במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Kazz » 25 פברואר 2022, 15:12

אני מניח שאכתוב את זה פה מאחר ונושא ההתערבויות המקורי נסגר, ולא היה לי זמן במהלך השבוע לענות.

לגבי TLOU2 וסוגיית ההדרכה של פריצת כספות: אכן זכרתי לא נכון, וטעיתי. המשחק לא מדריך לגבי האפשרות. מה שכנראה קרה זה כשבאים להכניס את הקוד הראשון שומעים את ההבדל הניכר בקול כשאתה על המספר הנכון, ואז ניסיתי את זה למספר הבא וראיתי שזה קורה באופן עקבי.

אז נכון, המשחק לא מדריך לגבי היכולת הזו. יחד עם זאת הוא כן מאפשר אותה ו'חושף' אותה באופן שכל שחקן ממוצע יכול לעשות 1+1. את הפואנטה המרכזית זה לא משנה:
מדובר בכישלון עיצובי חמור שחותר תחת עקרונות המשחק. זה קיים במשחק ובר-ביצוע בקלות ובמהירות שאפילו שחקן לא מדופלם כמוני השכיל לעשות.

אין סיכוי שיש אחד ב ND שלא ידע שהם נותנים לשחקן הממוצע את האפשרות לעשות את זה. אין סיכוי שמהלך QA הדבר הזה לא ניצפה.

לכן מדובר בכשל עיצובי חמור באחת התוספות היותר מרכזיות של משחק ההמשך. זה כשל שמטיל ספק בהבנה של המעצבים את עקרונות סדרת המשחקים הזו.

זה שלמבקרים (וחלק מהשחקנים פה) חסר ריכוז, תשומת לב וחיבור 1+1 סטנדרטי מראה את הכשל הגדול שלהם בסיקור משחק, ביכולת ניתוח ותשומת לב לפרטים.
מי שלא מסוגל לעשות את זה לא צריך לסקר משחקים.
מבחינתי, מבקר שנכשל בלזהות ולכתוב על הכשל העיצובי במערכת הכספות ב TLOU2 - הסיקור שלו מיותר. אם הוא לא מצליח לתת את הדעת על אחת המגרעות הבולטות והאבסורדיות של המשחק, הוא לא מסוגל להפגין את היכולות הנדרשות לסקירה מקצועית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 פברואר 2022, 17:56

די נו קאז, ברצינות, אתה באמת מתעקב על הכספות? לפתוח אותן זה הדבר הכי מפגר בעולם, הולכים לחדר ליד והקוד כתוב בענק בגרפיטי על הקיר או במקרה בכי קיצוני הוא נמצא במסמך בבניין ממול. כל כספת שמצאתי פתחתי תוך 3 דק׳, אולי הייתה אחת שקצת היה לי קשה יותר אבל גם אותה פתחתי. זה לא איזה חידות מרתקות, וזה אפילו לא 0.1% מהמשחק. כשל עיצובי? QA? על מה אתה מדבר, הכניסו את זה במכוון למשחק. מה קשור QA?

אתה סתם מתקטנן ומתלונן על דבר שהוא לא רק חסר כל משמעות, ליטרלי אף אחד לא מתלונן על זה חוץ ממך.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 פברואר 2022, 17:59

שחקן ממוצע בתחת שלי, 99 אחוז לא שמו לב לזה בכלל. לשאר המגילה על העניין הזה לא אטרח להגיב, הובלת את הדיון כבר ממזמן למחוזות האבסורד עם השטות הזאת ואני לא בעניין של לתפוס על זה עוד מילימטר אפילו מהרוחב פס של הפורום.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 פברואר 2022, 18:01

אבל הוא הודה שהוא טעה!!! מבחינתי זה יום לספרי ההיסטוריה של הפורום! הוא אומנם מנסה לחפות על זה שהוא טעה בזה שהוא קורא לכולנו גיימרים בלאי, חסרי תשומת לב לפרטים ברורים מאליהם וטיפשים מדי כדי לעשות 1+1 - אבל הוא עדיין הודה שהוא טעה!

אז אולי בעצם זה רק חצי ניצחון? :? חצי יום היסטורי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 26 פברואר 2022, 10:00

לא באמת ריאלי לצפות להודאה מלאה בלי כל הכוכביות שהוספת קליימן. נסתפק גם בזה :!:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 פברואר 2022, 13:23

אני חושב שאנחנו צריכים לעשות לזה anniversary day. קאז הודה שהוא טעה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 פברואר 2022, 18:19

DrKeo כתב:די נו קאז, ברצינות, אתה באמת מתעקב על הכספות? לפתוח אותן זה הדבר הכי מפגר בעולם, הולכים לחדר ליד והקוד כתוב בענק בגרפיטי על הקיר או במקרה בכי קיצוני הוא נמצא במסמך בבניין ממול. כל כספת שמצאתי פתחתי תוך 3 דק׳, אולי הייתה אחת שקצת היה לי קשה יותר אבל גם אותה פתחתי. זה לא איזה חידות מרתקות, וזה אפילו לא 0.1% מהמשחק. כשל עיצובי? QA? על מה אתה מדבר, הכניסו את זה במכוון למשחק. מה קשור QA?

