במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Stick » 06 פברואר 2021, 20:58

אני מאוד אוהב את העולם והסיפור, או יותר נכון את המכניקות של העולם והסיפור off screen - שרובו נמצא במסמכים ובסרטונים שמוצאים. זו בעצם הסיבה שנשאבתי שוב פעם למשחק.
הגיימפלי עצמו הוא קצת mindless action fun, זה נחמד אבל אני בטוח שיימאס עלי ככל שאתקדם כמו שקרה לי בריצה הקודמת, בטח אם אמשיך ברצף להרחבות.
אבל אני פשוט מת על העולם הזה והסיפור שלו . כן זה קצת ממבו ג'מבו מד"בי שזה זאנר שאני די שונא, אבל הקצב שבו המסתורין נפתח, האווירה הקריפית התמידית, החיבור (מלא החורים כמובן אך מהנה) לעולם האמיתי, ובכלל העובדה שכל הלור המד"בי הכבד הזה מגיע עם הרים של ציניות והומור שחור מחוץ לציר המרכזי של הסיפור... זה פשוט עולם שכל כך כיף להשאב אליו :).

לגבי AW אני לא מפחד כל כך מחיבור עלילתי. אראה סרטון לפני ההרחבה הזו וגם כך אתה ואחרים כבר אמרו לי שזה בסדר עלילתית. אבל אני כן חושב שעם הכרות אתה מגיע הרבה יותר נרגש להרחבה כזאת. תרשה לי להעריך שהרבה מהאהבה שלך אליה מגיעה בדיוק משם.
וגם, אם ככה אהבתי את קונטרול אז אולי זה משחק טוב גם כן בסוף :).
אבל בסופו של דבר אין לי סבלנות למשחק מהדור ההוא עכשיו. ואפרופו דור, שנה וחצי אחרי וקונטרול עדיין מרהיב ויזואלית בצורה מדהימה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2021, 21:38

אני לא מכחיש שחצי מההתלהבות מAWE מגיעה מהאהבה שלי לAW, כשהמסמכים ההזויים שאתה מוצא בקונטרול מדברים על דמויות שאתה אוהב, אירועים שחווית לפני עשור, ומקומות שהיית בהם אז מן הסתם שזה מנגן על מיתרי הנוסטלגיה. אני חושב שAWE מרגיש בתקציב קצת יותר גבוה מהפאונדיישן אבל חוץ מזה יש מצב שאפילו תאהב את הפנדיישן יותר אם אין לך את החיבור ל-AW.
We're just normal men. We're just innocent men

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 08 פברואר 2021, 22:46

אוקי סיימתי את AWE, שורה תחתונה- משחק מצויין שמצליח להחזיק גם היום למרות הגיל שלו.
בכיף הייתי חותך ממנו פרק או שתיים כדי שיהיה יותר מהודק ופחות נמרח (בעיקר בקטעים של היער).
הסוף הפתוח שלו השאיר אותי עם קצת (הרבה) סימני שאלה, אני יצפה בימים הקרובים בקומנטרי של המשחק ביוטיוב אולי זה יענה על חלק...
ספויילר: הצג
מההתחלה הייתה לי הרגשה שאין סיכוי שהמשחק יגמר בזה שהוא יהרוג את הגברת ואישתו תופיע פתאום, אבל אם הוא גם ככה כותב את הסיפור למה לא להעלים אותה לגמרי ולהחזיר את אישתו למצב הקודם?

למי ששיחק גם בסיוט אמריקאי, הוא המשך ישיר למשחק הראשון? הבנתי מדרקו שהוא פחות טוב, השאלה כמה פחות? שווה לנסות אותו גם?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 פברואר 2021, 23:07

שחקת ב-DLC? ב-The Signal וב-The Writer? אם לא, הם הפרקים הכי טובים במשחק והם כמובן המשך ישיר. אחרי זה יש את אמריקן נייטמר, הוא בהחלט המשך ישיר ומאמריקן נייטמר ממשיכים ל-CONTROL. אמריקן בהחלט הכי פחות טוב מהחבורה אבל הוא איזה 3-4 שעות אז אם כבר צללת לכל העולם, אולי כדאי לך בכל זאת לנסות. אבל The Signal ו-The Writer הם חובה.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 09 פברואר 2021, 10:53

איזה הזיה, אם לא היית אומר לי לא הייתי שם לב שיש למשחק שני פרקים נוספים של dlc... המשחק גם לא מודיע לך שהם קיימים אחרי שאתה מסיים את העלילה הראשית.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2021, 13:28

avive כתב:איזה הזיה, אם לא היית אומר לי לא הייתי שם לב שיש למשחק שני פרקים נוספים של dlc... המשחק גם לא מודיע לך שהם קיימים אחרי שאתה מסיים את העלילה הראשית.

