דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 16:04

Nucleus_Dawn כתב:
Laskin כתב:אבל ההפרש הוא אותו הפרש. פה תאלץ להוציא איזה 700 דולר כדי לשדרג את המחשב בכרטיס חדש ולקנות קסדה, שם זה עוד 700 לפלאפון... השדרוג שאתה מדבר עליו זה סכומים שונים לחלוטין. אבל כך או כך זו סתם דוגמא, לא חייבים להתפס לזה. למליוני אנשים יש את הסכומים להוציא בשביל לקנות VR, הם רק צריכים מוטיבציה, שזה ייכנס לאפנה. זה יתחיל לקרות ב2016.

בלינג, אני לא מבסס את זה על שום דבר. כלום.
אלו תחושות שלי ותו לא. אני לא מתבייש או מרגיש צורך להסס לכתוב אותן. אולי זה יקרה, אולי לא...
לרוב אני לא טועה בתחושות שלי, ויודע פחות או יותר לזהות את "הדבר הגדול הבא", וזה בהחלט עונה על ההגדרה הזו, לדעתי.
לגבי כמה זמן זה ייקח - אולי פה אני אופטימי מדי, אולי בסוף יתברר שאני פסימי לחלוטין. נדע בסוף 2016 מה המצב של הVR באופן קונקרטי יותר ותוכלו לצחוק עליי או לשבח אותי בערך מתי שתסיימו את HORIZON או את הDLC הראשון שבטח יצא לUNCHARTED 4 ;)

רק בו נזכר שהסמארטפון הכי יקר שאפשר לקנות הוא איזה 950$ ושרוב רובם של האנשים משלמים בקושי חצי מזה עבורו, בעסקאות שדרוג למיניהם.
בקושי יש אנשים שמוציאים 700$ על סמארטפון חדש.

תגדיר "בקושי". כי אני משוכנע שמדובר בעשרות מליונים, ונראה לי שיש נתונים שתומכים בזה.
ואני אפילו לא מדבר על מכשיר בלתי-הכרחי בעליל כמו טאבלט, למרות שהוא בעצם דוגמא קצת יותר מדוייקת.
תשמע, גם רוב האנשים קונים מחשב בפחות מ-2000 שקל, אבל עדיין - הגיימרים שמוציאים כפול מזה הם רבים. רבים מאוד. לא אמרתי שזה לחם או משהו, אבל כן - הרבה יקנו מכשירים זולים כמו מה שגוגל עושים ובו בזמן מספיק אנשים יקנו VR "יוקרתי", כמו שהם קונים אייפד או אייפון.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 יולי 2015, 16:09

Laskin כתב:
Nucleus_Dawn כתב:
Laskin כתב:אבל ההפרש הוא אותו הפרש. פה תאלץ להוציא איזה 700 דולר כדי לשדרג את המחשב בכרטיס חדש ולקנות קסדה, שם זה עוד 700 לפלאפון... השדרוג שאתה מדבר עליו זה סכומים שונים לחלוטין. אבל כך או כך זו סתם דוגמא, לא חייבים להתפס לזה. למליוני אנשים יש את הסכומים להוציא בשביל לקנות VR, הם רק צריכים מוטיבציה, שזה ייכנס לאפנה. זה יתחיל לקרות ב2016.

בלינג, אני לא מבסס את זה על שום דבר. כלום.
אלו תחושות שלי ותו לא. אני לא מתבייש או מרגיש צורך להסס לכתוב אותן. אולי זה יקרה, אולי לא...
לרוב אני לא טועה בתחושות שלי, ויודע פחות או יותר לזהות את "הדבר הגדול הבא", וזה בהחלט עונה על ההגדרה הזו, לדעתי.
לגבי כמה זמן זה ייקח - אולי פה אני אופטימי מדי, אולי בסוף יתברר שאני פסימי לחלוטין. נדע בסוף 2016 מה המצב של הVR באופן קונקרטי יותר ותוכלו לצחוק עליי או לשבח אותי בערך מתי שתסיימו את HORIZON או את הDLC הראשון שבטח יצא לUNCHARTED 4 ;)

רק בו נזכר שהסמארטפון הכי יקר שאפשר לקנות הוא איזה 950$ ושרוב רובם של האנשים משלמים בקושי חצי מזה עבורו, בעסקאות שדרוג למיניהם.
בקושי יש אנשים שמוציאים 700$ על סמארטפון חדש.

תגדיר "בקושי". כי אני משוכנע שמדובר בעשרות מליונים, ונראה לי שיש נתונים שתומכים בזה.
ואני אפילו לא מדבר על מכשיר בלתי-הכרחי בעליל כמו טאבלט, למרות שהוא בעצם דוגמא קצת יותר מדוייקת.
תשמע, גם רוב האנשים קונים מחשב בפחות מ-2000 שקל, אבל עדיין - הגיימרים הם רבים. רבים מאוד. לא אמרתי שזה לחם או משהו, אבל כן - הרבה יקנו מכשירים זולים כמו מה שגוגל עושים ובו בזמן מספיק אנשים יקנו VR "יוקרתי", כמו שהם קונים אייפד או אייפון.

אתה חושב שיש עשרות מליונים שמשלמים על מכשיר 1000$ כל שנה וחצי? נראה לי מופרך, האמת.

רוב רובם של המכשירים שנמכרים הם מכשירים זולים במיוחד. מכשירי הדגל המצליחים ביותר בשוק האנדרואיד מוכרים הרבה פחות ובעיקר דרך חברות סלולריות שמסבסדות את המחיר.
גם האייפון, שהוא כנראה מכשיר הדגל הנמכר ביותר בשוק, מוכר בעיקר במחיר מסובסד ואין ספק שהדגם שלו שמחירו המקסימלי הוא 950$, הוא זה שנמכר הכי פחות.

בכל מקרה, באמת שאין קשר בין VR וטלפונים, מעבר לכך שאתה מצפה שVR יעשה את מה שהאייפון הצליח לעשות וייצור יש מאיין שוק עצום וחדש לגמרי.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 16:20

כמו שאמרתי, הכסף הוא הקשר. באתי לציין שיש לאנשים מספיק כסף על מותרות וגאדג׳טים. יודע מה? אם אייפון לא טוב וטאבלטים לא טוב - אז גו פרו.
ואני לא מדבר על ספורטאים וחובבי אקסטרים אלא אנשים שהכי הרבה ״אקשן״ שהם מצלמים זה פעם בחצי שנה שהם הולכים לים עם הכלב שלהם, ועדיין הם מוציאים 300 דולר על מצלמת אקשן.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 יולי 2015, 17:03

Laskin כתב:כמו שאמרתי, הכסף הוא הקשר. באתי לציין שיש לאנשים מספיק כסף על מותרות וגאדג׳טים. יודע מה? אם אייפון לא טוב וטאבלטים לא טוב - אז גו פרו.
ואני לא מדבר על ספורטאים וחובבי אקסטרים אלא אנשים שהכי הרבה ״אקשן״ שהם מצלמים זה פעם בחצי שנה שהם הולכים לים עם הכלב שלהם, ועדיין הם מוציאים 300 דולר על מצלמת אקשן.

אם הכסף הוא הקשר, אז אנשים קונים מלא מכוניות, בעשרות אלפי דולרים. זה גם סימן שבטוח הVR יצליח כמו שאתה חושב?
הם גם קונים מלא תוספי מזון שלא עושים שום דבר זולת שתן יקר, תרופות פלסיבו הומואופטיות והם גם מוציאים את מיטב כספם על רהיטים חדשים מאיקאה, למרות שאלו שיש להם בבית בסדר גמור.
גם כל אלו סימנים לכך שVR יצליח כמו שאתה חושב?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2015, 17:10

bling כתב:לאסקין האופטימיות שלך היא משהו, איך אתה יודע שמדובר פה במקרה שמקביל לסמארטפונים שכולם יוציאו סכומים שערורייתיים וישמחו לשדרג לעיתים קרובות ולא במקרה של קונסולות שאם אתה מבקש יותר מ 400$ פעם ב 5 שנים לפחות אתה בשר מת?

באמת לא ברור על מה אתה מבסס את זה, יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שלא אבל אין לנו כלים לדעת.
ברור שברמה של הסופר הארדקורים כמו KEO זה עוד סביר, אבל ברמה של השוק העולמי עצמו כמו שקורה עם הסמארטפונים? זה חתיכת LEAP מה שאתה עושה פה.

SWISS, סמארטפונים הם ממזמן לא ברמה של סובארו פשע ועדיין אנשים משדרגים, מבחינת פונקציונאליות אפשר לאמר שאייפון 4S הוא סמארטפון מודרני לכל דבר (עובד מספיק מהר, מסך HD ברמה טובה וברורה וכו') ומשם והלאה השדרוגים לא כאלו מהותיים ברמה שאנשים יוציאו עוד פעם מאות דולרים בשבילם, ועדיין הם עושים זאת בכיף.

כמובן שזה לא אומר שזה יקרה עם ה VR כמו שלאסקין חולם, אבל כן יש תרבות כזו בשוק הסמארטפונים ולאוו דווקא כי השדרוג מאוד הכרחי אלא כמותרות.

אני יותר התכוונתי להתחלה. כמובן שגם אנשים שמשדרגים עושים בדיוק את זה... משדרגים... לא זורקים את הטלפון הישן אלא מוכרים אותו או לפחות מעבירים אותו לאדם אחר. נקודה אחרת היא הורסטיליות (אני מרגיש דוש אבל לא זוכר את המילה בעברית) של סמארטפון בכלל לא משתווה לקסדת VR, אבל את זה האנאלוגיה המונפצת שלי לא מעבירה.

בכל אופן אין קשר בין סמארטפון לקסדת VR ונראה לי שלאסקין היחיד שחושב שכן :)

נ.ב
מחזק את מה ששחר כתב. מה הקשר הכנסה פנויה? המקסימום הוא הצלחה בסגנון ווי. יותר מזה נקבל לדעתי רק כשהקסדות האלה יהיו כמו הולולנס ברבע מהגודל/משקל, פי כמה יותר כוח והמהפיכת בטריות שכולם מחכים לה שנים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2015, 17:25

מדובר בגאדג׳ט מותרות, כמו טאבלט, כמו גו פרו, כמו הרבה דברים. עלתה פה הטענה שלא יהיו מליונים שיוציאו 300 דולר, אני הבאתי דוגמאות למוצרים שכן עושים זאת עבורם ובתדירות די קבועה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2015, 17:56

אבל שום דבר שהבאת לא בר השוואה בכלל. אתה מדבר על גאדג'ט די גדול שמנתק אותך מהעולם החיצון, מצריך חיבור חוטי, עושה לא כל כך טוב אחרי כמה עשרות דקות ללא מעט אנשים, מצריך מחשב חזק במיוחד, עלות כוללת של אלף דולר וצפונה.

אין ספק... אנשים כמונו ישימו כסף בצד. אנשים "רגילים" מקסימום יתלהבו מזה כמו שהתלהבו מקינקט או ווי ויקנו את זה חד פעמים וישכחו מזה אחרי כמה חודשים. זה בפאן האישי כן? מבחינה מסחרית אין לי דעה בנושא.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2015, 20:52

רוב האנשים בארה"ב קונים סמרטפון ב199$ והשאר הוא חלק מהתוכנית הסלולר שלהם. רוב האנשים בארץ קונים סמרטפון ב36 תשלומים. אף אחד לא הולך לעשות את זה עם VR. לא ברור לי למה אתה משווה VR לסמרטפון ולא נגיד לטלביזיה, מוצר שאנשים קונים בכמה שיותר זול פעם ב10 שנים אלה אם הם הארד קור או עם יותר מדי כסף פנוי.

בו נהיה רציניים לרגע, מה יש על VR בתחילת דרכה? משחקי וידאו ומשחקי וידאו בלבד. אז מי יקנה את זה? גיימרים ועוד אלה הכי הארד קור שיש כי מדובר בהוצאה של 1000$+ למי שאין עדין מחשב גיימינג.

ברור לי שזה יתפוס, אבל ההגדרה שלי של יתפוס זה לאט לאט יעבור אימוץ על ידי הקהל של ההארד קור ועם השנים יהפוך יותר ויותר למיינסטרים. זה לא אייפון, מצטער. זה יותר פס3 ואותה אף אחד לא קנה ב599$, שלא נדבר 1000+.

אני רק רוצה לציין שעדין לא קבלנו את הכאפה של השלטים + LIGHT HOUSE (או התחליף של אוקולוס שאני לא יודע איך קוראים לו). משקפיים לבד יהיו כנראה 300-400 דולר, יחד עם השלטים בטח נשפשף את ה500$ בכיף, הרי שלט 360 מסכן עולה 50$, כאן יש לנו שני שלטים ושני LIGHT HOUSE מה שלי לפחות נשמע כמו לפחות 150$ אקסטרה.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 יולי 2015, 09:30

להיפך, על VR בהתחלה יהיו יותר דברים שהם לא משחקי וידאו. תכני וידאו מותאמים, אפליקציות הקלונוע VR, חוויות אינטראקטיביות שהן לא בהכרח משחקים כמו מה שהוכרז עבור 'פעילות על-טבעית'. יהיו גם משחקי וידאו אבל רובם יהיו בפאזה אחרת ואף אחד משחקני ההארדקור לא מצפה לקות הדסט וישר לקפוץ למשחק סטנדרטי רק בVR.

כל דיוני 'מתי ואיך זה יתפוס' הם סתמיים בעיניים. אלא אם כן היצרניות יפשלו ברור שמדובר במשהו שיצבור תאוצה עם הזמן. מספיק שאיזה סלבריטאי יצייץ בטוויטר על ההדסט שקנה ואז אפשר לזרוק את גרפים האימוץ לפח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2015, 09:58

Nucleus_Dawn כתב:
Laskin כתב:כמו שאמרתי, הכסף הוא הקשר. באתי לציין שיש לאנשים מספיק כסף על מותרות וגאדג׳טים. יודע מה? אם אייפון לא טוב וטאבלטים לא טוב - אז גו פרו.

אם הכסף הוא הקשר, אז אנשים קונים מלא מכוניות, בעשרות אלפי דולרים. זה גם סימן שבטוח הVR יצליח כמו שאתה חושב?
הם גם קונים מלא תוספי מזון שלא עושים שום דבר זולת שתן יקר, תרופות פלסיבו הומואופטיות והם גם מוציאים את מיטב כספם על רהיטים חדשים מאיקאה, למרות שאלו שיש להם בבית בסדר גמור.

השוויתי מוצר טכנולוגי חדיש שדורש עדכון כל כמה שנים בודדות מול מוצר טכנולוגי חדיש שדורש עדכון כל כמה שנים, ובאותו טווח מחיר.
לא צריך להגחיך את הדיון (אם כי הוא די מגוחך בכך מקרה) עם דוגמאות של תוספי מזון או מכוניות. לא דיברתי סתם על העובדה שלאנשים יש כסף נזיל אלא על העובדה שהם בוחרים להוציא אותו על גאדג'טים, והרבה פעמים על גאדג'טים שאין להם כל כך שימוש בהם... זה לא *כזה* הרבה כסף כמו שמתארים כאן, כאילו רק ההארד-קור של ההארד-קור יקנו אותו. גם הקור יקנה, וגם לא מעט קז'ואלים שרוצים רק לראות סרטונים או לשים איזו חוויה בפלאפון לכמה דקות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 10:47

Kazz כתב:להיפך, על VR בהתחלה יהיו יותר דברים שהם לא משחקי וידאו. תכני וידאו מותאמים, אפליקציות הקלונוע VR, חוויות אינטראקטיביות שהן לא בהכרח משחקים כמו מה שהוכרז עבור 'פעילות על-טבעית'. יהיו גם משחקי וידאו אבל רובם יהיו בפאזה אחרת ואף אחד משחקני ההארדקור לא מצפה לקות הדסט וישר לקפוץ למשחק סטנדרטי רק בVR.

כל דיוני 'מתי ואיך זה יתפוס' הם סתמיים בעיניים. אלא אם כן היצרניות יפשלו ברור שמדובר במשהו שיצבור תאוצה עם הזמן. מספיק שאיזה סלבריטאי יצייץ בטוויטר על ההדסט שקנה ואז אפשר לזרוק את גרפים האימוץ לפח.

תכני וידאו מותאמים זה גימיק, כל עוד אין סרטים וסדרות אז אין לזה ערך חוץ מאשר שעשוע למי שיקנה כבר, ואין תכנים כאלה. אתה מכיר מישהו שיוציא 1000$ על חוויה של פעילות על טבעית וסרטונים ביוטיוב? אני לא. אני מוכן לחתום לך כבר עכשיו ש90%+ מבעלי האוקולוס בשנתיים הראשונות יקנו אותה בשביל משחקים. חוץ מזה יש אפס התלהבות מVR מחוץ לעולם המשחקים, כשחשפו את האייפון העולם נמס, כשחשפו את האוקולוס... אנשים אפילו לא יודעים מה זה עדין חוץ מאשר גיימרים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2015, 11:39

"חוץ מזה יש אפס התלהבות מVR מחוץ לעולם המשחקים, כשחשפו את האייפון העולם נמס, כשחשפו את האוקולוס... אנשים אפילו לא יודעים מה זה עדין חוץ מאשר גיימרים."

על מה אתה מדבר? כמעט כל סטודיו טלויזיה/קולנוע גדול עובד על דברים לVR.
- יש חברה בשם NEXTVR שעובדת עם FOX וערוצי ספורט להעביר את השידורים של NASCAR וטניס וגולף בשידור חי לVR כבר משנה הבאה
- כנ"ל הופעות חיות, על ידי חברות רבות.
- יש את SKY שעובדים עם דיוויד אטנבורו על סדרת טבע מיועדת לVR בשם Conquest of the Skies
- יש את הBBC שהכריזו שגם להם יש סדרות טבע ודוקו לVR
- בערך כל הוליווד עובדת על טיזרים ו"חוויות" בסגנון של איירון מן לVR, כמעט כל סרט עם תקציב גדול במיוחד יקבל משהו כזה בשנה הבאה
- גוגל מן הסתם עובדים על זה חזק והמצלמה שתצא לגו פרו בשנה הבאה תפוצץ את יוטיוב בסרטונים
- פורנו, מן הסתם.

כן, זה עדיין לא סרטים באורך מלא בבלעדיות לאוקולוס, אבל פאק, המכשיר יוצא בעוד שנה וכבר כל התעשייה על הרגליים. ברור, יש הרבה סימני שאלה וזה "סיכון" לפני שיצאו מכשירים, אבל אי אפשר ככה לזלזל בתמיכה האדירה שהטכנולוגיה הזו מקבלת.

אני מסכים שבשנה הבאה איזה 80% ממי שירכוש אוקולוס או VIVE יהיו גיימרים, אבל VR לא מתחיל ונגמר עם 2 הקסדות הללו.
ובשביל תכני וידאו הקרטון ודומיו בהחלט מספיקים, בתור GATEWAY VR ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 12:42

כן, קוראים לזה NOVELTY. כל חברה עושה משהו קטנטן וחסר חשיבות לVR כי הם שמעו שזה הדבר הבא, בדיוק כמו שלפני 5 שנים יכלת להגיד לי איך כל חברה עושה משהו למשקפיי תלת מימד ושזה לגמרי יהיה הדבר הבא. אז לג'נדרי מוציאה APP עם תעופת נשר בעולם של WC לקראת הסרט. כולם עושים משהו קטן, טובלים את הרגליים שלהם כי הם שמעו שVR זה כל הRAGE, אבל אין אף מחוייבות מאף חברה חוץ מאשר גיימינג. והאמת שגם בגיימינג עדין לא ראינו מחויבות, רק כמה אינדים ומממנים על ידי אוקולוס.

אני חושב שזה יתפוס, אבל יקח לזה שנים ובהתחלה זה יהיה גיימרים ואנשים עם יותר מדי כסף פנוי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2015, 12:51

נו, זה כבר לא "אפס התלהבות" :)
ותגדיר "התחייבות"... סרטי הטבע שעובדים עליהם עולים בטח לא מעט, וגם להקים רשמת מצלמות 360 באצטדיונים וכו'. שוב, מדובר בהשקעה נוכחית על טכנולוגיה שקיימת אצל 0.00001% מהאוכלוסיה. זו התחלה מעודדת מאוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 13:03

מונדאל 2010 הועבר במלואו בתלת מימד, אפילו בישראל פתחו בשבילו ערוץ תלת מימד. מונדאל 2014 כבר לא הועבר בתלת מימד (אני חושב שהיה משחק או שניים). אני לא חושב שVR ותלת מימד זה אותו דבר, אני מאמין בVR, אבל דברים כאלה תמיד מופיעים באירועי ספורט וכדומה. ספורט, טבע ופורנו הם תמיד השלישיה הראשונה שקופצת על טכנולוגיות כמו VR, 3D או HD :)

בכל מקרה, אני צנצנת אם יש אוקולוס למישהו שהוא לא גיימר או אדם מקצועי שהולך לעבוד עם זה בשנתיים הקרובות. אפילו לוגיסטית אני מנסה לחשוב איך רואים כדורגל בVR. הרי זה לא מתחבר לטלביזיה, זה לא מתחבר לממיר, אז איך רואים את זה? באפליקציה מיוחדת בPC? ערוצי VR במחשב? נשמע לי כמו הדבר הכי לא מיינסטרים בהסטוריה בערך לשבת מחובר בכבלים לPC ענקי ב700$.

עוד כמה שנים יהיה VR ללא כבלים ובמחירים סבירים יותר ואולי אז יגיע זמנו האמיתי. 2016-17, זה הזמן שלנו הגיימרים עם VR.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2015, 13:19

בקשר לשאלה/תהיה שלך - דרך המחשב או דרך הפלאפון, תלוי איזה VR יש לך. זה לא משהו מאוד מאוד "כבד", ופלאפונים יכולים בכיף להתמודד עם תוכן וידאו ב360.
כל מה שצריך זה פלאפון, וקרטון ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 13:52

פלאפון וקרטון קיים כבר היום, אין את זה לאף אחד וזה לא מעניין אף אחד. זה גם לא ברמה. VR יתפוס לאט לאט אצל גיימרים, אז עם הזמן הכל יהיה אלחוטי יותר, חזק יותר וזול יותר ובגלל שזה יכנס לאט לאט לכל בית גיימרים זה גם יפלוש למיינסטרים. לדעתי זה הולך להיות תהליך של שנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2015, 14:00

ברור שזה תהליך של שנים. השאלה היא כמה :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 יולי 2015, 14:59

Laskin כתב:
Nucleus_Dawn כתב:

השוויתי מוצר טכנולוגי חדיש שדורש עדכון כל כמה שנים בודדות מול מוצר טכנולוגי חדיש שדורש עדכון כל כמה שנים, ובאותו טווח מחיר.
לא צריך להגחיך את הדיון (אם כי הוא די מגוחך בכך מקרה) עם דוגמאות של תוספי מזון או מכוניות. לא דיברתי סתם על העובדה שלאנשים יש כסף נזיל אלא על העובדה שהם בוחרים להוציא אותו על גאדג'טים, והרבה פעמים על גאדג'טים שאין להם כל כך שימוש בהם... זה לא *כזה* הרבה כסף כמו שמתארים כאן, כאילו רק ההארד-קור של ההארד-קור יקנו אותו. גם הקור יקנה, וגם לא מעט קז'ואלים שרוצים רק לראות סרטונים או לשים איזו חוויה בפלאפון לכמה דקות.

אומרים לך שאין שום קשר בין השניים. את אומר "הקשר הוא הכסף", אז הבאתי עוד מוצרים שיש ביניהם ובין VR את אותו הקשר.
זה לא מגחיך את הדיון. הטענה שאפשר ללמוד על ההצלחה העתידית של VR, מההצלחה של האייפון מגוחכת מלכתחילה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יולי 2015, 15:13

Laskin כתב:ברור שזה תהליך של שנים. השאלה היא כמה :)

לאסקין? תהליך של שנים?
אותו אחד שמאמין ששבוע הבא אנחנו משחקים ב 8K ושגם הכלב שלי יחיה בקרוב ב VR?

התדרדרת ;)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2015, 15:29

Nucleus_Dawn כתב:
Laskin כתב:
Nucleus_Dawn כתב:

אומרים לך שאין שום קשר בין השניים. את אומר "הקשר הוא הכסף", אז הבאתי עוד מוצרים שיש ביניהם ובין VR את אותו הקשר.
זה לא מגחיך את הדיון. הטענה שאפשר ללמוד על ההצלחה העתידית של VR, מההצלחה של האייפון מגוחכת מלכתחילה.

אז לא הבנת את הטענה :)

בלינג, זה לגמרי תלוי מה אתה מגדיר כ"הצלחה מסחררת" או "עד שזה יתפוס"... 50 מליון משתמשים? 200 מליון? כמה? :)
בכל מקרה בשנה הראשונה מליונים ירכשו VR. כמה מליונים? לא יודע. אבל כמה, וזה יוגדר כהצלחה אדירה כבר בשנה הראשונה, לדעתי.
עם זאת, ברור שאחרי כמה שנים המצב יהיה הרבה יותר טוב, וכשימכרו קסדה די איכותית ב-99 דולר אז זה יתפוצץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2015, 15:30

עכשיו לאסקין הפסימי של הפורום :(

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 יולי 2015, 15:46

Laskin כתב:אז לא הבנת את הטענה :)

כן? מוזר. נראה לי כמו טענה ממש פשוטה:
יש בהחלט, זה מוצר שאתה יכול לקנות גם ב-100 דולר וזה יענה על כל הצרכים שלך, אבל הרבה מאוד אנשים בוחרים לקנות ב-800 דולר ומעלה, בשביל המותרות.
משמע - יש לאנשים את הכסף להוציא, זה pauy עניין של סדר עדיפויות וכו' אבל הכסף קיים שם, בשוק...

אנשים מוציאים כסף על טלפונים חכמים, משמע - יש לאנשים את הכסף להוציא ולכן VR יצליח.
לאחר מכן גם הוספת והסברת את עצמך:
כמו שאמרתי, הכסף הוא הקשר. באתי לציין שיש לאנשים מספיק כסף על מותרות וגאדג׳טים.

באמת שאין פה משהו שאפשר להבין לא נכון, לפי דעתי.
אז זה לא שלא הבנתי את הטענה. זה שאני חושב שהיא לא נכונה. כמו כל שאר האנשים שאמרו לך בדיוק אותו הדבר.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 10:58

אתה הבאת דוגמא של מכונית. איך זה קשור לגאדג'ט שעולה 500 או 800 דולר - אין לי מושג. היית מביא כבר דוגמא של בית וזה בכלל היה קשור :)
הטענה לא הייתה "יש להם כסף ולכן זה יצליח" אלא יותר כמו "אמרתם שאין לאנשים כסף להוציא על מכשיר כזה, אני מראה לכם שזה לא המכשול שיצליח להפיל את זה"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 11:07

VR זה הרבה יותר איזוטרי ממכשיר סלולרי שאנשים פשוט חיים בתוכו כיום. זה תוסף פני חביב, כמו פלייסטיישן וכבר ראינו שאנשים לא מוכנים לשלם על זה הרבה יותר מ400$ סך הכל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 192 אורחים