דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

kririn
Sage

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי kririn » 03 מאי 2022, 19:06

קודם כל אתם מדברים על שלטים
ולא מזמן יצא עדכון שמשפר מעקב ידים בקווסט 2

וזאת קסדה במחיר נמוך ,שיש לה הגבלות של חומרה מהבחינה הזאת
תחשבו על קסדה עם מצלמות טובות יותר וציפ חזק בהרבה
גימפאד לא בהכרח יהיה חובה בעתיד ,כן זה נוח להרגיש התנגדות
אבל תאורטית יהיה אפשר ליצר איזה גימפאד ווירטואלי שתרצו
ובמשחקים מסוימים ,שכבר יש אבל פשוטים
השליטה תיהיה רק בידים

לדוגמה סימולטור טיסה ,שהידים שולטים בהגה וכפתורים
היום בקווסט 2 ,משחקי שליטת ידים פשוטים
בעתיד זה יכול להיות מורכב בהרבה

בכל מקרה 4 ימי חופש ,אני יצפה קצת ביוטיוב vr
אבל ברביצה על הספה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מאי 2022, 19:43

אין קשר בין איכות המצלמות למעקב מאחורי הגב, צריך מצלמה בשלטים עצמם בכדי לשמור על מעקב מאחורי הגב (או לשערך מיקום בעזרת האקסלומטרים).
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 מאי 2022, 18:04

https://www.youtube.com/watch?v=EJQJ7ml7JgQ

אה, ובערך באותו נושא, גוגל חשפה באירוע האחרון שלהם את זה:

https://www.youtube.com/watch?v=8sMIbn71_WY

שזה בכנות ממש מגניב ואני מאמין שיהיה סטנדרט בעתיד הקרוב, לפחות לאנשים בעלי מוגבלויות וכאלה שלא דוברים את השפה, כמו שהדגימו כאן.
זה מהפכני עבורם.
ממש אהבתי.

מה שלא אהבתי - הHE/HIM וכו' ליד כל השמות של האנשים שראינו ובמשך כל התצוגה של גוגל... איזה טמטום זה, ממתי מתעסקים בזה ולמי זה אכפת? לא היה לפני זה MALE/FEMALE, זה לא מידע רלוונטי! הזוי.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 מאי 2022, 19:54

העניין עם התרגום במשקפים בזמן אמת ,ניראה לי דבר מצוין
אבל כלובש משקפים ( ראיה ) ,זה פחות נוח
אני חושב שהתרגום באוזניות יהיה מעשי הרבה יותר

תירגום הכתב גם ככה נעשה ,תוכנות שיודעות לקרוא כתב
קימות כבר מ1980
באוזניות זה הרבה יותר נוח ,תחשבו על אוזניות אלחוטיות בטיול
צריכים תרגום מוצאים מהכיס ושמים באוזנים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2022, 21:54

אנחנו ממילא לא רחוקים מהיום שהטלפון יוכל להתחבר לעצבי ראיה שלנו. פשוט יהיה לך hud בחיי היום יום.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מאי 2022, 22:16

לא יודע מה איתך, עדשות אני לא אשים בחיים, וגם לא צ׳יפים, אשאיר את הניסוי הזה לדור ההמשך :)
קרירים, המשקפיים האלה נראים לי הרבה יותר טובים מאשר אזניות, בין היתר כי הן נועדו לחירשים וכבדי שמיעה. אבל אוקיי ;)

תרגום לאזניות יש אגב עם כל גוגל טרנסלייט, פשוט תחבר אזניות אלחוטיות לנייד שלך, תקליט את מי שמולך ויש לך את זה עכשיו, פה מדובר בחידוש רציני

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 מאי 2022, 06:45

לא ידעתי שזה חכבדי שמיעה
וגם לא ידעתי שיש כבר תרגום באוזניות בזמן אמת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2022, 12:25

Laskin כתב:לא יודע מה איתך, עדשות אני לא אשים בחיים, וגם לא צ׳יפים, אשאיר את הניסוי הזה לדור ההמשך :)
קרירים, המשקפיים האלה נראים לי הרבה יותר טובים מאשר אזניות, בין היתר כי הן נועדו לחירשים וכבדי שמיעה. אבל אוקיי ;)

תרגום לאזניות יש אגב עם כל גוגל טרנסלייט, פשוט תחבר אזניות אלחוטיות לנייד שלך, תקליט את מי שמולך ויש לך את זה עכשיו, פה מדובר בחידוש רציני

בומר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2022, 14:22

יש לי כבר חברים שהציעו להם שתל בתחום ההייטק.
זה כל כך הזוי, אני בחיים לא אכניס לגוף שלי שום דבר שכרטיס או אפילו משקפיים מעט גדולים יותר משקפיים רגילים יכולים לספק בקלות. אם משהו הרבה מעבר - יש על מה לדבר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2022, 20:07

Laskin כתב:יש לי כבר חברים שהציעו להם שתל בתחום ההייטק.
זה כל כך הזוי, אני בחיים לא אכניס לגוף שלי שום דבר שכרטיס או אפילו משקפיים מעט גדולים יותר משקפיים רגילים יכולים לספק בקלות. אם משהו הרבה מעבר - יש על מה לדבר :)

בומר!!!

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מאי 2022, 20:44

לפי דיווחים - יותר מ-20% ממטא עובדים כעת בלעדית על דברים של AR/VR, מדובר ב-17,000 עובדים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2022, 12:48

Laskin כתב:לפי דיווחים - יותר מ-20% ממטא עובדים כעת בלעדית על דברים של AR/VR, מדובר ב-17,000 עובדים.

זה הולך להיות הכישלון הכי קולוסאלי בהסטוריה של היקום :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2022, 13:28

אני חושב שאתה טועה בענק… אפל הולכים להכנס חזק מאוד לשוק ולדעתי זה הולך להיות כמו amd מול nvidia, כשאתם היא amd… פייסבוק יהיו כמה וכמה צעדים לפני התחרות בעיניי, והתחום הולך להתפוצץ. בטח שלא עכשיו או אפילו אחרי המוצר הקרוב שיושק בסוף השנה, אבל בעוד עשור נניח? המטאוורס בהחלט כוח להיות תחום לא רחוק מגיימינג כיום, מבחינת מחזורים…
אני מאמין גדול בהצלחה של המטאוורס, וכרגע לפחות אין שום דבר שמתקרב למטא, ולפי ההשקעות העצומות שלהם נראה שבקרוב מאוד גם ההיצע של המשחקים הרציניים יגדל משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2022, 13:57

Laskin כתב:אני חושב שאתה טועה בענק… אפל הולכים להכנס חזק מאוד לשוק ולדעתי זה הולך להיות כמו amd מול nvidia, כשאתם היא amd… פייסבוק יהיו כמה וכמה צעדים לפני התחרות בעיניי, והתחום הולך להתפוצץ. בטח שלא עכשיו או אפילו אחרי המוצר הקרוב שיושק בסוף השנה, אבל בעוד עשור נניח? המטאוורס בהחלט כוח להיות תחום לא רחוק מגיימינג כיום, מבחינת מחזורים…
אני מאמין גדול בהצלחה של המטאוורס, וכרגע לפחות אין שום דבר שמתקרב למטא, ולפי ההשקעות העצומות שלהם נראה שבקרוב מאוד גם ההיצע של המשחקים הרציניים יגדל משמעותית.

חברה שלא מבינה בגיימינג לא יכולה להרים מטוורס כמו שצריך. החברה היחידה בתעשיה שיכולה לעשות את זה לדעתי זאת אפיק. אולי גם מיקרוסופט אבל הם לא באמת משקיעים בתחום כרגע יותר מדי. לא אמרתי שלא יהיה עוד 20 שנים מטוורס, כנראה שיהיה. אמרתי שהdouble down של פייסבוק על המטוורס הולך להיות כישלון מפואר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2022, 14:25

די משוכנע שאתה טועה. גם מיקרוסופט לא הייתה בגיימינג עד האקס בוקס, ומתי היא באמת באמת הצליחה? כשהלכה עם זה עד הסוף והשקיעה בזה כסף גדול באמת.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 מאי 2022, 14:54

Laskin כתב:די משוכנע שאתה טועה. גם מיקרוסופט לא הייתה בגיימינג עד האקס בוקס, ומתי היא באמת באמת הצליחה? כשהלכה עם זה עד הסוף והשקיעה בזה כסף גדול באמת.

לא כזה מזמן גוגל נכנסה ונכשלה בגדול
שהיא ניסתה ליכנס לתחום המשחקי קור דרך הזרמה

חברות ענק שנכנסות לתחום כזה לא אומר ישר הצלחה

אני אישית שמח על התמיכה של פיסבוק בvr
בגלל זה יש לי את הקווסט 2 ,שדבר כזה בטח היה עולה פי 2
מהמחיר שקניתי והרבה פחות תמיכה
הם מפסידים על זה בינתים כסף ,כחלק מהדחיפה לשוק
והצרכן מרוויח

בעניין אפל ,הם מרוויחים המון כסף מאפליקציות ומשחקים
על בסיס הורדה בחינם ,רווחים פרסום או מיקרו תשלומים
למה להם ליכנס לvr חזק כרגע ?

תאורטית הם יכולים לדחוף m1 לקסדה ,ותיהיה להם הקסדה שפועלת לבד הכי חזקה בשוק
בפועל המאק מיני בגרסה הזולה ביותר ,שזה המוצר הכי זול כרגע
עם m1 ,עולה בערך פי 2 מהקווסט 2

אפל לא נוהגת למכור בזול מספיק לצבור שוק ענק
והם מרוויחים הרבה ממשחקים כבר היום ,כמויות עצומות של כסף
בלי להשקיע בקור

זה שיש דברים בפיתוח ,סבבה כל חברה גדולה עושה את זה
יש הבדל גדול בין דברים במחלקות מחקר ופיתוח לבין מוצר בפועל

סתם לדוגמה ,יש להם את המאק סטודיו עם הm1 אולטרה
חומרתית זה יכלה להיות קונסולת משחקים מכובדת
בפועל הגרסה הזאת עולה בערך כמו 8 xsx ,זאת אפל

והם מרוויחים מזה המון כסף

למה להם ליכנס לתחרות הזאת עכשיו ?
אני חושב שאפל יכנסו ברצינות לvr / ar ,זה יהיה שהטכנולוגיה תיהיה מוכנה מספיק
גם מבחינת עלות ותשתית

ככה הם נכנסו לשוק השעונים החכמים ,היו שעונים מתחרים כמה שנים בשוק
עד שאפל נכנסה

גם סמארטפונים ,אפל תרמה לזה הרבה
אבל היו סמארטפונים לפני האיפון אחד ,אפילו סטיב גובס
דיבר אליהם (בזילזול ) ,שהוא הציג את האיפון
ההבדל הגדול שאפל הוציאו סמארטפון במחיר שאחרים לא חשבו שימכר באותה התקופה

בקיצור אני לא חושב שצריכים לצפות לאפל ליכנס בקרוב למינסטרים
בvr/ar ,אני חושב שהם יכנסו הם יכנסו במוצרי פרימיום ומחיר בהתאם
וקסדות שיפעלו טוב בעיקר באקוסיסום שלהם

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2022, 15:42

הנסיון של גוגל היה כבר לפני עשור וקצת אז זה כן היה ממזמן וזה היה יותר כמו עזר חיצוני לטלפון, לא כל כך קשור והם לא השקיעו 1/100 ממה שפייסבוק משקיעים עכשיו בתחום.

לגבי אפל - זה כבר מעבר לשמועה, אתה בשנה הקרובה תראה את הקסדה שלהם… הטכנולוגיה כבר מספיק טובה כדי להיות כמעט מיינסטרים, הקסדה הבאה של מטא תעלה בסביבות ה-1000 דולר, זה כבר לא יהיה צעצוע של 300 דולר, מדובר בקפיצה סופר משמעותית

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2022, 17:10

Laskin כתב:די משוכנע שאתה טועה. גם מיקרוסופט לא הייתה בגיימינג עד האקס בוקס, ומתי היא באמת באמת הצליחה? כשהלכה עם זה עד הסוף והשקיעה בזה כסף גדול באמת.

שנתיים מהיום המטוורס של פייסבוק ידשדש. מה הקשר בין זה לבין האקסבוקס?

בשביל מטוורס מצליח צריך להיות פלטפורמה שמשרתת אלפי משחקים. אני מכיר ממש מעט כאלה, נניח אקסבוקס או אנריל. כלומר, מי הקהל מטרה של המטוורס של פייסבוק? מי בכלל יפתח לזה תוכן? האנשים שמתשתמשים בפייסבוק כפלטפורמה הם סוכני נדל״ן וסבתות שמוכרות חרוזים מהבית, הם יהיו אלה שבונים את הבסיס של המטוורס? זה מה שימשוך אנשים להצטרף? ועוד זה בנוי על פלטפורמת פייסבוק הגוססת. זה פרוייקט שנועד לכישלון לדעתי, עוד סטדיה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2022, 18:38

אני ממש חולק עלייך… כרגע החומרה סופר חלשה כך שגם אין באמת הגיון בהפקת AAA למכשיר stand-alone, ברגע שנקבל חומרה יותר מתקדמת - הרבה מאוד דברים ישתנו. אתה תראה פורטים של משחקים רבים ומעולים, שילקפ כבר קיימים כיום בPCVR, ובמקום לקבל פורט של RE4 בגרפיקה של גיימקיוב כמעט 20 שנה לאחר יציאתו - אתה תקבל פורט של RE8, שיראה אולי קצת פחות טוב כנראה אבל עדיין מספיק טוב כדי להיות החוויה הכי טובה של אותו משחק.
כבר היום לדעתי לא חסרים משחקים וכמו שאמרתי בעבר זה הרבה מעבר למשחקים, ויש מלא חוויות ואפליקציות מולטי שאפשר לחזור אליהם כל יום וזה אך פעם לא משעמם.
לא הבנתי מה הקשר ״לפלטפורמה של פייסבוק הגוססת״, חוויית המשתמש כיום הקווסט לא מזכירה את פייסבוק בשום צורה, הקישור לפייסבוק נח כדי למצוא חברים ותו לא.
לגבי ״מי יפתח לזה תוכן״ - כבר היום כל מפיצה גדולה בעולם מפתחת לזה והקצב רק גדל, מן הסתם מטא לא זורקת עשרות מליארדים על פיתוח ה״זום״ הבא אלא יש בטח הרבה מאוד שת״פים בעבודה.

כן, בעוד שנתיים לא נהיה איפה שאנחנו נהיה בעוד עשור, ואיפה שנהיה בעוד עשור לא יהיה איפה שנהיה בעוד 20 ו-30 שנה, אז מה? מטא ככל הנראה תוביל את המהפכה הזו ולכן אני לא רואה אותם נכשלים, אלא אם באמת אפל תביא משהו עשר צעדים לפניהם כבר בנסיון הראשון, מה שלא סביר בעיניי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2022, 19:27

Laskin כתב:אני ממש חולק עלייך… כרגע החומרה סופר חלשה כך שגם אין באמת הגיון בהפקת AAA למכשיר stand-alone, ברגע שנקבל חומרה יותר מתקדמת - הרבה מאוד דברים ישתנו. אתה תראה פורטים של משחקים רבים ומעולים, שילקפ כבר קיימים כיום בPCVR, ובמקום לקבל פורט של RE4 בגרפיקה של גיימקיוב כמעט 20 שנה לאחר יציאתו - אתה תקבל פורט של RE8, שיראה אולי קצת פחות טוב כנראה אבל עדיין מספיק טוב כדי להיות החוויה הכי טובה של אותו משחק.
כבר היום לדעתי לא חסרים משחקים וכמו שאמרתי בעבר זה הרבה מעבר למשחקים, ויש מלא חוויות ואפליקציות מולטי שאפשר לחזור אליהם כל יום וזה אך פעם לא משעמם.
לא הבנתי מה הקשר ״לפלטפורמה של פייסבוק הגוססת״, חוויית המשתמש כיום הקווסט לא מזכירה את פייסבוק בשום צורה, הקישור לפייסבוק נח כדי למצוא חברים ותו לא.
לגבי ״מי יפתח לזה תוכן״ - כבר היום כל מפיצה גדולה בעולם מפתחת לזה והקצב רק גדל, מן הסתם מטא לא זורקת עשרות מליארדים על פיתוח ה״זום״ הבא אלא יש בטח הרבה מאוד שת״פים בעבודה.

כן, בעוד שנתיים לא נהיה איפה שאנחנו נהיה בעוד עשור, ואיפה שנהיה בעוד עשור לא יהיה איפה שנהיה בעוד 20 ו-30 שנה, אז מה? מטא ככל הנראה תוביל את המהפכה הזו ולכן אני לא רואה אותם נכשלים, אלא אם באמת אפל תביא משהו עשר צעדים לפניהם כבר בנסיון הראשון, מה שלא סביר בעיניי.

נשמע לי שאתה מתבלבל בין VR למטוורס.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 מאי 2022, 20:01

Laskin כתב:הנסיון של גוגל היה כבר לפני עשור וקצת אז זה כן היה ממזמן וזה היה יותר כמו עזר חיצוני לטלפון, לא כל כך קשור והם לא השקיעו 1/100 ממה שפייסבוק משקיעים עכשיו בתחום.

לגבי אפל - זה כבר מעבר לשמועה, אתה בשנה הקרובה תראה את הקסדה שלהם… הטכנולוגיה כבר מספיק טובה כדי להיות כמעט מיינסטרים, הקסדה הבאה של מטא תעלה בסביבות ה-1000 דולר, זה כבר לא יהיה צעצוע של 300 דולר, מדובר בקפיצה סופר משמעותית

תיראה אני עשיתי ערבוב של כמה דברים
רק להוכיח שחברת ענק נכנסת לתחום טכנולוגי שחדש לה
זה ממש לא תמיד הצלחה ,יש כישלונות ענק

בגוגל יותר יתכוונתי לסטדיה ולא לvr/ ar
גם המשקפים שלהם נכשלו ,אבל בסטדיה השקיעו המון וזה בגדול נפל

בעניין ar ,למיקרוסופט יש קסדה שנחשבת מאוד איכותית
אבל לא לציבור הרחב
קסדת פרימיום שעולה המון כסף נכון להיום ,ושזה לא לציבור הרחב
לא תקבל טכנים לציבור הרחב עד שיהיה להם מוצר מינסטרים

בעניין אפל ,תאורטית יש להם חומרה שתנצח את הקווסט סטודיו בקלות ,מספיק שיקחו את החומרה שיש באיפד פרו עם הm1
וידחפו לקסדה vr
ויתאימו את הios לזה ,או איך שהם קוראים היום למערכת הפעלה באיפד
יש להם את מאטל שמפתחים יכולים לישתמש בזה
יש כלי פיתוח לאיפונים ואיפדים, שהמון מפתחות עובדות איתם
רק צריך לעשות התאמה לvr ,ממשק וגרפיקה

אבל אז מגיעים לבעיית " ניאו גיאו " / ו3do
וכו וכו ,אפל לא תמכור קסדה כזאת ב300 דולר וגם לא ב400 דולר
אפל במקרה כזה תיתן מחיר אפלי ,שרוב השוק כבר יעדיף קווסט 3 במקרה שיגיע
והרבה חברות נפלו בעבר במוצרים טכנולוגים בגלל מחיר לא מתאים לשוק
אנשים לא קונים מספיק = הרבה פחות תמיכה = אין רווחים או מפסידים כסף = המוצר נכשל

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2022, 21:15

טוב, השאלה מה אתה באמת מחשיב כ״מטאוורס״…
מבחינתי פשוט מדובר ב״פלטפורמה״. כן, אספקט אחד שלה הוא הקטע החברתי שיחליף את הפייסבוק/טוויטר, והאפיון האישי וכו׳, אבל חלק אחר הוא החנות שלהם והתוכן הבלעדי שהם ייצרו, וזה משהו שיתפוס מהר יותר מהקטע החברתי, אבל אי אפשר לזלזל גם בקטע החברתי, וכמו שלמדנו עם פייסבוק - אין מקום להרבה מתחרים בתחום, מי שיהיה הראשון והטוב ביותר כנראה יחזיק מעמד הרבה מאוד זמן, אז לפי איך שאני רואה את זה פייסבוק משקיעה כל כך הרבה כסף ומשאבים גם בתוכן וגם בטכנולוגיה, שזה די מבטיח את זה, בשילוב כמובן עם העובדה שהם כל כך מתקדמים עם הטכנולוגיה והפטנטים כבר היום.
לא שולל שהם יכולים גם להכשל, אבל אני צופה להם הצלחה אדירה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מאי 2022, 00:10

Laskin כתב:טוב, השאלה מה אתה באמת מחשיב כ״מטאוורס״…
מבחינתי פשוט מדובר ב״פלטפורמה״. כן, אספקט אחד שלה הוא הקטע החברתי שיחליף את הפייסבוק/טוויטר, והאפיון האישי וכו׳, אבל חלק אחר הוא החנות שלהם והתוכן הבלעדי שהם ייצרו, וזה משהו שיתפוס מהר יותר מהקטע החברתי, אבל אי אפשר לזלזל גם בקטע החברתי, וכמו שלמדנו עם פייסבוק - אין מקום להרבה מתחרים בתחום, מי שיהיה הראשון והטוב ביותר כנראה יחזיק מעמד הרבה מאוד זמן, אז לפי איך שאני רואה את זה פייסבוק משקיעה כל כך הרבה כסף ומשאבים גם בתוכן וגם בטכנולוגיה, שזה די מבטיח את זה, בשילוב כמובן עם העובדה שהם כל כך מתקדמים עם הטכנולוגיה והפטנטים כבר היום.
לא שולל שהם יכולים גם להכשל, אבל אני צופה להם הצלחה אדירה.

מטאוורס זה עולם וירטואלי שהוא מטריה לבערך הכל, נגיד second life על סטרואידים. אם מוסיפים לזה אלמנט של vr או לא זה כבר פילפול נחמד. מן הסתם זה בונה לקראת סוג של מטריקס או ready player one, אבל אני מדבר על 2-3 שנים קדימה, לא 30.

בנוגע לפייסבוק/מטה, הם פשוט לא מבינים את העולם הזה לדעתי. לא משנה כמה מליארדים הם ישפכו, בעיניים שלי הם נראים כמו סטדיה כרגע.

חברה כמו אפיק לעומת זאת כן. הם כבר במיטה עם חברות בסדר גודל כמו דיסני (אם זה הטכנולוגיות שלהם בהפקות של מארוול או מלחמת הכוכבים ואם זה שיתופי פעולה בפורטנייט) וראית את נואלן משגר טריילר לטנט בתוך פורטנייט או את דואה ליפה או דרייק עושה הופעה שם. פורטנייט הוא יותר מטאוורס ממה שפייסבוק ישיגו בשנים הקרובות. וזה לא נגמר שם, עם UE5 הם יכולים לספק כלים לאחוז אדיר מהתעשיה לעשות תוכן שיהיה חלק במטאוורס שלהם מאוד בקלות. זה יכול להיות תוסף צד לכל משחק UE גדול כמו טרופיז בPSN.

אפיק יודעת מה לעשות עם תעשית המוסיקה, הם יודעים מה לעשות עם תעשיית הקומיקס, הם יודעים מה לעשות עם תעשיית הסרטים. הם מבינים עולמות וירטואלים מאוד טוב, יש להם עשרות שנים של נסיון פיתוח בתחום והם יודעים לבנות יקומים שאנשים רוצים להיות בהם. ומה פייסבוק יודעת? ב2022 לא יותר מדי. יש להם המון כסף והמון כוח פיתוחי ואפס הנהגה שיודעת מה היא עושה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מאי 2022, 09:00

פייסבוק כנראה יודעת *משהו* כי הקסדה שלהם נמכרת בהפרש גדול יותר מכל קסדה אחרת אי פעם, והיא הstand-alone היחידה בשוק שהיא לא חיקוי-סיני אחד לאחד (פיקו) כבר די הרבה זמן, ויש לה המון הפקות בלעדיות וכל מי שמפתח VR רוצה להיות על הפלטפורמה שלהם.
כך ש״סטדיה״ זה בטוח לא…

פורט נייט יותר כמו GaaS, אבל נניח ותרצה לקרוא לזה מטאוורס - זה מטאוורס מוגבל מאוד, של ילדים כמעט בלבד. זה לא מה שיחליף את הרשת החברתית ויגרום לאנשים לתקשר בצורה חדשנית, אבא שלי לא ייכנס לפורטנייט וידבר עם הנכדה שלו, אבל הוא בהחלט יעשה זאת במטאוורס (ובעצם כבר עשה זאת, ושיחק איתה מיני-גולף, ומדובר באדם שלא יודע להפעיל את שלט הטלויזיה).
אני חושב שאם היה לך קווסט2 לא היית חושב שהם לא יודעים מה הם עושים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מאי 2022, 10:51

Laskin כתב:פייסבוק כנראה יודעת *משהו* כי הקסדה שלהם נמכרת בהפרש גדול יותר מכל קסדה אחרת אי פעם, והיא הstand-alone היחידה בשוק שהיא לא חיקוי-סיני אחד לאחד (פיקו) כבר די הרבה זמן, ויש לה המון הפקות בלעדיות וכל מי שמפתח VR רוצה להיות על הפלטפורמה שלהם.
כך ש״סטדיה״ זה בטוח לא…

שוב, אתה מערבב בין VR למטאוורס. לפייסבוק יש מושג כלשהו ב-VR (ועדין גם זה רק ביצור חומרה), אבל אין שום בין זה לבין מטאוורס.

Laskin כתב:פורט נייט יותר כמו GaaS, אבל נניח ותרצה לקרוא לזה מטאוורס - זה מטאוורס מוגבל מאוד, של ילדים כמעט בלבד. זה לא מה שיחליף את הרשת החברתית ויגרום לאנשים לתקשר בצורה חדשנית, אבא שלי לא ייכנס לפורטנייט וידבר עם הנכדה שלו, אבל הוא בהחלט יעשה זאת במטאוורס (ובעצם כבר עשה זאת, ושיחק איתה מיני-גולף, ומדובר באדם שלא יודע להפעיל את שלט הטלויזיה).
אני חושב שאם היה לך קווסט2 לא היית חושב שהם לא יודעים מה הם עושים.

פורטנייט הוא מטאוורס, אולי של ילדים בני 15, אבל הוא בהחלט מטאוורס. יש לאפיק את הניסיון, היכולת והקבלות, למטה לא. כל מה שיש למטה זה המון המון כסף ומה שההסטוריה הראתה לנו על חברות עם אינסוף כסף שמנסות להכנס לתחום שהן לא מבינות בו - זה בדרך כלל כישלון מפואר.

ובנוגע לאבא שלך, הוא לא היה במטאוורס והוא גם לא יהיה. הוא שחק פעם אחת במשקפי VR, שאין להם שום קשר למטאוורס. אני משער שהבן הסופר טכני וגיימר שלו בא אליו, כפה עליו את המשקפי VR ועשה להם את כל ה-setup. אני גם שם כסף שאבא שלך לא מחזיק בזוג משקפי VR בבית, הוא לא יודע להפעיל אותם בעצמו ואם אתה לא היית כופה את זה עליו הוא גם בחיים לא היה מנסה. ושוב, זה VR, אין שום קשר למטאוורס, אבל סתם היה נחמד לדבר על זה כאנקדוטה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 48 אורחים