במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי swym » 16 אפריל 2020, 17:30

Stick כתב:אודיסי הוא אחד המשחקים הכי רפטטיביים בהיסטוריה של המשחקים הרפטטיביים. למזלו זה לא מונע ממנו עדיין להיות משחק מאוד מהנה לאורך המון שעות (גם כן כ-100 במקרה שלי).
הוא נהנה משני דברים שעוזרים לרפטטיביות לרדת חלק בגרון - העולם, שהוא פשוט נהדר, יפייפה, מעניין וכיף להסתובב בו. והעובדה שהוא 100% רפטטיבי (כלומר זה אשכרה אותן פעולות בדיוק שתעשה שוב ושוב), אך יש לו בסיס פעולות ומערכות כה רחב ומנותק, שתמיד תמצא את עצמך עושה משהו שלא עשית כבר כמה זמן.
אבל בבסיס הוא ההגדרה של רפטטיביות, אתה עושה דברים כדי למצוא loot שתוך חצי שעה כבר לא שווה שום דבר כי עשית עוד דברים אז עלית רמה אז אתה הולך למצוא loot וחוזר חלילה.

אני חוזר לזה עכשיו כי סיימתי אותו סוף סוף כולל כל ההרחבות ואחוז לא מבוטל מתוכן הצד, אבל אני חייב להגיד שאנחנו כנראה מגדירים "רפטיטיבי" בצורה ממש שונה.
כלומר, אם יש במשחק מסוים בסיס כל כך רחב של פעולות שונות שאפשר לעשות, ואתה לא מוצא את עצמך חוזר על אותם הדברים ברצף - אז אני די בטוח שבהגדרה זה ההיפך מלהיות רפטיטיבי. והעניין המהותי הוא שהמשחק מציע לא רק רוחב במכניקות שלו אלא גם עומק: עצי הskill והיכולות נפתחים בצורה כזו, שגם הצורה שבה ניגשתי למשימות כביכול דומות או הדרך שלי להתמודד עם אויבים בלחימה השתנתה משמעותית עם ההתקדמות שלי במשחק. ההרחבה השניה גם הוסיפה גיוון מטורף לעולם עם שלוש מפות משחק חדשות שכולן שונות משמעותית מהעולם של יוון, ומשימות הצד לפעמים לוקחות אותך בהפתעה עם טרגדיה יוונית שמתפרשת על כמה שעות משחק - וגם זה מרגיש כמו גיוון גדול מהעלילה הראשית.

ואני חושב שזה הבדל חשוב, כי במשחקי סדרת אססינס קריד הראשונים ששיחקתי (נעצרתי בטרילוגיית אציו) באמת היתה רפטיטיביות, עם כמות מאד מצומצמת של דברים שאפשר לעשות או דרכים לגשת לכל משימה, שהרגישו רפטיטיביים ואילצו אותי לעשות דברים כדי להתקדם. כנ"ל גם מערכת הקרב שהיתה מאד בסיסית ולא באמת הציעה עומק או גיוון ככל שאתה מתקדם. תמיד כשאמרו לי שגם המשחקים החדשים רפטיטיביים, הנחתי שהמצב לא השתנה ויש מצב שדילגתי בגלל זה על כמה משחקים מוצלחים בסדרה.

מה שאהבתי כאן הוא בדיוק זה שלאורך כל האודיסאה לא זכורים לי מצבים שבהם הכריחו אותי להילחם בשלושה אויבים ב-Arena, או לבחור צד בארבע קרבות בין הספרטנים לאתנים, או להשתלט על חמש ספינות, או לבזוז שישה מבצרים בשביל להתקדם הלאה בעלילה. אפילו את משימת הצד הענקית של ציד כל אנשי ה-cult לא היה צריך לבצע בשביל לסיים את קו העלילה העיקרי (אבל היה מאד נחמד להמשיך למשימה הזו אחר כך בכל זאת). בכל נקודת זמן במשחק יכולתי לבחור מה אני רוצה לעשות ברגע הזה וברגע הבא.

יותר מזה, דווקא בכל מה שנוגע לloot אני מרגיש בדיוק הפוך ממך: קודם כל בגלל שהפערים בין דרגה לדרגה הם מינוריים יחסית, ולכן טרחתי לעצור אצל נפח ולשדרג את הגיר שלי אולי פעם בחמש דרגות (וגם אז לא הייתי מחליף את כל הציוד). אבל יותר מזה, המשחק הזה הציע שני פתרונות מעניינים מאד שלא יצא לי לראות בהרבה משחקים אחרים:
1. שדרוג הציוד הנוכחי שלך בתשלום לדרגה נתונה, מה שאומר שלא חייבים להחליף ציוד או לחפש ציוד חדש עם פרמטרים דומים רק בגלל שעלית בכמה דרגות.
2. ברגע שאתה מוצא set piece שלם, כל החלקים שלו שמצאת לאורך המשחק משתדרגים לדרגה העדכנית שלך. זה גימיק מצויין שהפך את החיפוש אחרי set pieces גם ליותר מעניין אסטרטגית, וגם לאשכרה שימושי - פשוט כי אתה לא נתקע פתאום עם סט שכולל קסדה ברמה 70 אבל שריון גוף ברמה 20.

בכל מקרה, הדעה שלי לא השתנתה אחרי הסיום: משחק מצויין שנתן לי כמעט 120 שעות נכון לעכשיו והרבה תמורה לאגרה.
אם מישהו חושב לקנות אותו, לכו בלי למצמץ על הGold Edition כי ההרחבות של המשחק כוללות כל כך הרבה תוכן נוסף (ובנוסף אתם מקבלים כבונוס את Assassin's Creed III Remastered ואת Assassins' Creed Liberation Remasterd בתוך החבילה).
מה שכן, הlow light מבחינתי היה שהכבעכטח בחירה בדיאלוגים מתגלה הרבה פעמים כאשליה, כזו שאין לה שום השפעה על מה שקורה בהמשך המשחק או אפילו בהמשך השיחה - למעט אולי מקרים בודדים. בהיבט הזה אני עדיין חושב שההקבלה הכי טובה למשחק היא דווקא Skyrim ולא The Witcher III.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 אפריל 2020, 19:14

זה באמת תלוי איך מסתכלים על זה. אבל אני כן חושב שמדובר במשחק מאוד רפטטיבי מבחינת ההגדרה היבשה.
אבל אני אדגיש, זה לא שאני אומר שהוא רפטטיבי ולכן הוא רע. הוא רפטטיבי אך ענק, ונקודות הכוח שלו מצליחות לעשות אותו מהנה ביותר למרות הרפטטיביות. עולם פתוח הוא לא ה-ז'אנר שלי, אבל הייתי מגדיל להגיד שAC O הוא המשחק השני הכי טוב בזאנר בדור הזה, אחרי הוויצ'ר 3. כן, יותר מהורייזן, RDR 2, וכל שאר ההמשחקים בסגנון (וכמובן שהוא המשחק הכי טוב של יוביסופט הדור, וכל המשחקים שלהם הם בסגנון).
אך בסוף, ברמה היבשה, הוא רפטטיבי. קשה להגיד רפטטיבי אך מהנה כשזו הגדרה שמשמשת בדרך כלל כדרך להגדיר משחק רע, אך זה המצב. בסוף אחרי השעה ה-5 שלו נניח כבר ראית הכל, והוא המשך 100 שעות. אז כן, רפטטיבי. לא עשיתי שום דבר חדש או מפתיע במשחק בערך מאז שהגעתי למגריס, שזו אחד המשימות הראשונות במשחק.

