במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי BiA » 30 ינואר 2022, 23:31

מעניין אם יש הרגשת תסכול גדולה יותר מלקבל 1000+ פינג כמה שניות לתוך סיבוב ראנקד שייקח 20+ דקות בהיילו, כשאתה יודע שזה יהיה לכל אורכו. אני לא מכיר :!:

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 31 ינואר 2022, 00:29

InterAl כתב:הכוונה שזה לא מעניין אותי כשחקן. כשחקן, אילוצי הפיתוח של סקוור ממש לא מעניינים אותי. איכפת לי רק מהתוצאה הסופית, ואני ממש לא צריך לחכות שהפרויקט יסתיים במלואו עוד 10 שנים כדי לחוות את דעתי על החלק הראשון.

לגבי הלבלים, הבעיה שלי היא לא עם למצוא תירוץ עלילתי לריסט אלא עם התחושה שלי כשחקן שמצפה לשחזור של המקורי + הציפייה שלא אאבד את ההתקדמות שלי במשחק. לגבי הוויספרס - אני מניח שהם שם בעיקר בשביל לתת למפתחים צידוק לשנות את העלילה לפי הצרכים שלהם. במהות זה עדיין רימייק לכל דבר לדעתי, לפחות החלק הראשון.

גם אם אין שום עניין בפרספקטיבה של למה הדברים הם כמו שהם, אין קשר בין לחכות 10 שנים להחוות דעה על החלק הראשון לבין הטענה שההשוואה בינו לבין כל המשחק המקורי היא קצת חסרת פואנטה. יש ערך בלבקר אותו בפני עצמו או לבקר אותו ביחס לחלק הרלוונטי במקורי, ביחס למשחק המלא פחות בעיני. אבל מילא, זכותך:)

ספויילר: הצג
וחארם על הספויילרים, תתייג..

עצם המודעות של ארית' וספירות' להכל זה מה שהופך את המשחק הזה להמשך בהגדרה לדעתי, גם אם במהות שלו הוא רימייק (ברובו), למרות שאפשר לטעון בקלות שהוא פשוט רימייק לטיימליין.. נדע רק במשחק הבא אני מניח. אבל אם אתה מצפה להמשכיות בציוד וכל זה בגלל שמדובר בשיחזור, אז לשיטתך הרבה יותר רלוונטי מה יהיה המשחק השני, לא מה היה המשחק הראשון. אבל מה שהם לא יבחרו לעשות מבחינת המשכיות של ציוד/יכולות זה בעיקר צריך לשרת את הגיימפלי וההתקדמות בעוד משחק RPG של עשרות שעות, אם זה יהיה טוב נראה לי שלרוב האנשים לא יהיה אכפת מההמשכיות בין משחקים שיוצאים בפער של ארבע אולי יותר שנים אחד מהשני, על קונסולות שונות, וזה לא יהיה מה שיקבע להם אם הרימייק עובד או לא. בכל אופן יש כמה דברים יותר מדאיגים מזה.. זה אפילו לא חמישי ברשימה שלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 ינואר 2022, 07:59

זה שהמשחק יוצא בכמה חלקים לא מבטיח המשכיות מאחד לשני, כמו שאני די בטוח שזה לא יהיה בGoW, בטח יהיו דברים שימשיכו ודברים שלא, התקדמות השחקן וכל המטריות שאספת בFF7 יתאפסו, בוודאות די מוחלטת, ככה זה במשחקים… אני כן מקווה שגם כאן וגם בGoW לא ממש יאפסו את *כל* סט ההתקפות, אלא פשוט יוסיפו על גבי מה שכבר היה אבל פה ושם בטח שהם יאפסו דברים חזקים ובתקווה יחליפו אותם בדברים חדשים שמקבלים ככל שמתקדמים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2022, 12:48

ברוב המשחקים שמנסים ליצור המשכיות יש איפוס בין פרקים. אני משער ש-ME הוא הדבר הראשון שקופץ לי לראש. אבל כן יש משהו בדברים של אינטר, כי מדובר במשהו שהוא לכאורה משחק אחד בודד שחולק לחלקים והייתי מצפה להמשך ישיר. מצד שני נראה שFFVII לא ממש נצמד למקורי, כך שאני משער שכן אפשר לראות אותם ממש משחקים שונים באותה סדרה כמו ME1 ו-ME2? עניין של פרספקטיבה אני משער.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 31 ינואר 2022, 12:57

idan כתב:
InterAl כתב:הכוונה שזה לא מעניין אותי כשחקן. כשחקן, אילוצי הפיתוח של סקוור ממש לא מעניינים אותי. איכפת לי רק מהתוצאה הסופית, ואני ממש לא צריך לחכות שהפרויקט יסתיים במלואו עוד 10 שנים כדי לחוות את דעתי על החלק הראשון.