אתה סתם מתקטנן ומתלונן על דבר שהוא לא רק חסר כל משמעות, ליטרלי אף אחד לא מתלונן על זה חוץ ממך.

רוב הקודים לא כתובים על הקיר ומצריכים חקירה כלשהי של העולם - כלומר, התמודדות עם אוייבים נוספים ושימוש במשאבים. זה בדיוק המתח שקיים בבסיס המשחק.
את המתח הזה זורקים לפח כשמאפשרים פתיחה ידנית קלה.

לרוב אתה מוצא את הכספת לפני שאתה מוצא את הקוד שלה. המשחק מראה לך את ה reward ואז שואל אותך אם אתה מוכן לקחת את ה risk.
אבל המשחק נותן לך לפרוץ את הכספת בנקל אז ברגע שאני רואה את הכספת - תוכנה מובטח לי על המקום בלי שום צורך להסתכן או להתאמץ או לקרוא מסמכים.

מדובר בשתי החלטות שסותרות אחת את השנייה שמפגינות אי-הבנה ממדרגה ראשונה בעיצוב משחק ולכן זה כשל. הקשר ל QA הוא שאכן מדובר בהחלטות עיצוב במתכוון ולא oversight כי בפלייטסטינג היו מגלים את ה'פירצה' הזו. אבל בגלל ש ND לא מתייחסים לזה כ'פירצה' זה מה שהופך את העניין לכשל עיצובי חמור כי זה מדגים אי-הבנה גמורה בעיצוב משחק. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה.

מי שלפני הכל לא מסוגל אפילו לזהות ולציין את הסתירה העיצובית הזו בביקורת - אין לו מה לחפש במקצוע.

Klayman כתב:אבל הוא הודה שהוא טעה!!! מבחינתי זה יום לספרי ההיסטוריה של הפורום! הוא אומנם מנסה לחפות על זה שהוא טעה בזה שהוא קורא לכולנו גיימרים בלאי, חסרי תשומת לב לפרטים ברורים מאליהם וטיפשים מדי כדי לעשות 1+1 - אבל הוא עדיין הודה שהוא טעה!

אולי זה עניין של 'הפוסל במומו פוסל', אבל לי אין בעיה להודות כשאני טועה.

אז אולי אתה תודה שעובדתית יישום מערכת הכספות במשחק מכילה סתירות עיצוביות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 פברואר 2022, 18:37

Kazz כתב:
DrKeo כתב:די נו קאז, ברצינות, אתה באמת מתעקב על הכספות? לפתוח אותן זה הדבר הכי מפגר בעולם, הולכים לחדר ליד והקוד כתוב בענק בגרפיטי על הקיר או במקרה בכי קיצוני הוא נמצא במסמך בבניין ממול. כל כספת שמצאתי פתחתי תוך 3 דק׳, אולי הייתה אחת שקצת היה לי קשה יותר אבל גם אותה פתחתי. זה לא איזה חידות מרתקות, וזה אפילו לא 0.1% מהמשחק. כשל עיצובי? QA? על מה אתה מדבר, הכניסו את זה במכוון למשחק. מה קשור QA?

רוב הקודים לא כתובים על הקיר ומצריכים חקירה כלשהי של העולם - כלומר, התמודדות עם אוייבים נוספים ושימוש במשאבים. זה בדיוק המתח שקיים בבסיס המשחק.
את המתח הזה זורקים לפח כשמאפשרים פתיחה ידנית קלה.

לרוב אתה מוצא את הכספת לפני שאתה מוצא את הקוד שלה. המשחק מראה לך את ה reward ואז שואל אותך אם אתה מוכן לקחת את ה risk.
אבל המשחק נותן לך לפרוץ את הכספת בנקל אז ברגע שאני רואה את הכספת - תוכנה מובטח לי על המקום בלי שום צורך להסתכן או להתאמץ או לקרוא מסמכים.

מדובר בשתי החלטות שסותרות אחת את השנייה שמפגינות אי-הבנה ממדרגה ראשונה בעיצוב משחק ולכן זה כשל. הקשר ל QA הוא שאכן מדובר בהחלטות עיצוב במתכוון ולא oversight כי בפלייטסטינג היו מגלים את ה'פירצה' הזו. אבל בגלל ש ND לא מתייחסים לזה כ'פירצה' זה מה שהופך את העניין לכשל עיצובי חמור כי זה מדגים אי-הבנה גמורה בעיצוב משחק. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה.

מי שלפני הכל לא מסוגל אפילו לזהות ולציין את הסתירה העיצובית הזו בביקורת - אין לו מה לחפש במקצוע.

Klayman כתב:אבל הוא הודה שהוא טעה!!! מבחינתי זה יום לספרי ההיסטוריה של הפורום! הוא אומנם מנסה לחפות על זה שהוא טעה בזה שהוא קורא לכולנו גיימרים בלאי, חסרי תשומת לב לפרטים ברורים מאליהם וטיפשים מדי כדי לעשות 1+1 - אבל הוא עדיין הודה שהוא טעה!

הפיתרון של הכספת כמעט אף פעם לא דורש סכנה, הוא כמעט תמיד נמצא מטרים ספורים מהכספת, אפילו באותו חדר. מה שמסכן אותך הוא למצא את הכספת, ברגע שמצאת אותה אתה תמצא את הקוד שניות ממנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 פברואר 2022, 19:57

כן, זה כמעט בכולן ממש צמוד ולא קשור לעוד קרבות, אתה יכול לבדוק גם את זה… אני חושב שרק אחת כן, וגם שם לא בטוח… זה נועד לאנשים שלא יודעים לקרוא טוב או שאין להם כח לזה או שפשוט התייאשו - כי לא מצאו.
ובעיקר, לדעתי, זה נועד לגרום לך להרגיש שגילית משהו שאף אחד לא גילה, כמו שאני הרגשתי כשגיליתי את זה, בטעות לגמרי, ובצורה טבעית לגמרי. לא מצאתי, אז אמרתי לעצמי ״בא נשחק עם זה״ במקום להמשיך לחפש עוד כמה דקות, וזה השתלם. אני מנחש פה סתם, אבל בכל זאת, ש-95% מי שלא קרא - סיים את המשחק מבלי לדעת שזו אופציה. זה לגמרי בגדר איסטר אג.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 פברואר 2022, 20:00

Kazz כתב:

יש לך בעיה להודות. עובדה שאין לך שמץ של מושג איך הגעת לסיפור הכספות, ואם לא במקרה שמעת על זה בכלל איפשהו.. אתה ממשיך להעביר את ההערכה שלך כעובדה (כמו שקודם אמרת ''שחור על גבי לבן!!!''). ובעבר הרחוק, גם כשהוכחתי לך יותר מפעם אחת את הבעיות במצב ה OFFLINE של סטים, סירבת להודות בטעות שלך והאשמת אותי שאני לא בסדר. אז אולי התבגרת מאז, ולמדת קצת להודות בטעויות. בכל מקרה אתה לא עושה את זה בחן אמיתי, כפי שמצופה מאדם בוגר. הודית בטעות, אבל הטלת רפש על שאר חברי הפורום, המבקרים ובעצם קהילת הגיימרים הכללית שהיא לא אתה.

יודע מה - אתה תותח ושמת לב לזה ישר וכוווווולם לא. מה זה אומר? שכולם טיפשים? או שפשוט קרה ששמת לב ורבים אחרים לא? כנראה שזו אחת הפעמים הראשונות שזה קרה לך בחיים ולכן אתה מאוד מתרגש מהנושא, אבל בוא, המשחק סבבה לגמרי בגיימפליי לדעת רוב מי ששיחק בו (ואתה לא מסכים? אחלה, אבל זה לא נראה שאתה עומד לשכנע מישהו פה). אתה הולך וחוזר על אותם קירות של טקסט ואחרים חוזרים על שלהם כלפיך. זה מבוי סתום ואין מה להמשיך לחפור בנושא לדעתי. אתה חושב שזה פאק שחותר תחת כל עיצוב המשחק? אוקיי. אני לא מסכים, גם אחרי שקראתי בעיון את כל ההסברים שלך. לא הייתי יושב ומריץ את הספרות על 3X100 אפשרויות כל פעם כדי לחפש את הקוד. זה טרחני, משעמם, מתיש ומוציא את הרוח מהמפרשים. אם הייתי צריך לנחש, הייתי משער שזה גם מה שעלה בפלייטסטינג של ND.

בכל מקרה, אני רואה שגם אחרי שהוכיחו לך שטעית, וגם אחרי שרבים פה אמרו לך שלא שמו לב/שמו לב בשלב מאוחר/שמו לב ולא היה להם עצבים לעשות את זה, אתה דובק בעמדה שלך. שוב, זה בסדר, זכותך המלאה. אני פשוט חושב שזה חסר פואנטה, כי זה לא נראה שמי מאיתנו עומד לזוז בו.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2022, 19:06

חדשות מעולות ללאסקין מFROM:
When it comes to the discourse on video game difficulty, you will always find FromSoftware's work at the very heart of it. The key selling point of games like Dark Souls, and the recently released Elden Ring, is that you will be severely tested in terms of perseverance and skill.

Director Hidetaka Miyazaki, who is responsible for creating the Souls genre with 2009's Demon's Souls, has said that the studio is unlikely to stop making high difficult games any time soon, as it's a key part of its identity.

Speaking with The New York Times, he said 'We are always looking to improve, but, in our games specifically, hardship is what gives meaning to the experience. So it's not something we're willing to abandon at the moment. It's our identity.'

In case anyone thinks otherwise, Miyazaki admits that he's not a particularly skilled gamer himself, saying 'I die a lot. So, in my work, I want to answer the question: If death is to be more than a mark of failure, how do I give it meaning? How do I make death enjoyable?'

He also sees death in video games as an opportunity to create fun memories for players, 'When I'm playing these games, I think, this is the way I'd want to die – in a way that is amusing or interesting, or that creates a story I can share.

'Death and rebirth, trying and overcoming – we want that cycle to be enjoyable. In life, death is a horrible thing. In play, it can be something else.'

Miyazaki says he feels bad for those who end up overwhelmed by the challenge his games offer, adding: 'I do feel apologetic toward anyone who feels there's just too much to overcome in my games. I just want as many players as possible to experience the joy that comes from overcoming hardship

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 מרץ 2022, 19:59

glass man כתב:
He also sees death in video games as an opportunity to create fun memories for players, 'When I'm playing these games, I think, this is the way I'd want to die – in a way that is amusing or interesting, or that creates a story I can share.

אני קורא את המשפט הזה, וזה לא שלא מתתי באלפי דרכים שונות במשחקים שלו, אבל משום מה אני קורא את זה ולא יכול שלא לחשוב אוטומטית על הנינג'ות שמתאבדים עליך מתוך עפיפונים בגובה של 100 מטר בסקירו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2022, 13:30

Stick כתב:
glass man כתב:

אני קורא את המשפט הזה, וזה לא שלא מתתי באלפי דרכים שונות במשחקים שלו, אבל משום מה אני קורא את זה ולא יכול שלא לחשוב אוטומטית על הנינג'ות שמתאבדים עליך מתוך עפיפונים בגובה של 100 מטר בסקירו.

חחחחח זה לא זכור לי, אבל זה בטח בגלל שפרשתי מוקדם יחסית בכל אופן זה נשמע ממש מצחיק. והכי מצחיק שאין לו בעיה להודות כמה הוא סקראב במשחקים שלו.
מזכיר לי את הימים שמיאמוטו הודה שהוא גרוע בזלדה :)

לפחות אנחנו יכולים להתנחם שכולנו גרועים ביחד :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 מרץ 2022, 22:17

DrKeo כתב:הפיתרון של הכספת כמעט אף פעם לא דורש סכנה, הוא כמעט תמיד נמצא מטרים ספורים מהכספת, אפילו באותו חדר. מה שמסכן אותך הוא למצא את הכספת, ברגע שמצאת אותה אתה תמצא את הקוד שניות ממנה.

הפיתרון דורש חקירה. חקירה טומנת בחובה סכנה ואיבוד משאבים. או סתם איבוד זמן. למה לפתוח כל מגירה ולעבור על כל פתק כשיש לי אפשרות הרבה יותר קלה במקום?

אם אתה אומר שהסכנה היא בלמצוא את הכספת לבדה אז אתה אומר שהעיצוב של המשחק לא קוהרנטי. למה להציג את זה ככספת נעולה שדורשת מידע שהשחקן לא יודע, ולא פשוט לעשות את זה תיבה שצריך לנפץ או כל דבר אחר?

מה הייתה אומר אם במשחק הראשון היה אפשר לפתוח את הדלתות שדורשות shank, בלי shank?

Laskin כתב:כן, זה כמעט בכולן ממש צמוד ולא קשור לעוד קרבות, אתה יכול לבדוק גם את זה… אני חושב שרק אחת כן, וגם שם לא בטוח… זה נועד לאנשים שלא יודעים לקרוא טוב או שאין להם כח לזה או שפשוט התייאשו - כי לא מצאו.
ובעיקר, לדעתי, זה נועד לגרום לך להרגיש שגילית משהו שאף אחד לא גילה, כמו שאני הרגשתי כשגיליתי את זה, בטעות לגמרי, ובצורה טבעית לגמרי. לא מצאתי, אז אמרתי לעצמי ״בא נשחק עם זה״ במקום להמשיך לחפש עוד כמה דקות, וזה השתלם. אני מנחש פה סתם, אבל בכל זאת, ש-95% מי שלא קרא - סיים את המשחק מבלי לדעת שזו אופציה. זה לגמרי בגדר איסטר אג.

נועד לאנשים שלא יודעים לקרוא טוב? חחחח. אז שיוסיפו את זה כאופציה בהגדרות נגישות.
זה היסטרי לקרוא לזה איסטר אג כשהמשחק נותן לעשות את ה 1+1 בכזו קלות. מינימום עשית מזה אלדן רינג.
מי שלא שם לב לכשל העיצובי הזה, מבקרים ושחקנים כאחד, שם כוכבית על הערכת וניתוח המשחק הכוללים.

אתה יודע שההסברים שלך הם לא טיעונים למה אין פה סתירה עיצובית מובהקת וזועקת? אתה אומר שכדי לשרת אנשים שלא יודעים לקרוא טוב, או כדי לעשות איסטר אג, המפתחים חתרו תחת יסודות המשחק והוסיפו פיתרון שמייתם ומייתר את כל הפואנטה של כספת נעולה?

Klayman כתב:יש לך בעיה להודות. עובדה שאין לך שמץ של מושג איך הגעת לסיפור הכספות, ואם לא במקרה שמעת על זה בכלל איפשהו.. אתה ממשיך להעביר את ההערכה שלך כעובדה (כמו שקודם אמרת ''שחור על גבי לבן!!!''). ובעבר הרחוק, גם כשהוכחתי לך יותר מפעם אחת את הבעיות במצב ה OFFLINE של סטים, סירבת להודות בטעות שלך והאשמת אותי שאני לא בסדר. אז אולי התבגרת מאז, ולמדת קצת להודות בטעויות. בכל מקרה אתה לא עושה את זה בחן אמיתי, כפי שמצופה מאדם בוגר. הודית בטעות, אבל הטלת רפש על שאר חברי הפורום, המבקרים ובעצם קהילת הגיימרים הכללית שהיא לא אתה.

יודע מה - אתה תותח ושמת לב לזה ישר וכוווווולם לא. מה זה אומר? שכולם טיפשים? או שפשוט קרה ששמת לב ורבים אחרים לא? כנראה שזו אחת הפעמים הראשונות שזה קרה לך בחיים ולכן אתה מאוד מתרגש מהנושא, אבל בוא, המשחק סבבה לגמרי בגיימפליי לדעת רוב מי ששיחק בו (ואתה לא מסכים? אחלה, אבל זה לא נראה שאתה עומד לשכנע מישהו פה). אתה הולך וחוזר על אותם קירות של טקסט ואחרים חוזרים על שלהם כלפיך. זה מבוי סתום ואין מה להמשיך לחפור בנושא לדעתי. אתה חושב שזה פאק שחותר תחת כל עיצוב המשחק? אוקיי. אני לא מסכים, גם אחרי שקראתי בעיון את כל ההסברים שלך. לא הייתי יושב ומריץ את הספרות על 3X100 אפשרויות כל פעם כדי לחפש את הקוד. זה טרחני, משעמם, מתיש ומוציא את הרוח מהמפרשים. אם הייתי צריך לנחש, הייתי משער שזה גם מה שעלה בפלייטסטינג של ND.

בכל מקרה, אני רואה שגם אחרי שהוכיחו לך שטעית, וגם אחרי שרבים פה אמרו לך שלא שמו לב/שמו לב בשלב מאוחר/שמו לב ולא היה להם עצבים לעשות את זה, אתה דובק בעמדה שלך. שוב, זה בסדר, זכותך המלאה. אני פשוט חושב שזה חסר פואנטה, כי זה לא נראה שמי מאיתנו עומד לזוז בו.

מה הכוונה אין לי שמץ של מושג איך הגעתי לפיתרון הכספות? כתבתי איך, ולמה זה גרם לי לזכור שהמשחק מתדרך את השחקן על זה.
המשחק לא מתדרך את השחקן. במשחק עדיין יש כשל עיצובי חמור. אז תן את דעתך על כך.

האם ביישום מערכת הכספות במשחק יש סתירה עיצובית? כן/לא.

מה זה אומר? בכנות, מבקר משחקים שלא ידע אפילו לציין שאפשרות כזו קיימת - אני לוקח את כל מה שהוא כתב על המשחק בעירבון מוגבל כי הוא הדגים חוסר תשומת לב וירידה לפרטים במשחק לינארי ופשוט. אם אני, אדם שבשנים האחרונות לא משחק במשחקים באופן רציני, 'עליתי' על הסתירה העיצובית הזו, אדם שעושה זאת למחייתו חייב לזהות אותה. ואם הוא מפספס כשל עיצובי כזה, מה עוד הוא מפספס? אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר שאם אני אקרא את הביקורות אני גם לא אראה שיש הרבה שמציינים את המגרעות של עצי השידרוגים.

וזה תקף גם לשחקנים. הערכה כנה ומקצועית של המשחק חייבת גם לתת את הדעת לכשל העיצובי הזה. התגובות של לאסקין ונדב מנסות לגמד או לטאטא מתחת לשטיח את קיום הסתירה העיצובית במשחק.

בוודאי שהמשחק 'סבבה לגמרי בגיימפלי'. זה לא סותר ממנו להיות מאכזב, נח על זרי הדפנה ובעל מגרעות.

אפנה אותך שוב לשאלה, האם ביישום מערכת הכספות במשחק יש סתירה עיצובית?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 מרץ 2022, 06:42

תקרא את ההודעה הקודמת שלך שוב. אתה חושב, שאולי, יכול להיות, שפשוט עלית על זה. עד לפני כמה ימים היית משוכנע לגמרי שהמשחק מדריך אותך בנושא "שחור על גבי לבן!", נכון ? כעת אתה כותב שיש מצב, שפשוט שמעת את הקליק השונה וככה הבנת ישר. אז מה הנכון? אולי גם שמעת /קראת על זה קודם לכן ואתה לא זוכר? שוב, קאזז, אני לא יודע כמה פעמים כבר אמרתי לך "אל תבלבל הערכות עם עובדות".

וגם לשאלה הפשוטה שלך עניתי. לא. אני לא חושב שמדובר ב"כשל עיצובי ממדרגה ראשונה". אני די בטוח שידעתי על עניין הכספות מראש כי שמעתי על זה ב פודקאסט של acg (הוא דווקא ממש התלהב מהפרט הזה ספציפית, אבל עזוב, מה הוא מבין?), ועדיין לא הייתי יושב בחיים לגלגל 3x100 בכל אחת מה20+ כספות שיש במשחק. לא הייתי עושה את זה לעולם. גם אם הייתי חושב עליו עכשיו מההתחלה, עם הידע הזה. קודם כל, שוב, הקוד נמצא ברדיוס פצפון מסביב. אין סיבה שלא למצוא אותו בעצמך, בקלות (מאשר לשבת ולהירדם על ה קונטרולר תוך כדי גלגולים) . דבר שני - אני, אישית, הונעתי על ידי הסיפור להתקדם קדימה כל הזמן. לא הרגשתי שיש לי את הלוקסוס לשבת ולבזבז זמן פה... אני לא מנסה לגמד/לטאטא שום דבר. אני חושב שזה חלק זניח מאוד במשחק. הסיפור, גם אם לא היה לטעמי בסוף והיה מאוד heavy handed ביחס לראשון, דחף אותי להתקדם.

אז לא. מצטער. לא שותף לדעתך. יכול להיות שזה הופך אותי לגיימר קז'ואלי מסריח ורפה שכל, שאין מה להתייחס לדעתו לעולם. אבל זה בסדר. אחיה מצוין בידיעה שזו דעתך עלי. אתה מבין את ההבדל בין דעה לעובדה, נכון?

בוא נגיד דוגמא אחרת:
אני לא סובל את זה שגורדון פרימן הוא "גיבור שקט", וחושב שזה חותר תחת כל העלילה וההגיון של סדרת hl כי, בוא, זה לא הגיוני שמדברים אל אדם כ"כ הרבה והוא מצד אחד לא מגיב ומצד שני לכולם ממש אכפת ממנו. עכשיו סבבה, אני מכיר את הצד השני שאומר" ככה אתה מרגיש שזה קורה ממש לך! ". אחלה. אני לא אומר שאף צד טועה. אלו דעות. לא עובדות. זה שאני מתעב את הגיבור השקט של פרימן, לא אומר שאני חושב ש hl1+2+eps הם משחקים גרועים (ובוא, שם מדובר על חלק משמעותי בטירוף בעיצוב המשחק, העלילה ודרכי ההנעה שלך כשחקן). אני יודע להגיד שלא אהבתי את הבחירה הזאת.. שאני חושב שהיא לא הגיונית וגורמת לעלילה להיראות טיפשית ולא רלוונטית בהרבה מהמקרים, עבורי. אני לא הופך את זה לחזות הכל במשחק. רחוק מכך.
לראייה, ב hl:a, אלכס מדברת כל הזמן, וזה מוסיף בטירוף לחוויה, לדעתי.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מרץ 2022, 12:05

Kazz כתב:הפיתרון דורש חקירה. חקירה טומנת בחובה סכנה ואיבוד משאבים. או סתם איבוד זמן. למה לפתוח כל מגירה ולעבור על כל פתק כשיש לי אפשרות הרבה יותר קלה במקום?

אם אתה אומר שהסכנה היא בלמצוא את הכספת לבדה אז אתה אומר שהעיצוב של המשחק לא קוהרנטי. למה להציג את זה ככספת נעולה שדורשת מידע שהשחקן לא יודע, ולא פשוט לעשות את זה תיבה שצריך לנפץ או כל דבר אחר?

מה הייתה אומר אם במשחק הראשון היה אפשר לפתוח את הדלתות שדורשות shank, בלי shank?

חקירה לא דורשת סכנה ואיבוד משאבים אם הפיתרון נמצא 10 מטרים ממך וכבר היית צריך להרוג את כל האוייבים מסביב בכדי למצא בכלל את הכספת. אני לא חושב שאבדתי משאב אחד בכדי לפתוח כספת לאורך כל המשחק. אם הרעיון שלך לכיף במשחק זה להאזין ל-300 קליקים אז לבריאות, אני ו-99.99999999% מהשחקנים האחרים מעדיפים להסתכל קצת בחדר, למצא את הסוד ולפתוח את הכספת ככה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 מרץ 2022, 15:18

אני משחק בשתי משחקים בעיקר כרגע
Sackboy: A Big Adventure גרסת הps5 ,המשחק חביב לא יותר לא פחות ,הוא סוג של מאריו 3d land ,מעורבב בlbp ,רק בלי החלקים שבבניה

ועם lbp ,היתה הגרסה של סוני לnsmb ,רק פחות טוב במשחקיות
אבל אפשרו בנית שלבים ושיתוף שלהם ,פה אין בניה לפחות לא ראיתי

עכשיו מה הבעיה העיקרית במשחק ? בניגוד למשחקי מאריו
השליטה לא מדויקת לגמרי ,יש מכניקה של
" הדמות בובה אז נשלטת כמו בובה " ,ופה הבעיה ,זה לאט מידי
ולא תמיד ברור עם נופלים על אויב או לידו ,אני לא מדבר על משהו
מאוד מורגש ,אבל כן מדבר על משהו שמשווים מול מאריו מרגישים את זה

מאריו יותר מהיר וברור תמיד על מה נופלים

בקיצור המשחק הזה גרם לי להעריך הרבה יותר את מאריו 3dland
אני קרוב לסוף ,המשחק לא רע ,פשוט לא טוב מספיק

המשחק השני זה הילו האחרון שיצא ,המשחק בסדר ואני שופט רק על הסינגל ,אבל מרגיש שלא הצליחו לנצל טוב את העולם הפתוח
יש כל מיני משימות " אססין קריד " כאלו בעולם שחוזרות על עצמם
ולמרות שלא חיבים יש " ניקוי מפה " ,זה גרוע כמו אססין קריד האחרונים ,אבל כן מעצבן ,כמה חילים אני צריך להציל במשימות צד ?..

בקיצור משחק על רמה בינונית ,משחק נחמד בסינגל לא יותר
גרסת הxsx ,אבל אני מעדיף fps לינרים ולא פתוחים
חוץ מסגנון דוגמת סיריוס סם

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 10 מרץ 2022, 11:39

טוב מעדכן ,סימתי את Sackboy: A Big Adventure
הוא חביב לא יותר לא פחות

אני עמוק בהילו אינפנטי, ניקיתי את כל המפה
ועשיתי כמה משימות ובוסים ,בסינגל הוא בינוני פלוס
אני יודע שהעיקר זה המולטי, אבל עדין לא שיחקתי במולטי
הבעיה הכי גדולה שלמרות שאני משחק בגרסת הxsx
זה פשוט מרגיש כמו משחק xbox one ,ובגלל שפתחו יותר את המשחק
לאומת משחקים קודמים בסדרה ,זה מרגיש מאוד מיושן
מרגיש לי שעשו הרבה " העתק הדבק " ,לאורך הסינגל
לדוגמה בבוס אחד יצא לי לילחם כבר פעמים ,פשוט הוא היה קשה יותר בפעם השניה ,גרפיקות יש העתק הדבק ,אויבים
אני יכול להבין כי המשחק הזה רץ גם על הxbox one ,וחלק מימנו סוג של עולם פתוח (חלק מסדרונות ואז הוא יותר כיף לטעמי )

אבל אני חושב שבמשחק דגל כזה היו צריכים לעשות 2 גרסאות שונות
אחת גרסה למשפחת הxbox one
אחת למשפחת סדרת x/ s ,זה פשוט מרגיש מאוד מיושן
מנחש שבמולטי זה לא בעיה ,כי גרפית הוא מאוד מתאים למולטי

בסינגל הוא פשוט לא קפיצה גדולה מהילו 5 שגם היה מאכזב
אפילו השליטה ברכבים לא נוחה בסינגל ,שזה חלק מהכיף בהילו

טוב מעדכן ,סימתי את הילו אינפנטי
הסינגל בסדר פלוס

ניסיתי את המקבילה של דיט מאץ של הילו רק לבחון את האונליין טיפה
הרגו אותי 16 פעם והצלחתי להרוג רק פעמיים
אחת הבעיות שקופצים מהסינגל למולטי ,זה שאין יותר את הכבל
שזה אחד מהדברים החשובים בסינגל

מה שכן נחמד שפותרים דברים מסוימים יש צליל דומה למשחקי זלדה
בכל מקרה אני לא יבקר את המולטי ,כי פחות מתחבר לזה
וצריך להתאמן הרבה להגיע לרמה של שחקנים וותיקים יותר

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 12 מרץ 2022, 15:14

אוף 343, מה נסגר עם הנטקוד הזה. אולי 4 מתוך 10 משחקים בממוצע מתחילים ב-3v4 (שמשמעו ב-99 אחוז מהפעמים בזבוז זמן מוחלט של עשר דקות בזמן שדורסים אותך). בחלקם זה קורה אחרי כמה דקות וחלקם בכלל מסתיימים ב-3v2 או הזיה דומה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 מרץ 2022, 16:25

חזרתי קצת למטרואיד דריד ,ועדין אני תקוע בבוס מסוים
די החלטתי ממחר למרות שיתקדמתי הרבה במשחק
להתחיל משחק חדש ,עכשיו שיש את האפשרות לרמה קלה

המשחק לא כזה ארוך ,אני כניראה ישתמש גם במדריך
להגיע עד הבוס שאני תקוע בו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2022, 16:53

BiA כתב:אוף 343, מה נסגר עם הנטקוד הזה. אולי 4 מתוך 10 משחקים בממוצע מתחילים ב-3v4 (שמשמעו ב-99 אחוז מהפעמים בזבוז זמן מוחלט של עשר דקות בזמן שדורסים אותך). בחלקם זה קורה אחרי כמה דקות וחלקם בכלל מסתיימים ב-3v2 או הזיה דומה.

זה הקוד רשת או שחקנים שמתיאשים?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 12 מרץ 2022, 17:03

לא, המשחקים לפעמים ממש מתחילים ככה, והרבה פעמים ההתנתקויות קורות בקבוצה המובילה, לפעמים 2 במכה. רואים את הדמות זזה בצורה מוזרה ואז נעלמת. אתמול מישהו אצלי בקבוצה אמר "מצטער חבר'ה, אני עדיין שומע אתכם אבל קיבלתי בלאק סקרין" ואז קרס לגמרי אחרי 2 דקות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2022, 20:39

איום ונורא. יש לי נסיון מר בoverwatch מאנשים שמתנתקים. שם הקוד רשת מדהים, אבל אנשים הם אנשים והתנתקויות בזמן סיבובים תחרותיים זה כל כך נורא. בטח ובטח כשמחכים הרבה זמן בתור.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 מרץ 2022, 21:06

אז אני *לא* משחק באלדן רינג. אני משחק ב Guardians of the Galaxy, שהוא, לטעמי, ממש אחלה משחק. אני באיזה פרק 9, נראה לי. ראוי לציין שאני לא ממש מאוהדי סרטי מארוול למיניהם (שומרי הגלקסיה הראשון היה חמוד, לא יותר, עבורי), אבל כאן מדובר במשחק שהוא פאן, לא מחייב יותר מדי, זורם, עם טונות (!!!) של דיאלוגים שנונים בין החברים. עוד לא סיימתי אותו, אבל בינתיים הוא יושב אצלי על איזה 85 בערך. ממליץ לכל מי שיש גיימפאס (אני רכשתי אותו בקופון שהיה לי בחנות של אפיק לפני שאמרו שיגיע), או במבצע של איזה 35$.

מערכת הקרב לא מדהימה, אבל אחרי קצת שדרוגים וכו', כן מוצאים את הגרוב בה. ממליץ לא לנסות לשחק עם עכבר ומקלדת, כי זה גרוע.
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 מרץ 2022, 20:40

בסוף החלטתי במטרואיד כן לנסות את הבוס שנתקעתי בו עוד הפעם
הפעם ראיתי מדריך ביוטיוב ,הבוס ממש מעצבן
הבעיה שיש חלק שקשור בקפיצות וזה מוריד הרבה מהחיים
אחרי בערך 10 ניסיונות ,הצלחתי לעבור אותו ,השליטה במשחק שמקבלים עוד ועוד יכולות ,יכלה לעשות בצורה טובה יותר
אני עכשיו מחפש שדרוגים במפות
בכל מקרה עשיתי בדיקה ,כניראה נישארו לי עוד 2 בוסים עיקרים במשחק ,אז אני קרוב לסוף

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים