במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

kririn
Sage

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי kririn » 13 מרץ 2023, 14:56

DrKeo כתב:אנצ׳רטד 4 עדין נראה בקרם של התעשיה. לא בחצי הראשון שלו, בחצי הראשון יש לו הרגשה קצת מיושנת, אבל ממדגסקר הוא נראה מעולה. האמת, אולי אפילו יותר מ-GOW:R, תלוי באיזה תחום. נניח אנימציות פנים - U4 לוקח את GOW:R בהליכה.

שניהם רצים על הps4
אישית אני חושב שטומב רידר האחרונים מציגים גרפיקה טובה יותר מאצארטד 4

הם יצאו אחרי ,וזה אותו סגנון ,ככה שקל להשוות
לפחות ככה אני זוכר אולי טועה ,זה לא שבדקתי משחק מול משחק

אני זוכר שאנצארטד 4 הוצג לראשונה באירוע גדול
לא זוכר e3 או משהו אחר ששם באותה תקופה עדין הציגו משחקים גדולים

זה היה wow ,לאותה תקופה ,במיוחד הגיפ
כי מול הps3 ,אנשים ראו קפיצה אמיתית בגרפיקה ובמשחקיות
הרבה משחקי ps4 בהתחלה ,היו דומים לps3 רק יפים יותר
חלקם היו קרוס גאן

ואנצארטד 4 הראה את הכח של הדור החדש
לא זוכר בדיוק מתי יצא ומתי הציגו אותו לראשונה
אבל זה מסוג המשחקים שהם נציגי דור הקונסולה

פשוט עבר שנים מאז

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2023, 15:30

אנצ׳רטד 4 עדין נראה מעולה, ביחוד החל ממדגסקר.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 מרץ 2023, 16:04

לעיניים שלי שני משחקי הPS4 היחידים שנראים יותר טוב מאנצ'רטד 4 הם TLOU 2 והורייזון 2. בהנחה שמישהו בעולם באמת ראה את הורייזן 2 בזמן אמת על הPS4 ולא בסרטון יוטיוב :).
אני ממש אוהב את איך שND טיפלו באנצ'רטד 4.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2023, 16:07

לדעתי GoT וגם GoW נראים מעט טוב יותר, תלוי מאיזה בחינה אבל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2023, 16:32

Laskin כתב:לדעתי GoT וגם GoW נראים מעט טוב יותר, תלוי מאיזה בחינה אבל

יש תחומים שבהן אנצ׳רטד 4 נראה הרבה יותר טוב מ-GOW. אבל עדין ממש קשה להתחרות בכמות חלקיקים המטורפת ש-gow זורק על המסך. בכל מקרה הקורבן בצד הטכני של כל הדיון הזה הוא GOW:R :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2023, 17:38

בטח, בכל מה שקשור לביגוד/בד, אנימציות פנים וסט פיסז שניתן לשחק בהם - אנצ׳רטד 4 מנצח… כמעט בכל השאר - השניים שציינתי מנצחים. אבל גם, לא בהרבה. אנצ׳רטד 4 עדיין משחק מאוד יפה עד היום, וכנ״ל TLL (המהודק יותר, אגב… אתה תהנה להמשיך אליו).
הורייזון 2 לעומת זאת מנצח באמת כמעט בכל אספקט, כל משחק בערך, והוא ממש חצי דור מעל כל דבר אחר שהוא לא tlou2 בדור הפס4-וואן. ראיתי אותו על פס4 פרו והוא באמת לא ייאמן שהוא רץ בכלל. מקווה שנראה את הכשרון הטכני המטורף של גרילה על הפס5 בהרחבה הקרובה שלו, למרות שהיא מן הסתם לא תהיה השואו קייס שלהם בדור הזה, אבל זה עדיין יכול להיות מרשים מאוד ואולי הכי מרשים שנראה השנה, למעט מן הסתם ספיידרמן 2, ואולי סטארפילד, אולי לא :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 מרץ 2023, 17:47

אני חושב שGOT משחק מאוד מרשים מבחינת מה שהוא עושה, הנופים שלו וכמובן שהתנועה של הדשא הגבוהה וכל זה.
אבל אני לא ממש אוהב את הסגנון שלו, סוג של משהו בין מצויר לריאליסטי וזה משהו שפחות עבד לי, אבל זו העדפה אישית.
מעבר לזה מאוד הפריע לי בGOT זה שהעולם מאוד מפורט כמה מטרים מבסביבך ומאוד לא מפורט מעבר לזה, והפירוט כל הזמן 'נע' איתך באופן מורגש כשאתה מסתובב בעולם, כאילו יש בועה סביב הדמות כל הזמן. מאוד הפריע לי...
וגם בכל הקשור לאנימציות, לNPC, ל"נוכחות" של הרבה דברים בעולם - הוא פחות עבד לי. עדיין משחק מאוד יפה, אבל אני חושב שAC ולהאלה למשל מוצלח ממנו מבחינה ויזואלית.

בקשר לGOW, הייתי שם אותו באותה המדרגה של אנצ'רטד 4, אבל גם כאן הטעם האישי שלי קצת נוטה לכיוון אנצ'רטד. החומרים בGOW היו בעיניי קצת פלסטיקיים כאלה לפעמים, אבל בהחלט יש דברים שהוא מתמקד בהם יותר מאנצ'רטד ועושה טוב יותר.
ואומנם זה לא באמת קשור לגרפיקה, אבל התחושה הזו שיש כלוב בלתי נראה סביב קריטוס שמונע ממך לבצע אינטרקציה מינימאלית עם כל דבר בעולם מאוד הציקה לי ופגעה בתחושה של העולם הזה ואיך שהוא מרגיש. זה נכון באופן הרבה יותר משמעותי למשחק הראשון אגב, שם אי אפשר אפילו לרדת מצוקים נמוכים מאוד, ובראגנרוק זה תוקן.
למול זה ND הם בערך אלופים באספקט הזה, ודרייק יניח את היד או יתחבר כמעט לכל עצם שתצמד אליו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2023, 18:10

Laskin כתב:בטח, בכל מה שקשור לביגוד/בד, אנימציות פנים וסט פיסז שניתן לשחק בהם - אנצ׳רטד 4 מנצח… כמעט בכל השאר - השניים שציינתי מנצחים. אבל גם, לא בהרבה. אנצ׳רטד 4 עדיין משחק מאוד יפה עד היום, וכנ״ל TLL (המהודק יותר, אגב… אתה תהנה להמשיך אליו).
הורייזון 2 לעומת זאת מנצח באמת כמעט בכל אספקט, כל משחק בערך, והוא ממש חצי דור מעל כל דבר אחר שהוא לא tlou2 בדור הפס4-וואן. ראיתי אותו על פס4 פרו והוא באמת לא ייאמן שהוא רץ בכלל. מקווה שנראה את הכשרון הטכני המטורף של גרילה על הפס5 בהרחבה הקרובה שלו, למרות שהיא מן הסתם לא תהיה השואו קייס שלהם בדור הזה, אבל זה עדיין יכול להיות מרשים מאוד ואולי הכי מרשים שנראה השנה, למעט מן הסתם ספיידרמן 2, ואולי סטארפילד, אולי לא :)
התאורה באנצ׳רטד 4 גם הרבה יותר יפה. כשאתה מסתכל על מערה מלאה ב-GI (מזוייף) באנצ׳רטד ועל מערה עם GI הרבה יותר עדין אבל קיים ב-GOW (גם כן GI מזוייף), ההבדל ניכר. אה, וגם השיער. ובנוסף יש ב-GOW בעיה ממש קשה של תאורה במעבר בין אזורים. יש להם הרבה אפקטי תאורה כללים שפועלים על כל המסך על פי סוג התאורה שאתה נמצא בה, והם מתחלפים במכה כשאתה מגיע לטריגר שהאמן שם בשלב (כמו למשל כניסה למערה). זה כל כך בוטא כשזה קורה, ביחוד כשאתה יכול לגרום לזה לקפוץ הלוך חזור על ידי הליכה 20 ס״מ קדימה ולאחור. אבל עכשיו אני סתם עושה ניטפיקינג ל-GOW (ואפילו לא התחלתי על הארטיפקטים של ה-SSR) :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 מרץ 2023, 19:21

כמה מילים על מטרויד פריים. קודם כל ה hud שלו מגניב (אהבתי את הקטע שאתה יורה ולפעמים רואה את הפנים שלה) והחליפה של סאמוס מיתרגמת יפה ל FPS, זה מרגיש טבעי להפתיע. הוא גם מרגיש רספונסיבי ומאוד חלק בשביל משחק ישן. למרבה הצער זה לא מסייע לגיימפלי של הקרבות להרגיש פחות בסיסי כי הוא לא באמת מציע אתגר מספק לטעמי לאורך רוב הריצה. יש כמה יוצאים מן הכלל אבל גם לקראת הסוף שהאויביים הרגילים נהיים "קשים" יותר, זה לא כיף יותר, זה לא בוחן את הריפלקסים שלך, גם אין איזה פאזל באיך להתגבר עליהם, הם פשוט ספונג'ים יותר ואתה צריך להתאים את הנשק לצבע שלהם ובגלל הרפטטיביות של כל העניין עם אויבים שמתאתחלים ועיצוב שגורם לך לחזור לאותם חדרים, זה בעיקר גרם לי להתגעגע לאויבים שמתים מהר יותר.

אבל המשחק מורכב גם מפאזלים סביבתיים שמחזיקים יותר טוב ונהנתי להתקדם מחדר לחדר ולחשוף יותר מהעולם ולגלות את הסודות שחבויים בו, רק חבל ש backtracking מוגזם לחלוטין פוגע מאוד בזרימה שלו. וזה לא שיש בו קיצורי דרך דו צדדיים, יכולות שנותנות לך לזוז בצורה מהירה וכיפית יותר או סתם פאסט טראבל, פריים פחות בעניין של כל אלה, בנוסף לכך שהמפה הלא מפורטת שלו לא לגמרי משרתת את סוג המשחק שהוא וכל זה ביחד בולט במיוחד בקווסט האחרון ששולח אותך להתרוצץ בכל העולם ולמצוא 12 אייטמים ומתח את קצה גבול הסבלנות שלי.

אני משער שחלק מהקטע שאנשים מאוד אהבו בו זה גם העניין הטכנולוגי, שכנראה היה מאוד מרשים בזמנו ונחרט לאנשים בנשמה, בוודאי בתור פרנצ'ייז אהוב שעושה לראשונה את המעבר ל 3D והביא חוויה יותר אימרסיבית. ואפשר להרגיש את האווירה שלו גם ברימאסטר, עם המנגינות ברקע וכל הוייב המטרוידי הכללי. זה ממש אחלה. אבל כנראה שלא יכולה להיות לזה אותה עוצמה עבורי כמשחק סוויץ' ב 2023, יפה ככל שיהיה. אז סה"כ אני כנראה פחות מתחבר לכל הסופרלטיבים שמרעיפים עליו אבל עדיין חושב שבבסיס שלו הוא משחק סולידי וטוב, שזה לא מובן מאליו בעיני למשחק בן 20 שנה, אבל על אף הבעיות שלי איתו אני כן מאוד בעניין של הקונספט שהוא מציע, זה די הקטע שלי, ואני מצפה מאוד לראות מה הם יכולים לעשות עם המשחק הרביעי.

חוץ מזה, שיחקתי ב DLC של דד סל על ה switch, העביר לי טיסה בכיף. המשחק המקורי כבר היה טוב, עם הקרוס אובר של קסטלווניה זה כבר נשיקת שף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2023, 19:30

אז התשובה לשאלה ״האם פריים מחזיק ב-2023״ היא - ״בערך״?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 מרץ 2023, 22:17

המשחק על 94 ב-mc, אין דברים כאלה לרימאסטר של משחק בן 20. ברור שהתשובה היא כן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2023, 12:42

טוב אז התחלתי את Death Stranding ושיחקתי איזה שעתיים וחצי…
או יותר נכון - צפיתי בסרט שעתיים ורבע, ושיחקתי רבע שעה :)
בינתיים ברור לי שאני לא אוהב את כל משחקי המשקל ושיווי המשקל, אבל המוזיקה והנופים וקטעי הקישור מספיק מעניינים כי שאמשיך לפחות עוד קצת. מי יודע, אולי גם אסיים אותו בטעות אם ימשיך להיות מעניין ואם יהיה מגוון יותר.
לגבי עלילה - בינתיים לא הבנתי *כלום* ממה שקורה.
ואפילו בקטע היחיד שהייתי צריך לברוח מה״רוחות רפאים״ האלה - לא ממש הבנתי מה אני אמור לעשות… זה היה רק הפרולוג, אז אני מניח שכל המערכות עדיין לא נפתחו אפילו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2023, 12:50

InterAl כתב:המשחק על 94 ב-mc, אין דברים כאלה לרימאסטר של משחק בן 20. ברור שהתשובה היא כן.

מדובר במקרה של רימאסטר טוב של משחק קלאסי עם שם של אגדה. קצת קשה לקחת ציונים במקרה הזה בface value. בגלל זה מעניין לשמוע מה חושב מישהו שמעולם לא שחק בו, שניגש בראש נקי ופרספקטיבה של 2023.

Laskin כתב:טוב אז התחלתי את Death Stranding ושיחקתי איזה שעתיים וחצי…
או יותר נכון - צפיתי בסרט שעתיים ורבע, ושיחקתי רבע שעה :)
בינתיים ברור לי שאני לא אוהב את כל משחקי המשקל ושיווי המשקל, אבל המוזיקה והנופים וקטעי הקישור מספיק מעניינים כי שאמשיך לפחות עוד קצת. מי יודע, אולי גם אסיים אותו בטעות אם ימשיך להיות מעניין ואם יהיה מגוון יותר.
לגבי עלילה - בינתיים לא הבנתי *כלום* ממה שקורה.
ואפילו בקטע היחיד שהייתי צריך לברוח מה״רוחות רפאים״ האלה - לא ממש הבנתי מה אני אמור לעשות… זה היה רק הפרולוג, אז אני מניח שכל המערכות עדיין לא נפתחו אפילו.

אני ממליץ לך לנסות לשרוד, ביחוד כי ההתחלה היא החלק הכי חלש שלו. אם יש לך כוח, נסה לפחות להגיע לאזור הראשי (המשחק מתחיל באזור משני ורק אחריו עוברים לעולם האמיתי של המשחק).

לדעתי מדובר בחוויה מאוד מיוחדת, ובכלליות משחק מצויין. והסיום שלו הוא פשוט מעולה, אם שורדים עד הסיום :)
אבל אין ספק שצריך להיות בראש מסויין בכדי לשחק בו, יש בו אוירה שלא קיימת באף משחק.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 14 מרץ 2023, 13:18

גם אם יש ניפוח ציונים מסוים, זה לא ברמה של להפוך משחק שלא מחזיק היום למאסטרפיס...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2023, 13:37

אני התחלתי אותו כי באמת בא לי משחק קצת יותר רגוע, שאני יכול לאכול ולשתות תוך כדי אפילו. נראה שזה משחק שעונה על הדרישות… אני פשוט תכלס רוצה לרוץ על הסיפור שלו, הגיימפליי ממש לא מרתק אותי. אבל שוב - יכול להיות שזה מאוד מוקדם במשחק ודווקא אהנה כשייפתח

אינטר - אתה טועה ויש לי דוגמאות. לא זוכר אותן כרגע אבל יש לי :)
אה כן - דימון סולס, הוא על איזה ממוצע 94. זו די בעיה מכל מה שאני שומע…

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 14:13

לאסקין יצאת צדיק. ככה לסבול בשביל הרוב שלא שיחקו את המשחק הזה :)

ממה שהבנתי יכולים לעבור עשרות שעות בין קרב לקרב? כמובן לא מדבר מניסיון אישי אבל אלה הזוועות ששמעתי, ככה שאני אחליט אם לשחק או לא לפי הרשמיים הסופים שלך ולפי ההרגשה שלך עם זה היה שווה או לא (כי זה ידוע שנדב לא יכול להיות אובייקטיבי עם קוגי'מה!)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2023, 15:55

בינתיים זה סרט אינטראקטיבי יפה, אבל כאמור הפרולוג נותן לך מעט מאוד זמן משחק. וזה די סטנדרט אצל קוג׳ימה.

לגבי כמה אקשן יש - זה ממש ממש לא מפריע לי, אני מהיחידים פה שממש נהנה מכל מני walking simulators ופאזלים וכו׳, אני פשוט לא אוהב תפריטים, לא אוהב ״לנהל משאבים״ ולא אוהב להפסל בשלב אחרי שעתיים של ״טראק״ כי החלקתי על חלוק נחל סורר, חמש דקות לפני קו הסיום. אם בחוויה שלי זה לא מה שאחווה - יש מצב שזה יהיה משחק ענק בספר שלי. אני מניח שייקח לי המון זמן לסיים, אנסה לרוץ על המשימות הראשיות בלבד, אם אצליח… הרבה פעמים אני אומר את זה ובסוף עושה מאה אחוז :/

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 17:20

בתכלס אני גם מסוגל להסתגל לגיימפלי של סימולטור הליכה אם העלילה תהיה משהו טוב ולא איזה ממבו ג'מבו עם ז'רגון מיוחד שקוג'ימה המציא ומלא lore שאני חייב להכיר ולקרוא עליו. אם פשוט יש דמויות טובות ומרגשות טוויסטים שאני לא רואה אותם מגיע אז אני זורם על המשחק :) אני אעקוב אחרי הרשמים שלך בקיצור :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 14 מרץ 2023, 20:26

Laskin כתב:אני התחלתי אותו כי באמת בא לי משחק קצת יותר רגוע, שאני יכול לאכול ולשתות תוך כדי אפילו. נראה שזה משחק שעונה על הדרישות… אני פשוט תכלס רוצה לרוץ על הסיפור שלו, הגיימפליי ממש לא מרתק אותי. אבל שוב - יכול להיות שזה מאוד מוקדם במשחק ודווקא אהנה כשייפתח

הוא על 92. אולי קצת מנופח, אבל אי אפשר לומר שהוא לא מחזיק היום. כלומר אפשר, זה פשוט לא הקונצנזוס.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 מרץ 2023, 20:29

או בעברית: כשנוח לאינטר הוא מחשבן לקונצנזוס ושהקונצנזוס מנוגד למה שאינטר חושב, אז לכל מי שמסכים לקונצנזוס יש פיגור שכלי :)
לדעתי האישית על סמך פריים 2: עדיין קלאסיקות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2023, 09:33

InterAl כתב:
Laskin כתב:אני התחלתי אותו כי באמת בא לי משחק קצת יותר רגוע, שאני יכול לאכול ולשתות תוך כדי אפילו. נראה שזה משחק שעונה על הדרישות… אני פשוט תכלס רוצה לרוץ על הסיפור שלו, הגיימפליי ממש לא מרתק אותי. אבל שוב - יכול להיות שזה מאוד מוקדם במשחק ודווקא אהנה כשייפתח

הוא על 92. אולי קצת מנופח, אבל אי אפשר לומר שהוא לא מחזיק היום. כלומר אפשר, זה פשוט לא הקונצנזוס.

אני די בטוח שזה דווקא כן קונצנזוס, שהוא הרבה הרבה מתחת לאלדן רינג וסקירו ומשחקי דארק סולס... וזה פשוט לא משתקף בממוצע הזה.
יש עוד מקרים, נניח הרימייק של טוני הוק 1+2 שיושב על ממוצע 90. די נו. זה לא משחק של 90 היום. שיחקתי בו, זה בדיחה :)
לפעמים הנוסטלגיה בהחלט משתלטת על מבקרים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 מרץ 2023, 13:02

הרבה הרבה מתחת לא שקול ללא מחזיק. כנ״ל במקרה של טוני הוק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2023, 13:14

בסדר, יש "עדיין מחזיק ובכנות זה היום יותר משחק של 8.0" לעומת של 9.2, או 9.4... או אפילו 9.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 מרץ 2023, 13:37

נכון. אמרתי שיש ניפוח כנראה, דיברתי על האם מחזיק או לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2023, 15:56

בין מחזיק ללא מחזיק יש טווח גדול. ברור שמטרויד פריים מחזיק בצורה כלשהי ב-2023, אבל מעניין מה אדם שנכנס אליו ״נקי״ חושב עליו כיום.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים