Tomb Raider 2013 - הדיון הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

Tomb Raider 2013 - הדיון הרשמי

הודעהעל ידי Golan » 18 אפריל 2013, 09:41

הדיון הרשמי על המשחק Tomb Raider.

ביקורת שלי:

אולי אני לא אהיה כל כך אובייקטיבי מכיוון שזה ה-TR הראשון שאני משחק בו. אין לי מושג אם מבחינת נאמנות לסדרה הוא היה טוב או לא, אז אגיד רק מה אני הפקתי ממנו.

מבחינת הדמויות, מאד התחברתי ללארה. היא ממש חמודה ורגשנית, כי זו הפעם הראשונה שלה בלרצוח אנשים, ומאד הזדהיתי איתה. בנוסף, גם אני באופן אישי מת על היסטוריה וארכיאולוגיה, אז היה כיף לי להתחבר אליה עוד יותר בכל פעם כשהיא מתלהבת מגילוי ארכיאולוגי חדש. גם רות' היה סבבה. אבל לכל שאר הדמויות לא ממש התחברתי, אין לי מושג למה.

הגיימפליי נהדר, וזורם. התזוזה של לארה היא מעולה, ואפשר לדפוק הדשוטים בכיף. בהתחלה התעצבנתי שיש רק ארבע נשקים, אבל אז הבנתי שלאט לאט הנשקים משתדרגים ומשתנים, אז זה מעולה. החידות של המשחק פשוט נהדרות, וסוף סוף הצלחתי לפתור את רובן מבלי להסתכל באינטרנט.

מבחינה עלילתית, לא הכי התלהבתי, ולמען האמת לא בדיוק הבנתי את הסיפור.

כעקרון, די התאכזבתי מהמשחק כי היה אפשר לעשות יותר לדעתי, ויש קטעים שבהם די משעמם. אבל זה משחק ששווה לשחק בו ולא כדאי לפסוח עליו.

ציון: 7.9/10.

Blue&Black
Trainee

Re: Tomb Raider 2013 - הדיון הרשמי

הודעהעל ידי Blue&Black » 18 אפריל 2013, 11:54

עשיתי 100% בקמפיין והקמפיין עצמו בהחלט הרגיש לי כמו משחק בסביבות של 9. מלבד שהקמפיין הרגש קצת קצר ודמויות די משעממות ושטחיות החוויה עצמה הייתה מעולה, אבל אני כן מוריד למשחק לטעמי בגלל המולטיפלייר, הוא גליצ׳י לא זורם ופשוט לא מהנה ונמצא שם במטרה שיהיה מולטיפלייר למשחק, משהו שהמשחק היה מסתדר מצוין בלעדיו(בדומה לפאר קריי 3) ובגלל זה אני הייתי נותן לו 8.5
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 אפריל 2013, 14:13

אני מאוד נהנה מהמשחק. הוא מלוטש מאוד, עשוי נהדר ומעניין.
הוא לקח את הנוסחא של אנצ'רטד, רענן אותה עם אלמנטים של חקירת הסביבה ודינמיות של הסביבה ושיפר אותה המון.

קיים דיסוננס קצת מטריד בין ההלם של לארה, אחרי שהיא הורגת בפעם הראשונה, לבין עשרות האנשים שהיא הרגה דקות לאחר מכן, אבל אני עדין מעריך את הניסיון של המפתחים להציג תגובה רגשית לאלימות גרוטסקית (משהו די נדיר בתעשייה).
הם לא נכשלו בזה לחלוטין. מדי פעם, לפני שכדורים וחצים מתחילים לעוף לי מעל הראש, לארה צועקת דברים כמו "בבקשה, אני לא רוצה לעשות את זה", אבל עדין זה מרגיש טיפה משונה.

בסה"כ, משחק נהדר מבחינת המכאניקות, לפי דעתי. קצת דיסוננס בין הסיפור, לבין מה שקורה על המסך והדמויות קצת יותר מדי סטיריאוטיפיות, לטעמי.

יש לי גם תלונה קטנונית אחת - הכתוביות פשוט זוועה. אני אוהב לשחק עם תרגום באנגלית, ברוב המקרים והכתוביות במשחק הזה פשוט מכוערות. אותיות צהובות, על מלבנים שחורים. לא ממש חשבו על איך לעשות את זה כמו שצריך וזה חבל, בהתחשב בכך שיש דמויות כמו הקפטן הסקוטי, שאין לי מושג מה הוא אומר (יכול להיות שזה בכוונה, אבל אפילו אלכס פרגוסון יותר ברור ממנו).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 אפריל 2013, 14:41

Blue&Black כתב:עשיתי 100% בקמפיין והקמפיין עצמו בהחלט הרגיש לי כמו משחק בסביבות של 9. מלבד שהקמפיין הרגש קצת קצר ודמויות די משעממות ושטחיות החוויה עצמה הייתה מעולה, אבל אני כן מוריד למשחק לטעמי בגלל המולטיפלייר, הוא גליצ׳י לא זורם ופשוט לא מהנה ונמצא שם במטרה שיהיה מולטיפלייר למשחק, משהו שהמשחק היה מסתדר מצוין בלעדיו(בדומה לפאר קריי 3) ובגלל זה אני הייתי נותן לו 8.5

מה מעניין אותך המולטיפלייר? אם הקמפיין בשרני ומלא תוכן (ואין ספק שזה המקרה עם TR) אז לא חייבים להתייחס למולטי,כנ״ל פאר קריי,מבחינתי אלו משחקים ללא מולטי והם נהדרים ומספקים את הסחורה כמו שהם לכן לפי הדירוג שלך למשחק אכן מגיע 9.

מבחינתי למשחק יש יתרונות וחסרונות ביחס לאנצ׳רטד,אין ספק שבאנצ׳רטד ה set pieces ברמה יותר גבוהה,גם הכתיבה ,העלילה והדמויות טובים יותר,גם הפאזלים המעטים באנצ׳רטד קצת יותר טובים (אבל פה 2 הסדרות לא מבריקות במיוחד)
לעומת זאת הקרבות ב TR הם פשוט תענוג והם לא רואים את אנצ׳רטד ממטר שם הם יכולים לעיתים להעיק בעוד שב TR רק רציתי יותר.
בנוסף יש הרבה יותר חופש,חקירה,כל אלמנט המטרוידואניה,שימוש בחפצים שונים בסביבה,גם אהבתי שכל נשק מקבל את הכבוד הראוי לו וכל פעם שיש יכולת חדשה או שדרוג משמעותי אתה מרגיש שמדובר באירוע ולא כמו ברוב המשחקים ש 100 נשקים מפוזרים על הרצפה...

אז נכון שהסיפור לא משהו אבל הוא מספיק טראשי ומבדר כדי שלא נרצה להעביר את הסצנות ונכון שאין כל קשר בין הגיימפליי לסרטונים ששם היא רוצחת סדרתית ובסרטון היא נרתעת מלגעת בגופה אבל בסכ״ה מדובר במשחק מעולה ואחד הכיפים ביותר שללא ספק נמצא בדרגים הגבוהים של הז׳אנר,וכשמתחשבים בכל היתרונות שלו לעומת אנצ׳רטד אז מבחינתי הם לגמרי באותה סקאלה,עם יתרונות לכאן או לכאן.

phinexwrath71
Trainee

הודעהעל ידי phinexwrath71 » 18 אפריל 2013, 16:09

המשחק בהחלט מוצלח,אני זוכר שבהתחלה הייתי חסר הייפ לגביו,כי חשבתי שהוא יהיה כמו שאר המשחקים הקודמים בסדרה והוא reboot מצויין שהחייה את הסדרה ואני לא יתפלא אם עכשיו לחובבי אינדיאנה ז'ונס יהיו עכשיו שתי סדרות עם מחזור של כול שנתיים להמשך- אנצ'רטד 4,וגם טומב ריידר הבא
אני שיחקתי באנצ'טד 2,3 והרבה יותר כיף להיקשר לדמויות sully,ודרייק מאשר ללרה,והשותפים שלה,שהם רק פילר לעלילה roath כשהוא נהרג,reynez סתם דמות מציקה ועמדה בדרך של לרה וכו'
החקירה היה נחמד ביותר,וכמו החשק שלי בכול משחק למצוא את כול החפצים,פה זה עודד אותי לחקור,בנוסף יש את מפת האוצר שנותנת לך את הנקודות ציון של כל המחבואים לgps האילו,שזה עשה את זה הרבה יותר טוב עבורי
הגרפיקה הייתה מרשימה מאוד,עוד בהתחשב במשחק שלsquare enix,מהבחינה הזאת המשחק היה נראה הרבה יותר טוב על המחשב שלי מאשר נגיד אנצ'רטד 3 על הפס3 שלי,זה היה פשוט תענוג

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 18 אפריל 2013, 16:18

bling כתב:מה מעניין אותך המולטיפלייר? אם הקמפיין בשרני ומלא תוכן (ואין ספק שזה המקרה עם TR) אז לא חייבים להתייחס למולטי,כנ״ל פאר קריי,מבחינתי אלו משחקים ללא מולטי והם נהדרים ומספקים את הסחורה כמו שהם לכן לפי הדירוג שלך למשחק אכן מגיע 9.

מבחינתי למשחק יש יתרונות וחסרונות ביחס לאנצ׳רטד,אין ספק שבאנצ׳רטד ה set pieces ברמה יותר גבוהה,גם הכתיבה ,העלילה והדמויות טובים יותר,גם הפאזלים המעטים באנצ׳רטד קצת יותר טובים (אבל פה 2 הסדרות לא מבריקות במיוחד)
לעומת זאת הקרבות ב TR הם פשוט תענוג והם לא רואים את אנצ׳רטד ממטר שם הם יכולים לעיתים להעיק בעוד שב TR רק רציתי יותר.
בנוסף יש הרבה יותר חופש,חקירה,כל אלמנט המטרוידואניה,שימוש בחפצים שונים בסביבה,גם אהבתי שכל נשק מקבל את הכבוד הראוי לו וכל פעם שיש יכולת חדשה או שדרוג משמעותי אתה מרגיש שמדובר באירוע ולא כמו ברוב המשחקים ש 100 נשקים מפוזרים על הרצפה...

אז נכון שהסיפור לא משהו אבל הוא מספיק טראשי ומבדר כדי שלא נרצה להעביר את הסצנות ונכון שאין כל קשר בין הגיימפליי לסרטונים ששם היא רוצחת סדרתית ובסרטון היא נרתעת מלגעת בגופה אבל בסכ״ה מדובר במשחק מעולה ואחד הכיפים ביותר שללא ספק נמצא בדרגים הגבוהים של הז׳אנר,וכשמתחשבים בכל היתרונות שלו לעומת אנצ׳רטד אז מבחינתי הם לגמרי באותה סקאלה,עם יתרונות לכאן או לכאן.

אני לא מתייחס למולטי כי לא שיחקתי בו הרבה, אבל עצם העובדה שהוא שם מוריד נקודות למשחק, כי אי אפשר להגיד ״תתעלם״, אם אתה קובע ציון למשחק צריך לקבוע את זה לפי כל הפינות של המשחק, והמולטי שלו לא טוב והוא מוריד מהערך של המשחק, אבל בלעדיו זה משחק של 9
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 אפריל 2013, 17:04

על הניר הוא דומה למישחקים הראשונים ,בפועל הוא מאוד שונה
השליטה הרבה יותר אוטומטית ויש הרבה יותר חלקים מתוסרטים ,וגם תמיד יודעים להן להמשיך בעלילה העיקרית

גם הבריאות המיתחדשת לא היתה במישחקים הראשונים

אבל זה עדין "גימס בונד תורגם למישחק "
TR2013 מאוד טוב לטעמי ,הוא יותר בסגנון אנצרטד ,אבל זה עדיף על השליטה המחורבנת ב6 המישחקים הראשונים של הסידרה הראשית

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 אפריל 2013, 03:05

Blue&Black כתב:אני לא מתייחס למולטי כי לא שיחקתי בו הרבה, אבל עצם העובדה שהוא שם מוריד נקודות למשחק, כי אי אפשר להגיד ״תתעלם״, אם אתה קובע ציון למשחק צריך לקבוע את זה לפי כל הפינות של המשחק, והמולטי שלו לא טוב והוא מוריד מהערך של המשחק, אבל בלעדיו זה משחק של 9

סליחה אבל מה שאתה אומר הוא פשוט מטפש.
את TR קנית כמו 99.9 אחוז מהאנשים בשביל לשחק בקמפיין,זה אף פעם לא היה משחק מולטי,אף אחד לא הבין בהתחלה איך לעזאזל יעשו בכלל מולטי למותג הזה מלחתכילה,בסוף זה התגלה כסתם מולטי עלוב ומודבק שלאף אחד לא אכפת ממנו וזה היה נראה גרוע רצח עוד מהסרטונים לפני יציאת המשחק.
את הקמפיין עם מלא התוכן ושיא הליטוש קיבלת,אז חברת ההפצה כפתה על המפתחים איזה מולטי מודבק בשביל המכירות,למה זה משנה לך כל כך?
להגיד שעל תוכן נוסף ונפרד שלא לטעמך אתה מוריד ציון למשחק זה די מגוחך,זה תוכן נוסף,אקסטרה,אתה לא רוצה אל תנצל אותו,אם שרפת עליו איזה שעה שעתיים אז אפילו סחטת עוד קצת מהמשחק.
זה בערך כמו שטקן 7 יהיה משחק המכות הכי מעולה שיש אבל אתה תביא לו 8.5 בגלל שבין שלל ה extras שנפתחים אחרי שאתה מסיים את המשחק יש גם משחק כדורעף מטופש שלא משתווה למשחקי כדורעף אחרים שסתם זרקו שם בשביל הכיף וכדי לכתוב מאחורי הקופסה "כולל משחק כדורעף!" אבל אם לא היו מפתחים את משחק הכדורעף היית נותן לו 9 :|

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 20 אפריל 2013, 09:48

bling כתב:
סליחה אבל מה שאתה אומר הוא פשוט מטפש.
את TR קנית כמו 99.9 אחוז מהאנשים בשביל לשחק בקמפיין,זה אף פעם לא היה משחק מולטי,אף אחד לא הבין בהתחלה איך לעזאזל יעשו בכלל מולטי למותג הזה מלחתכילה,בסוף זה התגלה כסתם מולטי עלוב ומודבק שלאף אחד לא אכפת ממנו וזה היה נראה גרוע רצח עוד מהסרטונים לפני יציאת המשחק.
את הקמפיין עם מלא התוכן ושיא הליטוש קיבלת,אז חברת ההפצה כפתה על המפתחים איזה מולטי מודבק בשביל המכירות,למה זה משנה לך כל כך?
להגיד שעל תוכן נוסף ונפרד שלא לטעמך אתה מוריד ציון למשחק זה די מגוחך,זה תוכן נוסף,אקסטרה,אתה לא רוצה אל תנצל אותו,אם שרפת עליו איזה שעה שעתיים אז אפילו סחטת עוד קצת מהמשחק.
זה בערך כמו שטקן 7 יהיה משחק המכות הכי מעולה שיש אבל אתה תביא לו 8.5 בגלל שבין שלל ה extras שנפתחים אחרי שאתה מסיים את המשחק יש גם משחק כדורעף מטופש שלא משתווה למשחקי כדורעף אחרים שסתם זרקו שם בשביל הכיף וכדי לכתוב מאחורי הקופסה "כולל משחק כדורעף!" אבל אם לא היו מפתחים את משחק הכדורעף היית נותן לו 9 :|

כן רק שתוספת מולטיפלייר היא תוספת גדולה יותר ממשחק כדורעף, גם אם הדביקו את זה שם, כשאתה רוצה לתת ציון למשחק אתה חייב לבדוק את כל האספקטים שלו שזה גם המולטי, אם הם שמו אותו שם והוא לא טוב מגיע להם לקבל הערה על זה והורדת ציון. המולטיפלייר הוא דבר רלוונטי לציון ממוצע של המשחק כי הוא חלק ניכר ממנו גם אם לא עומד באיכות הקמפיין. זו דעתי לפחות
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 20 אפריל 2013, 20:24

רציתי לדבר איתכם על הגרפיקה של המשחק. הבנתי שלמשחק יש גרפיקה ממש מעולה, והאמת? אני בכלל לא מסכים!

הגרפיקה היא לא גרועה, אין ספק. אבל להגיד שהיא מדהימה כמו הגרפיקה של God of War 3? ממש אבל ממש לא.

אולי זה בגלל ששיחקתי ב-PS3? איך הגרפיקה של המשחק במחשב על ההגדרות הכי גבוהות?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 אפריל 2013, 20:35

תראה סרטונים. אבל גם על הPS3 הוא נראה טוב יותר מGOW
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 20 אפריל 2013, 20:37

ממש לא הרגשתי ככה. איך יותר טוב, אם כשלארה מסתכלת על הטרנזיסטור שאיתו היא מדברת עם כולם, המסך שלו מטושטש??? על מה אתה מדבר?

איך אפשר להשוות את הגרפיקה של God of War: Ascension למשחק הזה?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 אפריל 2013, 20:02

Blue&Black כתב:כן רק שתוספת מולטיפלייר היא תוספת גדולה יותר ממשחק כדורעף, גם אם הדביקו את זה שם, כשאתה רוצה לתת ציון למשחק אתה חייב לבדוק את כל האספקטים שלו שזה גם המולטי, אם הם שמו אותו שם והוא לא טוב מגיע להם לקבל הערה על זה והורדת ציון. המולטיפלייר הוא דבר רלוונטי לציון ממוצע של המשחק כי הוא חלק ניכר ממנו גם אם לא עומד באיכות הקמפיין. זו דעתי לפחות

אני מצטער אבל ההיגיון הזה עדיין לא מובן לי.
אם היית אומר משהו כמו "אם המשחק היה בעל מולטי טוב היה מקבל 9 אבל כמשחק עם מולטי בינוני הוא שווה 8.5" הייתי מבין את ההיגיון שלך שכנראה נורא חשוב לך מולטי במשחקים וזה פאקטור שעל פיו אתה מחליט לרכוש משחק (למרות שלא הייתי אוהב את זה כי זו גישה שרק הורסת לתעשייה אבל לפחות זה הגיוני) אבל לאמר שאם לא היה לו מולטי בכלל הוא היה 9 זה באמת מצחיק,כי זה פשוט סוג של היגיון קצת אבסורדי שמקביל לדוגמת הכדורעף בטקן שזרקו לך כאקסטרה (גם ב TR וגם בטקן לאף אחד לא אכפת מהתוכן הנלווה וכוווולם קנו את הכותרים בשביל הקמפיין/מכות).
גם dead space 2 שנחשב לטוב יותר מקודמו היית מוריד ציון כי יש לו מולטי מטופש שמעבירים איתו איזה שעתיים שסתם שזרקו על הדרך לעומת קודמו שהיה עם קמפיין פחות מושקע בהרבה וללא מולטי בכלל?
גם משחקי מופת בעיניך שנגיד שווים 10 עבורך,גם להם היית מוריד ציון אם היה להם מולטי סתמי ולא מזיק כתוספת?
זה באמת היגיון מעט עקום לטעמי,לבקש שיורידו תוכן אקסטרא על מנת שמשחק יקבל ציון גבוה יותר.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 21 אפריל 2013, 20:27

אתה חייב להבין שהמשחק הוא לא רק סינגלפלייר, אלא הוא גם מולטיפלייר וכל התוספות. כשאתה נותן ציון, אתה צריך לשקלל את הכל.

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 21 אפריל 2013, 20:51

GolanBerlin כתב:אתה חייב להבין שהמשחק הוא לא רק סינגלפלייר, אלא הוא גם מולטיפלייר וכל התוספות. כשאתה נותן ציון, אתה צריך לשקלל את הכל.

לא תמיד, יש משחקים שכל מהות המשחק היא מולטי או סינגל, למשל, אם תקח את באטלפילד 3 ותתן לו ציון גם לפי הסינגל תיווכח לדעת שלא מגיע לו אפילו 7... אחרי הכל, הסינגל של המשחק יחסית מחורבן ו-DICE לא ממש יודעים לעשות משחקי סינגל אלא רק משחקי מולטי משובחים.
רוב מי שמכיר את הסדרה ובא לקנות את טומב ריידר בא לשחק בסינגל ולא במולטי ולכן אני לא חושב שיהיה פייר לשקלל את המולטי בציון. נקודה למחשבה: האם כאשר לא היה למשחק מצב מולטי כלל, היו צריכים להוריד לו על החוסר בזה?

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 21 אפריל 2013, 20:52

SgtDonowitz כתב:לא תמיד, יש משחקים שכל מהות המשחק היא מולטי או סינגל, למשל, אם תקח את באטלפילד 3 ותתן לו ציון גם לפי הסינגל תיווכח לדעת שלא מגיע לו אפילו 7... אחרי הכל, הסינגל של המשחק יחסית מחורבן ו-DICE לא ממש יודעים לעשות משחקי סינגל אלא רק משחקי מולטי משובחים.
רוב מי שמכיר את הסדרה ובא לקנות את טומב ריידר בא לשחק בסינגל ולא במולטי ולכן אני לא חושב שיהיה פייר לשקלל את המולטי בציון. נקודה למחשבה: האם כאשר לא היה למשחק מצב מולטי כלל, היו צריכים להוריד לו על החוסר בזה?

לא היה צריך להוריד, אבל ברגע שיש - צריך לשקלל. אבל אני מסכים שזה לפעמים הורס, כי אכן טומב ריידר זה משחק סינגל מעולה עם מולטי חרא, בעוד שבאטלפילד זה משחק מולטי מעולה עם סינגל חרא. אבל אין מה לעשות, זה חלק מהמוצר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 אפריל 2013, 20:57

GolanBerlin כתב:אתה חייב להבין שהמשחק הוא לא רק סינגלפלייר, אלא הוא גם מולטיפלייר וכל התוספות. כשאתה נותן ציון, אתה צריך לשקלל את הכל.

לא אני לא,קניתי את המשחק בשביל הסינגל בלבד (כמו כל צרכן ממוצע במקרה של tr),כל תוספת מעבר היא הפתעה נעימה או התעלמות מחוסר עניין.
אם הוא היה אומר שללא מולטי הוא לא היה קונה את המשחק או מחכה לירידה במחיר אז הייתי מבין את ההיגיון,אבל כשהוא אומר שללא מולטי
היה אף מקבל ציון גבוה יותר למרות שהיה קונה את המשחק בכל מקרה במחיר מלא זה קצת מטופש.

הרי הוא גם קנה עכשיו את ביושוק ונהנה ממנו מאוד למרות שאין לו מולטי ככה שהוא לא מחזיק בגישה שמשחק במחיר מלא שווה רק אם הוא בא עם מולטי.וזה היה מוזר באותה מידה אם הוא היה מוריד גם לו ציון במידה והיו מוסיפים לו מולטי (וזה כמעט קרה ד.א) כי הרי מולטי רע לא היה פוגם לו בסיפור או בהנאה שהוא חווה מהקמפיין,אז למי אכפת?

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 21 אפריל 2013, 21:03

bling כתב:לא אני לא,קניתי את המשחק בשביל הסינגל בלבד (כמו כל צרכן ממוצע במקרה של tr),כל תוספת מעבר היא הפתעה נעימה או התעלמות מחוסר עניין.
אם הוא היה אומר שללא מולטי הוא לא היה קונה את המשחק או מחכה לירידה במחיר אז הייתי מבין את ההיגיון,אבל כשהוא אומר שללא מולטי
היה אף מקבל ציון גבוה יותר למרות שהיה קונה את המשחק בכל מקרה במחיר מלא זה קצת מטופש.

הרי הוא גם קנה עכשיו את ביושוק ונהנה ממנו מאוד למרות שאין לו מולטי ככה שהוא לא מחזיק בגישה שמשחק במחיר מלא שווה רק אם הוא בא עם מולטי.וזה היה מוזר באותה מידה אם הוא היה מוריד גם לו ציון במידה והיו מוסיפים לו מולטי (וזה כמעט קרה ד.א) כי הרי מולטי רע לא היה פוגם לו בסיפור או בהנאה שהוא חווה מהקמפיין,אז למי אכפת?

גם אני קניתי רק בשביל הסינגל, אבל המולטי הוא חלק מהמוצר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 אפריל 2013, 21:18

GolanBerlin כתב:
גם אני קניתי רק בשביל הסינגל, אבל המולטי הוא חלק מהמוצר.

גם הכדורעף בטקן חלק מהמוצר וגם השטויות שנפתחות לך בסוף בכל מני משחקים,זה לא אומר שאתה אמור להוריד על זה ציון,זה סכ״ה אקסטרא שלא השפיע עליך או הנחה אותך בקנייה של המשחק ולכן צריך להתייחס אליו ככזה.
כנ״ל bf3 שאף אחד לא התייחס לסינגל שלו והוא זכה לים לביקורות מפרגנות שמתעלמות במודע מהסינגל או זורקות כמה משפטים שמתארים כמה הוא סתמי ועוברים הלאה.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 21 אפריל 2013, 21:19

bling כתב:גם הכדורעף בטקן חלק מהמוצר וגם השטויות שנפתחות לך בסוף בכל מני משחקים,זה לא אומר שאתה אמור להוריד על זה ציון,זה סכ״ה אקסטרא שלא השפיע עליך או הנחה אותך בקנייה של המשחק ולכן צריך להתייחס אליו ככזה.
כנ״ל bf3 שאף אחד לא התייחס לסינגל שלו והוא זכה לים לביקורות מפרגנות שמתעלמות במודע מהסינגל או זורקות כמה משפטים שמתארים כמה הוא סתמי ועוברים הלאה.

אבל ככה זה בביקורות. בדרך כלל המבקרים מסקרים את כל מה שהמוצר מעניק לך; סינגלפלייר, מולטיפלייר ותוספות. אתה תראה את זה בכל ביקורת.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 21 אפריל 2013, 21:24

Bling, תחשוב על זה כמו על איזה ספר.
עלילה ראשית מעולה, אך עם זאת הרבה דפים של עלילות משניות לא מעניינות, לגבול המשעממות.
אתה בכל זאת תגיד שהספר מעולה? ואם הוא היה רק עם העלילה הראשית המעולה הזאת, הוא לא יהיה יותר מעולה?
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 אפריל 2013, 21:41

ShiTDemoN כתב:Bling, תחשוב על זה כמו על איזה ספר.
עלילה ראשית מעולה, אך עם זאת הרבה דפים של עלילות משניות לא מעניינות, לגבול המשעממות.
אתה בכל זאת תגיד שהספר מעולה? ואם הוא היה רק עם העלילה הראשית המעולה הזאת, הוא לא יהיה יותר מעולה?

לא דוגמא טובה,עלילה משנית היא חלק אינטגרלי מהעלילה והעולם של הספר,אם יש סיפורים גרועים בתוך ספר זה מוריד מהחוויה גם של הספר עצמו כי זה פוגע בשטף וברושם הטוב שאתה מקבל מהעלילה הראשית.
הדוגמא שלך מקבילה למשחק rpg עם משימות צדדיות גרועות,פה בהחלט אפשר לאמר שהחוויה מהמשחק מעט נפגמה ושזה הורס חלק מההנאה שהרי חלק מהז׳אנר זה גם משימות צדדיות.
אם הוא היה אומר שבגלל שב tr כל התוכן הצדדי כמו הקברים,איסוף החפצים והחקירה היה גרוע אז הוא מוריד ציון למשחק זה היה הגיוני כי זה מרכיב אינטגרלי מהמשחק שבשבילו הוא קנה אותו (זה באמת מבאס טומב ריידר עם קברים לא טובים מן הסתם) ובמקרה הזה למשל המשחק אכן היה פחות טוב אם הוא היה מגיע בלעדיו,אבל המולטי לא משפיע בשום צורה על התוכן שבשבילו הוא קנה את המשחק ולכן אין הגיון בלהוריד לו על זה ציון במיוחד שהוא אומר שהציון היה גבוה בלעדיו.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 21 אפריל 2013, 21:43, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 21 אפריל 2013, 21:43

אני מסכים איתך שזה לא צריך להוריד מהציון משהו משמעותי, כי העיקר זה הסינגל. אבל כשמשקללים הכל, צריך לתת ציון להכל. בכל הביקורות של האתרים הגדולים זה ככה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 אפריל 2013, 21:44

GolanBerlin כתב:אני מסכים איתך שזה לא צריך להוריד מהציון משהו משמעותי, כי העיקר זה הסינגל. אבל כשמשקללים הכל, צריך לתת ציון להכל. בכל הביקורות של האתרים הגדולים זה ככה.

לא נכון,אם זה היה ככה אז כאמור bf3 היה זוכה לממוצע של 7 בקושי כי הסינגל שלו שווה בערך 3 במקרה הטוב

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 21 אפריל 2013, 21:46

bling כתב:לא נכון,אם זה היה ככה אז כאמור bf3 היה זוכה לממוצע של 7 בקושי כי הסינגל שלו שווה בערך 3 במקרה הטוב

בגלל זה אני אומר, שזה מוריד רק טיפה נקודות. תמיד כשאני צופה בביקורות של IGN, אם יש ירידה בנקודות אז הם מציינים שזה בגלל שהסינגלפלייר/מולטיפלייר לא היה טוב. זה מוריד רק קצת מהנקודות.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 90 אורחים