במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אפריל 2019, 15:07

אני חייב לציין שדי שכנעת אותי לא לשחק באוריג'ן :)
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 אפריל 2019, 15:17

זה כי התמקדתי בנקודה המרכזית, הוא פחות טוב מאודיסי :).
מה שאתה צריך לשאול את עצמך אלו שני דברים - האם הוא בא במקום אודיסי בשבילך? אם כן, אני ממליץ על אודיסי. אבל אודיסי הוא גם משחק הרבה יותר גדול ושואב זמן ומחייב, ככה שהם לא בהכרח נופלים לאותה קטגוריה מבחינת המהות שלהם.
בהנחה שתשחק או לא תשחק באודיסי בהתאם למידת הזמן שתהיה לך כדי לגשת לכזה מגה-משחק, ולא לפי האם שיחקת או לא באוריג'ין, אז האם הסטינג של מצרים העתיקה מעניין אותך? אם כן, אז אין מה להתבלבל, העולם עצמו עשוי כאן בצורה נהדרת ואפילו רק מהסתובבות בו אתה לפחות תהנה, אם גם המשחק יתחבר לך אז זה יופי של בונוס.
ואם התשובה היא לא, אז האם בא לך משחק AC? כי זה מה שיש באוריג'ין, את הקמפיין הסיפורי הAC הממוצע. הוא מלווה בעולם (שלם, לא רק עיר) גדול יותר מכל מה שהיה לפניו, מוצלח יותר מכל מה שהיה לפניו, וזהו בערך. כל המערכות וההפיכה של המשחק הזה לRPG סטייל הוויצ'ר 3 הם באמת נחלתו הבלעדית של אודיסי כרגע, אבל 'קמפיין הAC' בשניהם הוא די זהה מבחינת איכות וכמות.
תחשוב שהיית רוצה לשחק באודיסי אבל לא להכניס מספר שעות תלת ספרתי בתוך המשחק, והייתה לך את האפשרות להוריד גרסה רזה שכוללת רק את הקמפיין. והוא היה במצרים במקם ביוון. ולא היה לך gear וstat מפותחים, או אפשרויות בחירה בשיחה. זה AC אוריג'ין :).

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 אפריל 2019, 15:26

DrKeo כתב:AC:ORIGIN, מה אתם אומרים עליו? קבלתי אותו עכשיו בהאמבל באנדל החודשי ואני לא יודע אם למכור את המפתח או להשתמש בו. אני יודע שאודסי קבל סטטוס של אשכרה משחק AC טוב לראשונה בעשור ואם זה היה אודסי אז הייתי בשמחה מתחיל לשחק בו. אבל אוריג'ן הרגיש כאילו הוא עשה ספלאש הרבה יותר קטן בתעשיה וזה ממש מעניין כי שמעתי בכל מני מקומות וגם פה שהם בייסיקלי אותו משחק.

אז מה אתם אומרים, כאדם שמשחק משחק AC פעם באולי 5 שנים, ORIGIN הוא ברמה גבוהה בכדי שזה יהיה ה-AC היחיד שלי כנראה עד שיצא אחד אמיתי לדור הבא בסביבות 2021?

כמובן לקחת בחשבון שאני וה-LORE של הסדרה לא בדיוק חברים, סיימתי את המקורי וחלק מ-2 ולאחרונה סיימתי את סינדיקט.

הוא פחות טוב מאודיסי, אבל עדיין מצויין. יש בו יותר בעסה של משימות צד לא מקוריות ורק לגריינגינג, אבל אני מכיר אותך ולך ספציפית זה פחות יפריע - אני חושב שכדאי לך לשחק בו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אפריל 2019, 15:28

המממ... בהחלט יש מצב שאני אלך עליו. אני אמור לקבל את ה-2080RTX עוד יום או יומיים אז אני בהחלט הולך להתפרע קצת.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 אפריל 2019, 12:10

טוב סימתי את horizone zero dawn complete edition

אני לא יודע מה חלקי הdlc ומה המישחק המקורי הכיל
אני קצת מאוכזב שהלכו בשיטת יוביסופט
לדחוף הרבה דברים במפה
לא רואים את זה בהתחלה רק בשלב מאוחר יותר

בגדול המישחק ברובו דומה לאססין קריד האחרונים
יש אלמנטים של rpg מבחינת רמות של הדמות
ויש אותה בעיה שלפעמים זה קל מידי לפעמים קשה מידי
בגלל שהמישחקים מאוד פתוח ויש את עיניני הרמות

חלק מהדברים גם די מעצבנים
לדוגמה שמקבלים נשק חדש יש מצב אימון
נגיד להוריד חלקים של חיה מסוימת עם נשק כזה
ודברים בסגנון
אבל שזה יחשב צריך לסמן את זה כמשימה ,מה שלא ידעתי הרבה שעות מהמישחק
וזה יכל לקצר זמן ,לדוגמה אפשר לסמן את זה במהלך משימה רגילה ואז זה יחשב
ולחסוך זמן מיותר

חלקם גם לא מובנים בדיוק אז בחלק צפיתי ביוטיוב
להבין מה רוצים מימני

יש גם משימה אחת מכמה חלקים של אזורי ציד
עכשיו לנצח אותה לגמרי צריך להשיג 15 מדליות
בדרגה הגבוהה ביותר ,בדרך כלל זה על זמן
אבל מתחת יש שני דרגות נמוכות יותר
עכשיו גם בהם צריך להשיג 15
רק מה ,ברגע שמקבלים את הדרגה הגבוהה ביותר
מקבלים גם את הנמוכות יותר
וזה אותו המיספר ,15 בעולם ,שלדעתי זה די טיפשי
היו יכולים לדוגמה לעשות 8 דרגה הכי קשה
11 בינונית
15 קלה

במצב בפועל צריך לנצח בזמן הכי מהיר בכולם
לסיים את המשימה כולה ולא רק חלק

בכל מקרה חרשתי הרבה והגעתי ל88 אחוז טרופי
לא השארתי אף משימה פתוחה ,סימתי כל משימה שקיבלתי וניקיתי את כל המפה
לא יודע מה יתר הטרופי

אבל המישחק טוב ,ואחרי פתיחה שונה מאססין קריד
זה בגדול אססין קריד האחרונים עם רובוטים
אני כן ממליץ על המישחק ,ויחכה להמשך
אבל יכל להיות טוב יותר

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אפריל 2019, 12:29

בעיניי העובדה שהורייזן וAC הלכו לכיוונים מאוד דומים היא רק עוד הוכחה לכשלון היחסי של הורייזן. AC אודיסי הוא הדוגמה לאיך עושים את זה נכון מבחינת בניית עולם והתקדמות, גם כשיש לך בבסיס המון מכניקות בינוניות לגמרי בשני המקרים.
בAC רק רציתי להתקדם ולראות עוד מהעולם ומהסיפורים שלו, בהורייזן בעיקר רציתי שיגמר כבר מאיזשהו שלב. למעשה, כשאני חושב על זה.. כן, הורייזן הוא המשחק *היחיד* שהתחלתי ולא סיימתי בדור הזה :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 אפריל 2019, 14:17

אצלי זה בדיוק להפך - לא סיימתי בחיים משחק AC ואת HORIZON סיימתי (במקרה לגמרי, כי ממש לא ניסיתי במיוחד) על פלטינום. למעשה זה הפלטינום היחיד שלי אי פעם.
אחר כך הוסיפו לו עוד אצ'יוומנטים שהפכו את הפלטינום ליותר קשה נראה לי, וגם יצאה ההרחבה... אבל לא נראה לי שזה לקח את הפלטינום שלי בחזרה.... לפחות מקווה שלא. אם כי זה לא מעניין אותי באמת... אז מילא.

פשוט הגיימפליי של AC שובר אותי כל פעם מחדש, כמה שאני לא נהנה מהקרבות, ובעצם שום דבר מלבד החקירה, העלילה (בדקות הראשונות בדר"כ) והפרקור.
בהורייזון ניסיתי כל הזמן לגוון בשיטות שלי וככה כל הזמן הרגשתי שאני משחק שונה מספיק כדי לא להשתעמם מהקרבות אפילו לשנייה...

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אפריל 2019, 14:50

שיחקת באודיסי? כי הוא היחיד שחולק את אותה נוסחה עם הורייזן ועליו דיברתי.
גם אוריג'ין עוד קרוב לזה במידה מסוימת, אבל כל המערכת של השיחות וזה לא קיימת שם.

בכל מקרה גם למשחקי AC הישנים אפשר למצוא נקודות דמיון עם הורייזן כי זה הכל עולם פתוח, אבל לא על זה דיברתי. אלו משחקים בלי רמות בכלל או דמיון אמיתי בעיצוב הגיימפלי לופ.
AC אודיסי והורייזן הם שני משחקים שמעוצבים כמעט זהה (ועל בסיס העיצוב של הוויצ'ר 3, עם דגש גדול יותר על העולם והגיימפלי בשניהם), ובשניהם בבסיס המון מכניקות סבירות לחלוטין וכתיבה בינונית, בגלל זה *מאוד* קל להשוות בין שני המשחקים.
כשרק שיחקתי בהורייזן חשבתי שהוא בסדר, אבל אי אפשר לעשות משהו כמו הוויצ'ר ברמה כזו ושבעיקר עם כתיבה רעה זה פשוט לא יכול לעבוד. ואז יצא AC אודיסי והוכיח שאפשר לעשות וויצ'ר בינוני שיעבוד טוב ויהיה מהנה לכל אורכו.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 אפריל 2019, 18:21

אני לא חושב שהכתיבה בהוריזון בינונית
מאוד אהבתי את הדמות הראשית
בגלל שלא הלכו בכיוון sjw ,ואפכו אותה
לאיזה סופר אוומן בילתי מנוצחת ,שכל ההחלטות שלה מוצדקות
וגם יש החלטות מסוימות

היא גיבורה שבמקרה אישה ,אבל פגיעה ואנושית
כמו ריפלי מסירטי הנוסע השמיני
ולפעמים היא צריכה עזרה מאחרים ,כולל גברים

ואני לא יקלקל את העלילה למי שלא שיחק
אבל גם דמויות אחרות במישחק לא מושלמות
ורואים את זה לאורך כל המישחק

ככה שזה טוב שתרבות הsjw לא ניכנסה למישחק הזה .
ובגדול אהבתי את העלילה הראשית
ואהבתי שהמישחק יסתים בלי "המשך יבוא"
למרות שכן השאירו אפשרות כזאת ,יש סירטון
קצר בסוף שנותן פתח להמשך
אבל לא התחילו עלילה חדשה ,ודפקו צרכנים
להמשך שאולי יצא רק אחרי כמה שנים עם בכלל

בנוגע למי ששיחק באססין קריד הישנים
אני מדבר על החדשים ,סימתי את אורגין ויצא לי לשחק קצת באודיסי ,יש לי אותו בסטים
אבל לא היה לי זמן אליו
בשני המישחקים האלו יש דברים דומים להוריזון
לא אחד לאחד ,אבל קרובים מספיק
אין רובוטים ,אבל כן יש חיות
המגדלים שונים ,אבל על אותו עיקרון ושניהם פותחים מפה
יש סוג של סוס כזה או אחר ,מה שהיה כבר בזלדה 64 ,אז זה לא בדיוק מקורי ,אבל קיים
ובעניין הסוס ,אחד הדברים שעצבנו אותי בהוריזון
זה אחרי "שמקבלים את הסוס" ,הוא לא באמת שלכם
עד שמשדרגים יכולת מסוימת שלוקח זמן להגיע לזה
ועם היתי מבין את זה בהתחלה "זה פשוט רק לא בדקתי שדרוגים מיתקדמים "
היתי הולך קודם כל על להגיע לפתיחה של השדרוג הזה ,בלי זה כל פעם צריך למצוא "סוס חדש"
עם השדרוג זה כמו הרבה משחקים היום
ומה שנפוץ מאז זלדה 64 ,פשוט מזמינים את הסוס
למקום של השחקן
יכל לחסוך לי הרבה שעות

עוד דבר שחסר זה מיני גיים
גם פה לדוגמה בזלדה 64 היה אפשר לדוג
לירות בחיצים על סוס
לעשות מרוץ סוסים ועוד דברים ,בהוריזון היה חסר לי דברים כאלו ,ומיני גיים היכנסו להמון מישחקים מאז
אין אפילו מישחק קלפים ,בוויצר 3 מאוד אהבתי את המישחק קלפים

בכל מקרה למרות הכל ,המישחק כן טוב
מאכזב אבל טוב
היו יכולים להכניס לדוגמה לאלף חיה מעופפת
ולעשות איזה קרב יריות ,וחבל שלא עשו

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 14 מאי 2019, 15:13

אני משחק עכשיו בגירסה החדשה של בורדרלנדס (GOTY)
בפעם הראשונה (לפני אי אלו שנים) שיחקתי בתור הצלף (מרדכי) ואהבתי מאד. גם אהבתי את הaction skill שלו (ציפור נשר שתוקפת אויבים) שזה בעצם כמו טיל מונחה. אני זוכר שברמות הגבוהות הנשר יכול להרוג אויבים מציקים בעצמו
לפעם הזאת התלבטתי מה לבחור. בעקרון אני אוהב סגנון משחק של ranged ורק הצלף ממש מתאים לזה. אז קראתי מה ממליצים ברשת ובחרתי בסירנה לילית. אז אני בעצם משחק איתה בסגנון של צלף. הרבה שימוש בנשקים ארוכי טווח. הבעיה שלי היא שאני לא ממש מבין איך לעשות שימוש בaction skill שלה. זה הופך אותי לבלתי נראה בלתי פגיע ומהיר מאד לכמה שניות. אני לא ממש מבין איך להשתמש בכשרון הזה. בינתיים כל מה שהשתמשתי היה לברוח כאשר אני מוקף אויבים, וזה לא מעניין ולא מלהיב בכלל, אז כנראה אני לא משתמש נכון?
אני עכשיו הגעתי לrust commons west שזה בערך מחצית המשחק אאז"נ אני ברמה 23. בינתיים עשיתי את כל המשימות צד חוץ מscagzilla שפשוט גמרתי עליו את כל התחמושת שלי בלי להרוג ונהיה לי משעמם אז ויתרתי.

חוץ מזה המשחק היה ונשאר כיף לא נורמלי. גרפיקה cell shade נהדרת, משחקיות מלאה אקשן, גיוון טוב של אויבים וסביבות.
והכי אני אוהב שהשליטה מותאמת טוב למקלדת+עכבר. אני משחק רק על PC ורק על מקלדת+עכבר. שליטה טובה בצורה כזו זה אומר שהמשחק מצריך מעט כפתורים מעבר ל WASD. שלא יהיו כל השטויות האלה של כפתור בשביל לתפוס מחסה, כפתור אחר בשביל להציץ ממחסה, וכל מיני כפתורים בשביל לירות מכל מיני נשקים וכולי.

הדבר היחיד שמעצבן קצת זה שהמשימות שולחות אותי שוב ושוב לאותו מקום וכל פעם שאני מגיע הוא מלא מחדש באויבים וזה נהיה קצת גריינדי/חוזר על עצמו יותר מידי
כמו כן כל החיות שצצות מהמחילות/קרקע אני פשוט דורס אותן בלי בכלל להיות פגיע. אני גם עושה את זה מול האויבים האנושיים במידה ואני יכול להגיע אליהם עם האוטו - זה נהיה קל מידי.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 16 מאי 2019, 18:14

sharonbn כתב:.
הדבר היחיד שמעצבן קצת זה שהמשימות שולחות אותי שוב ושוב לאותו מקום וכל פעם שאני מגיע הוא מלא מחדש באויבים וזה נהיה קצת גריינדי/חוזר על עצמו יותר מידי
כמו כן כל החיות שצצות מהמחילות/קרקע אני פשוט דורס אותן בלי בכלל להיות פגיע. אני גם עושה את זה מול האויבים האנושיים במידה ואני יכול להגיע אליהם עם האוטו - זה נהיה קל מידי.

זה מה שהוריד אותי מהמשחק בתקופתו ששיחקתי, הריספון של האוייבים בכל מקום שיגע אותי, עאיךו לא הייתה לי שום התקדמות במשחק, ב-2 שיפרו את זה קצת ואם ניקית איזור מסויים כבר לא חזרת אליו (לפחות ממה שאני זוכר).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 מאי 2019, 21:14

אני זוכר שזה מה שהוריד אותי מfar cry 2

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 מאי 2019, 23:32

אני משחק היום בעיקר בsunset overdrive
גרסת הpc

בגדול זה משחק בסגנון פרוטוטיפ או אינפמוס
ומשחקים בסגנון ,רק יותר צבעוני ויותר הומוריסטי
המשחק רץ חלק מאוד על המחשב שלי בfhd 60 פרימים לשניה
אחת הבעיות שלי עם המשחק ,שלפחות בשעות הראשונות
התנועה במשחק מוגבלת לסוג של משחק סקיטבורג רק עם קפיצות לגובה ,קשה להסביר עד שמשחקים
אפשר ללכת רגיל ,אבל אז האויבים ינצחו מהר
וללכת ממקום למקום יהיה לאט מידי

זה משתפר מאוד ,שהמשחק מתקדם ולומדים ומקבלים יותר יכולות ,לדוגמה אחרי קפיצה דחיפה גדולה קדימה
או גלישה על המיים ,דברים כאלו

עוד חסרון ואני שעות במשחק ,כניראה שכל המשחק בעיר אחת ,זה נפוץ בסגנון אבל עדין מוריד מהכיף לטעמי
אבל בסך הכל המשחק טוב
אבל למרות זאת ,אני חושב שאינפמוס האחרון היה טוב יותר ,ויצא ספיידרמן לps4 ,שעוד לא יצא לי לשחק
אבל כניראה טוב בהרבה
ככה שקשה לי להמליץ אליו בלב שלם

מסוג המשחקים שטובים ,אבל יש טובים יותר

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 מאי 2019, 17:28

אז total war: three kingdoms יצא לפני שלושה ימים, ואני נהנה ממנו בטירוף. למעשה אני חושב שכבר כמעט עשור לא יצר משחק TW כל כך טוב.
האמת שאני באמת לא יודע להגיד למה אני עדיין אוהב (או יותר נכון להגיד - משחק בעקביות כל משחק) את הסדרה הזאת, כבר המון זמן שלא יצא לה משחק באמת טוב, משחק שלם שלא צריך להגיד עליו במקרה הטוב שהוא "טוב, אבל...". אני מניח שזו נוסטלגיה (Rome מ2004 היה ה-משחק שלי כנער, כמות השעות ששרפתי עליו..), אבל בפועל מאז 2011 (shogun 2) לא יצא משחק TW שהיה באמת מוצלח ושלם, כלומר בעקביות אני מתאכזב מהסדרה הזאת בעשור האחרון.

אבל קרה הדבר הצפוי ולמרות ששוב פעם לא התעניינתי במשחק לפני יצאתו ולמרת ששוב לא חשבתי שאקנה אותו, הביקורות הטובות גרמו לי למכור את העקרונות שלי ובכסף הזה לרכוש את המשחק :). בכל מקרה גם משחקי וורהאמר (בפרט השני) זכו להצלחה די גדולה בביקורות ובעיניי הם סבירים במקרה הטוב, ככה שעדיין נכנסתי פנימה באמונה שלמה להתאכזב עוד פעם ולכעוס על עצמי ששוב נפלתי לתוך המשחק הזה.
אבל לא, אני חייב לציין שהבלתי צפוי קרה, הכוכבים הסתדרו בשורה ויצא משחק TW ממש טוב. ושלם לגמרי. ועוד במצב טכני מעולה עם היציאה שלו! לא ייאמן.

אז אני ממש נהנה ממנו בינתיים, באמת שמאז שוגון 2 (ומדיאיוול 2 ורומא 1 לפניו) לא נהנתי ככה ממשחק אסטרטגיה וזה מזכיר לי בדיוק למה אני עדיין מאמין בסדרה הזו - כשהיא עובדת אז זה אחד הדברים הכי מגניבים בזאנר. בכל מקרה לסדרה יש באופן מסורתי שני סוגי משחקים מרכזיים - אלו שמשנים לגמרי את הנוסחה ואלו שרק מחזקים טיפה את הברגים על בסיס המשחק הקודם. אז three kingdoms הוא מהסוג הראשון, ואולי גם אחד המשחקים שמשנים יותר אפילו בתוך הקטגוריה הזו.
זהו, אני חושב, אני פשוט מאוד נהנה ממנו ומבסוט לראות יציאה טובה מהסדרה הותיקה הזו שרק המשיכה להתבוסס בבינוניות לאחרונה. אני יכול להכנס לפרטים ולתאר ממש את המחשבה שלי ולמה בעיניי זה סוף סוף משחק TW מוצלח אחרי כל כך הרבה זמן, אבל עד כמה שאני יודע אין פה שחקנים ככה שזה די מיותר :).

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 25 מאי 2019, 17:37

לשוגון 2 נכנסתי כבר די שחוק מהנוסחה, אבל הוא היה מעולה ובמקביל גם שאב ממני סופית את הכח לשחק TW. המשחקים החדשים נראים ממש טובים, אבל כמתבונן מהצד, גם די עוד מאותו הדבר. קיבלתי עותק של וורהאמר ביציאה אבל אפילו לא התחלתי קמפיין. יש לי חשק למשחק אסטרטגיה אולי פעם בשנה וגם הוא מתועל בסוף לקרוסיידר קינגס במקום TW..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2019, 17:39

פאק, אתה משכנע אותי להוציא 200 שקל :/

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 25 מאי 2019, 21:54

היתי תקופה ששיחקתי במשחקי טוטל אוור
התחלתי מהמשחק הראשון והתקדמתי בסדרה
לפי סדר השחרור לשוק

אבל דילגתי על הקרבות עצמם ,עשיתי את הקרבות אוטומטים ,זה פשוט לוקח יותר מידי זמן
ומצריך ידע ,לעשות את הקרבות בזמן אמת

הבעיה שלי שאין לי זמן לשחק הרבה
אני צובר ספריה של משחקים ,שלרובם אין לי זמן
בגלל שעות העבודה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 מאי 2019, 02:50

אני חושב ששיחקתי בו מספיק כדי לחוות דעה ראשונית. קודם כל בהתייחסות לנקודה של BIA:
BiA כתב:לשוגון 2 נכנסתי כבר די שחוק מהנוסחה, אבל הוא היה מעולה ובמקביל גם שאב ממני סופית את הכח לשחק TW. המשחקים החדשים נראים ממש טובים, אבל כמתבונן מהצד, גם די עוד מאותו הדבר.

אני לא חושב שבאמת אפשר להגיד שהם כולם אותו דבר. כלומר, נכון שהבסיס עצמו (מפה אסטרטגית בתורות וקרבות טקטיים בזמן אמת) הוא זהה, בכל זאת זו אותה סדרה, אבל ההבדל בין משחק למשחק הוא הרבה יותר מסתם פילטר של סטינג היסטורי אחר.
הייתי אומר ששני המשחקים הכי דומים במשחקי TW המודרנים אלו שוגון 2 ורומא 2, והעובדה שהראשון הוא הTW הטוב בהיסטוריה (אולי חוץ מ3K, יש מצב, צריך לשחק בו עוד) והשני הוא הכשלון הגדול ביותר של הסדרה אומרת הכל. אם שני המשחקים הכן דומים האלה (ביחס לשוני בין שאר משחקי הסדרה) נמצאים בכזה הבדל איכותי, אז כנראה שנלקחים סיכונים לא קטנים בין יציאה ליציאה.
במצב של שניהם אגב זה נטו כי על המערכות הכן יחסית זהות (שוב, אלו השניים היחידים שכן הייתי אומר שדומים מאוד) שוגון 2 בנה משחק קטן מאוד. רק יפן, עשרות בודדות של שנים, קלאנים כמעט זהים אחד לשני, מטרה זהה לכל הקלאנים לאורך המשחק (סוג של מירוץ לעבר המטרה) ויחידות זהות בדרגות מתגברות ששמות דגש כמעט בלעדי על ה'אבן, נייר ומספריים'.
רומא 2 לעומת זאת הוא ה-משחק השאפתני שלהם. הכי גדול, קמפיין שמקיף מאות שנים, כמות פסיכית של עמים, תרבויות שונות עם צבא, יחידות, מטרות וצורת משחק שונה לכל אחד.. כמובן שהרשימה ממשיכה, אבל ההבדל ה'קטן' הזה בלבד משנה לגמרי את המשחק (והופך אותו ממשחק מהודק ומצוין לבלאגן הנוראי, הלא מאוזן, והשבור לגמרי לפרקים שהוא רומא 2).

אבל אחרי הכשלון מרומא 2 הם למדו, (אגב, כשלון ביקורתי וזעם מעריצים כבדים בלבד, הוא עדיין הTW הכי מוכר אי פעם והמשחק הכי משוחק בכל רגע נתון, למעט פיקים של משחק חדש), ומאז המשחקים כן נפרדים אחד מהשני בצורה ברורה ולא סתם הולכים ל'גדול יותר פי 1,000' עד לכדי אובדן יכולת לשלוט במשחק.
אטילה הוא סוג של משחק השרדות, הTW היחיד שהמטרה בקמפיין כדי לנצח זה פשוט לשרוד עד שנה מסוימת ולא לכבוש X או דברים כאלה. זה משנה לגמרי את המשחק (עד כדי כך שהוא משחק מצוין שאני מחבב, עם בעיה קריטית שהAI פשוט לא ממש משחק את אותו משחק כמוך, ורוב הזמן פשוט אובד עצות ולא מבין את החוקים החדשים).
וורהאמר, בעיניי האוברייטד הגדול ביותר בסדרה, הכניס כבר מכניקות שלמות שנשענות על הסטינג הפנטסטי. לדוגמה עם של ערפדים שמקימים לתחייה את הצבא אחרי הקרבות, זה משנה לגמרי את צורת המשחק. יש עוד גזעים, עוד דברים מיוחדים, וכמובן הגנרגלים שהפכו לגיבורים ופתאום משנים את מאזן הקרב לבדם והורגים מאות חיילים, עם קסמים, יכולות חזקות, ועץ RPG שלם. הבעיה של המשחק היא שהם פישטו אותו לרמה מחפירה. אני לא יודע אם זה כדי למשוך עוד קהל, אבל *הכל* במשחק ירד לרמה כמעט הזויה של פשטות משעממת וחסרת כל מחשבה (וגם ככה הסדרה פשוטה יחסית למשחקי פרדוקס לדוגמה, כן?).
וורהאמר 2 אולי לא מחדש עם הפנטזיה שלו המון כמו הראשון, אבל זה הקמפיין הסיפורי השלם הראשון בתולדות הסדרה. כלומר ממש, משימות אחת אחרי השנייה שהולכות ומתקדמות, סיפור כתוב עם דיאלוגים וכמה סרטוני מעבר. האלמנט הסנבוקסי של הסדרה נזרק כמעט לגמרי לטובת משחק הרבה יותר ממוקד מטרה ספציפית, ולקיחה די לינארית לקראת השיא. זה גם משחק די גרוע עם ביקורות סופר מהללות :).

טוב, לא יודע איך יצא שככה חפרתי, בכלל באתי לכתוב על 3K.. אבל אני מקווה שהבהרתי שיש הבדלים מהותיים בין משחקי הסדרה :) (כל אחד כן תופס איזו נישה מיוחדת ופונה לכיוון מיוחד, זו הנקודה).
בכל מקרה, 3K עושה דבר שלא קרה הרבה זמן - משנה בצורה מורגשת את המשחק במפה האסטרטגית.
מהבחינה הזו הוא הטוב בסדרה בפער, דווקא בקרבות הוא טיפה בינוני בינתיים. לא משהו רע במיוחד, אבל פשוט סטנדרטי למדי ביחס לסדרה.
הדגש הכי גדול הוכנס לדמויות, ועכשיו (קצת כמו מוד לייט של משחק פרדוקס) לכל דמות יש שאיפות ייחודיות, יריבויות וחברויות ייחודיות אחת עם השניה, יחסים מיוחדים לעמים אחרים, יכולת למרוד בתנאים ספציפיים ומשתנים (וגם מרד מצד גנרל פשוט הוא שונה לגמרי ממרד מ, נניח, היורש לכס, שממש יתחיל מלחמת אזרחים), ועוד ועוד ועוד. גם אם תשים שני גנרלים באותו צבא (ותהיה חייב, כי חיילים לראשונה נצמדים לגנרל ישירות ולא להפך. כל גנרל יכול להחזחק עד 6 יחידות וכל לגיון יכול להחזיק 3 גנרלים עם צבא מלא), אז היחסים ביניהם ישפיעו על המוראל, היכולות, וכו'. גנרלים ביחסים רעים ישפיעו לרעה על כל הצבא, גנרלים ביחסים טובים לטובה. היחסים נבנים לאורך המשחק בצורה די טבעית ומשכנעת (וגם עם העמים האחרים, לדוגמה אם גנרל הוציא להורג את הראש של אחת המשפחות כשזה היה שבוי מלחמה, אז הילד שלו שלקח את השלטון יכול לקחת את הנקמה כמטרת חייו).

לכל גנרל יש עכשיו קלאס מסוים, כשלכל קלאס יש יעוד מסוים וחשוב לשים לב איך משלבים ואת מי לוקחים לאן. לדוגמה יש קלאס שנותן לצבא יותר משאבים (שזה גם חדש, משאבים לצבא שמחוץ לטריטוריה שלך. המשאבים הולכים ונגמרים בהתאם לעונת השנה, הדרך בה הם צועדים, כמות האוכל שאתה מייצר מלכתחילה, בצורת וכו'.) ככה שאם אתה מתכונן לעשות מצור ממושך על עיר גדולה אז גנרל כזה הוא די חובה, או שיגמרו לך המשאבים. גם הדרך בה תצעד, מתי תצא מבחינת העונה, האם יש כפרים בדרך כדי לשדוד.. הכל משחק פתאום תפקיד.
זו רק דוגמה אחת, יש עוד קלאסים ועוד מצבים חדשים שאפשר להתקל בהם.

העמים עצמם השתנו לגמרי גם כן, ועכשיו זה פשוט משפחות ולא עם (קצת כמו משחקי הכס), ואז מי היורש זה משמעותי, מאבקי שלטון זה דבר שקורה. משפחה יריבה יכולה להיות מאוד מאיימת עד שתצליח להרוג את ראש המשפחה, והשליט החדש פתאום יחפש בכלל שלום ומסחר.
גם הדיפלומטיה השתנתה, אין יותר 'ברית' סטנדרטית ואישית. אפשר לעשות 'קואליציה' עם עוד משפחות, אבל זה מחייב את כל המשפחות שבקואליציה הזו. כלומר אם אני בברית עם משפחה מסוימת ועוד משפחה רוצה לעשות איתי ברית, אז היא מבקשת להצטרף לקואליציה ואז יש הצבעת רוב בין כל ראשי הקואליציה לגבי כניסה. מלחמות בין משפחות הופכות לנחלת כלל הקואליציה, וכך גם מלחמות נגד קואליציות נגדיות.
כמובן שגם אפשר פשוט לשעבד משפחות אחרות אם אתה מספיק חזק, ואז אתה לא כפוף לשום החלטת רוב ויכול להחליט לבד :).

אלו השינויים המרכזיים שעולים לי עכשיו בשלוף. כמובן שיש עוד כמה דברים קטנים יותר, למשל שקניית חיילים השתנתה ועכשיו אתה קונה יחידות קטנות שהולכות ומתמלאות עם הזמן עד לכוח מלא, בהתאם כמובן למשאבים מסוימים וכו'. טכנולוגיות חדשות גם לא קשורות יותר בבתים ספציפיים.. יש עוד הרבה שינויים קטנים, לא נכנס לזה :). אבל אני ממש נהנה מהמשחק, הוא צעד מטורף קדימה בכל הקשור להרגשה שלו במפה האסטרטגית, בעיקר העובדה שהחזירו והוסיפו המון מערכות ומורכבויות להתעסק איתן, עולם אחר מוורהאמר..

דבר אחרון משמעותי הוא בקשר לקרבות, וזה שיש מצב משחק חדש. יש את המוד ההיסטורי ואת המוד שנשען על הרומן של three kingdoms. ההבדל העיקרי הוא שהמצב ההיסטורי מזכיר משחק TW רגיל בקרבות, ובמצב הרומן הגנרלים הם גיבורים כמו בוורהאמר - חיילים בודדים עם כוחות על שיכולים להרוג מאות חיילים עם יכולות מיוחדות.
אני יותר אוהב את המוד ההיסטורי, קצת ארקידי לי מדי הגיבורי על האלו במשחק TW, אבל בגדול זה כאן וזה כן מושקע ועשוי טוב למי שרוצה. אבל סך הכל ככה או ככה הקרבות הם די סטנדרטים ולהבדיל מהמפה האסטרטגית אין כאן איזה משהו מיוחד.

עריכה:
אני חושב שזו ההודעה הכי ארוכה שכתבתי כאן אי פעם, אז כן, אני אוהב את המשחק :). מי שנשאר לקרוא עד הסוף מקבל ממני עוגיה. אחרכך.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 29 מאי 2019, 07:46

אני כן חושב שעד שוגון 2 היה אפשר להגיד די בבירור שהמשחקים נוסחתיים - לא ברמה של ריסקינינג, אבל מספיק כדי להגיד שאם ראית אחד, כנראה שראית את כולם. זה לא דבר רע, כן? עדיין אהבתי את כל המשחקים ששיחקתי, ואפילו את אמפייר שכולם אוהבים לשנוא (הוא דווקא כן הרגיש כמו משב רוח רענן).

זה פשוט שמאז שנשחקתי לאטי אחרי עשור של משחק, כל האינטרקציה שלי עם הסדרה נותרה בגדר צפייה של כמה טריילרים ביוטיוב וקריאה של כמה רשמים. אם אתה אומר שהשינויים בין המשחקים האחרונים מהותיים, טוב לדעת. ממה שאתה כותב נשמע שהחדש שמערבב אלמנטים מ-CK הכי ידבר אלי. אולי אדגום אותו כשייצא הבא בסדרה והוא יעלה גרושים :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 מאי 2019, 11:03

אני חושב שזה בעיקר 'משחקים כפולים'. כלומר - שוגון ומדיאיוול, רומא ומדיאיוול 2, אמפייר ונפוליאון. כולם מאוד דומים למשחק המקביל שלהם (גם באסטס, מנוע קרב ומנוע גרפי, והמון מכניקות), אבל כן שונים בצורה מורגשת בין כל אחת משלושת הקבוצות האלו. כמו שאתה אומר, אמפייר היה די מרענן (ו-וואו, די נוראי, בעיניי :)), וכך גם רומא 1 כשיצא.
היום הם עדיין עובדים בצורה הזאת, תכלס, אבל פשוט כן בונים קמפיינים שהם הרבה יותר שונים גם בתוך המשחקים המקבילים. עדיין רומא 2 ואטילה זה אותו מנוע, הרבה אסטס משותפים ודברים כאלו, אבל הקמפיין עצמו התהפך על הראש לגמרי. כך גם וורהאמר 1 ו2. בכל מקרה 3K תופס את המקום של רומא 1, אמפייר, ו-וורהאמר כרגע - משחק שמשנה די הרבה בכל האספקטים (כולל מנוע וכו').

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 יוני 2019, 18:16

Katana Zero ב switch. מומלץ בחום.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 יוני 2019, 19:21

^^
אמת, שיחקתי אותו בpc כשהוא יצא וסך הכל משחק קצר מאוד ומאוד מהנה להעביר איתו איזה סופ"ש.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 יוני 2019, 21:04

איך הפאסט טראבל ב GOW אמור לעבוד? גילתי כבר עשרות שערים אבל עדיין אני לא יכול לקפוץ לאף מקום חוץ מהחנות שבאמצע האגם. האם צריך לחכות לרגע בסיפור שאחריו תינתן לי היכולת לקפוץ מכל שער לכל שער?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 יוני 2019, 22:08

המשחק נפתח בהמשך ,יהיו מקומות שתוכל לעשות קפיצה
מהירה שתתקדם במישחק
יהיו גם משימות אופציונליות

בכל מקרה ,סיימתי את שונסיט אוורדריבר
מישחק נחמד ,אבל לא יותר מזה
עשיתי גם את כל משימות הצד וניקיתי את המפה
אז התחיל לשעמם שעות אחרונות
עשיתי משימות גם אחרי הסוף הרגיל ,לא יודע עם היו במקור dlc או משהו כזה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יוני 2019, 11:03

קאז - כן.
קרירין - אני חייב לדעת איך אתה מבטא את שם המשחק הזה שסיימת.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 52 אורחים