במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוגוסט 2020, 16:25

^כמעט אחד לאחד שהחוויה שלי עם הסדרה... ניסיתי, היה ״פסדר״ במקרה הטוב, מחכה לרענון רציני שאולי בכל זאת יגיע עם אינפיניט.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 אוגוסט 2020, 17:02

אני יכול להבין את מי שלא נהנה מהמשחק כמה שנים אחרי שהוא יצא. אבל בזמן אמת? הוא לגמרי היה עם אפקט וואו. (האם אני הדוד מהקולג' של נדב? כמעט הלכו לי כמה מבחנים בסמסטר כשהוא יצא...) אין ולמרות ספק שגם בזמן אמת שמתי לב ש-"למה כל הזמן צריך ללכת ולחזור באותה דרך", מצד שני הגודל והכיף בתקופה ההיא היו משהו יוצא דופן. הוא לא סתם הצליח.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוגוסט 2020, 17:24

לא יודע לשים את האצבע על למה לא אהבתי את הראשון בזמנו כשהוא יצא למחשב. זה היה כחצי שנה אחרי השחרור לבוקס לדעתי. פשוט שיעמם אותי מאוד. השלבים הרגישו לי שחוזרים על עצמם, והסיפור לא תפס אותי. מצד שני, זה היה לפני כמעט 20 שנה, אז מעבר לתחושות שהמשחק השאיר בי, לא נשאר הרבה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2020, 19:21

אני לא חושב שזה כזה קשה להבין אדם שלא אהב את הסינגל של היילו. יש במשחק הזה כמה חיובים מאוד גדולים וכמה שליליים מאוד מאוד בעייתים. בסוף זה נח על האם מערכת קרב לבד מחזיקה משחק או לא עבורך כי זה הפלוס הגדול היחיד בסדרה לדעתי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 21 אוגוסט 2020, 19:31

אני אוהב את כולם, אפילו מהסינגל של 5 לא סבלתי, אני חושב שיש בסינגלים כמה דברים מיוחדים כולל אחלה אווירה, מערכת קרב טובה, AI מרשים וכו', אבל בסוף אם מסתכלים רק על סינגל (שזה לגיטימי לגמרי רק חוטא למטרה אם הכוונה היא לשפוט את טיב המשחקים) אז אני מסכים שזה קשה להתלהב מהיילו בצורה יוצאת דופן. ברובם יש דברים בעייתיים כאלה ואחרים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אוגוסט 2020, 19:37

להיילו יש תמהיל גיימפלי מאוד ייחודי,אפילו בנוף של היום ולטובה או לרעה- באמת אין fps-ים כמוהו. הוא לא לינארי או מתוסרט כמו קמפיינים של COD,יש פה ושם כמה אירועים מתוסרטים אבל הם לא מתקרבים בסקופ ובהשקעה לאלו של COD כי זה לא הפוקוס של היילו,היילו שם דגש על סנדבוקס- הנה המפה,הנה הנשקים,הנה הרכבים ומשאיר לך את הבחירה איך אתה רוצה לגשת לכל מפגש עם האויבים.
זה משחק עם הרבה אופי- הרי כולם מכירים את הגראנטס,את השאהידים (גראנטס שרצים אל השחקן עם זוג רימונים ואני לא מוכן לקרוא להם אחרת :) ),האנטרים,ג'קאלס,ברוטס וכמובן הפלוד,לאיזה שוטר יש כזה מגוון רחב ומוכר של אויבים? אני בטח לא מכיר. וכמובן הרכבים,הוורהוג,גוסט,באנשי,סקורפיון...הסנדבוקס של היילו פשוט כל כך עשיר.
יש במולטי הרבה מעבר לסתם שוטר dude bro,מספיק לנסות מאטץ' סלייר פשוט היום בשביל לגלות שמחסום הכניסה להיות אפילו שחקן ממוצע בהיילו הרבה יותר גבוה משוטרים עם TTK אפסי כמו COD,יש כאן יותר תכנון קדימה,נדרשת היכרות מעמיקה יותר עם המפות ותזמון נכון של האפגריידים,המשחק הוא ארנה שוטר לכל דבר ולמרבה הצער הסוג הזה כבר לא ממש קיים היום.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 אוגוסט 2020, 19:53

פייג׳, מה שאתה אומר נכון בעיקר להיילו 1, אבל החל ממנו כל משחק בסדרה הפך ליותר ויותר מתוסרט ודמוי COD. כלומר עדיין המרחק בינו ל-COD הוא גדול, אבל הוא בפירוש הלך יותר לכיוון המתוסרט מאשר לכיוון של הסנדבוקס. עם כל החסרונות של 1, הוא דווקא היה ההיילו הכי מהנה בשבילי עד היום, בדיוק בגלל התסרוט המינימלי. לא שאני מחשיב אותו ליצירת מופת או משהו, הוא רחוק מזה. אבל הוא בהחלט FPS די יחודי, גם היום ועל אחת כמה וכמה לפני 20 שנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2020, 20:05

קל לחשוב על השלבים היחסית פתוחים של היילו, אבל רוב הטרילוגיה המקורית מתרחשת במסדרונות קופסתיים ומשעממים. השלבים במבנים של הפורראנרס הם פשוט מזעזים, באמת משהו שלא אמור להיות במשחק AAA. אפילו ניו מומבסה בהיילו 2 הייתה מסדרונות משעממים שנפתחים רק כשנכנסים לקטעי כלי הרכב.

כן, היילו זורח באזורים הפתוחים, אבל רובו לא פתוח. לא מתוסרט זה אחלה, אבל אין בהיילו את הכלים בכדי להפיק משהו אמיתי מהפתיחות. אין בו ארסנל נשקים לבחור את הכלי למה שמתאים לאזור הפתוח ואיך שנגשת אליו (כי אתה תקוע עם שניים בלבד), אין הו כלים להציב מלכודות או לנצל את הסביבה, אין בו מערכת התגנבות או עבירות שיעזרו לך למצב את עצמך במיקום מעניים ובכלליות אין בו חופש וגמישות כמו במשחקי fps פתוחים יחסית. הכלים של המאסטר צ׳יף הם כלים קלאסים של שוטר מסדרוני. בסוף היילו נשען (בסינגל) נטו על האיכות של הAI והgunplay. אם הייתי עושה דימוי למריו, היילו זה מריו עם השליטה המושלמת שלו אבל עם שלבים גרועים. זה מעולה שכיף לקפוץ ולרוץ, אבל המהות של הסינגל לא באמת שם.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אוגוסט 2020, 20:29

InterAl כתב:פייג׳, מה שאתה אומר נכון בעיקר להיילו 1, אבל החל ממנו כל משחק בסדרה הפך ליותר ויותר מתוסרט ודמוי COD. כלומר עדיין המרחק בינו ל-COD הוא גדול, אבל הוא בפירוש הלך יותר לכיוון המתוסרט מאשר לכיוון של הסנדבוקס. עם כל החסרונות של 1, הוא דווקא היה ההיילו הכי מהנה בשבילי עד היום, בדיוק בגלל התסרוט המינימלי. לא שאני מחשיב אותו ליצירת מופת או משהו, הוא רחוק מזה. אבל הוא בהחלט FPS די יחודי, גם היום ועל אחת כמה וכמה לפני 20 שנה.

אני מסכים,המשחק באמת הפך להיות יותר מתוסרט במשך השנים,כש-5 היה הפיק השלילי של המגמה,אבל כמו שאמרת,זה עדיין מאוד רחוק מהלינאריות של COD וכמו שאמרתי,למרבה הצער אני לא יכול לחשוב על שוטרים היום שהם wide linear בעיצוב המפות שלהם כמו היילו כשזה מגיע לקמפיין יחיד.
אני גם מסכים עם האמירה של קיאו שהיילו זורח בשלבים הפתוחים וחלש בסגורים,אני לא מכיר מישהו שאהב את The Library בראשון,שהיה אולי השלב עם הלבל דיזיין הכי גרוע ששיחקתי מימיי,או את Cortana בשלוש שהיה פשוט לחימה צפופה בפלוד מסדרון אחרי מסדרון שכולם נראים העתק זהה אחד של השני. אני לא מסכים שהיילו מורכב בעיקר מסביבות סגורות,היילו CE ברובו פתוח,היילו 3 עם רוב ענק של שלבים פתוחים בסביבות מגוונות,היילו 4 בהחלט יותר לינארי וצר מהטרילוגיה המקורית אם כי הוא מפצה על זה בסביבות סגורות יותר חזקות מאלו של באנג'י,ועל חמש עדיף לא להרחיב.
ראוי גם לציין לטובה את ריץ' ו-ODST שהיו בלנד מאוד מעניין ושונה מהמשחקים הראשיים,בייחוד ODST שאומנם לא כולל מערכת התגנבות כמו שקיאו אמר שחסר לו,אבל כן מחליש את הדמות הראשית משמעותית וגרם לי לפחות ברמות הקושי הגבוהות לראות אויבים כמו הברוטס כיותר מאיימים וחזקים ממה שתפסתי אותם כששיחקתי בתור הצ'יף,שמלכתחילה קונספט של התגנבות לא יושב טוב איתו מעצם העובדה שהוא כנראה החייל הכי חזק ביקום של היילו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2020, 20:47

אני לא אומר שהיילו צריך התגנבות, אני אומר שאין לשחקן שום toolkit לתת לו את החופש באזורים פתוחים. אתה מוגבל לשני נשקים ורק כאלה שמצאת על הרצפה כך שאתה לא יכול לבחור מהארסנאל בהתאם לרצון שלך (נניח לעלות על גבעה ולשלוף רובה צלפים). אין כלים להצבת מלכודות (נניח מוקשים) או מערכת התגנבות או הסחחת דעת (נניח לעשות רעש עם אבן) כך שאתה לא יכול לארוב לאוייבים ובעצם אין במשחק שום מערכת שלא נמצאת בכל שוטר לינארי סטנדרטי.

הסיבה האמיתית שהיילו זורח באזורים יחסית פתוחים היא שה-AI טוב ויחסית חכם אז כיף להלחם בזירות גדולות. אבל חסרים בהיילו המון כלים בכדי לעשות אותו משחק ״רחב״ באמת טוב. הוא אשכרה ה״30 שניות של כיף״ שבאנג׳י הבטיחו, כיף בכל קרב של 30 שניות שאתה נלחם ומעפן ברגעים שמובילים לקרב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 אוגוסט 2020, 22:24

זה לא ממש נכון, יש רק 2 נשקים אבל עוד המון מפוזרים בשלבים ואפשר להחליף אותם כל רגע נתון. בד"כ יש רוב"צ בשלבים יחסית פתוחים עם אויבים מרוחקים, שוטגאן בקטעי מסדרון וכו'. כלומר בכל שלב המשחק מציע לך אלטרנטיבות בהתאם לסגנון המשחק שאתה מעדיף (גם אם לרוב יש רק אחד שהוא באמת "הנכון"). ומערכת התגנבות (סוג של, באמצעות ה-cloak) יש בריץ' במקומות מסוימים ובשלבי ה-arbiter בהיילו 2.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2020, 00:07

InterAl כתב:זה לא ממש נכון, יש רק 2 נשקים אבל עוד המון מפוזרים בשלבים ואפשר להחליף אותם כל רגע נתון. בד"כ יש רוב"צ בשלבים יחסית פתוחים עם אויבים מרוחקים, שוטגאן בקטעי מסדרון וכו'. כלומר בכל שלב המשחק מציע לך אלטרנטיבות בהתאם לסגנון המשחק שאתה מעדיף (גם אם לרוב יש רק אחד שהוא באמת "הנכון"). ומערכת התגנבות (סוג של, באמצעות ה-cloak) יש בריץ' במקומות מסוימים ובשלבי ה-arbiter בהיילו 2.

נשקים מפוזרים בשלב וכמובן שאתה יכול במקרה להתקל בנשק שאתה רוצה לסיטואציה (שחקתי ב-5 משחקי היילו והמון פעמים לא מצאתי את הנשק שרציתי לאותה סיטואציה) אבל זה כמו לאדם שאין לו כסף שאולי הוא יזכה בלוטו. כשאתה במשחק פתוח, אתה רוצה את החופש להשתמש בסביבה. להתקל ברובה צלפים במקרה זה אחלה, אבל אתה לא יכול ליזום עליה לנקודת גובה ולהשתמש ברובה צלפים אלה אם כן המפתחים דחפו לך את זה בפרצוף בכוונה. זאת מגבלה של ללכת עם שני נשקים במקום ארסנל שאתה יכול לבחור בו בכל רגע נתון. וכן, יש התגנבות בשקל עם המערכת CLOAK אבל זה שוב פעם משהו מתוסרט שהמפתחים דחפו לך בפצוף, לא מערכת אמיתית של המשחק שמאפשרת לך לגשת לגיימפליי פתוח בצורה שאתה רוצה מתי שאתה רוצה.

היילו משחק עם מערכות של שוטר מסדרון אבל יש לו AI ומערכת קרב שיושבים בול על עולם פתוח.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 אוגוסט 2020, 15:14

מגיע לבית של אלמנה עם ילד חולה בטסושימה - היא אומרת שהוא אכל משהו רעיל כי אין להם אוכל. גונב להם 18 supplies מהפינה של החדר. לא יודע אם להרגיש רע עם עצמי או שמגיע לה כי שיקרה והסתירה אספקה מהבן שלה...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 אוגוסט 2020, 17:03

:)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אוגוסט 2020, 21:24

DrKeo כתב:
InterAl כתב:זה לא ממש נכון, יש רק 2 נשקים אבל עוד המון מפוזרים בשלבים ואפשר להחליף אותם כל רגע נתון. בד"כ יש רוב"צ בשלבים יחסית פתוחים עם אויבים מרוחקים, שוטגאן בקטעי מסדרון וכו'. כלומר בכל שלב המשחק מציע לך אלטרנטיבות בהתאם לסגנון המשחק שאתה מעדיף (גם אם לרוב יש רק אחד שהוא באמת "הנכון"). ומערכת התגנבות (סוג של, באמצעות ה-cloak) יש בריץ' במקומות מסוימים ובשלבי ה-arbiter בהיילו 2.

נשקים מפוזרים בשלב וכמובן שאתה יכול במקרה להתקל בנשק שאתה רוצה לסיטואציה (שחקתי ב-5 משחקי היילו והמון פעמים לא מצאתי את הנשק שרציתי לאותה סיטואציה) אבל זה כמו לאדם שאין לו כסף שאולי הוא יזכה בלוטו. כשאתה במשחק פתוח, אתה רוצה את החופש להשתמש בסביבה. להתקל ברובה צלפים במקרה זה אחלה, אבל אתה לא יכול ליזום עליה לנקודת גובה ולהשתמש ברובה צלפים אלה אם כן המפתחים דחפו לך את זה בפרצוף בכוונה. זאת מגבלה של ללכת עם שני נשקים במקום ארסנל שאתה יכול לבחור בו בכל רגע נתון. וכן, יש התגנבות בשקל עם המערכת CLOAK אבל זה שוב פעם משהו מתוסרט שהמפתחים דחפו לך בפצוף, לא מערכת אמיתית של המשחק שמאפשרת לך לגשת לגיימפליי פתוח בצורה שאתה רוצה מתי שאתה רוצה.

היילו משחק עם מערכות של שוטר מסדרון אבל יש לו AI ומערכת קרב שיושבים בול על עולם פתוח.

ממש לא לוטו. השלבים מפוצצים בנשקים ויש המון בחירה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 22 אוגוסט 2020, 21:50

טוב סימתי לצפות בסרטון הארוך של כמה שעות של kingdom hearts 358/2 days

מה שמוזר שלמרות שבאוסף hd זה סך הכל סרטוני העלילה מחוברים
יחד ,שפה ושם יש קצת חלקי כתוביות עם תמונה להסביר את הסיפור
עשו את זה ממש גרוע
קודם כל הxbox רואה את זה כמשחק ,ככה שהגימפד נסגר
עם לא משתמשים בו מה שעוצר את הסרטון
שנית לא היה הסבר על תפריט שליטה בסרטונים וגם לא ראיתי כזה
אולי יש ,אבל זה לא ברור

בכל מקרה כמשחק שבמקור היה לds ,הכניסו לפה המון עלילה
בגדול העלילה מתחברת וממשיכה את העלילה בשרשרת הזיכרונות
וזה מקדים לkh 2 ,שעכשיו סוף סוף אני יכול להתחיל אותו

ודרך אגב העלילה זה בגדול המוזרויות היפניות הרגילות שמצפים
מסקוור איניקס ,היא מובנת אבל ממש מוזרה
אבל גם העלילה בשרשרת הזיכרונות היתה מוזרה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 אוגוסט 2020, 15:37

InterAl כתב:אבל כל הטיעונים האלה הם לא נגד מכניקת ה-stacks אלא פשוט למה שהזכרתי קודם - האיטיות ב-late game נובעת מכך שאתה צריך לנהל מאות יחידות כל תור. בשביל מה המפתחים היו צריכים להרוס את המשחק עם 1UPT? אם יש לך בעיה, פתור אותה ישירות. תגביל את הייצור/כמות הערים או קבע population cap. זה מה שעושים ברוב משחקי האסטרטגיה.
לגבי כך שכיבוש עיר בודדת במשחקי סיב הישנים היא איטית מדי - אתה יכול להפעיל את ה-quick battle והקרב כולו מחושב בלחיצה אחת. אתה גם יכול לקבוע rally points ולשלוח את כל הטנקים שלך אוטומטית ל-stack of doom שבחזית.

ואגב, ממה שזכור לי, המוטיבציה של שייפר עם ה-1UPT לא היתה בזירוז ה-late game, אלא פשוט בשיפור מערכת הקרב. הגבלת הייצור היתה פשוט תופעת הלוואי של הבעיה. אני זוכר שהוא טען בראיונות שהוא היה פריק של panzer general בעברו, וזאת היתה ההשראה שלו לדיזיין של סיב 5. כלומר הוא פשוט ניסה להפוך את המשחק למה שהוא לא, ובלי לדאוג לכך שה-AI יהיה אשכרה מסוגל לשחק את המשחק שהוא עיצב.

יכול להיות שהיתה מוטיבציה אחרת להטמעת ה1UPT (משחק עם stacks of doom בהחלט לא היה מהנה או מעניין יותר מידי בהיבט הטקטי). אבל הנקודה היא שבפועל זה בהחלט זירז גם את הקרבות בlate-game. כל שינוי אחר (למשל הגבלת יצור או כמות ערים) היתה גם היא משנה משמעותית את המשחק, אולי יותר לרעה. ה-AI של סיב צריך בכל מקרה חישוב מסלול מחדש... אולי היום כשיש מודלים של משין לרנינג יהיה אפשר לעשות איתו משהו מעניין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2020, 21:15

InterAl כתב:
DrKeo כתב:

ממש לא לוטו. השלבים מפוצצים בנשקים ויש המון בחירה.

אז כנראה שאני שחקן היילו היחיד שנאלץ בכל 5 המשחקים שהוא שחק לחפש נשקים ספציפים בסביבה ללא הצלחה. לא ידעתי שכל הנשקים זמינים בכל זירה ובכל מקום, בא לך רובה צלפים והופ - יש רובה צלפים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 אוגוסט 2020, 22:49

סיימתי את דארקסיידרס 3, וסך הכל מאוד נהנתי ממנו. הוא סולס-לייק שלא מתקרב למקור ההשראה בשום פרמטר, אבל הוא גם מאוד חינני והשלם שלו גדול מסך חלקיו, וזה כמעט הדבר היחיד שדומה בינו לבין השני ששיחקתי גם כן לפניו :).
הדבר הנוסף שדומה הוא העיצוב של הדמויות, האויבים והעולם. ויש משהו מאוד מעניין בלהתקל באויב זכור מהמשחק הקודם בתוך מערכת חוקים וגיימפלי שונה לגמרי. אני לא ממש יודע להסביר את זה, אבל זו הרגשה מיוחדת.
הירידה המסוימת בתקציב מורגשת בחלקים מסוימים במשחק, אבל בסך הכל אני לא חושב שזה השפיע מדי על הגיימפלי. אם אשפוט את שני המשחקים ביחד אז אין ספק שאני יוצא מהם בעיקר חיובי, שני משחקים לא כבדים מדי אך מעניינים מספיק, שבהחלט העבירו לי את הזמן בצורה טובה.
השיאים של השני אמנם גבוהים יותר, ואין ספק שהוא משחק 'טוב' יותר ברמה אובייקטיבית, אבל העובדה שהשלישי הוא בערך חצי ממנו באורך ולא סובל מפייסינג איטי לעיתים, שמה אותו בסוף לפניו מבחינתי האישית. אבל מאוד נהנתי משניהם בסך הכל.

לאחר מכן התחלתי את הקמפיין הראשון האמיתי שלי ב3K:TW, וזה למרות שיש לי אותו מיום ההשקה וכבר שמתי בו 10 שעות משחק. הסיבה שחזרתי אליו היא כי כשקיבלתי את troy מאפיק ובאתי להוריד אותו, החלטתי לא להכנע ולהמשיך במסע שלי לנסות לנקות קצת משחקים ישנים לפני שאני מתקדם לחדשים. העובדה שקיבלתי את troy בחינם מכניסה אותו מעט לתחום אפור, אבל לא נשברתי! :)
בכל מקרה כאמור למרות שיש לי בו כבר כ10 שעות משחק אף פעם לא שיחקתי בו קמפיין מלא ואמיתי במטרה לסיים, וזה בדיוק מה שאני עושה עכשיו. או יותר נכון מנסה, יש לי כבר כמה קמפיינים לא גמורים בכמה משחקי TW בשנים האחרונות...
ואני מאוד אוהב את המשחק הזה. אני משחק במצב ההיסטורי שלו, שמבטל את אלמנט הפנטזיה ויחידות הגיבור הבודד שמנצח לגיונות לבד. זה אומר שאני בעיקר מוותר על פיצרים שהמשחק נבנה איתם, אבל זו עדיין הבחירה המועדפת עלי.
אני חושב שמבחינת מפת העולם, ניהול העם שלך, ובעיקר הדיפלומטיה והצורה שבה הAI ושאר העמים עובדים - היא הטובה בתולדות הסדרה, ובפער. אני מאוד אוהב את המהפכות הממש לא קטנות שהם עשו עם המשחק הזה, והסיבה היחידה שעדיין לא באמת השקעתי בו קמפיין שלם עד היום היא כי אני פחות אוהב את הקרבות היותר פאנטסטיים שלו.
ובכל זאת אני מאוד נהנה ממנו, הוא ממש מוצלח, ממש מלוטש ומהודק, יפייפה ויזואלית ובכלל מרגיש מאוד high-end.
אין לי ספק שמשחק TW ההיסטורי הבא, שיבנה על בסיס המהפכות הסופר מוצלחות של 3K אבל יקח סטינג יותר ריאליסטי ומעניין (אותי אישית) יהיה ה-משחק TW מבחינתי של כל הזמנים.
אבל בינתיים גם 3K מאוד מהנה בפני עצמו, ואם אכן אסיים את הקמפיין שלו (מה שיהפוך אותו לראשון מאז רומא 2 ב2013, לדעתי) זה כבר אומר הכל :).

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אוגוסט 2020, 09:48

swym כתב:
InterAl כתב:אבל כל הטיעונים האלה הם לא נגד מכניקת ה-stacks אלא פשוט למה שהזכרתי קודם - האיטיות ב-late game נובעת מכך שאתה צריך לנהל מאות יחידות כל תור. בשביל מה המפתחים היו צריכים להרוס את המשחק עם 1UPT? אם יש לך בעיה, פתור אותה ישירות. תגביל את הייצור/כמות הערים או קבע population cap. זה מה שעושים ברוב משחקי האסטרטגיה.
לגבי כך שכיבוש עיר בודדת במשחקי סיב הישנים היא איטית מדי - אתה יכול להפעיל את ה-quick battle והקרב כולו מחושב בלחיצה אחת. אתה גם יכול לקבוע rally points ולשלוח את כל הטנקים שלך אוטומטית ל-stack of doom שבחזית.

ואגב, ממה שזכור לי, המוטיבציה של שייפר עם ה-1UPT לא היתה בזירוז ה-late game, אלא פשוט בשיפור מערכת הקרב. הגבלת הייצור היתה פשוט תופעת הלוואי של הבעיה. אני זוכר שהוא טען בראיונות שהוא היה פריק של panzer general בעברו, וזאת היתה ההשראה שלו לדיזיין של סיב 5. כלומר הוא פשוט ניסה להפוך את המשחק למה שהוא לא, ובלי לדאוג לכך שה-AI יהיה אשכרה מסוגל לשחק את המשחק שהוא עיצב.

יכול להיות שהיתה מוטיבציה אחרת להטמעת ה1UPT (משחק עם stacks of doom בהחלט לא היה מהנה או מעניין יותר מידי בהיבט הטקטי). אבל הנקודה היא שבפועל זה בהחלט זירז גם את הקרבות בlate-game. כל שינוי אחר (למשל הגבלת יצור או כמות ערים) היתה גם היא משנה משמעותית את המשחק, אולי יותר לרעה. ה-AI של סיב צריך בכל מקרה חישוב מסלול מחדש... אולי היום כשיש מודלים של משין לרנינג יהיה אפשר לעשות איתו משהו מעניין.

אני לא חושב שזה באמת זירז את הקרבות, כי רוב הזמן שלך בקרבות מתבזבז על ניהול יחידה-יחידה, ועדיין יש לך עשרות יחידות בלייט גיים. והעניין הוא שהייצור הוגבל ממילא כדי לתמוך ב-1UPT.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 אוגוסט 2020, 17:43

טוב במקום להתחיל את קינגדום ארטס 2
שמתי לב שעלילתית קינגדום ארטס " נולד דרך שינה "
בעצם מקדים את כל הסדרה ,אז התחלתי אותו

בגדול זה במקור היה משחק psp ,ולמרות שהpsp מבחינת כח גרפי
חלשה משמעותית מהps2 ,במשחק הזה חלק מהגרפיקה ברקע
היא 2d ,ככה שהמשחק ניראה טוב במיוחד ברימיק hd
אז כן אפשר להבחין שחלק מהדברים הם 2d ופה ושם יש גבולות שקופים

בכל מקרה במשחק הזה אפשר לבחור לשחק ב3 דמויות שונות
ולקבל את כל הסיפור צריך בכל דמות למצוא כמה " דיווחים סודים "
לא יותר מידי כי בכל המשחק יש רק 12 כאלו
וחלק מקבלים בעלילה הראשית
כן חשוב לאסוף את אלו שלא מקבלים בעלילה הראשית

לדוגמה בדמות שאני משחק ושיחקתי בערך 7 שעות
יש לי 2 דיווחים כאלו ,אני צריך לעבור משימה אופציונלית של 5 גלי אויבים ועוד בוס לקבל עוד דיווח
אבל הדיווח האחרון בדמות יגיע בעלילה הראשית ,ככה שזה סך הכל 4

מבחינת משחקיות זה מאוד מזכיר את kh1 ,אבל יש כמה שינוים
ומה שהכי טוב שהמשחק מרגיש מהיר יותר

בגדול בינתים זה המשחק הכי מהנה ששיחקתי בסדרה עד עכשיו
העולמות פשוטים ,ולא נתקלתי במצבים של
" מה לעשות עכשיו ? "
גם שלא יודעים העולמות קטנים וקצת טיול בעולם ומגעים
לסרטון מעבר

בקיצור לא היה לי מושג שסקוואר הוציאה כל כך הרבה משחקים בסדרה ,אבל המשחק הזה כיף פשוט
לא חדשני או משהו אבל כיף

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 29 אוגוסט 2020, 18:23

Trials HD. הראשון. הכי טוב מבין כולם.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוגוסט 2020, 18:33

ואו, כמה שנים לא שחקתי trails.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 ספטמבר 2020, 19:42

טוב הגעתי לפרק האחרון בkingdom hearts birth by sleep
בגדול לפתוח אותו ,צריך לסיים כל אחת מהדמויות עם
כל ה" דיווחים סודים " שלה ,יש 12 סך הכל פלוס עוד איזה מכתב
את רובם מקבלים אוטומטית שמתקדמים במשחק
אבל יש קצת שצריך למצוא ,ואחד מסוים היתי צריך לעבור גלי אויבים
ובוס ,במקום של אתגרים שהם לא חלק מהעלילה הראשית

בכל מקרה מה שנחמד במשחק הזה ,זה שהמשחקיות מאוד פשוטה
אבל זה גם סוג של חיסרון
בכל מקרה למרות שהיה לי קל עד עכשיו ברמה הקלה
לפי מה שיצא לי להבין הפרק האחרון זה הרבה סרטוני מעבר ו2 בוסים
אז החלטתי בכל זאת לעשות קצת גרינדינג לדמות
שיהיה על כל מקרה ,לעלות את הדמות איזה 3 רמות
ניראה לי יהיה מספיק לעבור את זה בקלילות
אולי גם עכשיו זה קל לא ניסיתי ,אבל מעדיף ללכת על בטוח ולעבור את המשחק

באוסף המסוים הזה נישאר לי רק את kh 2 אחרי זה
כי המשחק האחרון באוסף ,זה רק סרטוני מעבר וכתוביות מאוד משחק
Ds שלא קיבל רימיק

בגיים פאס יש גם את אוסף הפילרים של אחרי kh2 ולפני kh3
כמה משחקים סקוואר הפליצה בסדרה זה לא יאומן

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 02 ספטמבר 2020, 20:28

DrKeo כתב:ואו, כמה שנים לא שחקתי trails.

גם אני. הוא מחזיק יפה מאוד.
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים