במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Stick » 03 אוגוסט 2019, 05:53

שיחקתי כמו שצריך משהו כמו 3 שעות באקסודוס. הרשמים שלי הם שאתה צודק קיאו, אבל גם שיש יותר למשחק הזה ממה שהצגת/ראית.
קודם כל כן, הדיבוב נוראי לגמרי, הדיאלוגים כתובים בין גרוע למוזר והסיפור נפתח בצורה לא מאוד מעניינת.
ייאמר לזכותם שהדיאלוגים נכתבו ברוסית ועברו תרגום, ככה שאולי זו אשמת התרגום ולא הכתיבה (לא שזה משנה את העובדה שהתוצר שרוב העולם המערבי קיבל לוקה באספקט המשמעותי הזה), והדיבוב, עם כמה שמצחיק להגיד, הוא הטוב בסדרה :).
כן, הוא בדמויות הטובות ביותר שלו בינוני להחריד, ובמקרים הרעים הוא ממש נוראי (בעיקר אצל אנה - האישה, שגם מדברת הכי הרבה בינתיים), אבל אחרי שהורגלתי לדיבוב הרע של last light והמזעזע של 2033, זה פשוט כבר עובר לי מעל הראש. אז מה אני אגיד.. מרגילים אותך לחרא עד שאתה כבר לא מזהה שזה חרא, אבל זה לא 'מוריד' לי מהמשחק כמו שזה אמור.

והמשחק נפתח רע. שוב, אני חושב שזו הפתיחה הטובה בסדרה אבל כמו שכבר אמרתי בעבר הם כולם נפתחים רע. התסרוט המאולץ בכל השעה הראשונה (רגעי ה'קרייסיס 3' כמו שקראתי להם בlast light) ממש לא מעניין במקרה הטוב ולגמרי מוציא מהחוויה במקרה הרע.
וזה הזמן לציין נקודה - הגאנפליי הרציף שבו מטרו משמש כfps אקשן הוא מאז ומעולם הצד החלש ביותר של המשחק. כל הפתיחה היא כזו, והיא אכן לא טובה.
אחרי שמשחררים את הרכבת ונוסעים לשלב האמיתי הראשון (בסביבת אגם קפוא, אני מניח שלשם הגעת) המשחק עדיין לוקח את הזמן שלו עד שהוא נפתח. אתה ישר נזרק ל'עולם' (זה באמת כמו קרייסיס 1, שלבים פתוחים ומאוד גדולים יחסית, עם משימות ראשיות שאפשר לתקוף מכמה כיוונים ומשימות צד מסביב. אבל עדיין שלבים.), אבל גם אוטומטית נשלח למשימה משמימה נוספת מול כת רנדומלית שנמצאת באזור. משימה שלא נותנת שום חופש ושוב שמה אותך על מסילה.

אחרי זה הדברים נפתחים לאט לאט, ואני חושב שאחרי משהו כמו עוד שתי משימות ( באותו השלב) אני מרגיש שהמשחק סוף סוף נפתח ובאמת התחיל.
פתאום הביאו לי משקפת, אמרו לי : "תסתכל, בניין גבוה ורחוק, לך אליו. משימה ראשית. תסתכל קצת הצידה, יש הריסות רחוקות, מחכה לך שם מישהו ואתה יכול לדבר איתו שיעזור לך. רואה את המגדל רדיו הגבוה מצד שמאל? משקיפים עלינו משם, אולי כדאי שנעשה עם זה משהו."
ואז גם פתאום יכולים לבוא אליך ב'טבעיות' (שמזכירה קצת את המחנה של RDR 2) כמה מחברי החוליה ולבקש משימות קצת יותר מטופשות מבחינת הקונטקסט כמו אחד ששמע גיטריה מאיזה בניין קרוב ורוצה שאני אביא לו אותה, או ילדה שעטלף ענק גנב לה את הדובי לתוך המערה שלו..
אז לא כל המשימות צד מעניינות ברמת הקונטקסט העלילתי שלהן, אבל זה כן ממלא את השלב בהמון אירועים קטנים וגדולים ובסביבה שהופכת ומרגישה חיה יותר, ואתה הולך ומקבל עליה יותר מידע ומכיר אותה ככל שאתה עושה יותר תצפיות מבניינים גבוהים או שומע ומקשיב לסיפורים של אנשים על מה שקרה או קורה במקום הזה.

אבל המשחק עושה את כל זה בתוך מכניקות של משחק הישרדות. אני חושב שחייבים לשחק את המשחק הזה לפחות על hard (כמו שאני עושה, את הקודמים רק רציתי לעבור ולא שיחקתי ככה אבל פה המצב שונה), כי אז אתה מחוייב לצאת ולמצוא משאבים. מחוייב ללכת לחקור מקומות שנראים נטושים ועשויים להכיל משאבים. אתה מחוייב לדאוג לתחזק את הנשקים כי אם הם יתקעו לך באמצע קרב זה באמת משמעותי, ואתה מחוייב לעשות תצפיות, לטפס למקומות גבוהים ולחפש פרצות בקרקע עם המשקפת, כי אם פשוט תכנס לאמצע המערה של איזו משפחת מפלצות רנדומאלית הם יאכלו אותך תוך רגע.
אתה מחוייב להתגנב לפחות עד רמה מסוימת וכך נוצר המתח, כל כיוון לראש הופך להיות מהלך משמעותי שחייב להיות מדויק כי אם לא תחסל את המפלצת במכה אחת מפתיע היא תקרא לכל השאר.
אגב, אם כבר המלצות - אני ממליץ גם לשחק בלי כוונת ובלי סימן קבוע של 'אישור הריגה'. קודם כל כי היא כל כך מכוערת שאני כמעט חושב שעשו אותה ככה כדי שיכבו אותה, וגם כי למשחק כמעט ואין HUD חיצוני, הוא עושה עבודה מצוינת בלשים לך פרטים חשובים מול העיניים בצורה טבעית על שעונים וכאלה. אם אתה כבר צריך מפה, אז אתה פשוט מוציא מפה בזמן אמת (סטייל FC 2), אז זה גם מאוד מתאים לסגנון של המשחק. ה'אישור הריגה' בכלל פוגע כי יצא לי שמפלצות מסוימות יכולות ליפול ולהתנהג בצורה טבעית שהיא שונה ממה שתצפה מאויבים אנושיים, ולכן בדברים כמו קרב ראשון מול סוג חדש או קרב נואש מול כמות גדולה שאתה מנסה להשאיר בזווית העין כל הזמן זה מוריד מהמתח.

הקרפטינג מאוד מעניין, ובהחלט מעודד חקירה ומציאת מדאבים. המנגנון של היום והלילה שמשפיע על מיקומים של מפלצות ושל בני אדם במפה נחמד מאוד ומשפיע על התנהלות כמעט כל משימה אפשרית. הרגעים שבהם אתה נמצא במחילה רדיואקטיבית עם מפלצות שמנסות להריח אותך הם עדיין רגעי הישרדות-אימה מאוד מוצלחים שעובדים נהדר, רק שהפעם הכל מרגיש שמתרחש בצורה טבעית ו'חיה'.

אבל כמובן שאלו בעיקר רשמים קונספטואליים שכאלה. המשחק נפתח לי והבנתי את המכניקות שלו, ואני אוהב את מה שראיתי מהן. הדברים בינתיים עובדים כמו שצריך והמערכות והמכניקות השונות מתחילות להתחבר יפה מאוד. אני אמשיך לשחק ולאראות לאן הוא מתפתח והאם הוא מצליח לשמור על עניין גבוה עם הבסיס הזה שפועל כרגע ואותו ציינתי.
מצד שני הגאנפליי הבסיסי באמת די בינוני, הדיבוב והכתיבה רעים ואלו אכן נקודות שפוגעות בו ויש להן משקל. אולי זה יותר מדי בשביל לשמור אצלך עניין למשחק קיאו, אבל לדעתי הוא לכל הפחות מעניין כשהוא נפתח ואני לבטח אמשיך.
לא יודע אם אסיים אותו אם הוא באמת 30-40 שעות כמו ששמעתי, הכל תלוי בכמה הוא ימשיך להתפתח, אבל בינתיים הוא כן נותן לי דרייב להמשיך בו אחרי שהוא נפתח ונפתר מהפתיחה הרעה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוגוסט 2019, 14:00

Stick כתב:שיחקתי כמו שצריך משהו כמו 3 שעות באקסודוס. הרשמים שלי הם שאתה צודק קיאו, אבל גם שיש יותר למשחק הזה ממה שהצגת/ראית.
קודם כל כן, הדיבוב נוראי לגמרי, הדיאלוגים כתובים בין גרוע למוזר והסיפור נפתח בצורה לא מאוד מעניינת.
ייאמר לזכותם שהדיאלוגים נכתבו ברוסית ועברו תרגום, ככה שאולי זו אשמת התרגום ולא הכתיבה (לא שזה משנה את העובדה שהתוצר שרוב העולם המערבי קיבל לוקה באספקט המשמעותי הזה), והדיבוב, עם כמה שמצחיק להגיד, הוא הטוב בסדרה :).
כן, הוא בדמויות הטובות ביותר שלו בינוני להחריד, ובמקרים הרעים הוא ממש נוראי (בעיקר אצל אנה - האישה, שגם מדברת הכי הרבה בינתיים), אבל אחרי שהורגלתי לדיבוב הרע של last light והמזעזע של 2033, זה פשוט כבר עובר לי מעל הראש. אז מה אני אגיד.. מרגילים אותך לחרא עד שאתה כבר לא מזהה שזה חרא, אבל זה לא 'מוריד' לי מהמשחק כמו שזה אמור.

והמשחק נפתח רע. שוב, אני חושב שזו הפתיחה הטובה בסדרה אבל כמו שכבר אמרתי בעבר הם כולם נפתחים רע. התסרוט המאולץ בכל השעה הראשונה (רגעי ה'קרייסיס 3' כמו שקראתי להם בlast light) ממש לא מעניין במקרה הטוב ולגמרי מוציא מהחוויה במקרה הרע.
וזה הזמן לציין נקודה - הגאנפליי הרציף שבו מטרו משמש כfps אקשן הוא מאז ומעולם הצד החלש ביותר של המשחק. כל הפתיחה היא כזו, והיא אכן לא טובה.
אחרי שמשחררים את הרכבת ונוסעים לשלב האמיתי הראשון (בסביבת אגם קפוא, אני מניח שלשם הגעת) המשחק עדיין לוקח את הזמן שלו עד שהוא נפתח. אתה ישר נזרק ל'עולם' (זה באמת כמו קרייסיס 1, שלבים פתוחים ומאוד גדולים יחסית, עם משימות ראשיות שאפשר לתקוף מכמה כיוונים ומשימות צד מסביב. אבל עדיין שלבים.), אבל גם אוטומטית נשלח למשימה משמימה נוספת מול כת רנדומלית שנמצאת באזור. משימה שלא נותנת שום חופש ושוב שמה אותך על מסילה.

אחרי זה הדברים נפתחים לאט לאט, ואני חושב שאחרי משהו כמו עוד שתי משימות ( באותו השלב) אני מרגיש שהמשחק סוף סוף נפתח ובאמת התחיל.
פתאום הביאו לי משקפת, אמרו לי : "תסתכל, בניין גבוה ורחוק, לך אליו. משימה ראשית. תסתכל קצת הצידה, יש הריסות רחוקות, מחכה לך שם מישהו ואתה יכול לדבר איתו שיעזור לך. רואה את המגדל רדיו הגבוה מצד שמאל? משקיפים עלינו משם, אולי כדאי שנעשה עם זה משהו."
ואז גם פתאום יכולים לבוא אליך ב'טבעיות' (שמזכירה קצת את המחנה של RDR 2) כמה מחברי החוליה ולבקש משימות קצת יותר מטופשות מבחינת הקונטקסט כמו אחד ששמע גיטריה מאיזה בניין קרוב ורוצה שאני אביא לו אותה, או ילדה שעטלף ענק גנב לה את הדובי לתוך המערה שלו..
אז לא כל המשימות צד מעניינות ברמת הקונטקסט העלילתי שלהן, אבל זה כן ממלא את השלב בהמון אירועים קטנים וגדולים ובסביבה שהופכת ומרגישה חיה יותר, ואתה הולך ומקבל עליה יותר מידע ומכיר אותה ככל שאתה עושה יותר תצפיות מבניינים גבוהים או שומע ומקשיב לסיפורים של אנשים על מה שקרה או קורה במקום הזה.

אבל המשחק עושה את כל זה בתוך מכניקות של משחק הישרדות. אני חושב שחייבים לשחק את המשחק הזה לפחות על hard (כמו שאני עושה, את הקודמים רק רציתי לעבור ולא שיחקתי ככה אבל פה המצב שונה), כי אז אתה מחוייב לצאת ולמצוא משאבים. מחוייב ללכת לחקור מקומות שנראים נטושים ועשויים להכיל משאבים. אתה מחוייב לדאוג לתחזק את הנשקים כי אם הם יתקעו לך באמצע קרב זה באמת משמעותי, ואתה מחוייב לעשות תצפיות, לטפס למקומות גבוהים ולחפש פרצות בקרקע עם המשקפת, כי אם פשוט תכנס לאמצע המערה של איזו משפחת מפלצות רנדומאלית הם יאכלו אותך תוך רגע.
אתה מחוייב להתגנב לפחות עד רמה מסוימת וכך נוצר המתח, כל כיוון לראש הופך להיות מהלך משמעותי שחייב להיות מדויק כי אם לא תחסל את המפלצת במכה אחת מפתיע היא תקרא לכל השאר.
אגב, אם כבר המלצות - אני ממליץ גם לשחק בלי כוונת ובלי סימן קבוע של 'אישור הריגה'. קודם כל כי היא כל כך מכוערת שאני כמעט חושב שעשו אותה ככה כדי שיכבו אותה, וגם כי למשחק כמעט ואין HUD חיצוני, הוא עושה עבודה מצוינת בלשים לך פרטים חשובים מול העיניים בצורה טבעית על שעונים וכאלה. אם אתה כבר צריך מפה, אז אתה פשוט מוציא מפה בזמן אמת (סטייל FC 2), אז זה גם מאוד מתאים לסגנון של המשחק. ה'אישור הריגה' בכלל פוגע כי יצא לי שמפלצות מסוימות יכולות ליפול ולהתנהג בצורה טבעית שהיא שונה ממה שתצפה מאויבים אנושיים, ולכן בדברים כמו קרב ראשון מול סוג חדש או קרב נואש מול כמות גדולה שאתה מנסה להשאיר בזווית העין כל הזמן זה מוריד מהמתח.

הקרפטינג מאוד מעניין, ובהחלט מעודד חקירה ומציאת מדאבים. המנגנון של היום והלילה שמשפיע על מיקומים של מפלצות ושל בני אדם במפה נחמד מאוד ומשפיע על התנהלות כמעט כל משימה אפשרית. הרגעים שבהם אתה נמצא במחילה רדיואקטיבית עם מפלצות שמנסות להריח אותך הם עדיין רגעי הישרדות-אימה מאוד מוצלחים שעובדים נהדר, רק שהפעם הכל מרגיש שמתרחש בצורה טבעית ו'חיה'.

אבל כמובן שאלו בעיקר רשמים קונספטואליים שכאלה. המשחק נפתח לי והבנתי את המכניקות שלו, ואני אוהב את מה שראיתי מהן. הדברים בינתיים עובדים כמו שצריך והמערכות והמכניקות השונות מתחילות להתחבר יפה מאוד. אני אמשיך לשחק ולאראות לאן הוא מתפתח והאם הוא מצליח לשמור על עניין גבוה עם הבסיס הזה שפועל כרגע ואותו ציינתי.
מצד שני הגאנפליי הבסיסי באמת די בינוני, הדיבוב והכתיבה רעים ואלו אכן נקודות שפוגעות בו ויש להן משקל. אולי זה יותר מדי בשביל לשמור אצלך עניין למשחק קיאו, אבל לדעתי הוא לכל הפחות מעניין כשהוא נפתח ואני לבטח אמשיך.
לא יודע אם אסיים אותו אם הוא באמת 30-40 שעות כמו ששמעתי, הכל תלוי בכמה הוא ימשיך להתפתח, אבל בינתיים הוא כן נותן לי דרייב להמשיך בו אחרי שהוא נפתח ונפתר מהפתיחה הרעה.

הגעתי למשימה באגם קרח/כנסיה ושם פרשתי, כמו שנחשת. במשך שעה שפרוסה על שלושה סאשנים כי היא הייתה בלתי נסבלת הייתי תקוע במסדרונות, בתסרוט רע, בסצנות מעבר ארוכות והמשחק שוב ושוב לקח לי את השליטה. גם בצורה מוזרה הביצועים הכי גרועים שם, דווקא כשהגעתי לעולם הפתוח פתאום המשחק היה צפונית מ-60 רוב הזמן. אז אחרי סבל רב, ובאמת שסבלתי והרגשתי שאני מבזבז את הערבים שלי, סופסוף הגעתי לעולם הפתוח ולמשימה הראשונה. אמרו לי מאיפה ללכת, שטתי בסירה והגעתי לכנסיה ושם... ישבתי 3 דקות ושמעתי כומר נושא נאום רע, המשכתי למגדל שם שוב היה דיאלוג די משמים עם האמא והילד ואז התגנבתי במנגנון התגנבות סוג ב' לסירה נוספת, ברחתי ושוב בתסרוט רע לקחו לי את השליטה כשהגיע היצור הזה באגם. זה שבר אותי.

נשמע שלפי מה שאתה אומר אני צריך לדחוף עוד בערך שתי משימות ואני מגיע למקום שבו המשחק נפתח, אני מתישהו אעשה את זה. כרגע המשחק כבר ירד מה-SSD שלי ושמתי במקומו את DMC5 ואת וולפנשטיין 2 כך שאני כנראה אתרכז בהם כרגע ואולי יום אחד, אחרי העומס המטורף של התקופה הקרובה (קונטרול, גירס 5, COD החדש, זלדה LA) אולי אני אשחק בו שוב.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 אוגוסט 2019, 14:52

כן, זו משימה רעה שכמו שאמרתי מרגישה לגמרי כאילו אתה על מסילה בלי שום יכולת להחליט מה לעשות. אני לא יודע איך הם ממשיכים לפתוח כל משחק כל כך רע, איך הם ממשיכים לדבב משחקים כל כך רע.. זה מדהים איך לצד ליטוש ברמה מאוד גבוהה באספקטים מסוימים ותשומת לב לפרטים שאין בFPS הממוצע, דברים שמראים בבירור שמאחורי המשחק עומדים אנשים עם תשוקה שאהבו את המשחק, יש גם פעם אחר פעם כאלו פאקים מהותיים.

בכל מקרה, כן, הוא מאוד משתפר בשעה האחרונה ששיחקתי. אני חושב שזה אפילו לא סובייקטיבי, הוא פשוט נפתח וישר מרגיש יותר טוב ברמה הכי אבסולוטית שיש. מצד שני, אני לא סבלתי מהשעתיים הראשונות כמוך (וכמו שסבלתי בתחילת 2033 למשל), סתם לא נהנתי ורק המתנתי כבר שמשהו יקרה. אז אולי גם פחות תתלהב מהצדדים הטובים שלו ממה שאני מרגיש.
אבל אני לא חושב שזה משנה, אחרי הרשימה הארוכה שהצגת פה אני באמת לא חושב שאי פעם תיגע בו שוב :).
(והנה, אני לא יודע איך אפשר למצוא קמצוץ של הנאה במשחקי וולפנשטיין, אז כנראה שאנחנו לא לגמרי אותו טעם במשחקי FPS)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוגוסט 2019, 15:20

Stick כתב:כן, זו משימה רעה שכמו שאמרתי מרגישה לגמרי כאילו אתה על מסילה בלי שום יכולת להחליט מה לעשות. אני לא יודע איך הם ממשיכים לפתוח כל משחק כל כך רע, איך הם ממשיכים לדבב משחקים כל כך רע.. זה מדהים איך לצד ליטוש ברמה מאוד גבוהה באספקטים מסוימים ותשומת לב לפרטים שאין בFPS הממוצע, דברים שמראים בבירור שמאחורי המשחק עומדים אנשים עם תשוקה שאהבו את המשחק, יש גם פעם אחר פעם כאלו פאקים מהותיים.

בכל מקרה, כן, הוא מאוד משתפר בשעה האחרונה ששיחקתי. אני חושב שזה אפילו לא סובייקטיבי, הוא פשוט נפתח וישר מרגיש יותר טוב ברמה הכי אבסולוטית שיש. מצד שני, אני לא סבלתי מהשעתיים הראשונות כמוך (וכמו שסבלתי בתחילת 2033 למשל), סתם לא נהנתי ורק המתנתי כבר שמשהו יקרה. אז אולי גם פחות תתלהב מהצדדים הטובים שלו ממה שאני מרגיש.
אבל אני לא חושב שזה משנה, אחרי הרשימה הארוכה שהצגת פה אני באמת לא חושב שאי פעם תיגע בו שוב :).
(והנה, אני לא יודע איך אפשר למצוא קמצוץ של הנאה במשחקי וולפנשטיין, אז כנראה שאנחנו לא לגמרי אותו טעם במשחקי FPS)

האמת שלא אהבתי את וולפנשטיין הקודם ואת 2 קבלתי בgamepass אז אני מנסה אותו אחרי כל התשבוחות. מה שכן אני מאוד אוהב מid ושכחתי לציין שגם יוצא בקרוב הוא דום אטרנאל, והראשון היה מדהים לדעתי.

קרייסס 1 ו-2 מצויינים בעיניי והסיבה היחידה שנתתי למטרו צ׳אנס היא הדמיון הפוטנציאלי להם אבל בשעה ששחקתי כל כך סבלתי שפשוט לא יכלתי יותר. אני לא חושב שזה עניין של טעם, השעה הראשונה היא יותר עניין של סיבולת :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 02:37

אני חצי שעה לתוך DMCV ואוי, זה כל כך טוב, מת על זה. הגרפיקה מדהימה, הגיימפליי מצויין, הנוסטלגיה מכה בי חזק ובשניה שהוואן התהפך בהילוך איטי וניקו נסתה לתפוס את הסגריה עם הפה בהילוך איטי הם קנו אותי. הגרפיקה מעולה, ולראות אותה רצה ב-100FPS+ זה תאווה לעיניים. הדבר היחיד שמפריע לי הוא נפילת רזולוציה מוזרה בזמן שיש אפקט DOF, חוץ מזה פשוט בונבון.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2019, 08:50

כן, משחק נהדר. אני עדיין חושב שהוא לגמרי הטוב בסדרה מהרבה מאוד מבחינות, למרות שהסבלנות שלי לשלבים עם V רק ירדה עם הזמן. מעבר לזה הוא משחק את הקלפים שלו בצורה מאוד בטוחה על בסיס הצלחת העבר, וזה פשוט מהנה בטירוף. אני גם חושב שהוא הולך ומשתפר ככל שהוא מתקדם, בעיקר בגזרת הבוסים.

מה שכן, הוא די נבלע בצל של סקירו שיצא קצת אחריו. מאוד נהנתי מDMC V כשהוא יצא וחשבתי שזה משחק H&S שאחזור אליו די הרבה במהלך השנה עד שסחט ממנו את כל הדברים שהוא מציע, אבל אז יצא סקירו ודי גימד את ההישג שלו. בעוד שDMC הוא משחק נהדר שחוגג את העבר של הז'אנר, סקירו הוא משחק נהדר שלוקח את הז'אנר במבט קדימה.
לכן אני חושב שבעוד שעדיין אני זוכר מאוד לטובה את DMC V, האימפקט שלו היה משמעותי הרבה יותר אם הוא היה יוצא נניח באמצע 2018 ולא שבועיים לפני היציאה של סקירו, שהעמיד אותו ישר כמשחק הH&S השולי של אותו החודש והשנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2019, 14:02

אני בשורה התחתונה ובמבט לאחור התאכזבתי ממנו... אחלה משחק סה"כ אבל ציפיתי שיקדמו את הסדרה יותר, ובאמת שהשלבים והדמות של V קצת MEH במקרה הטוב.
בתור מעריץ של הסדרה, ששיחק שוב ושוב ושוב בכל משחק בערך, פה קצת איבדו אותי. עם זאת, הדמות של דנטה מעולה, הגיימפליי הכי מהנה, פשוט היה עדיף שיעשו את כל המשחק רק איתו לדעתי.
העובדה היא שכבר עכשיו אני לא ממש זוכר אותו כמשחק ששיחקתי השנה, וזה לא שהייתה תחרות ממש רצינית.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2019, 14:21

אתה חייב כבר לשחק את סקירו לאסקין :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 14:59

Stick כתב:אתה חייב כבר לשחק את סקירו לאסקין :).

אני בצורה מודעת לא קניתי אותו לפני DMC, רציתי לסיים את DMC קודם ואת סיקרו מאוחר יותר. אני גם קצת מתבאס שאני כנראה אשחק בסיקרו לפני GOW אבל אם נהיה כנים GOW ממילא תמיד היה משחק H&S סוג ב' מבחינת גיימפליי, DMC לעניים, ועכשיו נשמע שאפילו DMC כבר לא בטופ של הז'אנר כך שאני לא בטוח שזה משנה אם אני אשחק בסיקרו לפני GOW.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2019, 15:34

תראה, מה זה H&S לעניים? הם די ענפים שונים שהתפתחו מאותו הז'אנר. DMC הוא עדיין מספר 1 (לכל הפחות מכל הרשימה המוזכרת) בכל הקשור למורכבות מערכת הקרב, לקומבואים שאפשר לחבר אחד על גבי השני ללא הפסקה. אם GOW המקוריים עוד כאילו שיחקו את אותו המשחק כמו DMC מבחינת מערכת הקרב, רק בגרסה דלה הרבה יותר (ופיצו כמובן בתחושת מסע, באפיות ובגודל חסר תקדים, שהיו באותה צורה הרבה מעל DMC), הרי שגם סקירו וגם GOW החדש כבר לא נמצאים שם.
אלו עדיין משחקי H&S בבסיס, אבל שניהם קרובים הרבה יותר לדראק סולס על הסקאלה מאשר לאקשן הכאוטי והאולד סקול של DMC.
שניהם גם יותר 'אקשניים' מדארק סולס עצמו, כמובן, בעיקר סקירו שמחזיר תנועתיות מהירה, קפיצות וקומבואים בסיסיים לתך הלופ גיימפלי שלו. אבל הם לחלוטין לא משחקים את המשחק שDMC ממשיך לשחק עם מערכת הקרב המורכבת שלו.

כל אחד נותן כמבון המון ערך מוסף שאין בDMC על חשבון מערכת הקרב הזו (שהיא אגב, ובעיקר במקרה של סקירו, אמנם פחות מורכבת אבל לחלוטין לא בהכרח פחות מהנה או מספקת). לדוגמה, עולם רציף ותחושת מסע מצוינת (סינימטית יותר או פחות בשני המקרים) על חשבון שלבים סגורים ונבדלים שDMC הביא מהחצי הראשון של חיי הPS2. כמובן שיש עוד המון אלמנטים, כל משחק בתורו נותן את הספין שלו על הז'אנר ומפתח אותו בצורה די משמעותית, אבל נקודת המוצא בעיניי היא דארק סולס ולא DMC או GOW המקוריים.
בסך הכל גם אין לי שום צל של ספק ששניהם מסשחקים הרבה יותר טובים מDMC. שוב, DMC V הוא אחלה משחק ומאוד נהנתי לשחק בו, זה לא שאני פתאום מתהפך עליו, אבל פשוט בזה זה מסתכם, סקירו וGOW הם יותר מזה. DMC פשוט נותן את האולדסקול H&S שכולנו זוכרים מדור הPS2 בגרסה הכי נוצצת והכי מלוטשת שלו, וזה מאוד כיף. סקירו וGOW לוקחים את אותו בסיס שנוצר בדור הPS2, דרך הטרנספורמציה שהוא עבר בדור הPS3 עם דארק סולס כאבטיפוס, ומביאים אותו לנקודה חדשה ושונה ו*מאוד* מוצלחת.

בקשר ללשחק את GOW אחרי סקירו...
מאז שסיימתי את סקירו פעם וחצי יש לי רצון לחזור לסיבוב בGOW ולראות איך הוא עומד מולו. עוד לא עשיתי את זה, אבל אולי כשאעשה אהיה יותר חכם כדי לשפוט ביניהם. בכל מקרה, מהנקודה שאני נמצא בה עכשיו אין לי ספק שבכל הקשור למערכת הקרב וללופ גיימפלי הרציף, סקירו עושה דברים שקצת מגמדים את GOW.
לדוגמה, אחרי דארק סולס פתאום כל מפתחי הH&S החליטו שלא צריכה להיות יכולת לקפוץ או לעשות פלטפורמינג בזאנר הזה. כי רוצים שהוא יהיה יותר אישי ויותר מציאותי וזה סבבה וכיוון מוצלח (כמובן, אלו משחקים שאני מאוד, מאוד אוהב). קורי ושאר המפתחים של GOW גם דיברו על זה בזמנו בצורה ישירה.
אבל לדעתי הם פספסו את הנקודה של דארק סולס. כי שם היכולות של האביר שלך כל כך דלות כדי לגמד אותו מול העולם, מול האויבים ומול הבוסים המפלצתיים. זו בערך המה המרכזית ולפחות מוטיב הגיימפלי המרכזי של כל הסדרה הזו, אבל במשחק שבו אתה משחק אל? למה שזה יהיה ככה? והנה, מגיע סקירו ומוכיח בענק שזה עד כדי כך פשוט לעשות דמות סופר חזקה וורסטילית ועדיין לשמור את הגיימפלי והקומבאט מאוד אישי, מציאותי, ומקורקע.
מאוד מעניין אותי לראות מה GOW 2 יעשה בכל הקשור לזה, האם הוא יקח השראה מסקירו או ימשיך בכיוון המאוד כבד בכל הקשור למערכת הקרב שלו.
אבל, כמובן, זה לא שאין בGOW דברים שעדיין מפוצצים את הראש גם אם מערכת הקרב והתנועה שלו נראת קצת כמו רגל צולעת אחרי סקירו. בעיקר ערכי ההפקה הפסיכיים והסינימטיות המהפטנת.. אין לי ספק שעדיין ממש תהנה ממנו :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 17:42

אני לא מבין איך זה קשור למה שדברתי עליו, הגיימפליי. ההגדרה של הגיימפליי של gow כdmc פחות טוב היא לא שלי, היא של דיוויד ג׳אפי, יוצר gow. הוא תמיד דבר על זה שהוא רצה לעשות dmc אבל לא היה לו את הכישרון לעשות dmc.

כמובן שבחדש לא שחקתי וכמובן שגם אני מעדיף את סדרת gow כי משחקי וידאו הם יותר ממכניקת הקרב שלהם אבל אי אפשר להכחיש שאם מדברים על מכניקות קרב בלבד, gow לא בדיוק נמצא בטופ של הג׳אנר.

אין לי ספק שאני אהנה מgow גם אחרי סיקרו בדיוק כמו שנהנתי מgow המקורי אחרי dmc1-3, כי הגיימפליי לדעתי לא האלמנט שמגדיר אותו. בgow אני מחפש הרפתקאה, בוסים מפלצתיים, ספקטאקל וכו׳.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2019, 18:09

השאלה היא פשוט מה אתה מגדיר כטופ של הז'אנר. אם כל מה שחשוב למשחק בז'אנר זו מערכת הקרב אז DMC עדיין לחלוטין נמצא בטופ של הז'אנר. אם מה שחשוב זה שאר הגיימפלי (ולהבדיל מDMC, לסקירו ולGOW החדש יש גם גיימפלי שהוא לא מערכת הקרב) ואלמנטים נוספים כמו העולם, הבוסים, הסיפור, הסינימיות וכו' אז DMC V שחוגג את העבר של הז'אנר נשאר מאחור גם באספקטים האלו.

הגדרת את GOW המקוריים כH&S סוג ב', DMC לעניים מבחינת גיימפלי, וזה נכון, אני לא חולק על זה. אני גם כן יותר אוהב את GOW המקוריים מDMC המקוריים בלי קשר לזה כי יש לו את אותם הפלוסים בדיוק שאין לDMC באותם האספקטים של העולם, הבוסים, והסינמטיות.
אני מתייחס לזה שאתה אומר ש(נשמע) שגם DMC כבר לא בטופ היום והאמת היא שהוא עדיין בטופ באותה צורה בדיוק מול GOW החדש וסקירו - ב(מורכבות)מערכת הקרב שלו. והוא עדיין מפגר אחריהם בכל שאר האספקטים האלו שציינתי, רק שהפערים משתי הבחינות גדלו. כי להבדיל מGOW המקורי, סקירו והחדש לא מנסים בכלל לעשות מערכת קרב של DMC, אז הוא אוכל אותם בלי מלח. ז'אנר הH&S כבר התפתח, ובעוד שDMC V משחק את אותו המשחק של דור הPS2 (וזה נהדר ומאוד מהנה) ונמצא עדיין כמלך בכל הקשור למורכבות מערכת הקרב, סקירו וGOW החדש לקחו את הז'אנר לכיוונים חדשים. ובדיוק בגלל זה הם גם הרבה, הרבה יותר טובים ממנו באספקטים אחרים וגם ובוודאי שכמשחקים שלמים.
בסוף זה קצת כמו להשוות את DOOM החדש לביושוק. שניהם FPS, אבל...

וכן, גם לי אין ספק שתהנה מGOW אחריו סקירו. אבל אתה בעצמך אמרת שחבל לך שזה המצב אז הגבתי לזה :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 18:15

Stick כתב:השאלה היא פשוט מה אתה מגדיר כטופ של הז'אנר. אם כל מה שחשוב למשחק בז'אנר זו מערכת הקרב אז DMC עדיין לחלוטין נמצא בטופ של הז'אנר. אם מה שחשוב זה שאר הגיימפלי (ולהבדיל מDMC, לסקירו ולGOW החדש יש גם גיימפלי שהוא לא מערכת הקרב) ואלמנטים נוספים כמו העולם, הבוסים, הסיפור, הסינימיות וכו' אז DMC V שחוגג את העבר של הז'אנר נשאר מאחור גם באספקטים האלו.

הגדרת את GOW המקוריים כH&S סוג ב', DMC לעניים מבחינת גיימפלי, וזה נכון, אני לא חולק על זה. אני גם כן יותר אוהב את GOW המקוריים מDMC המקוריים בלי קשר לזה כי יש לו את אותם הפלוסים בדיוק שאין לDMC באותם האספקטים של העולם, הבוסים, והסינמטיות.
אני מתייחס לזה שאתה אומר ש(נשמע) שגם DMC כבר לא בטופ היום והאמת היא שהוא עדיין בטופ באותה צורה בדיוק מול GOW החדש וסקירו - ב(מורכבות)מערכת הקרב שלו. והוא עדיין מפגר אחריהם בכל שאר האספקטים האלו שציינתי, רק שהפערים משתי הבחינות גדלו. כי להבדיל מGOW המקורי, סקירו והחדש לא מנסים בכלל לעשות מערכת קרב של DMC, אז הוא אוכל אותם בלי מלח. ז'אנר הH&S כבר התפתח, ובעוד שDMC V משחק את אותו המשחק של דור הPS2 (וזה נהדר ומאוד מהנה) ונמצא עדיין כמלך בכל הקשור למורכבות מערכת הקרב, סקירו וGOW החדש לקחו את הז'אנר לכיוונים חדשים. ובדיוק בגלל זה הם גם הרבה, הרבה יותר טובים ממנו באספקטים אחרים וגם ובוודאי שכמשחקים שלמים.
בסוף זה קצת כמו להשוות את DOOM החדש לביושוק. שניהם FPS, אבל...

וכן, גם לי אין ספק שתהנה מGOW אחריו סקירו. אבל אתה בעצמך אמרת שחבל לך שזה המצב אז הגבתי לזה :).

במקור אמרתי שהגיימפליי של GOW, ספציפית הגיימפליי, הוא סוג ב' ביחס ל-DMC, אבל כמובן שהמשחק עצמו הוא עולמות מעליו לדעתי וכנ"ל על 1-3 לעומת ארבעת DMC המקוריים. GOW תמיד היה משחק טוב יותר, אבל אין עוררין על הגיימפליי של DMC ביחס לGOW. אני קצת מפחד שאחרי סיקרו ו-DMCV אני קצת אתבאס מהגיימפליי של GOW 2018, שזה כמובן שרק חלק מאוד ספציפי במשחק ולרוב לא העיקר שלו אבל עדין מבאס שאלמנט מסויים במשחק ירגיש לי פחות טוב. אני גם מבסס את זה חלקית על הודעה שלך או של עידן (אני די בטוח ששלך) על זה שאחרי ששחקת בסיקרו אז אתה לא יכול לחזור יותר ל-GOW.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2019, 18:32

לא שאני לא יכול, אלא שאני רוצה לעשות את זה כדי לבדוק איך הוא עומד מולו.. מתוך אכן הנחה שהקומבט שלו יתגמד מול זה של סקירו. בגדול אותו דבר בדיוק שכתבתי בהודעה הקודמת קודמת על לשחק את GOW אחרי סקירו.
אבל זה יותר קונספטואלי, כי עד סקירו היה נראה שבשביל H&S 'מודרני ורציני', כזה שהקומבט שלו מרגיש אישי וראליסטי יותר ולא מעיכת כפתורים מול עשרות אויבים חסרי פנים, חייבים להחליש את הגיבור ולמתן את יכולות העל שלו בקרב. קורי והצוות דיברו על זה ישירות כשהם הסבירו את העדר היכולת לקפוץ או לעשות פלטפורמינג אמיתי במשחק, ובנוסף מערכת הקרב שלו מאוד כבדה, אתה תרגיש את זה ביום שתשחק בו, אבל להבדיל ממשחקים כמו דארק סולס הכבד ממנו הוא שאב השראה, פה אתה משחק אל יווני.
אז האם היה אפשר לצפות לתת לנו לשחק דמות שמרגישה לכל שנייה כמו אל כל יכול שחזק בטירוף (כמו GOW המקוריים נניח), ולצד זה לבנות משחק עם מערכת קרב הרבה יותר אישית, מקורקעת וכו', כזו שהמבנה של GOW החדש כמשחק וכסיפור דרשה? לפני סקירו הייתי אומר שכנראה אי אפשר לעשות את זה, ושאני מעדיף את הכיוון החדש של GOW כמשחק שלם מאשר עוד H&S דור PS2 שיתן אולי מערכת קרב יותר מהנה אבל לא יתרומם כמוהו בכל שאר האספקטים. אחרי סקירו (שאמנם לא משחקים בו אל, אבל כן דמות מאוד זריזה וורסטילית) אני אומר שחבל שלא ניסו ללכת על כל הקופה כי הנה, יש לנו הוכחה שזה יכול לעבוד.

זה לא שמערכת הקרב של GOW החדש ושל סקירו הן דומות מאוד וההשוואה כל הזמן נמצאת בראש בגלל זה ואז סקירו מטיל צל על GOW, זה פשוט שדווקא בגלל שהן כל כך שונות אני כל הזמן חושב שמערכת קרב כמו בסקירו זה מה שהיה הכי מתאים לGOW החדש.
בכל מקרה קצת קשה להסביר למי שלא שיחק את שניהם, אז בטח מי שלא שיחק אף אחד מהם :).
ובאופן כללי, המשחקים שהכי רחוקים מסקירו וGOW החדש מבחינת הגיימפלי, אלו DMC וGOW המקוריים. כמו שאמרתי, שניהם הרבה יותר דארק סולס מאשר DMC על הסקאלה הדמיונית הזו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 18:37

Stick כתב:לא שאני לא יכול, אלא שאני רוצה לעשות את זה כדי לבדוק איך הוא עומד מולו.. מתוך אכן הנחה שהקומבט שלו יתגמד מול זה של סקירו. בגדול אותו דבר בדיוק שכתבתי בהודעה הקודמת קודמת על לשחק את GOW אחרי סקירו.
אבל זה יותר קונספטואלי, כי עד סקירו היה נראה שבשביל H&S 'מודרני ורציני', כזה שהקומבט שלו מרגיש אישי וראליסטי יותר ולא מעיכת כפתורים מול עשרות אויבים חסרי פנים, חייבים להחליש את הגיבור ולמתן את יכולות העל שלו בקרב. קורי והצוות דיברו על זה ישירות כשהם הסבירו את העדר היכולת לקפוץ או לעשות פלטפורמינג אמיתי במשחק, ובנוסף מערכת הקרב שלו מאוד כבדה, אתה תרגיש את זה ביום שתשחק בו, אבל להבדיל ממשחקים כמו דארק סולס הכבד ממנו הוא שאב השראה, פה אתה משחק אל יווני.
אז האם היה אפשר לצפות לתת לנו לשחק דמות שמרגישה לכל שנייה כמו אל כל יכול שחזק בטירוף (כמו GOW המקוריים נניח), ולצד זה לבנות משחק עם מערכת קרב הרבה יותר אישית, מקורקעת וכו', כזו שהמבנה של GOW החדש כמשחק וכסיפור דרשה? לפני סקירו הייתי אומר שכנראה אי אפשר לעשות את זה, ושאני מעדיף את הכיוון החדש של GOW כמשחק שלם מאשר עוד H&S דור PS2 שיתן אולי מערכת קרב יותר מהנה אבל לא יתרומם כמוהו בכל שאר האספקטים. אחרי סקירו (שאמנם לא משחקים בו אל, אבל כן דמות מאוד זריזה וורסטילית) אני אומר שחבל שלא ניסו ללכת על כל הקופה כי הנה, יש לנו הוכחה שזה יכול לעבוד.

זה לא שמערכת הקרב של GOW החדש ושל סקירו הן דומות מאוד וההשוואה כל הזמן נמצאת בראש בגלל זה ואז סקירו מטיל צל על GOW, זה פשוט שדווקא בגלל שהן כל כך שונות אני כל הזמן חושב שמערכת קרב כמו בסקירו זה מה שהיה הכי מתאים לGOW החדש.
בכל מקרה קצת קשה להסביר למי שלא שיחק את שניהם, אז בטח מי שלא שיחק אף אחד מהם :).
ובאופן כללי, המשחקים שהכי רחוקים מסקירו וGOW החדש מבחינת הגיימפלי, אלו DMC וGOW המקוריים. כמו שאמרתי, שניהם הרבה יותר דארק סולס מאשר DMC על הסקאלה הדמיונית הזו.

בקיצור, אני אשחק בסיקורו עוד כמה שבועות וב-GOW ב-2020 ונעשה השלמות ב-2021 :mrgreen:

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 אוגוסט 2019, 00:41

סיימתי את outer wilds. כלומר לא סיימתי אותו אבל כן סיימתי לשחק בו וראיתי את הסוף שלו ביוטיוב :)
לא שמעתי בכלל על המשחק לפני שקראתי עליו בפורום אבל לאור ההתלהבות כאן והקונספט שנשמע לי מעניין נתתי לו הזדמנות.
אין ספק שמדובר במשחק מיוחד, הוא משך אותי כמה שעות פנימה וכל עוד היו דברים חדשים לראות הוא היה סבבה לחלוטין למרות השליטה, הג'אנק הכללי והאינטראקציה המוגבלת. אבל אחרי שנתקלתי בקירות וההתקדמות פחות זרמה ודברים התחילו לחזור על עצמם, החסרונות התחילו לצוף על פני השטח, המשחק איבד קצת מהמסתורין שלו והתחיל קצת לשעמם ופרשתי. אני מניח שויתרתי מהר מידי ומנעתי מעצמי כמה רגעים מגניבים בהמשך, כי זה לגמרי משחק של רגעים כאלה ובגלל זה אני עדיין סה"כ חיובי כלפיו (למרות שאולי לא נשמע ככה) שזה די מוזר בהתחשב בכך שלא הצלחתי להביא את עצמי לסיים אותו.

מעבר לזה הוא ממש עושה חשק לראות משחק AAA מלוטש שפשוט נותן לחקור בחלל. לא צריך אפילו מערכת קרב וקראפטינג וגלים של אויבים וכל זה, רק חללית, ג'ט פק, וההרגשה של החקירה כמו ב botw נגיד, פשוט לגלות דברים חדשים בכוכבים ושיהיה שם כמה שיותר מרהיב ומוזר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוגוסט 2019, 01:54

idan כתב:סיימתי את outer wilds. כלומר לא סיימתי אותו אבל כן סיימתי לשחק בו וראיתי את הסוף שלו ביוטיוב :)
לא שמעתי בכלל על המשחק לפני שקראתי עליו בפורום אבל לאור ההתלהבות כאן והקונספט שנשמע לי מעניין נתתי לו הזדמנות.
אין ספק שמדובר במשחק מיוחד, הוא משך אותי כמה שעות פנימה וכל עוד היו דברים חדשים לראות הוא היה סבבה לחלוטין למרות השליטה, הג'אנק הכללי והאינטראקציה המוגבלת. אבל אחרי שנתקלתי בקירות וההתקדמות פחות זרמה ודברים התחילו לחזור על עצמם, החסרונות התחילו לצוף על פני השטח, המשחק איבד קצת מהמסתורין שלו והתחיל קצת לשעמם ופרשתי. אני מניח שויתרתי מהר מידי ומנעתי מעצמי כמה רגעים מגניבים בהמשך, כי זה לגמרי משחק של רגעים כאלה ובגלל זה אני עדיין סה"כ חיובי כלפיו (למרות שאולי לא נשמע ככה) שזה די מוזר בהתחשב בכך שלא הצלחתי להביא את עצמי לסיים אותו.

מעבר לזה הוא ממש עושה חשק לראות משחק AAA מלוטש שפשוט נותן לחקור בחלל. לא צריך אפילו מערכת קרב וקראפטינג וגלים של אויבים וכל זה, רק חללית, ג'ט פק, וההרגשה של החקירה כמו ב botw נגיד, פשוט לגלות דברים חדשים בכוכבים ושיהיה שם כמה שיותר מרהיב ומוזר.

אני לא יודע כמה "רחוק" (אולי יותר נכון להגיד "רחב"?) הגעת, אבל יש במשחק רגעים של גילוי שהם מדהימים. מצד שני כשנתקעים ואתה מרגיש שאין מה לעשות, זה מאוד מתסכל כי אתה מרגיש שיש מערכת שמש שלמה לפניך ואין לך מושג לאן ללכת או מה לעשות. הבעיה האחרונה שפתרתי לקחה לי כמה סאשנים טובים, כנ"ל ללסקין מה שאומר שהיא פשוט לא מעוצבת טוב. אבל בהחלט היה מאוד מספק לסיים אותו, קצת באס אותי ששמעתי שיש יותר מסוף אחד כי לך תדע איך לקבל אותו בכלל הרי לא רומזים על זה אפילו אבל בשביל זה יש יוטיוב.

וכן, מערכת שמש שלמה, גרפיקה והפקת AAA יכול להיות משחק מדהים שאף אחד לא עשה עדין. זה גם לא אמור להיות קטסטרופה לפיתוח, זה בסדר לגמרי ש-95% מהשטח קרקע יהיה יחסית סתמי כל עוד יהיו מקומות ספציפים בכל כוכב לכת שימשכו את העין ויגרמו לך להגיע ולחקור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 אוגוסט 2019, 08:49

כן, יש לו את הבעיות שלו אבל המשחק כל כך חכם וכל כך לא מחזיק לך את היד שזה הכי כיף לגלות הכל לבד, גם אם זה לוקח כמה ימים שפשוט חושבים על זה מבלי לשחק אפילו. להריץ תסריטים בראש בלילה לפני השינה, ופתאום לעלות על רעיון שיכול לעבוד ולמחרת לנסות אותו. זה הזכיר לי את ״העד״ עם כל רגעי ה״אהההה״ וה״וואו זה גאוני״, אבל אני יודע שלא הרבה התחברו אליו כאן.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 10 אוגוסט 2019, 11:27

אני משחק כרגע בori and the blind forest
גרסת xbox
בגדול לא ידעתי מה לצפות מהמישחק לפני ,רק שמתי אליו דברים טובים
בגדול הסגנון בגדול זה מטרויוינה

במילים אחרות המישחק 2d ,יש מפה ויש אזורים חסומים שצריך יכולת כזאת או אחרת לפתוח ,למרות שבמקומות מסוימים זה פאזל ולא יכולת
ביתקדמות שלי במישחק ,קיבלתי קפיצה כפולה לדוגמה
בכל מקרה המפה פשוטה וצריך לחקור את העולם לקבל יכולות ושדרוגים כדי לפתוח עוד ועוד מקומות
היה לי חלק מסוים שהיתי תקוע כי לא הבנתי שאויב מסוים יכול לפתוח מחסום ,אבל הבנתי לבד בסוף
מבחינת השליטה זה פלטפורמה עם פאזלים

הגרפיקה יפה
השליטה טובה
והמוסיקה בסדר
המישחק טוב אבל אני לא מתלהב מימנו יותר מידי

לפני זה סימתי את דום 2016 גרסת הxbo ,בגדול לטוב ולרע מרגיש ריבוט מודרני לדום הישנים לפני 3

ואני מקנח גם בגיחות ליושי לסוויץ,אין הרבה מה להגיד זה יושי
זה מישחק חמוד שמי שרוצה לעשות 100 אחוז יקח לו הרבה זמן בלי מדריכים
בגלל הדברים הסודים ,אבל רוצה רגילה תיהיה קלילה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוגוסט 2019, 15:13

אני ממש בסוף של DMC5, משימה 17 מתוך 18, ואני מאוד אבל מאוד נהנה ממנו. הגרפיקה פשוט מעולה ורצה לי ב100fps+, המערכת קרב נהדרת, הסרטוני מעבר צ׳יזים בדיוק בצורה שDMC אמור להיות והוא פשוט כיף.

כן יש לי כמה ביקורות די גדולות עליו. הראשונה היא V, אני לא בטוח מה המטרה של הדמות הזאת. המערכת קרב שלו די איומה, לשלוט על שלוש דמויות במקביל זה די נוראי והמערכת קרב מרגישה כמו סוג של RPG יפני בזמן אמיתי עם כל הקלאנקיות והמוזרות שלהן. כל פעם שמתחילה משימה שכופה עלי את V, אני פולט אנחה.

דנטה ונירו נהדרים אבל להגיד את האמת? חבל שלא משחקים פשוט את דנטה + הזרוע של נירו לאורך כל המשחק וזהו. אני אוהב את העובדה שהזרוע מביאה אותך אל האוייב או את האוייב אליך, ובשילוב עם דנטה זה יכל להיות מושלם. מצד שני דנטה קצת יותר מדי מגוון, 4 נשקי מילי, 4 נשקי range ו-4 פוזיציות קרב במקביל? יותר מדי עומס, למרות שאני משתמש בכמעט כל הנשקים כל הזמן, הפוזיציות קרב קצת מעמיסות יתר על המידה. בקיצור, דנטה מינוס הפוזיציות קרב פלוס הזרוע של נירו הייתה המערכת המושלמת בשבילי.

אבל גם אחרי התלונות הללו, משחק פשוט נהדר שאני כנראה אסיים היום או מחר.

אה, וסופסוף חזרתי לזלדה וסיימתי את הבהמה האחרונה, עכשיו אני רץ על הDLC וכשאני אסיים אני אגש לגאנון וסופסוף אסיים את המשחק הזה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוגוסט 2019, 15:17

יאפ, זה בדיוק מה שאני חשבתי עליו... דנטה הוא פשוט דמות כל כך הרבה יותר מהנה מהשאר, שאין תחרות. נירו בערך מהנה חצי ממנו אבל סביר, ו-V פשוט... פשוט לא...
אני מניח ששמו אותו כי הוא אמור למשוך נערות גותיות שיציירו כל מני YAOI שלו עם דנטה ונירו או משהו. אין לי הסבר אחר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אוגוסט 2019, 15:59

אני חושב שV היה פשוט נסיון לצאת מהקופסא. נסיון שכשל (לא בטירוף, אבל כן. בטח בהשוואה לדמויות האחרות), אבל סך הכל זה מבורך שהם ניסו לעשות משהו כל כך שונה ךצד מערכות הקרב המושלמות שכבר יש להם.
אני גם מסכים שדנטה מהנה מנירו, אבל ממש לא הייתי מוותר על נירו ונותן לדנטה את היד. המערכת של נירו דומה אבל יש בה מספיק ניואנסים שמבדלים אותה מדנטה, ולאורך משחק השלם אני מאוד מרוצה מהגיוון. למען האמת DMC 3 שבו לדנטה הייתה מערכת קרב כמעט מושלמת באותה רמה כבר עייף אוץי מעט באיזשהו שלב. אמנם כשיש בחירה אני כמעט תמיד בוחר בדנטה, אבל כשהמשחק מחייב אותי לשחק את נירו אני מאוד שמח על הגיוון ותמיד נהנה ממנו בטירוף. V באמת מעייף, אבל אם הם ימשיכו לנסות מערכות משונות אולי בסוף הם יתפסו משהו מיוחד.

ויאללה קיאו, תסיים אותו. הוא מאוד מהנה אבל ממש בא לי שתתפנה לשחק בסקירו עוד לפני קונטרול. בעיניי הוא נמצא שתי רמות מעל DMC 5 ואני רוצה לשמוע את הרשמים שלך עליו :).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 אוגוסט 2019, 21:26

DMC 5 וסקירו הם כ''כ שונים - אפילו קשה לי לדבר עליהם ביחד... האמת שמסקירו נהנתי יותר (הגעתי בערך לחצי שלו לדעתי.. אני אמשיך מתישהו.. אולי..) - וזה דבר שבחיים לא ציפיתי שאגיד.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אוגוסט 2019, 21:44

הם שונים מאוד, ממש מאוד אפילו, אבל זה בדיוק היופי - כי בבסיס הם כן יוצאים מאותו הגזע ויפה לראות איך FS מושכים קדימה, בעוד שקאפקום עושים משחק מצוין שנמצא בעבר.
אבל לא נחזור לזה, אני פשוט מאוד אוהב את סקירו אז אני תמיד נשאב לחפור עליו.. אבל כבר קיימנו את השיחה הזאת :).

אני רוצה לשמוע את הרשמים שלו על סקירו בכל מקרה, העובדה שזה ישר אחרי DMC 5 סתם נותנת עוד פלפל.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 אוגוסט 2019, 22:30

איך אותו גזע? סקירו הוא משחק טנצ'ו עם DNA של סולס. DMC 5 זה, ובכן, DMC.

לא חושב שהם יוצאים מאותו הגזע כמו dmc וביונטה למשל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 11 אורחים