דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יולי 2015, 11:24

Laskin כתב:אתה הבאת דוגמא של מכונית. איך זה קשור לגאדג'ט שעולה 500 או 800 דולר - אין לי מושג. היית מביא כבר דוגמא של בית וזה בכלל היה קשור :)
הטענה לא הייתה "יש להם כסף ולכן זה יצליח" אלא יותר כמו "אמרתם שאין לאנשים כסף להוציא על מכשיר כזה, אני מראה לכם שזה לא המכשול שיצליח להפיל את זה"

אני הבאתי דוגמא לא מוצלחת במיוחד למכונית. והדוגמא לא נגעה לכסף מבחינה אבסולוטית אלא באופן יחסי על שדרוג חוויה קיימת נחותה מאוד בחוויה מתקדמת מאוד לעומת שדרוג חוויה מתקדמת מאוד לחוויה שהיא לוקסוס מעל ומעבר ל90+ אחוז מהאנשים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 11:39

אבל מדובר בסכומים שונים לחלוטין, ולכן הדוגמא שלך לא רלוונטית, והגבתי לשחר כי גם הוא כתב שזה רלוונטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 11:40

DrKeo כתב:VR זה הרבה יותר איזוטרי ממכשיר סלולרי שאנשים פשוט חיים בתוכו כיום. זה תוסף פני חביב, כמו פלייסטיישן וכבר ראינו שאנשים לא מוכנים לשלם על זה הרבה יותר מ400$ סך הכל.

ולכן הבאתי מיד אחר כך את דוגמאת גו פרו ואת דוגמת הטאבלטים. אבל התעלמתם מהן לחלוטין :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יולי 2015, 12:00

Laskin כתב:אבל מדובר בסכומים שונים לחלוטין, ולכן הדוגמא שלך לא רלוונטית, והגבתי לשחר כי גם הוא כתב שזה רלוונטי.

רלוונטית בריבוע כי רכב שימושי בערך פי טריליון מקסדת VR ורכב ישן ומסריח גם עולה הרבה כסף בתיקונים, פחות בטיחותי באופן משמעותי מאוד ומספק כמובן חווית נסיעה הרבה פחות טובה.

איפה הקווי דימיון בדיוק עם גופרו או טאבלט?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 12:07

גאדג'ט, מחיר, העובדה שהוא מותרות לחלוטין ולא כלי תחבורה או בית, מתחבר למחשב, יש לשניהם מצלמות... ברצינות כאילו? רכב יותר רלוונטי לדיון מאשר גאדג'ט אחר באותו המחיר? מה נסגר? כבר אמרתי מגחיך?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יולי 2015, 12:19

נו באמת אתה לא כזה אטום אני בטוח. הרכב (שכבר אמרתי שאינו מוצלח במיוחד) מדבר על המוכנות להשקיע כסף בשדרוג של משהו ולמה השדרוג הזה נראה סביר לאדם הממוצע.

לא רואה איך גאדג'ט קשור. זאת הגדרה כל כך רחבה שאין לה משמעות.
מחיר? מה הקשר? יש מוצרים עם הפרש של עשר שקל שיכול לעשות את כל ההבדל בעולם בין "זה אחלה מחיר" לבין "זה מחיר מוגזם".

גו פרו וטאבלט לא קשור בכלל במחיר לקסדת VR. לפחות לא לפי ההנחה שלנו לגבי המחיר שיהיה לקסדות האלה.

אתה משווה בכלל צילום לNOVELTY של VR? אנשים שמים פרמיה רצינית מאוד על תיעוד רגעים שונים בחיים שלהם. גו פרו איפשר להם לתעד את זה באופן שבכלל לא היה קיים לפני כן למעט אנשי הובי שבונים לעצמם דברים כאלה.

טאבלט זה פאקינג מחשב קטן וסופר נייד (על כל המשתמע מכך) והוא נמכר במחירים מגוכחים ממזמן.

לא מובן לי מה מגחיך כאן את הדיון אבל סבבי.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 12:27

מה שהגחיך בעיניי היה רכב, או שזה איכשהו קשור יותר לצרכן שמחפש את "הגאדג'ט הבא" שלו מאשר גו פרו או טאבלט... לא משנה, הלאה! :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 12:38

Laskin כתב:
DrKeo כתב:VR זה הרבה יותר איזוטרי ממכשיר סלולרי שאנשים פשוט חיים בתוכו כיום. זה תוסף פני חביב, כמו פלייסטיישן וכבר ראינו שאנשים לא מוכנים לשלם על זה הרבה יותר מ400$ סך הכל.

ולכן הבאתי מיד אחר כך את דוגמאת גו פרו ואת דוגמת הטאבלטים. אבל התעלמתם מהן לחלוטין :)

לא GO PRO ולא טאבלט עולים 1000$+.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 12:42

כדי להנות מגו פרו "כמו שצריך" - רצוי גם מחשב מתקדם לעריכה, כמו שרצוי מחשב ממש חזק למשחקים הכי חדשים עם VR.
עזוב אותך, המחיר של טאבלט וגו פרו בסביבת המחיר של קסדת VR משמע 300-500 דולר. נכון, יהיו תוספים כמו שלטים, אבל זה נכון גם לגו פרו שכמעט כולם קונים לו גם קייס נגד מים ואיזה מוט סלפי, או טאבלט שקונים לו תושב/קייס/מקלדת/מה לא.... מחיר הבסיס מאוד, מאוד דומה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יולי 2015, 12:47

ממש לא. צריך מחשב חזק. החוויה היא אנטי חברתית. יש כבלים. יש אנשים שמקבלים בחילה. ועוד ועוד ועוד. זה פשוט לא דומה בכלל, לא מבין איך אתה לא רואה את זה. כי הכל תחת קטגורית גאדג'ט? כי כולם מוצרי מותרות? אתה לוקח פה הגדרות כל כך רחבות...
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 12:55

בפעם המליון, עלתה פה הטענה שלאנשים אין כסף להוציא סכומים כאלה על מכשיר שכזה, אני הראיתי שהם כן עושים זאת ואפילו עבור מוצרים שכבר יש להם (גו פרו ברוב המקרים לא משמש לדברים שפלאפון לא יכול לעשות, מקסימום עם קייס מתאים, טאבלט זה מוצר מיותר בעליל שנועד לא להקים אותך מהספה למחשב או הלפטופ, או סתם מכשיר גדול יותר לשחק באפליקציות שכבר יש לך בפלאפון).
או כמו שאמר פוליטיקאי ענק:
"טוב, ביי"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 13:38

Laskin כתב:כדי להנות מגו פרו "כמו שצריך" - רצוי גם מחשב מתקדם לעריכה, כמו שרצוי מחשב ממש חזק למשחקים הכי חדשים עם VR.
עזוב אותך, המחיר של טאבלט וגו פרו בסביבת המחיר של קסדת VR משמע 300-500 דולר. נכון, יהיו תוספים כמו שלטים, אבל זה נכון גם לגו פרו שכמעט כולם קונים לו גם קייס נגד מים ואיזה מוט סלפי, או טאבלט שקונים לו תושב/קייס/מקלדת/מה לא.... מחיר הבסיס מאוד, מאוד דומה.

זה לא משנה שקסדות עולות 300-500 דולר, זה משנה שהדרישות מינימום הן מחשב שאין לאף אחד חוץ מאשר הקור של הקור. יופי, יוציאו 500$ על אוקולוס, מה עכשיו? למה יחברו את זה? למק בוק אייר שלהם?

הכניסה תלולה מדי לאנשים קז'ואלים. דבר ראשון PC שולחני, זה דבר שפשוט לא קיים בארה"ב. דבר שני הוא צריך להיות חזק, מה שלא רק אין לאנשים אלה עושה את העסק יקר. דבר שלישי כמו שסוויס אמר זה אנטי סוציאלי. דבר רביעי זה לא נייד אז זה לבית בלבד. דבר חמישי, הכל כבלים. לא רק שאתה מוגבל לבית, אתה תקוע ליד המחשב.

בקיצור, אני לא רואה בשום צורה דרך שהאוקולוס יתפוס אצל קז'ואלים בשנים הראשונות. הם יצטרכו גם לצאת עם משהו עצמאי שלא צריך PC וגם לדאוג לתמיכה פשוט אדירה כי זאת פחות או יותר קונסולה בלעדית ששום משחק לא יתאים לה. לדעתי פשוט אין סיכוי שאנשים שהם לא גיימרים יקנו את זה בשנתיים הראשונות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 13:54

נכון, אנשים שהם לא גיימרים יקנו *בעיקר* את החלופות הזולות והניידות יותר, ויראו דמואים פשוטים או סרטים/סדרות/סרטונים... ואחרי שיבינו כמה שזה מגניב, חלקם יגיעו גם לקסדות היקרות והנייחות יותר :)
כבר אמרתי שאני חושב ש-80% מהרוכשים של הקסדות היקרות יותר בשנה הראשונה יהיו גיימרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 14:07

אני חושב שזה יותר 95% וה-5% הנותרים יהיו אנשי מקצוע שרוצים להשתמש בזה כמו אדריכלים. לדעתי אין קז'ואלים בVR בשנתיים הראשונות.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יולי 2015, 14:09

"עלתה פה הטענה שלאנשים אין כסף להוציא סכומים כאלה על מכשיר שכזה, אני הראיתי שהם כן עושים זאת ואפילו עבור מוצרים שכבר יש להם"

לא אחי לא הראת את זה... מבחינת האנשים פה הדוגמאות שלך לא שוות ערך לקסדת VR והציוד הנלווה שלו. שוב... ברור שאתה לא דביל ויודע מה הכוונה אם מישהו רשם לך "אין להם כסף להוציא"... ברור שיש להם... 95 אם לא יותר אחוזים מההוצאות בחיים שלנו הם על מותרות... הנקודה היא percieved value וכאן אף אחד לא מסכים איתך פשוט.

עריכה:
אתה יודע מה לאסקין... חברה שלך (אישתך בעצם), אם לא היית בתמונה, נראה לך שהיא הייתה נכנסת לחנות ומנסה קסדת VR ומתלהבת פצצות... אבל פצצות! ואחרי זה מקבלת הסבר על הציוד שצריך והמחירים שבהם מדובר והיא הייתה רוכשת מוצר כזה?
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 14:27

אשתי בטח לא, היא לא אוהבת את הקטע שמתנתקים מהעולם ואי אפשר לראות/לשמוע את התינוקת בוכה :)
אבל חבר שלי שהוא גיימר מאוד מאוד קז'ואלי (בעיקר פיפ"א ונ.ב.א) וקונה כל מני שטויות כל הזמן כמו DRONE או GO PRO ולא נוגע בהם - הוא כן. :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 14:31

יש לו מחשב גיימרים?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יולי 2015, 14:36

זה אולי גיימר קזואל בספר שלך אבל לא במציאות. ועוד אחד שאתה אומר מלכתחילה שהוא "מוציא כסף על כל מיני שטויות".

אישתך דוגמא יותר רלוונטית.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 14:39

יש לו מחשב גיימינג מלפני 3-4 שנים... הוא בכל מקרה ישדרג את כרטיס המסך בקרוב כדי לשחק במשחקי הספורט החדשים.

לא חסרים קז'ואלים בזבזנים/עשירים/לא חסר להם, הם יקנו את הדבר הגדול הבא גם אם ישחקו בו כמה דקות ולא יגעו בו יותר מדי אחר כך...
די בדומה לכל הקז'ואלים שקנו את הWII.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 14:41

ואגב גם גיימר קז'ואל הוא גיימר. הרוב שיקנו יהיו גיימרים הארד קור אבל אני בטוח שיהיו גם מספיק גיימרים קז'ואל עם יותר מדי כסף פנוי. רק צריך לזכור שזאת הוצאה של פי 10 מרחפן ופי 2-3 מגו פרו אז זאת עדין הוצאה קיצונית יותר.

ואם יש לו מחשב גיימינג, הוא לא קז'ואל מצטער :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 יולי 2015, 14:45

החבר שלך לא דומה לקזואלים של הווי. מעבר לזה כבר נאמר פה שמקסימום (מצד קזואלים) תקבל משהו סגנון ווי מבחינת מכירות. קרי, מוצר novelty שהם אל נוגעים בו אחרי זמן קצר.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 14:52

הוא כן, כי לדעתי מה שקובע זה כמה אתה משחק ובאיזה משחקים, ולא מה אתה רוכש. שוב, כמו אנשים שקנו במיוחד ווי ולא נגעו בו.
מחשב הגיימינג שלו לא עלה יותר מדי. לא הטופ-אנד. פשוט מחשב סביר עם כרטיס גרפי שעלה בזמנו איזה 1200 שקל.
אם בעצם אתה מחשיב את כל מי שהיה לו ווי כגיימר - אז בכלל מדובר בהמון אנשים, ולא הייתי דואג למכירות :)

גו פרו מתקדם עולה 500 דולר לבדו, 400 לדגם פחות יקר או 300 לפחות מזה, אבל הרוב מוציאים עליו סביב האלפיים ש"ח כולל כל התוספות החיוניות. רחפן עולה הרבה, מיני-רחפן הוא זול, וגם - לא פי 10, אלא אם אתה החלטת שVR יעלה מינימום 600 דולר... הרוב גם קונים רחפן משהו באיזור ה-1500 ש"ח.
המחירים מאוד דומים. יכול להיות קצת יותר או פחות אבל זה כבר ממש, ממש טרחני :)

סוויס, אם אתה חושב שזה ימכור כמו הווי - לך ולנדב יש מחלוקת, אני אישית מסכים איתך :)
לעומת זאת, אם אתה חושב שזה משהו שלא יגעו בו - אני חולק עלייך. ולו רק בגלל מה שיהיה בפורנו ^_^

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2015, 15:01

על מכירות כמו הWII אני רק אגיד פחחחח, יותר קרוב לגיימקיוב.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יולי 2015, 15:07

כמו הגיימקיוב תוך כמה שנים?
אם תוך זמן זהה אז זה יחשב ככישלון מבחינת כל הצדדים אני מנחש, בעיקר אוקולוס שכולה בנויה על זה בניגוד לסוני ו VALVE.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2015, 15:11

הווי מכר איזה 15 מליון בשנה הראשונה שלו ב-250 דולר... אני מעריך שVIVE ואוקולוס יחדיו לא יהיו כל כך רחוקות מזה, בסביבות ה-350 דולר.
השאלה היא אם בכלל יצליחו לייצר כל כך הרבה בשנה הראשונה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 47 אורחים