דיון הVR הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: דיון הVR הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 11:55

Klayman כתב:
Laskin כתב:ארגונים גדולים קונים גלידריות וחדרי משחקים, חדרי כלבים ופעוטונים, שאין להם תועלת אמיתית לעבודה (טוב, לפעמים לפעוטונים יש), והם קונים את זה במליונים רבים, אז למה לא דבר כזה, שבהחלט יכול לשמש לעבודה? מעניין אותי לדעת אם פעם ניסית לתקשר עם חברים או קולגות בתוך עולם וירטואלי שכזה… אני כן, וזה בערך פי מליון יותר ״אישי״ ומעניין משיחת זום. עכשיו תוסיף לזה אופציה נוחה באמת להציג את המצגות והנתונים שלך כמו שמבטיחים פה - ואתה מייתר את הקטע של פגישות עבודה וטיסות שאנשים בארגונים גדולים עושים לא מעט מקבלי העולם, וזה חוסך המון כסף וחשוב מכך - המון המון זמן.

לא יודע.. בעולם של אחרי הקורונה שכולם התרגלו לזום וכו', אני לא רואה שום דבר יותר טוב בלבהות באיזה avatar שאפילו לא נראה כ"כ טוב, מציג מצגת בעולם מצויר. הרבה יותר יקר מרשיון לזום/טימז ודומיהם, הרבה פחות גמיש( אוי, בדיוק ה סמנכ"ל לא הטעין את הקסדה שלו!), ולדעתי הרבה פחות *אישי*, כי אתה לא באמת רואה את האדם...אבל זה רק אני.
גם לי יש קווסט 2,בעיקר בשביל כושר וכאלה וזה סבבה, אבל אני ברמה הגרפית הנוכחית זה ברור עד כאב שמדובר במשהו נחות מאוד, ואם ה קווסט פרו לא מביאה בשורה בהיבט הזה, אז לא יודע למה שכל הארגונים האלה יקנו את הקסדה לעובדים שנמצאים מרחוק. אולי אני טועה, אבל לדעתי זה מוצר מת.

זה שאנשים התרגלו לזום וכד׳ לא אומר שזה טוב יותר מאפשרויות אחרות, עכשיו כל אחד ודעתו אבל בעיניי זה באמת פי מליון יותר אישי אפילו בגרפיקה בו פשוטה, אפשר לחלוק על זה אבל בעיניי זה הרבה יותר נותן תחושה של ״כולנו באותו מרחב״, כי זה מה שזה :) אפשר גם לכתוב ולצייר ולהציג על מחשבים וטבלאות וירטואליים ולוחות וירטואליים וזה משהו שבזום פשוט אחרת לחלוטין. כל זה שונה מאוד מריבועים על המסך, שהרבה פעמים זה פרצוף בלבד ותנועות גוף לא נראות כלל. עכשיו זה ייראה יותר ויותר טוב ואז בכלל זה נראה לי נו בריינר.
שוב, לא מתאים לכל עסק וכל ארגון, אבל עבור כאלה שטסים המון לפגישות - חד משמעת כן, וכנ״ל כאלה שעובדים הרבה מהבית. ישיבת צוות פעם או פעמיים ביום ככה בעיניי יכולה לייעל דברים טוב יותר מזום, וכמובן שהרבה מזה זה התחושה המגניבה של מרחב שכזה, אפשר להפתיע כל הזמן ולשנות דברים… לי זה נשמע אדיר.

אם תרצה וגמא אז לדעתי פוקר זה דוגמא טובה… הייתי פעם (מזמן) משחק בפייסבוק או במשחקים ייעודיים, גם עם חברים, וזה שונה לחלוטין מחוויה של פוקר בVR. החוויה הוירטואלית השלמה היא הרבה יותר סוציאלית ומהנה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 אוקטובר 2022, 18:53

זום לא דוגמה טובה ,ארגון רציני משתמש בתוכנות מסחריות
בmicrosoft teams לדוגמה ,אתה יכול לשתף מסך
לשתף מסמכים
להשתלט מרחוק ועוד כל מיני דברים

מצגות ? מה הבעיה ? אתה יכול במסך משותף לפתוח פאור פואינט
להראות לכל הקבוצה שיצרתה, וגם לשלוח להם עותק
יש כל מיני חבילות ,בחבילות שהחברות משכירות ממיקרוסופט
לא מה שחינם ונועד לשימוש ביתי, כל כלי ms משתלבים ביחד
לא סתם הם חברת ענק

עכשיו vr ? מטה בעצמה עשתה הסכם עם מיקרוסופט
אתה חושב שהמצגות ישתנו ? ,זה יהיה אותם מצגות
מקסימום יהיה גימיק להציג אותם ב3d

אבל אולי בסרטים ניראה כאילו נוח לעבוד עם מצגות ב3d
במציאות 2d ,הרבה יותר נוח
מה הבעיה לצפות בקובץ גדול של אקסל ללחוץ 2 כפתורים במקלדת לחיפוש ולהגיע להן שאתה צריך ?

מה נוח יותר מעכבר ומקלדת להגיע לנתונים לשנות אותם ?
אתה רוצה שאנשים יכתבו בvr ?
זה שזה אפשרי לא אופך את העניין לנוח

רוב האנשים אפילו לא משחקים בvr באופן קבוע
וזה כולל גם את רוב האנשים עם הקסדות, לא שזה לא כיף
יש משחקים כיפים ,אבל זה לא נוח כדבר יומיומי
לא סתם מטה הפסידה המון כסף והעלתה את מחיר הקוטסט 2
ולא סתם הקסדה של סוני עדין לא בשוק ואנחנו עמוק בתוך הדור

עכשיו עניין התמחור יחסית לקסדה הופך את זה למגוכח לגמרי
והמחשבה שאופיס יעזור להם במכירות
אנשים בקושי משתמשים באופיס בטאבלטים וסמארטפונים
אז ישתמשו בזה בקסדת vr ? למה כי זה יהיה 3d ?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 אוקטובר 2022, 20:03

Laskin כתב:
Klayman כתב:
Laskin כתב:ארגונים גדולים קונים גלידריות וחדרי משחקים, חדרי כלבים ופעוטונים, שאין להם תועלת אמיתית לעבודה (טוב, לפעמים לפעוטונים יש), והם קונים את זה במליונים רבים, אז למה לא דבר כזה, שבהחלט יכול לשמש לעבודה? מעניין אותי לדעת אם פעם ניסית לתקשר עם חברים או קולגות בתוך עולם וירטואלי שכזה… אני כן, וזה בערך פי מליון יותר ״אישי״ ומעניין משיחת זום. עכשיו תוסיף לזה אופציה נוחה באמת להציג את המצגות והנתונים שלך כמו שמבטיחים פה - ואתה מייתר את הקטע של פגישות עבודה וטיסות שאנשים בארגונים גדולים עושים לא מעט מקבלי העולם, וזה חוסך המון כסף וחשוב מכך - המון המון זמן.

לא יודע.. בעולם של אחרי הקורונה שכולם התרגלו לזום וכו', אני לא רואה שום דבר יותר טוב בלבהות באיזה avatar שאפילו לא נראה כ"כ טוב, מציג מצגת בעולם מצויר. הרבה יותר יקר מרשיון לזום/טימז ודומיהם, הרבה פחות גמיש( אוי, בדיוק ה סמנכ"ל לא הטעין את הקסדה שלו!), ולדעתי הרבה פחות *אישי*, כי אתה לא באמת רואה את האדם...אבל זה רק אני.
גם לי יש קווסט 2,בעיקר בשביל כושר וכאלה וזה סבבה, אבל אני ברמה הגרפית הנוכחית זה ברור עד כאב שמדובר במשהו נחות מאוד, ואם ה קווסט פרו לא מביאה בשורה בהיבט הזה, אז לא יודע למה שכל הארגונים האלה יקנו את הקסדה לעובדים שנמצאים מרחוק. אולי אני טועה, אבל לדעתי זה מוצר מת.

זה שאנשים התרגלו לזום וכד׳ לא אומר שזה טוב יותר מאפשרויות אחרות, עכשיו כל אחד ודעתו אבל בעיניי זה באמת פי מליון יותר אישי אפילו בגרפיקה בו פשוטה, אפשר לחלוק על זה אבל בעיניי זה הרבה יותר נותן תחושה של ״כולנו באותו מרחב״, כי זה מה שזה :) אפשר גם לכתוב ולצייר ולהציג על מחשבים וטבלאות וירטואליים ולוחות וירטואליים וזה משהו שבזום פשוט אחרת לחלוטין. כל זה שונה מאוד מריבועים על המסך, שהרבה פעמים זה פרצוף בלבד ותנועות גוף לא נראות כלל. עכשיו זה ייראה יותר ויותר טוב ואז בכלל זה נראה לי נו בריינר.
שוב, לא מתאים לכל עסק וכל ארגון, אבל עבור כאלה שטסים המון לפגישות - חד משמעת כן, וכנ״ל כאלה שעובדים הרבה מהבית. ישיבת צוות פעם או פעמיים ביום ככה בעיניי יכולה לייעל דברים טוב יותר מזום, וכמובן שהרבה מזה זה התחושה המגניבה של מרחב שכזה, אפשר להפתיע כל הזמן ולשנות דברים… לי זה נשמע אדיר.

אם תרצה וגמא אז לדעתי פוקר זה דוגמא טובה… הייתי פעם (מזמן) משחק בפייסבוק או במשחקים ייעודיים, גם עם חברים, וזה שונה לחלוטין מחוויה של פוקר בVR. החוויה הוירטואלית השלמה היא הרבה יותר סוציאלית ומהנה

לדעתי אתה לא מצליח להפריד בין הרגשות שלך לגבי VR ובילוי נרחב בו, לאלו של הציבור הכללי. זה לא ''אנחנו באותו המרחב''. זה כל אחד מאיתנו במקום אחר, ואנחנו רואים אחד את השני בייצוג אווטארי מוזר ודי גרוע, אבל אנחנו לא רואים שומדבר אחר, אז זה טיפה עובד על המוח של חלק מאיתנו.

עבור כאלה שטסים להמון פגישות, עדיף להופיע בתור אווטאר מצועצע שכזה? אתה רואה את מנכ''ל פורד, או שברון מתהלך לו בחדר וירטואלי מול צוותים כלשהם? כשהוא נראה כמו איזה MII? אני בכלל לא מבין מאיפה אתה מבין את זה. אתה היית מעדיף להציג לשותפים עסקיים רציניים מצגת, כשהדמות שלך היא מעין Mii מוזר ודי קריפי שכזה? שאולי רק קצת נראה בערך כמוך ואתה גם צריך לרכוש לו בגדים בחנות מטאוורס כדי שהוא לא יראה כמו סתם איש מהרחוב? זה באמת עדיף לדעתך על הצגה בזום/טימז וכו'?

אני חושב שאם תדגום אפילו בסביבה שלך, אתה תגלה שרוב האנשים לא היו רוצים להיות עם הקסדה על הראש בפגישות אינסופיות, לא היו רוצים שאיזה אווטאר מצועצע ייצג אותם בפגישות ולא היו רוצים להתעסק עם טכנולוגיה כזאת בכלל כדי להיכנס לפגישה. זה מסורבל, זה לא נוח, זה יותר מתיש מפגישת זום רגילה והרבה יותר קשה לעשות מולטי טאסקינג תוך כדי. בקיצור, לא שכנעת :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 21:19

אני מסכים שכרגע זה מצועצע ומשעשע, אולי קצת מגוחך, אבל זה כל כך שונה מאיך שבנויים ומתנהלים משרדים של גוגל, מיקרוסופט ושאר חברות הייטק? סיליקון ואלי מפוצצת בחברות שכל הזמן קופצות על דברים כאלה, זה ממש לא נראה לי יהיה חריג לשמוע על חברות שאפילו רק לגימיק יאפשרו את זה, כדי למשוך כאלו שסגנון העבודה הזה גם מתאים להם, או לצוותים שכן היי טסים אחרת לפגישה אישית, ויהיו מי שישתמשו יותר ויהיו פחות, אבל הקסדות והמנויים יירכשו לדעתי, בהחלט.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 אוקטובר 2022, 22:18

Laskin כתב:אני מסכים שכרגע זה מצועצע ומשעשע, אולי קצת מגוחך, אבל זה כל כך שונה מאיך שבנויים ומתנהלים משרדים של גוגל, מיקרוסופט ושאר חברות הייטק? סיליקון ואלי מפוצצת בחברות שכל הזמן קופצות על דברים כאלה, זה ממש לא נראה לי יהיה חריג לשמוע על חברות שאפילו רק לגימיק יאפשרו את זה, כדי למשוך כאלו שסגנון העבודה הזה גם מתאים להם, או לצוותים שכן היי טסים אחרת לפגישה אישית, ויהיו מי שישתמשו יותר ויהיו פחות, אבל הקסדות והמנויים יירכשו לדעתי, בהחלט.

אני לא מסכים, לפחות מהניסיון שלי, אף אחד לא טורח לפתוח מצלמות בTeams אצלנו בעבודה, הדבר האחרון שאנשים רוצים זה להתחיל לנהל שיחות וידאו עם אנשים מהעבודה, כולם שומרים על שימוש באודיו בלבד, מאוד נדיר לראות משהוא פותח מצלמה. זה גורר המון רתיעה מצד אנשים, במיוחד אמריקאים.

דבר שני כל הדברים שציינת קודם אינם שקולים. כלבים (תופעה שהיא בכלל יחודית בעיקר לישראל) הם מקבילה למשכורת, אנשים רואים אותם כחלק מתנאי העסקה שלהם ולא מוכנים להשאיר אותם בבתיהם, אני ראיתי את הקיצון של זה בעבודה לאחר תקרית שהתרחשה אצלנו, אסרו להביא כלבים אצלנו בקומה וזה הוביל למחאות ובלאגן, זה גרר סירוב של אנשים לבוא למשרד כי הם לא מוכנים "להפקיר" את הכלבים לבדידות בדרותיהם בתל אביב.

גלידה זה חביב, זה גימיק ולאיש לא אכפת אם זה קיים או לא, כמו מסעדות מטעם המעסיק, חדרי משחקים ועוד שטויות.

האוקולוס היא כלי שנועד לתרום לסביבת העבודה, היא לא חלק מתנאי העסקה, היא לא גימיק בידורי כמו אקסבוקס בחדר משחקים, היא כלי כמו מחשב ואינטרנט, ככזה היא עדיין חסרת Killer app, השימוש לסביבת העבודה עדיין לא מובן, לכן הPro היא מוצר בעייתי, יכל להיות שמדובר בסך הכל ברצון של Meta להוציא גרסת דור ראשון מהירה כדי להקדים את Apple תוך ציפיה שהמוצר לא ימכר (מיקרוסופט עשתה מהלך דומה לפני שנה וחצי עם דור הטלפונים החדש שלה) ובידיעה שהדורות הבאים יהיו כבר רואיים.

יהיה מעניין לראות מה תעשה Apple בתחילת שנה הבאה כי רק תחרות מהסוג המדובר תקדם את הז'אנר או תקבור אותו סופית.
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2022, 01:07

Laskin כתב:אני מסכים שכרגע זה מצועצע ומשעשע, אולי קצת מגוחך, אבל זה כל כך שונה מאיך שבנויים ומתנהלים משרדים של גוגל, מיקרוסופט ושאר חברות הייטק? סיליקון ואלי מפוצצת בחברות שכל הזמן קופצות על דברים כאלה, זה ממש לא נראה לי יהיה חריג לשמוע על חברות שאפילו רק לגימיק יאפשרו את זה, כדי למשוך כאלו שסגנון העבודה הזה גם מתאים להם, או לצוותים שכן היי טסים אחרת לפגישה אישית, ויהיו מי שישתמשו יותר ויהיו פחות, אבל הקסדות והמנויים יירכשו לדעתי, בהחלט.

אני לא הייתי בהרבה משרדי הייטיק כי בינתים עבדתי בתחום חודשים בודדים ,אבל במשרדים שהייתי ,שאחד מהמתחמים היה של חברת ענק
( הייתי עובד חיצוני ,לא עובד שלהם )

אתה כניראה לא מבין למה כל הפינוקים האלו

זה דרך של החברות שאנשים ישארו בחברה הרבה זמן כל יום ויספיקו הרבה ,ובמיוחד בחוזים של עבודה חודשית ולא שעתית
בחלק מהתפקידים בכלל לא חותמים שעון ,יש להם דרכים אחרות לבדוק תפוקה

בהרבה חברות מידי תקופה מעיפים את העובדים הפחות טובים לדעת החברה ,מה שיוצר תחרות שעובדים יהיו בלחץ ליצר תפוקה

עכשיו זה בסדר כי לעובדים שיש מספיק ניסיון
בדרך כלל לא קשה למצוא עבודה אחרת ,והשכר מתגמל
( אני מתחיל אז קשה מאוד למצוא עבודות )

אבל מה שמוצג לך בטלוויזיה כל מיני תפנוקים ,זה למשוך עובדים
בפועל בגלל התחרות בתוך החברות ,חוץ מאוכל ,בין עם יהיה קייטרינג
ובין עם יהיה כרטיס להזמנות
רוב העובדים בכלל לא ישתמשו בהרבה מהדברים
הם עסוקים מידי

פגשתי כל מיני אנשים כולל בתפקידים בכירים
זה לא כמו שמראים בטלוויזיה ,המנהלים הבכירים עבדו הרבה יותר קשה מימני ,עובד מתחיל במשרה זמנית
יותר שעות ,יותר לחץ ,ועבודה מורכבת בהרבה

אז תכניס vr למה בדיוק ?

שימוש כרגע לעבודה לרוב החברות אין בזה צורך
זה כאב ראש לit להדריך כל מזכירה על התפעול ולהזכיר לכולם להטעין

מבחינת פני ובידור ,זה יצריך איש שיתחזק וינקה את זה כל הזמן

מבחינת אבטחה בגלל המצלמות ובגלל שלא מחובר לפחות בינתים
לאקטיבי דירקטורי זה גם כאב ראש
תאורטית ms יכולה להוציא אפליקציה ביחד עם מטה ,שתאפשר חיבור לאקטיב דירקטורי ,וazur במקרה הצורך ותוכנות שליטה מרחוק ותוכנות אבטחה ,אבל זה כאב ראש

בקיצור החברות לא סתם שמרניות
יש הרבה תפקידים בחברות שגרסת לינוקס פשוטה דוגמת אבונטו
וחבילת תוכנות חינמיות ,היו מספיקים בהחלט לבצע את התפקיד
לינוקס גם אפשרי לחבר לאקטיב דירקטורי ,וזה יחסוך חלק מהמנוים על עובדים

אבל לא עושים את זה בדרך כלל בגלל בעיות דוגמת

1 מצריך ללמד את העובדים על המערכת והתוכנות

2 כאב ראש לit ,כי לינוקס בדרך כלל לא נלמד בהתחלה

אז להכניס vr לחברה ? למה כי יש עשירים שיש להם חלום כזה
גם הולולנדס או איך שרושמים של ms ,זה לא מוצר מינסטרים

Vr / ar לא יעילים לרוב התפקידים

אני כן יכול לראות יעילות מסוימת בדברים כמו בניה
גם בשלב התכנון וגם להראות לרוכשים הפוטנציאלים מצגת ווירטואלית
בעיצוב דברים כאלו

שרטוט ב2d ,אבל מצגת ב3d

אבל לרוב האנשים זה מיותר

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 אוקטובר 2022, 11:03

?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 11:11

היי, גם אני די מסכים איתו, פייסבוק הייתה אמורה להפציץ עם חומרה חזקה משמעותית, ואז המטאוורס היה נראה ויזואלית הרבה הרבה יותר מזמין.
אבל זה די רק עניין של "גרפיקה", את כל העניין של איך באמת הMETA BUSINESS באמת נראה - עוד לא ממש ראינו.
בכל אופן, פייסבוק פישלה בגדול עם החומרה ולכן לאפל, שבטוח תביא OLED ויש לה צ'יפים מאוד מאוד חזקים עכשיו - יכולה להפציץ.
העניין הוא שהקסדה של אפל כנראה תהיה אפילו עוד יותר יקרה, כך שגם המוצר הראשון שלהם לא יפנה כל כך לגיימרים כמונו, וכרגע אין להם "קווסט זולה" בתכנון, עד כמה שידוע לנו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 אוקטובר 2022, 11:21

אבל לא הבנתי, גם אם זה יהיה חזק יותר ועם גרפיקה טובה יותר. למה זה תורם? מה זה מביא לשולחן? מה ה killer app? דיונים? מצגות? ערב גיבוש? מה? אני ממש רציני לאסקין. מה זה נותן? למה שעכשיו ארגונים ישכיבו מיליוני דולרים( ועוד במיתון הזה), בשביל חוויה קצת יותר אימרסיבית לחלק מהמשתמשים, ומקריפה, מסורבלת ומעצבנת לרוב השאר?
הנה, יש לך את דת' פה, שעד כמה שאני זוכר עובד בחברת הייטק גדולה והוא אומר לך שאפילו לא פותחים מצלמות בימינו. אז שאנשים יתחילו לשים קסדות?

ברור שיהיו לך כלמיני חברות קטנות שיעשו את כל פגישות הצוות וכו' במטאוורס. אבל אני לא רואה את זה קורה בכל השאר. אני לא רואה מה השימוש שהוא *חובה* כרגע. אני אפילו לא רואה שימוש שהוא *ואיי הרבה יותר מגניב וכיף* כרגע. אישית, לא הייתי רוצה לערוך פגישות צוות ב vr במקום זום. מאמין שאם תשאל בסביבה שלך, תשמע את אותה התשובה.

אבל היי, עזוב אותי שאולי זקן ודינוזאור מאובן. המהנדסים של מטא עצמה, שעובדים על הדבר הזה עצמו, לא רוצים להשתמש בו!
META’S HORIZON WORLDS METAVERSE APP IS SO BAD, IT HAS TO 'FORCE ITS EMPLOYEES' TO USE IT

https://www.firstpost.com/tech/news-ana ... 20191.html
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 11:49

חובה? שום שימוש פה לא חובה, למעט חברות שבאמת עובדות מרחבי העולם בצוותים קטנים, ואז החסכון יכול להיות גדול, אם הם רוצים להציג מצגות וכו' בצורה שדומה למפגש פיזי.
וכן, הורייזון וורלדס הוא כשלון כרגע, אני ממש לא מנסה לטעון שמה שיש כבר עכשיו הוא מספיק בשביל להיות הצלחה של מאות מליארדים, זה דורש המון המון עבודה, העניין הוא שפייסבוק שמה את הכסף שלה איפה שהפה שלה נמצא, ולכן אני כן מאמין שנגיע לשם מהר, ואולי מהר מאוד.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2022, 12:41

אני מסכים לגמרי עם klayman

לא יצא לי להיות הרבה בהייטק, עד היום שני פרויקטים זמנים
אז לא הייתי בהרבה פגישות ,אבל בקצת פגישות שהייתי וכמה ראיונות עבודה מרחוק
המצלמה עצמה לא תורמת ,עדיף לי להגיע למקום במציאות ( לא בחירה של עובדים בדרך כלל )
מאשר עכשיו להכין את עצמי ולהסתכל על המצלמה כמו דביל
עד שהפגישה או ראיון העבודה יסתים

עכשיו מצגות ? מה שלא סודי ואז בגלל האפשרות לצילום מסך גם ככה לא ישלחו מרחוק ,אתה כעובד תקבל במהירות ,ישלחו לך קובץ

מה שסודי לא ישלחו גם בvr

בתור help desk מתחיל יצא לי לעבוד גם עם קבצים
סודים ,ומחקתי ישר אחרי סיום העבודה על הקובץ

אני לא רואה את עצמי עובד עם קבצים בvr ,כי זה מגוכח
אפילו הולוגרמה שהרבה יותר נוח ,זה מגוכח לעבוד ב3d
לטפל בקבצים כמו שיש בסרטים

זה סך הכל שליטה דומה לסמארטפונים ופחות נוחה ממקלדת ועכבר
למה במקום תנועת הצבעות קטנה ,להחליף את הממשק לידים ?
למה כי זה מגניב בסרטים ?

בטח הם עובדים בסרט דקות בודדות
פוטרים בעיות בדקות בודדות ,יאללה אקשן
זאת לא המציאות

עכשיו תיקח את רואה החשבון של החברה ,שלמרות משכורות היום אפשר לחשב אוטומטית ,עובד על כל המשכורות לראות שאין טעויות וחריגות שצריך לדווח אליהם ,נגיד יש מאוד עובדים

הוא יעבוד בvr ? ,החריגות אומנם יסומנו לו אוטומטית
אבל התוכנה לא תגיד לו למה יש חריגות

לך תדע אולי עובד א גנב שעות
ועובד ב היה לו כמה ימים עמוסים וביקשו ממנו נוספות

עכשיו שהרואה חשבון עובר על מאות משכורות
הוא יעבוד שעות או ימים תלוי במורכבות בvr ?
יטלפן למנהלי מחלקות בvr ?

יכין קבצים לספקים בvr ?

זה סתם דוגמה אחת

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 12:47

אף אחד, כולל מטא בעצמה, עוד לא מדבר על "לעבוד בVR" במקום מחשב, מדברים על אפליקציה לפגישות, מצגות וכד', ליצור סביבה וירטואלית משותפת ומהנה ואולי קצת לחסוך בנסיעות וטיסות. אפילו לא ברמה יומיומית... בינתיים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2022, 12:58

יש את כל זה ועובדה זה לא חוסך בטיסות
לא צריך vr לזה ,תקנה את הציוד הכי יקר ותעשה פגישות ב4k

זה שהרבה משתמשים לפגישות במצלמת לפטופ שהרוב גרועות
ומיקרופון בשקל תשעים ,זה כבר עניין אחר

הטיסות ופגישות ומצגות פרונטלי ,יש סיבה שהם נמשכות
Vr לא ימנע את זה
תיצר את הסביבת vr הכי מצאותית וזה לא ימנע את זה
כל עוד הצד השני מיושן והדרך להגיע אליו זה פגישות ,אז זה יקרה

ואישית בראיונות עבודה אני מעדיף פרונטלית ,כי אז אני " מריח " את המקום ,לפחות רואה עם זה ראלי בכלל

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 13:01

יש את כל מה, קרירין?? כרגע אין באמת שום דבר רציני או קרוב לזה, השירות החדש יהיה בתשלום לחברות ומיועד לפגישות האלה.
ושוב, לא חושב שאי פעם זה יחליף טיסות ופגישות אישיות חשובות, אבל בהרבה מקרים - בהחלט יכול לחסוך.
וכן, הרבה יתר פונה לעסקים ״צעירים״ אז צד מיושן בכל מקרה לא יהיה שם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 אוקטובר 2022, 13:11

[twitch][/twitch]
Laskin כתב:חובה? שום שימוש פה לא חובה, למעט חברות שבאמת עובדות מרחבי העולם בצוותים קטנים, ואז החסכון יכול להיות גדול, אם הם רוצים להציג מצגות וכו' בצורה שדומה למפגש פיזי.
וכן, הורייזון וורלדס הוא כשלון כרגע, אני ממש לא מנסה לטעון שמה שיש כבר עכשיו הוא מספיק בשביל להיות הצלחה של מאות מליארדים, זה דורש המון המון עבודה, העניין הוא שפייסבוק שמה את הכסף שלה איפה שהפה שלה נמצא, ולכן אני כן מאמין שנגיע לשם מהר, ואולי מהר מאוד.

סבבה. לא חובה. מה הקילר אפ? מה? מה הבעיה/פער שvr עונה עליו בצורה כ"כ הרבה יותר טובה כרגע או בעתיד, שיצדיק את זה שמדובר בטכנולוגיה מסורבלת, מגבילה, לא נוחה ומצועצעת?

בנוגע להודעה הבאה שלך - אהה, אז בשביל קצת פגישות ומצגות וסביבה משותפת קצת מהנה, יוציאו אלפי דולרים פר עובד, כשחלקם בכלל לא ירצה להשתתף/להשתמש בזה?

למה שvr יחסוך בטיסות יותר מזום/טימז? למה? אני באמת שואל. מה יותר טוב בזה? איזו פגישה היית עושה ב vr שאחרת היית מוציא כסף וטס עבורה ולא מנהל אותה בזום( אם המטרה היא לחסוך כסף). אני לא מאמין שאתה מאמין לעצמך. זה נשמע כאילו אתה פשוט נעול שזה דבר טוב ולא ממש טורח לחשוב למה. להזכירך, אתה זה שאמר שזו הולכת להיות הצלחה גדולה מאוד בעולם העסקי ו"גיים צ'יינג'ר". אז בוא, בבקשה, תראה איך. תציג דברים שארגונים גדולים/קטנים/בינוניים לא יוכלו בלעדיהם. תראה משהו שפשוט ארגון לא יוכל להגיד "אין מצב שאנחנו עולים לפגישה הזאת שלא ב vr". אולי בעיצוב תלת מימדי /הדרכות או משהו כזה, אבל גם אז, אתה מדבר על שוק נישה יחסית, בטח במחירים הנוכחיים.
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2022, 13:45

Laskin כתב:יש את כל מה, קרירין?? כרגע אין באמת שום דבר רציני או קרוב לזה, השירות החדש יהיה בתשלום לחברות ומיועד לפגישות האלה.
ושוב, לא חושב שאי פעם זה יחליף טיסות ופגישות אישיות חשובות, אבל בהרבה מקרים - בהחלט יכול לחסוך.
וכן, הרבה יתר פונה לעסקים ״צעירים״ אז צד מיושן בכל מקרה לא יהיה שם.

אני נתתי תמיכה לחברת ענק ,ממש חברת ענק טכנולוגית
אתה יודע במה הרוב השתמשו לטימז?
המצלמת לפטופ הגרוע שלהם ,לרוב גם לא זה לרוב בלי מצלמה בכלל

הם לא קונים מצלמות לעובדים שאין להם צורך מיוחד במצלמה
ולרובם המוחץ אין צורך ,משתמשים במצלמת לפטופ שצריך

בחברה אחרת יצא לי פיזית להתקין מצלמת רשת לעובדת
זאת מצלמה בשקל תשעים בלי לבדוק אפילו את הדגם אני יודע
הרגיש מאוד זול

מה תעשה ,תגיד למנהל המקומי שקנה את זה שהמצלמה זבל ?
לא תתקין ותשתוק ,כי אתה לא מנהל הרכש שם

זה מה שהוחלט לתת לעובדת ,זה מה שמתקינים

תצא מהסרטים והסדרות ,זה נותן תמונה לא מציאותית
מצלמים לך ווידיאו במצלמה מקצועית ,ומוכרים לך בסרטים כאילו
זה מצלמה שקל תשעים שאתה קונה בחנות

ולא שאין ציוד באמת מקצועי ,יש כזה
ולפגישות ווידיאו ממש חשובות ,יש חדרי פגישות שנועדו לזה
יש מקומות שבחדרי הישיבות יש גם מקרן

אבל זה לא לכל עובד בנפרד ,והסברתי גם מה הבעיה שעובדים יחליפו קסדות

זה כמו להגיד לעובדים להחליף חולצות ביניהם

אז נגיד חברת ענק תקנה כמה קסדות בודדות לחדרי ישיבות vr
מה זה משמעותי בכלל מבחינת שוק גדול ?
זה שms רוצה להכניס את החבילות שלה לvr ברור למה

Ms לא רוצה שאנשים יתרגלו לתחליפים ויש תחליפים טובים
Ms לא רוצה שאנשים ישתמשו בליבריאופיס או אופן אופיס
או החבילה של גוגל

וליבריאופיס מצוינת בגרסה האחרונה לפחות
ממש שימושית

אבל בפועל חברות לא סתם שמרניות בדברים האלו
יש להם שתף עבודה שלא רוצים לחבל בו כי זה עולה הרבה כסף

לך תלמד עובדים לא טכנולוגים על ליבריאופיס לדוגמה
הם רגילים לms אופיס ,הממשק דומה אבל יש דברים קצת שונים

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 13:49

קליימן, בפעם המליון - שום דבר פה זה לא משהו ש״אי אפשר בלעדיו״, אפשר גם בלי מליון הדברים שהיום מספקים לעובדים שלא היו עד לפני עשור, ועולים הרבה יותר… מדובר במשהו שיכול להיות מושך עבור הרבה מאוד עובדים, בעיקר כקטע מגניב ומהנה יותר מהאופציות הנכחיות. לגבי ״אלפי דולרים פר עובד״ - אני ממש עכשיו עובד במשרד שהמשרד שלידו התקין זכוכיות חכמות במקום קירות עם חלונות, שיפוץ שמוערך ב-1.5 מליון שח, לפי המנכ״ל שלהם. זה נחוץ? מייעל? משפר משהו? מה לגבי שולחן מעץ יקר פי 10 מעץ אחר? הסכומים שאני ו מדברים עליהם ממש זניחים גם עבור סטארט אפ של 12 עובדים וגם עבור תאגיד של עשרות אלפים, וכמובן וכמובן שלא כל האלפים האלה הרי הולכים לקבל את זה מחר, מתוך עשרות אלפים יקבלו את זה מאה עבדים או כמה מאות, זו עלות שולית ביותר.

לגבי כל השאלות המאוד פרטניות ששאלת - אני באמת באמת מאמין שלהסתובב ולפגוש קולגות ב״משרד וירטואלי״ ולנהל דיונים מסוימים זה הרבהההה יותר טוב מזום גם כבר היום. לא יותר טוב מפרונטלי, כן יותר טוב ממה שיש כרגע לפגישות וירטואליית, פי מליון, אם אתה גם מציג מצגות וכו׳ ולא רק מדבר.
כשהמרצה שלך מדבר ואתה שומע את המיקרופון החרא שלו והוא לא יכול להשתמש ממש בשפת גוף זה מאוד שונה מחוויה וירטואלית מלאה שאתה גם שומע ממש טוב את כולם ויכול לדעת בדיוק מאיפה הקול מגיע… קשה להסביר באמת, ולכן אני שוב חוזר לדוגמת הפוקר… במה זה טוב יותר מפורר באפליקציה בטלפון עם וידאו של השחקנים? פשוט מרגיש אחרת לגמרי. אתה מרגיש שכולכם שם ביחד ולא כל אחד בריבוע שלו, אתה יכול להסתובב לידם, והמח שלך מפרש את זה כמשהו הרבה יותר אישי. לטוב ולרע, כי יש אנשים רגישים מאוד למרחב הפרטי ואולי לא בא להם בטוב, אני מביא את דעתי האישית מתוך החוויות שלי בVR.
בנוסף, עבור סביבה צעירה יותר, זה אומר גם קצת גיבוש וקצת כיף שאפשר לעשות במרחב הזה, לפני ואחרי הפגישה (לפעמים בזמן), בטח בעסקים שעובדים מהבית ואין לצוותים שלהם כמעט שום הזדמנות ״להתגבש״ ולהכיר את הקולגות בחיים האמיתיים… בנוסף, יש את האלמנט המנטלי, אנשים (מסויימים, אך רבים בעולם ההייטק) נוטים גם להיות עם יותר בטחון עצמי ופחות מופנמים מאחורי אווטאר… שזה כמובן יכול להיות גם השפעה רעה, אבל לא בהכרח :)
זה ממש לא מתאים לכל עסק ויהיו עסקים שזה לא יתאים להם גם בעוד מאה שנה, אבל אני כן רואה שוק ענק לזה, מהר מאוד.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2022, 14:15

אני עדין לא רואה איך זה יהיה בשימוש נרחב בעסקים
ואתה בעצמך אומר ,מאות מתוך עשרות אלפי עובדים
אז איפה הרווח על ההשקעה של חברות הvr ?

לי זה ניראה כמו חלום כזה מאז שהתחיל הvr
ודומה לחלום המשקפי 3d

בסוף אנשים מהר מאוד חוזרים לסטנדרט מקלדת עכבר ומסך

בעניין שיפוץ המשרד ,איך זה בדיוק קשור ?
יש ציוד לעבודה עצמה ,ויש עיצוב משרד
.אתה רוצה vr לחדר משחקים של העובדים ,ולהצמיד עובד לתפעל את הvr ? ,סבבה ,זה עדין לא מספיק מסחרי

זה כמו שתיצר היום מכונת ארקיד חדשה ותפתח משחקים לאותה מכונה ,פה ושם יהיו כמה אנשים שהשתמשו בזה
אבל ממש לא מספיק שיהיה מסחרי

שים לב שאתה רואה היום מכונות ארקיד פה ושם
כימאת תמיד זה מכונות מאוד ישנות ,ויש לזה סיבה זה לא מסחרי מכונות חדשות

עכשיו vr לעסקים ? איפה הרווח ?

חוץ ממצב שאתה מוכר vr מקצועי מאוד לתחומים מאוד מסוימים בהרבה מאוד כסף ,הרבה מעבר לקווסט פרו ,וזה התוכנית העסקית שלך
ויש דברים כאלו באלקטרוניקה, של ציוד מקצועי מאוד יקר בתפוצה קטנה

איפה הרווח למוצר כמו הקווסט פרו ?
ודרך אגב דיברו פה על פגישות ,בחיבור לשרת לפגישות לא חיבים חומרה חזקה ,אפשר לעשות בהזרמה מהשרת ,שהשרת ייצר את הגרפיקה

הקווסט פרו לא כזה חזק לא כזה משוכלל ועולה הרבה
אני מנחש שהם הפעם מרוויחים על כל קסדה שנמכרת
אבל זה מוצר גרוע לשוק

יותר לגימרים vr שיש להם הרבה כסף

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 14:30

קרירין הגבתי לקליימן לא אלייך… שיפוץ המשרד המיותר בעליל היה דוגמה להוצאות של חברות כאלה, שלא מסתכלות על המחירים האלה בכלל, ומוכנות להביא מדריך יוגה מחו״ל במאה אלך דולר כדי שידברו על זה, אלו סתם דוגמאות לבזבוזים מיותרים שבאו כמענה לכך שמדובר ב״הוצאה של אלפי דולרים לכל עובד״.

המשפט האחרון מראה שאתה לא מבין למי המוצר הזה בכלל… גיימרים לא יתקרבו, פאק, אפילו הוא לא תומך ב-120 פריימים - משהו שהקווסט 2 מלפני שנתיים כן תומך בו והוא סופר חשוב למשחקים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2022, 15:48

אז אולי תסביר לנו איך המוצר הזה יכנס לחברות
( בכמויות גדולות ) ?

אולי יהיו חברות שיתנו את זה כאופציה מתנה לעובדים
כמו ps5/ xsx / סמארטפונים וכו

אבל איך זה נכנס בכמויות לחברה כמוצר שימושי יום יומי עדין לא יצא לי להבין

זה כמו שתגיד שולחן פינגפונג ,זה לא לכל עובד ,זה כמה שולחנות למשרד שלם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2022, 11:38

ג׳ון קארמק התפטר מ-meta. הוא היה מתוסכל מהחוסר יעילות שלהם. המייל שהוא שלח לעובדים בחברה דלף בחלקו, אז הוא שחרר את המייל במלא:
I resigned from my position as an executive consultant for VR with Meta. My internal post to the company got leaked to the press, but that just results in them picking a few choice bits out of it. Here is the full post, just as the internal employees saw it:

-------------
This is the end of my decade in VR.

I have mixed feelings.

Quest 2 is almost exactly what I wanted to see from the beginning – mobile hardware, inside out tracking, optional PC streaming, 4k (ish) screen, cost effective. Despite all the complaints I have about our software, millions of people are still getting value out of it. We have a good product. It is successful, and successful products make the world a better place. It all could have happened a bit faster and been going better if different decisions had been made, but we built something pretty close to The Right Thing.

The issue is our efficiency.

Some will ask why I care how the progress is happening, as long as it is happening?

If I am trying to sway others, I would say that an org that has only known inefficiency is ill prepared for the inevitable competition and/or belt tightening, but really, it is the more personal pain of seeing a 5% GPU utilization number in production. I am offended by it.

[edit: I was being overly poetic here, as several people have missed the intention. As a systems optimization person, I care deeply about efficiency. When you work hard at optimization for most of your life, seeing something that is grossly inefficient hurts your soul. I was likening observing our organization's performance to seeing a tragically low number on a profiling tool.]

We have a ridiculous amount of people and resources, but we constantly self-sabotage and squander effort. There is no way to sugar coat this; I think our organization is operating at half the effectiveness that would make me happy. Some may scoff and contend we are doing just fine, but others will laugh and say “Half? Ha! I’m at quarter efficiency!”

It has been a struggle for me. I have a voice at the highest levels here, so it feels like I should be able to move things, but I’m evidently not persuasive enough. A good fraction of the things I complain about eventually turn my way after a year or two passes and evidence piles up, but I have never been able to kill stupid things before they cause damage, or set a direction and have a team actually stick to it. I think my influence at the margins has been positive, but it has never been a prime mover.

This was admittedly self-inflicted – I could have moved to Menlo Park after the Oculus acquisition and tried to wage battles with generations of leadership, but I was busy programming, and I assumed I would hate it, be bad at it, and probably lose anyway.

Enough complaining. I wearied of the fight and have my own startup to run, but the fight is still winnable! VR can bring value to most of the people in the world, and no company is better positioned to do it than Meta. Maybe it actually is possible to get there by just plowing ahead with current practices, but there is plenty of room for improvement.

Make better decisions and fill your products with “Give a Damn”!
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 דצמבר 2022, 12:31

איזה באסה לשמוע את זה, אני בראש שלי דמיינתי אותו יושב עם צוקרברג ומקבל ממנו כל מה שרק מבקש, אבל כנראה שזה רחוק מהאמת, או שמעולם לא היה להם קשר ממש טוב… מנחש שיהיו ראיונות איתו בקרוב, שישפכו עוד יותר אור על מה שקורה שם מאחורי הקלעים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2022, 18:53

הוא דבר על זה לא מעט, אבל זה תמיד נשמע כמו ״טוב נו, אני בתאגיד גדול ואיטי, מה לעשות״. הוא לא מסוג האנשים שסותמים את הפה :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2023, 18:13

טוב אז יש רשמים מGT7 ובנתיים ראיתי רק את של IGN אבל הוא ממש ממש ממש התרשם לטובה.
קודם כל - כיף לדעת שהוא 120 פריימים ולא 90. מקווה שזה הסטנדרט למרות ש-90 לא נורא או משהו, פשוט פחות למשחקים מהירים.
בקצרה הוא אמר שם שאפילו אם יש לכם קצת עניין במכוניות זו חוויה שאסור לפספס, וכל מי שאוהב את GT7 חייב לרכוש.
נראה שסוני ובפוליפוניה הצליחו במשימה והם יכולים לגרום למכשיר לעוף מהמדפים רק בזכות זה. שוב, קהל המכוניות זה קהל שמוציא הון על ציוד, המחיר הזה לא מפחיד אותם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2023, 18:43

ממליץ לצפות בזה:
https://youtu.be/S9YZxGwHfrQ

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים