דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 13 יולי 2015, 21:23

לא שמעתי משהו אחר.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2015, 21:53

סבבה, אז או שהם עושים "אייפון" או שהם עושים "דחיה" :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 11:00

אני אנחש שהם יצאו במספר מאוד מוגבל, השנה, ויהיה קשה להשיג VIVE עד אביב 2016...
אז אפשר להגיד שהם עושים חצי-אפל :P

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 11:23

וגם - איך חוויות מולטי מקומיות יראו בVR? ממש, ממש מגניב! :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יולי 2015, 12:16

טוב זה יותר סרטון קונספט שלא הולך לקרות במציאות ברמה כזו אבל זה ממש מגניב :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 12:41

לא רואה שום סיבה שזה לא יהיה במציאות ברמה כזו... ואתה יודע מה? אפילו בשנה הבאה כבר :)
הבעיות היחידות הן:
1. מוביליות... אתה מאוד מוגבל עם הקסדה שחייבת חיבור למחשב בכבל.
2. מקום. כי למי יש כ"כ הרבה מקום בבית?! וגם אם יש מקום - צריך להכין את המקום כדי לא להתקע בחפצים איפה שאין כלום, וכן להתקע איפה שיש, בעולם הוירטואלי.

חוויות כאלו יותר יתאימו למקומות ייעודיים, כמו פיינטבול או לייזר קווסט וכד'... פחות לבית. אבל טכנית זה לגמרי אפשרי כבר היום, עם הVIVE.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יולי 2015, 12:54

אל תשכח גם את החפצים שהם מרימים שבצורה נוחה מרונדרים ל VR כמו הלפיד וכו', ברור לנו שלכולם יהיו רק את הידיים הוירטואליות בלי כל התוספות הללו.
מה שהראת זה התסריט הכי אופטימלי, אני יודע שאתה בנאדם מאוד אופטימי אבל ברור שהסרטון הזה לא מייצג באמת חווית VR קו-אופ אותנטית במיוחד, זה כמו הדמואים של קינקט ושל כל טכנולוגיה אחרת שבונים לך את התרחיש הכי הכי שברור שלא יתקיים ככה.

אני לא חושב שהולכים להיות מקומות ייעודיים ל VR, בטח לא בקנה מידה רציני, שיביאו חוויות כאלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 13:13

לא בקנה מידה רציני כל כך, אבל כבר עובדים על דברים כאלו, כולל כל ה"PROPS" שצריך
http://www.roadtovr.com/the-void-is-a-v ... ironments/

מן הסתם כל העצמים שלא דומים לשלט לא יעבדו בצורה כל כך טובה בבית, אבל העקרון עדיין יחסית זהה.
אינטראקציה עם אנשים אחרים בעולם וירטואלי זה משהו אדיר, ובעצם הסיבה שפייסבוק קנו את אוקולוס... אני בהחלט רואה חוויות מולטי שכאלו כמשהו שיתפוס מאוד חזק.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יולי 2015, 13:25

כן, אני לא בדיוק מופתע שאתה מאמין שזה הולך להיות הדבר הבא בכל אספקט אפשרי שקיים, גם אם מחר תהיה כתבה על כך שאפשר יהיה להכניס PROPS של כלב ל VR אתה תאמין שזה יתפוס ויחליף כלבים אמיתיים או משהו, אתה כאמור, מאוד אופטימי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2015, 13:25

אוי זה כל כך לא יקרה ככה.
1) אין לאף חברה כרגע מעקב במרחב אחרי כמה אנשים. יותר מזה, חוץ מהVIVE אין לאף אחד בכלל מעקב במרחב
2) זה לא באמת משהו אפשרי בבית נורמאלי, שני אנשים מסתובבים עם משקפיים בשטח של 2 מטרים על 2 מטרים
3) חוטים חוטים חוטים חוטים, והם לא הולכים לשום מקום בשנים הקרובות
4) אין מצלמות חיצוניות במשקפיים שיעזרו במעקב. אני חושב שאולי יש לVIVE אבל לדעתי הורידו אותה כבר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 13:40

רגע בלינג, לך יש ספק שVR זה הדבר הבא בכל הקשור לMMO? לי אין, כרגע... הMMO הגיע לשיא שלו עם WOW ומאז אף אחד לא שבר אותו. כנ"ל רשתות חברתיות, פייסבוק עובדת על עולם שיהיו בו מליארד אנשים שיוכלו לתקשר בצורה מסויימת בעולם הוירטואלי הזה...

נדב, לא אמרתי לרגע שזה יהיה בבתים, אפילו להפך. לא צריך להפוך כל דבר לויכוח. סתם דמו ממש ממש מגניב שאפשר לתאר בהחלט איך בעשור הקרוב נחווה דברים די דומים :)

רק בנוגע למעקב - VIVE לא הורידו את המצלמות החיצוניות, הם פשוט הקטינו אותן משמעותית :) אני מנחש שזה לא יהיה חובה, אלא רק תוסף למי שיש חדרים מתאימים לזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2015, 13:44

פשוט אמרת את זה:
"לא רואה שום סיבה שזה לא יהיה במציאות ברמה כזו... ואתה יודע מה? אפילו בשנה הבאה כבר :)"

אז חלקתי על זה, זה הכל. יש הרבה זמן עד שנקבל משהו כמו בדמו הזה. בMMO, כן בטח שישתמשו בזה אבל אין בזה שום דבר מיוחד. דמויות אחרות יראו לך בדיוק כמו היום, רק החוויה שלך תשתנה. חוץ מזה MMO זה ז'אנר לסטיק או למקלדת/עכבר, הVR הולך להיות שם רק קוסמטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 13:51

כן, כתבתי את זה ואז המשכתי וכתבתי את ה"כוכביות"/מגבלות :)
בנוגע לVR עם מקלדת+עכבר, בכל ז'אנר כולל MMO - אני לא חושב שזה יהיה ככה לאורך זמן. MMO זה לאו דווקא MMORPG ואנחנו נראה הרבה מאוד "הפשטה" של ז'אנרים כדי שיתאימו לחוויה. ממש לא חושב שכל ההבדל יהיה זווית הראייה. זה לא יתפוס ובטח שלא יהיה מה שיתעלה על WoW. צריך לצאת מהקופסא קצת כדי לספק חוויה באמת ייחודית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2015, 13:52

קוראים לזה SECOND LIFE :/

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יולי 2015, 13:55

לא שאני מאחל לכל הדבר הזה להיכשל, פשוט הביטחון המוחלט שלך לאסקין שכל אספקט ב VR יתפוס ויהיה סנסציה עולמית בצורה בלתי מעורערת... כאילו אין לך אפילו תסריט של אחוז שבו זה לא תופס הא?

רק בשביל זה יהיה מצחיק לראות את התגובה שלך במידה ו (ושוב אני מאחל לזה הצלחה שלא תבין, רק בקטע של פופקורן אני אומר שזה יהיה משעשע)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2015, 13:58

לאסקין אופטימי בצורה הסטרית. זה תוסף יקר מאוד, יותר מרוב המחשבים שיש לאנשים והמחשבים של אותם אנשים לא מתמודדים עם זה בכלל. כלומר ראבק, הם ממליצים על 970, כרטיס שעולה כמו הONE רק בשביל לשחק בזה. זה יתפוס חזק, זה יקח זמן וזה יהיה איטי כשרק הCORE יהיו שם בהתחלה. לאסקין אופטימי נורא וכיף לראות את זה, סוג של תמימות של נסיכת דיסני :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 14:04

bling כתב:לא שאני מאחל לכל הדבר הזה להיכשל, פשוט הביטחון המוחלט שלך לאסקין שכל אספקט ב VR יתפוס ויהיה סנסציה עולמית בצורה בלתי מעורערת... כאילו אין לך אפילו תסריט של אחוז שבו זה לא תופס הא?

האמת? לא. לא ממש... בדיוק כמו שלא ראיתי אופציה שכזו כשראיתי את האייפון לראשונה.
הבעייה היחידה היא שאנחנו לא יודעים את המחיר, עדיין. אם זה יימכר באלף דולר רק לקסדה ומצלמה - זה לא יתפוס. אם ב-300 זה כן. אם ב-200 אז בכלל יהיה טירוף הזמנות.
צריך לזכור שגם מחירי הפלאפונים הפשוטים והנמכרים ביותר של נוקיה עלו רבע ממחיר אייפון. 300-400 דולר שזה יעלה בהחלט לא משהו זול מאוד, אבל אני לא חושב שהוא יהיה חסם גדול להצלחה, והמחירים כל הזמן יורדים כך שגם אם כן זה יחלוף די מהר.
בכל אופן יש גם חלופות זולות בהרבה של גוגל או סמסונג (למי שכבר רכש סלולרי שלהם), כך שבצורה כזו או אחרת - זה בוודאות יתפוס.

עם זאת, אני מסכים איתכם, יהיה ממש מצחיק לראות את זה נופל רק כדי לצטט אותי. אבל זה לא יקרה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2015, 14:17

לסקין, המשקפיים הכי זולים יהיו 300$, מחשב שמריץ את זה כמו שצריך עולה איזה 600-700 דולר, באמת שאף אחד חוץ מהקור של הקור לא יהיו שם בשנתיים הראשונות. בשביל מה אנשים קז'ואלים יותר יקנו? סרטוני יוטיוב? כן, אולי גרסאות פח לסלולרי יתפסו, למרות שזה יצא כבר (השיתוף של סמסונג ואוקולוס) ונכשל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 14:49

קצת מוקדם להכריז על הVR של סמסונג ככשלון, לדעתי. כרגע אין הרבה תוכן... אפשר להגיד שכמעט בכלל אין. ברגע שאוקולוס ישיקו את הפלטפורמה/קליינט אז נראה את זה צובר תאוצה.
מחשב שיריץ אוקולוס כמו שצריך יעלה פחות ופחות, וכמו שאמרתי כבר - ברור שהשנה הראשונה תהיה 80% גיימרים. אבל גם זה קהל יעד מספיק גדול.

אגב, מה שאתה מתאר זה בערך 1000 דולר כולל המחשב. יש אנשים שמוציאים את הסכום הזה פעם בשנה וחצי, על מכשיר סלולרי... ומחשב גם ככה כולם כמעט קונים, ככה שבפועל אחת לארבע שנים לרכוש קסדה באיזה 400 דולר יהיה סביר מאוד למליוני אנשים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2015, 15:12

לאסקין אין שמץ של קשר בין המחיר של סמארטפון למחיר של קסדת VR. שום קשר. אפילו לא שביב של נסורת של קשר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 15:26

יש בהחלט, זה מוצר שאתה יכול לקנות גם ב-100 דולר וזה יענה על כל הצרכים שלך, אבל הרבה מאוד אנשים בוחרים לקנות ב-800 דולר ומעלה, בשביל המותרות.
משמע - יש לאנשים את הכסף להוציא, זה pauy עניין של סדר עדיפויות וכו' אבל הכסף קיים שם, בשוק...
עכשיו רק צריך את המוטיבציה להוציא על זה. אני חושב שברגע שזה יתחיל לתפוס יהיה כדור שלג... כל מי שינסה את זה אצל איזה חבר או באיזו חנות ירצה לקנות כזה. זה לא אומר שהוא יעשה את זה, אבל זה יכנס ל"רשימה" ;)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2015, 15:36

לא. שדרוג לסמארטטפון זה כמו לשדרג סובארו פשע 95' למזדה 3. שדרוג VR זה כמו לשדרג ממאזדה 3 לבמוו X5.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יולי 2015, 15:47

לאסקין האופטימיות שלך היא משהו, איך אתה יודע שמדובר פה במקרה שמקביל לסמארטפונים שכולם יוציאו סכומים שערורייתיים וישמחו לשדרג לעיתים קרובות ולא במקרה של קונסולות שאם אתה מבקש יותר מ 400$ פעם ב 5 שנים לפחות אתה בשר מת?

באמת לא ברור על מה אתה מבסס את זה, יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שלא אבל אין לנו כלים לדעת.
ברור שברמה של הסופר הארדקורים כמו KEO זה עוד סביר, אבל ברמה של השוק העולמי עצמו כמו שקורה עם הסמארטפונים? זה חתיכת LEAP מה שאתה עושה פה.

SWISS, סמארטפונים הם ממזמן לא ברמה של סובארו פשע ועדיין אנשים משדרגים, מבחינת פונקציונאליות אפשר לאמר שאייפון 4S הוא סמארטפון מודרני לכל דבר (עובד מספיק מהר, מסך HD ברמה טובה וברורה וכו') ומשם והלאה השדרוגים לא כאלו מהותיים ברמה שאנשים יוציאו עוד פעם מאות דולרים בשבילם, ועדיין הם עושים זאת בכיף.

כמובן שזה לא אומר שזה יקרה עם ה VR כמו שלאסקין חולם, אבל כן יש תרבות כזו בשוק הסמארטפונים ולאוו דווקא כי השדרוג מאוד הכרחי אלא כמותרות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 15:53

אבל ההפרש הוא אותו הפרש. פה תאלץ להוציא איזה 700 דולר כדי לשדרג את המחשב בכרטיס חדש ולקנות קסדה, שם זה עוד 700 לפלאפון... השדרוג שאתה מדבר עליו זה סכומים שונים לחלוטין. אבל כך או כך זו סתם דוגמא, לא חייבים להתפס לזה. למליוני אנשים יש את הסכומים להוציא בשביל לקנות VR, הם רק צריכים מוטיבציה, שזה ייכנס לאפנה. זה יתחיל לקרות ב2016.

בלינג, אני לא מבסס את זה על שום דבר. כלום.
אלו תחושות שלי ותו לא. אני לא מתבייש או מרגיש צורך להסס לכתוב אותן. אולי זה יקרה, אולי לא...
לרוב אני לא טועה בתחושות שלי, ויודע פחות או יותר לזהות את "הדבר הגדול הבא", וזה בהחלט עונה על ההגדרה הזו, לדעתי.
לגבי כמה זמן זה ייקח - אולי פה אני אופטימי מדי, אולי בסוף יתברר שאני פסימי לחלוטין. נדע בסוף 2016 מה המצב של הVR באופן קונקרטי יותר ותוכלו לצחוק עליי או לשבח אותי בערך מתי שתסיימו את HORIZON או את הDLC הראשון שבטח יצא לUNCHARTED 4 ;)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 יולי 2015, 15:59

Laskin כתב:אבל ההפרש הוא אותו הפרש. פה תאלץ להוציא איזה 700 דולר כדי לשדרג את המחשב בכרטיס חדש ולקנות קסדה, שם זה עוד 700 לפלאפון... השדרוג שאתה מדבר עליו זה סכומים שונים לחלוטין. אבל כך או כך זו סתם דוגמא, לא חייבים להתפס לזה. למליוני אנשים יש את הסכומים להוציא בשביל לקנות VR, הם רק צריכים מוטיבציה, שזה ייכנס לאפנה. זה יתחיל לקרות ב2016.

בלינג, אני לא מבסס את זה על שום דבר. כלום.
אלו תחושות שלי ותו לא. אני לא מתבייש או מרגיש צורך להסס לכתוב אותן. אולי זה יקרה, אולי לא...
לרוב אני לא טועה בתחושות שלי, ויודע פחות או יותר לזהות את "הדבר הגדול הבא", וזה בהחלט עונה על ההגדרה הזו, לדעתי.
לגבי כמה זמן זה ייקח - אולי פה אני אופטימי מדי, אולי בסוף יתברר שאני פסימי לחלוטין. נדע בסוף 2016 מה המצב של הVR באופן קונקרטי יותר ותוכלו לצחוק עליי או לשבח אותי בערך מתי שתסיימו את HORIZON או את הDLC הראשון שבטח יצא לUNCHARTED 4 ;)

רק בו נזכר שהסמארטפון הכי יקר שאפשר לקנות הוא איזה 950$ ושרוב רובם של האנשים משלמים בקושי חצי מזה עבורו, בעסקאות שדרוג למיניהם.
בקושי יש אנשים שמוציאים 700$ על סמארטפון חדש.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 205 אורחים