במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ינואר 2021, 01:31

BiA כתב:לדעתי אלן וויק בינוני להחריד, אבל לקונטרול פשוט יש סטייל די מגניב שגורם לי לרצות לנסות אותו למרות שאני יודע שברמה המכנית יהיה קלאנקי. השאלה עד כמה.

פקטוריו זוכה לשבחים מקיר לקיר אבל אני לא מתלהב מלהוציא 30 דולר על משחק שנראה די הארדקור שאולי אתחבר אליו ואולי לא. אולי כשיהיה איזה מבצע מפתה.

אני לא בטוח למה יש לו את השם הקלאנקי הזה, מבחינת מכניקות הוא אחד ממשחקי האקשן עם היותר פוליש שראיתי. הוא מלא בבעיות איזונים של רמות קושי, נשקים וכו' אבל האקשן עצמו די מטורף ואנטנסיבי. וזה לא שכאילו רמדי היו קלאנקים לפני זה, אלן ווייק ומקס פיין היו הקרם של הקרם של אקשן גוף שלישי בזמן שהם יצאו מבחינות הללו. אם כבר משהו ידוע כקלאנקי אצל רמדי זה הstory telling שהוא מאוד.. מוזר? אני משער שהם הגרסה "זה כל כך פיני" לתאור "זה כל כך יפני". אבל אני חושב שבצד הזה בקונטרול הם לגמרי עלו רמה, האוירה שם מדהימה וגם הכתיבה לא רעה, ביחוד במסמכים מאוד ספציפים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 27 ינואר 2021, 02:06

התנועה באלן וויק מגושמת לאללה ואין לו את הגאנפליי או יישום בולט טיים מוצלח כמו במקס פיין לפצות על זה. וגם קוואנטום ברייק הרגיש קלאנקי, אם כי יותר טוב קצת ממה שאני זוכר. כמובן שאם האקשן אדיר והיכולות מגניבות זה לא סוף העולם, אבל כשאני חושב על משחקי רמדי האחרונים זה מה שעולה לי לראש, כמו גם לוק קצת מטושטש/fuzzy די מבחיל... אבל זו אולי בעיה אישית שלי כי שיחקתי בהם על הוואן :)

אין ספק שכל המשחקים שלהם מרגישים ייחודיים והלור לפעמים מאוד מגניב, תלוי במשחק אני מניח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ינואר 2021, 02:33

אני לא מסכים לגבי AW, ב-2010 הוא לא הרגיש קלאנקי. להפך, הוא הרגיש מאוד "צ'נקי" כשכל פעולה שעשית הרגישה פיזית. כשהסרת את החשכה ממשהו הייתה הרגשה כזאת של Oomph וכשהצלחת לעשות DODGE לאוייב בחצי הילוך איטי זה היה מאוד מספק. אני חושב ש-AW הרגיש הרבה יותר טוב מנניח אנצ'רטד 2 עם הנשקי קפצונים שלו והכוונת המרחפת.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 27 ינואר 2021, 02:42

מסכים לגבי החשכה, גם מרגיש סבבה לסיים מישהו עם שוטגאן, אבל לא נדרש המון סקיל עם הנשק עצמו ובסך הכל הקטע הזה מתיישן מהר מאוד. התנועה במרחב עדיין מגושמת, השליטה לא לגמרי הדוקה ומרגיש שאלן קצת בורח לך... ההתחמקויות יכולות להרגיש אפיות אבל לא יודע, האנימציה הזו מטריפה אותי. כמו גם זו של הקפיצה, היא פשוט מרגישה מוזר.

וכן, אנצ'רטד (הטרילוגיה) גם לא בדיוק מצטיין בקטעים האלה. אבל האמת שקשה לי לזכור עכשיו ברמה של השוואה וזה גם פחות הוגן מבחינתי כי שיחקתי בהם לראשונה רק לפני 3-4 שנים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 ינואר 2021, 07:11

כן האנימציות קפיצה והתחמקות היו משונות קצת.

אני גם מאוד התלהבתי מפקטוריו אבל קשה להצדיק 30 דולר... אני אפילו לא יודע כמה הוא ירוץ.לי על הסרפס
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 ינואר 2021, 07:32

השליטה ב AW, לדעתי, הייתה מצוינת לזמנה, אבל בטח שלא הרגישו שהוא לוחם ימ''מ או משהו כזה. הוא סופר. מן הסתם שכשהוא בקושי יודע לירות, התנועות שלו לא צריכות להיות הכי חלקות/טקטיות כאילו הוא אחד מהשייטת. בכללי, זה משחק אדיר לדעתי, נכון לתקופת הזמן שלו, וההרחבות שלו לגמרי מעולות.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ינואר 2021, 11:08

BiA כתב:מסכים לגבי החשכה, גם מרגיש סבבה לסיים מישהו עם שוטגאן, אבל לא נדרש המון סקיל עם הנשק עצמו ובסך הכל הקטע הזה מתיישן מהר מאוד. התנועה במרחב עדיין מגושמת, השליטה לא לגמרי הדוקה ומרגיש שאלן קצת בורח לך... ההתחמקויות יכולות להרגיש אפיות אבל לא יודע, האנימציה הזו מטריפה אותי. כמו גם זו של הקפיצה, היא פשוט מרגישה מוזר.

וכן, אנצ'רטד (הטרילוגיה) גם לא בדיוק מצטיין בקטעים האלה. אבל האמת שקשה לי לזכור עכשיו ברמה של השוואה וזה גם פחות הוגן מבחינתי כי שיחקתי בהם לראשונה רק לפני 3-4 שנים.

אני חושב שזה שורש הבעיה, ששחקת בו כשהוא היה בן 7 :)

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 27 ינואר 2021, 12:28

עד AW לא שיחקתי במשחקי רמדי למעט מקס פיין 1 ו-2, מבחינת FEEL של המשחק יש משהו שמזכיר אותם גם הם הרגישו קלנקיים וקצת מגושמים אבל לדעתי זה לא מפריע בחוויה כל כך במשחקים בסגנון הזה. AW עצמו ממש לא נראה רע גם היום, אולי בגלל שרובו מתנהל בחושך ויש דגש על משחקי אור וצל הוא עדיין נראה טוב, הגיל שלו בולט שמתמקדים בצמחייה במשחק שנראית כאילו גזרו אותה מקרטון.
אני עכשיו בפרק הרביעי ולמרות שאולי היה אפשר לחתוך קצת את הפרקים, הסיפור עדיין מושך ומעניין, אעני מקווה שהסוף לא יהי משהו בסגנון "התעוררתי מחלום" או חשהו בסגנון כי זה ממש יבאס.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 27 ינואר 2021, 12:44

הכוונה לאנצ'רטדים, בוויק שיחקתי יותר קרוב ליציאה והוא היה בדיוק אותו דבר, אבל כן הבאתי את עצמי לסיים אותו בכוח (אמנם בלי ההרחבות) רק שנה שעברה כך שהכל יותר טרי ויכול להיות שזה משפיע, לא פוסל.

לגבי הטיעון על זה שוויק סך הכל סופר וכו', אני מבין אבל בשורה התחתונה הוא עדיין מגושם :)

אבל מילא ויכוחים על קלאנקי או לא, אני מרגיש שהבעיה היותר גדולה של AW היא שהוא משחק נפוח בחשיבות עצמית, עם עלילה ולור שנשענים על פרמיס חמוד וטוחנים אותו עד דק, ומנגד עם גיימפליי סופר רפטטיבי ועיצוב שלבים שמשתפר רק לקראת הסוף. כל אלה פשוט לא טובים מספיק כדי להחזיק את המשחק לכל אורכו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 ינואר 2021, 12:57

