במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Stick » 02 אוגוסט 2020, 21:56

Klayman כתב:חחחח 1:0. אבל אני לא חושב שניסיתי להגיד שהטענות שלך לא נכונות - רק שלי הן לא הפריעו. כאן לאסקין מדבר בצורה מאוד נחרצת על משחק שהוא לא שיחק, וטוען שגוסט הרבה יותר טוב ממנו כי ''סיבות''.

בסדר גמור, ההבדל ברור לי ואני צוחק. אבל זה סתם הזכיר לי :).
מעבר לזה כבר לפני כמה ימים אמרתי ללאסקין שחסרה לו ההסתייגות של "לא שיחקתי באודיסי" בהודעות שלו. אני לא יודע, נראה לי קצת מוזר לשפוט ולהשוות בכזו נחרצות ולא על סמך "כמו שאודיסי נראה לי" או משהו. אבל הכל בסדר, לא באנו לצלוב פה אף אחד ואם אתה לאסקין ממש נהנה מGOT זה מצוין.
גם לי הוא נראה אחלה לגמרי, בוודאי אשחק בו ביום מן הימים. ממש כמו AC :).

בקשר לדיון שלכם השני סנט שלי הם שבתלונות על מצלמה נתקלתי אין ספור פעמים, וזה די קונצנזוס בביקורות שזו בעיה אמיתית במשחק. בקשר למערכת הקרב ראיתי מבקרים שטוענים בדיוק את מה שלאסקין אמר ומבקרים שטוענין בדיוק את מה שקליימן אמר, אז לא יודע...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 אוגוסט 2020, 22:30

נורא קשה לי לשחרר את 'זיכרון השריר' של סקירו שעוד נשאר לי. על אויבים 'פשוטים', אני מצפה ל death blow על parry מוצלח! :D. קשה לי להאמין שלא תסכים איתי על מערכת הקרב, כשתשחק בו בסוף. סקירו קלקל לכל משחק סמוראים אחר, לדעתי. שילוב של הסאונד, זוויות המצלמה, האנימציות והקצב בלתי ניתן לערעור שלו - שמים אותו ברמה אחרת. כשחרב פוגשת חרב בסקירו, אם אתה משחק עם אוזניות, אתה מרגיש את זה בעצמות. פה, בעיקר מגרדות לי האוזניים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 אוגוסט 2020, 23:08

לא יודע אני אפילו לא מצליח להשוות בין שני המשחקים.
סקיירו אפילו לא מרגיש לי כמו משחק סולס או בלאדבורן.

בעוד משחקי הסולס מרגישים לי כמו JRPG לכל דבר למרות המעטפת אקשן שלהם.

סקיירו מזכיר לי משחקים כמו DMC3 נינג'ה גאיידן או כל משחק אחר מבוסס סקיל נטו.

השליטה מושלמת כמצופה מיפן.

בעוד GOT זה AC סדרה שתמיד התמקדה בלתת לך להראות מגניב במקום לדרוש ממך סקיל.

אני כמובן מצליח להבין למה קליימן מתגעגע לסקירו כי אני מרגיש געגוע כזה להיטמן כל פעם שאני משחק סדרת התגנבות אחרת.

אבל לפחות בשבילי סקיירו הוא כמו ביונטה DmC או שאר משחקי הארקיד יש בו משהו מהמנטליות הזו. בעוד שGOT מרגיש
"אפוס היסטורי" כמו AC.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 אוגוסט 2020, 23:36

Klayman כתב:נורא קשה לי לשחרר את 'זיכרון השריר' של סקירו שעוד נשאר לי. על אויבים 'פשוטים', אני מצפה ל death blow על parry מוצלח! :D. קשה לי להאמין שלא תסכים איתי על מערכת הקרב, כשתשחק בו בסוף. סקירו קלקל לכל משחק סמוראים אחר, לדעתי. שילוב של הסאונד, זוויות המצלמה, האנימציות והקצב בלתי ניתן לערעור שלו - שמים אותו ברמה אחרת. כשחרב פוגשת חרב בסקירו, אם אתה משחק עם אוזניות, אתה מרגיש את זה בעצמות. פה, בעיקר מגרדות לי האוזניים.

טוב, אני מניח שההתלהבות שלי מסקירו היא לא בדיוק משהו שאני מצליח להסתיר אז כן, אתה יודע שאני יודע :).
אבל הנה, יפה שאתה אומר את זה - בוא נסגור מעגל מושלם וזו בדיוק הבעיה שלי עם הקומבט של GOW בזמנו. הוא אחלה, הוא מהנה, אני מניח שהוא גם טוב משמעותית מGOT (רק כי אני יודע שהוא טוב מAC), אבל אני כבר יודע שזה יכול להיות הרבה יותר טוב ויש לי בראש דוגמאות קלות בשלוף.
והעובדה שהמערכת של סקירו קשה הרבה יותר או מורכבת מעט יותר (והיא ממש לא מהמערכות המורכבות) לא קשורה בכלל. כמו שאתה אומר, יש המון דברים שמרכיבים את הדברים האלו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 אוגוסט 2020, 06:28

ב gow כל מכה הרגישה מכה. נכון זה היה בגרזן אומנם, אבל גם באגרופים וגם ב (.....), כשהמכה נחתה, הרגשת את זה. כשהולקירית בלמה אותך, הרגשת את זה. זה מורכב מהמון דברים קטנים - סאונד, אנימציה, תנועת מצלמה, אפקטים מיוחדים כאלה ואחרים האטה/blur רגעי ומוגבל שכזה. יש בסקירו deathblow שהוא מכניס את החרב לתוך הצוואר של היריב ומוציא. תסתכל בסרטון איך זה נראה ב got להשוואה.

האם אפשר לשפר את מערכת הקרב של got? אני משער שכן, אבל לא הרגשתי את זה כלל בזמן אמת. בטח לא בעוצמות שאני מרגיש שאפשר ורצוי היה לשפר את זאת של got, שלטעמי היא בשום פנים ואופן לא טובה יותר מזו של אודיסי (בין די מקבילה לה עד עכשיו, לנחותה ממנה באנימציות סיום, זוויות מצלמה וסאונד). זה אולי לא הוגן כלפי got לשפוט אותו לפי סקירו, אבל מה לעשות?משני משחקי סמוראי.

גלאס אחי, אתה צודק עקרונית, אבל אני פשוט לא יכול לקבל את הנחרצות הזאת כאילו ac הוא איזה משחק של 70 ו got של 90(אני יודע שלאסקין לא נתן ציונים, ככה השתמע מההודעות שלו) . כלומר, כל אחד זכאי לגמרי לדעתו - אבל להתעלם מזה שהמשחקים האלה סופר דומים? זה סתם לתקוע את הראש בחול ולצעוק "סוני המלכים! סוני המלכים".
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 אוגוסט 2020, 10:15

מה זאת אומרת, אבל זו הדיעה שלי... ניסיתי לשחק באוריג'ינס ופרשתי אחרי שעות בודדות כי עבורי הוא לא משחק של 70 אפילו.
וכתבתי כבר שהמשחק הזה הוא כמו AC, מספר פעמים, פשוט AC עם סטינג, אווירה ומערכת קרב שאני מאוד מתחבר אליה, מה שלא הרגשתי עם סדרת AC מעולם, ובלי כל מני דברים מיותרים שמאוד לא אהבתי בAC. מה הקשר ל"סוני המלכים"? זה סתם מוריד מהדיון שלנו... אפשר לא להסכים ולחשוב שAC זו סדרה ממוחזרת עד כדי בחילה, ושGOT מצליח לרענן את הנוסחא שלו. נגיד ספיידרמן לא הצליח בכל הקשור לעולם הפתוח שלו, המשימות צד ואפילו חלק מהמשימות הראשיות. הוא משחק של 80, בזכות מערכת הקרב והכיף של סתם להתעופף בעיר, אבל כל מה שהוא שאב מAC ושאר משחקי יוביסופט - הוא עשה בצורה ממוצעת להחריד, במקרה הטוב ביותר. ואגב, זה לא שנמאס לי רק מAC, אלא כמעט מכל משחקי יוביסופט שאימצו את אותה הנוסחה. גם בFC אני כבר לא מסוגל לשחק עד שיקבל רענון רציני, גם בWD לא... אבל תכל'ס מהסדרה הזו אף פעם לא הצלחתי להנות אפילו לשנייה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 אוגוסט 2020, 10:39

מילא. זה שיח חרשים. אני לא התחברתי לאוריג'נס (והוא גם משחק ממש ישן לעומת got כבר, אז ההשוואה לא הכי רלוונטית בכל מקרה), אבל מערכת הקרב של אודיסי (משחק שיצא לפני כמעט שנתיים), מאוד דומה לזו של got, לטוב ולרע.

אתה יכול להמשיך להגיד שדעתך היא שמערכת הקרב פה טובה משמעותית, וזה גם היה יכול להיות ממש רלוונטי אם היית משחק בשניהם. אבל לא שיחקת. בינתיים בשיח בין שנינו, אני זה עם הניסיון, לא אתה.

לנושא "סוני המלכים" - אתה רושם "אמרתי שהמשחקים מאוד דומים אבל got רענן ומדהים", קצת קשה לי לפרש את זה אחרת. אני סיימתי את אודיסי לפני איזה חודשיים - אם היית אומר לי ש got הוא פשוט ac ביפן, הייתי לגמרי מאמין (אם רגע נוציא מהמשוואה לרגע את ה hud). המשחקיות כמעט זהה. האנימציות באותה הרמה (לפעמים ב got יותר יפות ולפעמים באודיסי), המצלמה פחות טובה משמעותית אומנם, אבל יאללה קרא לזה החלטה אומנותית.

אם יוביסופט היו מציגים בול את אותו המשחק, היית אומר שהוא זבל ממוחזר, כי אז היית רואה עד כמה הם דומים וכמה got לא ממש מחדש ומשנה הרבה מעבר ל hud. מכאן הגיעה האמירה על "סוני המלכים".
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 אוגוסט 2020, 11:05

זה לא נכון, אם יוביסופט היו מוציאים את AC ביפן והוא היה נראה שונה מכל הAC שנראים 90% אותו דבר - אז הייתי שמח לנסות אותו... וכנראה שאתה גם תיווכח לזה בעוד איזה שנתיים מהיום, גג 4 שנים :)

ואני עדיין לא מבין את הטענה, 2 משחקים יכולים להיות מאוד דומים ועדיין אחד מהם יהיה מדהים ואחד מעפן. אתה בעצמך סוג-של אומר את זה, על אוריג'ינס לעומת אודיסי, שזה באמת כמעט אותו משחק מכל בחינה אפשרית, כך שהטענה שמבטלת את הרעננות של GOT לא מובנת לי. אני גם לא היחיד שטוען את זה, הבאתי פה את הסרטון של אלאנה פירס וזה משהו שעולה בהרבה ביקורות - זה מזכיר את AC מהרבה בחינות אבל הוא ללא ספק שונה מספיק כדי שאנשים שלא אוהבים את AC, או שנמאס להם מהתבנית של יוביסופט כן יצליחו להתחבר אליו.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 03 אוגוסט 2020, 11:09, נערך 3 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוגוסט 2020, 11:07

לא שאני חובב AC גדול אבל אני כן חושב שAC אודסי נראה שונה מכל משחק AC שהגיע לפניו.
We're just normal men. We're just innocent men

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 03 אוגוסט 2020, 11:39

לא שיחקתי ב GOT עדיין, אבל ראיתי מספיק ממנו בשביל להביע דעה על אנימציות ולדעתי הם נראות הרבה יותר טוב מאלה של אודיסי. אולי בזמן גיימפלי זה מרגיש דומה, אין לי מושג, אבל מבחינת איך שהם נראות? ממש לא.
התנועתיות, הסוס, הקטיעות איברים מול הפינשרים המגוכחים של AC, התגובות של האויביים לפני שהם נופלים ומתים, הטאצ'ים הקטנים שהוא מנקה את הדם מהחרב וכו', זה לא באותה רמה. ראיתי גיפ אחד של GOT שאתה קופץ מסוס והורג מישהו, מתחמק מחיצים תוך כדי זגזוג ימין ושמאל ומסיים בלחתוך אנשים כמו בריקוד.. לא ראיתי שום דבר באודסי שנראה כל כך טוב, אפילו לא קרוב לזה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 אוגוסט 2020, 12:43

הם לחלוטין באותה רמה זה ברור וגם סווים שם פה דוגמאות לקווסטים טובים באודסי אבל אני מזדהה עם לאסקין שGOT מרגיש לו רענן.

AC ביפן זה לא רק משהו שהיה מבוקש מאוד זה חידוש כי AC מתמקד יותר מדי בתרבות המערב לתקופתיה השונות. .בעוד מדינות אסיה,הודו סין יפן והמזרח התיכון בקושי מיוצגות

אז כן היה AC במצרים אבל זה מאוד נדיר בסדרה הזו. מה גם שאודסי נראה הרבה הרבה יותר טוב מאורג'ין ככה שהם ביזבזו את מצרים על משחק חלש ושמו על יוון משחק חזק וזה מבאס.

באופן כללי אני מרגיש שגם אם הייתי משחק באודסי הייתי נהנה מGOT הרבה יותר אבל זה נטו בגלל שהתעייפתי מהמערב הגיימפלי כנראה היה מרגיש לי אותו דבר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 אוגוסט 2020, 13:04

שיחקתי יותר מ 6 שעות ב got. עד עכשיו כמעט לא ראיתי פינשרים ולא ראיתי בכלל קטיעות איברים.. אולי זה רק בשלבים מאוד מאוחרים?

ולא יודע מה להגיד לכם, לא מרגיש לי בכלל שמדובר על איזו מקפצה בעולם האנימציות (לא אלו של הקרב ולא בכלל). ויש לי את אודיסי טרי בראש (ושוב נזכיר רק שזה משחק שיצא לפני שנתיים, אז אולי בכלל יותר רלוונטי להשוות ל acv, כי שניהם משחקי, 2020).
?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 03 אוגוסט 2020, 13:41

לא אמרתי שזה מקפצה בעולם האנימציות, או שהוא עושה משהו מיוחד שלא נראה קודם (ה"דו קרב" שם נראה כמו משחק ילדים לעומת מה שהולך בסקירו), לכל משחק אקשן שני מפלטיניום או קאפקום, גם כאלה מלפני עשור, יש כנראה אנימציות מרשימות יותר.. אבל הוא כן נראה יותר טוב מ AC אודיסי בגזרה הזאת.

גם לי יש את אודיסי טרי בראש, שיחקתי בו לפני טיפה פחות משנה, אפילו כתבתי בזמנו את הביקורת שלי על האנימציות שלו בפורום ככה שכבר יש לי דעה מאוד מגובשת בעניין הזה.. וראיתי לא מעט וידיאו על GOT בחודש האחרון ואין לי ספק שהאנימציות שלו טובות, מלוטשות ונקיות יותר. רמה אחת מעל. אם זה לא בא לידי ביטוי בגיימפלי, כלומר לשחק בו מרגיש לא פחות ג'אנקי מ AC אודסי, אז אוקיי זה קצת מאכזב אבל אין לי יכולת להשוות כרגע, אך הוא ללא ספק עדיין נראה טוב יותר בעיני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוגוסט 2020, 13:43

האמת שכבר בדמו של AC החדש רואים לא מעט בעיות אנימציה. המשחק עדין בפיתוח אז אולי זה זמני אבל בהחלט ראו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 אוגוסט 2020, 13:59

כנראה שנאלץ שלא להסכים.
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 03 אוגוסט 2020, 17:06

swym כתב:
sharonbn כתב:
swiss-the-engine כתב:ניסיתי להיכנס לnier automata וכבד לי. הקטע שעוברים מ2d ל3d עשוי מושלם.

רכשתי סיב 6 עם מלא התלהבות ובסוף לא יודע אבל לא מתחבר לי אז big באסה.

הממ... אז אני לא הדפוק היחיד שהתאכזב מסיב 6.
יש לי אותו כבר חצי שנה (היה באיזה סייל של 2K נדמה לי) וניסיתי לשחק לפחות 4 פעמים איתו: על פעם עם ציביליזציה אחרת, בטקטיקה אחרת, והוא פשוט משעמם.
אני מתכוון, אני מחליף שם civic וזה פשוט לא משנה שום דבר במשחקיות
מה שכן, המשחק גרם לי לגל נוסטלגיה לסיב 4, אז התקנתי ושיחקתי שוב (בפעם המליון) וה"רק עוד תור אחד" שם פשוט חזק.
בסיב 4, כל פעם שמחליפים שיטת ממשל זה ממש משנה את המשחק בצורה משמעותית, זה ממש "אירוע"
בעיניי, סיב 4 זה המשחק אסטרטגיה בתורות הטוב ביותר בכל הזמנים. חבל שמה שבא אחריו לא הצליח בעיניי לשחזר את הנוסחה.

אני באותו מחנה איתכם: יש לי אותו גם למחשב וגם לאייפד, וניסיתי שתי ציוויליזציות אבל משהו שם בנוסחא פשוט לא זורם. פחות ה-civic מבחינתי ויותר רמת המיקרו והאופטימיזציה שצריך לעשות בערים עם כל שיקולי הdistricts, בשינויים לצורה שבה פורסים את האימפריה, בכל המנגנון של הכרזת המלחמה. יש לי מאות שעות על כל משחק בסדרה מהראשון ועד החמישי, ובכל אחד אני יכול להגיד שהיו דברים אחרים שגרמו לי להתחבר אליו. אבל פה כלום...

מעניין. אישית שיחקתי רק קצת בסיב 2 כשהייתי עולל. רק ב revolutions שיחקתי מלא וממש הייתי מכור אליו תקופה. נראה שאני צריך להוריד את סיב 4 לפי דבריכם. אני גם זוכר שאינטר התלונן על כך שחמש הוא הליכה אחורה מ4
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 05 אוגוסט 2020, 15:41

swiss-the-engine כתב:מעניין. אישית שיחקתי רק קצת בסיב 2 כשהייתי עולל. רק ב revolutions שיחקתי מלא וממש הייתי מכור אליו תקופה. נראה שאני צריך להוריד את סיב 4 לפי דבריכם. אני גם זוכר שאינטר התלונן על כך שחמש הוא הליכה אחורה מ4

אני חושב שכל הדיבורים על "הליכה אחורה" לא מדויקים לאף אחד מהמשחקים. בנפרד מההתקדמות הטכנולוגית, הם בגדול די "הולכים הצידה" עם שינויים בכל מיני מנגנונים ומכניקות, ולא כל כך מחזירים החלטות לאחור. סיב 5 למשל עשה שינויים מכניים מאד גדולים מסיב 4, והשניים הגדולים בהם הוא המעבר מgrid משבצות לhex ומהיכולת לשים כמה יחידות שרוצים באותה משבצת, ליחידה בודדת בכל משבצת. זה לא "קדימה" או "אחורה" אבל זה הופך את המשחק לשונה מהותית. אני למשל חושב שזה היה שינוי משמעותי לטובה בקצב של המשחק, למרות שהוא הצריך ממני התרגלות ארוכה.

אני חושב שעבור רוב האנשים, העדפה של סיב כזה או אחר תלויה בנקודה שבה כל אחד נכנס לסדרה, כמה זמן היה לו לשרוף על כל כותר, ומה ההעדפות האישיות. וגם סיב 6, שאני לא מתחבר אליו כרגע, לא הולך אחורה - הוא פשוט עושה כמה שינויים מהותיים שמבחינתי הם כיוון לא רצוי (לשאלת גלאס):
- הבנייה בערים מחולקת לdistricts, שמתחרים עכשיו במקום עם tile improvements. זה מצריך הרבה יותר מיקרו-ניהול של כל עיר ועיר.
- הtile improvements מצריכים גם הם יותר ניהול מיקרו, כי workers נעלמים אחרי כמות מוגבלת של improvements.
- בנייה של roads כבר לא מתנהלת ע"י workers אלא נוצרת בכלל ע"י traders באופן אוטומטי. זה כביכול היה אמור לפשט את בניית ותחזוקת הכבישים, אבל בפועל בניית כבישים היתה פעולה חצי אוטומטית כבר מהמשחק הראשון עם אופציית road to. בסיב 6 צריך בעצם לנהל יחידות נוספות לצורך תשתית הכבישים, בממשק פחות נוח, וכזה שמתחרה עם האופטימיזציה של המסלול שבו ה-trader יתן לך את הערך הכי גבוה. זה עוד מיקרו
- הדיפלומטיה וניהול התנאים להכרזת מלחמה? ניסו להעמיק את ההשלכות של להיות war monger (שבאמת אף פעם לא היו ברורות), אבל בפועל זה עוד מיקרו.
- בוסט לגילוי טכנולוגיות שאתה מקבל מכל מיני פעולות ספציפיות שרצוי לעשות לפני שאתה בוחר לחקור טכנולוגיה חדשה? עוד מיקרו
- ניהול הgreat people? עוד מיקרו
- בחירת הpolicies לפי עוד ועוד כרטיסיות שצריך לבחור מביניהן במקום צורת ממשל? עוד מיקרו

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 אוגוסט 2020, 19:11

swym כתב:
swiss-the-engine כתב:מעניין. אישית שיחקתי רק קצת בסיב 2 כשהייתי עולל. רק ב revolutions שיחקתי מלא וממש הייתי מכור אליו תקופה. נראה שאני צריך להוריד את סיב 4 לפי דבריכם. אני גם זוכר שאינטר התלונן על כך שחמש הוא הליכה אחורה מ4

אני חושב שכל הדיבורים על "הליכה אחורה" לא מדויקים לאף אחד מהמשחקים. בנפרד מההתקדמות הטכנולוגית, הם בגדול די "הולכים הצידה" עם שינויים בכל מיני מנגנונים ומכניקות, ולא כל כך מחזירים החלטות לאחור. סיב 5 למשל עשה שינויים מכניים מאד גדולים מסיב 4, והשניים הגדולים בהם הוא המעבר מgrid משבצות לhex ומהיכולת לשים כמה יחידות שרוצים באותה משבצת, ליחידה בודדת בכל משבצת. זה לא "קדימה" או "אחורה" אבל זה הופך את המשחק לשונה מהותית. אני למשל חושב שזה היה שינוי משמעותי לטובה בקצב של המשחק, למרות שהוא הצריך ממני התרגלות ארוכה.

אני חושב שעבור רוב האנשים, העדפה של סיב כזה או אחר תלויה בנקודה שבה כל אחד נכנס לסדרה, כמה זמן היה לו לשרוף על כל כותר, ומה ההעדפות האישיות. וגם סיב 6, שאני לא מתחבר אליו כרגע, לא הולך אחורה - הוא פשוט עושה כמה שינויים מהותיים שמבחינתי הם כיוון לא רצוי (לשאלת גלאס):
- הבנייה בערים מחולקת לdistricts, שמתחרים עכשיו במקום עם tile improvements. זה מצריך הרבה יותר מיקרו-ניהול של כל עיר ועיר.
- הtile improvements מצריכים גם הם יותר ניהול מיקרו, כי workers נעלמים אחרי כמות מוגבלת של improvements.
- בנייה של roads כבר לא מתנהלת ע"י workers אלא נוצרת בכלל ע"י traders באופן אוטומטי. זה כביכול היה אמור לפשט את בניית ותחזוקת הכבישים, אבל בפועל בניית כבישים היתה פעולה חצי אוטומטית כבר מהמשחק הראשון עם אופציית road to. בסיב 6 צריך בעצם לנהל יחידות נוספות לצורך תשתית הכבישים, בממשק פחות נוח, וכזה שמתחרה עם האופטימיזציה של המסלול שבו ה-trader יתן לך את הערך הכי גבוה. זה עוד מיקרו
- הדיפלומטיה וניהול התנאים להכרזת מלחמה? ניסו להעמיק את ההשלכות של להיות war monger (שבאמת אף פעם לא היו ברורות), אבל בפועל זה עוד מיקרו.
- בוסט לגילוי טכנולוגיות שאתה מקבל מכל מיני פעולות ספציפיות שרצוי לעשות לפני שאתה בוחר לחקור טכנולוגיה חדשה? עוד מיקרו
- ניהול הgreat people? עוד מיקרו
- בחירת הpolicies לפי עוד ועוד כרטיסיות שצריך לבחור מביניהן במקום צורת ממשל? עוד מיקרו

אלה באמת דברים שנשמעים מעיקים לאורך זמן. להשקיע כל כך הרבה מחשבה ובזבוז זמן על כל פיפס. בהחלט מוריד קצת מההתלהבות שלי.

מהצד השני, אני אחד שמשתעמם מהר מאוד שלא נותנים לי משהו להתעסק בו במשחקים אז עוד יש מצב שכל המיקרו ניהול הזה וההיטפלות לקטנות יהיו בשבילי.

אם זה היה תלוי בי אפילו במשחקי מכות הייתי הופך את הblocking למשאב מוגבל וסופי כדי לצמצם את הזמן שאנשים פשוט לא עושים שום דבר אקטיבי.

אבל בעיקרון רציתי את סיב 6:בגלל הפלייסטישן ועכשיו כל מה שאתה מתאר מזכיר לי שבמקרה וכמוכם לא אוהב אותו לא אוכל לשנות דברים עם מודים.

בשבילי חלק מהקסם בסיב היה תמיד להקים אמפריה יהודית כלשהי. בסיב 4 זה בילט אין בגלל זה ככ אהבתי אותו.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 05 אוגוסט 2020, 20:44

glass man כתב:בשבילי חלק מהקסם בסיב היה תמיד להקים אמפריה יהודית כלשהי. בסיב 4 זה בילט אין בגלל זה ככ אהבתי אותו.

איזה קטע, זה גם בדיוק מה שקוסם לי. אני על ההתחלה מקליק על מונותאיזם כדי להגיע ראשון ולייסד את היהדות ורק אז מתפנה לטכנולוגיות האחרות

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 אוגוסט 2020, 00:44

sharonbn כתב:
glass man כתב:בשבילי חלק מהקסם בסיב היה תמיד להקים אמפריה יהודית כלשהי. בסיב 4 זה בילט אין בגלל זה ככ אהבתי אותו.

איזה קטע, זה גם בדיוק מה שקוסם לי. אני על ההתחלה מקליק על מונותאיזם כדי להגיע ראשון ולייסד את היהדות ורק אז מתפנה לטכנולוגיות האחרות

איזה משחק אחי אין דברים כאלה הם יכלו מצדי לעשות לו ריימיק בכל דור וכנראה שכולנו היינו מרוצים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 10 אוגוסט 2020, 19:58

טוב עברתי את kingdom hearts 1 הרימיק
אני חיב להגיד ,המשחק יתישן נורא מבחינת משחקיות
ולפעמים " מה אני אמור לעשות בדיוק ? "
ואני לא מדבר על פאזלים או משהו ,אין משהו רציני לחשוב אליו
אני מדבר על דברים פשוטים כמו שכתבתי בעבר ,לדבר עם דמות מסוימת לא מפעיל סרטון מעבר עד שמדברים איתה עוד פעמים

דברים כמו ללכת אחורה, פתאום מפעיל את הסרטון מעבר

כל מיני דברים כאלו שעוצרים יתקדמות במשחק ,רוב הזמן זה פשוט
וכן מתקדמים ,עד שניתקלים באיזה בעיה בתכנון המשחק
היה שלב מסוים לדוגמה שהיה סולם צמוד לתקרה וסימן קסם מתחת
זה סימנים שאפשר להפעיל עם מקבלים את היכולת לפי הצבע
אבל זה לא פעל לי וחשבתי שזה באג תוקע משחק
בסוף יתברר שאני יכול להפעיל את זה עם גופי ודונלד בחבורה
אבל עם פיטר פן בחבורה זה פשוט לא פועל ,בזבזתי על זה הרבה זמן
כי לא הבנתי למה הסימן לא פועל

אבל למרות הכל למרות הכל ,יש דברים מהנים במשחק ,וסיימתי ברמה רגילה והשגתי גם סוף ניסתר ,נעזרתי במדריך להשיג כלבים דלמטים לזה ודפים לעולם של פו הדוב ,אני באמת לא יודע מי יצליח לעשות את זה בלי מדריך ,כי חלק מהדברים קל למצוא
אבל יש דברים שהסיכוי למצוא נמוך מאוד מאוד

בכל מקרה ברמה רגילה רוב המשחק היה לי די קליל
אבל לקרת הסוף רמת הקושי עלתה לקמה מאוד קשה
ובלי מספיק נקודות שמירה ,הדמות שלי ושל גופי ודונלד שרוב המשחק צמודים לדמות ,היו חזקים מספיק מבחינת רמה עד שם
אבל אז הגעתי למקום מאוד קשה ומזל שהיה אפשר לעשות גרינינג
כי לא היתה אפשרות ללכת אחורה למקום שמירה
מה שגם נותן אפשרות בדרך כלל ללכת לאיזה מקום שרוצים
הגעתי לאזור עם אויבים חזקים שמגעים בגלים ,בלי צקפוינט
אבל מזל שהיה דלת שהיה אפשרי לברוח מהקרב

לקח לי איזה שלוש ימים בהפסקות ( אני עובד אין לי יותר מידי זמן לזה )
ליכנס לקרב הזה ,לעשות גרידינג לצאת וחוזר חלילה
עם מתים בקרב ,זה משאיר את הדמות עם החוזק של תחילת הקרב
מה שאפשר לעשות בצורה הזאת גרידינג

אחרי מספיק עליה ברמה ,הצלחתי לעבור את החלק הזה ולהגיע למקום שמירה ,מזל שלא היתה הפסקת חשמל בזמן הזה
אחרי זה הלכתי לעשות עוד גרידינג וקנית דברים ליתכונן לבוס האחרון
הוא לא היה כל כך קשה ,אבל מאוד ארוך וגם שם בלי אפשרות שמירה בהמצע ,כן היה ציק פוינטים
ושהבנתי את המהלכים שלו ,הצלחתי לעבור אותו

בגדול המשחק די ילדותי ,יש גם דברים בעיתים בתכנון בכמה מקומות
יש קפיצה ענקית בקושי בחלק האחרון ,לפחות ברמה הרגילה
אבל בכל זאת נהנתי מימנו

אחרי זה התחלתי את kingdom hearts chain of memories
זה היה במקור משחק gba ,שקיבל רימיק שלם לps2
והגיע לרימיק הזה ,שינו בו את המכניקה של הקרבות
וזה סיפור המצע בין המשחק הראשון לשני
אבל בינתים מאוד פשוט ,עברתי כבר 2 בוסים ,אני לא יודע מה אורך המשחק ,מדמין שהרבה יותר קצר

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוגוסט 2020, 10:44

הגעתי סוף סוף לאקט השלישי בGOT.
מבחינה ויזואלית האקט השלישי נראה לי יהיה הרבה פחות מרשים ויזואלית, אבל רק התחלתי אותו, אולי כן יהיו נופים שיפתיעו אותי.
אני עדיין מאוד מאוד נהנה, והעליתי את הרמה לרמה הקשה כי הקרבות כבר ממש קלים ולא מאתגרים... קצת מצטער שלא התחלתי ככה, אם כי דווקא בהתחלה כן הייתי מת לפעמים, לא יודע אם זה בגלל שהדמות הייתה עדיין חלשה או בגלל שלא הבנתי את הקרבות כמו שצריך. בכל אופן אחרי שמשתדרגים זה הופך להיות מעט קל מדי, אז אני ממליץ כבר בתחילת האקט השני להעלות רמה אם אתם לא מתתם הרבה בסוף הראשון.
אני מוצא את עצמי גם מחליף הרבה את הGEAR בהתאם למשימות או פשוט בהתאם לאיך שבא לי להראות... החליפות השונות פשוט נראות מעולה, מפורטות להפליא ועונות על כל סוג של "סמוראי/נינג'ה" שאפשר לדמיין. הSTATS שלהם לרוב מאוד ייעודי לסגנון משחק, וכל כך, כל כך חבל שאין אפשרות להחליף בין סטים של ציוד, שכוללים גם את הPERKS המתאימים... זה היה ממש ממש משפר את המשחק והחוויה, זה משהו שהם חייבים להכניס במשחק הבא, וכרגע התלונה העיקרית שלי לגביו. כמובן שאם לא בא לכם לשחק את הARCHER הכי טוב או את הGHOST הכי טוב אז אפשר לוותר על זה, אבל אני מאוד אוהב לגוון פה, כי אפשר למצוא הנאה גדולה בכל סגנון שבוחרים... ושוב - החליפות נראות כל כך יפה שזה מבאס לא לשנות כל הזמן ביניהן :)

מקווה שיהיה לי זמן לשחק בו השבוע כי כל שבוע הבא אני בחופשה, ובא לי לסיים את העלילה הראשית לפני שזה קורה. היו תפניות בעלילה שגמרו לה להיות מעניינת יותר.
כנראה ארוץ עליה ואשמור את כל הדברים שמסביב לENDGAME.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 אוגוסט 2020, 18:05

סיב 5 היה לגמרי הליכה אחורה, גם ג׳ון שייפר (הליד דיזיינר) הודה שנים אחר כך שה-1UPT (ולמעשה הדיזיין כולו) היה טעות בדיעבד. הסיבה היא שה-1UPT האט את כל קצב המשחק - זמן היצור הוכפל פי 3 לפחות (זה היה מחויב המציאות, אחרת היו יותר מדי יחידות שממלאות את כל המפה ובקושי אפשר לזוז), מרבית התורות הפכו למיותרים וה-AI פשוט לא היה מסוגל לנהל קרבות טקטיים. גם הקרבות הטקטיים עצמם היו מן sliding puzzle שכולו לוגיסטיקה ומיקרו ניהול טרחני, אין שם הרבה עומק טקטי באמת. בסיב 4 ומטה ה-AI עשה brute forcing לשחקן עם stacks of doom, אבל ברגע שלקחו את היכולת הזאת ממנו, הכל קרס. גם ה-AI של סיב 6 מחורבן לא פחות, אגב. אני זוכר שכשסיב 6 יצא, קרעתי את ה-AI על prince (הרמה הכי קשה שבה הוא לא מרמה) תוך שעתיים וחצי על המשחק הראשון שלי, כשלא הכרתי אף מכניקה חדשה. זה אומר הכל, משחק פשוט פח. בהתחלה היה גם דיבור על קהילת מולטי חזקה (אפילו דיברו על esport כמדומני), אבל זה נעלם מאוד מהר. הסיב הכי טוב עד היום היה סיב 2, משם הכל הלך והידרדר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוגוסט 2020, 11:20

אז רצתי על המשימות הראשיות ועכשיו סיימתי את GOT.
יש לי עוד קצת איזורים לשחרר וכמה מקומות שעוד לא גיליתי, רק בחלק השלישי של המפה. אז אני מניח שאולי אשיג את הפלטינום עוד השבוע.
זה היה משחק שאני מאוד מאוד נהנתי ממנו... אני חושב שעבורי זה משחק של 88 ככה. אם לא הייתי משוגע על יפן אז אולי זה היה 84.
אין ספק שיש כמה דברים שיכולים לשפר במשחק הבא, כמו מה שציינתי בהודעה הקודמת על הGEAR, וגם אולי קצת יותר גיוון באוייבים, והחלק השלישי היה משמעותית פחות יפה (ככה זה, איזורים של שלג לרוב לא מרשימים כמו שדות פתוחים ופורחים, וזה לא שהכל שם שלג, יש כמה נופים ייחודיים יפים מאוד שם, אבל עדיין... אפשר היה לעשות מהאיזור הזה קצת יותר).
אבל סה"כ המשחק הכי טוב של SP בהפרש די גדול בעיניי, בהחלט עליית מדרגה מהמשחקים הקודמים ואני באמת לא יכול לחכות לראות איך ההמשך ייראה, ומה יעשו איתו.
אני מנחש שהסיפור הכי טוב שאפשר לעשות זה ביפן ה"אמיתית", ולא באי טסושימה. או לחילופין - לקחת את הקרב לבית של המונגולים. או גם וגם, איכשהו :)
מבחינת מערכת הקרב - כמו עם GOW אני מאוד מקווה שייבנו עליה, ולא יעשו את התרגיל של "לקחנו לך את כל הציוד והכוחות, עכשיו תתחיל מהתחלה, אבל קצת אחרת". מערכת הקרב פשוט מעולה, אני לא חושב שהייתה פעם אחת שראיתי אוייבים סתם ככה במפה ולא ניגשתי אליהם כדי לחסל אותם, בין אם ישירות עם הסוס, או הזמנה לדו-קרב, או שהתגנבתי, או מרחוק עם חץ וקשת, או שילוב של הכל - זה תמיד היה כיף.
בכלל, זה הקטע של המשחק בעיניי - הכיף שלו. הוא בערך האנטי-RDR2, מהבחינה הזו. ואת זה אני כותב, שRDR2 נמצא בטופ 5 של הדור שלי, אבל מי שלא נהנה כמוני לראות כל פעולה מבוצעת באמצעות אנימציה, הרבה פעמים איטית ומפורטת להחריד - מאוד יהנה מהעובדה שאין פה אנימציות כאלה. לא כשאתה פושט עור של חיה (אפילו אין הבדל על החיה עצמה כשעושים את זה), ולא כשלוקחים פרחים או במבוק, ולא כשמוצאים מצרכים או נשקים מהריצפה או מגופות של אוייבים... כלום. זה פשוט "נעלם" עם אפקט כזה כמו של "הנוקמים" כשהם נעלמו ע"י תאנוס, והדמות לא נעצרת לשנייה. כנ"ל בכל מה שקשור ליצירה או שדרוגים - הכל סופר בסיסי, אין עשרות דברים שצריך לאסוף, לא צריך להגיע לאיזור מאוד מסויים כדי למצוא משהו, הכל נמצא בכל מקום. זה לא סימולטור סמוראים, בקיצור :P
חוץ מזה אני חייב שוב לציין כמה שהמשחק הזה תענוג לעיניים... העובדה שרוב הזמן אתה בלי שום טיפה של HUD והכל רק היופי של המשחק - זה משהו שאני רוצה לראות בכל משחק כמעט. אני יודע שזה לא מתאים לכל משחק, אבל לעזאזל זה פשוט משנה כל כך הרבה, אז שיתאמצו לגרום לזה להתאים :)
כנ"ל מערכת הצמחייה/עלים. טכנית לא הכל במשחק הזה ברמה הכי גבוהה בתעשייה, אבל ההיבט בהחלט כן. מקווה מאוד שגרילה לוקחת מהם עצות, כי זה תפור על HORIZON.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 אוגוסט 2020, 13:19

חחח לאסקין יא בולס משחקים סדרתי אני עדיין באקט השני.
מה מחכה לך בבקלוג?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 34 אורחים