות פייסינג ובעיקר מרגיש ״מיושן״. כלומר, אני יודע שהוא עדין מוביל גרפי בגלל המצב העגום של הדור הזה, והוא משחק מדהים, אבל אף אחד לא ציפה לשחק שנתיים לתוך הדור הבט בgow חדש שמרגיש כאילו הוא יצא ב2018 על הפס4.

אפקט ה-ואו הוא חלק מהותי בחוויה של gow, והוא ממש חסר במשחק. אני כבר שעות פנימה,
בדיוק הכנסתי את הנשמה של הזאב לזאב הענק אתמול בלילה
, והוא מרגיש כמו חבילת הרחבה עם כמות הזויה של תוכן, אבל עדין הרחבה. וזה לא אומר שהיו צריכים להמציא את gow מחדש, כן? זה לא שgow3 המציא הכל מחדש כמו 2018, כזאת המצאה מחדש צריכה לקרות פעם בדורות. מעבר דורי לא אומר להמציא את הפרנצ׳ייז מחדש, הוא אומר לבנות על הקיים ולהביא דברים חדשים שלא היו אפשריים לפני. איפה ה״טיטאנים״ של gow:r? ואני בטוח שגם זאת הסיבה שהוא לא מצליח להגיע לאפיות של הטרילוגיה הקודמת, לפחות בחלקים שאני שחקתי עד עכשיו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 דצמבר 2022, 16:44

וכן, גם gow2 ממוקד יותר שיוצא לפני שנה וחצי כמו שהצעת סטיק בהחלט יכל להיות גם צעד הגיוני יותר. קצת מרגיש שמכל האופציות האפשריות, קבלנו את האופציה הכי מוזרה. סוג של שעטנז מוזר שאף אחד לא ציפה לו ואני לא בטוח שזה בקטע טוב. כלומר, אם היית אומר למישהו מאיתנו שהסגה הנורדית תגמר ב2022, שנתיים לתוך הדור הבא, במשחק פס4 מפוצץ תוכן אבל עם הרגשה שהיה צריך להיות עוד, אני בספק אם יש פה אדם אחד בפורום שהיה מאמין לזה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 דצמבר 2022, 19:34

אני כבר שעות בתוך Oddworld Soulstorm
בינתיים לטעמי זה המשחק הכי טוב בזיכיון

הוא סוג של ריאמגין למשחק Oddworld השני
אבל לא יצא לי לעבור את השני ,כי sony נותנת את Oddworld Soulstorm להוריד בשרות פרימיום שלה אבל עדין אין את המשחק השני במשחקים הקלסים

בכל מקרה זה משחק פאזלים + פלטפורמה
המשחקיות 2d ,העיצוב 3d

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 דצמבר 2022, 23:03

ממש לא המשחק הכי טוב של הIP אני לא יודע מה אתה מעשן קרירין אבל זה החומר הכי טוב בארץ bar none.
הוא לא יכול להיות הכי טוב ברגע שהם לקחו את השליטה המושלמת הpixel perfect של המקוריים ועשו פה את השליטה הביזיונית שהם עשו. זה כל כך לא מדויק ועקום להשתמש באנלוג סטיק לפלטפורמה, תועבה שלא ברא השטן, משחקי פלטפורמה דו מימדים זה אך ורק עם הDpad ומי שחולק על הקביעה הזו? יש מקום בגינהום במיוחד בשבילו.

מה שכן זה בהחלט המשחק הכי שאפתני ומעניין שלהם שבו הם לקחו הכי רחוק את כל הרעיונות, וזה לטעמי משחק של 9 אין לי מושג איך הוא קיבל את הציונים האלה חוץ מ"עכשיו זה נהיה מגניב לחרבן על Oddworld"

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 דצמבר 2022, 01:48

המקוריים היו עם דיפאד כי הם היו tile based (וגם כי הגיימפד המקורי של הפס1 לא כלל סטיק אנלוגי). משחקי פלטפורמה מודרניים נוטים לנטוש את הדיפאד לתנועה (למשל ori wotw או מטרויד דרד), בעיקר כי יש שימוש לסטיק אנלוגי גם בדו מימד - תנועה אנלוגית במרחב או כיוון אנלוגי של נשק, זריקת חפצים וכו׳. אבל בכל מקרה אתה יכול לשחק אותו גם על המקלדת, זה די קרוב.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 07 דצמבר 2022, 05:57

glass man כתב:ממש לא המשחק הכי טוב של הIP אני לא יודע מה אתה מעשן קרירין אבל זה החומר הכי טוב בארץ bar none.
הוא לא יכול להיות הכי טוב ברגע שהם לקחו את השליטה המושלמת הpixel perfect של המקוריים ועשו פה את השליטה הביזיונית שהם עשו. זה כל כך לא מדויק ועקום להשתמש באנלוג סטיק לפלטפורמה, תועבה שלא ברא השטן, משחקי פלטפורמה דו מימדים זה אך ורק עם הDpad ומי שחולק על הקביעה הזו? יש מקום בגינהום במיוחד בשבילו.

מה שכן זה בהחלט המשחק הכי שאפתני ומעניין שלהם שבו הם לקחו הכי רחוק את כל הרעיונות, וזה לטעמי משחק של 9 אין לי מושג איך הוא קיבל את הציונים האלה חוץ מ"עכשיו זה נהיה מגניב לחרבן על Oddworld"

אני עברתי רק את המקורי הראשון ,לא המשחק השני
והשליטה לפלטפורמה + פאזלים ממש לא הייתה טובה
זה היה איטי ומסורבל וחלק מהאוטומציה גרמה בעיות שליטה

לדוגמה אתה רוצה לקפוץ לפלטפורמה מסוימת
אבל נתלה על פלטפורמה מעליה וזה מעלה אותך ,דברים כאלו
זה מאוד מעצבן

בכל מקרה ,בגדול כן גם אני מעדיף שליטת dpad, בפלטפורמה 2d
העניין שזה לא 2d סטנדרטי ונבנה לשליטה אנלוגית
ה dpad פה מכוון לתת פקודות ,שזה חלק גדול מהמשחק
בלי להציל את העם שלך במשחק ששם הפאזלים המעניינים
זה היה פלטפורמה מאוד משעממת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2022, 10:22

סיימתי את gow אתמול! לפחות את העלילה הראשית, נשארו לי עוד קצת דברים לעשות. איזה משחק נהדר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 דצמבר 2022, 11:45

InterAl כתב:המקוריים היו עם דיפאד כי הם היו tile based (וגם כי הגיימפד המקורי של הפס1 לא כלל סטיק אנלוגי). משחקי פלטפורמה מודרניים נוטים לנטוש את הדיפאד לתנועה (למשל ori wotw או מטרויד דרד), בעיקר כי יש שימוש לסטיק אנלוגי גם בדו מימד - תנועה אנלוגית במרחב או כיוון אנלוגי של נשק, זריקת חפצים וכו׳. אבל בכל מקרה אתה יכול לשחק אותו גם על המקלדת, זה די קרוב.

זו שליטה שהיא פשוט תועבה אינטר. זו האמת אחת הסיבות העיקריות שאני מחכה עם מטרויד דרד, אני מסרב לשחק אותו עם האנלוג סטיק, לא יקום ולא יהיה, אני כנראה פשוט אקנה את המשחק ואריץ אותו באימולטור על המחשב החדש, שם אני אוכל לקנפג לי שליטה חדשה שנוחה לי.

השליטה המודרנית למשחקי 2D מודרנים לעולם לא תהיה מקובלת עלי כי כשאתה עובר לאנלוג סטיק, במקום הDPAD אתה בהכרח, וללא שום עוררין מוותר על הדיוק
שהDPAD מאפשר לך וברגע שהמשחק לא מדויק לשליטה וברגע שאני לא אשם שנפסלתי אז המשחק מענייין אותי כקליפת השום.

רק לחשוב לשחק משחק כמו מטרויד דרד על האנלוג סטיק יהיה בעיני תועבה כמעט כמו לשחק אותו עם שליטת touch :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 דצמבר 2022, 13:32

DrKeo כתב:סיימתי את gow אתמול! לפחות את העלילה הראשית, נשארו לי עוד קצת דברים לעשות. איזה משחק נהדר.

מזל טוב!
עכשיו תעבור על הספוילרים :)
אה, אבל כדי שלא יהיו לך ספוילרים על משהו קטן שכן חשוב עלילתית - לך לALFHEIN

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2022, 14:14

Laskin כתב:
DrKeo כתב:סיימתי את gow אתמול! לפחות את העלילה הראשית, נשארו לי עוד קצת דברים לעשות. איזה משחק נהדר.