אגב, כמה שנהנתי ממנו אני נשברתי לקראת סוף הפרק הראשון בdlc של אטלנטיס (כן סיימתי את הבסיס לגמרי לגמרי). כי בסופו של דבר גם שם, אתה מבין מתישהו שהסקין החדש והיפה ששמו על הכל הוא רק תירוץ בשביל 15 שעות נוספות של אותן הפעולות בדיוק. עדיין נהנתי, אבל מכשהבנתי שגם הפרקים הנוספים הם כמעט עוד סקין לעוד 30 שעות דומות ביותר, כבר ויתרתי. (הסיפור, בו נגיד בעדינות... לא מאוד סוחף או מעניין כדי להצדיק משחק לבדו. זה למשל ההבדל מול הוויצ'ר 3 שאולי אפשר להגיד במובן מסוים הרבה דברים לגביו שאמרתי כאן. אבל שם הסיפור הוא 'מכניקה' בפני עצמו והוא לבדו מספיק כדי להחזיק את הגיימפלי).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 אפריל 2020, 19:52

המשחק הכי טוב של יוביסופט בדור הזה, הוא Mario VS Rabbids. בהפרש ניכר. ואני גם מאוד אוהב את AC:O, אבל אין תחרות :).

עריכה: פתאום הרגשתי שאני חייב להבהיר - אני לא צוחק! זה משחק מעולה.
נערך לאחרונה על ידי Klayman ב 17 אפריל 2020, 09:15, נערך פעם 1 בסך הכל.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אפריל 2020, 23:44

כל הקטע של FFVII נשמע כל כך מוזר, על פי DF חלק מהטקסטורות באיכות של הפס2 מופיעות במקומות אחרים באיכות טובה. כלומר או שיש פה בעיה טכנית מוזרה שלא נותנת למשחק לטעון את הטקסטורות כמו שצריך או שהזיכרון של הפס4 קטן מדי ולא מאפשר לטקסטורות להיות שם או משהו בסגנון. כך או כך, נראה שיהיה חכם לחכות לגרסת ה-PC :)
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 אפריל 2020, 22:18

סימתי את saints row 4 , גירסת pc
פה ושם היו לי קצת קריסות, לא יודע עם בגלל המישחק עצמו
או בגלל המחשב שדי מיושן
אבל רוב הזמן פעל בסדר , המישחק גם מקורי מסטים
ככה שזה לא בעיה של עדכון או משהו

בגדול עשו שינוי גדול והמשחק יותר משחק סופר גיבורים
מgta קלון
עם מסתכלים רק על נתונים יבשים הוא די בנוני כמשחק כזה
מה שטוב בו לטעמי זה ההומור ולפעמים פרודיה על כל מיני דברים
לדוגמה יש משימה במישחק שיש את השיר מהסרט המצויר
של הרובוטריקים
משימה אחרת צוחקים על mgs , בקיצור המשחק מלא בהומור קליל
ודי ילדותי , אבל אני אהבתי את זה
גם חלק מהמשימות צד מאוד מבדרות

ככה שזה מאוד תלוי בחוש הומור
בלי זה =משחק בינוני מאוד
עם זה = מאוד טוב
בקיצור לא כולם יתחברו ,אבל אני אהבתי

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 אפריל 2020, 10:45

סיימתי לצוד את כל חברי הכת בAC:O. היה כיף. אני חושב שאפרוש ממנו לבינתיים ואחזור למשימות ההרחבות בהמשך.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 אפריל 2020, 19:42

התחלתי את מרוויל ספיידרמן לps4
משחק שהתחלתי בעבר אבל נטשתי כי היו לי דברים אחרים
בינתים יחסית להתחלה , הרגשתי שמפציצים אותי ביותר מידי
כפתורים יחסית להתחלת המישחק

מסוג המישחקים שצריך לשחק בלי הפסקות ארוכות מידי .כדי
וזה כדי לא לשכוח את כל המכניקות

מעבר לזה הגרפיקה מעולה יחסית לps4 סלים
אבל יש אלמנטים שניראים אותו הדבר בגרפיקה

ומבחינת הפקה , מורגש שהשקיעו המון המישחק הזה
דיבוב , מוזיקה , חלקי מעבר וכו
ממש ממש מושקע

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אפריל 2020, 13:54

סיימתי סוף סוף את פפ7...
היו כמה רגעים שחשבתי שזהו, זה הסוף... אבל הגיע עוד בוס, ועוד אחד, ועוד 5, ועוד אחד :)
אחלה שעות אחרונות, מהטובות יותר בכל משחק ששיחקתי, ממש 4 שעות של סרט אקשן עם קרבות אדירים.
המשחק מעט קל בסוף, הבוס הכי קשה שהיה לי היה בערך באמצע המשחק, שם מתתי כמה פעמים משום מה, ולא מתתי יותר אחר כך כל המשחק. כנראה כי הייתי חלש מדי באמצע ובסוף הייתי חזק מדי אבל לא בטוח כי זה לא שעשיתי גריינדינג או משהו.
אבל תכל׳ס הכי קשה היה איזה מיני-גיים אחד שנכשלתי בו הרבה פעמים עם טיפה, זה היה הזוי כמה שזה היה קשה, וגם מתסכל כי אם פישלתי באמצע הייתי צריך לעשות Give up ואז היה טעינה של דקה שלמה בלי שום הצדקה וזה ממש עיצבן אותי.

אבל עזבו, המשחק מדהים בשביל מה שהוא. נראה לי יש לי קרוב ל-50 שעות בו, לא בטוח בדיוק... היו מלא מלא פילרים מיותרים ובכל זאת אחרי שמסיימים זה לא מפריע כן השעות האחרונות מטורפות לגמרי.
ממש מעניין כמה המשכים הם מתכננים לעשות, מקווה שרק שלושה אבל זה יהיה קשה, אבל איזה כיף יהיה לשחק בדמויות שעוד יצטרפו. מקווה שכולן יהיו שחיקות, כי Red XIII למשל לא היה.

שינו הרבה מהמקור, מבחינת העלילה, אבל הרוב לטובה בעיני.

מבחינה טכנית - זה המשחק AAA הראשון שאני משחק בו ולא היה לו אפילו פאץ׳ אחד מאז היציאה ונתקלתי באפס באגים אפשר להגיד. גם הפריימרייט חלק לחלוטין, אבל אני משחק על פרו. ועדיין - ציפיתי שיהיו איזה 4 פאצ׳ים עד עכשיו - וכלום, אפילו לא זכור לי שהיה Day 1 patch, נאדה. אם אני טועה תתקנו אותי.

קיצר - כל הכבוד לסקוור, מקווה שהבא יהיה לדור הבא בלבד ותכל׳ס זה מאוד סביר אבל גם תלוי ביפנים וכמה שהם ימהרו לרכוש אותו בהמוניהם. סוני בטח תלחץ לכיוון הזה.

מי שלא אוהב JRPG או כתיבה יפנית מטופשת לא בטוח יתחבר, אם כי שמעתי על אנשים שהמשחק הזה שינה את דעתם.
בשביל מי שכן אוהב - חובה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 אפריל 2020, 14:08

אני מתעב את הכתיבה של היפנים,אני תמיד אומר לעצמי שאין אדם בעולם שמדבר כמו שהדמויות שהם כותבים מדברות וזה תמיד הוציא אותי מדעתי כי היכולת שלהם לספר סיפור מוצלח באמת טובה לא פעם,זה פשוט הרגעים האלה שהורסים לי. אני שמח שהצלחתי להחזיק את עצמי לא לנטוש אותו בהתחלה בגלל זה,כי התאהבתי בעולם ובדמויות בסופו של דבר ואני פשוט לא יכול לחכות לראות לאן הם לוקחים את זה,אני רואה ספקולציות על הסוף עד עכשיו :D
זה באמת מפתיע שסקוור הצליחו להביא את המשחק לרמת ליטוש כזו בלי פאטץ' אחד אפילו,יש את האישיו הדי גדול של הטקסטורות שאני מקווה שיסודר בפאטץ' אבל חוץ מזה באמת לא נתקלתי בכלום.
אני מאוד,מאוד מקווה שהחלק הבא יהיה אקסקלוסיבי לדור הבא,אם הוא באמת מגיע בעוד 3 שנים פלוס מינוס (לא מאמין לשנייה אחת שזה יהיה שנתיים,מאז שסיימתי את הרימייק הצלחתי לקבל מושג לא רע על הסקופ של מה שמגיע אחר כך) אז הם יוכלו לרנדר השטחים הפתוחים הרחבים הרבה יותר בקלות עם ה-SSD ורק לחשוב על הרמה של הקאטסינס בדור הבא...וואו,היו רגעים ברימייק שלא האמנתי שזה רץ בריל טיים וכל פעם חיפשתי את הנשק המקוסטם שלי כדי להיות בטוח :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אפריל 2020, 14:19

יש קטעים שלא בריל טיים במשחק, אבל מעטים.
ולגבי הטקסטורות - זה רק בשטחים הפתוחים יותר, או בעיקר, אז אני לא חושב שזה יתוקן... באיזורים סגורים יותר זה לא קיים כמעט, אז אני חושב שזה עניין של מגבלות חומרה פשוט.
זה יתוקן בדור הבא ובמחשב :)

לגבי ספקולציות למשחק הבא - אם לא שיחקת במקורי - אל תצפה בהן! זה יכול ממש להרוס לך, כי לא מנחשים שם ״על עיוור״, או לפחות רובן לא, אני מתאר לעצמי. יש הרבה דברים שקורים בהמשך שחבל אם במקרה אתה לא יודע אותם עדיין שזה יספיילר לך.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 אפריל 2020, 14:30

Laskin כתב:יש קטעים שלא בריל טיים במשחק, אבל מעטים.
ולגבי הטקסטורות - זה רק בשטחים הפתוחים יותר, או בעיקר, אז אני לא חושב שזה יתוקן... באיזורים סגורים יותר זה לא קיים כמעט, אז אני חושב שזה עניין של מגבלות חומרה פשוט.
זה יתוקן בדור הבא ובמחשב :)

לגבי ספקולציות למשחק הבא - אם לא שיחקת במקורי - אל תצפה בהן! זה יכול ממש להרוס לך, כי לא מנחשים שם ״על עיוור״, או לפחות רובן לא, אני מתאר לעצמי. יש הרבה דברים שקורים בהמשך שחבל אם במקרה אתה לא יודע אותם עדיין שזה יספיילר לך.

הספקתי כבר לצפות ב-Advent Children (מזעזע) ולחרוש את FF Wiki אז קיבלתי מושג לא רע על הסיפור של המקורי..האמת שהרשיתי לעצמי את זה כי-
ספויילר: הצג
נומורה די השתין על המקורי עם הסיום של הנוכחי,אני חושב שזה די ברור שהם מתכוונים לספר סיפור שונה הלאה,כלומר,אני בטוח שרגעים מרכזיים ומקומות חשובים מהמקור יופיעו,אבל יכול להיות שהקונטקסט יהיה אחר..המשחק אשכרה מסתיים בשורה שתכלס אומרת שמה שיקרה הלאה לא ידוע לאף אחד. בכל מקרה אני חשבתי שזה שמדובר ברימייק שמודע למקור היה ממש גאוני ומשהו שממש לא ציפיתי לו,לא חושב שהיה אי פעם משחק או סרט שעשה דבר כזה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אפריל 2020, 15:55

כן, האמת שאני מדבר מתוך תקווה כי בא לי שיהיו שינויים בכמה דברים בלתי נפרדים במקור, אבל מצד שני - קשה לי להאמין כי הדברים האלה הם כל כך אייקוניים ועזרו להפוך את המשחק למה שהוא.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 20 אפריל 2020, 21:28

חזרתי קצת לפורום. מקווה ששלומכם טוב.

אז... קניתי סוף סוף נינטנדו סוויץ' (גרסת לייט) ואיתו מריו אודיסי כמשחק ראשון. זה קצת מרגש כי זה סוג של איחוד מחדש. כשקנו לי את ה-Wii בזמנו קנו לי את Mario Galaxy איתו כמשחק ראשון, ועכשיו יש כאן סוג של סגירת מעגל, אחרי שדילגתי על ה-Wii U. :D

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 20 אפריל 2020, 23:20

ברוך השב ותתחדש :) גם אני משחק במשחקים הראשונים שלי ללייט ומתוכם הגדול כרגע זה BOTW, אני מניח שאודיסי או האוסף רימאסטרס שמתכננים יבוא אחריו אבל זה ייקח עוד מספיק זמן...

קניתי ממש בזול גם space harrier הראשון ואאוטראן ובחיי שהליין של sega ages תענוג על המכשיר, הם נראים כל כך טוב.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 אפריל 2020, 11:56

(תזכורת: אני עדיין מחפש שותפים למשחק בי"ח 2.0 לפרוייקטים המשותפים. זה לא דורש חיבור סינכרוני ולא יזיז אתכם מהמשחק הרגיל. אשמח אפילו אם רק תעשו את זה למי שיש את המשחק גם אם לא בא לכם לשחק שלבים שלמים...)
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אפריל 2020, 13:37

הקורונה החזירה אותי למטרו אקסודוס, ואני מאוד נהנה.
כשהוא יצא לפני שנה בדיוק התחלתי את צמד המשחקים הראשונים, אחרי כמה נסיונות לא מוצלחים להכנס לעולם הזה והרבה נשיכות שפתיים ומאמץ בחצי הראשון של המשחק הראשון, בריצה ההיא לפני שנה, הצלחתי סוף סוף. והאמת שדי אהבתי את שני המשחקים הראשונים. זו אהבה די מוזרה, מלווה בהמון רגעי תסכול או צחוק ברגעים לא מתוכננים, אלו שני משחקים שנעים בסקאלת הליטוש על הספקטרום המלא. מדיבוב הזוי, באגים, אנימציות פנים שבורות, עיצוב ופייסינג רעים לעיתים - ועד לאנימציות ייעודיות לכל תנועה או לחיצת כפתור, מידול מלא של דמות השחקן , תשומת לב מדהימה לפרטים קטנים, סט פיסס מרשימים (לעיתים, ובעיקר במשחק השני), רגעי "מתי אמרתם שהמשחק יצא? זה נראה מדהים" לא מעטים, וסיפור שהוא אולי לא משהו מיוחד, אבל בהחלט עמוס בתחושה שלמפתחים באמת היה אכפת.
אז סך הכל נהנתי משני המשחקים, הם היו ג'אנקים ומוזרים רוב הזמן והרבה יותר מהAAA הממוצע, אבל גם מיוחדים בדרכם, עם מספיק מכניקות שעובדות ובעיקר קצרים מספיק כדי להשאר חביבים.

ואז הגעתי לאקסודוס, ונהנתי, אבל המרתון על טרילוגיית מטרו כנראה היה יותר מדי גם בשבילי. הקלאנקיות שברה אותי והנחתי אותו בצד לבנתיים.
אז חזרתי, והמשכתי כבר כמה שעות (אני מניח שכבר הייתי מסיים כל אחד מהקודמים בבערך 10 שעות ששיחקתי, אבל פה אני לא מרגיש קרוב לאמצע בכלל), והוא אחלה משחק.
חד משמעית הכי מוצלח בטרילוגיה, וגם משמעותית שונה מהשניים הראשונים, אך מצליח להשאיר את הDNA כשזה חשוב. זה גם המשחק הכי מלוטש מבינהם, אך אוסיף אזהרה, הוא עדיין יצור מוזר וקלאנקי ולעיתים מרגיש כמו משהו מביש בשביל משחק AAA. אולי אם לא הייתי משחק בקודמים הייתי יותר ביקורתי כלפיו, אבל אחרי שהתרגלתי אלהם המשחק הזה הוא פאר הליטוש אז אני סולח.
בכל מקרה המצב הרבה פחות רע מהמשחקים הקודמים. הדיבוב עדיין הזוי ואנימציות הפנים עדיין דפוקות (אם כי בדקתי ברוסית ושם שני הדברים האלו טובים משמעותית, בבירור המשחק נבנה קודם כל לרוסית, אבל מה לעשות, אני לא מצליח לשחק ככה והחוויה שלי מסתכמת בכך שהמעבר לאנגלית עשוי בצורה לא מספיק טובה, בלשון המעטה).
אבל בכל השאר הוא לא רע עד מצוין. תשומת הלב לפרטים וכמות האנימציות הייעודיות היא בטופ שיש, והוא נראה מדהים. באמת, יש לו רגעים שבהם הוא מרגיש כמו משחק קרוס ג'ן שאני משחק בגרת הפס5 שלו, וזה נהדר. הRT הוא אולי לא הבנצ'מארק שהוא היה כשיצא (כלומר קונטרול שיצא כמה חודשים אחריו מרשים ממנו בהרבה באספקט זה), אבל הוא בהחלט מוסיף איזה טאץ' שהעין עדיין לא רגילה אליו, וזה פשוט עובד.

מעבר לאספקט הזה בו הוא באמת מרשים, מדובר באחלה משחק. אני נהנה ממנו לא מעט. הוא לא מדהים או משחק של 10/10, אבל זה בהחלט 8.5 מוצלח מבחינתי. הוא בינוני בכמה אספקטים חשובים כמו הגאנפליי שלו, הסיפור, הדמויות, הפייסניג (בעיקר בהתחלה שנמרחת ונמרחת ונמרחת), והוא גם 40 שעות לפי מה שאני מבין שזה בהחלט ארוך מדי גם אם אני כרגע נהנה, לא יודע אם אסיים אותו.
אבל הוא עושה שני דברים באמת מצוין והם אלו שמרימים אותו וגורמים לו להתבלט ולהיות מוצלח כחבילה כוללת. ואלו הם הרגעים שבהם הוא משחק הישרדות-אימה, והרגעים שבהם הוא נפתח לגמרי והופך להיות עולם פתוח (יותר כמו קרייסיס 1). ושני האלמנטים האלו עובדים במקביל ומשפרים זה את זה.
כי האספקט של ההישרדות-אימה היה מאז ומעולם הצד החזק של הסדרה, הוא הדבר המרכזי שעובד בשני הקודמים. יש סוגי מפלצות מגוונות, מאיימות, דרך פעולה להתמודדת עם כל מפגש, וכשזה קורה - גם עיצוב שלב סביב מפלצת/ות ספציפית/ם טוב מאוד כמעט תמיד. בהחלט מהנה. אך האלמנט השני - העולם הפתוח, הוא חדש והוא מה שמרים את המשחק מעל קודמיו. קודם כל יש משימות ראשיות וצדדיות, עם יד די חופשית כיצד להתמוד איתן וזה נחמד. השלבים הפתוחים יפייפים וכיף להסתובב בהם. אבל השילוב של השניים: הישרדות-אימה לצד חקירת השלבים הפתוחים, זו נקודת הכוח של המשחק.
המשחק הצליח לגרום לי לראשונה לחשוב כמו שמשחקי הישרדות-אימה תמיד רוצים שאחשוב, לשקול כל ירייה, לשקול כל מפגש. מערכת הקראפטינג מצוינת וגורמת לכך שאתה יוצא לעולם כדי לחפש משאבים, אך שוקל כל כניסה לבונקר נטוש או מבנה ישן ביחס של עלות תועלת. העובדה שעיצוב העולם הלך הכי רחוק מיוביסופט וסימלטור ניקוי האייקונים שלהם (אם כי בצורה אירונית הוא הכי מזכיר לי את FC 2) נותנת קסם מיוחד. אתה מטפס על מבנה גבוה שאתה מוצא בטבעיות (זה יכול להיות גם מגדל רדיו בשביל הסמליות), אבל אין איזה מונטאז' גילוי מפה פתאומי, אתה פשוט מוציא את המשקפת ו... מסתכל. פתאום אני מוצא מקומות שנראים לי מעניינים, אולי אני אמצא שם ציוד, כלי נשק, מסכות גז, או שדרוגים משמעותיים לציוד שלי. אבל אני גם רואה סכנות, מפלצות חזקות במיוחד או מפגשים שעשויים לעלות לי ביותר מדי תחמושת כדי להיות שווים את זה. ואני פשוט מחליט, לפי הרגשה, האם כדאי לי או לא. האם אני הולך לשם או לא. המשחק גם עושה שימוש נהדר במערכת יום ולילה שבאמת משפיעה על העולם ועל יכולת ההתמודדת שלי בו.

הנה, עכשיו בדיוק עשיתי משימת צד שמתארת יפה את הכוח של המשחק. מצאתי בונקר נטוש והחלטתי להכנס, בהתחלה לא הבנתי כמה הוא גדול אבל הוא היה מאוד גדול בדיעבד. ירדתי מתחת לאדמה, ואז גיליתי שאני נמצא בתוך דירת שותפים של עכבישים מוטנטיים, יכלתי לחזור אחורה אך בחרתי להמשיך.
העכבישים הענקיים האלו הם מאוד מהירים, יש להם שריון על חלק משמעותי בגוף ככה שצריך לפגוע בהם בדיוק רב, אך הם מפחדים מאור (לכן הם מתחת לאדמה). לי היה את הקלצ'ניקוב המשודרג שלי, פנס חזק שמאיר קדימה בקו ישר אך צריך לעצור לטעון אותו כל כמה זמן, ומצית שעוטפת אותי באור חלש שגורמת להם מעט להרתע יותר, אך גם לוקחת לי יד וגורמת לי לירות בנשק בצורה מפוזרת ולא מדויקת.
בהתחלה נכנסתי רגיל, הלכתי לאט, הרגתי אות העכבישים המבודדים, עצרתי כל כמה זמן והטענתי את פנס כשהרגשתי בטוח. אך ככל שנכנסתי פנימה מספר העכבישים הפך גדול יותר ויותר, והבנתי שאם אשחק את זה רגיל אני אולי אצליח, אך אבזבז את כל התחמושת שאספתי עד כמה במשחק. לכן בשלב מסוים התחלתי להשען על הפנס, ולנסות לפלס את דרכי קדימה תוך הדיפה של העכבישים. הבעיה, העכבישים באים מכל הכיוונים והפנס מאיר רק קדימה, וצריך להטעין אותו כל כמה זמן.
אז משימה פשוטה שהגעתי אליה בטבעיות בעולם הפכה פתאום למאבק מורט עצבים, אפוף אימה, מול העכבישים בו אני מנסה להדוף אותם יותר ויותר פנימה בעזרת האור. בסוף מצאתי את מה שחיפשתי בבונקר, ואת הדרך חזרה עשיתי עם הפנס כנשק העקרי שלי (עדיין יריתי בכמה מהם אבל רק כשלא הייתה ברירה). עכבישים קופצים עלי מכל צד, לא מוכנים לוותר על הארוחה שנכנסה אליהם הביתה, ואני בנסיון נואש הודף אום בעזרת הפנס רק כדי לשמור על תחמושת ולשמור על הביקור הזה בבונקר משתלם. בסוף הצלחתי, וזה הרגיש נהדר - גם השגתי את מה שרציתי וגם לא בזבזתי הרבה תחמושת. זה עובד רק כי זה באמת חשוב במשחק הזה, ורק כי התחמושת והציוד שלך תלויים ביכולת החקירה שלך את השלבים הפתוחים. ברגעים שבהם הוא מתחבר, זה באמת משחק מוצלח מאוד.

*אנקדוטה קלה, המקפיין של COD MW החדש הוא מאוד קצר. לא יודע, כ6 שעות נגיד. ובכל זאת, ה'המצאה' שלהם שם של טעינת הנשק תוך כדי כיוון היא משהו שנדבק מאוד חזק, עד כדי כך שזה פשוט חסר לי פתאום למרות שאף עם לא חשבתי על זה. זה לא מתאים לכל משחק, אבל גם באקסודוס אתה משחק חייל מובחר מיחידת על (אותה הדמות שהתחילה את הראשון כאף אחד). לא יודע, זה ממש חסר לי :).

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 אפריל 2020, 17:33

משחק איזה פעם שביעית מחדש בsplit second. אחד הארקיד רייסרס ever. כל כך חבל שאף אחד לא לקח את הרעיון קדימה
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 25 אפריל 2020, 18:54

אחלה משחק... לפחות בשעות הראשונות שלו. וכן, בכללי מבאס המבחר של מירוצי הארקייד המושקעים בדור הזה (הורייזן ממש אחלה אבל זה לא אותו דבר). הלוואי ש-Blur, PGR, רידג' רייסר וכאלה היו BC בוואן כי יש משהו מדכא בלהדליק את ה-360 בשבילם, אבל משחקי מירוצים זה כמעט תמיד גיהנום מבחינת רשיונות.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 אפריל 2020, 19:57

Split Second מהנה מאוד,חבל שהוא לא X Enhanced כי הארט סטייל לגמרי היה זורח ב-4K..לפחות יש את גרסאת הפיסי.
הדור הנוכחי די חלש כשזה מגיע לארקייד רייסרס לעומת הקודם,אני יכול לחשוב רק על OnRush שהיה סבבה אבל בדור הקודם היה לנו PGR3/4,טרילוגיית מוטורסטורם,Blur (!!!) שלצערי איבדתי את הדיסק שלו בתקופת ה-360 ועדיין מבאס אותי שאני לא יכול לרכוש דיגיטלית :(

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 אפריל 2020, 20:08

יש אחלה מירוצים ארקיידים בסטים, רובם בלי רשיונות מן הסתם, אבל מהנים לא פחות, ורצים על כל מחשב בערך.
אני ממליץ על Distance העתידני והקליל. הרבה פעמים יש אותו במבצע והוא מעביר כמה דקות טובות בסשנים קצרים והרבה מצבי משחק מגוונים.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 אפריל 2020, 18:26

Stick כתב:זה באמת תלוי איך מסתכלים על זה. אבל אני כן חושב שמדובר במשחק מאוד רפטטיבי מבחינת ההגדרה היבשה.
אבל אני אדגיש, זה לא שאני אומר שהוא רפטטיבי ולכן הוא רע. הוא רפטטיבי אך ענק, ונקודות הכוח שלו מצליחות לעשות אותו מהנה ביותר למרות הרפטטיביות. עולם פתוח הוא לא ה-ז'אנר שלי, אבל הייתי מגדיל להגיד שAC O הוא המשחק השני הכי טוב בזאנר בדור הזה, אחרי הוויצ'ר 3. כן, יותר מהורייזן, RDR 2, וכל שאר ההמשחקים בסגנון (וכמובן שהוא המשחק הכי טוב של יוביסופט הדור, וכל המשחקים שלהם הם בסגנון).
אך בסוף, ברמה היבשה, הוא רפטטיבי. קשה להגיד רפטטיבי אך מהנה כשזו הגדרה שמשמשת בדרך כלל כדרך להגדיר משחק רע, אך זה המצב. בסוף אחרי השעה ה-5 שלו נניח כבר ראית הכל, והוא המשך 100 שעות. אז כן, רפטטיבי. לא עשיתי שום דבר חדש או מפתיע במשחק בערך מאז שהגעתי למגריס, שזו אחד המשימות הראשונות במשחק.

עכשיו אני מבין יותר טוב למה אתה מתכוון ב"רפטיטיבי", אבל לדעתי יש מצב שאחד מאיתנו לפחות תיזמן לא נכון: כי נראה לי שאני בסוף השעה החמישית שלו (במקרה הטו)ב רק עזבתי את האי של קפלוניה, ועד אז הקרבות הימיים אפילו לא נפתחים לך. קרבות הconquests נפתחים עוד יותר מאוחר, וכתלות בכיוון שאליו תלך אז יש כמה עשרות שעות טובות עד שתגלה כמה דברים חדשים יותר (נניח הארנה, או קרבות הלג'נדרי אנימלס או קרבות הבוס האופציונליים).

רפטיטיבי מבחינתי זה משחק שהלופ שלו כולל כמה פעולות בסיסיות שכיסיתי בשעה הראשונה ואחר כך אתה חוזר עליהן כל הזמן (מטעמי גרינד, או כי זה כל מה שיש במשחק). משחק שבו אחרי 10 שעות אני עדיין לומד דברים חדשים שמשנים מהותית את הצורה שבה אני משחק, וגם לא מאלץ אותי לשחק בצורה מסוימת לא נופל להגדרה - אחרת הרי אפשר לטעון שבערך כל משחק קיים הוא רפטיטיבי, ובטח שאפשר לטעון את זה על משחקי open world של עשרות שעות. אני חושב שיותר נכון יהיה להגיד שהמשחק פשוט ארוך מידי, ובטח כשמשחקים בו ובDLC שלו יחד (לשמחתי נאלצתי לקטוע אותו אחרי 60 שעות משחק יחד עם מנוי הUplay שלי, וקניתי אותו רק אחרי כמה חודשים ככה שהיה לי זמן להתרענן).

בעדכונים אחרים, שיחקתי בJourney תודות למתנה חינם של סוני. מצד שני, אני מרגיש קצת שאני צריך לדרוש את הזמן שלי בחזרה כי מדובר במשחק שהרגיש די מעפן וכלל כמה החלטות עיצוביות תמוהות. אני חושב שמכל משחקי הIndie darlings המעוטרים שיצא לי לשחק בהם, זה היה הכי גרוע בהפרש ניכר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 אפריל 2020, 19:06

אבל AC אודיסי הוא כן רפטטיבי גם לפי ההגדרה שלך :).
קודם כל לגבי השעות הראשונות, המשימה להגיע למגריס (זו שדיברתי עליה) היא אכן המשימה הראשונה שאתה מקבל ביציאה מהאי ההתחלתי. ובהגעה למגריס אתה עובר דרך קרב ימי מתוסרט, וכמה דקות לפניו מגייס את האיש הראשון לספינה. קרבות הכיבוש מגיעים בסיום של אותה משימה. המערכת היחידה שלא ראיתי לפני השעות הראשונות זו מערכת הכת, ובוא, זו מערכת (מהנה) שהיא ה-הגדרה לרפטטיביות לצורך גריינדינג עד שתגיע לראש הפרמידה, שם אולי יהיה הרגע היחיד ששוה את זה 'באמת' בזכות האימפקט הסיפורי של זהות אותה חברת כת.
אבל למה 'באמת'? כי עד אז זה נטו גריינדינג רפטטיבי. לך תאסוף רמזים, תגלה חבר כת, תגיע לרמה שלו, תלך אליו ותהרוג אותו, תקבל ציוד חדש וחזק שלא יהיה שווה שלוש רמות קדימה (וכן, אפשר תאורתית לשדרג את הציוד, אבל אז זה מוציא את העוקץ מהציוד הבא שתמצא. ובנוסף זה יקר בטירוף ואני בספק מאוד גדול אם באמת אפשר לעשות את זה לכל הציוד כל הזמן כדרך משחק).
זה מהנה, כי העולם יפייפה, התנועה בו חלקה וכי יש איזו פנטזיית כוח מאוד מוצלחת במשחק הזה. אבל זה מאוד רפטטיבי.

עוד שתי נקודות:
- רפטטיבי = ארוך מדי? אני לא ממש מבין למה אתה מתכוון. כאילו כן אם המשחק היה 7 שעות הוא לא היה רפטטיבי כי היית זוכה לעשות כל דבר פעם אחת. אם הוא היה 14 שעות גם כן כנראה שלא. אבל הוא 100 שעות, אז הוא רפטטיבי. זה לא "או זה או זה". שוב, אני לא אומר שהוא רפטטיבי אז הוא לא שווה את ה100 שעות שלו, אני אומר שהוא מהנה ל100 שעות מאוד רפטטיביות. והוא מאוד רפטטיבי, פשוט כך. כל הלופ שלו בנוי על אותם דברים שוב פעם, ושוב פעם, ושוב פעם, ושוב פעם. אני לא אומר שלא נהנתי, אבל הוא המקביל לסרט פופקורן - כמה המוח שלך היה דלוק תוך כדי משחק מאז השעה ה20? לא הרבה כי כל דבר שעשית במשחק אתה כבר יודע לעשות כי כבר עשית.
הוויצ'ר 3 אגב פותר את זה בצורה מאוד פשוטה - קונטקסט עלילתי לכל פעולה והשלכות אמיתיות להרבה מאותן פעולות. הוא אולי גם כן רפטטיבי מהבחינה הזו שנדיר לעשות משהו חדש מבחינת הסתכלות קרה על הגיימפלי, למעשה יש בו הרבה פחות מאודיסי מבחינת עשיית גיימפלי, אבל המוח שלך כביכול נשאר דלוק, ואתה תמיד שומר על עניין לראות מה כן יהיה מעבר לפינה בזכות הקונטקסט העלילתי הרחב שממלא כל פינה במשחק. והקונטקסו העלילתי הזה כמובן כן משתנה, וכמובן שהוא מאוד מוצלח - עליו קם ונפל המשחק.
גם באודיסי כמובן יש סיפור וNPC שנותנים קונטקסט למשימות, אבל בבירור זה משני בטירוף גם בשביל המפתחים, לעומת המצב בוויצ'ר. על כל משימה שמתגמלת את העניין שהשקעת בקונטקסט העלילתי שלה יש 10 שלא, וזה בלשון המעטה.

-לא ראיתי את הבוסים בשעות הראשונות אז הוא לא רפטטיבי? אני לא מבין את זה גם כן. יש קרבות בוס (בין אם מעניינים כמו המפלצות או סתמיים וממוחזרים כמו הקרבות בארנה והמרסנריס), אבל יש את זה בהמון משחקים. גם אם השעה האחרונה של המשחק הייתה משחק פונג בין זאוס להדס זה לא אומר שהמשחק לא רפטטיבי כי זו פעולה שלא ראיתי. ה99 שעות שהובילו לאותו משחק פונג בין האלים היו רפטטיביות והן מה שמייצג את המשחק.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 אפריל 2020, 16:23

סיימתי את FF7 בסופ"ש ויש לי כמה דברים להגיד אליו :)

קודם כל אני מגיע ממקום של מישהו שבתור ילד זה היה המשחק הכי אהוב עליו בפער, הוא במידה רבה מה שגרם לי להתאהב בגיימינג, ככה שמן הסתם יש לי פרספקטיבה מאוד מסויימת.
אבל נתחיל באמירה נחרצת - זה המשחק המודרני הכי טוב של סקוור והמשחק שאישית הכי אהבתי מאז פפ9 בקלות. בהתחשב בתהליך פיתוח הבעייתי, החלפת מפתחת אחרי שנתיים, הבמאי שלא ידע שהוא עובד על המשחק אחרי שכבר הכריזו עליו וההיסטוריה הכללית של סקוור, זה באמת יכל להיות הרבה יותר גרוע.

זה לקח קצת זמן אבל ככל שהמשחק נפתח התרשמתי יותר ויותר מהמערכות גיימפלי, הם המשיכו את הקו האקשני של פפ15 אבל עם גיימפלי טקטי ואקשן עם קצת יותר עומק אבל גם כזה שפשוט מרגיש מהודק יותר.
ה ai של הקבוצה שלך דווקא די מפגר, הם לא עושים יותר מידי וזה כביכול מוזר כי כבר בפפ12 הם עשו אותם פי מאה יותר חכמים, אבל בשלב מסויים נפל לי האסימון שככה הם בעצם מכריחים אותך להחליף כל הזמן בין הדמויות וברגע שאתה עושה את המעברים בינהם באופן טבעי נוצר קליק והתחלתי ממש לחבב את הגיימפלי. וזה לא שאתה משחק בגרסאות טיפה שונות של אותה הדמות, כל אחת מהארבע דמויות שאתה שולט בהם מרגישה שונה וכולם טובות, גם הדמויות range באופן מפתיע. המערכת materia מהמשחק המקורי סה"כ עדיין טובה גם בפורמט החדש (חוץ מזה שלא נותנים לך להחליף באמצע קרב) אבל בעיקר אפשר לזהות בה פוטנציאל גדול למשחקים הבאים, אני מרגיש שמבחינת קומבינציות שאפשר לשלב זה היה ממש על קצה המזלג. גם המערכת של הנשקים שנותנת לך את האפשרות ללמוד את היכולות של כל נשק גם אחרי שאתה מחליף אותו היא סבבה לגמרי, למרות שיש משהו להגיד על כך שאתה מוצא נשק חדש ולא בהכרח רוצה להישאר איתו מעבר ללמידת היכולת כי הוא לא במובהק חזק יותר וכולם יכולים להשתדרג במסלול שלהם, שזה מאוד דארק סולסי אמנם, אבל לא בטוח שאני אוהב את זה במשחק כמו פיינל פנטזי.

בגלל המעבר ממשחק פס1 למשחק פס4 הם היו צריכים להתחשב גם ברזולוציות של גיאוגרפיה הרי אתה לא יכול לעבור בתוך זמן קצר מאיזור לאיזור כמו במשחק המקורי בעיר שלפחות מנסה לתת תחושה שהיא מאוד גדולה, זה פשוט לא יכול לעבוד באותה צורה במשחק מודרני ולכן אני לא מסכים שמדובר בהכרח בפילרים כמו שזה המקבילה המודרנית ההגיונית של מעבר ממסך מרונדר אחד לשני שפשוט מכיל הרבה יותר. הביוב או האיזור עם הרכבות וכו' הם בעצם סוג של dungeons/שלבים וזה סופר הגיוני שחושבים על זה, הרי באיזורים כאלה היו כל הקרבות האקראיים במשחק המקורי. הבעיה שהם פשוט לא מעוצבים מאוד טוב, מי יותר מי פחות, הם לפעמים מרגישים כמעט כמו משחק פס2 במובן הזה, כמו השלבים ב dmc 5 שמרגישים מעידן אחר. הכל מאוד לינארי וצר וגם שיש דרכים מצטלבות וניסיון לעשות קיצורי דרך הם לא עושים את זה טוב במיוחד, ואז אתה נזכר שבגדול זה הצוות של פפ13 וזאת התחמושת שלהם. אבל המבוכים ברימייק בכל זאת יותר מפותלים ואנכיים והקונטקסט שבו האירועים מתרחשים הרבה יותר מעניין ומגוון שזה מספיק בשביל בכל זאת לעשות את ההבדל.

מה שהם כן קלעו די בול, מעל הציפיות לדעתי, אלה הדמויות, התחושת מקום והאווירה הכללית. למרות הטקסטורות פס1 המשונות סה"כ מדובר במשחק מאוד מספק ויזואלית, איך שהם דמיינו את מידגאר מחדש פשוט מחזק בעיני את התחושה שזה אולי ה location הכי טוב בגיימינג. זה כל כך מעניין לראות איך לוקחים פרטים ויזואלים ממשחק עם מפות מרונדרות מראש ובונים מהם סביבות תלת מימדיות שרוב הזמן מצליחות לתת לך את ההרגשה שאתה נמצא באותו עולם. אני גם מאוד מעריך את ההשלמות שהם עושים לך לדימיון, עצם זה שבזמן שאני בסלאמס אני פשוט יכול להרים את המצלמה ולראות את הפיצה מעל הראש בכל שלב או לחלופין לראות מלמעלה את הטבעת התחתונה, אלה דברים שלא ממש ראית במשחק המקורי מטבע הדברים. בכלל זה מרגיש כמו עולם שחיים בו, לא רק תפאורה. מהפרטים הקטנים לגדולים, ניכר שהצוות שעבד על המשחק מכיר ואוהב את פפ7.
יש פה ושם יציאות מעפנות שמזכירות שמדובר בסקוור-אניקס ולא סקוורסופט אבל הכתיבה ברוב המשחק כל כך הרבה יותר טוב לדעתי מכל מה שהם עשו מאז שהם התחילו לדובב משחקים, ברגעים הטובים זה גם פשוט טוב באופן כללי. בניגוד להרבה מהדברים שהם עשו עם פפ7 אחרי המשחק המקורי בכל הספינאופים והסרטים השונים, הרימייק שומר על הטון ההומוריסטי והמוזר והמקסים של המשחק המקורי ויותר מפעם אחת צחקתי בקול וסה"כ הוייב הכללי והתרגום של האישיות של הבובות לגו ההם משנות התשעים עובד ממש טוב ואתה מרגיש שיש לדמויות אנימה המוקצנות האלה נשמה. אבל מה שהכי קנה אותי זה הדברים הקטנים, איך הם לקחו איזה npc שולי לחלוטין עם כמה שורות דיאלוג מהמשחק המקורי והרכיבו את הסיפור הקטן שלו בצורה כל כך אינטילגנטית, או איזה אויב רנדומלי שהוא כ"כ מגוחך אפילו ביחס ל jrpg בשנות ה 90 שהוא הפך ל meme שאף אחד לא האמין שהם יכניסו לרימייק מודרני, אז הם לקחו אותו והפכו אותו לבוס מטורף ונתנו לו במה גדולה בסיטואציה הכי אובר דה טופ שאפשר לדמיין. בקיצור, נהדר.
יש כל כך הרבה רפרנסים, איסטר-אגס וקריצות בכל פינה שזה פשוט תענוג. חוץ מאיזה סצינה אופציונלית במשחק המקורי שיש מצב שמרמזת על אורגיה/אונס קבוצתי שקלאוד עובר על ידי חבורה של בודי בילדרים שכנראה טוב שהם לא הכניסו לרימייק.. יש שם בערך הכל, מוזר ככל שיהיה. הדבר היחיד שהפריע לי במובן הזה הוא שחוץ ממה שמחייב הסיפור הראשי הם לא נותנים לך להיכנס לבתים ב"ערים", כאילו איך אתה יכול לעשות רימייק ל jrpg משנות ה 90 בלי לתת לנו לפלוש לבתים של אנשים ולחטט להם במגירות? ביזיון:)

זה די מובן מאליו בהתחשב במשחק המקורי אבל הפס קול אדיר, יש כ"כ הרבה טרקים טובים ובכלל המון טרקים. הוא גם דינמי, המוזיקה משתנה בהתאם לאם אתה בתוך או מחוץ לקרבות בלי לחתוך לקטע חדש בצורה די מרשימה, או שאתה עובר לאיזורים שונים בוול מרקט והמוזיקה משתנה למיקס אחר עם כלים שונים אבל שומרת על הקצב המקורי. מעבר לכל האלבומים עם הרימקסים שאתה אוסף וכו' (חבל שלא נתנו לך דיסקמן לשמוע אותם כמו ב mgs v) הם מבינים כנראה שהרבה מהנוסטלגיה והאהבה של אנשים למשחק הזה קשורה דווקא במוזיקה הכ"כ זכורה הזאת ולכן קצת חבל לי שהם די ויתרו לחלוטין על הסינת'יסייזר ולפעמים זה הרגיש שהם מתאמצים מידי לשנות ועושים מינימלזציה מוחלטת למלודיות המקוריות שאיפשהו מתחבאות שם בתוך המיקס, אבל אני מניח שהם רצו להשאיר חותם חדש ולא רק להעתיק את העבודה של אואמטסו, בגלל זה גם יש המון טרקים חדשים לחלוטין. מצאתי בהקשר הזה איסטר אגג נחמד שאפילו ign לא עלו עליו - בבניין של שינרה הם החליפו את המוזיקה המקורית אבל אם אתה כמוני ואוהב לחטט בכל פינה ומחליט לחזור אחורה בשלב משום מה, אז הטרק מתחלף והמוזיקה הישנה מהמשחק המקורי מתחילה לנגן, שזה טאצ' ממש נחמד.

אי אפשר לדבר על כמה אספקטים מהותיים במשחק בלי ספויילרים אבל ברמה הבסיסית הסיפור הוא בגדול הסיפור מבחינת התרחישים, מלבד פרק ארבע שהוא חדש לחלוטין ועוד איזה פרק שהם החליפו מקטע שהיה במשחק המקורי אבל שירת בדיוק אותה מטרה, כל התוספות והשינויים והדברים הצדדיים בנויים בעיקר על החוט העלילתי המקורי ככה שבגדול זה כן הסיפור במידגאר. בוא נגיד שממש לא אהבתי הכל, אבל עצם זה שמדובר בחוויה כל כך עמוסה ודחוסה עם כ"כ הרבה אירועים ודמויות שמרגישים מעל ומעבר למשחק שלם בעיקר גורם לך לחשוב כמה זה היה מיוחד בזמנו לשחק בפפ7 ולסיים את החלק של מידגאר, לחשוב שאתה עומד לסיים את המשחק ואז לגלות שהוא רק מתחיל ועוד לא ראית כלום.. לא עושים משחקים כאלה היום, אי אפשר גם.

למה יש לי הרגשה שהפואנטה של כל הטירלול בסוף זה שהם מנסים להציל את עצמם מלעשות את הפרק הבא עולם פתוח? חחחחח
אני חושב שנפל לי האסימון סופית על התפקיד של היצורים השחורים ברגע שהם לקחו את הוג'ו כאשר הוא התחיל לפלוט את האמת, זה מעניין שעד אז לא התייחסתי אליהם ממש למרות שהם פאקינג פלשו לכל סצינה חשובה בערך, אני חושב שהנחתי שהם קשורים ל reunion וכל זה ופשוט באיזשהו שלב אתה מתרגל ולא חושב על זה. מצחיק

מצד אחד אני די מעריך אותם על האומץ אבל אני חייב להגיד שאני די שונא את הסוף, את היצורים השחורים/מגן עלילתי וגם את כל הפייק מיתות הכ"כ זולים, אני גם לא מעריך במיוחד שספירות' הפך מהכריש במלתעות שלא ממש רואים בשלב הזה לנודניק שמטריל אותנו כל הזמן, אבל זה בעצם כי לא מדובר ברימייק אלא המשך ומדובר בספירות' מהעתיד.. לא יודע כמה אתם עמוק בתוך התאוריות, אבל השתכנעתי שיש כאן לכאורה הרבה מעבר למובן מאליו של המטא, שזה כל מה שחשבתי שזה בהתחלה. מעניין אותי לדעת באיזה שלב תודעתי אתם..
סה"כ אני די מפחד שהם יחרבנו את זה, אבל יש בזה גם משהו מרגש ומסקרן שלא היה לפני כן.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 27 אפריל 2020, 16:35, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 27 אפריל 2020, 16:35

זה משחק מיוחד,גם כמישהו חדש לסדרה זה ברור שרמת ההשקעה בו ובניית העולם והדמויות היא לא משהו שהיית מצפה מ-JRPG טיפוסי,בטח לא מסקוור.
לגבי הסוף...
אני חרשתי את יוטיוב בצפייה בעשרות סרטוני תיאוריות שונים,ולאחרונה נתקלתי באחץ מעניינת במיוחד שגם ארית' בעצם מהעתיד והיו לזה המווון רמזים במהלך המשחק. אני באמת אהבתי את מה שהם עשו נטו בגלל ששום משחק או סרט שאני מכיר לא עשה את זה קודם.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 אפריל 2020, 16:58

Uncle Pey'j כתב:זה משחק מיוחד,גם כמישהו חדש לסדרה זה ברור שרמת ההשקעה בו ובניית העולם והדמויות היא לא משהו שהיית מצפה מ-JRPG טיפוסי,בטח לא מסקוור.
לגבי הסוף...
אני חרשתי את יוטיוב בצפייה בעשרות סרטוני תיאוריות שונים,ולאחרונה נתקלתי באחץ מעניינת במיוחד שגם ארית' בעצם מהעתיד והיו לזה המווון רמזים במהלך המשחק. אני באמת אהבתי את מה שהם עשו נטו בגלל ששום משחק או סרט שאני מכיר לא עשה את זה קודם.

לגמרי, בסוף המשחק, לפני שהם נכנסים לפורטל ההוא זה נראה שהיא מודעת לחלוטין. אם משחזרים לאחור כל מיני סצינות במשחק, כמו שהיא נוגעת במרלן (הילדה הקטנה של ברט) ורד13 ומראה להם דברים, אז זה די ברור שיש כאן משהו חשוד... אתה מקבל בפרק 14 נראה לי סצינה מיוחדת אם אחת הדמויות לפי כל מיני בחירות קטנות שאתה עושה במהלך המשחק ולא יודע אם קיבלת את הסצינה של ארית', אבל היא אומרת לקלאוד שלא יתאהב בה וכל זה, ועכשיו אני מבין למה.. (אני מניח שאתה יודע מה קרה במשחק המקורי?)
אחד הדברים שהכי פוצצו לי את הראש זה הסצינה בהתחלה שהיא כביכול שיחזור מדוייק של הסצינה פתיחה המקורית אבל אם שמים לב יש איזה שתי שניות בודדות שהיא מסתכלת לאחור ויש את המוזיקה של ספירות', יעני זה מהתחלה שם.
הדבר היחיד שעדיין לא מצאתי לו תשובה היא למה קלאוד אמר שהוא הרג את ספירות' לפני 5 שנים, שום דבר אחר במשחק לא מוביל למסקנה שהוא זוכר את האירועים שקרו, והוא עדיין עושה רושם פוסט טראמוטי עם כל הפלאשבקים. חשבתי שאולי לא שמעתי טוב אבל לאסקין אישר לי שזה מה שנאמר, אז אם מישהו מוצא לזה תשובה או איזה תיאוריה לחפור בה שמתייחסת לזה, אני ישמח אם הוא ישתף.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים