במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי glass man » 16 פברואר 2022, 13:24

Laskin כתב:אתה לא שיחקת בו, אבל העולמות האלה לא כל כך קטנים כמו שאתה כנראה חושב, והם כן נראים בקטעים האלה מאוד גדולים אז אני לא מבין את התלונה הזו. יש בראצ׳ט הזה עולמות סמי פתוחים ואתה ממש צריך כלי תחבורה ותעופה כדי לטייל בהם מבלי שזה ייקח די הרבה זמן, אתה פשוט טועה לגבי הסקאלה.

זה יהיה אחד המשחקים הראשונים שאשחק על הC1 נותן פה מילה ואם טעיתי לגבי הסקאלה אני חוזר בי נשמע טוב, ועדיין תראה הודעה קודמת שנדב אומר שאין אינטרקציה בין העולמות זה חלק מהסיבה שהמשחק מרגיש כל כך בוסרי (ראצט) בTF2 גם ההבדל החזותי בין המעברים הוא עצום וגם יש השפעה מטורפת על הגיימפלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 פברואר 2022, 13:28

שוב, בראצ'ט יש 3 סוגים של מעברים כאלה:
אחד ממש פורטל שאתה עובר דרכו ויכול לחזור מתי שתרצה בתוך הפורטל הזה, שלא זז... בדרך כלל זה "POCKET DIMENSION".
השני מה שתיארת - שאתה מגיע ולוחץ, וזה באמת השימוש הכי פחות מרשים טכנית.
השלישי חלק מסט פיסז עם עולמות גדולים בדר"כ.

מסכים שזה פחות שימושי כאלמנט גיימפליי טהור מאשר מה שיש TF2, אבל הטכנולוגיה שונה לגמרי, אין מקום להשוות בעיניי. שוב - בדיוק כמו אפקט שנראה כמו השתקפות לעומת השתקפות "אמיתית", ואפילו הבדל גדול יותר. בראצ'ט אתה לא רק משנה איך שהעולם נראה בתוך שנייה, אלא עובר לעולם אחר.
אגב, זכורים לי גם דברים דומים עוד לפני TF2, אבל אתם פשוט מבלבלים בין שני דברים שהם לא אותו דבר.
(אלא אם אתם מדברים רק על הסוג מעבר השני, שזה מאוד דומה, אבל זה רק שליש מהתמונה המלאה)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 14:20

Laskin כתב:שוב, בראצ'ט יש 3 סוגים של מעברים כאלה:
אחד ממש פורטל שאתה עובר דרכו ויכול לחזור מתי שתרצה בתוך הפורטל הזה, שלא זז... בדרך כלל זה "POCKET DIMENSION".
השני מה שתיארת - שאתה מגיע ולוחץ, וזה באמת השימוש הכי פחות מרשים טכנית.
השלישי חלק מסט פיסז עם עולמות גדולים בדר"כ.

מסכים שזה פחות שימושי כאלמנט גיימפליי טהור מאשר מה שיש TF2, אבל הטכנולוגיה שונה לגמרי, אין מקום להשוות בעיניי. שוב - בדיוק כמו אפקט שנראה כמו השתקפות לעומת השתקפות "אמיתית", ואפילו הבדל גדול יותר. בראצ'ט אתה לא רק משנה איך שהעולם נראה בתוך שנייה, אלא עובר לעולם אחר.
אגב, זכורים לי גם דברים דומים עוד לפני TF2, אבל אתם פשוט מבלבלים בין שני דברים שהם לא אותו דבר.
(אלא אם אתם מדברים רק על הסוג מעבר השני, שזה מאוד דומה, אבל זה רק שליש מהתמונה המלאה)

טכנולוגית, אין פה בכלל ויכוח, אתה צודק ב-100%, יש פה מאחורי הקלעים משהו שמעולם לא ראינו בזכות החומרה החדשה. אבל מה שאינסומניאק משיגים פה מבחינת גיימפליי הם דברים שנחותים למה שעשו ב-TF2. אז התוצאה הסופית, ממש הגיימפליי עצמו, הוא הרבה יותר מתקדם ומרשים ב-TF2 או בפורטל 2 או בכמה וכמה משחקי נינטנדו. מצד שני ברור שראצ׳ט עושים דברים חדשים לגמרי טכנולוגית בשביל להשיג את מה שהוא משיג, פשוט התוצר הסופי פחות טוב מזה של TF2 (או נניח פורטל 2 אם נדבר על פורטלים פתוחים) חוץ מאשר כמובן הגרפיקה וערכי ההפקה.

בסופו של יום הצוות של TF2 חשב איזה שלב מגניב הם יכולים לעשות, הם חשבו על השלב עם הנסיעה בזמן ואז בנו טכנולוגיה סביבו בכדי להוציא אותו לפועל. הצוות של ראצ׳ט לעומת זאת קבל טכנולוגיה לידיים, ידע שהוא יכול לטעון שלב תוך שניה, וחשב מה הדבר הכי מהיר שאנחנו יכולים לעשות בכדי להשתמש בזה. בגלל זה אחד מעוצב הייטב ועשוי כמו שצריך בזמן שהשני מרגיש כמו גימיק שטחי. כלומר, כמה פעמים בשיחות על SSD נתנו כדוגמה ״פורטל כמו בד״ר סטריינג׳״? אלף פעמים, כי זאת הדוגמה הכי בנאלית שקופצת לראש תוך שבריר שניה מהרגע שאומרים לך SSD.

אני לא מאשים את אינסומניאק, אין לי מושג אפילו איך נראה הליך הפיתוח, יכול להיות שהם פמפמו את המשחק הזה תוך שנה והם פשוט רצו לדברים הכי ברורים ולא היה להם זמן לישם את זה כמו שצריך. אבל התוצאה הסופית היא שכל שימוש שהם עשו ב-SSD הוא ״על מסילה״, אם זה פורטל קבוע שתקוע בשלב במקום מאוד מסויים ולא זז (מימדי כיס), משהו בתוך אירוע מתוסרט שאין לך שליטה עליו או אם זאת נקודה קבועה בשלב שכשמפעילים אותה השלב מתחלף. העובדה שהכל על מסילה היא לגמרי האנטיתזה של ה-SSD. כלומר, כל הקטע של ה-SSD זה יכולת לגשת למידע בצורה ראנדומאלית, בלי שום הכנה מראש. זה אומר שדווקא הדברים הלא המתוסרטים מראש, הדברים שדורשים גמישות, הם ההדגמת כוח האמיתית של ה-SSD. ובראצ׳ט הכל ״על מסילה״, הכל יכל להעשות בטכניקות אחרות קיימות כבר שנים והשתמשו בהן עד שחיקה המון פעמים במשחקי נינטנדו בעבר, פשוט לאינסומניאק היה SSD זמין אז היה להם קל אקספוננציאלית לעשות את הדברים הללו ובגרפיקה של הפקת AAA.

אז אני לא יורד על אינסומניאק כי אין לי מושג באיזה תנאים הם עבדו. אני לא יורד על הפס5, להפך, היא חומרה מדהימה וקפיצה טכנולוגית גדולה משמעותית מהפס3 לפס4 ואני מתבאס שלא באמת מנצלים אותה כמו שצריך. ובכלליות אני לא ממש בא בטענות לראצ׳ט, הוא תמיד היה כותר צד ולא איזה AAA מוביל תעשיה מסוני, לשים את הדור הבא על הכתפיים של ראצ׳ט זה לא הוגן. אני גם בטוח שאינסומניאק לא קבלו את התקציב לעשות את ראצ׳ט הילד פוסטר של הדור הבא. הבעיה שלי היא עם סוני ומיקרוסופט שמתיחסות לדור החדש כאילו הוא פס4 פרו 2 או אקסבוקס X2, הכל נבנה לדור הקודם ומקבל פורט משודרג לדור הבא. וראצ׳ט? הוא נתקע כילד הפוסטר אפילו שמשחקי ראצ׳ט לא אמורים להיות כאלה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 פברואר 2022, 15:10

אני רק אומר שזה להשוות תפוחים לתפוזים… המטרה של המעבר שונה והצורה שזה נעשה שונה ולא מנסה להשיג את אותה תוצאה.
זה לא ששניהם מנסים לעשות אותו דבר ואחד מצליח טוב יותר. בראצ׳ט זה נועד להביא אותך בשנייה למקום חדש כדי שתחקור אותו, בTF2 זה כדי להתקדם למקומות שחסומים בזמן אחד ולפלטפורמינג, וזה נכון שראצ׳ט עושה משהו די דומה אבל רק בצורה אחת מתוך ה-3 או 4 שיש שם, וזו הצורה הכי פחות מעניינת טכנית משאר הדרכים שעושים שימוש בפורטלים במשחק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 15:23

Laskin כתב:אני רק אומר שזה להשוות תפוחים לתפוזים… המטרה של המעבר שונה והצורה שזה נעשה שונה ולא מנסה להשיג את אותה תוצאה.
זה לא ששניהם מנסים לעשות אותו דבר ואחד מצליח טוב יותר. בראצ׳ט זה נועד להביא אותך בשנייה למקום חדש כדי שתחקור אותו, בTF2 זה כדי להתקדם למקומות שחסומים בזמן אחד ולפלטפורמינג, וזה נכון שראצ׳ט עושה משהו די דומה אבל רק בצורה אחת מתוך ה-3 או 4 שיש שם, וזו הצורה הכי פחות מעניינת טכנית משאר הדרכים שעושים שימוש בפורטלים במשחק.