מזל טוב!
עכשיו תעבור על הספוילרים :)
אה, אבל כדי שלא יהיו לך ספוילרים על משהו קטן שכן חשוב עלילתית - לך לALFHEIN

כן, הגמדה מנסה לשכנע אותי ללכת לשם, אני אעשה את זה בערב :!:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 דצמבר 2022, 15:33

אל תצפה ליותר מדי, אבל מבחינת תוכן צד עלילתי שיכול להיות ספוילרי - זה היחיד נראה לי.
בcrater היית?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2022, 15:43

Laskin כתב:אל תצפה ליותר מדי, אבל מבחינת תוכן צד עלילתי שיכול להיות ספוילרי - זה היחיד נראה לי.
בcrater היית?

רק הספקתי לסיים את המשחק,
לחסל כמה מחנות אסגרדים ולהשתתף בהלוויה.
זהו בערך, היום בלילה נתקדם. אה, ואני קורא עכשיו שלושה עמודים של דיון ספויילרים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 דצמבר 2022, 15:58

הCrater זה משהו שיכולת לעשות לפני גם, בגלל זה שואל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2022, 16:19

קראתי את העמודים האחרונים עם כל הספויילרים, אז אני הולך להוסיף את השנקל שלי לדיון.

דבר ראשון, משחק מדהים, ללא ספק, פשוט מצויין.

אני חושב שמבחינה רגשית הסיפור הרגיש לי מאוד שלם, אבל מבחינה עלילתית הוא הרגיש כאילו כמעט יש משחק חסר. נושא נחש העולם / מסע בזמן / התקיעה בקרן הרגיש כמו משהו כל כך משמעותי במשחק הקודם. אני זוכר השערות שהתחילו במסע בזמן של קרייטוס ואטראס ומגיעות עד לזה שהנחש הוא בעצם קרייטוס בעצמו. אני חושב שכל מי ששחק במשחק הרגיש שזה ה-thread הכי גדול שהיינו רוצים שיתיחסו אליו מעבר להמשך העלילתי הראשי של רגנרוק. כלומר, זה היה חלק כל כך משמעותי במשחק הקודם, וברגנרוק מדפדפים את כל נושא נחש העולם, במצטבר אולי היו לו 15 דק׳ זמן מסך והסיפור על הגדילה שלו הועבר בחצי משפט בזמן הגיימפליי על זה ש״הנחש ממשיך לגדול״. כשמוסיפים לזה את העובדה שלא ראינו את וולהאלה (מה? משחק GOW בלי ביקור ב-afterlife?), המהירות שבה דפדפו את סורטור (מה-10 דק׳ זמן מסך שהוא קבל בצורה הראשונית שלו והכלום והשום דבר שהוא היה בסוף המשחק) והעובדה שרגנרוק היה בערך 30 דק׳? אשכרה יש פה משחק שלם שנשאר על השולחן.

בנוגע ל-DLC, אני לא מעריץ של הרעיון. אנחנו כבר שנתיים לתוך הדור הבא, אז עכשיו הולכים להושיב את הצוות הזה לעוד שנה+ של עבודה והם ימשיכו לעבוד על משחקי פס4 עד 2024? די, יש גבול. הרי לאסקין מוכר לנו פה שסנטה מוניקה כבר שנים בתוך ה-pre-production של המשחק מדע בדיוני של קורי, אז שהצוות יעבור ישר לעבוד על זה, למה הם צריכים לעבוד על TLL למניהם לפס4 ב-2023 וצפונה?

אם נדבר לרגע על הגיימפליי, המשחק הרגיש המשך ישיר בצורה קיצונית. האמת שאם נתעלם לרגע מהנשק החדש, אני אפילו לא מצליח להבדיל יותר מדי בראש בין המשחקים מבחינת גיימפליי. ממש כמו חבילת הרחבה שהפכה למשחק שגדול מהמקור. במינימום יכלו לעבוד על קצת עבירות, אולי כפתור קפיצה שממילא מבחינת קרב הוא חצי ממומש בגלל שיש כמה מהלכים של ״drop״ על אוייבים כשאתה מעליהם. המשחק הזה לוקח לקיצון את הביטוי more of the same.

ואם כבר מדברים על more of the same, אני חייב לציין שאני דווקא לא הרגשתי שהמשחק יותר אפי ומהקודם. נניח הקרב הסופי במשחק הקודם עם פריה, בולדר והענק, אני לא בטוח שהיה במשחק הזה משהו ב-scale הזה. וזה קצת הזוי לטעמי, כי הייתי בטוח שרגנרוק הוא המקום שבו יקחו את הבסיס של המשחק הקודם וילבישו עליו scale שיזכיר לנו את GOW3. נכון שיש כמויות הזויות של תוכן, והוא משחק פשוט מעולה, אבל עדין לא הרגשתי שקבלנו את ה-scale. אפילו כשסורטור ממש את הצורה הסופית שלו והופך לסוג של ״טיטאן״ עם פוטנציאל GOW3, לא הייתה איתו שום אנטרקציה, הוא סתם היה דמות רקע יפה. מאוד מוזר, זה מרגיש כמעט כאילו דחפו כמה שיותר תוכן בכדי לסיים כמעט שני משחקים באחד, אבל שכחו לעשות את הסצנות המדהימות שחיכינו להם עוד מימי GOW3. אני חושב שהרגע היחיד שבאמת הרגיש לי כמו מימוש ההבטחה של GOW היה הסצנה עם הנורדס. היה משהו בירידה באגם במהירות לתוך הבועה הזאת ואז הסצנה הפשוט מעולה עם שלושתן שממש עשה לי את זה. יש מצב שלפחות בשבילי הוא היה השיא ״GOW״ של המשחק.

אני שזה נשמע מוזר, כי אני בעיקר מתלונן ואני חושב שזה משחק השנה בהליכה ומשחק מדהים בכלליות. אבל קשה להתעלם מזה שה-meta מסביב למשחק הזה מרגישה כמו טעות אחת גדולה. הוא היה צריך להיות שני משחקים, הראשון מבינהם היה או צריך לצאת מזמן או להיות דור הבא כמו שצריך עם scale כמו שצריך ובלי לחפף תוכן. הגיימפליי היה צריך לקחת את הצעד הבא ולהוציא קצת את קרייטוס מה״קופסה״ שהוא חיי בה עם כפתור קפיצה ויותר עבירות בשלבים. ואם זה היה משחק דור קודם הוא היה צריך לצאת כבר די מזמן. ואם הוא היה משחק דור הבא, הוא היה צריך להפיל אותנו מהרגליים. לשחק ב-GOW ולהרגיש שהוא נראה אותו דבר כמו משחק פס4 מ-2018 זה מוזר ממש, לא מרגיש כמו ״GOW אמיתי״.

בנוגע לאטראס שחיק, הוא היה די מעפן עם מערכת קרב פשוטה מאוד כשהציבו מולו רק אוייבים חלשים. לא הייתי רוצה לשחק בו לאורך זמן. אבל מאוד נהנתי לשחק איתו מבחינה עלילתית, כלומר לבלות זמן באסגרד, לספוג אוירה ״מהצד השני״. הקטעים איתו עזרו להעמיק את הדמות של אודין ות׳ור למשל, כך שלא הייתי מוותר על הקטעים איתו, אבל הגיימפליי בהם היה מאוד ,meh.

אה, והמסע של אטריאס לחפש עוד גולות, קלאסי שיקרה לו משהו בארץ רחוקה ושהמשחק הבא יהיה המסע של קרייטוס למיתולוגיה חדשה כשה-quest שלו הוא למצא את טריאס. אני לא חושב שצריך לממש את המסע של אטריאס באיזה TLL, המסע הזה יכול להיות אחלה מגשר בין המשחק הזה למשחק הבא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 דצמבר 2022, 18:17

אתייחס ללא ספוילרים בעיקר לעניין של ה״לא הרבה יותר אפי מ-2018״ - הוא כן. שיחקתי בהם ברצף והוא כן.
העניין הוא ש״אפקט הוואו״ של 2018 היה כל כך חזק, כל הקטע של הוואן שוט, הזווית החדשה, המהלכים הסינמטיים תוך כדי קרב, הגרזן והתחושה שלה, הצילום - הכל היה מטורף כל כך כשמשחקים בו לראשונה,ֶ גם אם עשית זאת ב-2018 וגם אם ב-2021 זה לא משנה… כל האפקט הזה כבר כמעט לא קיים בראגנארוק.
סצינות מטורפות ב-2018 נראות כמו סצינה די רגילה ברגנארוק מרוב שיש כאלה.
וכן, תלוי כמה משימות צד עשית - אז לא אדבר על ספציפיות, אבל יש פה דברים צדדיים מושקעים ממש.

אני מסכים איתך לגבי רוב שאר הדברים, וה״אכזבות״ כפי שקראת בספוילר הראשון שאני כתבתי, אחרי שסיימתי.
אני לא מסכים איתך שDLC יהיה מיותר. צוות של 50 אנשים יכול לעשות את רוב העבודה, אני לא מצפה למנוע חדש עכשיו ומשהו כמו משחק TLL שיכול לקחת יותר מדי משאבים, אבל DLC שיסגור כמה קצוות וייתן את הקרב שאני ממש חושב שחייב להיות - זה משהו שאני מאוד מאוד הייתי רוצה. זה יותר כדי שארגיש טוב יותר עם התלונות שלי כלפי המשחק. הוא מרגיש לי מזורז בנקודות שציינת וזה משהו שDLC יכול לתקן לי :)

אה, והDLC יכול להיות בלעדי לPS5 ואז יוכלו לדחוף עוד הרבה יותר ״פאזאז״ ויזואלי באותו קרב… אולי אפילו קרב אחד שחוצה יקומים, וייתן גם לך את הקאמשוט הגרפי+SSD שאתה כל כך רצית :)

אגב אמרתי לך בפירוש לא לקרוא את כל הספוילרים פה עדיין, עד שתלך לאנשהו אבל לא משנה :/
עריכה: אה שיטטט רשמתי אלפהיים, ומדבר בניפלהיים!!! בכל מקרה אל תקרא הכל אם לא עשית שם משהו.
למרות שבעצם גם קראת גם ספוילרקאסטים ומאה אחוז התייחסו לזה.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 08 דצמבר 2022, 18:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2022, 18:28

Laskin כתב:אתייחס ללא ספוילרים בעיקר לעניין של ה״לא הרבה יותר אפי מ-2018״ - הוא כן. שיחקתי בהם ברצף והוא כן.
העניין הוא ש״אפקט הוואו״ של 2018 היה כל כך חזק, כל הקטע של הוואן שוט, הזווית החדשה, המהלכים הסינמטיים תוך כדי קרב, הגרזן והתחושה שלה, הצילום - הכל היה מטורף כל כך כשמשחקים בו לראשונה,ֶ גם אם עשית זאת ב-2018 וגם אם ב-2021 זה לא משנה… כל האפקט הזה כבר כמעט לא קיים בראגנארוק.
סצינות מטורפות ב-2018 נראות כמו סצינה די רגילה ברגנארוק מרוב שיש כאלה.
וכן, תלוי כמה משימות צד עשית - אז לא אדבר על ספציפיות, אבל יש פה דברים צדדיים מושקעים ממש.

או שרמת האפיות לא עלתה יותר מדי, או שלפחות בתפיסה שלי, כמישהו ששחק במשחקים בהפרש של שנה+, לא ממש הרגשתי יותר מדי עליה ברמת האפיות. אני לא חושב שהיה במשחק משהו ברמת האפיות של הקרב בוס הסופי של המשחק הראשון. אולי אני לא זוכר אותו טוב, אבל גם אם הייתה, כנראה שהיא הייתה מינימאלית אחרת ההרגשה הייתה שונה :)

Laskin כתב:אני מסכים איתך לגבי רוב שאר הדברים, וה״אכזבות״ כפי שקראת בספוילר הראשון שאני כתבתי, אחרי שסיימתי.
אני לא מסכים איתך שDLC יהיה מיותר. צוות של 50 אנשים יכול לעשות את רוב העבודה, אני לא מצפה למנוע חדש עכשיו ומשהו כמו משחק TLL שיכול לקחת יותר מדי משאבים, אבל DLC שיסגור כמה קצוות וייתן את הקרב שאני ממש חושב שחייב להיות - זה משהו שאני מאוד מאוד הייתי רוצה. זה יותר כדי שארגיש טוב יותר עם התלונות שלי כלפי המשחק. הוא מרגיש לי מזורז בנקודות שציינת וזה משהו שDLC יכול לתקן לי :)

אני לא יודע מה יש לצוות להתחיל לעבוד על משחק, קטן ככל שיהיה, ב-2023 על הפס4. יש גבול לכל תעלול, להתחיל פיתוח למשחק פס4 ב-2023 זה באמת מתחת לכל ביקורת. ומה שאתה רוצה ב-DLC,
כלומר המסע של אטראייס למצא את הגולות
, הוא דווקא משהו שיכול בכיף להיותר הדבר הזה שמדברים עליו או יש אליו פלאשבקים במשחק הבא, כך שאני אפילו לא חושב שנדרש שם DLC. ושאר הדברים החסרים, הם פשוט פאשלה של סנטה מוניקה. המשחק הזה היה צריך להיות שני משחקים, הגשר נחצה ונשרף, אני לא חושב שמישהו רוצה לשחק ב-2024 במשחק פס4 שמגשר איזה מחסור שהיה ברגנרוק. שיתרכזו בפרוייקט הבא, בטח ובטח אם קורי וצוות קטן כבר סגר את הפינה על ה-preproduction שלו. כלומר, אלה אם הם רוצים להשתמש ב-DLC כסוג של קרקע לניסויים טכנית למנוע דור הבא שלהם. זה יכול בהחלט להיות מעניין, משחק קצר של כמה שעות שהוא קרקע ניסוים טכנים. למרות שקצת מאוחר לניסויים טכנים, לא? אנחנו ב-2023 עוד שלושה שבועות.

Laskin כתב:אגב אמרתי לך בפירוש לא לקרוא את כל הספוילרים פה עדיין, עד שתלך לאנשהו אבל לא משנה :/

לא הרגשתי שקבלתי ספויילר למשהו בספויילרים, אז מה שזה לא יהיה כנראה שזה עבר לי מעל הראש :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 דצמבר 2022, 18:34

מה שרציתי כDLC לא היה דווקא את אטראוס, זה יותר מתאים למשחק TLL מגשר, אבל אני כן רוצה:
קרב מול סורטר, להציל פאקינג עולם שלם מהקטע הכי מזורז עלילתית בתולדות המזורזים… הם יכולים לעשות את אסגארד בלעדית לפס5, ואולי לשלב גם איזה שוט קטן מואלהאלה. כן, אני מדמיין קרב מטורף מול טיטאן שתוך כדי קרב קופצים אולי בין עולמות ומגיעים לואלהאלה בבלעדיות לפס5, מה כבר אני מבקש? אל תן לי אפילו סיפור רק תן לי את הקרב הזה ואני מרוצה :)

אבל כן, ברור שלא יקרה :(

לגבי מה שעבר לך מעל הראש - יופי. אבל לך לניפלהיים כבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2022, 19:04

Laskin כתב:
מה שרציתי כDLC לא היה דווקא את אטראוס, זה יותר מתאים למשחק TLL מגשר, אבל אני כן רוצה:
קרב מול סורטר, להציל פאקינג עולם שלם מהקטע הכי מזורז עלילתית בתולדות המזורזים… הם יכולים לעשות את אסגארד בלעדית לפס5, ואולי לשלב גם איזה שוט קטן מואלהאלה. כן, אני מדמיין קרב מטורף מול טיטאן שתוך כדי קרב קופצים אולי בין עולמות ומגיעים לואלהאלה בבלעדיות לפס5, מה כבר אני מבקש? אל תן לי אפילו סיפור רק תן לי את הקרב הזה ואני מרוצה :)

אבל כן, ברור שלא יקרה :(

לגבי מה שעבר לך מעל הראש - יופי. אבל לך לניפלהיים כבר.

הכנסתי גם את תחילת ההודעה שלך לספויילר כי גלתה שם של דמות ששורדת את המשחק :)

מה אני אגיד לך, אתה רוצה TLL או DLC ואני רוצה שהמשחק הזה היה מפוצל לשני משחקים ולקבל שדרוג אמיתי מהמשחק הקודם במקום more of the same, אבל שנינו כנראה לא נקבל את מה שאנחנו רוצים. הם פשוט עשו שגיאה טקטית עם העובדה שהם בחרו לעשות שני משחקים ולא שלושה, לפחות לדעתי.

בפודקאסט של kinda funny אריק וויליימס אמר שבתחילת הפרוייקט הם התלבטו בין 2 ל-3 משחקים בסאגה הנורדית והמילה האחרונה הייתה של קורי שאמר 2 משחקים. לדעתי זאת הייתה טעות, לא שונה מדי מהמצב של משחקי הכס ואיך שעונה 7 ו-8 רצו ולכן אבדו לא מעט מהאימפאקט של העונות שהגיעו לפניהן. פשוט קבלנו תוצר פחות טוב ממה שיכלנו לקבל, אפילו אם מה שקבלנו הוא תוצר מדהים. מאוד קל לראות איך המשחק הזה היה יכול להיות הרבה יותר טוב, אפילו אם הוא בהחלט ״משחק של 94״.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 דצמבר 2022, 22:23

מרגיש לי שהם בעיקר חתכו
את המסע בזמן. ואם לא ממש מסע בזמן, אז לפחות את כל ההתעסקות בנושא הזה. קודם כל יורמנגנדר זו הדוגמה הכי ברורה, ממשהו שהיה סופר מרכזי *לעולם ולסיפור* של GOW, זה הפך להיות הסיפור הכי צדדי ומינמאלי, שנעשה בדרך אגב ורק את מה שהיה חייב לעשות כדי שלא יהיה חור גדול מדי, וגם זה מהצד.
מי תקע בקרן כמובן, שזו שאלה שלא רק נראתה כשאלה שיש לחזור אליה במשחק הקודם, אלא קורי בעצמו הגדיל לעשות לה טיזינג שוב ושוב בסבב הספוילרקאסטים שלו לאחר ההשקה.
וגם מעבר לזה, המשחק הקודם שם המון דגש על זה שזמן עובד אחרת בכל אחד מתשעת העולמות. כשהם ביוטנהיים הזמן במידגארד עובר הרבה יותר מהר, ובהלהיים להפך. כשקריטוס נכנס לאור באלפהיים הזמן עובד אחרת. כל זה היה מבחנתי בגזרת סט אפ למשהו שבסוף לעולם לא בא. פשוט זנחו את כל זה לגמרי בראגנרוק, למעט אולי העובדה שקריטוס מחפש את אטראס יומיים בזמן שהוא בשלב של הכמה שעות ביוטנהיים (וגם זה, לא מוסבר בראגנרוק עצמו והוא גג ברמת הקריצה, ובכל מקרה אפשר להסביר את זה בהגיון של משחק מחשב, או בזה שאטראס באמת לא הרגיש כמה זמן עובר, אם שכחתם מהקטע הזה).
בנוסף, ופה אולי זו הייתה סתם טעות שלי, אבל אני הרגשתי שמהסוף של 2018 אנחנו מבינים שקריטוס *הוא* הגורם ששינה את הנבואה וכל זה, ממיר ממש אומר "הנבואה לא לקחה אותך בחשבון" לקראת הסוף. כלומר היה נראה לי כל הזמן שהראגנרוק שכבר "התרחש בעתיד" כביכול, זה שממנו יורמנגנדר מגיע וכל זה, זה הראגנרוק הקלאסי שכולם מכירים ושכל הנבואות מדברות עליו, ושאנחנו נמצאים בציר זמן שבו קריטוס משנה את מה שקורה ולמעשה גורם לחורף הארוך להגיע 100 שניםמוקדם יותר משהיה צפוי (זה נאמר ב2018).
אז אולי סתם אני טעיתי, אבל ציפיתי שתהיה התייחסות לזה... בסוף קריטוס הוא סתם חלק מהנבואה 'הקלאסית' של ראגנרוק בעולם שלהם, וזה שזה הגיע מוקדם יותר, די נשכח מאחור.

לכן אני חושב שמשחק שני שהיה מתרכז באמת יותר באחיות הגורל הנורדיות כמוטיב מרכזי, מסע בזמן או לפחות משחקי זמן עם כל מה שבוסס על העולמות השונים ואיך הזמן עובד בהם, זה יכל להיות מצוין. הן באמת אחד מרגעי השיא של המשחק שקיבלנו וממש חבל לי שלא התרכזו בהן בצורה משמעותית (גם הקווסט להגיע אליהן היה די סתמי ומרודד, בטח מול המסע להגיע לאחיות הגורל בGOW 2... פה הם סתם נתנו לזאבים להריח ואז שיחקו קצת במשחק שלהן עד שמצאו את עצמם תוך 40 דקות מולן).
ואז היינו מקבלים את ראגנרוק כמלחמה הענקית והאפית שהיא במשחק השלישי, בדיוק כמו GOW 3.
סך הכל ראגנרוק משחק יותר טוב מ2018 לדעתי, ובאמת שזה 10/10 ואין לי באמת המון תלונות למשחק עצמו שקיבלנו. פשוט בתאוריה... אח, זו יכלה להיות באמת הטרילוגיה הגדולה אי פעם פחות או יותר, הLOTR של סוני, ובמקום זה קיבלנו שני משחקים ממש ממש מצוינים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 דצמבר 2022, 00:14

