דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 12:47

היום ב-20:00 תהיה התצוגה הכי חשובה של META עד כה:

מעניין אם יכריזו רק על הקווסט פרו, או גם על הקווסט 3, שאמורה להיות גירסה מעט פחות מתקדמת שלה, בהרבה פחות כסף

הדבר שהכי מעניין הוא מתי תצא (יש שמועות שכבר מחר), ובאיזה מחיר... בזמנו דיברו על "משמעותית יותר מ-800 דולר", אני מקווה שזה לא עובר את האלף בהרבה...
אני חושב שסוני גם ממתינה לראות מה המחיר לפני שהם מכריזים על המחיר שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2022, 13:50

לא אמרו רשמית שחושפים אותה? אם אני זוכר נכון בפודקאסט של רוגן צ׳וקרברג אמר שבתצוגה של אוקטובר מראים אותה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 14:18

DrKeo כתב:לא אמרו רשמית שחושפים אותה? אם אני זוכר נכון בפודקאסט של רוגן צ׳וקרברג אמר שבתצוגה של אוקטובר מראים אותה.

את הקווסט פרו, כן... את הקווסט 3 - לא בטוח שיחשפו רשמית כבר עכשיו, הוא ייצא רק שנה הבאה, לפי השמועות תחילת שנה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 20:45

טוב זה עדיין נמשך, אבל אני משוכנע שהוא אמר עכשיו שיהיה לקווסט פרו מסך lcd ולא oled.
איזו אכזבה.

הצ׳יפ לטענתם ״50 אחוז חזק יותר״… זה כלום!! ציפיתי לאיזה 400 אחוז.

השלטים לעומת זאת - שיפור עצום.

גם תחנת העגינה שמגיעה עם המכשיר (ממה שהבנתי) מאוד נחמדה וזה חתיכת שיפור QOL.

כל הקטע של Mixed Reality קצת פחות מדבר אליי, אבל זה יגדיל מאוד את קהל היעד. אני רואה חברות מסויימות משתמשות בזה לכל העובדים שלהם, בתור התחלה, כבר בעוד כמה חודשים, ואין ספר שיגיע למתחמים מסחריים ומוזיאונים גם כן בתוך זמן קצר.
זה שימושי ברמה אחרת לסיורים וכד׳, וממש פשוט וזול להטמעה.
מה שכן, כל הקטע של הPassthrough באיכות טובה - סופר שימושי, אבל כרגע משתמש בו רק למצבי חירום :)

פאאאאק 1,499 דולר, יוצא סוף החודש

אני אאלץ לדחות משהו, עם המחשב… אין לי מסגרת בבנק לשיט הזה!!!

אבל תכלס, אם באמת אין OLED אז פאק איט, אני אמתין לקווסט 3, שאולי יהיה לו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 20:58

אוי רגע, מכריזים על שת״פ עם מיקרוסופט!!! אולי כל XSX יתמוך בקווסט מהיום וזה ישפיל את סוני?!?!?!

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 21:05

אה לא זה משהו שקשור לעבודה שלהם מהבית או לפגישות
אין ספק שז ענק, ואם מטא יהיו הראשונים להגיע לשם, וזה מה שקורה, אז הם יהנו מכמה שנים של ״מונופול״ די משמעותי, עד שאפל תדביק את הקצב.

וזה הרבה מהעניין עכשיו, מטא הכריזו והראו, סוני הכריזו והראו (אם כי לא חשפו מחיר עדיין, ובגלל ה-1500 האלה כנראה שהוא עלה עכשיו במאה דולר נוספים) - כל העיניים על אפל.

אוווווווווווו פאק! הם מדברים על גיימינג!!!
אוף, לא ממש קרה. אבל הם כן רמזו על המשך בנושא,
מנכל מיקרוסופט אמר לו ״אולי בפעם הבאה שנפגש, זה יקרה כשנשחק יחד בFlight Simulator בVR״)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 21:12

עכשיו הכריזו על
Meta Quest Business
לדעתי זה בהחלט יהיה משהו שיקפיץ אותם ויתחילו לקחת את זה יותר ברצינות.
1500 דולר זה המון למשתמש קז׳ואלי, וגם לגיימר הארד קור… אבל לחברות זה כלום, וגם זה אומר שהעובדים שלהם מהבית יוכלו להיות בסביבה שכזו ולעבוד יחד… זה די גיים צ׳יינג׳ר לחברות שעבדו למודל עבודה מהבית.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 אוקטובר 2022, 21:22

אני חושב שאתה נותן לזה המון קרדיט וחושב שיותר מדי חברות ואנשים ירצו לשבת עם קסדה על הפרצוף לאורך יום העבודה. אני חושב שלא.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 אוקטובר 2022, 21:55

לא צריך לדאוג לגבי לאורך כל יום העבודה. יש למכשיר זמן סוללה של שעתיים, וטעינה מלאה לוקחת שעה-שעתיים. אבל זה בהחלט לא מכוון לקהל רחב/'גיימרים'.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 אוקטובר 2022, 22:06

אם אתה עובד עם זה, אז אתה לגמרי יכול לשבת מחובר למחשב ולהטעין תוך כדי.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 22:55

Klayman כתב:אני חושב שאתה נותן לזה המון קרדיט וחושב שיותר מדי חברות ואנשים ירצו לשבת עם קסדה על הפרצוף לאורך יום העבודה. אני חושב שלא.

ממש לא יום שלם, ואני חושב שבשלב ראשון זה בעיקר ייפנה לכל אלו שעובדים מהבית, או עובדים חצי מהזמן מהבית, וכמובן ארגונים גדולים שמתקשים להפגש לעתים תקופות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 אוקטובר 2022, 23:08

סבבה, אז אנשים שעובדים מהבית יצטרכו לשבת עם זה על הפנים? כמה זמן? שעתיים ביום? שלוש? ארבע ? מה זה ייתן באמת? ומתי זה הופך להוצאה רלוונטית לעסק? מה השימושים הקריטיים שאתה רואה שהקסדה הזאת תיתן, לעסק ממוצע שבו עובדים על מחשב רוב היום?
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 11 אוקטובר 2022, 23:40

Klayman כתב:סבבה, אז אנשים שעובדים מהבית יצטרכו לשבת עם זה על הפנים? כמה זמן? שעתיים ביום? שלוש? ארבע ? מה זה ייתן באמת? ומתי זה הופך להוצאה רלוונטית לעסק? מה השימושים הקריטיים שאתה רואה שהקסדה הזאת תיתן, לעסק ממוצע שבו עובדים על מחשב רוב היום?

אני חושב שאתה צודק לגמרי
ויצא לי לעבוד תקופה קצרה בתמיכה מרחוק לעובדים שעובדים מהבית

ב99% ,מהמקרים זה אנשים שהעבודה שלהם מול המחשב
הם לא מיצרים דברים פיזים ,לרובם המוחץ vr יתרום 0 לעבודה

יותר נוח ויעיל להם מקלדת ועכבר ומסך רגיל ,ובגלל זה מקלדת ועכבר
ומסך רגיל ,לא באמת הוחלפו למטרות מקצועיות עשרות שנים כבר
והיו הרבה ניסיונות
יצא לי לצפות בכל מיני מוצרים שניסו להחליף מקלדת ועכבר ונכשלו מסחרית

עכשיו vr כן יכול להיות יעיל בדברים מסוימים
שליטה ברובוטים לדוגמה ,לא מדבר על יצור כי זה גם ככה אוטומטית
אבל סתם לדוגמה לכיבוי אש לחילוץ נפגעים בהתרסקות בניין
דברים כאלו

נגיד רובוט עם מצלמות שהפלט הולך לקסדת vr לנווט ולחפש נפגעים
יש מצלמות 360 לתמיכה בvr ,ככה שזה אפשרי

אבל דברים כמו אקסל? ,איך זה נוח בדיוק ?
זה שזה אפשרי לא אומר שזה נוח
אפילו בסמארטפון זה יהיה נוח יותר ,אבל זאת עוד תוכנה שמתאימה למקלדת ועכבר
ומפגשי עובדים בvr ? למה ?

מטה הפסידה הרבה כסף על הvr בינתים
לי זה טוב קניתי קסדה בזול ,אבל להם זה רע
והקסדת פרו הזה מי בדיוק קהל היעד ?

והזכירו פה מוזיאונים אבל שוכחים את אחת הבעיות העיקריות מאז vr
יצא לציבור הרחב ,וזה בצורך של עובדים לחבר לקוחות לvr
וגם לנקות את הקסדות שלא יזדהמו

אני יודע כי לימדתי אחינים להשתמש בקסדה
עכשיו תחשבו על אלפי מבקרים במוזאון ביום

עכשיו יש שימושים שבתוכנה טובה זה יכול לעזור מאוד
לימודי רפואה לדוגמה ,לפני גופות יוכלו לנתח בvr
שימושים כאלו

אבל זה לא שוק כזה גדול ,vr זה לא אולם הולוגרמות
וזה עדין לא קרוב

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2022, 00:01

לא ברור לי איזה צרכן פרטי יקנה את הקסדה הזאת. קצת יותר איכות ותג מחיר של 1500$? הזיה. אפילו אין פיתרון חדש לאלחוטיות עם המחשב בזמן שהצ׳יפ הסלולארי בתוך הקסדה ממשיך להיות מעפן ברמות. צפיתי בסרטון של זה והתבאסתי על הקסדה כשחשבתי שהיא 800$. עכשיו שגיליתי שהיא 1500$ היא נראת לי כמו בדיחה מהלכת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 00:08

כן, זה לגמרי לא לגיימרים.
חומרה מאכזבת.
מוצר ביניים, רק שבדרך כלל מוצרים כאלה לא מתומחרים ככה, זה קצת יותר כמו הולולנס אפילו, אני רציני לגמרי. דגש על עסקים וMR/AR… זה פשוט לא מה שחשבנו שהם הולכים לעשות.
נמתין לקווסט 3.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2022, 00:24

Laskin כתב:כן, זה לגמרי לא לגיימרים.
חומרה מאכזבת.
מוצר ביניים, רק שבדרך כלל מוצרים כאלה לא מתומחרים ככה, זה קצת יותר כמו הולולנס אפילו, אני רציני לגמרי. דגש על עסקים וMR/AR… זה פשוט לא מה שחשבנו שהם הולכים לעשות.
נמתין לקווסט 3.

אבל זה בול מה שדברנו עליו - האם מדובר בקסדה שכל העלות הזאת הולכת לעשות אותה סופר הארד קורית לגיימרים עם מגה פיצ׳ירים ואיכות ללא תחרות? או שמדובר בקסדה שמבזבזת ערימות של כסף על פיצ׳רים של מעניינים בכלל אנשים כמונו ונועדו לאוננות העצמית של מטה. ולצערי נראה שהתשובה היא החלק השני.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 אוקטובר 2022, 01:07

Klayman כתב:סבבה, אז אנשים שעובדים מהבית יצטרכו לשבת עם זה על הפנים? כמה זמן? שעתיים ביום? שלוש? ארבע ? מה זה ייתן באמת? ומתי זה הופך להוצאה רלוונטית לעסק? מה השימושים הקריטיים שאתה רואה שהקסדה הזאת תיתן, לעסק ממוצע שבו עובדים על מחשב רוב היום?

אנשים יוכלו לעבוד עם זה בדיוק בין שעה - לשעתיים, זה זמן הסוללה שהוכרז. אין גם הטענה מהירה, אז אחרי סשן של שעה אתה צריך להמתין עוד שעתיים לסיום ההטענה. לא ניתן גם לשלוף את הסוללה ולהחליף.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 אוקטובר 2022, 06:49

אבל כבר כתבתי שאם אתה יושב ועובד על מחשב, ומחובר תוך כדי לקסדה, אין סיבה שלא תוכל לעבוד כמה שעות טובו. כנראה... :?
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 אוקטובר 2022, 07:07

Klayman כתב:אבל כבר כתבתי שאם אתה יושב ועובד על מחשב, ומחובר תוך כדי לקסדה, אין סיבה שלא תוכל לעבוד כמה שעות טובו. כנראה... :?

אתה רוצה שאנשים יעבדו עם קסדת vr כמה שעות כל יום ?
זה מגוכח ,זה לא נוח

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 07:24

kririn כתב:
Klayman כתב:אבל כבר כתבתי שאם אתה יושב ועובד על מחשב, ומחובר תוך כדי לקסדה, אין סיבה שלא תוכל לעבוד כמה שעות טובו. כנראה... :?

אתה רוצה שאנשים יעבדו עם קסדת vr כמה שעות כל יום ?
זה מגוכח ,זה לא נוח

זה די נח האמת, אני בכיף עם זה שעתיים ביום, והפרו הזה קל ונח בהרבה מה קווסט 2, לפי מה שאומרים…

נדב - כן, אבל חשבתי שהפיצ׳רים האלה יהיו חזקים בהרבה, שהחומרה תביא שיפורים משמעותיים יותר. זאת אומרת, ציפיתי לאוברקיל וקיבלתי קווסט 2.5, מלבד השלטים שהם באמת חידוש מעולה, והpassthrough האיכותי.

אגב, מטא גם רכשה 3 צוותי פיתוח חדשים, אחד מהם זה הצוות שעשה את RE4 לקווסט. אין ספק שהם רציניים בכל קשור לגיימינג אבל זה פשוט לא המוצר הזה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 אוקטובר 2022, 07:50

אני כנראה מפספס משהו: אם אני נאלץ לחבר את הקסדה עם כבל למחשב, לשבת בכיסא שלי בעבודה ולהשתמש במקלדת, למה אני צריך את הקסדה? אני פשוט אוריד את הקסדה ואשתמש במחשב באופן רגיל.

יובל, הפרו כבד ב-200 גרם מהQuest 2, הוא שוקל 780 גרם לעומת איזה 500, הוא פשוט מאוזן טוב יותר.

דרך אגב, השלטים החדשים תומכים בQuest 2.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 אוקטובר 2022, 08:49

Death_119 כתב:

אני כנראה מפספס משהו: אם אני נאלץ לחבר את הקסדה עם כבל למחשב, לשבת בכיסא שלי בעבודה ולהשתמש במקלדת, למה אני צריך את הקסדה? אני פשוט אוריד את הקסדה ואשתמש במחשב באופן רגיל.

יובל, הפרו כבד ב-200 גרם מהQuest 2, הוא שוקל 780 גרם לעומת איזה 500, הוא פשוט מאוזן טוב יותר.

דרך אגב, השלטים החדשים תומכים בQuest 2.

אני לא אמרתי שאני רוצה שאנשים יעבדו ככה.
לאסקין אמר שזו קסדה שממש תכף עסקים ירכשו בערימות לעובדים מרחוק או משהו כזה.. אז לא'דע....

אם היית קורא את מה ששאלתי את לאסקין למעלה, היית רואה שגם אני לא מבין מה היתרון הגדול בלעבוד כך, ולמה שארגונים יבזבזו כ"כ הרבה כסף על המוצר הזה עבור העובדים שלהם.

בקיצור, אני מסכים לגמרי שזה מוצר לא רלוונטי לרוב המכריע של השימושים... פשוט ניסיתי להבין מלאסקין, למה הוא מתלהב כ"כ וחושב שזה מוצר שארגונים אשר להם עובדים מרחוק ירוצו לרכוש בהמוניהם...
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 09:04

ארגונים גדולים קונים גלידריות וחדרי משחקים, חדרי כלבים ופעוטונים, שאין להם תועלת אמיתית לעבודה (טוב, לפעמים לפעוטונים יש), והם קונים את זה במליונים רבים, אז למה לא דבר כזה, שבהחלט יכול לשמש לעבודה? מעניין אותי לדעת אם פעם ניסית לתקשר עם חברים או קולגות בתוך עולם וירטואלי שכזה… אני כן, וזה בערך פי מליון יותר ״אישי״ ומעניין משיחת זום. עכשיו תוסיף לזה אופציה נוחה באמת להציג את המצגות והנתונים שלך כמו שמבטיחים פה - ואתה מייתר את הקטע של פגישות עבודה וטיסות שאנשים בארגונים גדולים עושים לא מעט מקבלי העולם, וזה חוסך המון כסף וחשוב מכך - המון המון זמן.

אה ולא ידעתי שהשלטים של הפרו תומכים בקווסט 2, עכשיו רק צריך לראות כמה הם יעלו… זה בהחלט משהו שאני מתעניין בו

עריכה:
הם נמכרים בנפרד בעבור 300$… לא זול, אבל זה המחיר של של פרו של אקס בוקס אז אולי כן אקנה. לפינג פונג שאני משחק כמעט כל יום - זה *סופר* חשוב (הרבה מאוד פעמים קרה שהידיים מסתירות אחת את השנייה או שהיד מאחורי הגב ואז אני מפסיד נקודות), אבל אמתין לביקורות קודם, לראות שהשיפור אכן משמעותי מספיק.

אגב, למי שרוצה יש טבלה של מפרט החומרה כאן:
https://uploadvr.com/quest-pro-specs-features-details/
זה ממש מביך… יש כמה דברים מגניבים מאוד אבל הרוב די או הדבר, וגם לפני שנתיים הצ׳יפ היה חלש… ציפיתי להבדל של שמיים וארץ.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 אוקטובר 2022, 11:11

Laskin כתב:ארגונים גדולים קונים גלידריות וחדרי משחקים, חדרי כלבים ופעוטונים, שאין להם תועלת אמיתית לעבודה (טוב, לפעמים לפעוטונים יש), והם קונים את זה במליונים רבים, אז למה לא דבר כזה, שבהחלט יכול לשמש לעבודה? מעניין אותי לדעת אם פעם ניסית לתקשר עם חברים או קולגות בתוך עולם וירטואלי שכזה… אני כן, וזה בערך פי מליון יותר ״אישי״ ומעניין משיחת זום. עכשיו תוסיף לזה אופציה נוחה באמת להציג את המצגות והנתונים שלך כמו שמבטיחים פה - ואתה מייתר את הקטע של פגישות עבודה וטיסות שאנשים בארגונים גדולים עושים לא מעט מקבלי העולם, וזה חוסך המון כסף וחשוב מכך - המון המון זמן.

לא יודע.. בעולם של אחרי הקורונה שכולם התרגלו לזום וכו', אני לא רואה שום דבר יותר טוב בלבהות באיזה avatar שאפילו לא נראה כ"כ טוב, מציג מצגת בעולם מצויר. הרבה יותר יקר מרשיון לזום/טימז ודומיהם, הרבה פחות גמיש( אוי, בדיוק ה סמנכ"ל לא הטעין את הקסדה שלו!), ולדעתי הרבה פחות *אישי*, כי אתה לא באמת רואה את האדם...אבל זה רק אני.
גם לי יש קווסט 2,בעיקר בשביל כושר וכאלה וזה סבבה, אבל אני ברמה הגרפית הנוכחית זה ברור עד כאב שמדובר במשהו נחות מאוד, ואם ה קווסט פרו לא מביאה בשורה בהיבט הזה, אז לא יודע למה שכל הארגונים האלה יקנו את הקסדה לעובדים שנמצאים מרחוק. אולי אני טועה, אבל לדעתי זה מוצר מת.
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 אוקטובר 2022, 11:43

אני גם בחלק שלא חושב שארגונים גדולים יקנו את זה בהמונים
ארגונים גדולים נשארו ברובם בpc ומערכת ההפעלה לרוב העובדים חלונות
וזה לא סתם ,התשתית בנויה לזה ,זה הבסיס לכימאת כל עובד it מתחיל
כל פעם שאתה מכניס מוצר כזה לארגון ,אתה צריך לתת לו תמיכה
ובגלל שזה מוצר שלובשים זה קסדה לכל עובד למנוע מחלות
כי זה יהיה אסון לחברה מחלה שעוברת בעור שתוצף בכל החברה,

עכשיו הרבה חברות שמרניות ,למרות שהמעבר ללפטופים בכל העצומה, פשוט לוקחים לפטופ מחברים לתחנת עגינה ששם יש חיבור לאינטרנט ולשני מסכים ומקלדת ועכבר ואוזניות שכוללות מיקרופון

זה די הסטנדרט היום

הרוב לא מתקינות בלפטופ לינוקס ,למרות שזה בחינם ויש כלים חינמים
והרוב לא קונות מאק לעובדים

עכשיו אפשר לחבר היום את כולם לשרת דומיין ויתר השירותים
בנוגע ללינוקס אפשר להפעיל תוכנות ms דרך דפדפן
במאק יש תוכנות ms

אבל ערבוב כזה ,זה מצריך ידע של אנשי הit ,אז פחות נפוץ
עכשיו להכניס קסדות vr לחברה ?
אני כמבין בטכנולוגיה והקווסט 2 יחסית מאוד פשוטה
לקח לי קצת זמן להבין מה רוצים ממני ,ואיך לחבר אותה לpc

אבל לך תנסה לפתור בעיות עובדים בקסדה ובעולמות הווירטואלים של החברה ,לא שזה לא אפשרי אבל זה כאב ראש
במיוחד שהיום רוב התמיכה זה מרחוק
וכל שינוי ממשק תצתרך להתאים את המדריך איך לפטור בעיות

זה בלי לדבר על בעיות האבטחה
צריך לזכור שזה מוצר שמתחבר לאינטרנט שיש לו מצלמות מקדימה
אולי היום המצלמות פחות טובות אפשר לראות פחות מידע

אבל כן אפשר תאורטית לפרוץ ולצורך הדיון לראות עם מישהו בחדר
דברים כאלו
הקסדות יצתרכו לקבל תוכנות אבטחה להיות ראליות לשימוש בחברות רציניות

בקיצור אני לא חושב שנראה בקרוב אימוץ גדול של הטכנולוגיה
לא בגלל המחיר ,זה רלוונטי בעיקר לגימרים

יותר מהסיבה שלא ראינו החלפה גדולה בחברות של pc בטאבלטים
למרות שטאבלט איכותי יכול להספיק להרבה תפקידים משרדים