לגבי הלבלים, הבעיה שלי היא לא עם למצוא תירוץ עלילתי לריסט אלא עם התחושה שלי כשחקן שמצפה לשחזור של המקורי + הציפייה שלא אאבד את ההתקדמות שלי במשחק. לגבי הוויספרס - אני מניח שהם שם בעיקר בשביל לתת למפתחים צידוק לשנות את העלילה לפי הצרכים שלהם. במהות זה עדיין רימייק לכל דבר לדעתי, לפחות החלק הראשון.

גם אם אין שום עניין בפרספקטיבה של למה הדברים הם כמו שהם, אין קשר בין לחכות 10 שנים להחוות דעה על החלק הראשון לבין הטענה שההשוואה בינו לבין כל המשחק המקורי היא קצת חסרת פואנטה. יש ערך בלבקר אותו בפני עצמו או לבקר אותו ביחס לחלק הרלוונטי במקורי, ביחס למשחק המלא פחות בעיני. אבל מילא, זכותך:)

וחארם על הספויילרים, תתייג..

עצם המודעות של ארית' וספירות' להכל זה מה שהופך את המשחק הזה להמשך בהגדרה לדעתי, גם אם במהות שלו הוא רימייק (ברובו), למרות שאפשר לטעון בקלות שהוא פשוט רימייק לטיימליין.. נדע רק במשחק הבא אני מניח. אבל אם אתה מצפה להמשכיות בציוד וכל זה בגלל שמדובר בשיחזור, אז לשיטתך הרבה יותר רלוונטי מה יהיה המשחק השני, לא מה היה המשחק הראשון. אבל מה שהם לא יבחרו לעשות מבחינת המשכיות של ציוד/יכולות זה בעיקר צריך לשרת את הגיימפלי וההתקדמות בעוד משחק RPG של עשרות שעות, אם זה יהיה טוב נראה לי שלרוב האנשים לא יהיה אכפת מההמשכיות בין משחקים שיוצאים בפער של ארבע אולי יותר שנים אחד מהשני, על קונסולות שונות, וזה לא יהיה מה שיקבע להם אם הרימייק עובד או לא. בכל אופן יש כמה דברים יותר מדאיגים מזה.. זה אפילו לא חמישי ברשימה שלי.

ההשוואה בין הרימייק למקורי היא לא חסרת פואנטה, כל המהות של רימייק היא השוואה למקור. זאת הסיבה העיקרית ששחקנים ותיקים מתרגשים ומצפים לרימייקים, לחוות את אותו המשחק (פחות או יותר) באופן חדש. לכן ההשוואה לא רק שלא חסרת פואנטה, היא כמעט כל הפואנטה. ואני לא משווה את הרימייק לכל המקור, אבל גם בהשוואה רק לחלק הרלוונטי, מדובר בניפוח של פי 4, ולדעתי זה מוגזם. הפייסינג לא טוב מספיק והמחזור די נוראי. וגם אתה טענת קודם שהמקורי טוב יותר לדעתך משלל סיבות... השווית אותו רק לחלק של מידגאר?

לגבי הספוילרים, לא חושב שמה שציינתי היה ממש ספוילר, אבל לגבי אם מדובר בהמשך או לא - אני משער שבאמת נדע בהמשך. חלק 1 היה רימייק לכל דבר ועניין, פשוט רימייק מורחב.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 31 ינואר 2022, 21:47

אבל אין רימייק של המקורי, יש רימייק של חלק מהמקורי. מה לא ברור? אני חושב שהמקורי טוב יותר אבל גם חושב שזה די מובן מאליו כאשר משווים חלק מהסיפור לכל הסיפור ולכן מדובר בהשוואה לא טובה לדעתי או לפחות עקומה, מה לעשות.

יחד עם זאת, גם בהשוואה ישירה בין החלק הרלוונטי לרימייק יש הרבה דברים שאהבתי יותר במקורי. להלן "שלל הסיבות" -

למשל העובדה שבמקורי האויב הגדול הוא על תקן מלתעות, דמות מאיימת שהצל שלה תמיד מרחף במשחק. אתה בכלל לא אמור לראות אותו במידגאר, רק שומע עליו סיפורים או רואה את התוצאות של המעשים שלו וזה עוזר לבנות אותו כנבל די מוצלח. אבל ברימייק אתה רואה אותו כבר בפרק השני ועם כל גיחה נוספת הוא מרגיש קצת כמו אקסית מעיקה. שלא נדבר על הסיפור עם הפלאשבקים שהם חושפים את היד שלהם מוקדם לאללה ובצורה חסרת חשיבות או משקל וזה מוציא את כל העוקץ.
וגם אם אפשר לטעון שהם עשו את זה כי ספירות' רלוונטי לעלילה של "ההמשך" שמעל העלילה של ה"רימייק" או אפילו סתם כי למכור את הקונספט של רימייק בכמה חלקים עם הדמות השניה הכי מזוהה עם פפ7 זה חכם מבחינה עסקית, אני פחות אהבתי את זה משמעותית. בכלל, כמעט כל קטע במשחק שלא נאמן לרימייק פשוט פחות טוב. גם הוויספרס, הפייק מיתות של כל מיני דמויות, הבאלגן בסוף וכו', זה בולישט נומורה קלאסי, למרות שבאופן מצחיק זה איכשהו הופך את המשך הפרוייקט ליותר מרגש (החוסר ידיעה) ואני לא לחלוטין שונא את זה ולכל הפחות חושב שזה מאוד אמיץ אז אני זורם עם הטרלול סה"כ, אבל בהשוואה למקורי אין ספק שזה פחות טוב. היו גם דברים קטנים כמו סצינה עם שובל של דם שהפכה לנזלת סגולה כי צריך לשמור על דירוג PG13 או העובדה שחוץ מהבר של טיפה/בית של ארית' ואולי עוד איזה יוצא מן הכלל אתה לא ממש יכול להיכנס לשום מבנה במשחק. וזה אולי נשמע כמו טענה מוזרה אבל להיכנס לכל מיני בתים זה אחד הדברים שאהבתי במשחקי JRPG של פעם.. היה להם אופי וזה סיפק איזה יצר חקירה או תחושה של עולם. הייתה גם איזה סצינה או שתיים די משמעותיות מהמקורי שהם די טבחו. ובגדול דיאלוגים רעים יותר סבילים שהם בצורה של טקסט.. אני יכול להמשיך אבל הבנת את הפואנטה.

אלה סוג הדברים שאני מרגיש שאפשר להשוות בצורה טבעית יותר, אבל מבחינות אחרות ההשוואה לא עובדת עבורי ולא בא לי לייצר סימטריה איפה שלדעתי אין. הרי גם קשה להגיד שהפתיח של המקורי הוא "משחק וידיאו" טוב יותר מהסטנד-אלון מבוסס אקשן-תפקידים שהוא הרימייק (מעבר לזה שהגיימפלי הרבה יותר טוב, הוא פשוט משחק מלא עם מערכות הרבה יותר מפותחות מן הסתם מ 5-6 שעות ראשונות של המקורי) אז גם שמנסים להשוות רק את החלק הרלוונטי זה עדיין מרגיש עקום רק לצד השני במקרה הזה. אז אני מניח שזה תלוי על מה שמים יותר דגש, גיימפלי או סיפור.

ומילא לא לתייג אבל להתעקש להפנות זרקור לכך שאולי כתבת ספויילר ובאותו משפט לכתוב עוד אחד.. חחחח זה כבר סתם להטריל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 פברואר 2022, 12:19

לדעתי אפשר להשוות את הרימייק לכל המשחק המקורי. לא במובן של סצינה לסצינה או אירוע לאירוע, אלא מבחינת הנאה כללית. שניהם בערך באותו אורך מבחינת זמן משחק, וההנאה הכללית שלי מ-30 השעות של המקורי היתה גדולה בהרבה מ-30 השעות של הרימייק. אם לנסח את זה קצת אחרת - ההנאה ״פר שעה״ של המקורי גדולה מזו של הרימייק, לפחות ע״פ חלק 1. אולי כשהרימייק יסתיים במלואו אני אשנה את דעתי ואומר ש-100+ השעות שלו מהנות יותר מה-30 של המקורי - אבל אני קצת בספק.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 02 פברואר 2022, 11:47

התחלתי את Dead cells, עד עכשיו מעולה וממש נהנה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 פברואר 2022, 10:06

סיימתי את U4 וגם את TLL ברצף, והאמת שלא זכרתי את TLL כמשחק עד כדי כך טוב, עם סט פיסז מצויינים, גם אם הטובים שבהם הם העתקים של U4 בשילוב עם U2… האמת שבגלל השלבים האיטיים שיש בU4 והקטעים שמשחקים את דרייק כילד - דווקא TLL יותר טוב ממנו, בטח ובטח בריצה שנייה.
גם הקטע של הסביבות הפתוחות יותר נעשה הרבה הרבה יותר טוב בTLL. גם האקשן זורם ומהנה יותר, רק הדמויות ומספר המקומות שמבקרים בהם הם אלמנטים פחות טובים מאשר U4.

עכשיו אני מוכן לסיפו, היום יצאו ביקורות!

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 06 פברואר 2022, 12:38

מסכים, עייפות החומר מהנוסחה די מורגשת בשניהם (במיוחד אם רצים על הסדרה) אבל TLL הרבה יותר מהודק ולכן גם מוצלח יותר, חוץ מהעלילה והדמויות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 פברואר 2022, 13:05

בזמן אמת לא ראיתי את זה ככה, אבל יכול להיות שזה גם בגלל שאשתי שיחקה בTLL רוב הזמן ואני צפיתי, מלבד קרבות שהיו לה קצת קשים, והיא משחקת הרבה פחות טוב וזורם. אני ממש ממש נהנתי ממנו עכשיו, ואספתי גם את כל הדיסקים האלה שפותחים איזה בונוס מיוחד בסביבה הפתוחה, מה שאשתי לא עשתה כששיחקה…
בקיצור הייתה לי הפתעה נחמדה עם המשחק :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 06 פברואר 2022, 14:12

מאוד נהניתי מ-TLL,יש לו כנראה את הסט פיס הכי טוב בסדרה,אבל הפרק 3 (בסמי עולם פתוח) היה פשוט מזעזע,בחיים לא שיחקתי משהו של נוטי דוג עם פייסינג יותר גרוע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 פברואר 2022, 14:26

אני דווקא חושב שהיה הרבה יותר טוב מזה של U4…
קודם כל - יש מפה! אז לא צריך לנחש לאן אתה נוסע, דבר שני יש דברים אופציונליים וזה ברור מאוד מה אופציונלי ומה לא, אז אתה יכול לבחור את הפייסינג :) נו טוב, נסכים שלא להסכים בקו הזה, לדעתי לאנצ׳רטד 3 ו-4 יש בעיות פייסינג חמורות יותר

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 06 פברואר 2022, 14:38

אני לא באמת זוכר פרטים אבל בהרגשה שלי, הכי סבלתי מהפייסינג של 2 שהרגשתי שנמתח ונמתח. גם 4 בתכלס.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 08 פברואר 2022, 06:51

השקעתי שעות באססין קריד וואלאלה
וזה פשוט משחק בינוני פלוס ,זה פשוט עוד " משחק יוביסופט "
אותו זבל על המפה אותם משימות העתק הדבק כולל המשימות העיקריות
אפילו משימה שאני נמצע עם האלים ,לא הרגישה שונה שזה בכלל פספוס

העלילה העיקרית גם משעממת ומתחלקת לעלילות קטנות מתחת
בגדול צריך ליצור קשרים עם אזורים שונים באנגליה
וכל אזור העלילה שלו ,אבל בגדול זה להדיח מלך או להגן על מלך ושטויות כאלו
אין באמת עומק

העולם הפתוח שבאמת גדול ,פשוט לא מלא בדברים מעניינים
בעיקר פילרים וחבל
אז אני מבין שהדרפיקה הזאת וערכי הפקה כאלו עולים המון כסף והרבה זמן
ומבין שהם עוד היו צריכים לפתח לכמה פלטפורמות ביחד
בגלל שזה קרוס גאן ,אבל אין מה לעשות זה די משעמם

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 פברואר 2022, 12:28

סיימתי את zombi. מה שהיה zombiu בזמנו על הוויו.
אחלה משחק נהנתי. הרגיש לא ארוך במיוחד (שזה טוב) ובאמת אחלה משחק. אני ממליץ.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 פברואר 2022, 13:13

אז מה זה משנה אם אמרתי באופן מאוד ברור ובאמת התכוונתי שsifu נראה לי מאכזב, שאין זמן לשחק בו עכשיו בכלל, שאני אשמור אותו לאחר כך, והרגשתי צורך לחזור ולהגיד שזה פשוט לא מתאים כרגע?
sifu יצא אתמול, וכמובן שקניתי אותו בהשקה.

שיחקתי משהו כמו חצי שעה בלבד, כי... לא יודע, כנראה שידעתי משהו כשאמרתי שאין לי זמן :). אבל בסדר, נראה די מהנה בינתיים. עוד לא הספקתי לצלול באמת למערכת שלו.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 09 פברואר 2022, 15:13

Death_119 כתב:התחלתי את Dead cells, עד עכשיו מעולה וממש נהנה.

ממשיך את Dead cell, הגעתי לבוס הסופי, נפלתי לבור בטעות, הבושה. פשוט משחק מעולה, מי שאהב Returnal או Hades ואיך שהוא פספס, מומלץ.

במקביל התחלתי Titan fall 2 לאור ההמלצות, זה פשוט מרגיש כמו COD, חביב+.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 פברואר 2022, 15:34

לדעתי האישית הקמפיין של TF2 סבבה+ אבל לא מה שעשו ממנו כאן.
הוא קצת חזרה לתקופה אחרת ובקטע הזה מאוד נהנתי ממנו אבל הוא לא יצירת מופת ולא משחק שזכרתי אותו חודש אחרי שסיימתי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 פברואר 2022, 18:13

קמפיין אדיר,הwall jump הנשקים המדהימים שאין כמוהם, BT, אני בטוח שדודי יחזור בתשובה בסוף הקמפיין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2022, 20:52

Laskin כתב:לדעתי האישית הקמפיין של TF2 סבבה+ אבל לא מה שעשו ממנו כאן.
הוא קצת חזרה לתקופה אחרת ובקטע הזה מאוד נהנתי ממנו אבל הוא לא יצירת מופת ולא משחק שזכרתי אותו חודש אחרי שסיימתי.

הוא לא איזה hl, אבל ז׳אנר הסינגל האיכותי די מת אז הוא אחד הטובים להתחשב במבחר. מן הסתם הוא לא בליגה של valve או נוטידוג.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 פברואר 2022, 23:04

בואו, שwolfenstein the new order יצא, המבקרים צרחו "מזכיר את HL2ֱ!!! " ש Wolf2 יצא אנשים צעקו שהוא אחד מהשוטרים של הדור... אז כן כמו שנדב אמר בהתחשב במבחר מדובר בשופרא דשופרא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2022, 23:11

דווקא יש fps ברמה של משחק HL, קוראים לו אלכס ואף אחד לא שחק בו :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 פברואר 2022, 23:14

אני כמו האנטי חלקיק של לאסקין .... הוא פוסל משחקים אם אין להם VR אני נרתע אם משחק אקסקלוסיבי לVR, חולם על גרסה שהיא רגילה אבל הבנתי שזה לעולם לא יקרה? :(
יום אחד, אם זה ייצא לVR2 של הפס5 אני אנסה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2022, 23:16

אין מה לעשות את המשחק הזה ללא VR, זה כל הקטע שלו, אתה מפסיד 95% מהגיימפליי. אני אפילו לא מדבר על האמרסיביות וחווית ה״אני שם״. המשחק הזה פשוט בנוי לVR מאפס, אפילו קצב ההתקדמות ומבנה השלבים. אין מה לעשות בו בלי VR, זה לפשוט ממנו את כל המהות שלו.

לשחק באלכס לא ב-VR זה יותר גרוע מלשחק באנצ׳רטד בלי האירועים המתוסרטים או סרטוני המעבר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 192 אורחים