Stick כתב:מרגיש לי שהם בעיקר חתכו
את המסע בזמן. ואם לא ממש מסע בזמן, אז לפחות את כל ההתעסקות בנושא הזה. קודם כל יורמנגנדר זו הדוגמה הכי ברורה, ממשהו שהיה סופר מרכזי *לעולם ולסיפור* של GOW, זה הפך להיות הסיפור הכי צדדי ומינמאלי, שנעשה בדרך אגב ורק את מה שהיה חייב לעשות כדי שלא יהיה חור גדול מדי, וגם זה מהצד.
מי תקע בקרן כמובן, שזו שאלה שלא רק נראתה כשאלה שיש לחזור אליה במשחק הקודם, אלא קורי בעצמו הגדיל לעשות לה טיזינג שוב ושוב בסבב הספוילרקאסטים שלו לאחר ההשקה.
וגם מעבר לזה, המשחק הקודם שם המון דגש על זה שזמן עובד אחרת בכל אחד מתשעת העולמות. כשהם ביוטנהיים הזמן במידגארד עובר הרבה יותר מהר, ובהלהיים להפך. כשקריטוס נכנס לאור באלפהיים הזמן עובד אחרת. כל זה היה מבחנתי בגזרת סט אפ למשהו שבסוף לעולם לא בא. פשוט זנחו את כל זה לגמרי בראגנרוק, למעט אולי העובדה שקריטוס מחפש את אטראס יומיים בזמן שהוא בשלב של הכמה שעות ביוטנהיים (וגם זה, לא מוסבר בראגנרוק עצמו והוא גג ברמת הקריצה, ובכל מקרה אפשר להסביר את זה בהגיון של משחק מחשב, או בזה שאטראס באמת לא הרגיש כמה זמן עובר, אם שכחתם מהקטע הזה).
בנוסף, ופה אולי זו הייתה סתם טעות שלי, אבל אני הרגשתי שמהסוף של 2018 אנחנו מבינים שקריטוס *הוא* הגורם ששינה את הנבואה וכל זה, ממיר ממש אומר "הנבואה לא לקחה אותך בחשבון" לקראת הסוף. כלומר היה נראה לי כל הזמן שהראגנרוק שכבר "התרחש בעתיד" כביכול, זה שממנו יורמנגנדר מגיע וכל זה, זה הראגנרוק הקלאסי שכולם מכירים ושכל הנבואות מדברות עליו, ושאנחנו נמצאים בציר זמן שבו קריטוס משנה את מה שקורה ולמעשה גורם לחורף הארוך להגיע 100 שניםמוקדם יותר משהיה צפוי (זה נאמר ב2018).
אז אולי סתם אני טעיתי, אבל ציפיתי שתהיה התייחסות לזה... בסוף קריטוס הוא סתם חלק מהנבואה 'הקלאסית' של ראגנרוק בעולם שלהם, וזה שזה הגיע מוקדם יותר, די נשכח מאחור.

לכן אני חושב שמשחק שני שהיה מתרכז באמת יותר באחיות הגורל הנורדיות כמוטיב מרכזי, מסע בזמן או לפחות משחקי זמן עם כל מה שבוסס על העולמות השונים ואיך הזמן עובד בהם, זה יכל להיות מצוין. הן באמת אחד מרגעי השיא של המשחק שקיבלנו וממש חבל לי שלא התרכזו בהן בצורה משמעותית (גם הקווסט להגיע אליהן היה די סתמי ומרודד, בטח מול המסע להגיע לאחיות הגורל בGOW 2... פה הם סתם נתנו לזאבים להריח ואז שיחקו קצת במשחק שלהן עד שמצאו את עצמם תוך 40 דקות מולן).
ואז היינו מקבלים את ראגנרוק כמלחמה הענקית והאפית שהיא במשחק השלישי, בדיוק כמו GOW 3.
סך הכל ראגנרוק משחק יותר טוב מ2018 לדעתי, ובאמת שזה 10/10 ואין לי באמת המון תלונות למשחק עצמו שקיבלנו. פשוט בתאוריה... אח, זו יכלה להיות באמת הטרילוגיה הגדולה אי פעם פחות או יותר, הLOTR של סוני, ובמקום זה קיבלנו שני משחקים ממש ממש מצוינים.

אני מאוד מסכים עם מה שכתבת. זה משחק מדהים, אבל רק לדמיין מה יכלנו לקבל גורם להעלות ריר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים