דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 12:23

אמזון גרמניה פרסמו (ואז הורידו) את המורפיוס ב400 יורו בQ2 של 2016.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 12:25

וואי זה יקר רצח ל VR לקונסולות, אם זה נכון כמובן, אני לא רואה הרבה אנשים על הקונסולות עושים השקעה שתעלה להם יותר מהקונסולה עצמה, סוני תצטרך לדחוף חזק עמדות הדגמה בכל מקום כדי שאנשים יתעלפו מזה מספיק כדי שיהיו מוכנים לסכן סכום כזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 12:28

bling כתב:וואי זה יקר רצח ל VR לקונסולות, אם זה נכון כמובן, אני לא רואה הרבה אנשים על הקונסולות עושים השקעה שתעלה להם יותר מהקונסולה עצמה, סוני תצטרך לדחוף חזק עמדות הדגמה בכל מקום כדי שאנשים יתעלפו מזה מספיק כדי שיהיו מוכנים לסכן סכום כזה.

זה די ברור שVR לא ילך על קונסולות היום עד שלא יבנו משהו יעודי לזה. ברגע שהם מנסים להרוויח גם על המשקפיים וגם על הקונסולה בנפרד אז קשה למכור את זה במחיר אטרקטיבי. היום הפס4 יכולה להמכר ב299$, היא לא תמכר במחיר הזה אבל היא יכולה מבחינת עלויות. גם המופריוס כנראה יכול להמכר ב299$ ולא ב399$ אם היו מוכנים למכור ואתו ללא רווח או בהפסד קטן. כלומר באנדל 599$ לשניהם יכל להיות אפשרי, אבל זה לא כלכלי לסוני בעליל כשהפס4 עף מהמדפים ב399$ ברווח.

עכשיו השאלה היא כמה רוצים לדחוף את זה אני משער שסוני לא רוצה מספיק לדחוף את זה, אולי בדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 12:34

אם היא לא רוצה מספיק לדחוף את זה אז למה היא טורחת?
נצטרך לראות ב E3 עד כמה היא הולכת להתפקס על זה, כי במחיר כזה יקר אפילו Move נישתי שכזה זה לא יכול להיות, קז'ואלים לא יקנו את זה, רק הכבדים שבכבדים שבשחקני הקונסולות ובתכל'ס זה לא נראה לי קהל גדול במיוחד, חולי טכנולוגיה ברמה כזו שיהיו מוכנים להוציא אלפי שקלים על קונספט שנשמע להם מלהיב קיימים יותר על ה PC מאשר על הקונסולות.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2015, 12:48

נו זה לא ברור שזה לא לקהל גדול? ממתי מוצר בטכנולוגיה חדשה נמכר לקהל רחב? בנוסף אם המכשיר יתמוך באנדרויד וכדומה בשביל סרטים אז הבן אדם מקבל מסך שימושי (בהנחה שזמן הבטריה לא בתחת) כחלק מהחבילה. 400 נשמע לגמרי סביר ואפילו פחות ממה שאני מצפה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 13:00

זה בהחלט יקר, אבל זה לא רשמי או משהו כזה... למרות שאני לא חושב שבשום אופן זה יעלה פחות מ-300 דולר בשנה הראשונה.
ככה יעלה VR די זול.. האוקולוס והVIVE לא יעלו פחות מזה בחיים.
אם זה היה עובד גם על המחשב זה היה יכול להיות דווקא שווה מאוד.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 13:09

swiss-the-engine כתב:נו זה לא ברור שזה לא לקהל גדול? ממתי מוצר בטכנולוגיה חדשה נמכר לקהל רחב? בנוסף אם המכשיר יתמוך באנדרויד וכדומה בשביל סרטים אז הבן אדם מקבל מסך שימושי (בהנחה שזמן הבטריה לא בתחת) כחלק מהחבילה. 400 נשמע לגמרי סביר ואפילו פחות ממה שאני מצפה.

כן ברור שזה לא לקהל גדול, אבל ב 400 יורו לא חושב שזה אפילו לקהל קטן כשמדובר על קונסולות, זה הנישה של הנישה בצורה כזו קיצונית שאני לא חושב שזה שווה מבחינתם את הטרחה אבל עדיף לחכות שזה יהיה רשמי לפני שמדברים על זה, כולה עוד כמה ימים נקבל את כל הפרטים ב E3.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 13:09

דווקא סוני היא זאת שיכולה לשבור את השוק עם המחיר כי היא היחידה שלא חייבת להרוויח על החומרה. בכל מקרה אני לא ממש מבין למה שמישהו יחשוב שVR יהפוך למיינסטירם בשנים הקרובות, הרי אף יצרנית קונסולה לא הרימה את הכפפה. אם יצרנית קונסולה הייתה שמה את כל הכסף שלה על זה אז זה ימריא, עד אז זה מוצר נישה כי בלי יצרנית קונסולה גדולה מאחור המחירים יהיו פשוט יקרים מדי למיינסטרים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 13:18

גוגל דווקא תורמת המון כדי להפוך את זה למיינסטרים, עם הקרטון שלה, והמצלמות של גו פרו גם כן... לכולנו יש פלאפונים גם ככה וזה מתאים אפילו לאייפון עכשיו.
אז כן - אני בהחלט רואה את זה נכנס למיינסטרים ב-2016, גם אם לא לכולם תהיה קסדה יקרה ורצינית.
סרטים, טריילרים, פרומואים, פרסומות, חוויות שונות, מפות, סרטוני יוטיוב... כל זה יתפוס ממש חזק, וממש בקרוב להערכתי. זה ללא ספק הדבר הגדול הבא בתחום המדיה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 13:19

Laskin כתב:גוגל דווקא תורמת המון כדי להפוך את זה למיינסטרים, עם הקרטון שלה, והמצלמות של גו פרו גם כן... לכולנו יש פלאפונים גם ככה וזה מתאים אפילו לאייפון עכשיו.
אז כן - אני בהחלט רואה את זה נכנס למיינסטרים ב-2016, גם אם לא לכולם תהיה קסדה יקרה ורצינית.
סרטים, טריילרים, פרומואים, פרסומות, חוויות שונות, מפות, סרטוני יוטיוב... כל זה יתפוס ממש חזק, וממש בקרוב להערכתי. זה ללא ספק הדבר הגדול הבא בתחום המדיה.

אתה צודק, אבל זה יקח שנים. משחקים יתמכו חזק, נראה טיפה טריילרים, טיפה אפליקציות טפשיות, אבל זה יהיה נישתי לגמרי לתקופה ארוכה, כמו 4K.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 13:29

אני לא חושב.
ברגע שגו-פרו ישיקו את המצלמה שלהם אתה תראה הרבה מאוד אנשים קונים את הקרטון של גוגל ומנסים את הסרטונים האלה. מילדים בבי"ס שיראו בעיקר סרטי סקייט/סנובורד ועד מבוגרים שיראו בעיקר פורנו...

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2015, 13:39

bling כתב:
swiss-the-engine כתב:נו זה לא ברור שזה לא לקהל גדול? ממתי מוצר בטכנולוגיה חדשה נמכר לקהל רחב? בנוסף אם המכשיר יתמוך באנדרויד וכדומה בשביל סרטים אז הבן אדם מקבל מסך שימושי (בהנחה שזמן הבטריה לא בתחת) כחלק מהחבילה. 400 נשמע לגמרי סביר ואפילו פחות ממה שאני מצפה.

כן ברור שזה לא לקהל גדול, אבל ב 400 יורו לא חושב שזה אפילו לקהל קטן כשמדובר על קונסולות, זה הנישה של הנישה בצורה כזו קיצונית שאני לא חושב שזה שווה מבחינתם את הטרחה אבל עדיף לחכות שזה יהיה רשמי לפני שמדברים על זה, כולה עוד כמה ימים נקבל את כל הפרטים ב E3.

אם יש חברות שמוכרות הגה במחירים הזויים אז בטח שקסדת VR סביר למכור במחיר כזה ולא הגיוני לחשוב שזה יקרוץ רק לנישה של הנישה.

ההמערכת VR החדשה הזאת של VALVE לדעתי תמכר באיזה 1000 דולר בכלל.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 13:45

אם זה כולל את השלט והמצלמה המטורפת הזו - אז כן, ערכה כזו תעלה לפחות 800 דולר. אבל רק הקסדה? בכיף יכול להיות 400 דולר.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2015, 13:50

כן כן... אני מדבר על כל הערכה. הקסדה לבד לדעתי לא פחות מ500 ואפילו הייתי מכוון ל600. מישהו יודע כמה עולה המסכים שיש בקסדה?
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 13:56

כן, יש מצב לאיזור ה-600, אבל אני מעריך שבסוף יהיה מקסימום 500, אבל נראה מבצעים באיזור ה-400 בשנה הראשונה, או מעט יותר עם כמה משחקים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2015, 14:00

לא מאמין שתראה מבצעים כמו שלא ראית מבצעים על הG27 כמה שנים. הוא יותר מידי נישתי בשביל הכמות מכירות שצריך בשביל מבצעים. זה כמו לחשוב שיהיה מבצע בקרוב על פרארי. לא מאה אחוז שווה ערך אבל אני מניח שאתה מבין את הכוונה שלי.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 14:03

מבין את הכוונה, אבל לא מסכים איתך. פרארי מייצרים כמות מאוד מוגבלת של מכוניות ובדגמים היקרים יותר - ממש ממש מוגבלת, ואפילו "רק לפי הזמנה".
אני חושב שהאוקולוס והVIVE ייוצרו במליונים, והם לא ירצו שזה ישאר על המדף, כי הרי הרווח העיקרי של החברות הללו לא יהיה מהחומרה, אלא מהתכנה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 יוני 2015, 14:06

Laskin כתב:מבין את הכוונה, אבל לא מסכים איתך. פרארי מייצרים כמות מאוד מוגבלת של מכוניות ובדגמים היקרים יותר - ממש ממש מוגבלת, ואפילו "רק לפי הזמנה".
אני חושב שהאוקולוס והVIVE ייוצרו במליונים, והם לא ירצו שזה ישאר על המדף, כי הרי הרווח העיקרי של החברות הללו לא יהיה מהחומרה, אלא מהתכנה.

עבור VALVE, באמת יש איך להרוויח מהתוכנה, אבל איך אוקולוס אמורים להרוויח מהתוכנה (מעבר ללפתח תוכנה משל עצמם)? הרי זו פלטפורמה פתוחה. רוב המשחקים לאוקולוס הולכים להמכר כדרך סטים, ככל הנראה (או שאתה מניח שתהייה לאוקולס חנות אפליקציות?).

בנוגע למיליונים - זה נכון, אבל לא בשלב הראשון. זה שוק חדש לגמרי, עם מוצרים יקרים במיוחד. יקח זמן עד שזה יגיע לקנה מידה של מיליונים, לפי דעתי. כמה שנים טובות.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 14:12

אוקולוס ירוויחו מהתכנה, דרך פייסבוק בהמשך, ודרך שיתופי פעולה עם מפרסמים.
בנוגע לייצור המוני - לפי מה שאתה אומר הם ייצרו וישווקו לחנויות רק עשרות אלפי חתיכות בחודש... זה לא נראה לי מה שיקרה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 14:27

swiss-the-engine כתב:כן כן... אני מדבר על כל הערכה. הקסדה לבד לדעתי לא פחות מ500 ואפילו הייתי מכוון ל600. מישהו יודע כמה עולה המסכים שיש בקסדה?

יש שם בפנים פשוט מסך סטייל טלפון נייד בודד, אין שם שני מסכים. במקרה של המורפיוס למשל יש מסך 1080P של טלפון סלולרי בפנים שכל עין רואה חצי מסך.

המחירים של הדברים האלה ירדו מהר, לא יקח הרבה זמן עד שיהיו משקפיים ב300$, מי יודע אולי אפילו בשיגור יהיו כאלה למרות שהמחיר היותר הגיוני הוא 400$.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2015, 14:53

Laskin כתב:מבין את הכוונה, אבל לא מסכים איתך. פרארי מייצרים כמות מאוד מוגבלת של מכוניות ובדגמים היקרים יותר - ממש ממש מוגבלת, ואפילו "רק לפי הזמנה".

כמו שאמרתי... אין הקבלה מאה אחוז. כהוונה היא שזה נישה ולנישה לא מוכרים ברווח זעום... מוכרים ברווח גדול עד גדול מאוד.

כמו ששחר אמר... מה עם אוקולוס? לפייסבוק לא יכול להיות רווח לפני שהמוצר מגיע לubiquity אצל משתמשים. מה גם שאין לך (למיטב ידיעתי) אף דוגמא שבה וולוו השקיעו במוצר פיזי ומכרו אותו ללא רווח ובאופן גלובלי.

ככל שזה נראה, האוקולוס הולכים על פרימיום. על פרימיום משלמים פרמיה.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 14:56

דווקא אני משוכנע שהאוקולוס יעלה פחות מהVIVE... אני חושב שהם רוצים להגיע למיינסטרים ולVALVE לא יפריע להשאר כמותג לגיימרים כבדים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 15:06

זה נראה שהאוקלוס יעלה פחות מה VIVE מהסיבה הפשוטה שאתה מקבל רק קסדה וזה לא מגיע עם כל הבלאגן של ה VIVE.
ואלב בכלל אמרו אם הקסדה תמכר בנפרד? כל ההתלהבות ממנה זה השליטה והמצלמה שהוסיפו לה, זה מה שמביא להם את ה EDGE מול התחרות.

לפחות בזמנו כשיורוגיימר סיקרו את הקסדות זה היה נשמע מהם ש VIVE>MORPHEUS>OCULUS וזה הרבה בזכות התוספים של שליטת התנועה ששמו את ואלב וסוני מעל אוקולוס והמצלמה עצמה שנתנה ל VALVE את היתרון על כולם, ככה שגם אם אפשר לקנות בלי, זה נראה לי די מבאס כי זה מרגיש כמו חצי מהחוויה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 15:13

תוסף שמכניס אותך לתוך המשחק בשום אופן לא נחשב כ"מבאס" לדעתי.
אולי בלי התוספים זה טיפה פחות מכניס אותך פנימה, אבל זה עדיין פי 1000 יותר מהמסכים שיש לכולנו היום, כך שאני מתרגש לקבל גם רק את הקסדה, ואפילו אסתפק בזה בשנים הקרובות בשמחה רבה ^_^

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 15:19

אתה צודק לאסקין אבל המון מההתלהבות של ה VIVE זה מהתוספים, מצד שני לך תדע איך הם עובדים במשחקים רציניים מחוץ לטק דמוס, אבל כן מסכים איתך שלאיכרים כמונו גם הקסדה אמורה להיות יותר ממספיקה לשלב הזה, תמיד יש רצון להכי הכי, זה טבע אנושי, אבל נשתדל לא להתבאס :)

ד"א זוכרים שסוני פרקה חצי מאבולושן והפכה אותה לחברה קטנה שבעיקר תומכת בדרייב קלאב? אז היום אנחנו מגלים מה הם עשו בכל הצוות שפורק משם- הפכו אותו לחברה חדשה שתפתח משחקי VR ברמה גבוהה למורפאוס.

הם יקראו North West Studios:
Sony Confirms New UK Studio Working on "High Quality Morpheus Games"
North West Studio to incorporate staff from Driveclub dev Evolution.

Sony has established a new UK studio to focus on development for its upcoming PlayStation 4 virtual reality headset Project Morpheus, the corporation has confirmed to GameSpot.

A number of job postings for what Sony is calling its North West Studio appeared on the Sony Computer Entertainment careers page on Tuesday. The corporation has since explained to GameSpot that the team will include staff from Motorstorm and Driveclub developer Evolution Studios, who will work on "high quality experiences" for the VR headset.

"We are dedicated to producing high quality experiences for Project Morpheus, and the creation of this studio allows us to build a small but highly experienced team who can utilise their skills to showcase this exciting new immersive technology," said a Sony spokesperson.

"We always look to relocate staff throughout the studios, and this is no exception. The new team will be made up of a combination of Evolution staff members and new talent, with a focus on hiring the most highly experienced team possible."

Evolution Studios was previously working on a prototype version of Driveclub for Project Morpheus, which would put players in cockpit view. According to Shuhei Yoshida, PlayStation's president of worldwide studios, the project was halted because it was "kind of difficult and sickening."

In March, Evolution Studios suffered layoffs, amidst assurances from Sony that the studio would provide ongoing support for Driveclub.

מגיימספוט:
http://www.gamespot.com/articles/sony-confirms-new-uk-studio-working-on-high-qualit/1100-6427480/

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 120 אורחים