מזל שלא פספסת אותם, שני הפרקים הכי טובים של המשחק :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 פברואר 2021, 20:19

Ori and the Will of the Wisps הוא משחק השנה שלי ל 2020, למרות שסיימתי אותו רק אתמול.

אני לא מחשיב את עצמי כגיימר טוב במיוחד בימינו, בעיקר בעקבות חוסר זמן וסבלנות לשבת לסשנים ארוכים מדי וללמוד מערכות מורכבות, אבל כאן יש רמת איזון מופתית, לטעמי, בין קטעים מאתגרים שאתה חייב לעבור, קטעים סופר מאתגרים שהם אופציונליים, שליטה שמגיבה לכל פיפס, אנימציות מרשימות וזורמות ופשוט מערכות שדוחקות אותך לקצה גבול הפלטפורמה ''הנורמלית'' (יעני לא סטייל Super Meat Boy ודומיו). זה בהחלט אחד ממשחקי ''המיינסטרים'' היותר מאתגרים ששיחקתי בשנים האחרונות, והוא היה לי כיף מתחילתו ועד סופו. הוא מלא ברגעים של ''הממ... איך לעזאזל אני אמור להגיע לשם?!'' ואז אחרי שתי דקות שאתה מגיע כולך מתמלא תחושת 'יישששש!''.

הגרפיקה שלו מרהיבה. עבודת צבע מרשימה, אוייבים סופר מעניינים ויפים (בוסים בפרט), אזורים מובחנים וברורים שקל לחזור אליהם ולנווט כשרוצים. והסאונד? ואוו על הפסקול המהמם הזה.

בכללי, האישה לא ממש מתלהבת ממשחקים בדר''כ, אבל אישהו כל פעם שהפעלתי את אורי, רק מהמנגינות כבר הייתה שבויה, ואפילו אהבה מאוד את הגרפיקה והמשחק/דמויות עצמן (מאוד התעניינה כל הזמן מה קורה עם הדמות שצריך להציל).

זהו. מי שלא שיחק, הפסיד את אחד הכותרים היותר טובים שיצאו ב2020, ואני ממליץ בחום ללכת ולשחק. כל מי שחשב שהראשון הוא 'טוב... אבל לא מצוין', ימצא כאן משחק מלוטש בהרבה. לא נתקלתי בבאגים (חוץ מאחד שבו הגעתי למקום שלא הייתי אמור ולא יכולתי לצאת ממנו, אבל מערכת הmultiple checkpoints שלהם תיקנה את זה עם פגיעה ב5 דקות משחקיות בערך), המשחק רץ בקצב משוגע גם על חומרה ישנה יחסית והוא באמת פשוט משחק מדהים. כל מי שלא ''ספר'' אותו כמשתתף ב GOTY2020, עשה לו עוול. רוצו לשחק.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 פברואר 2021, 22:44

האמת שאני פחות התחברתי. סיימתי אותו גם כן לפני איזה חודש רק, ובסדר, סך הכל זמן טוב ואחלה משחק (ובצד הויזואלי הסופרלטיבים שלך מוצדקים לגמרי), אבל הוא לא באמת הותיר עלי רושם או נשאר איתי.
ברגע שסיימתי אותו סגרתי ישר ועד עכשיו לא חזרתי, ולא אחזור, לסיים כל מני דברים מהצד. להבדיל נגיד מhollow knight שמוצלח ממנו לדעתי וגרם לי לחזור לכמה ישיבות יפות אחרי שסיימתי אותו.

לא משחק רע חלילה, פשוט לצד מה שאמרת אני מרגיש צורך להגיד את דעתי - לא הייתי נותן לו 9 או משהו בסגנון. יותר 7.5-8 מבחנתי, עם כוכבית חיובית שדברים ויזואלים, טכנית ועיצובית כאחד, הוא עושה באמת יוצא מן הכלל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 פברואר 2021, 23:35

אני עם סטיק פה, משחק שיש בו אלמנטים מדהימים אבל יותר מדי דברים בmeta עיצוב שלו הם לא טובים לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 פברואר 2021, 05:09

אין לי ממש ויכוח איתכם. גם אני סגרתי אותו מיד אחרי שסיימתי ולא מתכוון לחזור. אני מסתכל על החוויה איתו כמשחק שעברתי ולא באמת מעניין אותי ללכת ולהשיג עוד דברים. זה עדיין לא סותר, שזה אחד המשחקים הכי מלוטשים וכיפיים ששיחקתי השנה (וכנראה הטוב שבהם).

ההשוואה לHK (אחד המשחקים האהובים עלי אי פעם) במקומה לגמרי, ורואים גם שהמשחק השני ''השאיל'' כל מיני אלמנטים ממנו. אבל אני חושב שהוא שונה מספיק ממנו, שם דגש הרבה יותר עמוק על פלטפורמינג ''מרהיב ודינמי'' לעומתו והוא גם קצת הרבה יותר ברור ממנו. ב HK יש המון דברים 'סתומים', יחסית (כיאה למשחק ששאב המון השראה ממשחקי סולז), שלא קיימים באורי. בימינו, מודה, שאין לי את הסבלנות והזמן לשבת ולפענח את כל הסודות וסדרי הפעולה המורכבים שצריך לעשות כדי לפתוח כל מיני דברים, כמו שקורה ב HK, נגיד. אני עדיין אקנה את Silk Song ביום שייצא מן הסתם, אבל זה לא משנה את העובדה שאני מעדיף חוויות הרבה יותר ברורות ו''תכלסיות'' בימינו, כשזמן הגיימינג שלי מצומצם לפעמים ל 1-3 שעות בשבוע, במצטבר.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2021, 07:46

אני גם ממש ממש אהבתי את ההמשך, אפילו יותר מהמקורי שהוא היה מדהים בעיניי. פשוט קולע בול לרמת הקושי שאני מחפש, שליטה שמרגישה כמו חלום וגרפיקה מעולה עם אנימציות נהדרות של סרט אנימציה מושקע... כל כך נהנתי ממנו שסיימתי אותו עם 100% מהכל.

יחד עם זאת, יצירות כמו GoT וTLoU2 השאירו עליי רושם אפילו יותר חזק, למרות שלשניהם יש יותר חסרונות מאורי, אז אני מניח שאורי מספר 3 אצלי ב-2020. מה לעשות, משחקים פשוטים יותר הם גם שכיחים יותר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2021, 10:19

אם הויכוח הוא מה הGOTY של 2020 אז לי אין ספק בגלל - HL Alyx :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 פברואר 2021, 13:27

Laskin כתב:אני גם ממש ממש אהבתי את ההמשך, אפילו יותר מהמקורי שהוא היה מדהים בעיניי. פשוט קולע בול לרמת הקושי שאני מחפש, שליטה שמרגישה כמו חלום וגרפיקה מעולה עם אנימציות נהדרות של סרט אנימציה מושקע... כל כך נהנתי ממנו שסיימתי אותו עם 100% מהכל.

יחד עם זאת, יצירות כמו GoT וTLoU2 השאירו עליי רושם אפילו יותר חזק, למרות שלשניהם יש יותר חסרונות מאורי, אז אני מניח שאורי מספר 3 אצלי ב-2020. מה לעשות, משחקים פשוטים יותר הם גם שכיחים יותר :)

Got ו Tlou2 הם משחקים מאוד בינוניים בחוויה המצטברת בעיניי. בעוד שב tlou2 ממש המשכתי מתוך תחושת עניין בהתחלה ואז מתוך. פייסינג טוב ועיצוב שלבים מעניין אבל התבאסתי על הסוף.
ב got, לטעמי, לא היה הרבה מעבר לגרפיקה יפה. הסיפור היה משעמם ובנאלי, הדמויות פלקט. רוב סיפורי הצד היו חלשים ןכו'. אבל בסדר, טעם אישי. ההפקה המושקעת של שני המשחקים האלה וזמן הריצה של כ30 שעות, רק הוריד להם ציון אצלי.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2021, 14:57

את עניין שעות המשחק אני יכול להבין לגמרי אבל את עניין ההפקה הגדולה? מה יש להוריד ציון על זה? זה רק בונוס שיכול להוסיף, לא לגרוע

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 פברואר 2021, 15:01

מה כאילו אנשים ציפו מGOT להיות איזה משחק של 9? היה כתוב לו משחק של 8 על הפרצוף איך היה אפשר להתאכזב מזה?
מרוב הציפיות הממש ממש נמוכות שלי הופתעתי כל כך לטובה. אם לא הייתי משחק בו בעצמי, לעולם לא הייתי חושב שסאקר פאנץ יעשו משחק כזה.

בהחלט ההוכחה שאי אפשר באמת לדעת מה אתה חושב על משחק עד ששיחקת בעצמך, כמו שרובכם אמרתם ולא כמו שאני ברברתי לי בשרשור ההוא :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 פברואר 2021, 20:45

Laskin כתב:את עניין שעות המשחק אני יכול להבין לגמרי אבל את עניין ההפקה הגדולה? מה יש להוריד ציון על זה? זה רק בונוס שיכול להוסיף, לא לגרוע

סתם לא שמתי לב כי הקלדתי תוך כדי משהו.. התכוונתי להגיד שלמרות ההפקה המושקעת מאוד שלהם, האורך פוגע בהם.
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 פברואר 2021, 21:42

טוב לא בדיוק משחק ,אבל כן שיחקתי בזה
מצאתי את הסטים קונטרולור שקניתי פעם מסקרנות
חיברתי אותו רק ליזכר קצת ,אף פעם לא שיחקתי איתו הרבה
גם לא קניתי " מכונת סטים " ,כי אלו היו סתם מחשבים עם מערכת ההפעלה של וולב ,שגם ככה הופצה בחינם

בכל מקרה גיליתי את ה" קילר פיצר " של הגימפאד הזה
שלא ידעתי אליו בעבר ,וזה שליטה ב win10 ,במצב שמדמה עכבר
צריך קצת ליתרגל ,אבל המשטח מגע הימני שבהרבה משחקים
מיועד לשלוט במצלמה ,אופך לשליטה על העכבר ובצורה לא רעה בכלל ,תחשבו על משטח מגע במחשבים נידים
ואחד מכפתורי הגב זה כמו לחיצה על הכפתור השמלי בעכבר
לא זוכר אבל אחד מהכפתורים זה כמו הכפתור הימני
חסר לי גם קדימה ואחורה ,מעריך שאפשר לכוון

עכשיו לא אני לא הולך לשחק עם זה fps
זה תחליף לעכבר אבל לא תחליף לעכבר משחקים
מה שכן מצוין ,זה שליטה במחשב מרחוק ,עם מחברים את המחשב לטלוויזיה
לרוב אני לא צריך את זה ,כי מאקו + האפליקציה של ערוץ 13 + המנוי נטפליקס שלי + יוטיוב ,זמינים לי בסטרימר ובקונסולות
למעשה יש לי גם vlc בxsx ,אבל זה כן עוזר מאוד במקום להעביר את הסרטים מהpc לxsx דרך דיסק און קי לשלוט בהם בנוחות
עם הגימפאד הזה אפשר לשלוט בנוחות בpc עצמו

חוץ מיזה משחקים שלא חיבים אנלוגית ימנית ,שאומנם יש מסך מגע במקום אבל זה לא אותה התחושה ,בכל מקרה משחקים כאלו
אפשר להפעיל מרחוק ולשלוט מרחוק בלי צורך בגימפאד xbox

עכשיו אני ממליץ על הגימפאד הזה ? לא ממש
זה די מוצר נישה שלא באמת חיבים ,אבל כן נחמד לשחק עם זה
וגם לא צריך משטח לעכבר לשלוט מרחוק על הpc

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 פברואר 2021, 16:36

אז אחרי כמה שעות טובות ב-Super Mario 3D World (המקורי, לא ההרחבה) הבנתי שזה לא משחק מריו תלת מימדי, זה משחק NSMB שנותן לך לזוז גם במישור השלישי. מה אני מתכוון בזה? שהמצלמה קבועה, כל השלבים הם ריצה מ-A ל-B כשברובם זה ליטרלי משמאל לימין כמו במריו קלאסי ואפילו השליטה ממש מזכירה את המשחקים הדו מימדיים, לא התלת מימדיים. אני משער שזה סוג של הייבריד, אבל אין לי ספק שזה יותר משחק NSMB שקבל מימד שלישי מאשר מריו 64 שהגבילו לו את התנועה והמצלמה.

כבר הספקתי לעשות 100% לשלושת העולמות הראשונים על כל שלביהם. אני מאוד נהנה ממנו, הרבה יותר ממשחקי NSMB, אבל בכל זאת יש מן טעם שטחי שכזה כשאין מה לחקור בכלל אחרי שמשחקים במריו אודסי/סנשיין/64.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 14 פברואר 2021, 16:44

אוי, אז עכשיו הוא לגמרי על הרדאר שלי :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 פברואר 2021, 16:53

אבל זה מה שאני אמרתי! כולם צריכים לשחק בתת סדרה הזו.
נדב 3d land היה גינהום בפוסט גיים וממה שאני שמעתי וורלד קשה ממנו בפוסט גיים :) צפוי לך גן עדן.

או במילים אחרות שחק עם הילד והאישה במשחק הרגיל... שחק בפוסט גיים שכולם ישנים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 פברואר 2021, 07:37

עברתי את המשחק בזמנו על הwiiu
הוא משחק טוב אבל לא מצוין

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 15 פברואר 2021, 09:06

kririn כתב:טוב לא בדיוק משחק ,אבל כן שיחקתי בזה
מצאתי את הסטים קונטרולור שקניתי פעם מסקרנות
חיברתי אותו רק ליזכר קצת ,אף פעם לא שיחקתי איתו הרבה
גם לא קניתי " מכונת סטים " ,כי אלו היו סתם מחשבים עם מערכת ההפעלה של וולב ,שגם ככה הופצה בחינם.
עכשיו אני ממליץ על הגימפאד הזה ? לא ממש
זה די מוצר נישה שלא באמת חיבים ,אבל כן נחמד לשחק עם זה
וגם לא צריך משטח לעכבר לשלוט מרחוק על הpc

יש לי את הסטים קונטרולר מאז ההשקה שלו בערך, הפלוס העיקרי שלו זה אפשרויות הקאסטומיזציה של המקשים שאפשר לתכנת באיזה דרך שרוצים. יש גם מפות מקשים שמשתמשים מוציאים על משחקים ספציפיים שאפשר לבחור דרכם.
בתור קונטרולר למשחק מול הטלוויזיה הוא מצויין ויותר נוח מהקונטרולר של הפלייסטיישן לדעתי.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 פברואר 2021, 14:27

אז באמת לא תכננתי שזה יקרה אבל הנה סיימתי ריצה שנייה על קונטרול :).
משחק מצוין, כל מי שעוד לא שיחק בו - ממליץ להשלים בהקדם.
החסרונות שלו הם בדיוק כמו שהיו לי בריצה הראשונה, לקראת הסוף הקרבות כבר הופכים יותר למטלה שאתה נאנח כל פעם שהיא מגיעה ולא משהו מהנה ששובר את השגרה, הייתי מאוד שמח לראות מערכת קרב טובה יותר או לפחות גיוון משמעותי באויבים בסיקוול. וגם הסיום עצמו עדיין די אנטיקליימטי ומאכזב, אבל זה פחות מפריע כשאתה כבר מוכן לזה וכששני הDLC לפניך.
למרות שהקרבות מתחילים לייאש בשעות האחרונות אני עדיין לא יודע אם בהכרח הייתי מקצר את המשחק, כי הפייסינג של הסיפור והמסתורין שלו פשוט מושלם בעיניי. המגרעות האלו בסוף מתגמדות, זה באמת אחד המשחקים הטובים של הדור האחרון.

יאללה, הגיע הזמן לפגוש תוכן שאני לא מכיר ולצלול לDLC!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2021, 14:57

מעניין אם ההתשה שלך מהמערכת קרב תשפיע על הדיעה שלך על הDLC. כלומר מקבלים שם יכולות חדשות, נשק חדש שדרוגים חדשים וכמה אוייבים חדשים אבל בסופו של דבר זה עוד מאותו דבר.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 פברואר 2021, 18:28

פקטוריו כיף ממש! משהו בגרפיקה מזכיר לי קצת משחקי טייקון. הגעתי בדמו לשלב אחרי שאתה משיג את האוטו. כיף!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 13 אורחים