במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2023, 02:23

שחקתי שעה+ ב-CITIES SKYLINES 2. החוויה התחילה בהליך unpack של ההתקנה שרץ בקצב די דומה לקצב האינטרנט שלי. כלומר, הורדתי מראש 56GB כדי שהמשחק יהיה מוכן ומזומן בשניה שהוא יוצא, ובסוף חיכיתי בערך אותו זמן כמו שלקח לי להוריד אותו למרות שיש לי 13700K ו-SSD של 7GB/s (וכמובן רחמים על מי שיש לו חומרה ישנה יותר).

אז נתחיל עם הביצועים, הרי היה את הפוסט של קאז שטען שהמשחק בקושי רץ על 4090 ב-1080p. הרצתי את המשחק בגרפיקה מקסימלית, זה כולל RT GI ו-RT השתקפות ב-1440p (זאת הרזולוצית מסך שלי) והוא רץ בסביבות ה-50. אין בו כרגע DLSS ואם היה הוא כנראה היה בסביבות ה-80 שזה לגמרי אחלה עם שני אפקטי RT כבדים, אני מקווה שDLSS יגיע אליו בקרוב. מה שכן, יש מדי פעם קפיאה קלה לשבריר השניה, אבל אני לא יודע אם זה המשחק או איזה משהו שרץ אצלי במחשב ברקע.

בנתיים הוא מאוד דומה למשחק הקודם, בשעה אחת לא הצלחתי לעשות יותר מדי אבל יש כמות אסטרונומית של כלי QOL. אני משער שאני צריך עוד לפחות 5 שעות במשחק כדי לתת חוות דעת, אבל לבנתיים לפחות מבחינת ביצועים הוא בסדר להתחשב בזה שאין DLSS, יש שני אפקטי RT ושהביצועים המוקדמים הפחידו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 אוקטובר 2023, 03:43

סביבות ה-50 עם איזה גודל עיר? רק התחלת, אז מניח שהיא כמעט כלום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2023, 12:14

InterAl כתב:סביבות ה-50 עם איזה גודל עיר? רק התחלת, אז מניח שהיא כמעט כלום.

אכן עדין קטנה, בכל זאת רק התחלתי. גם יש במשחק הרבה בעיות ויזואליות כמו עצים וצללים מרקדים. האמת שהעצים מרקדים בדרך כזו שאני חושד שהוא עושה מאחורי הקלעים סוג של upscaling ברמה נמוכה, משהו סטייל fsr1 או איזה אלגוריתם דמקה. המשחק גם התרסק לי פעמיים בשעה+.

החדשות טובות הן שהם אישרו שdlss בדרך ובעדיפות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2023, 14:11

Screenshot 2023-10-25 131640.png
Screenshot 2023-10-25 131640.png (159.22 KiB) נצפה 584 פעמים

המעבד בייסיקלי ישן ב-25% ניצולת, ה-GPU נטחן עד מוות ב-97% ניצולת. המשחק מתרסק בערך פעם בחצי שעה ואני סובל מבאג שבו כל האלמנטים של הגיימפליי (מכוניות, מצלמה, הולכי רגל, רכבות וכו') כל 2-3 שניות קופצים כאילו ב-fast forwards ואז חוזרים למהירות הרגילה ואחרי 2-3 שניות שוב קופצים, כך כל הזמן ובקביעות. המשחק צריך עוד חודש או חודשיים בתנור, הוא לא אפוי ו-DLSS הוא חובה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 אוקטובר 2023, 14:56

לגבי המעבד, אתה רואה 23% ניצול מכל הקורים, אבל אולי הוא bounded ב-main thread. ברור ש-97% gpu כשהמפה כמעט ריקה זה לא הגיוני בכל מקרה. המשחק עדיין רץ על יוניטי, אז זה לא מפתיע. מנוע אשפה, בטח שלמשחק בסדר גודל כזה. הכי מצחיק שה-cto שלהם ניסה להדוף את התלונות כשטען שלשום ברדיט ש-city builders לא צריכים לרוץ על 60 כי אין בזה שום תועלת לשחקן. צוות חלש טכנית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2023, 15:04

InterAl כתב:לגבי המעבד, אתה רואה 23% ניצול מכל הקורים, אבל אולי הוא bounded ב-main thread. ברור ש-97% gpu כשהמפה כמעט ריקה זה לא הגיוני בכל מקרה. המשחק עדיין רץ על יוניטי, אז זה לא מפתיע. מנוע אשפה, בטח שלמשחק בסדר גודל כזה. הכי מצחיק שה-cto שלהם ניסה להדוף את התלונות כשטען שלשום ברדיט ש-city builders לא צריכים לרוץ על 60 כי אין בזה שום תועלת לשחקן. צוות חלש טכנית.

שמעתי שהם אמרו שהם "מכוונים ל-30 על GPU חדשים". גם יש נפילת FPS לא קטנה בלילה כשהמשחק מלא באורות (אני משער שזה ה-RT GI?), אז אני כבר משפשף את ה-40 מלמטה. הם דברו על זה שאין שום דבר לא בסדר בלב של הארכיטקטורה שלהם ושהם צריכים לשפר ביצועים של הרבה רכיבים מבודדים קטנים שפוגעים בביצועים, כמו למשל ה-DOF.

התרסקויות, הרבה באגים ויזואלים וצינור גרפי לא מאופטם, זה פשוט משחק שהיה צריך עוד כמה שבועות או חודשים בתנור. אני שם אותו כרגע בצד, ממילא AW2 מגיע עוד 48 שעות, אני ממליץ לאחרים גם להתרחק בנתיים.

ואתה אכן צודק, לא טרחתי לבדוק את הניצולת ליבות ויכול להיות שהמשחק לא מתפרס כמו שצריך וטוחן כמה ליבות בודדות. אולי בערב נבדוק את זה, אני אעשה בדיקת CPU ספציפית ברזולוציה נמוכה. נראה מה הקצב רנדור שלו ונבין כמה הוא מרווה את הליבות. אבל אם ה-GPU בניצולת 97% אז סטטיסטית יש סיכוי מאוד קטן שה-CPU מתאמץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2023, 22:32

InterAl כתב:לגבי המעבד, אתה רואה 23% ניצול מכל הקורים, אבל אולי הוא bounded ב-main thread. ברור ש-97% gpu כשהמפה כמעט ריקה זה לא הגיוני בכל מקרה. המשחק עדיין רץ על יוניטי, אז זה לא מפתיע. מנוע אשפה, בטח שלמשחק בסדר גודל כזה. הכי מצחיק שה-cto שלהם ניסה להדוף את התלונות כשטען שלשום ברדיט ש-city builders לא צריכים לרוץ על 60 כי אין בזה שום תועלת לשחקן. צוות חלש טכנית.

בדקתי והמעבד בהחלט לא עושה יותר מדי בגודל העיר שיש לי. ת'רד אחד ב-50%, השאר נעים בין 20% ל-40% כך שנראה שאין לו בעיה של ת'רדים, פשוט יש מגבלת GPU חמורה. צריך שיפורי ביצועים ו-DLSS דחוף. אבל מה שהכי חשוב, שיפתרו את הבעיית התרסקות, הוא מתרסק ממש כל כמה דקות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוקטובר 2023, 14:28

השכבתי את הילדה לישון שנ״ץ של שעתיים והתישבתי לסאשן AW2 יחסית ארוך. 40 דק׳ לתוכו חמאס החליט לירות עלינו, העברתי את הילדה והיא התעוררה - הסאשן נגמר.

במעט שיצא לי לשחק כבר הספקתי לקפוץ פעמיים, ראיתי תחת ופין של גבר כבד משקל ועקירה של אברי פנים. AW2 לא משחק עם הדירוג 17+ :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 אוקטובר 2023, 14:40

טוב סימתי את far cry 6 הבינוני מאוד
והתחלתי את סטארפילד

שבגדול זה פלאוט בחלל מאז שפלאוט עברו ל3d
הורידו את העניין לבחור באיזה חלק בגוף האויב לכוון
שגם ככה היה רק אופציה בפלאוט ולא באמת היה בזה צורך במשחקי 3d

יצא לי לשמוע שהביקורות מעורבות
ואת האמת יחסית להתחלה ,זה די בינוני לא יודע לגבי ההמשך

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אוקטובר 2023, 15:34

DrKeo כתב:השכבתי את הילדה לישון שנ״ץ של שעתיים והתישבתי לסאשן AW2 יחסית ארוך. 40 דק׳ לתוכו חמאס החליט לירות עלינו, העברתי את הילדה והיא התעוררה - הסאשן נגמר.

במעט שיצא לי לשחק כבר הספקתי לקפוץ פעמיים, ראיתי תחת ופין של גבר כבד משקל ועקירה של אברי פנים. AW2 לא משחק עם הדירוג 17+ :)

חיפשתי סטרים של מישהו שמשחק את המשחק כדי לראות איך הוא, אולי בכל זאת הוא יתאים לי כי הוא באמת נראה מדהים מכל בחינה שהיא.
כבר בשלוש דקות הראשונות היו שני ג'אמפ סקרס מהסוג שאני הכי שונא, כן, זה לא משחק בשבילי :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוקטובר 2023, 17:12

Stick כתב:
DrKeo כתב:השכבתי את הילדה לישון שנ״ץ של שעתיים והתישבתי לסאשן AW2 יחסית ארוך. 40 דק׳ לתוכו חמאס החליט לירות עלינו, העברתי את הילדה והיא התעוררה - הסאשן נגמר.

חיפשתי סטרים של מישהו שמשחק את המשחק כדי לראות איך הוא, אולי בכל זאת הוא יתאים לי כי הוא באמת נראה מדהים מכל בחינה שהיא.
כבר בשלוש דקות הראשונות היו שני ג'אמפ סקרס מהסוג שאני הכי שונא, כן, זה לא משחק בשבילי :).

בול השני קטעים שהקפיצו אותי :)

מצד שני זה היה קטע של 5 דק׳ ומיד אחרי זה חקרתי יער עם סגה ומקס פיין (כלומר אלכס קייסי :)) במשך חצי שעה.

יש שם אוירה מטורפת, פעם ראשונה שראיתי תאורה של overcast נעשית כמו שצריך. פשוט מרגיש שם סגרירי, אתה מרגיש את זה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אוקטובר 2023, 23:05

טוב, החלטתי במודע לגמרי לעשות טעות ולמרות שאני מכיר את עצמי ועד כמה אני פשוט לא יכול להנות ממשחקים כאלה, החלטתי לקנות את AW 2 :).
הרציונל המסוים הוא כזה - המשחק נראה פשוט מדהים, אני מת 'להצליח' לשחק בו, ונדמה לי שאמרתי פה כבר לפחות עשר פעמים עד כמה אהבתי בטירוף את קונטרול. הוא עולה 50$, ותכלס? אין לי באמת בעיה לתמוך ברמדי עם הקנייה הקטנה הזאת אחרי שהם נתנו את קונטרול.
ברמת העקרון אין לי כמעט שום ספק שאני לא עומד להחזיק יותר מ30 דק עם המשחק לפני שאסגור אותו בעצבים על עוד ג'אמפ סקר קיצוני שהגיע משום מקום, קראתי כבר שזו 'הבעיה' המרכזית איתו, ואני ממש שונא את זה.
אז כן, זאת לגמרי קניית fomo וטעות אבל מי יודע, אולי זה שווה את זה בשביל הסיכוי הקטן שאגלה שאני לא עד כדי כך פחדן :).
אנסה לשחק מחר, אעדכן...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2023, 15:00

Stick כתב:טוב, החלטתי במודע לגמרי לעשות טעות ולמרות שאני מכיר את עצמי ועד כמה אני פשוט לא יכול להנות ממשחקים כאלה, החלטתי לקנות את AW 2 :).
הרציונל המסוים הוא כזה - המשחק נראה פשוט מדהים, אני מת 'להצליח' לשחק בו, ונדמה לי שאמרתי פה כבר לפחות עשר פעמים עד כמה אהבתי בטירוף את קונטרול. הוא עולה 50$, ותכלס? אין לי באמת בעיה לתמוך ברמדי עם הקנייה הקטנה הזאת אחרי שהם נתנו את קונטרול.
ברמת העקרון אין לי כמעט שום ספק שאני לא עומד להחזיק יותר מ30 דק עם המשחק לפני שאסגור אותו בעצבים על עוד ג'אמפ סקר קיצוני שהגיע משום מקום, קראתי כבר שזו 'הבעיה' המרכזית איתו, ואני ממש שונא את זה.
אז כן, זאת לגמרי קניית fomo וטעות אבל מי יודע, אולי זה שווה את זה בשביל הסיכוי הקטן שאגלה שאני לא עד כדי כך פחדן :).
אנסה לשחק מחר, אעדכן...

דבר ראשון הקהילה מודה לך על תמיכתך.

אני לא זוכר אם שחקת ב-AW1 או לא, אבל גם אם כן, מומלץ לראות את זה לפני שמתחילים את AW2.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אוקטובר 2023, 15:03

תודה סטיק! כמעט קניתי עוד עותק סתם בשביל הקטע... חסכת לי! :D
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 אוקטובר 2023, 15:27

היי, שיחקתי כבר איזה שעה וזה לא היה כל כך נורא... מצד שני הקטעים המבהילים היו אלה שכבר ראיתי מראש בינתיים ממש בהתחלה, אז זה לא באמת נחשב.
ולצד זה "לא כל כך נורא" אומר שעוד לא סגרתי את המשחק כמנגנון הגנה, אבל אני לא יודע עד כמה זה אומר שאני ממש נהנה מהאווירה שהמשחק נותן :).
אבל נראה, בינתיים אני עוד ממשיך.

יש לי גם באג מוזר במחשב, כל פעם שאני נכנס לתפריט של ההגדרות ומשנה משהו ואז יוצא, אני מתרסק לאזור ה15 fps (גם אם דווקא הורדתי הגדרות ולא העלתי, זה לא משנה).
ככה שאני צריך לעשות ריסטרט למשחק וזה מאוד סיזיפי, אני על rtx 3070 ומנסה למצוא את ההגדרות שיתנו לי 30fps יציב כי זה מסוג המשחקים שאני מעדיף לדחוף את הגרפיקה לקצה מאשר לקבל 60+. כרגע עדיין לא נסגרתי על משהו כי זה מאוד קשה למקד את זה כשזה עובד ככה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2023, 17:06

בעיה מוזרה, לא קרה בנתיים, אולי זה קורה על הגדרות ספציפיות? אתה מנסה pt? איזו רזולוציה אתה משחק?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 אוקטובר 2023, 18:20

לא נוגע בPT, אני מנסה להשיג 30FPS לא לשרוף את המחשב :).
אני בעיקר מנסה למצוא את ההגדרות הגבוהות ביותר שאני יכול להשיג עם RT על low, המשחק הזה ממש כבד... בלי RT בכלל אני יכול להשיג בערך 40 על ההגדרות הכי גבוהות ב1440p וDLSS על מצב איכות. משם אני מנסה לשחק עם זה, RT על low לדעתי שווה את זה כי מהמעט שראיתי באזור הראשון הוא נראה ממש טוב ומוסיף למשחק, אבל אני יורד לאזור ה20. אני מוכן להתפשר גם על הרזולוציה, מנסה לפעמים 1080P, מנסה לשחק קצת עם ההגדרות ולמצוא ניתוחים באינטרנט להשפעה של כל הגדרה כי זה בלתי אפשרי אצלי עם הבאג הזה.
אבל המשחק נראה מדהים, כמו שהראו בסרטון PC של DF גם הגדרות הlow הן מאוד גבוהות (למעשה זה כמעט מה שיש בPS5, והוא נראה נהדר שם) ככה שאני ממש לא מרגיש רע להוריד הגדרות ולשחק עם זה. רק הבאג הזה מציק לי ממש כי במקום התעסקות של כמה דק כמו כל משחק PC, אני עדיין מתעסק עם זה גם יותר משעה בתוך המשחק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוקטובר 2023, 19:22

למה אתה לא בודק את הסרטון של DF? הוא ליטרלי על אופטימיזציה של הגדרות ל-3070.

המשחק רץ בסביבות ה80fps ב-1440p בהגדרות פס5, אז אני בטוח שאתה יכול להדליק קצת RT ואולי להרים עוד כמה הגדרות אם אתה מוכן לשחק ב-30.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2023, 19:52

סיימתי את ספיידרמן.
השליש האחרון ממש מעולה, עם עלילה שצוברת תאוצה יפה מאג ואחלה של וונום. אפילו 2 המשימות הנוספות שיש לMJ ממש ממש סבבה. עשו אותה OP במידה מסויימת, אז אפשר לומר שכן למדו מהטעות של המשחק הקודם בהקשר שלה, אבל כמו שאמרתי כאן כבר כמה פעמים - בכל הקשור למשימות צד הם חייבים לוותר על השיט, ובערך חצי מהן שיט. החצי השני סבבה, חלק אפילו טוב מאוד.
עדיין נשארו לי כן כמה משימות צד, בעיקר אתגרים של דמות מסויימת שלא אגיד למקרה וזה ספוילר, אבל סיימתי נניח איזה 90% ממה שיש למשחק להציע, אחזור לשחק בו במקביל לאלן ווייק וסייברפאנק אולי, או שאמתין להרחבה שבטח תצא עוד איזה שנה, ואולי תחבר את העולם הזה לוולברין.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 אוקטובר 2023, 20:19

DrKeo כתב:למה אתה לא בודק את הסרטון של DF? הוא ליטרלי על אופטימיזציה של הגדרות ל-3070.

המשחק רץ בסביבות ה80fps ב-1440p בהגדרות פס5, אז אני בטוח שאתה יכול להדליק קצת RT ואולי להרים עוד כמה הגדרות אם אתה מוכן לשחק ב-30.

לא בדיוק. דיברתי על הסרטון הזה והתייחסתי אליו, קודם כל המעבד שלי כבר ממש ישן ואני מנחש שבגלל זה אני לא מקבל 80 בהגדרות האלה אלא יותר קרוב ל68-70, או שיש לי בעיה אחרת שאני לא מודע אליה.
בכל מקרה הוא על ה80 הזה בערך בהגדרות הlow כמו שאמרתי, זה פחות אי יותר ההגדרות ביצועים של הps5. אבל יש הגדרה אחת קריטית שנמצאת בשני המצבים על הps5 בlow, וזה הPost-Processing. אני מזמין אותך לשים את זה על low ולראות בעצמך... זה נראה ממש רע. זו הגדרה כבדה מאוד וגם בסרטון הם מראים את זה.
מבחנתי להעלות את זה לhigh (האופציה הנוספת היחידה) זו חובה. במצב הזה אני כבר מקבל בערך 50 fps.
אני מדליק rt על low ואני כבר באזור ה38. משם אני רוצה לנסות להעלות הגדרות דווקא, להתפשר על 30, ואני עושה את זה לאט לאט, פשוט זה מתסכל שבכל פעם אני נאלץ לעשות ריסטרט למשחק :).

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 אוקטובר 2023, 21:12

Laskin כתב:סיימתי את ספיידרמן.
השליש האחרון ממש מעולה, עם עלילה שצוברת תאוצה יפה מאג ואחלה של וונום. אפילו 2 המשימות הנוספות שיש לMJ ממש ממש סבבה. עשו אותה OP במידה מסויימת, אז אפשר לומר שכן למדו מהטעות של המשחק הקודם בהקשר שלה, אבל כמו שאמרתי כאן כבר כמה פעמים - בכל הקשור למשימות צד הם חייבים לוותר על השיט, ובערך חצי מהן שיט. החצי השני סבבה, חלק אפילו טוב מאוד.
עדיין נשארו לי כן כמה משימות צד, בעיקר אתגרים של דמות מסויימת שלא אגיד למקרה וזה ספוילר, אבל סיימתי נניח איזה 90% ממה שיש למשחק להציע, אחזור לשחק בו במקביל לאלן ווייק וסייברפאנק אולי, או שאמתין להרחבה שבטח תצא עוד איזה שנה, ואולי תחבר את העולם הזה לוולברין.

הבעיה במשימות צד היה גם בספידרמן הראשון
ובמיילס מורליס

הם לקחו רעיון גרוע מיוביסופט להוסיף המון משימות צד העתק הדבק

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2023, 21:40

הבעייה פה היא ממש לא העתק-הדבק. דווקא רוב המשימות שאני מדבר עליהן הן מאוד ״מושקעות״ וייחודיות, במשחק הזה ולא חוזרות על עצמן יותר מדי או בכלל. הן פשוט משעממות תחת, כתובות רע וקרינג׳יות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2023, 11:40

אלן וייק מחולק לפרקים כמו המשחק המקורי, עם שיר סיום והכל. השירים לא מפורסמים כמו במשחק המקורי (לפחות לא שאני מכיר), שם היו אמנים ברמת דיוויד בואי, אבל אני משער שאחרי כל הבלגן שהיה להם עם הזכויות יוצרים של השירים כשהמשחק ירד בזמנו מסטים ושאר השירותים, הם למדו את הלקח. לא היה לי יותר מדי זמן לשחק בו בסופ"ש אז אני רק בפרק 3, אבל בנתיים המשחק מצויין, למרות שאני מרגיש שאני עדין בסוג של פרולוג. פרק 1 היה מאוד רגוע מבחינת אימה, אבל פרק 2 כבר הלך למחוזות הרבה יותר הארד קור, תעדכן מה חשבת על פרק 2 כשתסיים אותו סטיק :)

קרה לי דבר די מוטרף אתמול. בזמן ששחקתי עברנו לשעון חורף, ובגלל שסגרתי את המשחק ואחרי זה הפעלתי אותו שוב, הייתה לי התנגשות בזמנים של השמירות מה שגרם לי ל-rollback של 40 דק' ומצאתי את עצמי משחק כמעט את כל פרק 2 מחדש.

הגרפיקה במשחק הזה פסיכית לגמרי, אני לא יודע איך הוא נראה על הפס5 אבל עם PT מלא הוא פאקינג פסיכי. בפרק 3 עמדתי ובהיתי באגם קודרן כמה דקות, הסתכלתי על שיידרים ובדקתי שינוי בתאורה והשתקפות בכל מני חלקים שלו. ממש מטורף.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 אוקטובר 2023, 16:34

DrKeo כתב:אלן וייק מחולק לפרקים כמו המשחק המקורי, עם שיר סיום והכל. השירים לא מפורסמים כמו במשחק המקורי (לפחות לא שאני מכיר), שם היו אמנים ברמת דיוויד בואי, אבל אני משער שאחרי כל הבלגן שהיה להם עם הזכויות יוצרים של השירים כשהמשחק ירד בזמנו מסטים ושאר השירותים, הם למדו את הלקח. לא היה לי יותר מדי זמן לשחק בו בסופ"ש אז אני רק בפרק 3, אבל בנתיים המשחק מצויין, למרות שאני מרגיש שאני עדין בסוג של פרולוג. פרק 1 היה מאוד רגוע מבחינת אימה, אבל פרק 2 כבר הלך למחוזות הרבה יותר הארד קור, תעדכן מה חשבת על פרק 2 כשתסיים אותו סטיק :)

סיימתי את הפרק השני אתמול בלילה, עוד לא התחלתי את השלישי. בינתיים זה לא היה כל כך נורא, אבל אני לא יכול להגיד שאני לגמרי נהנה בזמן המשחק עצמו, אבל כן 'שורד' אותו עד עכשיו :). מה שמחזיק אותי זה הסיפור ובעיקר העולם המדהים הזה שרמדי יצרו, בלי שכבר הייתי מושקע בו ומגיע עם עניין מלכתחילה כנראה שלא הייתי ממשיך לשחק, אבל אני מספיק סקרן כדי להמשיך עד עכשיו. והם פשוט גאונים עם הצורה שהם משלבים אלמנטים שונים ומשחקים עם הזיות, אין עוד משחקים כאלה מלבד מה שרדמי עושים.
בכל מקרה כרגע עוד לא היה משהו ממש קיצוני שהפריע לי ברמת האימה, הדבר היחיד שאני ממש שונא אלו ההבזקים האלה שממלאים את כל המסך ומגיעים משום מקום ובלי שום הכנה. אני מבין את הוייב של המשחק מצוין ונמצא על הקצה כל הזמן גם אם הוא לא היה מרגיש צורך להקפיץ אותי בצורה זולה כל 5 דקות. אני בסדר עם זה שקופץ אויב על המסך משום מקום ומתחיל קרב, זה שם אותך בסטייט אוף מיינד מסוים, אבל ההבזקים האלה סתם מיותרים, בעיניי.

הקרב בוס בסוף הפרק היה די מעאפן, לא מפחיד ולא נעליים, סתם ספוג כדורים משמים. אבל כל הסיקוונס חקירה עד אליו היה מושלם. ממש. והצורה שבה העולם משתנה סביבך היא יוצאת דופן, ממש אהבתי את זה.
אני רק רואה את הפוטנציאל אימה שהם יכולים לעשות עם הטכניקות האלה, מקווה שלא יגזימו... :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2023, 17:12

אני מסכים ב-100% על הפלאשים, אני נהנה ממשחקי אימה אבל זה סתם טריק זול. אני זוכר את הדיונים בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 על RE מול SH כשהראשון מסתמך יותר על מפלצות שפתאום קופצות מהחלון ומבהילות אותך בזמן שהשני היה יותר אימה שנובעת מהאוירה. רמדי יודעים לעשות אימה מאוירה בצורה ממש מעולה, הם משלבים את כל האלמנטים של וידאו על המסך, הזיות, סביבה משתנה ו-sound design פשוט מדהים (שים לב מה שקורה לסאונד כשנכנסים לאור) והאוירה שנוצרת מכל הדברים הללו היא מחשמלת. אז אם כבר עשית את כל העובדה בכדי ליצור אוירה כל כך טובה שמכניסה את השחקן למצב אימה, למה אתה צריך Jump scares זולים?

בכל מקרה, מעבר לאותם jump scares זולים שבנתיים קורים פחות או יותר פעם בפרק, האוירת אימה נהדרת. וכן, הקרב עצמו נגד הבוס בפרק 2 בהחלט היה מעפן, אבל הוא היה עטוף ב-build up מדהים ואוירה מעולה כך שכשהגעתי אליו כל שריר בגוף שלי כבר כאב מהלחץ. בפעם השניה שעשיתי את הקרב בגלל השטות שקרתה לי עם עניין הזזת השעון זה כבר הרגיש לי פחות טוב, בעיקר כי ידעתי כבר למה לצפות מבחינת אוירה ותסרוט ובעיקר התרכזתי בקרב בוס עצמו שהיה ספוג כדורים ממוצע.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 58 אורחים