בכל מקרה, אני ממש לא חושב שלקונטרול יש קלאנקיות. לגבי הסיפור של AW - לא זוכר אותו ככזה עם חשיבות עצמית גם למען האמת (QB יותר חטא בזה לדעתי). הדמות של וייק עצמה, מחזיקה מעצמה כאילו לאורך המשחק, אבל הסיפור דווקא דואג לשבור אותו מאוד מהר. והוא מגושם, זה הגיוני לסופר שנקלע ליער, עם פנס, אקדח ועדר של כאלה שמנסים להרוג אותו. הוא לא מקס פיין...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 27 ינואר 2021, 13:14

זה הגיוני מבחינת נרטיב, אפשר להצדיק את זה בהרבה משחקי הישרדות גם, אבל בסוף במבחן התוצאה המכניקה די מגושמת (כדי להבהיר, היא בכלל לא *כזאת* בעייתית. יש משחקים באמת קלאנקיים שמרגישים בהם את הג'אנק מכאן ועד אמריקה), וזה מה שחשוב לדעתי. כלומר כשאני לא נהנה מהשליטה תוך כדי משחק אני לא חושב לעצמי "טוב, ג'ואל הוא סך הכל איש רגיל ובגלל זה כל פעולה שהוא מבצע ב-tlou1 מרגישה meh" וכנל כאן.

יש רגעים של אתנחתות קומיות שהם באמת ההיילייט של המשחק (כל הקטעים עם בארי, פחות או יותר), אבל הם מעטים מדי. בסוף אתה סובל מהדמות של וויק בין אם בדיאלוגים, תוך כדי תנועה, בטלוויזיה או בתסריט. וזו גם אווירה כללית שהמשחק נותן, כמו הפרקים של נייט ספרינגס שפזורים שם.

אבל כן, גם קוואנטום ברייק סובל מזה, יש מצב שהרבה יותר. פשוט שם לפחות היה עניין עם המשחקים במסע בזמן, לפחות מבחינתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ינואר 2021, 13:48

avive כתב:עד AW לא שיחקתי במשחקי רמדי למעט מקס פיין 1 ו-2, מבחינת FEEL של המשחק יש משהו שמזכיר אותם גם הם הרגישו קלנקיים וקצת מגושמים אבל לדעתי זה לא מפריע בחוויה כל כך במשחקים בסגנון הזה. AW עצמו ממש לא נראה רע גם היום, אולי בגלל שרובו מתנהל בחושך ויש דגש על משחקי אור וצל הוא עדיין נראה טוב, הגיל שלו בולט שמתמקדים בצמחייה במשחק שנראית כאילו גזרו אותה מקרטון.
אני עכשיו בפרק הרביעי ולמרות שאולי היה אפשר לחתוך קצת את הפרקים, הסיפור עדיין מושך ומעניין, אעני מקווה שהסוף לא יהי משהו בסגנון "התעוררתי מחלום" או חשהו בסגנון כי זה ממש יבאס.

הסוף של AW הוא קליף האנגר שמוביל ל-DLC (שהוא הפרקים הכי טובים של המשחק) שנגמר בקליף האנגר שמוביל לאמריקן נייטמר (הכי פחות טוב בסדרה).. שנגמר בקליף האנגר :)

אבל אל דאגה, אלן וייק הוא אולי אגם אבל קונטרול הוא אוקיאנוס :geek:

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 ינואר 2021, 14:40

יש לפקטוריו דמו מצוין. אני קניתי את המשחק מייד אחרי שסיימתי את הדמו. לגבי משחקי רמדי, אין בהם כלום מלבד גרפיקה יפה. שיא הרדידות.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 ינואר 2021, 13:35

אז הנה הסיכום שלי לACV.
(אין ספויילרים)

התחלה.
אני חובב של סדרת AC. אני לא מסתיר את זה. הקונספט של אירועים היסטוריים ואזורים היסטוריים, מדבר אלי בכובעי כהיסטוריון. אני חושב שלמעט המשחק הראשון, קניתי את כל המשחקים ביום היציאה ובגרסאות האספנים. המשחק הזה היה שונה. לא היה לי ספק שאני הולך לקנות אותו כמובן, אבל האם מייד ביום הראשון? הדיבורים על גיימפאס, דחיה ועוד משכו אותי מהזמנה מוקדמת. אבל בסופו של דבר, יחד עם זה שהגיע הXSX החדשה ביחד עם תאריך יציאת המשחק – קניתי. זה אמור היה להיות המשחק שייתן לי את מנת הדור הבא הראשונה.

הוא לא עמד בזה בכבוד.

ההתחלה הייתה מקרטעת. מילולית. המשחק פשוט קרטע. קריעות מסך, גימגומים, פופאפים. הוא גם לא היה מרהיב בצורה מדהימה כמשחק דור הבא. לא נפלתי מהרגליים ב"הנה סוף סוף גרפיקת הדור הבא". הוא לא היה נראה רע כמובן, אבל מכיוון שהייתה לי X1X, ההבדל לא היה משמעותי. יחד עם הבעיות הטכניות – היה מעט מאכזב.
אי אפשר להאשים משחק עולם פתוח בכך שיש בו באגים. בתחום הזה ACV לא היה יוצא דופן לרעה בתחום העולם והקווסטים. כן יצא לי להתקע והייתי צריך להתחיל את המשחק פעמיים. כן היו גליצים, אבל לא משהו נורא. למעשה הבעיות ה"אמיתיות" התחילו אחרי העדכון הראשון יחד עם "איזון העולם". העדכון הזה מצד אחד סידר את הבעיות הביצועים וגם שיפר את הגראפיקה – אבל שבר במשחק דברים חשובים. כתבתי על הדברים האלו בזמן אמת – החל מהתלבושות שנתקעו עליך אבל בעיקר הגבלה מלאכותית של כמות החיצים, דבר משמעותי ביותר במשחק. דברים אלו נפתרו בעדכון הגדול הבא – אבל בשלב הזה כבר הייתי כמעט בסוף המשחק (כשאני אחד שמושך את הזמן). גם העדכון הזה לא פתר את כל הבעיות, ונפלתי בעוד באג (ידוע) שאחת מתת המשימות בסיום המשחק לא עושה טריגר למשימה הבאה. ככה מצאתי את עצמי בסשן האחרון במשחק – פשוט בלי סוף. חשבתי שאסיים את המשחק באותו יום, אז אפשר להבין את רמת התסכול. בסופו של דבר אחרי שני סשנים שונים המשחק איפס את עצמו – ואז המשימה הופיעה ויכולתי לסיים את המשחק. עוד באג בעייתי הוא למעשה תכונת הQR של XSX. כל פעם שהמשחק החליט כן להיות בQR, דבר נהדר לביצועי עלית המשחק – הוא גם היה מתנתק מהשרתים של יוביסופט, ואי אפשר היה לקבל את "המשימות של רדה". נכון שמדובר בתת משמימות רפטטביות, אבל הן יומיות ונותנות לך את ה"אופלים" שהם המטבע לקנות בחנות שלו – ומדובר בתכונה חשובה לקבלת כלי נשק, שריונות ועוד בלי לשלם עליהם כסף אמיתי. הפתרון הוא כמובן להתחיל את המשחק מחדש – מה שהורג את כל הייתרון של QR.

איפה המשחק כן הצטיין?
המשחק הוא בהחלט סיכום של כל המכניקות הטובות של המשחקים הקודמים. מיני גיימים מהודקים מצד אחד, לא חובה מהצד השני, ויש להם הטבות למי שכן משקיע. תצוד ותדוג – ותוכל לקבל דברים לעיר שלך (סתם דקורציה) אבל גם משאבים יקרים לשדרות כלי נשק ושריונות ורונות איכותיות. למעשה בשלבים מוקדמים של המשחק, יש ייתרון עוד יותר גדול להשקיע בכך, כי ניתן לקבל שיפורים משמעותיים ככה. (להצליח לקבל רונה של רמה עליונה כשבמשחק אתה עדיין ברמה הראשונה, זה שיפור. להצליח לקבל מספיק משאבים לשדרג נשק לאפי (הרמה העליונה) עם משאבים שנמצאים ככה סתם באיזור של רמה 340 ואתה רק ברמות הראשונות, זה משמעותי). אהבתי גם את שדרוג העיר שלך. יש פה בהחלט הרגשה של בית. כבר מAC2 הרי היה לך את הבית/מערה שלך, ויכולת לשדרג אותה (למשל לאסוף תמונות של ציירים אצל איציו), ופה לא רק שיכולת לשדרג עיצובית, אלא מבחינת המחשק עצמו. ניתן לקבל באפים חשובים לדמות, וזה מתחבר בצורה טובה למשימות שלך בעולם, למשל הפשיטות על מנזרים. מצד שני עדיין לדעתי לא הביאו את זה לכדי הרמה העליונה שניתן. כן ניתן קצת לדבר עם חברי הכפר שלך. כן לחלק יש כמה קווסטים לתת לך, אבל זה עדיין מאוד רדוד. ההרגשה בהתחלה שנותנים לך היה "חשוב מאוד להיות באינטרקציה עם חברי הכפר" אבל בפועל – אין לזה הרבה משמעות. האינטרקציה בסוף היא רק בקווסטים הראשיים שמכריחים אותך ובסתם שימוש בחנויות השונות. זה נחמד אם ממש בא לחפור בכל מני מכתבים. אבל משמעותי זה לא, ולכן חבל על הציפיה שהם עושים.

המשחק גם הצטיין בלוט, האיזון שכלי נשק ושריון זה לא דרופ רנדומאלי, אלא מיקום מדוייק ומצריך או פתירת חידה (לא משמעותית כמו "מאיפה לתקוע את החץ לפתוח את הדלת") או חיסול אויב משמעותי (בין אם בקרב או התנקשות). הלוט עצמו היתרגם למשאבי שדרוג וקניה. סה"כ הרעיון היה טוב, אבל לדעתי יצא שהאיזון בכמות המשאבים הנדרשים לשדרוג בצורה טובה מעטים מדי. וככה אם אתה מתחיל להשקיע בסט של כלי נשק ושריון – זה פשוט לא משתלם להחליף סט. אולי הפוטנציאלי שלו יהיה גדול יותר כששניהם משודרגים עד הסוף – אבל בגלל מיעוט המשאבים, אין סיכוי שזה יקרה בחלק מהמשחק "הראשי". כלומר אם סתם ממשיכים לשחק, בסוף אוספים מספיק משאבים, אבל אז כבר סיימת את המשחק ממזמן... אני הצלחתי לשדרג רק סט אחד של דברים עד הסוף, ואני עוד הצלחתי לקנות כמה דברים שכבר היו משודרגים בחלקם. וכן, היו דברים שרציתי להחליף, ורק בגלל חוסר שדרוג לא עשיתי את זה וזה קצת היה לי חבל. מנגנון שלפחות היה נותן לך לאפס חלק מהשדרוגים ולקבל קצת משאבים בחזרה היה בהחלט מתבקש (אם היו יותר משאבים בעולם, כנראה זה היה פוגע באיזון כי יהיה לך נשק חזק מדי בשלבים מוקדמים מדי).

גם המיני קווסטים היו חמודים, כל מני אירועים קטנים ששברו שגרה של סתם שוטטות. הם אומנם היו מילוי סטנדרטי של עולם פתוח, אבל היו נחמדים. הם לא היו הוויצ'ר – ששם זה נעשה בצורה מבריקה, עם המשכיות וסיפור טוב, אבל אף אחד כרגע לא היה הוויצ'ר...

בינוניות:
אבל המשחק עצמו היה בינוני בעיני בנקודות החשובות לי. בנקודות ההיסטוריות. הן מבחינת העלילה. והן מבחינת העולם. אני חושב שכתבתי על זה במשחקים הקודמים, בעיקר אוריגין, כי אודיסי דווקא השתפר בתחום הזה. היה קשה להכיר את ההיסטוריה של התקופה. אפילו אני, שלמדתי על ימי הביניים, מכיר את האנשים החשובים של התקופה, פשוט איבדתי את המשחק. יותר מזה, המשחק משך כ"כ לכיוון סוג של פוליטיקה של זמננו (ואני עוד לא מדבר על PC), שאפילו כשכבר כן היו אירועים אמתיים הם לא היו אמינים בכלל. זה יצר מישמש של חוסר אמינות היסטורית ובת ימינו.

גם העולם, היה חסר היסטורית. בנקודה הזאת אפשר להבין – ימי הביניים המוקדמים לא היו מראה של ערי ענק. אבל סה"כ שוב העולם יחסית דל. כפרים לא מפותחים וערים לא מעניינות. לא הייתה הרשה של ראיה היסטורית פה. רק כדי להסביר למה הכוונה, ב3AC , למרות העלילה, מבחינת המקומות ההיסטוריים – הם היו שחזור מצוין ונתנו הרגשה טובה של "אני הולך בתקופה הנכונה". זה היה נכון גם למשחקים הקודמים הראשונים. ההבדלים בין יישובי ספר, כפרים וערים מרכזיות. פה? פה לא היה ייחוד בכלל. לפחות לא כזה שאני יכול לעלות על דעתי.

אם נחזור להתמקד בעלילה. אני יודע שהרבה מהלור של AC הוא היסטורי – אבל עם הטוויסט של עולם מודרני, קצת חייזרים וטכנולוגיה מתקדמת. במשחקים הראשונים – החיבור הזה היה מבחינתי עשוי היטב. לא הזניחו אחד על חשבון השני. נכון שזה היה ממבו ג'אמבו, אבל הוא היה תפור היטב לעולם. הכניסה והיציאה מהאנימוס הייתה משמעותית לסיפור. הפעם – פשוט לא היה כלום. המון פעמים "חיכיתי" שיוציאו אותי לאנימוס, שתהיה איזו משמעות לכל הלור שהיה עד כה, שיחברו את ההיסטוריה האמיתית לכל דברי המדע בדיוני – ויוק. פשוט כלום. זה הרגיש שזרקו את כל מה שהיה טוב במשחקים הקודמים – אבל עשו את זה בצורה גרועה, ויצרו מצב של לא לבלוע ולא להקיא. זה גרם גם לציפיה אבל היא לא ממומשת. וזה הוביל אותי לתסכול וקצת עצבים ש"גזלו" ממני את ההבנה וההשקעה בעולם הזה במשחקים הקודמים.

כאן אנחנו מגיעים לעלילה עצמה. היא לדעתי חסרת מעוף, לא קוהרנטית והמבנה של המשחק רק מדגיש את זה. העלילה בעצם בנויה לאיזורים ש"נפתחים" כעלילה (בניגוד לזה שניתן תמיד לטייל בהם עוד הרבה לפני) ככל שאתה מתקדם ומסיים איזורים קודמים. ברוב המקרים זה גם די תואם את הרמה שלך, ככה שלמרות שנראה כאילו אתה בוחר את הכיוון שלך, למעשה זה די לינארי (מקסימום ביחרה אם לעשות 1לפני 2 או 2 לפני 1 ורק אח"כ עוד בחירה בין ה-2 הבאים). רוב קווי העלילות האלו היו לא מספקים, לא עמוקים, ובנאלים. היה נראה שפשוט מושכים את הזמן בשביל שיהיה לך "זמן משחק". היו כמובן גם כמה קווסטים טובים, אבל המבנה הזה של קשת עלילתית של כמה שעות כל פעם, מצד אחד משקיעה אותך כמה שעות בכמה דמויות ספציפיות, אבל מצד שני זה רק כמה שעות ואי אפשר באמת ללמוד עליהן כמעט כלום, אין לך באמת קשר אליהן והרבה פעמים הרגשתי שבא לי לחסל אותם כבר עכשיו ונגמור עם זה. כל זה נעשה בשביל דמות אחת בכל איזור שעלולה להיות איתך בקשר אח"כ. לעיתים זה היה נחמד, לעיתים זה לא באמת שינה, ובכל מקרה לא היה פה השקעה רגשית בדמויות כדי שיהיה לי אכפת. (ובתחום הזה במשחקים קודמים, בעצם העובדה שזאת דמות היסטורית, כבר הפכה אותה לכזאת שאכפת לך ממנה).

לסיכום
אז מה בעצם אני יכול להגיד על המשחק? במשחקיות – כיף לשחק בו. כיף בגדול להסתובב בעולם ולמצוא ולהיות באינטרקציה איתו, ברמה הזאת – אני בהחלט יכול להיות אחזור אליו כל פעם לאיזה סשן של חיסול קצר של משימה יומית, קצת חיפוש אוצרות וכמה משימות צד קטנות. אולם מהצג ההיסטורי והעלילתי, כנראה לא אזכור הרבה ממנו (ואני לא זוכר גם חלק מהקודמים לדורותיהם) אבל בניגוד לזה הוא כן השאיר טעם שאני אזכור שהוא היה פושר.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 ינואר 2021, 13:58

ומה דעתך בסופו של דבר, אודיסי היה טוב יותר?
עוד לא סיימתי אבל מתקרב, ואני חושב שכן, בסך הכל. לא שACV לא עושה דברים מסוימים טוב ממנו, אבל הוא פשוט משחק פחות מהנה.
גם לא שהוא איזו קטסטרופה או משהו, אבל תמיד זה בסוף מגיע לזה, הוא די מזכיר לי את AC R (השלישי בטרילוגיית אציו) במובן הזה - סוג של תחושה שהבנו מה יוביסופט יכולה לעשות בקונספט הזה, זה משחק טוב, אבל בעיקר בא לי לראות את המשחק הבא.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 ינואר 2021, 14:21

אם אני צריך לבחור כמכלול - כן אודיסי יותר טוב. יש לאודיסי את הדברים הטובים שיש גם בACV כי לקחו אותם ממנו, אבל גם הדברים הפחות טובים - הם סה"כ טובים. תוסיפו לזה את העלילה הטובה בהרבה של אודיסי - והוא לוקח.
אני מקווה שהמשחק הבא יחזור לעלילה היסטורית טובה ומהודקת, בלי מחשבות על ימינו אלא כחיבור היסטורי וגם שהסביבה ההיסטורית תהיה "שווה". (בתחום הזה אוריגין כאמור היה הרבה חול וכמה פרמידות, לאודיסי היו מקומות טובים של יוון העתיקה יחסית). שוב במשחקים הקודמים ממש יכולתי לראות את המבנים ההיסטוריים אבל לא רק זה - אלא ממש את הסגנון ההיסטורי של הבניה גם במבנים לא מוכרים.
אומנם העולם של ACV מספיק טוב כמשחק ללא עלילה שארצה קצת להמשיך למשוך בו, אבל השאלה לכמה זמן. (נניח באודיסי המשכתי לשחק לא מעט אחרי שסיימתי). אני לא רואה את עצמי משחק בו במצב NG+
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ינואר 2021, 14:50

נשמע לגמרי משחק של "היינו חייבים דחוף שיהיה משחק AC בהשקה וזה מה שיצא" לא מה שחושבים עליו שחושבים על סיום לטרילוגיה.
מבאס שהמשחק כמעט מתרחש ב2020 עם SKIN של ימי הביינים (ככה לפחות אני מבין מהרשמים של חנן) כאילו אני מודע לזה שאפילו היסטוריונים בעצמם משליכים את תקופתם על ההיסטוריה לפעמים, ואין מה לעשות, אז זה יכול לקרות גם לכותבי משחקים אבל ממה שחנן אומר זה בולט מדי. אצ'יו הרגיש לי בעינים הלחלוטין לא איטליקיות שלי, כאמין מאוד לתקופתו אני מתגעגע אליו :) אמן שיחזרו לאמינות הזו.

לא שתכננתי על המשחק הזה, אבל אני מקווה שהם יגשו להיסטוריה של סין/ההיסטוריה הצלבנית אם זה חידוש בצורה הרבה יותר אמינה.

אם אני לוקח משהו מהביקורת של חנן, זה שהמשחק רק נראה אמין היסטורית מבחינה ויזואלית וזהו.

בנוגע לגיימפלי נשמע משעמם, אבל מניח שהם לא יכלו לחדש הרבה על הקונסולות של הדור הקדום, חבל שלא קיבלנו ריימיק של AC2 במקום, שאשכרה יכל להרוויח מהכוח של הPS4/ONE

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 ינואר 2021, 15:13

לא בדיוק. הוא עם נגיעות היסטוריות, אבל הרצון להיות PC וגם לייצר איזה סוג של עלילה סתם, יצר ניתוק היסטורי. ובמשחקים הקודמים, זה לא היה. יש לא מעט תקופות היסטוריות שניתן לכתוב אותן כמשחק , ושתהיה עלילה מפותלת ועם פוליטיקה - בלי לוותר על הדיוק ההיסטורי.
גם לגבי הנראה היסטורית - זה נכון - אבל אין פה באמת "בשר" להראות את זה.

אבל הוא בהחלט משחק כיפי, לא משעמם למי שאוהב עולם פתוח ככה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ינואר 2021, 16:22

bozeman כתב:לא בדיוק. הוא עם נגיעות היסטוריות, אבל הרצון להיות PC וגם לייצר איזה סוג של עלילה סתם, יצר ניתוק היסטורי. ובמשחקים הקודמים, זה לא היה. יש לא מעט תקופות היסטוריות שניתן לכתוב אותן כמשחק , ושתהיה עלילה מפותלת ועם פוליטיקה - בלי לוותר על הדיוק ההיסטורי.
גם לגבי הנראה היסטורית - זה נכון - אבל אין פה באמת "בשר" להראות את זה.

אבל הוא בהחלט משחק כיפי, לא משעמם למי שאוהב עולם פתוח ככה.

מבאס קצת, שאין לך PS4 (נראה לי?)חנן,מאוד הייתי רוצה לשמוע מה היית חושב על ghost of tsushima נשמע תפור עליך :)
לא שהוא לא חוטא בחוסר דיוק היסטורי הוא, כן אבל הוא משחק מעניין ומרגש והרבה יותר אמין ממה שחשבתי שהוא יהיה.

מה עכשיו, סייברפאנק? :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 ינואר 2021, 16:31

אין לי פס4 (יש לי 3)
ואכן הבא בתור הוא SP2077 ואח"כ כנראה הרימאסטר של ME...
תמונה

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 28 ינואר 2021, 18:54

אני כמוך בתכנון עם סייברפאנק ומאסאפקט, הייתי מחכה עם סייברפאנק עד הפאטץ הגדול הבא שמתוכנון בחודש הבא.
בתור הסטוריון, אתה מכיר את הערוץ הזה?

אני עובר לפעמים על הסרטונים שלהם, לא יודע כמה הם באמת מדוייקים אבל הם נותנים אישזהו נקודת מבט על העולם שעליו מבוסס המשחק.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 19:54

שמתי בספויילר למי שלא יודע על מה ההרחבה AWE של קונטרול. האמת? אני מתרגש להכנס לשם :shock:
ספויילר: הצג
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 ינואר 2021, 20:22

אני חושב שאתחיל לשחק את המדיום היום,שידרגתי את הגולד שלי לאולטימייט עד יוני השנה ואני מתכוון לנצל אותו..מקווה שהוא ירוץ סביר על 1080,הבנצ'מארקים שראיתי לא היו טובים,אבל הרבה פחות גרועים ממה שחשבתי,נטולי RT כמובן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 21:43

שחקתי קצת בפקטוריו והוא באמת משחק מעולה. כאילו, המשחקים של רמדי עדין אדירים כן? הוא לא שינה את דעתי, אבל באמת משחק מצויין :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 23:43

סיימתי את ההרחבה השניה של קונטרול - AWE. היא מצויינת, יותר טובה מהראשונה. אחרי שסיימתי אותה אני מרגיש בטחון די גדול שהמשחק הבא של רמדי, זה שאפיק מפיצים, זה אלן ווייק 2.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 32 אורחים