דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 09 יוני 2015, 15:34

נורת׳ ווסט? סירייסלי?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2015, 15:37

אוי אני התבלבלתי קצת עם השמות ובילבלתי את הVIVE כמוצר של אוקולוס בזמן שקראתי את ההודעה של שחר.

בקיצור עזוב את זה שבכלל הזכרתי את אוקולוס.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 21:49

טכנית המשקפיים של סוני הכי פחות מרשימים, אבל זה די ברור שיהיה להם את המשחק המוקדשים הכי טובים כי היא חברת צד א' שצריכה לתמוך. כך או כך, כל התוספים וזה, נראה לי שטויות. אף אחד לא יתמוך בזה. מספיק נדיר למצא משחק VR אז גם למצא אחד שתומך בתוספים? ועוד לכל אחד יש תוספים שונים לגמרי שלא קשורים בשום צורה למתחרים. נשמע לי כמו קרב אבוד מראש עד שהVR יהפוך לסופר פופולרי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 22:06

DrKeo כתב:טכנית המשקפיים של סוני הכי פחות מרשימים, אבל זה די ברור שיהיה להם את המשחק המוקדשים הכי טובים כי היא חברת צד א' שצריכה לתמוך. כך או כך, כל התוספים וזה, נראה לי שטויות. אף אחד לא יתמוך בזה. מספיק נדיר למצא משחק VR אז גם למצא אחד שתומך בתוספים? ועוד לכל אחד יש תוספים שונים לגמרי שלא קשורים בשום צורה למתחרים. נשמע לי כמו קרב אבוד מראש עד שהVR יהפוך לסופר פופולרי.

למה, לוואלב ולסוני שהן 2 מתוך 3 הגדולות יש שליטת תנועה שדי קרובה אחת לשניה בתכונות שלה, לא מספיק קהל?
חוץ מזה לא כל משחק חייב להיות מתוכנן מהיסוד בשבילם, גם הדבקה שלהן תוכל לעבוד, זה לא סתם ששלטי התנועה הללו עובדים ממש טוב ב VR, תחשוב כמה זה מוסיף לאימרסיביות כשיש לך בעולם של המשחק 2 ידיים שמרונדרות על המסך ואתה שולט בהן עם בקרי התנועה בצורה פיזית כאילו הן חלק מהגוף שלך בעולם הוירטואלי, הרשמים שיצאו מהדמואים שהשתמשו בזה של סוני וואלב אמרו שזה הוסיף המון ושדרג את החוויה משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 22:10

bling כתב:
DrKeo כתב:טכנית המשקפיים של סוני הכי פחות מרשימים, אבל זה די ברור שיהיה להם את המשחק המוקדשים הכי טובים כי היא חברת צד א' שצריכה לתמוך. כך או כך, כל התוספים וזה, נראה לי שטויות. אף אחד לא יתמוך בזה. מספיק נדיר למצא משחק VR אז גם למצא אחד שתומך בתוספים? ועוד לכל אחד יש תוספים שונים לגמרי שלא קשורים בשום צורה למתחרים. נשמע לי כמו קרב אבוד מראש עד שהVR יהפוך לסופר פופולרי.

למה, לוואלב ולסוני שהן 2 מתוך 3 הגדולות יש שליטת תנועה שדי קרובה אחת לשניה בתכונות שלה, לא מספיק קהל?
חוץ מזה לא כל משחק חייב להיות מתוכנן מהיסוד בשבילם, גם הדבקה שלהן תוכל לעבוד, זה לא סתם ששלטי התנועה הללו עובדים ממש טוב ב VR, תחשוב כמה זה מוסיף לאימרסיביות כשיש לך בעולם של המשחק 2 ידיים שמרונדרות על המסך ואתה שולט בהן עם בקרי התנועה בצורה פיזית כאילו הן חלק מהגוף שלך בעולם הוירטואלי, הרשמים שיצאו מהדמואים שהשתמשו בזה של סוני וואלב אמרו שזה הוסיף המון ושדרג את החוויה משמעותית.

תזכיר לי בכמה משחקים מודרנים יש לך ידיים מרונדרות במשחק ואתה יכול לתפוס חפצים?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 22:17

DrKeo כתב:
bling כתב:

תזכיר לי בכמה משחקים מודרנים יש לך ידיים מרונדרות במשחק ואתה יכול לתפוס חפצים?

בכלום אבל עכשיו שזה שווה משהו ויכול להוסיף לחוויה אולי יבנו יותר משחקים סביב זה, אם לפחות כבר יצרו משחקים במיוחד בשביל VR אז למה לא לנצל את זה? במיוחד אצל סוני שכבר מרימה אולפנים שעושים נטו משחקי VR.

כאילו באותה מידה אפשר לאמר כמה כבר משחקי VR ייצרו מלחתכילה? מדובר בקהל קטן ככה או ככה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יוני 2015, 22:36

לא צריך ליצור משחק VR מלכתחילה, כל משחק FPS או מרוץ יכול להיות מאוד בקלות משחק VR ולהמכר לכל הלקוחות הקיימים עם "מצב VR". אתה תראה המון כאלה. כל המשחקים האלה יהיו גם לVR וגם ללא VR. עכשיו תקח את התת קבוצה רק של בעלי הVR, קטנה מאוד נכון? לסגור את המשחק שלך רק לVR זה לא הכי חכם בעולם אלה אם אתה אינדי או חייב, כלומר סוני. עכשיו קח את הקבוצה הקטנה הזאת ותקטין אותה משמעותית לקבוצה שיש להם שלטי תנועה. מי יפתח לזה? סוני ושלושה אינדי?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 יוני 2015, 23:25

DrKeo כתב:לא צריך ליצור משחק VR מלכתחילה, כל משחק FPS או מרוץ יכול להיות מאוד בקלות משחק VR ולהמכר לכל הלקוחות הקיימים עם "מצב VR". אתה תראה המון כאלה. כל המשחקים האלה יהיו גם לVR וגם ללא VR. עכשיו תקח את התת קבוצה רק של בעלי הVR, קטנה מאוד נכון? לסגור את המשחק שלך רק לVR זה לא הכי חכם בעולם אלה אם אתה אינדי או חייב, כלומר סוני. עכשיו קח את הקבוצה הקטנה הזאת ותקטין אותה משמעותית לקבוצה שיש להם שלטי תנועה. מי יפתח לזה? סוני ושלושה אינדי?

גם שליטת תנועה אפשר להדביק, ו VALVE בטח תדחוף את זה עם איזה IP מבוקש משל עצמה, אם היא לא היתה חושבת שזה הזמן היא לא היתה מוסיפה את זה (סוני עוד מילא לקחו טכנולוגיה קיימת, אבל וואלב פיתחו מאפס) למרות שכן, אפשר לשער ששליטת תנועה מותאמת ל VR לא תהיה דבר סופר נפוץ כמו גם משחקי VR בלעדיים באופן כללי מחוץ לאינדי.
אני מאלה שאמרו פה שבטח יקח לזה זמן להיות מיינסטרימי אם בכלל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2015, 00:16

bling כתב:
DrKeo כתב:לא צריך ליצור משחק VR מלכתחילה, כל משחק FPS או מרוץ יכול להיות מאוד בקלות משחק VR ולהמכר לכל הלקוחות הקיימים עם "מצב VR". אתה תראה המון כאלה. כל המשחקים האלה יהיו גם לVR וגם ללא VR. עכשיו תקח את התת קבוצה רק של בעלי הVR, קטנה מאוד נכון? לסגור את המשחק שלך רק לVR זה לא הכי חכם בעולם אלה אם אתה אינדי או חייב, כלומר סוני. עכשיו קח את הקבוצה הקטנה הזאת ותקטין אותה משמעותית לקבוצה שיש להם שלטי תנועה. מי יפתח לזה? סוני ושלושה אינדי?

גם שליטת תנועה אפשר להדביק, ו VALVE בטח תדחוף את זה עם איזה IP מבוקש משל עצמה, אם היא לא היתה חושבת שזה הזמן היא לא היתה מוסיפה את זה (סוני עוד מילא לקחו טכנולוגיה קיימת, אבל וואלב פיתחו מאפס) למרות שכן, אפשר לשער ששליטת תנועה מותאמת ל VR לא תהיה דבר סופר נפוץ כמו גם משחקי VR בלעדיים באופן כללי מחוץ לאינדי.
אני מאלה שאמרו פה שבטח יקח לזה זמן להיות מיינסטרימי אם בכלל.

אי אפשר להדביק שליטת תנועה סתם ככה. כלומר אולי אפשר אם זה משהו חסר ערך לגמרי, אבל לא תקבל משחק שבו אתה מסתובב ותופס דברים וכדומה. אי אפשר להדביק את זה על קילזון, אי אפשר להדביק את זה על COD, אי אפשר להדביק את זה על משחקי מירוץ, בטוח שלא על משחקי ארקייד וכדומה. לא הכרנו כבר את עולם המשחקים המודרני? מפתחים שמים תמיכה רק כדי שיהיה כתוב על הקופסה. הטופ שתקבל בשנים הקרובות זה פשוט תמיכה בVR כשהVR מחליף את המצלמה וזהו, זה פחות או יותר אפס עבודה. ככה הולכים להגיד על הכל "תומך VR". כל דבר מעבר הולך להיות נדיר בתעשיה, כנראה יגיע בעיקר מבלעדיים הזויים ואינדי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יוני 2015, 14:49

משחק חדש למורפיוס

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2015, 15:31

נראה מעפן אבל זה UE4 אז לפחות זה יהיה בסוף מולטי פלטפורם :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יוני 2015, 15:38

יכול להיות חוויה מעולה דווקא... וייתכן וסוני מממנים את זה, לך תדע. וכשאני אומר "לך תדע" אני מתכוון ל"לך תחכה יום וחצי" :)
איזה כיף שE3 ממש עוד שנייה! :D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2015, 15:46

חמש בבוקר :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 יוני 2015, 15:57

DrKeo כתב:חמש בבוקר :)

זה הולך טוב עם המשחק NBA...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יוני 2015, 16:01

bozeman כתב:
DrKeo כתב:חמש בבוקר :)

זה הולך טוב עם המשחק NBA...

אם אני לא טועה היום המשחק NBA, הוא ילך טוב עם בת׳סדה.
סוני זה מחר אז מי שיקום יצטרך לעשות את זה רק בשביל סוני :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 יוני 2015, 16:05

כן, לא דיברתי על סוני.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יוני 2015, 16:23

אה אוקי חשבתי המשכת את השיחה כי הם תהו אם סוני מממנת את זה.

ראיתי עכשיו את הטריילר, נראה עוד משחק חוויתי בלי ממש גיימפליי קונקרטי, ברור לי שיהיו לא מעט כאלו ב VR.

וגם אם הוא לא בלעדי למורפאוס כרגע הוא יכול לעבוד רק על ה VR של ואלב וסוני בגלל שהוא דורש ידיים וירטואליות, עד שאוקולוס לא תוציא את השלט משחקים כאלו לא יעבדו הכי טוב אצלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יוני 2015, 16:26

כן, אבל אוקולוס מוציאות שלט אז זה רק עניין של זמן גם ככה, אם אין בלעדיות.
ושל סוני בחמש בבוקר, אבל מחרתיים, לא מחר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2015, 22:58

אני לא חושב שזה היה ברור אבל המשקפיים של סטארדוק לא באמת יהיו 5K, הם יהיו שני מסכים של 1440 על 2560. זה פסיכי, לרנדר פעמים 1440P ב90FPS? זה כל כך פסיכי. רזולוציה יותר מכפולה מהתחרות. מדובר ב7.3 מליון פיקסלים, להשוואה המשקפיים עם המסך הכי פחות טוב, המורפיוס, מרנדר רק 2 מליון. זה גם המשקפי VR היחידים עם שני מסכים, אחד לכל עין, ולא מסך אחד שמפוצל לשניים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יוני 2015, 23:07

DrKeo כתב:אני לא חושב שזה היה ברור אבל המשקפיים של סטארדוק לא באמת יהיו 5K, הם יהיו שני מסכים של 1440 על 2560. זה פסיכי, לרנדר פעמים 1440P ב90FPS? זה כל כך פסיכי. רזולוציה יותר מכפולה מהתחרות. מדובר ב7.3 מליון פיקסלים, להשוואה המשקפיים עם המסך הכי פחות טוב, המורפיוס, מרנדר רק 2 מליון. זה גם המשקפי VR היחידים עם שני מסכים, אחד לכל עין, ולא מסך אחד שמפוצל לשניים.
תמונה

איזה משחק בכלל יכול לרוץ בתנאים הללו, מיינקראפט? זה VR לעשירים בלבד, מי מבטיח בכלל שיתמכו בו?

גם אם יש לך כסף לזה צריך לחכות לפחות שנה אחרי היציאה שלו כדי לראות אם לא מדובר בכסף לפח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2015, 23:11

האמת שזה פחות מ4K מבחינת מאמץ, מדובר ב7.3 מליון פקסלים בזמן ש4K זה 8.8. אבל כן, פסיכי לגמרי. אין כלום מריץ הכל ב4K ב60FPS וכאן צריך משהו כזה בכל משחק, די פסיכי. זה גם בדיוק מראה את הבעיה בחוסר סטנדרט כי מי יפתח לזה? אף אחד. זה בדיוק סוג הדברים שאם "הכל היה מריץ הכל" יכל להיות מוצר על למי שיש מחשב מטורף, כמו מסכי 4K, אבל בסביבה שנוצרת יכשל כי הוא לא יזכה לבלעדיים של התחרות שיש לה גב חזק.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 14 יוני 2015, 23:14

סטארבריז.. לא סטארדוק. לא?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2015, 23:21

צודק, טעות שלי :)
מה שעוד מעניין הוא שבגלל שהם משתמשים בשני מסכי 16:9 במקום מסך 16:9 אחד כמו כל השאר, יש להם שדה ראיה כמעט כפול מהתחרות שזה נשמע די מטורף.

המשקפיים אגב יוצגו בE3 עם משחק של STARBREEZE שמבוסס על THE WALKING DEAD, זה הART היחיד שיש ממנו:
תמונה

האמת שלא ממש ברור אם זה משחק או לא, הם קוראים לזה TWD EXPERIENCE.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 15 יוני 2015, 11:27

DrKeo כתב:האמת שזה פחות מ4K מבחינת מאמץ, מדובר ב7.3 מליון פקסלים בזמן ש4K זה 8.8. אבל כן, פסיכי לגמרי. אין כלום מריץ הכל ב4K ב60FPS וכאן צריך משהו כזה בכל משחק, די פסיכי. זה גם בדיוק מראה את הבעיה בחוסר סטנדרט כי מי יפתח לזה? אף אחד

אפשר תמיד לרנדר משחקים ברזולוציה נמוכה יותר ולעשות upsacle + native UI. זה מה שעושים בקונסולות ובמובייל כבר שנים.
כן, זה מאבד מכל האימפקט אבל זה עדיין עדיף במשחקים הבודדים שכן יוכלו לרוץ על רזולוציה כזו (ובתכלס זה מציג תאימות קדימה טובה יותר, כי אתה בסך הכל תוכל להשתמש באותם משקפיים גם במחשב העתידי שלך שיאכל רזולוציות כאלו ביותר קלות)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2015, 11:38

swym כתב:
DrKeo כתב:האמת שזה פחות מ4K מבחינת מאמץ, מדובר ב7.3 מליון פקסלים בזמן ש4K זה 8.8. אבל כן, פסיכי לגמרי. אין כלום מריץ הכל ב4K ב60FPS וכאן צריך משהו כזה בכל משחק, די פסיכי. זה גם בדיוק מראה את הבעיה בחוסר סטנדרט כי מי יפתח לזה? אף אחד

אפשר תמיד לרנדר משחקים ברזולוציה נמוכה יותר ולעשות upsacle + native UI. זה מה שעושים בקונסולות ובמובייל כבר שנים.
כן, זה מאבד מכל האימפקט אבל זה עדיין עדיף במשחקים הבודדים שכן יוכלו לרוץ על רזולוציה כזו (ובתכלס זה מציג תאימות קדימה טובה יותר, כי אתה בסך הכל תוכל להשתמש באותם משקפיים גם במחשב העתידי שלך שיאכל רזולוציות כאלו ביותר קלות)

השאלה היא מה יהיה חסר במשקפיים האלה מול המשקפיים של נניח עוד 3 שנים, כשרזולוציות כאלה יהיו יותר סטדנרטיות. אבל אולי כן מגניב לקנות משקפיים כאלה אם רק בשביל בזוית ראיה המטורפת שיש שם. מעניין אם זה מרגיש הרבה יותר אמרסיבי מאשר התחרות שמביאות רק 100-110 מעלות.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 104 אורחים