במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Death_119 » 14 מרץ 2024, 12:20

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:סיימתי את הריצה הראשונה עם Leon, הגיע הזמן לClaire B :D. לא מצליח להבין למה הם משנים את שם הוירוס כל משחק, היה T בראשון עכשיו זה G.

ובדיוק קבלת חינם את RE3 בפלוס. עדין לא שחקתי בו אבל 3 תמיד היה האח החורג של 2. אחד הפשעים הכי גדולים של קאפקום היה למספר את RE3 במקום למתג אותו כספינאוף ולא למספר את קוד ורוניקה וולמתג אותו כספינאוף. פוליטיקה פנימית מסריחה.

הגיע לפני חודש לGamepass. אין לי מנוי לפלייסטישן יותר, הוא מעלה אבק בסלון.

למה ספין אוף? הרי כל משחק RE דיי עומד בפני עצמו עם דמויות חוזרות כל שהן. אבל העלילה תמיד מנותקת. 2 לא קשור בשום צורה לראשון לדוגמא. חולקים אותה עיר?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2024, 13:33

Death_119 כתב:הגיע לפני חודש לGamepass. אין לי מנוי לפלייסטישן יותר, הוא מעלה אבק בסלון.

למה ספין אוף? הרי כל משחק RE דיי עומד בפני עצמו עם דמויות חוזרות כל שהן. אבל העלילה תמיד מנותקת. 2 לא קשור בשום צורה לראשון לדוגמא. חולקים אותה עיר?

RE3 התחיל את חייו כסוג של הרחבה ל-RE2 בזמן שצוות אחר פיתח את RE3 האמיתי במקביל. בסוף בגלל פוליטיקה פנימית ההרחבה מותגה מחדש כ-RE3 וההמשך האמיתי קבל את השם קוד ורוניקה.

RE3 מתרחש במקביל ל-2 עם ג'יל וולנטיין מ-RE1 וקרלוס, דמות חדשה שלדעתי לא הופיעה בפרנצ'ייז יותר. RE3 מתרחש במקביל ל-RE2, בחלקו באותם אזורים כמו RE2 (כולל התחנת משטרה), רוכב על מכניקות שלו (מפלצת בשם נמסיס שרודפת אחריך רוב המשחק שהיא בעצם סקין של מר X) והוא משחק מאוד קצר באופן יחסי. הוא לגמרי אחלה, אבל קצת נשכח ויותר מרגיש כמו הרחבה ל-2 מאשר המשך אמיתי. בטח בתקופה של הפס1 כשהמשכים היו לפעמים זינוק קולוסאלי מהמקורי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 14 מרץ 2024, 17:22

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:הגיע לפני חודש לGamepass. אין לי מנוי לפלייסטישן יותר, הוא מעלה אבק בסלון.

RE3 התחיל את חייו כסוג של הרחבה ל-RE2 בזמן שצוות אחר פיתח את RE3 האמיתי במקביל. בסוף בגלל פוליטיקה פנימית ההרחבה מותגה מחדש כ-RE3 וההמשך האמיתי קבל את השם קוד ורוניקה.

RE3 מתרחש במקביל ל-2 עם ג'יל וולנטיין מ-RE1 וקרלוס, דמות חדשה שלדעתי לא הופיעה בפרנצ'ייז יותר. RE3 מתרחש במקביל ל-RE2, בחלקו באותם אזורים כמו RE2 (כולל התחנת משטרה), רוכב על מכניקות שלו (מפלצת בשם נמסיס שרודפת אחריך רוב המשחק שהיא בעצם סקין של מר X) והוא משחק מאוד קצר באופן יחסי. הוא לגמרי אחלה, אבל קצת נשכח ויותר מרגיש כמו הרחבה ל-2 מאשר המשך אמיתי. בטח בתקופה של הפס1 כשהמשכים היו לפעמים זינוק קולוסאלי מהמקורי.

מעניין, כשאתה יוצא מתחנה ב-2 אתה מגיע לחנות לממכר כלי ירייה, אתה פוגש מוכר שמגן על הבת שלו שהפכה לזומבי ובמקביל מוצא מכתב של ג'יל וולנטיין שמספר שהיא היתה שם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2024, 00:55

אמממ, אני לא זוכר אם המכתב של ג׳יל היה במקור או שזה retcon של הרימייק.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 15 מרץ 2024, 11:56

DrKeo כתב:אמממ, אני לא זוכר אם המכתב של ג׳יל היה במקור או שזה retcon של הרימייק.

אין לי מושג. ראיתי סרטון מעניין של IGN בוא הם מנסים לנחש מה הRemake הבא שהם יעשו בסדרה. האם זה יהיה RE5 או Code Veronica. בסוף הרימייק של 4 מאחורי כריס (אני חושב שזה כריס) יש מסך וידאו שמראה את הSite של הפרחים ב-5 (אם אני זוכר נכון מה משמעות הLocation).

אז לכאורה 5. אבל IGN טוענים שלא ניתן לעשות Remake ל-5, לפחות לא רימייק אלא Reboot מלא.
מצד אחד הם טוענים ש-5 הוא לא RE, הוא Gears Clone שלא קשור בשום צורה לסדרה, ובנוי גם כShooter מסדרון ולא באמת כמו משחק RE, הוא ו-6 בסופו של יום הם טעויות שקאפקום ניסתה להתרחק מהם.
אבל הטענה הכי גדולה שלהם - המשחק פשוט לא PC, אתה משחק בחור לבן שהורג שחורים, השחורים גם מופיעים כSavages בלי קשר להתפרצות הוירוס וכמדינה לא מפותחת. הלבן נשלח לטפל בשחורים למען השלום העולמי. ב-2008 זה עוד נחשב שנוי במחלוקת, ב-2024 זה יוביל לטענתם למהומות גזעניות ושריפת המשרדים שלהם.

תאמת? כנראה שהם צודקים לגבי השני, מנגד ממתי עניין יפנים מה מערביים חושבים עליהם?
הם גם יכולים לעשות Remake בצורה מאוד כבדה כמו FF7 שבתכלס לא דומה בכלום ברמת הגיימפליי למקור, הם גם יצטרכו לכתוב את כל השלבים מחדש ואת הPacing, השאלה מה לגבי העובדה שיש שם שחורים אפריקאים? נראה פתאום מיקס בקהל? המון לבנים לצד שחורים והיספנים? או שהם פשוט ידלגו בהפתעה לCode Veronica ויתעלמו מ-5. אבל יפספסו הזדמנות לסחוט את המותג עוד ולהמציא את 5 ו-6 מחדש.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2024, 17:56

אני חושב שהכתבה של ign קצת מופרכת. בצד של הגיימפליי, מדובר בהמשך ישיר ל-4 רק שמבנה השלבים והתסרוט קצת יותר אקשני. רוב המהלכים שאפשר לעשות ב-5 כבר ״יובאו״ לרימייק של 4, וסה״כ מדובר במשחק מאוד טוב לדעתי. הוא ללא ספק המשך של 4 ולא קשור מדי ל1-3 או קוד ורוניקה, והוא בהחלט יותר אקשני, אבל הוא עדין משחק השרדות שמבוסס ברובו על סיטואציות לחץ ואני חושב שרימייק שלו יכול להיות נהדר אם הוא נעשה כמו שצריך.

בצד של הגזענות, הגזענות היחידה היא של המבקרים. RE5 עושה באפריקה בול מה ש-RE4 עושה בספרד, אבל כשמבקרים מקליפורניה רואים אדם שחור מוצג כזומבי חסר מוח זה נראה להם גזעני, אפילו שלא הפריע להם 5 משחקים שהובילו אליו שהתרחשו בצפון אמריקה ואירופה. כדי לפתור את הבלגן שהיה בזמנו קאפקום ערבבו זומבים לבנים לקהל השחור ויצרו מצב אבסורדי שבו נראה שכל כפר אפריקאי מכיל 40% אוכלוסיה לבנה.

אני לא יודע איך הם יעשו את זה היום, אבל יש כיוונים שאפשר לקחת שישפרו את הביקורת. RE5 הציג את שיבה, הדמות השחורה השחיקה הראשונה בסדרה כך שאפשר לעשות עם זה משהו. אני בטוח שsweet baby יוכלו ליעץ להם :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2024, 18:13

אין שום דבר, כלום כלום כלום גזעני בRE5. הכל בראש של אנשים שמחפשים בכח נרטיב ״בעייתי״.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2024, 21:04

כן, ברור, אבל אם לפני 15 שנים הוא עשה בלגן רק תאר לך מה RE5 יעשה בקהל הwoke היום.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 15 מרץ 2024, 21:36

Laskin כתב:אין שום דבר, כלום כלום כלום גזעני בRE5. הכל בראש של אנשים שמחפשים בכח נרטיב ״בעייתי״.

אתה צודק לחלוטין, אבל עשו מזה סיפור עוד לפני 15 שנה:
https://kotaku.com/an-informed-expert-s ... te-5165545
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2024, 22:11

אני זוכר. וזה בולשיט מוחלט וקאפקום צריכים לצפצף על המיעוט הקולני הזה כפי שעשו אז.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מרץ 2024, 10:33

Laskin כתב:אני זוכר. וזה בולשיט מוחלט וקאפקום צריכים לצפצף על המיעוט הקולני הזה כפי שעשו אז.

אז הם לא צפצפו, הם הפכו אחוז גבוה של הזומבים במשחק ללבנים. אפילו כשאתה נמצא עמוק בביצות של אפריקה בכפרים קטנים שבנויים מבקתות קש עדין יש שם אחוז גדול של זומבים לבנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 מרץ 2024, 10:36

וואלה, לא זכרתי את זה… כנראה שאני פשוט עיוור לצבע :)

אגב בחזרה לנושא - שיחקתי בBrothers עם הקטנה שלי, הרימייק ממש ממש יפה ויזואלית, משתמש בננייט של UE5 ויש שם כמה קטעים באמת מרשימים.
אפשר לשחק בו בCo Op, שזה קצת חוטא לייחודיות של המשחק שאפשר לשחק בשתי הדמויות במקביל עם אותו שלט, אבל עדיין ממש נחמד לשחק ככה עם הילדה בתור המשחק הראשון שלנו יחד. סיימנו אותו ב-2 ישיבות די קצרות. מומלץ בחום עם הילדים ועוד יותר מומלץ למי שאף פעם לא שיחק במקורי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מרץ 2024, 11:52

זה לא רק חוטא ליחודיות, זה חוטא לכל הקונספט של המשחק. הרעיון היה שכשאתה מתחיל לשחק מאוד קשה לך לתאם את שני האחים כי לשלוט בשתי דמויות על שני סטיקים זה קשה. אבל אתה לאט לאט מתרגל ומצליח לבצע שיתוף פעולה טוב יותר בין האחים שזה מקבילי לעלילה של המשחק כשאחים מתחילים מרוחקים ומתקרבים ככל שמתקדמים במשחק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 מרץ 2024, 16:04

כן, אין ספק שזה חוטא למטרה, אבל - זה עדיין נחמד וצריך לשתף פעולה ולתאם עם הילד/ה כל מני תזמונים וכו׳, אז בתור קו-אופ ספה זה עדיין עובד מספיק טוב

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 מרץ 2024, 22:08

המונה ב-Rebirth כבר עבר את ה-50 שעות אצלי ועדיין אין ממש תחושה שהוא לקראת סיום, ואני ממש לא חושב שאני עושה הרבה מהסייד קווסטים או מכל התוכן בעולם הפתוח.

שיהיה ברור, המשחק די עבר יוביסופטיזציה מוחלטת הפעם, רק שהסיפור והדמויות מעניינים מספיק ואני פשוט לא מצליח להפסיק, הוא גם עמוס במיני גיימס ששוברים את הלופ גיימפליי הרגיל, ואני לא בטוח שאני כל כך בעד כי פשוט יש יותר מדי מהם וחלקם מאוד לא טובים. מבחינת מערכת קרב, מדהימה בעיניי, הרבה עומק ולמרות שאפשר לנצח חלק מהקרבות על ידי הספמה של ריבוע ומשולש, יש כאלו שבאמת מאלצים אותי לחשוב לעומק על מי הפארטי שאני לוקח איתי ובאילו מטריות לצייד אותם.

אני מוצא את עצמי משחק בעיקר עם בארט וטיפה, כי בארט פשוט טנק HP וטוב ב-range attacks והקומבואים של Tifa וההתקפות הרגילות שלה יכולים לעשות נזק רציני ובעיקר להעיף את המד preasure של רוב האויבים לשמים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2024, 09:19

אני מתקדם די לאט... לוקח את הזמן שלי איתו, עושה כמעט את כל המיניגיימס והסייד קווסטס.
עדיין לא הגעתי לגולד סאוסר, אז אני מניח ששם אני כן אדלג על הרבה דברים, אבל בחוף הים עשיתי כמעט הכל ובינתיים גם את כל המשחק קלפים הזה (QB).
היחיד שאני מדלג על לעשות בו הכל זה הפסנתר... כל כך קשה לעשות את זה בלי לטעות בכלל ולקבל כוכב, לא הצלחתי אף פעם אז החלטתי שאני מוותר מראש :)

מערכת הקרב באמת מאוד מורכבת, וראיתי בילדס ממש מטורפים ביוטיוב, שאני לא מתחיל לנסות אפילו, בינתיים אני נהנה לשחק עם הבילדס בעצמי ואני רוצה למקסם את כל המטריות שלי גם ככה, לפני שאני מתחיל להתקדם לדברים הפסיכיים.
אין לי עדיין קבוצה מועדפת, אני מנסה לחקור את כל הדמויות בצורה די שווה, אבל קלאוד תמיד המנהיג בינתיים.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 17 מרץ 2024, 13:46

סיימתי את הריצת B של Claire וסיימתי עם RE2, היה ממש כיף. הקרבות בוסים ממש גרועים, המשחק פשוט לא בנוי לשום דבר מלבד עמידה וכיוון של כלי ירייה, ברגע שמוסיפים דמות שזזה יחסית מהר זה פשוט לא מקליק.

עברתי לRE3 :).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2024, 14:50

תדווח איך הוא, לא שחקתי עדין ברימייק של 3.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 17 מרץ 2024, 21:45

DrKeo כתב:תדווח איך הוא, לא שחקתי עדין ברימייק של 3.

לא שיחקת במקור, אבל זה לא מרגיש כמו הרחבה. יש מלא שיפורים במשחק על פני השני:
1. יש מלא תחמושת, מלא. בשני כל Gun powder לסוגיו אגרתי לקראת הAct הסופי והתקמצנתי, פה זה נוזל כמו מים.
2. הסכין בלי הגבלה ולא נשברת.
3. אין Secondary Weapons, רימון וסכין וכו... עומדים בפני עצמם.
4. עם Quick time event אפשר להתחמק מזומבים. פשוט תגובה מהירה.
5. יש Dogging.
6. ג'יל סופר מהירה, היא טסה. ההליכה האיטית שלה זה כמו הריצה בשני והריצה שלה זה ממש ספרינט.

הם משתמשים באותו מנוע גראפי של-7 ו-2 אבל הכל נראה הרבה יותר טוב, המון צבע והכל נראה מאוד חי.

המשחק גם מאוד אקשן יחסית, מלא זומבים ואתה הורג אותם בכמויות, הסכין גם מאוד עוזרת לא לבזבז תחמושת. יש גם בפתיחה סצנות מאוד מתוסרתות.
מעניין איך זה היה ב-3 המקורי, קשה לי להאמין באותה צורה.

נראה שהכלי נשק הבסיסיים של ג'יל זה פשוט מה שהיה לליאון בשני, כאשר יש אחוזים יפים לאקדח הרגיל בCritical hit, בדומה למה שהיה עם ליאון.

הצורה שהם בנו עיר נעשה מאוד יפה, המפה מאוד מצומצמת אבל עדיין הם מצליחים לתת לך תחושה שאתה באמצע עיר בקריסה. אתה סורק חנויות, בתים וכו... יש המון גיוון.

אני מניח שזה מכוון, הדיבוב ברמת בדיחה של חלק מהדמויות, חלק מהדמויות נשמעות כמו קריקטורה, מאוד צ'יזי.

המשחק חינם בכל השירותים, אז מה השאלה, לשחק :).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 19 מרץ 2024, 14:37

סיימתי את האזור הראשון, היו שתי מקומות שלא ביקרתי, נגררתי לאזור הבא בגלל ארועים מתוזמנים בעל כורחי, טוב - בטח יש Back tracking כמו ב-2, נכון? נכון? לא, אין! שילכו לעזא...
הפסדתי כנראה פאוצ' %@$%$#%$#%
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 מרץ 2024, 14:38

שלום לכולם
לא רשמתי פה הרבה זמן כי הייתי עסוק

יש כמה משחקים ואני ידבר אליהם בקצרה

ביונטה 3 ,שיחקתי בסוויץ
לטעמי dmc אפילו עוד יותר יפני מdmc
בערך חצי מהמשחק זה סרטוני מעבר אבל סרטוני מעבר מטורפים

מאוד טוב למי שאוהב את הסגנון ,גרוע לאחרים
רוב הזמן שיחקתי מחובר לטלוויזיה על גימפאד פרו
אז לקחת את זה בחשבון
הרבה פחות נוח לשחק משחקים כאלו במצב נייד

אחרי זה שיחקתי בביונטה אורגיין
בהתחלה זה הרגיש לי כמו משחק אינדי ,והיה די מאכזב
אבל ככל ששיחקתי יותר מאוד מאוד אהבתי את המשחק

קשה להסביר את הסגנון
הדבר הכי קרוב שאני יכול להסביר זה ילד אהבה של סדרת ביונטה
אם משחק זלדה מבט מלמעלה אבל lite בפאזלים

המשחק אופך מעניין יותר שמקבלים יותר יכולות
גם בגלל הפאזלים וגם בגלל הקרבות
בקיצור מתחיל בינוני אופך מאוד טוב

המשחק האחרון שאני משחק בו כרגע
זה פיקמין 4 ,למי שלא מכיר שולטים על יצורים קטנים
שכל צבע היכולות שלו
במשחק הרבעי יש גם כלב לכל מיני משימות
המשחק די ממכר ,הבעיה שלי זה הגבלה של זמן בשלבים שלטעמי
מוריד לו המון

בעיקרון בכל שלב יש דברים שאפשר לאסוף
ולעשות את זה לפעמים צריך לבנות גשר או לפרק חומה ודברים כאלו
הדברים האלו נשמרים אחרי הביצוע
אבל זה לוקח זמן
שהיום עובר וכל יום במשחק מאוד קצר
חוזרים לבסיס

שאני הייתי מעדיף לישאר בשלב בלי הגבלת זמן עד 100 אחוז מהשלב

עכשיו שחוזרים לבסיס לפעמים מקבלים שדרוגים
אבל עדין זה מעצבן אותי כל זמן קצר להחזיר פיקמינים לבית שלהם
שלא יטרפו בלילה
רק כדי לחזור יום משחק אחרי להמשיך לחקור את השלב

אבל עדין טוב לאוהבי פיקמין

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 מרץ 2024, 14:39

לא הבנתי איך מלא תחמושת זה שיפור. מחסור בתחמושת זה כל העניין במשחקים האלה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 19 מרץ 2024, 14:43

InterAl כתב:לא הבנתי איך מלא תחמושת זה שיפור. מחסור בתחמושת זה כל העניין במשחקים האלה.

זה נחמד להיות מסוגל לירות בזומבים ולא לרוץ כל הזמן :). המשחק לא מלחיץ בשום צורה כמו השני, יש רגעים שאין תחמושת, אבל אתה לא חי על הקצה כמו ב-2. הוא לא 2, הוא יותר לכיוון 4 אני מניח.

גם כל הקטעים עם נמסיס דיי מרגישים על מסילה, לפחות ממה שחוויתי. זה לא Free roaming ומשהוא שמחפש אותך כמו Mr X, אולי זה משתנה בהמשך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מרץ 2024, 15:10

נמסיס יותר בנוי לתוך רגעים מתוסרטים של המלטות מאשר מסתובב חופשי בשלב כמו מר X. אני חושב ש-RE3 היה המשחק RE שהכי פחות אהבתי עד שהגיע RE6 שהוא לדעתי הדבר הכי נוראי שהסדרה הזאת הוציאה. יש ב-3 הרגשה של עוד מאותו דבר, של חבילת הרחבה במקום המשך אמיתי. זה בעיקר מורגש כי RE1, 2 קוד ורוניקה, 4, 5 ו-7 היו כולם זינוק ענקי מהקודמים, וחלקם גם היו שינוי קיצוני. RE3 הוא המשחק היחיד בסדרה שהרגיש לי כמו הרחבה, כאילו היו Lost levels ל-RE2 וחברו אותם יחד למשחק.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 מרץ 2024, 15:15

דיברנו על זה בעבר
Re3 באמת היה סוג של חבילת הרחבה לre2

קוד וורוניקה היה המשחק השלישי באמת
אבל היה לקאפקום כניראה הסכם אם סוני על המספור באותה התקופה

דור אחרי זה לקאפקום היה איזה הסכם אם נינטנדו
רימיק / זירו / וre4 ,יצאו במקור רק לקיוב ,למרות שre4 בסוף קיבל גם גרסת ps2

אבל סוני קיבלה את סדרת dmc ,סדרה שהתחילה כעוד משחק re