הצורה הכי פחות מעניינת זה בדיוק הנקודה, השימושים של ראצ׳ט בSSD הם הדבר הכי לא מעניין שיש. כל הקטע של SSD זה שאפשר ״להפתיע״ את המשחק, לטעון מה שהשחקן רוצה מתי שהוא רוצה, חופש פעולה מלא, אתה לא צריך לתסרט הכל מראש כי לא משנה מה השחקן עושה, ה-SSD יעמוד בקצב שלו. אבל ראצ׳ט לא מביא את זה, הוא עושה הכל מתוסרט עד מוות. רוצה פורטל? אחלה, אבל רק כזה שאנחנו נפתח לך במיוחד, ברגע שבחרנו, במיקום שבחרנו והוא מוביל אותך לאיפה שבחרנו. כלומר, זה שימוש ב-SSD? זה משהו שאפשר לעשות אותו באלף טכניקות שהולכות לאחור עוד לQuake בשנות ה-90 שנתן לך לעבור דרך פורטלים מקובעים לשלב ״כיס״, לאזורי אחרים בשלב או לשלבים אחרים לגמרי. כלומר, אחת הסצנות המפורסמות ב-HL1 היא כשאתה דוחף את האיזוטופ לקרן לייזר ואתה מתחיל לעשות טלפורט הלוך חזור בין בלייק מייסה ל-Xen. השתמשו בטכניקה אחרת לעשות את זה מראצ׳ט, אבל התוצאה זהה, כי שניהם מתוסרטים לגמרי.

איך ראצ׳ט יכול להיות הבנצ׳מארק של הדור הבא כשהוא בקושי מצליח לנצל כמו שצריך את הפיצ׳ר היחיד שהוא באמת עושה עליו double down - ה-SSD? וכמו שאמרתי, זה לא אשמת ראצ׳ט, אינסומניאק או החומרה, זאת אשמת סוני ומיקרוסופט. ראצ׳ט הוא קצה הקרחון, אבל ממש הקצה, הוא טיפה של מים שיושבת על השפיץ שלה קצה של הקרחון. והשאלה העצובה היא, איך הקונסולות כבר בנות שנה+ ואין לנו אפילו הדגמה של משחק שאשכרה מנצל את הדור הבא כמו שצריך? מי יודע, אולי סטארפילד כזה, אבל גם הוא יצא כשהקונסולות כבר יהיו בנות שנתיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 פברואר 2022, 15:35

אני לא מסכים איתך. לדעתי השימוש הכי מגניב בפורטלים של ראצ׳ט זה כדי להפוך סט פיס מ״נחמד״ ל״מטורף לגמרי״, אין בזה שום דבר פחות איכותי מTF2, זה פשוט משהו אחר. זה לא חייב להיות משהו שאתה שולט בו במאה אחוז כדי להיות ממש ממש מגניב ולספק לוויה שמעולם לא חוויתי, לדעתי זה ממש מדליק וגם לדעתם של רוב המבקרים, הפורטלים זה חלק אדיר במשחק, והיישומים השונים שלו נועדו לשימושים שונים מאוד ממה שיש בTF2, מלבד אחד מהם שדי מזכיר אותו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 15:50

Laskin כתב:אני לא מסכים איתך. לדעתי השימוש הכי מגניב בפורטלים של ראצ׳ט זה כדי להפוך סט פיס מ״נחמד״ ל״מטורף לגמרי״, אין בזה שום דבר פחות איכותי מTF2, זה פשוט משהו אחר. זה לא חייב להיות משהו שאתה שולט בו במאה אחוז כדי להיות ממש ממש מגניב ולספק לוויה שמעולם לא חוויתי, לדעתי זה ממש מדליק וגם לדעתם של רוב המבקרים, הפורטלים זה חלק אדיר במשחק, והיישומים השונים שלו נועדו לשימושים שונים מאוד ממה שיש בTF2, מלבד אחד מהם שדי מזכיר אותו.

זה לא שאין לך שליטה עליהם ב-100%, יש לך 0% שליטה עליהם. השימוש בפורטלים לדעתי מאוד עלוב, אחרי ששחקתי שנים במשחקי נינטנדו, id, valve וכו׳, השימוש בפורטלים הוא השימוש הכי מסכן שיכלו לעשות עם פורטלים. וגם לא ממש משתמשים בהם בגיימפליי, הם נטו שם לתסרוטים ואפקטי ״ואו״, אין להם בכלל שימוש בגיימפליי כי לך כשחקן אין שליטה עליהם. אפשר אולי לטעון שאלה שנמצאים בזירות קרב שאתה יכול לעשות להם hook הם חלק מהגיימפליי, אבל הם גם לא צריכים להיות פורטלים בכלל (כלומר, איך זה שונה מסתם hook רגיל? הם אפילו פחות טובים מהוק רגיל כי אין שם שום skill והם מבלבלים מבחינת אוריאנטציה) והם גם לא משתמשים ב-SSD בכלל כי זה הכל נעשה in-memory.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 16 פברואר 2022, 19:51

בשורה התחתונה ,הכל חיב לעבור בזיכרון המאוחד
שמדובר בps5 ,לצורך עיבוד

ככה מחשבים עובדים ,יש שכבות של זיכרון
השכבה הכי מהירה ,אבל קטנה בנפח ,זה הזיכרון של הcpu עצמו
מעל זה זיכרון ram + זיכרון גרפי ( בps5 זה פשוט מאוחד )
ומעל זה יש לך HD/ ssd / SD/ אכסון רשת / קלטות ,או כל מדיה אכסון אחרת

Ssd לא שולח ישירות לcpu ,פשוט כי מעבדים עובדים לפי תזמון מסוים
הזיכרון הראשי מתואם עם הcpu

או בקיצור ssd משפר משחקים מבחינת טעינה לזיכרון הראשי
מבחינת התקנת משחקים ,דברים כאלו
Ssd שומר מידע מהר יותר מארד דיסק ,וגם שולח מידע מהר יותר
Ssd יכול לצמצם " מעליות " ,וסרטוני מעבר לא ניתנים לדילוג
וחלקים שהשחקן זז כמו צב ,שהמדיה שולחת מידע לזיכרון הראשי

אבל בתאוריה היו יכולים להכניס משחקי ps5 ,גם על מאות קלטות
מוזיקה ,רק הבעיה היתה שכל כמה דקות המשחק היה נעצר לטעינה
להרבה זמן + עשרות קלטות

כמו שבעבר בpc , היו משחקים שיועדו לcd
שקיבלו גרסאות פלופי ,שחלקם היו יותר מ5 פלופי שזה מגוכח
וזה עוד שהורידו חלק מהפיצרים

בקיצור למדתי על נושא הזיכרונות

Ssd = התקנה מהירה
Ssd = טעינה ושמירה מהירה

אבל המשחק בפועל רק מהזיכרון הראשי ,לא מהssd

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 23:18

אתה בהחלט צודק, משחק פועל מהזיכרון ומה-cache של הקונסולה, לא מה-SSD. אני פשוט לא בטוח באיזה הקשר אמרת את זה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 פברואר 2022, 06:45

דיברתי בהקשר של " ssd משנה את כל התמונה "
זה פשוט לא נכון ,ssd משפר את הנוחות שמדובר במשחקים
אבל מה שמשנה את התמונה ,זה שלps5 יש מעבד חזק
Gpu חזק
ו16 גיגה זיכרון מאוחד

העניין של החובת ssd ועוד אחד מהיר ,זה עוזר למפתחות
מבחינת עיצוב השלבים ,כי הטעינה לזיכרון המאוחד מהירה יותר
אבל אני לא חושב שמה שיש בראץ וקלנק האחרון
באמת מחיב ssd ,אולי היה להם קל בהרבה לעשות את זה בssd
אבל משחקים גם ככה טוענים דברים ברקע לפני שזה ניראה במשחק

עם כבר דוגמה טובה לשימוש בssd ,זה מעברים מהירים במפת המשחק ,שהמשחק לא יודע מראש מה אתה רוצה לטעון
וצריך לטעון אזור חדש מכלום ,בssd זה מהר בהרבה
אבל גם לזה יש פתרונות בארד דיסק

סתם לדוגמה ,שהמעבר יהיה לאזור בלי הרבה נכסים ,שהמשחק טוען דברים ברקע
רזולוציה דינמית
אפקט מעבר וכו וכו

בקיצור ssd מקל מאוד על מפתחות ,עוזר מאוד לחוויה
אבל הוא לא המצאת הגלגל ,16 גיגה זיכרון מאוחד ומאוד מהיר
זה כבר השינוי הבאמת גדול

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2022, 11:55

kririn כתב:דיברתי בהקשר של " ssd משנה את כל התמונה "
Gpu חזק
ו16 גיגה זיכרון מאוחד

עם כבר דוגמה טובה לשימוש בssd ,זה מעברים מהירים במפת המשחק ,שהמשחק לא יודע מראש מה אתה רוצה לטעון

רזולוציה דינמית
אפקט מעבר וכו וכו

זה כבר השינוי הבאמת גדול

SSD הוא בהחלט משנה את התמונה, הוא ישנה את איך שמעצבים משחקים. העובדה שאתה יכול להגיש לזיכרון מידע רנדומאלי, בלי הכנה מראש, ולמלא אותו תוך שבריר השניה היא מהפכה. אינסומניאק קבלו כוח של אלים לידים אבל הם השתמשו בו בכדי להציל חתול מעץ.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 פברואר 2022, 12:18

DrKeo כתב:
kririn כתב:דיברתי בהקשר של " ssd משנה את כל התמונה "
Gpu חזק
ו16 גיגה זיכרון מאוחד

רזולוציה דינמית
אפקט מעבר וכו וכו

זה כבר השינוי הבאמת גדול

SSD הוא בהחלט משנה את התמונה, הוא ישנה את איך שמעצבים משחקים. העובדה שאתה יכול להגיש לזיכרון מידע רנדומאלי, בלי הכנה מראש, ולמלא אותו תוך שבריר השניה היא מהפכה. אינסומניאק קבלו כוח של אלים לידים אבל הם השתמשו בו בכדי להציל חתול מעץ.

Ssd בהחלט עוזר להם ,אבל כמות ומהירות הזיכרון המאוחד
עוזרת להם הרבה יותר

לא יודע כמה המערכת ההפעלה של הps5 לוקחת
נגיד 3 גיגה ,זה 13 גיגה פנוי למשחק ולא סתם 13 גיגה
13 גיגה מאוד מהירים ,זה המהפכה הגדולה ,הssd תורם נכון
אבל הזיכרון המאוחד תורם יותר ,דור קודם היה 8 גיגה
תחשבו כמה מידע מהמשחק יכול להיות בזיכרון המאוחד כל הזמן

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 פברואר 2022, 12:49

אבוי לנו אם כמות ה-RAM בדור החדש היא הבשורה הגדולה של הדור הזה קרירין,אפילו רוחב הפס מחוויר ביחס למה שקיים בפיסי,וממש לא בהיי-אנד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2022, 13:16

kririn כתב:Ssd בהחלט עוזר להם ,אבל כמות ומהירות הזיכרון המאוחד
עוזרת להם הרבה יותר

אני לא בטוח למה אתה רוצה לעשות תחרות בין נפח/גודל הזיכרון ל-SSD, הם שני דברים מחמיאים אחד לשני, לא מתחרים (ואין לי משוג מה קשור זיכרון מאוחד כי זה קיים בקונסולות כבר יותר מעשור, ה-XSX היא הדור השלישי ברצף שמיקרוסופט עם זיכרון מאוחד). ה-SSD הוא מהפכה כי מידע מהמשחק לא צריך להיות בזיכרון כל הזמן, זה בדיוק קטע, שאתה יכול להביא מידע חדש ולזרוק ישן מהזיכרון תוך שבריר שניה אז אתה מנצל את הזיכרון הרבה יותר טוב. כנראה שכשיהיו מערכות הזרמה איכותיות שמבוססות SSD, כשנפטר מהדור הקודם המחורבן הזה כבר, אז משחקים היו טובים יותר אם היה SSD והיינו נשארים ב-8GB מאשר אם היינו עולים ל-16GB ונשארים עם HDD. כמו שפייג׳ אמר, השדרוג זיכרון די מסכן, הכי קטן בהסטוריה של הקונסולות גם בנפח וגם במהירות כי זיכרון היה מאוד יקר לקראת היציאה של הקונסולות, ה-SSD הוא ה-game changer. וזה כמובן לא לוקח מהשדרוג החשוב של הזיכרון בנפח ובמהירות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 פברואר 2022, 17:29

Uncle Pey'j כתב:אבוי לנו אם כמות ה-RAM בדור החדש היא הבשורה הגדולה של הדור הזה קרירין,אפילו רוחב הפס מחוויר ביחס למה שקיים בפיסי,וממש לא בהיי-אנד.

אתה מדבר על קונסולות ,הן לא מחזיקות מערכת הפעלה כבדה
כמו win10-11
הן לא מחזיקות הרבה דברים ברקע ,שאתה מתחיל באמת לישתמש בpc ,אין אופיס ,אין טאבים של כרום שלא סגרתה
אין מולטיטסקינג אמיתי ,16 גיגה בקונסולות זה מספיק לגמרי להיום

אז אולי עם היה לך 64 ,רוב המשחקים היו יכולים ליטען לגמרי על הזיכרון ,אבל זה משחקים ,הם מזרימים מידע כל הזמן
DrKeo כתב:
kririn כתב:Ssd בהחלט עוזר להם ,אבל כמות ומהירות הזיכרון המאוחד
עוזרת להם הרבה יותר

אני לא בטוח למה אתה רוצה לעשות תחרות בין נפח/גודל הזיכרון ל-SSD, הם שני דברים מחמיאים אחד לשני, לא מתחרים (ואין לי משוג מה קשור זיכרון מאוחד כי זה קיים בקונסולות כבר יותר מעשור, ה-XSX היא הדור השלישי ברצף שמיקרוסופט עם זיכרון מאוחד). ה-SSD הוא מהפכה כי מידע מהמשחק לא צריך להיות בזיכרון כל הזמן, זה בדיוק קטע, שאתה יכול להביא מידע חדש ולזרוק ישן מהזיכרון תוך שבריר שניה אז אתה מנצל את הזיכרון הרבה יותר טוב. כנראה שכשיהיו מערכות הזרמה איכותיות שמבוססות SSD, כשנפטר מהדור הקודם המחורבן הזה כבר, אז משחקים היו טובים יותר אם היה SSD והיינו נשארים ב-8GB מאשר אם היינו עולים ל-16GB ונשארים עם HDD. כמו שפייג׳ אמר, השדרוג זיכרון די מסכן, הכי קטן בהסטוריה של הקונסולות גם בנפח וגם במהירות כי זיכרון היה מאוד יקר לקראת היציאה של הקונסולות, ה-SSD הוא ה-game changer. וזה כמובן לא לוקח מהשדרוג החשוב של הזיכרון בנפח ובמהירות.

אני לא עושה תחרות ,אני פשוט חושב שהזיכרון המאוחד בגודל 16 גיגה
עוזר יותר מהssd ,ולא בגלל שהוא מאוחד
בגלל שהוא 16 גיגה ומהיר ,גם עם זה היה 8 גיגה ram
ו8 גיגה vram
זה צריך להספיק לרוב המשחקים בדור הזה בקונסולות

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 פברואר 2022, 17:48

kririn כתב:
Uncle Pey'j כתב:אבוי לנו אם כמות ה-RAM בדור החדש היא הבשורה הגדולה של הדור הזה קרירין,אפילו רוחב הפס מחוויר ביחס למה שקיים בפיסי,וממש לא בהיי-אנד.

אתה מדבר על קונסולות ,הן לא מחזיקות מערכת הפעלה כבדה
כמו win10-11
הן לא מחזיקות הרבה דברים ברקע ,שאתה מתחיל באמת לישתמש בpc ,אין אופיס ,אין טאבים של כרום שלא סגרתה
אין מולטיטסקינג אמיתי ,16 גיגה בקונסולות זה מספיק לגמרי להיום

מה הנקודה שלך בדיוק קרירין? כן,קונסולות יעילות יותר כשזה מגיע לניצול זיכרון כי ה-OS שלהן מופשט מהמון רכיבים שקיימים במערכות כמו וינדוס ואין בהם צורך במכשיר מפוקס מטרה אחת. זה עדיין לא אומר שהזיכרון הוא שיפור כזה אדיר כמו שעשית ממנו ביחס ל-CPU חזק בהרבה,GPU חזק בהרבה וכמובן הבשורה של ה-SSD כשזה מגיע לשיפורים שצריך לתת עליהם את הפוקוס בדור החדש. RAM הוא באמת החלק הכי זניח בחבילה הזו,ולראייה,תראה כמה דומים מכנית המשחקים שקיבלנו בדור הקודם ביחס לדור ה-360/פס3,כשהשיפור ב-RAM היה אסטרונומי ביחס למה שהיה לפני כן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2022, 18:25

kririn כתב:אני לא עושה תחרות ,אני פשוט חושב שהזיכרון המאוחד בגודל 16 גיגה
עוזר יותר מהssd ,ולא בגלל שהוא מאוחד
בגלל שהוא 16 גיגה ומהיר ,גם עם זה היה 8 גיגה ram
ו8 גיגה vram
זה צריך להספיק לרוב המשחקים בדור הזה בקונסולות

קפיצה בזיכרון זה חשוב, ה-SSD הרבה יותר. למפתחים על ה-XSX יש קצת יותר מפי 2 זיכרון לעבוד איתו מב-X1 (יש להם 13.5GB זיכרון פנוי, ב-X1 ובפס4 היה להם 5GB-5.5GB, תלוי בתקופה) וזה מעולה, אבל ה-SSD משנה את כללי המשחק. הוא גם משנה את איך שמשתמשים בזיכרון, רוב השימוש בזיכרון ב-X1 ובפס4 היה ״ליתר בטחון״. האמת שאני לא זוכר בעל פה את המספרים, אבל אני זוכר משהו כמו 70% שזה מספר מגוחך לגמרי. אפילו אם לא היו כל היתרונות של ה-SSD המדוברים, רק השילוב של SSD יחד עם SFS יגרום לזה ששימוש אפקטיבי של 1.65GB הופך לשימוש אפקטיבי של 13.5GB שזה פי 8. אתה לא יכול לזרוק 64GB לקונסולה, אבל אתה כן יכול לשים SSD, לשלב אותו עם SFS ואז לקבל כמות ענקית של זיכרון באופן יחסי. וכמובן שמשם אפשר ללכת לזה שכל דבר יכול להטען לזיכרון תוך שבריר שניה כך שעיצוב של משחקים יכול להשתנות מקצה לקצה. ואז תוסיף את השטויות הבנאליות כמו זה שיש בזכות הSSD זמני טעינה אפסיים ואפשרות לפיצ׳רים מגניבים כמו quick resume וקבלת משהו שהוא לדעתי הרבה יותר משמעותי מהזיכרון החדש.

וכמובן שאני לא מזלזל בזיכרון החדש, אבל השדרוג שלו לעומת דור הפס4 הוא בערך שמינית מהשדרוג שקבלנו מהפס3 לפס4.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 22 פברואר 2022, 07:19

סימתי אתמול את אססין קריד וואלאלה
רוב המשחק מרגיש כמו פילר אחד ארוך ועוד שיחקתי ברמה הכי קלה
ולא ניסיתי לאסוף כל דבר

אני חושב שהם צריכים לתת לסדרה הזאת לנוח כמה שנים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2022, 07:50

לפחות הסייד קווסטים בוולאלה נראים מושקעים, אתה יודע לא כמו בהוריזן 2. לא יפתיע אותי בכלל אם עוד כמה שנים אנשים יתחילו לאהוב את וולאלה פתאום. אני בהחלט אנסה אותו יום אחד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2022, 09:35

glass man כתב:לפחות הסייד קווסטים בוולאלה נראים מושקעים, אתה יודע לא כמו בהוריזן 2. לא יפתיע אותי בכלל אם עוד כמה שנים אנשים יתחילו לאהוב את וולאלה פתאום. אני בהחלט אנסה אותו יום אחד.

״נראים מושקעים״… על סמך מה הם נראים לך מושקעים? טריילרים? איך סייד קווסט טוב ״נראה״, למי שלא שיחק בו?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2022, 09:49

Laskin כתב:
glass man כתב:לפחות הסייד קווסטים בוולאלה נראים מושקעים, אתה יודע לא כמו בהוריזן 2. לא יפתיע אותי בכלל אם עוד כמה שנים אנשים יתחילו לאהוב את וולאלה פתאום. אני בהחלט אנסה אותו יום אחד.

״נראים מושקעים״… על סמך מה הם נראים לך מושקעים? טריילרים? איך סייד קווסט טוב ״נראה״, למי שלא שיחק בו?

אתה יודע, יש את העניין המהפכני הזה של "עובר מפה לאוזן" שהסייד קווסטים טובים בAC הזה טובים, בדקתי את העניין לאור כל הקשקשת ומצא חן בעיני מה שראיתי.
הנה לך רק כתבה אחת של כמה מהטובים, כמו שאמרתי עברתי על חלק ביוטיוב והסלייס שראיתי מצא חן בעיני.

https://www.thegamer.com/the-10-best-si ... -valhalla/

בניגוד לזה כל מה שראיתי מהסייד קווסטים של הוריזן 2 לאסקין, זה כתיבה פח וגיימפלי פח כמו שהיה במשחק הראשון מהקצת שעות ששמתי עליו.

ובוא לא נשכח כמובן שהצדיקים בMC נתנו לו 8.1. פאק 8.1 מהצדיקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2022, 09:56

אני חושב שפחות או יותר כל הביקורות של הורייזן 2 מדגישות את השיפור העצום בסייד קווסט…
יש גם כתבות ייעודיות על זה כבר, כמו זו:
https://screenrant.com/horizon-forbidde ... -good/amp/

שוב, אתה כנראה נתפס למעט מאוד דיעות שליליות שיש על המשחק כאילו הם האמת והדיעה הרווחת, וזה פשוט ההפך מהמציאות

אגב הצדיקים של MC - אתמול בדיוק ראיתי 3 כתבות שמדברות על review bombing שטרולים עושים למשחק, אז אם אלו הצדיקים שלך…
אני יכול לקשר אבל תעשה חיפוש בגוגל יש ליטרלי *עשרות* כתבות שמדברות על זה.
כמו שכבר אמרתי - ברוב המקרים ביקורות הגולשים ספציפית באתר הזה משתנות בעיקר בהתאם להלך הרוח האינטרנטי ודברים שמתרחשים בגאף ורדיט, זה ממש לא מדד טוב לשום דבר.

אה, ועשיתי בדיקה לכיף, ביקורות הגולשים של ואלהאלה עומדים כעת על 7.3…

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2022, 10:50

הצדיקים של MC פשוט עושים את הדבר שנכון לעשות בעולם שבו העיתונאים הפכו למחלקת PR של סוני.אין דרך אחרת לאנשים להראות שהם לא מקבלים את הממוצע הזה ומתכחשים אליו.

אנשים קנו את המשחק ומה הם ראו? שהם קנו בדיוק את אותו משחק שהם קנו ב2017 רק יותר רע ב60FPS.
זו ההגדרה של חתול בשק. אם אלה היו דעות מיעוט לא היו אלפי אנשים בדעה הזו.
ובכתבה שהבאת לאסקין אני לא רואה שיפור אמיתי אני רק רואה שעכשיו הסייד קווסטים פחות מבזבזים לך את הזמן ומביאים פרסים יותר שווים, אבל זה לא שיפור זה כמו להגיד לילד שהוציא 60 בבגרות והצליח לעלות לציון 70 שהוא השתפר. הוא לא השתפר הוא פשוט פחות גרוע ממה שהוא היה מקודם.

אבל אתה תאהב את המשחק כי אהבת את הראשון אין פה מעבר לזה.

יותר מעניין לראות מה יהיה עם אחד כמו נדב שבא למשחק הזה Fresh לגמרי. :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2022, 14:33

לנדב אין אפשרות להשוות למשחק הראשון…
בכל אופן אם אתה סומך על המילה של היוזרים בMC אתה צריך להסכים שהורייזון הרבה יותר טוב מואלהאלה, אתה מסכים?

אגב התגובה שלך לגבי הורדה מלאכותית, מאורגנת ומכוונת של ממוצע לא מוציאה אותך יותר מדי טוב, מדובר בפרקטיקה נוראית לתעשייה, אנשים שנותנים למשחק 0/10 רק כי הם מרגישים שלא מגיע למשחק ציון גבוה - הפ לא צדיקים, הם טרולים שמנסים לחרבן הצלחה של משחק, ורובם המכריע גם סביר להניח מעולם לא שיחקו בו… ואתה גם יכול לראות מלא דוגמאות שם של אנשים שכתבו שזה בגלל ייצוג יתר של אנשים מגזעים שונים, יש בכתבות הרבות מאוד שהיו שלשום הסברים ודוגמאות, זה מאורגן ומכוון במטרה אחת - לפגוע, ואתה משבח אותם…

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 פברואר 2022, 14:47

אני לא מבין לאסקין למה אתה במודע קופץ ראש לתוך הדבר הזה :).
אמנם היוזרים בMC תמיד צודקים, אבל הורייזן 2 לא יותר טוב מACV כי הוא בכל זאת בלעדי של סוני וככזה זוכה להייפ מיוחד. שזה לא משנה את העובדה שהיוזרים בMC יודעים להפריד ולתת להורייזן את הציון שמגיע לו להבדיל מהמבקרים, למרות שהוא בלעדי של סוני.
כל זה לא משנה את העובדה שגלאס לא שיחק באף אחד מהם, לא מתכנן לשחק באף אחד מהם, יוצא נגד AC כשהוא משווה לGOT (שהוא בלעדי של סוני... רגע אחד! :? ) ובעדו כשהוא משווה להורייזן. הציונים משקפים כשהם כן ולא כשהם לא.
מקווה שחסכתי לכם את הדיון, שחקו במשחקים ותחוו עליהם דעה מנסיון אישי...

אגב, ספציםית משימות הצד בACV פחות טובות מאשר בAC אודיסי, לדוגמה. באודיסי זה היה בסגנון של הוויצ'ר (רק עם כתיבה שהיא הרבה פחות אחידה) והם היו באמת אחלה. בACV עקרונית ומבחינת המשחק אין בכלל משימות צד (יש שיגידו שכל הקמפיין הוא בעצם משימות צד, רובו הגדול לא מקושר לשום סיפור ראשי והוא מלא סיפורים קטנים שלא מתחברים לכלום). במקום משימות צד יש המון סימונים על המפה וחלק מהם (הכחולים) יכולים לפעמים להיות קווסט סיפורי בן דקה ל3. אפשר אולי עקרונית להגיד שאלו משימות צד, אבל אלו בדרך כלל בדיחות קטנות או סיפורים קצרים מאוד שנועדו לשנות את הפייסינג ולתת הרגשה שהעולם חי.
כן, ככל שעובר הזמן אני חושב יותר ויותר שלא ממש אהבתי 99% מהבחירות העיצוביות שיוביסופט לקחו בACV. היה לו פוטנציאל והעולם עדיין יפייפה לחקירה ואני מאוד אוהב את הסטינג ההיסטורי, אבל אפשר כבר להגיד שהוא החלש בטרילוגיה הנוכחית.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 203 אורחים