במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Kazz » 16 מרץ 2019, 20:38

אנצ'רטד 2 נחשב משחק טוב? כי אני לא מוצא אותו כזה.

0 מכניקות. 0 עומק. גיוון מינימלי. פשוט משחקיות מחסה רדודה ולא ממש עבר. משחק סינמטי, מתוסרט עם הרבה סט-פיסס אבל כמה כבר לעשות את אותה הפעולה?
לזכותו יש גיוון בסביבות ובשלבים, לבטח היה מרשים גרפית בתקופתו ולא סובלת ממחלת האפרוריות של דורו. אבל משחקיות? אין שם שום דבר לדווח. והכתיבה היא של סדרת טלוויזיה סוג ב' ומטה.

TLOU היה משחק טוב ששמחתי להשלים אותו. אני לא יכול להגיד את זה על סדרת אנצ'רטד עד כה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מרץ 2019, 20:59

אנצ'רטד זה משחק מבוסס דבר אחד בלבד, ספקטאקל. המערכת קרב בסדר, החידות קלות, הפלטפורמה מזעזעת אבל האירועים המתוסרטים הם פשוט מטורפים. אני משער שהם לא מזדקנים טוב, אירועים מתוסרטים מ-2009 כנראה לא יפילו לאף אחד את הלסת.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 מרץ 2019, 21:38

לדעתי הכל בו מעולה, כולל מערכת הקרב והחידות (כן, הן קלות, אז מה?)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 16 מרץ 2019, 22:57

Kazz כתב:אנצ'רטד 2 נחשב משחק טוב? כי אני לא מוצא אותו כזה.

0 מכניקות. 0 עומק. גיוון מינימלי. פשוט משחקיות מחסה רדודה ולא ממש עבר. משחק סינמטי, מתוסרט עם הרבה סט-פיסס אבל כמה כבר לעשות את אותה הפעולה?
לזכותו יש גיוון בסביבות ובשלבים, לבטח היה מרשים גרפית בתקופתו ולא סובלת ממחלת האפרוריות של דורו. אבל משחקיות? אין שם שום דבר לדווח. והכתיבה היא של סדרת טלוויזיה סוג ב' ומטה.

TLOU היה משחק טוב ששמחתי להשלים אותו. אני לא יכול להגיד את זה על סדרת אנצ'רטד עד כה.

אתה יודע שאנצארטד 2 נחשב כבר משחק ישן ?
הוא יצא בהמצע החיים של הps3
ואנחנו כבר כמה שנים בתוך הps4
ומאז יצאו עוד משחקים בסגנון ,כמו טומב רידר
שהסדרה המקורית יצא הרבה לפני אנצארטד
אבל המחודשת ,היא אנצארטד קלון

גם עם אתה משחק ברימסטר ,זה רימסטר של משחק ישן
רוב המישחקים הישנים ,פשוט לא עומדים במבחן הזמן
ככה שאני לא מבין את הביקורת ?

שאנצארטד 2 יצא ,זה היה מקביל לסרט קיץ מאוד טוב
הגרפיקה היתה מצוינת לאותה התקופה
וגם איך שהמשחק זרם

חלק מהדברים קימים היום במשחקים אחרים
ככה שברור שהקסם יתפוגג

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 17 מרץ 2019, 19:52

ואני שיחקתי ב TLOU השנה. וחשבתי שהוא טוב והמשחק יצא ב 2013. אז?

טומב ריידר זה גם משחק לא טוב בפני עצמו.

משחק שמקביל לסרט קיץ מאוד טוב לא צריך לקבל ממוצע 96 ולהיחשב כאחד המשחקים הטובים בדור. אם אנצ'רטד 2 הזדקן כל כך בזמן שעבר אז לרוב זה אומר שהוא לא היה כזה טוב מלכתחילה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 מרץ 2019, 20:10

כן, כי COD 4, GTA 4, AC 2, MGS 4, KZ2 ודימון סולס הם כולם משחקים שהתיישנו מדהים.. זו סתם רשימה שהרכבתי תוך שנייה של משחקים שיצאו קרוב לאנצרטד 2 ונחשבו פורצי דרך ומדהימים ליציאתם (אולי מלבד KZ2, אבל הממוצע שלו בהחלט שם).
אולי פשוט מדובר במשחק שמעל הכל היה ספקטקל יוצא דופן, ולא כזה שהתבסס על מכניקה יוצאת דופן שזה מסוג הדברים שמתיישנים לאט יותר? זה משחק שגרם לacting עם mo-cap להיות דבר שהפך להיות בסיסי היום אבל בזמנו לחלוטין פרץ דרך.
הוא התיישן בגלל שהספקטל חלף כמעט לגמרי עם מעבר הדור וכי הרבה מהתעשייה הייתה עסוקה כמה שנים בלהדביק את הפער שהמשחק הזה יצר בזמנו. אז כן, עשור אחרי שהוא יצא הוא כבר לא נמצא כמה צעדים מעל הנורמה, אבל הוא בהחלט 'הקדים את זמנו' (או יצר הרבה מהטרנדים שקיימים היום) כשהוא יצא.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 מרץ 2019, 20:13

אבל גם זלדה 64 וMGS1 יזדקנו לא טוב
זה מקביל להשוות סירטי גיבורי על משנות ה80 ,לכאלו היום

בשני המקרים קפיצה בטכנולגיה ובתקציבים ,איפשרה הרבה יותר דברים
שפעם היו יקרים מידי לעשות

ובעניין סרט קיץ ,אני חולק אליך ,זה חוויה בפני עצמה
כמו שלהציל את טוראי ראיין יכול להיות סרט מצוין בגלל העלילה ,והליהוק
מלחמת הכוכבים שובו של הגדאי ,יכול להיות מצוין לתקופתו ,בגלל האקשן ,ומוזיקה,ואפקטים ,וליהוק שמתאים לסרטים כאלו

עם לא היה אף סרט מלחמת הכוכבים ,הזיכיון לצורך הדיון לא היה קיים
והיום היה יוצא פרק 4 ,שזה הסרט הראשון שיצא בזיכיון
אתה חושב שהוא היה מצליח היום ?

אז בסדר המוזיקה מאוד טובה ,והליהוק טוב ,במיוחד בן קנובי
אבל העלילה מוחזרה כבר הרבה פעמים ,והאפקטים המקורים גרועים להיום

זה דוגמה למה בעיתי לבקר דברים ישנים בתחום היום
אפילו מישחקים שעדין כיפים היום כמו הסופר מאריו ה2D ,שיש מאריו מיקר עם כמות שלבים עצומה משחקנים אחרים
הם הרבה פחות מלהיבים
אז מה אותם מישחקי NES וSNES ,לא היו טובים לזמנם ?

בקיצור לטעמי אתה שופט את אנצארטד 2 ,מאוחר מידי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2019, 20:40

הוא מסוג הדברים האלה שבזמנם היו נורא מיוחדים אבל היום כל משחק עושה את מה שהם עשו אז היחוד נעלם ב-2019.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 מרץ 2019, 21:16

אני עמוק בתוך הוריזון זירו דון
הוא מזכיר את אססין קריד ,אבל לא קלון של אססין קריד

חלק מהדברים דומים ,כמו עולם פתוח
עם מפה גדולה שחלק מהדברים הם משימות צד
וגם יש את עניין היתגנבות

אבל השוני זה יותר במגוון האויבים
ודרכים ליתמודד איתם
והעניין שיש בוסים אמיתים למשחק

וגם שהמפה לא מוצפת משימות צד של העתק הדבק
לפחות בינתים לא
אני גם מרוצה מהעלילה בינתים

הדמות שמשחקים היא אישה ,אבל בלי הרגשה
של "לוחמי צדק"
זאת אומרת שלא מציגים אותה כמושלמת
וגברים פוגעים בה

יש דמויות שליליות וחיוביות בשני המינים
והדמות שמשחקים לא מושלמת
לפעמים גם יש אפשרות לבחור תגובה בעלילה
זה מסומן לפי רגש ,ואז העלילה נמשכת

כל הסיפור שהגעתי אליו עד עכשיו ,גורם לי לרצות
שהילי ,הדמות שמשחקים ,תצליח להגיע לתשובה שהיא מחפשת

ובינתים אני נהנה מאוד מהמשחק
עושה משימות צד ,וממשיך בראשי שאין משימות
צד שמתאימות לרמה שלי ,כי יש סוג של רמות במשחק
עם אני זוכר נכון ניראה לי אני רמה 9 כרגע
אולי 10

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 מרץ 2019, 19:08

אני חוזר בי מדבר אחד ,שהמשכתי לשחק ,גם פה מילאו את המפה במשימות העתק הדבק

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 מרץ 2019, 12:19

סיימתי את הקמפיין של dmc v. אשכרה היה לי כאבים באצבע אחרי הפרקים האחרונים, אבל היה שווה את זה. המשחק עצמו היה די קל במובן של לעבור אותו/לא למות אבל די קשה עבורי במובן של לשלוט בגיימפלי ברמה גבוהה ולהתחיל לגרד את העומק שלו. אני חושב שמשחקים מהסוג הזה בנויים באופן כללי ל playthroughs חוזרים, אבל פה זה אפילו בולט יותר בגלל שאתה צריך להחליף בין שלושה דמויות+כל הזרועות של נירו+הנשקים של דנטה והמצבי לחימה השונים שלו, מעבר כמובן ליכולות הסטנדרטיות שאתה פותח במשחקים האלה כל הזמן והסה"כ של כל זה הוא מאוד כיף אבל מרגיש אולי דחוס מידי, כאילו זה tutorial אחד ארוך (למרות שהמשחק די קצר). אלא אם אתה שחקן מאוד מאוד טוב.. אבל אני לא שחקן כזה כנראה, כי בוא נגיד שלא בדיוק הייתי קרוב ללגרוף SSS קרב אחרי קרב. הסתכלתי ביוטיוב אחרי שסיימתי ומסתבר שפיספסתי מכניקות די משמעותיות כמו איך להשאיר אויבים באוויר (עם הקפיצה על אויבים, יכולת שבכלל לא טרחתי לפתוח) וגם שכחתי מקיומו של כפתור ה taunt למרות שמסבירים עליו בתחילת המשחק. מלבד השעתיים הראשונות במשחק של Ninja Theory גם לא שיחקתי dmc מאז המשחק השלישי ככה שאם יש חזרה בגיימפלי אני לא ממש זוכר אותה, זה לא כמו שבאתי מביונטה למשחק השני ככה שזה חלק מהעניין אני מניח. אגב בטריילר הראשון של המשחק מראים את נירו תופס את אחד מהאוייבים בזנב, מסובב אותו באוויר וזורק אותו, וכל המשחק לא הצלחתי לפענח איך אני עושה את זה ועם איזה זרוע וזה קצת עיצבן אותי. מי שיודע מוזמן לשתף :)

אז לא יודע אם המסקנה שלי היא שאני מעדיף קמפיין שבנוי על דמות אחת או שפשוט זה מסוג המשחקים שצריך לשחק בו יותר מפעם אחת ואז דווקא נחמד שיש יותר מדמות אחת, אבל כך או כך נראה לי שעל V היה אפשר לוותר. נירו סבבה, והגיימפלי של דנטה בכלל מדהים, אבל שאני חושב על מתישהו לשחק ב dmc פעם נוספת אני מתוסכל מהעובדה שחלק משמעותי במשחק אתה חייב לשחק עם דמות שלא ממש נהנתי ממנה.
מעבר לזה המנוע של RE ממשיך להרשים, הדמויות והאויבים וכל החרבו דרבו נראים פגז רק חבל שיותר מידי מהסביבות במשחק די אפורות/משעממות. אבל זהו, באמת שמדובר באחלה של משחק שאני שמח שסיימתי למרות שסקירו ישב לי במחשב כמה ימים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מרץ 2019, 12:24

כן, אני גם חושב שאפשר לוותר על V, לגמרי...
וכל הסדרה הזו בונה על זה שתשחק אותו מספר פעמים וברמות קושי שונות, אני כרגע בשלב הGRINDING, היום מקווה לאגור מספיק RED ORBS כדי להשלים את כמעט כל השדרוגים של דנטה, כדי שאוכל לעשות SSS בקלות יותר ואולי לנצח קצת בולסיים את המשחק ברמה קשה יותר מהשלישית שמניח שלא תהיה לי בעייה איתה, בינתיים די קל (ומקסימום - עושים REVIVE עם קצת אורבס... זו לא רמאות אם המשחק מאפשר את זה!)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 מרץ 2019, 13:48

זה מוזר, במהלך הריצה הראשונה די חיבבתי את V (הוא עדיין היה הפחות מועדף ואף פעם לא בחרתי בו מרצון, אבל הוא כן היה מהנה) אבל את הריצה השנייה עצרתי באמצע פשוט כי לא היה לי כוח לעשות את שלב 10 (אני חושב..) שמשוחק על ידי V. זה לא שאני סובל איתו, אבל אף פעם לא היה לי את הרצון לפתוח את המשחק כשידעתי שזה השלב שמחכה לי, ואז יצא סקירו.

עידן, אז אתה בדרך להתחיל את סקירו? אני רוצה שיהיה לי פה מישהו לדבר איתו עליו :).
אני חושב שאני כבר לקראת הסוף שלו והוא פשוט מדהים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מרץ 2019, 13:57

כן, זה נחמד בפעם הראשונה אבל לא ממש בא לי גם כן לשחק שוב את השלבים עם V... מה שכן, מדובר בשלבים הכי קלים במשחק, ולא הרבה מהם, אז לפחות זה עובר מהר.
בעיקר מעצבן אותי שהוא חוזר על אותם 2-3 "חרוזים" מהספר שלו ואני צריך לשמוע אותם שוב ושוב ושוב... לא יכלו להוסיף עוד איזה 10 כאלה רק כדי שלא אחוש את הקרינג'?!

אה, ויצא לי לנסות את סקירו קצת, אצל חבר... אני קצת נרתע ממנו עכשיו.
לא חושב שתהיה לי סבלנות לזה, יש שם מיני בוסים שהורגים במכה אחת וזמן התגובה כדי להגן או לברוח הוא כל כך קטן... אני חושש שהוא יתסכל אותי בטירוף :(
אני מעולם לא שיחקתי במשחקי סולס, אני יודע שזה ממש שונה אבל מבחינת רמת קושי אני פשוט לא רואה איך אני אצליח להנות ממנו, זמן המשחק שלי מאוד מוגבל ועד שאני חוזר לשחק במשחק אני כבר שוכח את כל הבסיס.
קיצר, אחכה למבצע אולי. זה מבאס אותי כי ממש בניתי עליו אחרי DMC אבל באמת שלא נהנתי ממה ששיחקתי :/

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 מרץ 2019, 14:11

אני מבטיח לכתוב עליו בהרחבה כשאסיים אותו, אבל בינתיים וואו - אני ממליץ עליו בטירוף.
אני חייב להגיד שבשעות הראשונות הוא היה לי קשה בערך כמו סולס בפעם הראשונה, מתתי *המון*. אבל כבר איפשהו בשליש-חצי משחק הדמות שלך הופכת להיות כל כך חזקה וורסטילית וביחד עם זה אתה לומד את הדקויות של המשחק, שזה הרבה יותר פשוט.
זה קצת כמו GOW על hard, ההתחלה הרבה הרבה יותר קשה מההמשך פשוט כי הדמות שלך מתחילה מאוד חלשה ביחס לעולם ורק הולכת ומתחזקת.

בקשר למיני בוס שהורג במכה אחת, אתם כנראה עושים משהו לא נכון. אני לא נתקלתי באחד כזה מלבד 2 שנמצאים בהתחלה: 1 שבבירור מיועד לסוף המשחק, הוא דורש חקירה כדי להגיע אליו ולא מקדם אותך ובנוסף יש הודעת אזהרה מפורשת לפני הקרב איתו.. ועוד אחד שהחיילים שלפניו מדברים על זה שהוא מפחד מאש (כלומר המשחק אומר לך ללכת למצוא אש). מעבר לזה הרעיון עם המיני בוסים הוא למצוא את הדרך כדי להתגנב אליהם לפני הקרב ולהוריד להם חצי מהחיים, ואז הם הרבה יותר פשוטים.

האם זה משחק עם רמת קושי גבוה? כן. אבל הוא לא בלתי אפשרי או אכזרי או משהו כזה, סך הכל אין לי ספק שגיימר מנוסה שיכול לגשת למשחק עם סבלנות ללמוד אותו קודם שעה-שעתיים ימצא בדיוק מה צריך לעשות בכל קטע. תעשה מה שאתה רוצה בסופו של דבר אבל בעיניי זה משחק כל כך מדהים שחבל לוותר עליו רק כי קצת מפחיד אותך להשקיע בו.
כאילו, ברור שהוא היה לך כמעט בלתי אפשרי אם שיחקת בו בקטנה אצל חבר בקרב נגד מיני בוס בלי להבין בכלל את המערכות של המשחק, זה לא עובד ככה :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מרץ 2019, 15:38

אין לי ספק שאם היה לי את הזמן עכשיו זה היה המשחק הראשון שהייתי שמח להכנס אליו וללמוד בו הכל, אבל אני חושש שאתייאש ואנטוש אותו אחרי 3 שעות מתסכלות ולא בא לי להוציא 60 דולר.
שזה הפתיע אותי, כבר החלטתי שאני רוכש אותו אחרי doc ובמקרה לחבר היה אותו אז נתתי קפיצה אחרי העבודה וזה השאיר לי טעם בעייתי בפה :/

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 מרץ 2019, 19:21

בסופו של דבר זה הכסף שלך וכמובן החלטה שלך, אני לא יכול לעשות כלום חוץ מלהמליץ עליו בחום על סמך הנסיון שלי וכמובן להבטיח לעזור כאן אם תרצה.
אבל קצת עצוב לי לראות אותך מוותר על משחק כל כך טוב, מסיבה שבעיני היא סתמית לגמרי, ביחוד אם כן ציפת לו והוא נראה לך מעניין.
כאילו, אתה גורם לזה להשמע כאילו היחידים שמשחקים במשחקים האלו הם ילדים בני 14 עם אינסוף זמן פנוי וקוראנים עם יכולות גיימינג הזויות. זה ממש לא המצב, גם אנשים כמונו משחקים בהם ועוברים אותם גם אם הם קשים מהממוצע (טוב, אני כרגע לא דוגמה כי אני מתייחס אליו בערך כמו שאתה התייחסת לGOW מבחינת היכולת לפנות אליו זמן, אבל כמונו כללי :) ).

ואני מבין שראית ממנו קצת אצל חבר אבל תסכים איתי שזו לא הדרך לגשת למשחק שמההתחלה ממתג את עצמו כמשחק קשה. אני בטוח שאם היית מגיע למקום ששיחקת בו לפי הסדר וכשהמשחק לוקח אותך לשם, זה היה נראה אחרת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מרץ 2019, 19:34

אני אנסה שוב בקרוב אז תהיה לי תמונה טובה יותר.
אני כל כל רוצה להיות טוב בו כדי להנות (:
אין לי ספק שאם הייתי שחקן סולס אז הייתי מצליח יותר טוב, ואז הייתי נהנה בטירוף. גם אם אין קשר ישיר במכניקות והתזוזה של הדמות - יש קשר מנטלי, ברמת הקושי, ללמוד את האויבים, סבלנות, דיוק... דברים שאין במשחקים שאני יותר אוהב.
מצד שני יש שם סמוראים, יפן פאודלית, מלא אלימות גרפית, פנטזיה אפלה, דמיון עשיר ומעוות, אקשן מהיר ומגניב וכל כך הרבה דברים שאני אוהב בטירוף :/

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 מרץ 2019, 20:12

אין קשר בין להיות טוב בDS לבין להיות טוב בסקירו.
כלומר כן, תאורתית, העובדה שסיימת את אחד ממשחקי DS יכולה נניח להיות איזשהי חותמת לכך שתצליח להתמודד גם עם המשחק הזה, או משהו כזה.. אבל אין קשר ישיר.
אני חייב להגיד שאם כבר אז להיפך, חלק מהקושי שלי בהתחלה היה להלחם בכל האינסטיקטים והזכרון שריר שלי מDS. במקום ללמוד לאט ובזהירות את היריב, להתחמק ולהגן ולחכות תמיד רק לרגע הנכון לתקוף, פה צריך להכנס לאויב ישר לתוך החרב, להתקיף כשהוא מגן ולהגן כשהוא מתקיף. המערכת קרב פה הרבה יותר דומה לאיזה ריקוד או משחק קצב שבו צריך ללמוד את הקצב של כל אויב ולא למצוא את התורפה של כל אויב כמו DS.
אגב, המערכת עצמה הרבה יותר בנויה על קרבות 1v1 מאשר DS שהרבה מהקושי שלו נובע לעיתים מכמויות האויבים. מערכת ההתגנבות פה (שכמובן לא קיימת בכלל בDS) משחקת תפקיד מפתח שכן הרבה פעמים צריך ללמוד את הסביבה וקודם כל להפריד ולהרוג מהצללים כמה שיותר אויבים.

בכל מקרה בסקירו אתה משחק דמות שהיא לרוב (אולי חוץ מהבוסים ואויבים מאוד ספיציפיים) יותר חזקה וורסטילית מהאויבים. בDS הקושי הוא במוגבלות המכוונת של הדמות שלך וחוסר היכולת להתמודד עם האויבים בקרב שקול.

ואם אלו דברים שאתה אוהב, אז לפני DS או לאDS, קשה מדי או לא... זה קודם כל משחק נינג'ה פשוט מושלם, בראש ובראשונה. שאר הדברים הם בעיות (בשבילך) שאני בטוח שתתגבר עליהם. אולי לא תחשוב שזה המשחק הכי טוב אי פעם בשבילך כמו שאני שוקל ברצינות לחשוב, אבל אין לי ספק שאם אתה אוהב את זה אתה תהנה מהמשחק.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 29 מרץ 2019, 13:36

טוב, אז אני אחרי האורדר. העיצוב האמנותי מעולה, לסיפור עוד היה פוטנציאל בהתחלה והמשחק עדיין מהמם לפרקים, אבל בעע. אין לי בעיה לשחק חצי משחק חצי סרט (אפילו לא סבלתי מ-QB), אבל לפחות שהקטעים של המשחק יהיו כיפיים ולא זוועתיים כמו קטעי הלחימה במפלצות או פשוט חסרי השראה ומשעממים כמו הקרבות מול אויבים אנושיים. לפחות היו איזה נשק או שניים שבאמת הרגישו טוב.

אבל בשביל 4 דולר, הוא יחסית סבבה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 04 אפריל 2019, 14:56

סיימתי עם SOTTR, אחרי שהתחלתי אותו לפני חודש ככה כשיצא לגיים פאס ולקחתי הפסקה. בגדול - אחלה משחק. יש דברים שפחות אהבתי, אבל הוא מאוד דומה ל-Rise שלדעתי עדיין המוצלח בטרילוגיה אז זה טוב. אין המון חידושים ממנו.

אהבתי שצמצמו מאוד את כמות ההיתקלויות והקרבות כי היו יותר מדי בקודמים. כאן הם די זרמו. מצד שני העלילה זוועה מהרגיל, יש חלקים מתישים (למי ששיחק, רוב החלק העירוני בפאטיטי היה שעמום מוחץ), והניווט די מעפן. על הרבה קברים אופציונליים דילגתי כי ביליתי יותר מ-10 דקות בניסיון להבין איך להגיע אליהם, כשבכל עשר שניות אני פותח מפה. ברגע שמופיעה ההודעה שיש קבר בסביבה זה כבר שטויות להיכנס, אבל הניווט לשם כל כך מציק, הוא גרוע אפילו בשטחים הכפריים/עירוניים שהם רבי קומות. בקודמים אני לא זוכר שזה היה ככה.

מה שכן היה ונשאר זה נעילה של קברים תחת סקיל או נשק מסוים שצריך, שזה גם סתם מבאס. אם לא היה לי שוטגאן בתחילת המשחק כדי לפתוח כניסה לאיזה קבר, אין מצב בעולם שאני חוזר לאיזה מקום מבודד אחרי כמה שעות טובות של התקדמות נדרשת בסיפור ושובר לגמרי את ה-flow של המשחק. גם החלק האחרון גרוע וחסר השראה כמו ברייז. ולא עזר שבקאטסין האחרון קיבלתי שגיאת Out of Memory מפתיעה מהבוקס וחששתי שאצטרך לחזור עליו.. מזל שבסוף היה צ'קפוינט בתחילתו.

אבל חוץ מזה, כל האלמנטים הטובים נשארו טובים, וזה מספיק לי בשביל להגיד שהוא אחלה משחק, ומומלץ מאוד למי שאוהב. ועכשיו כשאפשר לסכם - אז כל סאגת ה-Survivor די מוצלחת.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 07 אפריל 2019, 21:51

סיימתי את DMC5 וזה היה אחד המשחקים הכי פח שיצא לי לשחק בהם: עיצוב עולם ושלבים משמים וחדגוני, כתיבה מופלצת ברמות כאלו שנראה שאת הדיאלוגים כתבו אנשים לכל דמות בנפרד ובלי לשמוע אחד את השני, מכניקת קרב ותנועת דמות מיושנת שמרגישה כאילו הם לא טרחו לבדוק מה קרה לז'אנר בעשור שמאז DMC4 (או אולי אפילו קצת לפניו), ממשק משתמש זוועתי (מי לעזאזל חשב על הbutton mapping המזעזע הזה? ולמה הUI כזה ארכאי וכולל קטעי טעינה בין תפריטים!?), AI מפגר כמעט כמו הדמויות במשחק, המימוש הכי דבילי למולטיפלייר שראיתי באיזשהו משחק בכל ההיסטוריה, ואפילו על המנוע המרהיב של RE2 הם הצליחו לשמור על רמה לא עקבית עם אפקטים שנראים כמו משהו מהדור הקודם. זה נראה כאילו הבמאי של המשחק פוצץ את התקציב שלו על ליצור בסטודיו את סצינות המעבר הכי מטורפות שיש, ואז כשנשאר לו שקל וחצי בחשבון הוא נזכר שצריך לעשות גם משחק מתישהו.

יש מעט מאד דברים טובים להגיד על המשחק הזה (מלבד סצינות המעבר), כמו למשל המעבר בין שלוש הדמויות שלכל אחת מהן סגנון קרב יחודי לחלוטין, אבל אפילו את זה הם הצליחו לקלקל עם עומס של מהלכים שצריך לרכוש מחדש לכל דמות, ולטובים שבהם אתה נחשף רק רגע וחצי לפני סוף המשחק ואין לך בכלל הזדמנות להתנסות בהם. זה כאילו הם רוצים שתחזור לנסות אותם באמת בnew game plus אבל כשהמשחק כזה מזעזע למי יש כח?
לא ברור לי באיזה עולם המשחק קיבל ציונים כאלו טובים. קראקדאון 3 שגם הוא שריד של הדור הקודם היה יותר מוצלח ממנו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 אפריל 2019, 00:59

swym כתב:סיימתי את DMC5 וזה היה אחד המשחקים הכי פח שיצא לי לשחק בהם: עיצוב עולם ושלבים משמים וחדגוני, כתיבה מופלצת ברמות כאלו שנראה שאת הדיאלוגים כתבו אנשים לכל דמות בנפרד ובלי לשמוע אחד את השני, מכניקת קרב ותנועת דמות מיושנת שמרגישה כאילו הם לא טרחו לבדוק מה קרה לז'אנר בעשור שמאז DMC4 (או אולי אפילו קצת לפניו), ממשק משתמש זוועתי (מי לעזאזל חשב על הbutton mapping המזעזע הזה? ולמה הUI כזה ארכאי וכולל קטעי טעינה בין תפריטים!?), AI מפגר כמעט כמו הדמויות במשחק, המימוש הכי דבילי למולטיפלייר שראיתי באיזשהו משחק בכל ההיסטוריה, ואפילו על המנוע המרהיב של RE2 הם הצליחו לשמור על רמה לא עקבית עם אפקטים שנראים כמו משהו מהדור הקודם. זה נראה כאילו הבמאי של המשחק פוצץ את התקציב שלו על ליצור בסטודיו את סצינות המעבר הכי מטורפות שיש, ואז כשנשאר לו שקל וחצי בחשבון הוא נזכר שצריך לעשות גם משחק מתישהו.

יש מעט מאד דברים טובים להגיד על המשחק הזה (מלבד סצינות המעבר), כמו למשל המעבר בין שלוש הדמויות שלכל אחת מהן סגנון קרב יחודי לחלוטין, אבל אפילו את זה הם הצליחו לקלקל עם עומס של מהלכים שצריך לרכוש מחדש לכל דמות, ולטובים שבהם אתה נחשף רק רגע וחצי לפני סוף המשחק ואין לך בכלל הזדמנות להתנסות בהם. זה כאילו הם רוצים שתחזור לנסות אותם באמת בnew game plus אבל כשהמשחק כזה מזעזע למי יש כח?
לא ברור לי באיזה עולם המשחק קיבל ציונים כאלו טובים. קראקדאון 3 שגם הוא שריד של הדור הקודם היה יותר מוצלח ממנו.

מאוד קשה לי להסכים עם מה שאתה אומר, אבל אני כן יכול להבין את זה במובן מסוים.
קודם כל אהבתי את המשחק - בעיניי הוא היה מאוד מהנה וקליל וכיף. אבל הרבה ממה שאתה כותב כאן זה בסופו של דבר בעיניי עניין של תיאום צפיות.
הכתיבה והדיאלוגים של הדמויות למשל.. כאילו.. למה ציפית? בשלב הזה של הסדרה זה די משהו שבילד אין על הDNA של כל אחד מהמשחקים. ברור שאפשר להגיד 'אז למה לא? למה לא לשפר או לצפות שישפרו את החלקים האלה?', והתשובה היא בגדול כי אתה באמת לא מצפה לקבל את זה. מהשנייה הראשונה שהמשחק הוצג ודרך כל מסע הפרסום והשיווק שלו היה ברור שזו 'החזרה של DMC', הם מחזירים את המשחקים הישנים. הוא הוצג עדיין עם אותן דמויות ואותה כתיבה ו.. כן.. זה מה שקיבלת.
זה קצת כמו שמעולם לא ביקרתי אני או מבקרים אחרים משחק כמו בלאדבורן על כך שאנימציית הדיבור של הדמויות אפילו לא כוללת תנועת שפתיים(!). על פניו זה די בזיוני למשחקי דור קודם ונוכחי, זה אפילו דבר די בסיסי ופשוט לעשייה שלכאורה מתקבל לדרוש. אבל בכל זאת, איכשהו, זה משהו שאני פשוט לא מצפה לו כשאני מדליק משחק של FS. ולמרות שאני אומר את זה, אם נניח GOW החדש ששווק כמו שהוא שווק היה יוצא בלי תנועות שפתיים, זה לא היה עובר.
אני מקווה שאני מצליח להעביר את הנקודה שלי כי לי בעצמי היא לא הגיונית עד הסוף, חוץ מהעובדה שזה פשוט מרגיש ככה וזה ככה :).

מסכים לגבי הממשק שמסכי הטעינה הם מוגזמים אבל, בסדר, זה לא דיל ברייקר מבחינתי. בכל מקרה על הPC זה לא מורגש. הכפתורים? עד כמה שזכור לי זה ככה בכל משחק, ואתה ממש לא רוצה להרוס לכל המעריצים הותיקים אז השליטה בדמויות שהם מכירים במערכת שהם מכירים עם כפתורים שונים לגמרי פתאום. גם אם באמת תביא מיפוי כפתורים טוב יותר (וזה 'אם', כי לדעתי בכלל הוא בסדר גמור), זה עדיין משהו שאי אפשר לעשות. בכל מקרה לדעתי אפשר לשנות עצמאית בתוך המשחק, לא?

מעבר לזה, מערכת הקרב פשוט מצוינת. דנטה זה דנטה, רק עם עוד טיפה סטרואידים וזרימה טובה יותר. נירו זה נירו, רק שוב עם שיפורים נחמדים והכנסת מכניקת הידיים המתחלפות במקום יד אחת לאורך כל DMC 4 זה גם כן משהו שמוסיף המון גיוון ועניין למערכת שלו. בעיניי יש מספיק זמן ללמוד אותם ולהתנסות בהמון טכניקות וקומבואים סופר טובים ומהנים. מעבר לזה כמובן שמי שמגיע ממשחק אחד או יותר לפני כן כבר יכיר הרבה על המערכות שלהם והחיבור יהיה מהיר יותר.
מעבר לזה, כן, זה משחק קצר שבנוי על כך שתעשה עליו ריצות נוספות. כאילו, אם הוא לא היה לך כיף אז לא חובה אבל אתה יודע.. זה טיעון קצת מגוחך :). למה שתרצה להמשיך בכל משחק שאתה לא נהנה בו? כנ"ל DMC 5, אם אתה נהנה אז אתה יכול להמשיך לשחק ולפתוח עוד יכולות ועוד התקדמות וכולם מרוצים. אם לא? סבבה, נראה לי..
ואז יש את V שהוא מעניין לריצה הראשונה וכן די מהנה. הוא פחות זורם ופחות מוצלח סך הכל, אני מסכים, המשחק לא מושלם. אבל זה עדיין אחלה ומגוון בצורה חיובית בתוך הריצה של הקמפיין. האויבים טובים, הבוסים מצוינים, הקמפיין עצמו באמת מאוד מהנה מעבר למערכת הקרב הסופר מהודקת, קצת קשה להתווכח על טעם וריח אז אתה יודע, זה פשוט ככה בעיניי.

עכשיו הנקודה הבאמת מרכזית, ובה אנו חוזרים שוב לעניין הצפיות, זה למה המשחק כזה 'אולד-סקול', או 'מיושן', או לדבריך 'לא טרח לבדוק מה קרה בעשור מאז יציאת DMC 4'. ושוב, זה פשוט המשחק. גם את זה אפשר לדעת לעשות טוב או לא טוב, ולדעתי הוא עשה את זה טוב.
כן זה משחק אולד-סקול H&S מהבחינה הזו, יש לו בגדול 0 רעיונות חדשים, אבל ככזה הוא שווק וזה מה שרציתי כשהתחלתי אותו וזה בדיוק מה שקיבלתי - משחק מלוטש ומהודק עם מערכת קרב מצויינת וקמפיין טוב שישוחק ויזכיר את משחקי הH&S של דור הPS2.
כמובן שחוסר חדשנות לא יעבור בשלום לעד ומתישהו יימאס מעוד DMC שעושה אותו דבר, אבל כרגע בזמן והמקום שבו הוא יצא, בעיניי, זה עבד.
ויש גם תקרה מאוד מסוימת למשחק כזה, קח לדוגמה את סקריו שיצא רק שבועיים אחריו - משחק שלוקח המון רעיונות ומשלב אותם בצורה מאוד מעניינת ויחודית, לוקח את הזאנר לכיוון מעט חדש ומעט מרענן. מי מהם אתה חושב שבסופו של דבר אני אזכור יותר או אוהב יותר? DMC 5 זה סרט אקשן מפוצץ באפקטים עם כתיבה רעה שנהנים ממנו ומהזמן שלו ודי שוכחים עד לעוד איזו ריצה מתישהו, משחקים כמו סקירו אלו משחקים שאזכור גם עמוק לתוך הדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אפריל 2019, 14:32

AC:ORIGIN, מה אתם אומרים עליו? קבלתי אותו עכשיו בהאמבל באנדל החודשי ואני לא יודע אם למכור את המפתח או להשתמש בו. אני יודע שאודסי קבל סטטוס של אשכרה משחק AC טוב לראשונה בעשור ואם זה היה אודסי אז הייתי בשמחה מתחיל לשחק בו. אבל אוריג'ן הרגיש כאילו הוא עשה ספלאש הרבה יותר קטן בתעשיה וזה ממש מעניין כי שמעתי בכל מני מקומות וגם פה שהם בייסיקלי אותו משחק.

אז מה אתם אומרים, כאדם שמשחק משחק AC פעם באולי 5 שנים, ORIGIN הוא ברמה גבוהה בכדי שזה יהיה ה-AC היחיד שלי כנראה עד שיצא אחד אמיתי לדור הבא בסביבות 2021?

כמובן לקחת בחשבון שאני וה-LORE של הסדרה לא בדיוק חברים, סיימתי את המקורי וחלק מ-2 ולאחרונה סיימתי את סינדיקט.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 אפריל 2019, 14:54

הלור של הסדרה וכל משחק בפני עצמו בתוך הסדרה לא ממש חברים גם כן, אז זו לא הבעיה :).
בסך הכל אני חושב שזה משחק סבבה לגמרי, אבל אודיסי מוצלח ממנו. הם כן די אותו משחק בבסיס, אבל אוריג'ין הוא בדיעבד די דמו קונספטואלי למערכות שעובדות כמו שצריך כמשחק עולם פתוח-RPG עצום רק באודיסי.
אבל מה זה דמו? זו עדיין יוביסופט ואת הדברים שאתה יכול לצפות מהם אתה תקבל. מצרים העתיקה משוחזרת בצורה מדהימה והיא לחלוטין ההיילייט של המשחק הזה, בעיניי אם הסטינג עצמו מעניין אותך זה שווה את המשחק רק בגלל זה. מצרים אולי נופלת מהשחזור של יוון העתיקה רק באספקט הגיוון (כי מה לעשות), אבל אוריג'ין הוא בהחלט אחד השחזורים ההיסטוריים המוצלחים של הסדרה.
מעבר לזה הרבה דברים פשוט נמצאים "ליד" וקצת קשה לשים את האצבע על הבעתיות שלהם, והרבה זו גם חכמה שבדיעבד מלאחר אודיסי שפשוט הצליח לגרום ליותר דברים לעבוד כמו שאתה מצפה.
מערכת הקרב היא סבבה באודיסי ופה היא מעט קלאנקית ורזה יותר, גם בהתמודדות של הAI איתה וגם ביכולות שלך. מערכת הקווסטים של אודיסי (כלומר של הוויצ'ר 3) לא ממש קיימת פה, ובמקום זה יש לך מעט קווסטי צד מאוד פילריים וברובם אפילו אין מעבר לקלוז אפים כמקובל וזו פשוט שיחה 'על יבש'. אין ספינה (אבל זה הצד החלש באודיסי), אין את כל מערכת הcultists של אודיסי שזו למעשה פרמידה עם מעמדות עולים של כ50 דמויות עם סיפור לכל אחת (חלק יותר וחלק פחות), שאתה צריך (אבל לא חייב) להתנקש בהן ברחבי העולם תוך כדי ולצד הסיפור המרכזי.
באודיסי יש עוד כמה מערכות קצת יותר קטנות, כמו השכירי חרב (סוג של נמסיס לייט ממורדור שחצי עובדת) או העובדה שיש gear וstats, דבר שמעודד באמת חקירה של מחנות אויב וכדומה.
אז מה אתה כן מקבל באוריג'ין? את הקמפיין הסיפורי עצמו כמו שהוא באודיסי, את מצרים העתיקה משוחזרת באופן נפלא, ומעין ניסוי כלים ראשוני של כמה מערכות שבדיעבד אפשר לראות ולהגיד שהוכנו לקראת אודיסי.
האם הייתי ממליץ לך לשחק בו על פני אודיסי? לא. אבל בהתחשב בעובדה שאין לך את אודיסי, ושאודיסי זה משחק של 75 שעות מול הכ-25 של אוריג'ין, הייתי אומר שאוריג'ין הוא סך הכל משחק סבבה לגמרי ומהנה עם עולם מדהים שבקלות אפשר לשרוף עליו כמה שעות גם בלי לצפות לקבל את חבילת הRPG-עולם פתוח העצומה של אודיסי.
בסופו של דבר למרות שמעמדו ירד באופן טבעי אחרי אודיסי שפשוט עשה את אותו דבר רק יותר טוב ועם יותר תוכן, אוריג'ין הוא עדיין משחק מוצלח פי כמה וכמה ממשחקי AC שלפניו כמו יוניטי וסינדיקט.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 44 אורחים