במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 נובמבר 2022, 10:24

אני נתקעתי בבוס במשימת צד ושרפתי עליו יותר משעה,והמשבר האמיתי היה שגם אחרי שפתחתי יוטיוב לנסות להבין מה אני מפספס הבנתי שאין לי מספיק סקיל לעשות מה שהבחור עשה,ואז panic mode :) כי עד אותו רגע בכלל שכחתי לגמרי שיש אופציה לעשות untrack לקווסטים ונזכרתי בזה דקה אחרי שניצחתי אותו עם רעידות בידיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 נובמבר 2022, 11:31

איזה בוס זה היה? תכתוב בספוילר כמובן :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2022, 00:04

טוב, סיימתי את ראגנרוק. או לפחות את הקמפיין הראשי, כי אני כן מתכוון לחזור לעשות בו 100% בימים הקרובים, ואני די בדרך לשם כי עשיתי באמת המון תוכן צד בזמן הזה.
וואו איזה משחק זה. התעלה על הצפיות שלי ובאמת שקשה לי לחשוב על משחק בסגנון הזה שיותר נהנתי ממנו. אני עכשיו צריך קצת זמן כדי לסדר את כל המחשבות בראש ומאמין שנתחיל לנתח אותו בתגי ספוילרים ארוכים בקרוב :).
אבל על רגל אחת, הוא סובל מזה שהוא רק משחק אחד במקום שניים, או לחלופין מזה שהם לא התפשרו וחתכו כמה תמות או רעיונות כשהחליטו ללכת רק על משחק אחד. אבל בסופו של דבר הסיפור המרכזי של המשחק הזה - זה של קריטוס שהתחיל עם המשחק הקודם, ומתחבר לטרילוגיה המקורית, בוצע ללא רבב. המשחק הזה הוא לא רק "פרק 2" של המשחק הקודם בתחושה, אלא הוא גם סוגר אותו והופך את המשחק הקודם לטוב יותר. אני לא אומר את זה סתם כי זה סיקוול ישיר, זה יותר מזה, ראגנרוק ו2018 הולכים יד ביד ואפשר בסוף לשפוט אותם רק ביחד, וכל אחד מהם עושה את השני טוב הרבה יותר.
אז כאמור יש בעיות, אפשר לצלול לעומק שלהן מאוחר יותר, אבל בסך הכל? יצאתי סופר מרוצה מהחוויה שקיבלתי ואהבתי את המשחק הזה יותר משחשבתי, ובהתחשב בכמה ציפיתי לו, זה חתיכת הישג. זה כמעט אף פעם לא קורה עם התוצרי AAA/הוליווד בצורה הזו, מהנסיון שלי לפחות. אז באמת כיף גדול. אני חושב שבסופו של דבר הריבוט GOW הזה, שעכשיו הושלם, הוא אחד ההישגים הגדולים בהיסטוריית הגיימינג של סוני.

לקח לי 45 שעות אגב (לעומת 22.5 של הראשון, על אותה דרגת קושי ובאותו סגנון משחק פחות או יותר כמו שכבר אמרתי...), אבל באמת שחוץ מהשלב הזה שאתה מתחיל לחזור לשלבים קודמים כדי לחפש איזו תיבה שפספסת כדי שיהיה כתוב לך 100% יפה, עשיתי את כל מה שאפשר לעשות תוך כדי הסיפור.

אה ולאסקין, שאלה
ספויילר: הצג
למה אתה חושב שיהיה DLC? המשחק נגמר בצורה די סופית ומלאה. כמובן שיהיה המשך שיהיה עוד פעם חצי ריבוט מתישהו בעתיד, ואני אפילו לאיודע להגיד אם יתמקד באטראס או קריטוס בשלב הזה, אבל המשחק הזה נגמר בצורה מלאה.
מה שכן, יש כמה שאלות שנשארו פתוחות... חלק מהטיזרים מהמשחק הראשון עדיין לא קיבלו מענה. אז אולי? אפשר גם לענות עליהם בהמשכים כמובן. לא יודע, אולי יהיה, אבל קיבלתי מהסיום את הרושם ההפוך בדיוק.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2022, 00:19

אגב בנוסף, כי אני מתחיל להבין מה אני רוצה לכתוב תוך כדי שאני כותב :)...
אם צריך להפריד ביניהם, המשחק הזה ישאר איתי לדעתי הרבה יותר מאשר 2018. קודם כל כי הוא משחק יותר טוב, מבחינת הגיימפלי, השלבים, כמובן שהספקטקל וכל זה.
אבל בעיקר כי גם הסיפור הרגשי שלו, הלב של שני המשחקים האלו, עבד עלי יותר מאשר המשחק הקודם. ההבדל הוא שכאן הוא מלווה בהמון סיפורים אחרים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אבל אם מנקים את זה רק לקו הרגשי של קריטוס ואטראס, הסיפור המרכזי בעצם, שעובר בין שני המשחקים האלה, אז זה של ראגנרוק היה יותר חזק מבחנתי.
לקודם היה את הראשוניות, ואת המיקוד והאומץ להיות משחק שלם סביב נושא כל כך קטן כביכול, אבל ראגנרוק מוצלח יותר בכל בחינה אחרת בעיניי ולתחושתי מתעלה על 2018 בלי שאלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2022, 02:34

גם לדעתי הוא מתעלה על 2018 בכל פרמטר בערך, ועדיין - המשחק הקודם היה עבורי הדבר הכי מושלם שיכול לקרות לאחת הסדרות הכי אהובות עליי, אם לא האהובה ביותר… אז כל הקטע של הגרפיקה, הוואן-שוט, הגרזן (!), והעולם והסיפור - הכל הלהיב אותי הרבה יותר מ״עוד מאותו דבר״… אני לנצח אקשר את שנת 2018 עם חוויית הגיימינג המגניבה ביותר שהייתה לי אי פעם :)
כמו כן לגבי הסיפור… יש לי פשוט יותר תלונות לגביו כי הוא ״מורכב״ כל כך הרבה יותר, ולכן הוא פחות ״מושלם״, או פשוט יותר פגום בהשוואה לסיפור הפשוט. אה, ו… טוב אי אפשר בלי ספוילרים. נחכה עפ הדיון על העלילה עוד שבועיים ככה.

אני ממשיך ועושה עכשיו בערך הכל במשחק… היו קרבות שגם אחרי שהורדתי ברמה אחרי נסיונות רבים ל Balance - עשו לי חיים קשים.
יש לי בילד של ריפוי עצמי והגנה פסיכית כרגע, אני מנסה כל מני בילדים של endgame בזמן שאני מחפש עוד ועוד בוסים ״סודיים״. איזו מערכת קרב שהיא הנאה צרופה, השימושים במשולש ממש עוושים הבדל ויש עוד כמה דברים נחמדים שאין ספק שיהיה קשה לחזור למשחק הקודם אי פעם בעתיד.

לגבי DLC ובכל זאת דיון ספוילרים ״קצר״…. לא ללחוץ אם לא סיימתם את המשחק!!!!!!!!!!!

יש כמה אופציות שחשבתי, לא זוכר כרגע את רובם האמת אבל כן אתרכז בשניים די צפויים לדעתי:
הראשון - לוקי ואנגרבודה… הם הולכים להחיות ענקים אגדיים משום מה בתוך חיות מתות :) מה, זה יהיה המשחק במצרים? זה צריך להיות ביקום הזה לדעתי, או לכל הפחות להתחיל בו. אז… למה לא?
וטוב, זה דיון שרציתי לעשות אחר כך, אבל אני חושב שזה מוזר שנתנו לנו מערכת קרב שלמה עם לוקי ובסוף המשחק אי אפשר להחליף ביניהם בכל רגע נתון, אני חשבתי שזה יהיה הטוויסט-גיימפליי של האנדגיים! זה היה אמור להיות ככה! פרייה סבבה ועלילתית זה נותן בקווסטים עוד נפח, אבל תחזירו לי את הילד ושאוכל להחליף ביניהם בכל רגע נתון עם לחיצה ארוכה על למעלה בדיפאד, ולעשות קומבואים וכו׳…. פה התאכזבתי.
בקיצור אני רק רוצה לומר שאם כן עשו את את הסקיל טרי שלו ואי אפשר לחזור לזה, אז למה לא להרחיב עוד קצת את הסיפור שלו ושלה ולעשות כמה משימות ובוסים ביחד, שיכינו את הקרקע לסאגה הבאה שלהם.

השני - להציל את אסגרד, וסורטר (שאני חייב לציין שלא אהבתי את איך שטיפלו בו, גם בדמות עצמה מבחינת הסיפור וגם ואחר כך כשהתחרטו לגבי השימוש בה… זה הרגיש לי מוזר). אם יש דבר אחד שממש כן הייתי רוצה ולא קיבלנו באמת - זה קרב נגד טיטאן טיטאן. למה לא DLC שלם שהוא קרב בוס אחד גדול? תנו לי לתלוש ציפורניים בגודל של גבעה קטנה כמו שהיה עם קרונוס… רק פי כמה :) בבלעדיות לפס5

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2022, 04:18

ברור שאפשר תמיד לחשוב על עוד איזה סיפור שאפשר לספר, או עוד איזה סט פיסס מגניבים לעשות, אבל לא נראה לי שזה הכיוון. כלומר זה לא מרגיש ככה, אני לא הרגשתי שיש משהו שנשאר פתוח שצריכים לקבל כסיפור צד נוסף כבר כאן ועכשיו.
לגבי אטראס ואנגרבודה, להבנתי הם לא הולכים להחיות את הענקים, אלא למצוא פשוט עוד כדורי נשמות כאלו שאמורים להיות פזורים, היא אומרת איפשהו באמצע המשחק שיש עוד ענקים שהיא לא מצאה ולהבנתי זה מה שהם הלכו לעשות. אבל אגב, סתם כי אמרת את זה, להעביר נשמות לחיות וכל זה זה לגמרי מתאים למצרים :).
אבל האמת אני בכלל לא חושב שנלך למצרים אחרי זה, הם לא נתנו שום רמז לאן הסדרה תלך מכאן ומצרים נראת לי כמו האופציה הטריוויאלית מדי, לדעתי ילכו למקום אחר מפתיע יותר.
ככה או ככה זה היה יותר קטע של סיום הסיפור הזה, קריטוס משחרר את אטראס, אטראס התבגר, כל הסיפור לאורך כל המשחק היה בדיוק על זה, אז העובדה שהוא 'עובר דירה', 'הולך לקולג' או איך שלא תסתכל על זה היא יותר העניין ההתבגרותי הזה, מאשר שאני הרגשתי שיש כאן כבר עכשיו איזשהו סיפור נוסף עם אטראס ואנגרבודה שדרוש להרחיב עליו בהקדם. כלומר לדעתי זה היה יכול להיות כל דבר אחר ואין באמת עניין מרכזי כרגע, מלבד העובדה שהוא הולך עם בת זוגו לעתיד ונפרד זמנית מקריטוס, כמו כל ילד מתבגר מול ההורים שלו.
ולצד זה, אני נוטה לחשוב כרגע שהמשחק הבא יהיה כבר יותר סביב אטראס מאשר קריטוס... העלתי פה השערה לפני ההשקה שאולי המשחק יסתיים בזה שאטראס נשאר לשקם את העולם הנורדי וקריטוס ממשיך הלאה, נראה שקרה בסוף בדיוק ההיפך, וראינו איך בתמונה האחרונה שפיי ציירה שרק קריטוס רואה, הוא הופך לסוג של דמות אל אמיתי שבונה ומקבל הערכה, לראשונה בחייו, על הפאנל המחוק שבו ת'ור היה אמור להרוג אותו בנבואה המקורית.
זה היה קטע ממש יפה והאמת סוף די מושלם לדמות של קריטוס. אני עדיין חושב שנראה אותו, אבל לא חושב שהוא יכול לקבל סוף יותר מוצלח מזה ומאמין שמעכשיו הוא יהיה יותר מנטור צדדי כזה מאשר עוד משחק שבו הולכים איתו לריב עם אלים חדשים מאיזשהי סיבה... אבל אין לדעת. בכל מקרה, לדעתי זה עניין של סיקוול/סופט ריבוט חדש סביב אטראס, מאשר DLC או משחק צד נוסף.

ואגב, לגבי סורטר, כן... זה היה מאוד מחופף ודי מעאפן. בכלל, פה הבעיה של המשחק שהיה רק אחד במקום שניים, אמנם הסיום בסוף כן היה מרשים ומוצלח, אבל עם המון פאשלות בתוכו ובכלל כל הקטע של ראגנרוק היה חצי אפוי בסוף.
אם היו נותנים לסורטר להיות דמות אמיתית ולא סתם מישהו שרואים, אומר "לא", 4 שניות אחרי זה "בעצם כן", ואז בסוף... סתם? לא השתמשו בו בכלל והוא רק הרג את פראייר בלי שום תועלת? זה היה די סתמי.
כמו שאמרתי כבר הסיפור פה מאוד עמוס ומלא בכל כך הרבה דברים ורעיונות, חלקם בהחלט לא מבוצעים מספיק טוב. אבל בסך הכל הרגשתי שהסיפור המרכזי שלו - היחסים בין אטראס לקריטוס, היה אפילו טוב יותר מאשר ב2018, אז בסך הכל אני מצליח להתעלם מהצליעות הנרטיביות של המשחק שיש לכל אורכו, ומתמקד בשיאים הכל כך טובים שלו. בסופו של דבר מאוד, מאוד מאוד אהבתי כל דבר בו, כולל הסיפור, ולצד זה אני יכול לכתוב ספר שלם על הבעיות שלו :).
הוא משחק מספיק טוב כדי להתעלות על המגרעות שלו לדעתי. אני יודע שאתה מסכים כי גם אתה מאוד אהבת אותו לפי מה שנאי מבין, אבל כן, אני גם חושב שהוא פספס בהמון נקודות, אבל בסופו יצאתי הרבה יותר נרגש ומרוצה מאשר מ2018.

ואם לסכם את זה בלי ספוילרים, אז האמת שסתם מחשבה שעלתה לי בראש לקראת הסיום היא שאם הייתי צריך לבקר את המשחק הזה, הייתי אומר שזה המשחק 10/10 עם הכי הרבה מגרעות, או נמוכים הכי נמוכים, שיצא לי לשחק. ולצד זה, אין לי ספק שהייתי נותן לו 10, ובנינו, לGOW 2018 הייתי נותן "רק" 9 למרות שהוא לא סובל מהבעיות שיש לראגנרוק :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2022, 13:10

אבל לא התייחסת לחלק שהעליתי לגבי הגיימפליי:

שפאקינג נתנו לנו לשלוט בדמות עם סקיל טרי מלא ובסוף פשוט הוא לא מנוצל בכלל באנדגיים, אתה לא חשבת גם כן שיתנו לנו בסוף להחליף ביניהם בלחיצת כפתור? זה כל כך דורש את זה! והקטע של הוואן-שוט גם כן מאפשר את זה בצורה סינמטית :/ אני עדיין מחכה שזה יקרה לי עוד מעט כשאעשה מאה אחוז מרוב שזה דורש את זה חחח… בקיצור זה דבר אחד שחייבים לדעתי במשחק הבא אם הוא יהיה עם שניהם, ובין אם כן יהיו שניהם ובין אם לא - כפתור קפיצה, שייתן עוד איזה 8 תרגילים שונים לכל נשק, בדרך טבעית, וגם יעזור לפאזלים ומה לא. זה חובה מבחינתי למשחק לסאגה הבאה, כמו usb-c לאייפון הבא. אם לא יהיה אני לא קונה! (שקר מוחלט)

לגבי הסיפור במשחק ההמשך הבא, אני אשמח שזה יהיה דווקא הרחבה ולא משחק שלם, הרעיון של לוקי ואנגרבודה… כי מבחינתי GOW זה קרייטוס קודם כל. מצידי שיהרגו את לוקי מול העיניים שלו והוא שוב יחזור להיות רוצח סופר אלים (משמעות כפולה), למרות שזה ימחק את ההתקדמות שלו כדמות מעניינת הרבה יותר מאי פעם. ולגבי סורטר אני חושב שאפשר עוד להציל את קו העלילה הדפוק והעובדה שפשוט השאירו אותו שם למחוק עולם שלם… משהו לא מסתדר לי עם זה, אני חושב שהם כן יעבדו על הרחבה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 נובמבר 2022, 13:32

אז גם אני סיימתי אותו אתמול ובסך הכל כן,הוא היה די כל מה שרציתי וגם כמה דברים שבכלל לא ידעתי שאני רוצה,בעיקר כשזה מגיע לסיפור.
אני לא חושב שנראה עוד משחק בסאגה הנורדית,הם די סגרו את כל קווי העלילה המרכזיים ואני גם לא חושב שסוני פשוט יוותרו על קרייטוס והמשחק הבא (במיתולוגיה המצרית,בבקשה) יהיה סביב לוקי,בייחוד כשקרייטוס חי ובועט. אני יכול לראות מצב שבו המשימה של לוקי לאתר את שאר הענקים מסתבכת במצרים והוא נתפס על ידי האלים שם וקרייטוס יוצא לאיזו משימת הצלה או משהו בסגנון. לדעתי הם עדיין יצטרכו משהו מעבר כדי שהמשחק במיתולוגיה הבאה יעמוד בפני עצמו,משהו שיפתח את הדמות של קרייטוס אפילו יותר,בשני המשחקים האלו זה היה הורות,אני תוהה עם מה הם יבואו בהמשך
נערך לאחרונה על ידי Uncle Pey'j ב 18 נובמבר 2022, 13:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2022, 13:32

לאסקין,
זה לא משהו שציםיתי שיקרה, ובטח שלא משהו שרציתי שיקרה, כי המערכת של אטראס כל כך משעממת :).
בכלל, בכל פעם שעברנו לשחק אותו ממש התבאסתי מהשלב שבדרך, והם בדרך כלל היו שלבים די ארוכים... אז לא, ממש לא חיכיתי שהוא יהפך לחלק מרכזי עוד יותר בגיימפלי :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2022, 14:35

מבאס לראות את כל הדיון המצונזר הזה כשאני יודע שאני לא אגיע אליו עד דצמבר :|
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 נובמבר 2022, 15:24

תתנחם בזה שכמו שזה נראה כרגע אני לא אגיע אליו עד אמצע ינואר.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 18 נובמבר 2022, 18:57

בזמן שכולם משחקים פה בgow, אני סיימתי אתמול את A Plague Tale: Requiem.
סה"כ משחק טוב מאוד, זה עדיין בעיקרו משחק בסגנון הלבלייד- הולכים הרבה, מקשיבים לסיפור והורגים אנשים.
המשחק מנסה לתת תחושה של עולם פתוח עם סביבות שנראות ענקיות אבל מהר מאוד נתקלים בחומות וקירות בלתי נראים ברגע שמנסים לחקור קצת יותר ממה שהיוצרים התכוונו.
המשחק נותן אפשרות לשחק בהתגנבות מוחלטת או ליצור כאוס ובלאגן, קצת כמו דיסהונרד, שזה התפתחות מצויינת, אמיסייה מקבלת הרבה יותר יכולות קטלניות ופירוטכניות שהופכות את ההתקדמות במשחק הרבה יותר מעניינת, ברגע שפותחים את כל היכולות המשחק הופך לסביר מאוד מבחינת הקושי שלו, סיימתי אותו על רמה קשה ולא היו יותר מדי מקומות שנתקעתי בהם.
היוצרים סגרו גם את הסיפור בצורה יפה, למרות הסצנה של האפטר קרדיטס, לא יודע אם יהיה המשך ישיר למשחק.
מומלץ מאוד, במיוחד שהמשחק עדיין בגיים פאס.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 נובמבר 2022, 19:36

Baba Yaga כתב:בזמן שכולם משחקים פה בgow, אני סיימתי אתמול את A Plague Tale: Requiem.
סה"כ משחק טוב מאוד, זה עדיין בעיקרו משחק בסגנון הלבלייד- הולכים הרבה, מקשיבים לסיפור והורגים אנשים.
המשחק מנסה לתת תחושה של עולם פתוח עם סביבות שנראות ענקיות אבל מהר מאוד נתקלים בחומות וקירות בלתי נראים ברגע שמנסים לחקור קצת יותר ממה שהיוצרים התכוונו.
המשחק נותן אפשרות לשחק בהתגנבות מוחלטת או ליצור כאוס ובלאגן, קצת כמו דיסהונרד, שזה התפתחות מצויינת, אמיסייה מקבלת הרבה יותר יכולות קטלניות ופירוטכניות שהופכות את ההתקדמות במשחק הרבה יותר מעניינת, ברגע שפותחים את כל היכולות המשחק הופך לסביר מאוד מבחינת הקושי שלו, סיימתי אותו על רמה קשה ולא היו יותר מדי מקומות שנתקעתי בהם.
היוצרים סגרו גם את הסיפור בצורה יפה, למרות הסצנה של האפטר קרדיטס, לא יודע אם יהיה המשך ישיר למשחק.
מומלץ מאוד, במיוחד שהמשחק עדיין בגיים פאס.

זה לא כל כך הלבלייד, יותר The last of us, משם הוא גם שואב את מירב המכניקה והגיימפליי שלו. עדיין לא שיחקתי בשני, אבל הוא כנראה המשחק הבא שלי, מאוד אהבתי את הראשון כך שאין ספק שהשני יעמוד בציפיות יפה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2022, 18:05

טוב, אחרי 58 שעות משחק ברוטו - אני סיימתי את כל משימות ובערך כל הדברים שצריך לאסוף, מלבד העורבים, החלק השנוא עליי (גם במשחק הקודם לא עשיתי את זה אף פעם, אבל הפעם יש פרסים שווים למי שיימצא)…יש גם איזה 3 תיבות בערך ועוד ספר שירים אחד שאני צריך למצוא.
הבוסים ל האנדגיים הפעם ממש ממש קשים, עם דגש על 2-3 מקבילות של המשחק הזה לואלקיריות מהמשחק הקודם, ועוד בוסית אחת שעוד יותר מקבילה לואלקיריות מהמשחק הקודם :)
המשחק הזה מאתגר יותר אך בו-בזמן הוגן הרבה יותר מהמשחק הקודם בקטע הזה, למעט אולי בוס אחד מעצבן במיוחד ועוד אחד שעושה את אותו הדבר…

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2022, 10:08

האמת שעוד לא חזרתי למשחק כדי להשלים אותו, אבל אני אעשה את זה בזמן הקרוב. בכל מקרה אני לא חושב שזה יקח לי יותר מדי זמן, מצאתי 44 עורבים מתוך 48 רק במהלך הקמפיין, אם זו הדוגמה לעד כמה חפרתי את החקירה הצדדית תוך כדי :).
האמת שיצא לי קצת לחשוב על המשחק הזה בימים מאז שסיימתי אותו, ולאט לאט אני מבין כמה חורים יש בו וכמה דברים מסתיימים בלי פיי אוף מספק. ממש חבל לי שזה המשחק האחרון בסאגה הנורדית, הם בהחלט סיימו את זה מהר מדי.
זה לא שאני חושב שזה משחק פחות ממדהים פתאום, הוא עדיין אחד המשחקים הכי טובים (ובוודאי הכי מהנים) ששיחקתי בחיים, ועדיין יותר מוצלח וזכור מבחנתי מהקודם, כלומר זה הGOW האהוב עלי מכל הסדרה המורחבת ומבחנתי זה אומר לא מעט.
פשוט אני חושב בדיעבד שזו יכלה להיות טרילוגיית הגיימינג הטובה בהיסטוריה (מבחנתי כמובן), ובמקום זה אלו רק שני משחקים מאוד מאוד טובים. הבעיה העיקרית שלי בסופו של דבר היא סיפור מזורז, עם חורים בכל פעם שחושבים עליו קצת, והמון פיי אופים לא מוצלחים או לא קיימים בכלל. אבל הקו הרגשי שלו והסיפור המרכזי של שתי הדמויות הראשיות הוא ההיילייט גם במשחק הזה, והוא עובד נהדר והוא הדבר ש"מרגישים" במהלך המשחק, אז מהבחינה הזו הוא עובד מצוין.

יאללה, אחזור לכתוב עליו כשאסיים 100% (אולי זה יהיה הפלטינום הראשון שלי, מעולם לא הוצאתי פלטינום אני חייב להודות... :)). בינתיים אסכם שזה כנראה המשחק היחיד בעולם שהייתי נותן לו 10, הפתיע אותי לטובה מהשנייה הראשונה ועד האחרונה, ובסוף אני יוצא עם טעם מעט מר של "מה היה קורה אם...". בסדר, סך הכל חוויה מוצלחת :).
אגב, לא שמישהו שואל אותי, אבל אחרי שGOW שקע אני יכול להגיד שאשמח אם אלדן רינג יקח את הGOTY והוא צריך לזכות לדעתי. אבל זה מאוד צמוד מבחנתי ושניהם משחקים שאזכור לעוד המון זמן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2022, 10:36

אני פשוט לא חיפשתי את העורבים במהלך המשחק הרגיל שלי, חקרתי הכל זה פשוט מאוד לא מעניין העורבים האלה, ממש מטלה מעצבנת.

לגבי מה שכתבת - מסכים עם הכל, בעיקר בעניין:

סורטר שממש מציק לי שלא נלחמנו נגדו.... היה את הקטע שהוא תוקע את החרב באדמה, לידך, והייתי בטוח שזהו - עכשיו הולכים להלחם נגדו, וזה יהיה קרב הטיטאן הכי טוב אי פעם! ואז... לא. כלום! הם פשוט בורחים, ונותנים לעולם שלם להחרב. איזו אכזבה... גם כל הקטע שרואים אותו מרחוק נלחם בת'ור, יורמונגנד וכו' - איזה יופי זה היה יכול להיות מקרוב! פשוט אכזבה מוחלטת בהיבט הזה, יותר מכל שאר ה"אכזבות" שלי מהמשחק הזה. לכן אני דורש תיקון עם DLC שבו זה קורה! :P
אגב, לא רוצה להרוס כלום ולכן לא אכתוב לך במפורש - אבל יש דמויות שאתה רואה בעולם אחרי שאתה מסיים, שעוד יותר מרמזות לי שכן יהיה DLC. אחת מהן למשל באלפהיים, זה אמנם רק 2 משפטים אבל נראה שיש להם תכנון כלשהי לדמות הזו ואני לא חושב שהם שומרים את זה לGOW הבא.
יצא לך אגב ללכת לנילפהיים אחרי הסיום? אני מבטיח לך סיבה לחקור שם :) ואת כל הקברים סיימת? ואת האתגרים במוספלהיים?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 נובמבר 2022, 10:41

אני לא מבין מאיפה מגיעים כל הדיבורים על DLC,מעולם לא היה DLC בפרנצ'ייז ואני בטח לא חושב שהם יתחילו עכשיו.
אותי בעיקר עיצבן ההשמטה הכמעט מוחלטת של קו העלילה של יורמגנדר ומי תקע בקרן וקרא לו במשחק הקודם,קורי ברלוג התייחס לזה בטוויט ואמר שאף אחד עדיין לא הצליח לקלוע ושהוא יחשוף את התשובה מתישהו בקרוב,ולגבי איך יורמגנדר חזר אחורה בזמן,הוא אמר שזו שאלה למשחק אחר. אגב,זה היה ממש,ממש מאכזב,דמיינתי את הרגע הזה כל כך הרבה ובסוף זה היה סתם קרב רקע לא מעניין בינו לבין ת'ור שבקושי היה אפשר לראות משהו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2022, 10:48

מה שאמרת פייג, בדיוק. זה הדבר שהכי הכי הפריע לי.
גם העניין של השאלה, שזה הרגיש גם בזמן משחק בקודם וגם במהלך סבב הטיזרים של קורי כאחד הדברים היותר משמעותיים סביב המשחק. אבל אפילו יותר מזה הביצוע... הקרב של יורמגנדר ות'ור ואפילו ההעלמות של הנחש בסופו היה בגדר לסמן וי ליד מה שחייב, בתחושה, במקום להיות הדבר הכי אפי בעולם שדמיינתי בראש מתחילת המשחק הקודם כשאמרו את זה.
בכלל, הייתי בטוח שיורמגנדר יהיה דמות משמעותית הרבה יותר, היה לו תפקיד בקודם אבל הרגיש לי שההתמקדות בו היא גם הכנה להמשך. בסוף במשחק הזה הוא לא עושה כלום! מעירים אותו כדי שהוא יוכל להגיד "איירונווד" בלי שום הקשר ואז הוא פשוט לא עושה כלום, ואפילו נשאר ישן בסוף המשחק... ממש מרגיש לי שזה אחד הדברים המרכזיים שנחתכו לגמרי בהחלטה לא לעשות טרילוגיה, והם פשוט לא ידעו מה לעשות עם זה.

לאסקין, את האתגרים כמעט סיימתי (נשארו לי שלושה לדעתי), וקברים עשיתי בערך חצי. לא נגעתי עדיין במשחק מאז שסיימתי אותו ככה שלא הלכתי עוד לראות שום דבר.
יש לי מה לעשות, מן הסתם, אבל לא חושב שזה יקח יותר מכמה ישיבות בודדות :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2022, 10:55

Uncle Pey'j כתב:אני לא מבין מאיפה מגיעים כל הדיבורים על DLC,מעולם לא היה DLC בפרנצ'ייז ואני בטח לא חושב שהם יתחילו עכשיו.
אותי בעיקר עיצבן ההשמטה הכמעט מוחלטת של קו העלילה של יורמגנדר ומי תקע בקרן וקרא לו במשחק הקודם,קורי ברלוג התייחס לזה בטוויט ואמר שאף אחד עדיין לא הצליח לקלוע ושהוא יחשוף את התשובה מתישהו בקרוב,ולגבי איך יורמגנדר חזר אחורה בזמן,הוא אמר שזו שאלה למשחק אחר. אגב,זה היה ממש,ממש מאכזב,דמיינתי את הרגע הזה כל כך הרבה ובסוף זה היה סתם קרב רקע לא מעניין בינו לבין ת'ור שבקושי היה אפשר לראות משהו.

נכון, לא היה, ומעולם גם לא היה סיפור עם קצוות פתוחים כל כך בסדרה :)
כמו כן - אם תגיע למקומות שדיברתי עליהן בספוילר אז אולי תסכים איתי שיש פה רמזים למשהו כזה.

וכן, כמו שכתבתי - זה היה מאוד מוזר שדבר כל כך חשוב התרחש כל כך רחוק ממך, וכל הקטע הזה היה צריך לקרות ממרחק אפס ותוך כדי קרב בוס נגד הטיטאן החדש. אני חושב גם שיש מצב לא רע שהDLC יהיה קשור לחזרה בזמן, ויענה על השאלה מי תקע בקרן. אבל בשביל זה תראו את הקטע הקצרצר עם הדמות באלפהיים

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2022, 11:02

אני מסכים שיש המון דברים שעדיין נשארו לא סגורים בתחושה שלהם ולכן מאוד מבאס שזה המשחק הנורדי האחרון ולא רק בשני בטרילוגיה, אבל בתחושה שלי זה יותר עניין של זירוז ושל חוסר השלמה אמיתי של הסיפור מאשר השארת קצוות פתוחים בשביל הרחבה.
אבל בסדר, אם אתה אומר שיש משהו לראות שעוד לא ראיתי אני אחכה עם הקביעה :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2022, 11:10

שוב, זה לא משהו מאוד גדול אבל זה בהחלט דברים שאומרים לך "יש להם המשך", לפחות אחד מהם.
ומתוך דברים שכן ראית:

שוב, לדעתי הסיפור של אנגרבודה ולוקי ימשיך בעולם הזה בצורה כלשהי. כן, יכול להיות גם רק במשחק הבא, אבל התחושה שלי היא שלא סיימו עדיין והאופציות הן DLC או TLL שכזה. לדעתי גם יוסיפו ללוקי עוד נשק ואז מערכת הקרב שלו תהיה טובה יותר. וואלה, להגיע להלחם בסורטר ולהחזיר את אינגריד נשמע לי כמו משהו די טריוויאלי, כשהפעם החרב תשמש אותו יותר כמו הגרזן, ולא כסיידקיק

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2022, 11:14

אולי. אבל בוא נזכור שגם היית בטוח שלקודם יהיה אחד כזה ושSM לא עשו הרחבה אי פעם :).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 נובמבר 2022, 11:18

אני כמובן לא חושב שיהיה DLC,אני גם לא חושב שראינו את הסוף של לוקי בסיפור,וגם לא את זה של קרייטוס,כי ברצינות,אין GOW בלעדיו,זה לא מקרה אנצ'רטד.
אני חושב שהמשחק הבא יגיע עוד כמה שנים טובות ויהיה במיתולוגיה אחרת,אני מתאר לעצמי שהמצרית בגלל הפופולריות שלה וגם בגלל שבואו נהיה כנים,היא הכי מעניינת ועם הכי הרבה בשר למשהו כמו GOW. אני בעיקר תוהה איך הם יקחו את הסיפור לשם,יש תחושה של closure ברגנארוק שלא הייתה ב-GOW3 (עזבו את זה שקרייטוס השמיד את יוון לרגע,הוא די נשאר אותה הדמות שהיה בתחילת הטרילוגיה היוונית בניגוד מוחלט לסאגה הנורדית) כשזה מגיע לפיתוח הדמות של קרייטוס,זה מרגיש שהם אמרו את מה שיש להם להגיד על הדמות הזו ואני באמת מתקשה לראות איך אפשר לקחת אותו למיתולוגיה אחרת בלי ריבוט מוחלט,שזה גם לא משהו שאני חושב שהם יעשו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2022, 11:23

Stick כתב:אולי. אבל בוא נזכור שגם היית בטוח שלקודם יהיה אחד כזה ושSM לא עשו הרחבה אי פעם :).

אני חשבתי שתהיה טרילוגיה גם, כמו כל העולם, ושבדור הזה יהיו שני משחקים מלאים לפס5 בלבד, ושיעשו מהקרוס ג׳ן משהו כמו TLL, ממש לא DLC, ויש הבדל… זה היה רק בגלל נקודת הזמן בה יצא ביחס לדור הבא, לא בגלל משהו עלילתי במשחק… אבל סוני החליטו ללכת על קרוס ג׳ן ״עמוק״ וסנטה מוניקה החליטה ללכת על שני משחקים במקום טרילוגיה, אלו דברים שאף אחד לא צפה בשנת 2018 :)

בכל אופן הפעם הם לגמרי השאירו מלא קצוות, ובנוסף גם רמזים ברורים על עניינים לא סגורים בעליל.
כמו כן הרבה יותר טבעי לעבוד על DLC אחרי שהסיפור המרכזי נגמר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2022, 11:32

אני חושב שיהיה איזה סופט ריבוט במערכות המשחק, כלומר לכל הפחות קפיצה משמעותית וכמה דברים שיבנו מאפס, אבל ממש לא ששוב יהיה סופט ריבוט סיפורי שאומר שכל מה שקרה עד עכשיו היה בעבר הרחוק ועכשיו אנחנו במשהו חדש. כלומר לאן שלא ילכו, זה יהיה המשך של זה ולא 'התחלה חדשה' בעיניי.
אני גם חושב שיש בעיה לא לעשות עוד משחק עם קריטוס, כי זה באמת GOW, אבל אני ממש לא יודע מה אפשר לעשות איתו. הוא קיבל סוף במשחק הזה. גם בGOW 3 הוא קיבל סוף, אבל זה היה סוף רע מאוד ועם טיזר שלא הכל נגמר ישר בסיום שלו. הפעם יש קלוז'ר שלם, יש תמונה נבואית של פיי שהוא הופך להיות אל בונה על אמת (גם הכותב של המשחק אמר את זה כבר בפירוש בטוויטר, שבמקום קריטסו ההורס הוא הפך לקריטסו הבונה בתמונה הזו), זה קלוז'ר מוחלט.
הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו, זה כל העניין של אתנה והאלוהות הגבוהה יותר שלה כביכול. אני מניח שאם הם רוצים זה יתחבר לקרע במציאות של אודין (הצבע ירוק חזק בשניהם, אגב...). לשם אני חושב שאפשר לקחת את זה. יש גם תאוריית מעריצים חמודה שהאלים היוונים חוזרים בגרסה קצת אחרת כאלים הרומאים, אז אולי המקום היחיד שהסיפור של קריטוס יכול להמשיך בו זו סאגה סוגרת שמתמקדת יותר בעבר שלו, דרך אתנה והאלוהות המתקדמת יותר, או האלים הרומאים, או גם וגם. ולצד זה כמובן אטראס גם חייב להיות שם, אבל לא חושב שבאותה צורה כמו במשחקים האלו מבחינת מכניקות וכל זה.

אגב, לגבי מצרים, באמת שאני לא חושב שנלך לשם כי זה האובייס מדי. ואולי תגידו לי שאני מגזים ומחפש יותר מדי, אבל אחד האוצרות שמוצאים במידגרד הוא כלי ממצרים (כל האוצרות במידגרד הם ממיתולוגיות אחרות), והlore שכתוב עליו כביכול מהזווית של ממיר הוא משהו כמו "חפץ שמגיע מארץ שאני רוצה לבקר בה כבר המון שנים..." קצת לור על מצרים, משהו טוב על האלים שם "... ובכל זאת, אדם צריך להזהר מרכילות, במיוחד בקשר לאלים".
אז אולי אני מגזים, אבל איך שקראתי את זה אמרתי שיש פה קריצה מודעת למעריצים :).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 25 אורחים