Tomb Raider 2013 - הדיון הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Blue&Black
Trainee

Re: Tomb Raider 2013 - הדיון הרשמי

הודעהעל ידי Blue&Black » 21 אפריל 2013, 21:48

bling כתב:לא דוגמא טובה,עלילה משנית היא חלק אינטגרלי מהעלילה והעולם של הספר,אם יש סיפורים גרועים בתוך ספר זה מוריד מהחוויה גם של הספר עצמו כי זה פוגע בשטף וברושם הטוב שאתה מקבל מהעלילה הראשית.
הדוגמא שלך מקבילה למשחק rpg עם משימות צדדיות גרועות,פה בהחלט אפשר לאמר שהחוויה מהמשחק מעט נפגמה ושזה הורס חלק מההנאה שהרי חלק מהז׳אנר זה גם משימות צדדיות.
אם הוא היה אומר שבגלל שב tr כל התוכן הצדדי כמו הקברים,איסוף החפצים והחקירה היה גרוע אז הוא מוריד ציון למשחק זה היה הגיוני כי זה מרכיב אינטגרלי מהמשחק שבשבילו הוא קנה אותו (זה באמת מבאס טומב ריידר עם קברים לא טובים מן הסתם) ובמקרה הזה למשל המשחק אכן היה פחות טוב אם הוא היה מגיע בלעדיו,אבל המולטי לא משפיע בשום צורה על התוכן שבשבילו הוא קנה את המשחק ולכן אין הגיון בלהוריד לו על זה ציון במיוחד שהוא אומר שהציון היה גבוה בלעדיו.

אני אמרתי את דעתי, בלי קשר למטרת הקנייה שלי אני חושב שכדי לקבוע ציון של משחק זה צריך להיות מקיף לכל המרכיבים וחלק גדול מזה זה המולטי שלא היה טוב, אם הם הלכו על כיוון מולטי ויצא להם גרוע, מגיע להם הורדה בציון על כך, זה חלק מהמוצר הכולל. זה כמו שתלך לסרט והשחקנים מעולים אבל התסריט לא טוב, אתה תגיד ״רוב האנשים באו לראות את הסרט בגלל השחקן הזה כי הוא מצוין אז נתעלם מהתסריט הגרוע״ נכון זו לא השוואה כזאת מדויקת אבל אני מנסה להגיד שהציון צריך להיות ממוצע שמורכב מכל החלקים של המוצר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 23 אפריל 2013, 15:36

אנשים, ביקורת לא אמורה לעבוד ככה: לא מתחילים מ-10 ומורידים נקודות על מה שרע, מתחילים מ-0 ומעלים נקודות על מה שטוב.
ההיגיון של הורדת נקודות על רכיב משחק אופציונלי הוא עקום לחלוטין כי הוא יוצר רושם מוטעה עבור מי שאמור לקרוא את הביקורת שלכם: אם למשל אתם חושבים שהסינגל פלייר של טומב ריידר מצדיק ציון של 9.5, וחושבים שנניח DMC (או כל משחק סינגל פלייר אחר) הוא משחק של 8.5, זה כנראה בגלל שטומב ריידר הוא משחק יותר טוב לדעתכם. אבל אם פתאום אתם נותנים לטומב ריידר ציון של 8 כי הורדתם לו נקודה וחצי על המולטיפלייר, מי שיסתכל על הביקורת שלכם בעצם יקבל את הרושם המוטעה שאתם ממליצים לו על DMC וחושבים שהוא משחק טוב יותר - למרות שזה ממש לא המצב בפועל מבחינתכם ונהניתם יותר ממה שטומב ריידר הציע לכם.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 אפריל 2013, 17:11

swym כתב:אנשים, ביקורת לא אמורה לעבוד ככה: לא מתחילים מ-10 ומורידים נקודות על מה שרע, מתחילים מ-0 ומעלים נקודות על מה שטוב.
ההיגיון של הורדת נקודות על רכיב משחק אופציונלי הוא עקום לחלוטין כי הוא יוצר רושם מוטעה עבור מי שאמור לקרוא את הביקורת שלכם: אם למשל אתם חושבים שהסינגל פלייר של טומב ריידר מצדיק ציון של 9.5, וחושבים שנניח DMC (או כל משחק סינגל פלייר אחר) הוא משחק של 8.5, זה כנראה בגלל שטומב ריידר הוא משחק יותר טוב לדעתכם. אבל אם פתאום אתם נותנים לטומב ריידר ציון של 8 כי הורדתם לו נקודה וחצי על המולטיפלייר, מי שיסתכל על הביקורת שלכם בעצם יקבל את הרושם המוטעה שאתם ממליצים לו על DMC וחושבים שהוא משחק טוב יותר - למרות שזה ממש לא המצב בפועל מבחינתכם ונהניתם יותר ממה שטומב ריידר הציע לכם.

אני אוהב את הגישה של RPS, שפשוט מפרידים בין ביקורת סינגל ומולטי פלייר.
תמונה

phinexwrath71
Trainee

הודעהעל ידי phinexwrath71 » 23 אפריל 2013, 17:40

בנוסף למשswym אמר,למשחק שיש קמפיין מצויין וגם מציע עוד תכנים שהם לא חלק מהחוויה של הגרעין של המשחק,מגיע להם ציון אינטגרלי מישלו
אני גם לא מבין למה על משחק ששווה את הכסף ומספק את שעות המשחק וכדומה,יקבל פחות נקודות על זה שיש לו מצבי משחק פחות טוביים,זה פשוט חסר הגיון

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 23 אפריל 2013, 17:50

אבל פיניקס, סתכל על COD למשל. הוא מקבל ציון גבוה לא רק כי המולטי כיף, אלא גם כי הסינגלפייר משגע מבחינה מדהימה. צריך לשקלל את הכל.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 23 אפריל 2013, 18:30

GolanBerlin כתב:אבל פיניקס, סתכל על COD למשל. הוא מקבל ציון גבוה לא רק כי המולטי כיף, אלא גם כי הסינגלפייר משגע מבחינה מדהימה. צריך לשקלל את הכל.

זה לא משנה: אם היה לו רק מולטי או רק סינגל, הוא היה צריך לקבל ציון נמוך יותר.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 23 אפריל 2013, 18:35

אבל למה?

phinexwrath71
Trainee

הודעהעל ידי phinexwrath71 » 23 אפריל 2013, 18:46

GolanBerlin כתב:אבל פיניקס, סתכל על COD למשל. הוא מקבל ציון גבוה לא רק כי המולטי כיף, אלא גם כי הסינגלפייר משגע מבחינה מדהימה. צריך לשקלל את הכל.

לדעתי לcod יש קמפיין מאפן,מה שביקורות אומרות זה שגם הקמפיין טוב,עדיין זה לא קשור למה שדיברתי עליו כי במקרה של משחק עם מולטי וסינגייל טובים(לא יכול להגיד שcod הוא כזה :D)אחד לא מפחית מהשני וגם כי המשחק מספק כבר באחת החוויות שלו שמגיע לו רק על זה ציון גבוה ללא קשר למולטי וכך הוא tr שדיברתי עליו ולא cod

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 23 אפריל 2013, 19:32

לא קראתי את הדיון, אולי מחר אעשה זאת, אבל רק רציתי לציין שהמשחק משובח.

וככה עושים חידות במשחקים! משתווים לחידות במשחקי זלדה. פשוט מבריק. פשוט תענוג. יש אחידות ברמת החידות כמעט לכל אורך המשחק (ומישהו רוצה להלחין גם את זה?).

לא כמו ה"חידות" המעליבות ביתר המשחקים.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 23 אפריל 2013, 19:38

גם אני ממש אהבתי את החידות! סוף סוף היה לי כיף, ולא הייתי צריך לחפש מדריכים באינטרנט.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 אפריל 2013, 19:57

Blue&Black כתב:אני אמרתי את דעתי, בלי קשר למטרת הקנייה שלי אני חושב שכדי לקבוע ציון של משחק זה צריך להיות מקיף לכל המרכיבים וחלק גדול מזה זה המולטי שלא היה טוב, אם הם הלכו על כיוון מולטי ויצא להם גרוע, מגיע להם הורדה בציון על כך, זה חלק מהמוצר הכולל. זה כמו שתלך לסרט והשחקנים מעולים אבל התסריט לא טוב, אתה תגיד ״רוב האנשים באו לראות את הסרט בגלל השחקן הזה כי הוא מצוין אז נתעלם מהתסריט הגרוע״ נכון זו לא השוואה כזאת מדויקת אבל אני מנסה להגיד שהציון צריך להיות ממוצע שמורכב מכל החלקים של המוצר.

שוב,לא דוגמא טובה,תסריט הוא חלק מהותי העלילה ומהסרט עצמו והוא לא נפרד מהסרט,אם אתה רוצה איכשהו להמשיל את זה לסרט אז זה כאילו שאחרי שהסרט יסתיים אז אחרי הקרדיטים תקבל סרטון בונוס של אנימציה בכלל ולא תאהב אותו,האם בגלל זה תוריד לבאטמן האביר האפל למשל ציון?

תקרא את ההודעה של swym,הוא באמת העביר את הרעיון הרבה יותר יפה ממני,בסופו של דבר הצורת מחשבה שלך היא לא לוגית ולא מדעית,אם תרצה לסדר לעצמך סקאלה בראש של משחקים ששיחקת ולדרגם בצורה זו לא תצליח לעשות זאת כי תצטרך לעשות כל מני חישובים הזויים כמו להוריד ציון ל DS2 שאהבת את הקמפיין שלו יותר מהראשון אבל הוא כלל מולטי ממוצע לעומת הראשון שלא כלל דבר ועכשיו לך תסדר את הציון של כל אחד,זה לא אפשרי ככה.
כמו ש swym אמר אתה צריך להוסיף ניקוד על דברים טובים לא להוריד,לכן אם אתה בא ל TR ומחליט שיש לו קמפיין מעולה ומספק של 9 אז זה הציון של החבילה כולה אם המולטי לא שווה כלום,אם גם תיאורתית היה לו מולטי מעולה אז המשחק רק יכל לעלות אצלך עוד יותר,ל 9.5 למשל (ואולי זו אחת הסיבות שלאנצ'רטד 2 ממוצע כ"כ מדהים-גם סינגל פיצוץ וגם מולטי מעולה וממכר),לא לרדת.
לחלופין אתה יכול כמו שקאוטיק הציע לחלק את המשחק לקטגוריות שונות שלא משפיעות אחת על השנייה ולדרג ציון לסינגל ולמולטי בנפרד ואז כל אחד עם רמת הציפיות שלו יכול להחליט איך הוא מתייחס לכל ציון.
השיטה שלך לעומת זאת לא ממש הגיונית.

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 24 אפריל 2013, 20:28

bling כתב:שוב,לא דוגמא טובה,תסריט הוא חלק מהותי העלילה ומהסרט עצמו והוא לא נפרד מהסרט,אם אתה רוצה איכשהו להמשיל את זה לסרט אז זה כאילו שאחרי שהסרט יסתיים אז אחרי הקרדיטים תקבל סרטון בונוס של אנימציה בכלל ולא תאהב אותו,האם בגלל זה תוריד לבאטמן האביר האפל למשל ציון?

תקרא את ההודעה של swym,הוא באמת העביר את הרעיון הרבה יותר יפה ממני,בסופו של דבר הצורת מחשבה שלך היא לא לוגית ולא מדעית,אם תרצה לסדר לעצמך סקאלה בראש של משחקים ששיחקת ולדרגם בצורה זו לא תצליח לעשות זאת כי תצטרך לעשות כל מני חישובים הזויים כמו להוריד ציון ל DS2 שאהבת את הקמפיין שלו יותר מהראשון אבל הוא כלל מולטי ממוצע לעומת הראשון שלא כלל דבר ועכשיו לך תסדר את הציון של כל אחד,זה לא אפשרי ככה.
כמו ש swym אמר אתה צריך להוסיף ניקוד על דברים טובים לא להוריד,לכן אם אתה בא ל TR ומחליט שיש לו קמפיין מעולה ומספק של 9 אז זה הציון של החבילה כולה אם המולטי לא שווה כלום,אם גם תיאורתית היה לו מולטי מעולה אז המשחק רק יכל לעלות אצלך עוד יותר,ל 9.5 למשל (ואולי זו אחת הסיבות שלאנצ'רטד 2 ממוצע כ"כ מדהים-גם סינגל פיצוץ וגם מולטי מעולה וממכר),לא לרדת.
לחלופין אתה יכול כמו שקאוטיק הציע לחלק את המשחק לקטגוריות שונות שלא משפיעות אחת על השנייה ולדרג ציון לסינגל ולמולטי בנפרד ואז כל אחד עם רמת הציפיות שלו יכול להחליט איך הוא מתייחס לכל ציון.
השיטה שלך לעומת זאת לא ממש הגיונית.

סליחה שלא פעלתי מדעית כמו שצריך כדי לתת ציון על המקום בשנייה כשנתתי ציון למשחק באופן שטחי בתגובה קצרה, תפטר אותי(: אף אחד לא מבקר מקצועי כאן ואני לא מבין עד עכשיו למה הפריע לכולם פה השיטות ציון שאדם ממוצע נתן למשחק. אתם באמת נכנסתם פה לנושא וויכוח טיפשי, הבעתי דעה על איך אני רואה את המשחק וכמה מגיע לו על מגרעותיו ולא פעלתי לפי הצורה הלוגית והמדעית של הביקורות המקצועיות. טעיתי חטאתי ואני טיפש, מצטער חבר׳ה... אפשר לחזור לחיינו הרגילים.
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 24 אפריל 2013, 21:10

Blue&Black כתב:סליחה שלא פעלתי מדעית כמו שצריך כדי לתת ציון על המקום בשנייה כשנתתי ציון למשחק באופן שטחי בתגובה קצרה, תפטר אותי(: אף אחד לא מבקר מקצועי כאן ואני לא מבין עד עכשיו למה הפריע לכולם פה השיטות ציון שאדם ממוצע נתן למשחק. אתם באמת נכנסתם פה לנושא וויכוח טיפשי, הבעתי דעה על איך אני רואה את המשחק וכמה מגיע לו על מגרעותיו ולא פעלתי לפי הצורה הלוגית והמדעית של הביקורות המקצועיות. טעיתי חטאתי ואני טיפש, מצטער חבר׳ה... אפשר לחזור לחיינו הרגילים.

נדב, למה אין עדיין כפתור לייק?
שון, אחלה ביקורת, לא צריך תמיד להתייחס לכל הערה לא בונה.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 24 אפריל 2013, 21:13

חחח, באמת נספחנו לדיון מיותר.

תגידו, אני היחיד שלא השקיע יותר מדי בלשדרג את הדברים? הרגיש לי חסר טעם. כאילו, זה לא שלא שידרגתי שום דבר. כן שידרגתי, אבל לא השקעתי ימים ולילות כדי להפוך אבנים וסלעים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 אפריל 2013, 21:54

SgtDonowitz כתב:נדב, למה אין עדיין כפתור לייק?
שון, אחלה ביקורת, לא צריך תמיד להתייחס לכל הערה לא בונה.

להביא לו לייק בגלל שבמקום להגן על טיעוניו או אפילו להסכים עם הטיעונים של הצד השני רחמנא ליצלן (שבדיון באינטרנט מישהו אשכרה יחליט לקבל את עמדת הצד השני?! חס וחלילה) הוא מחליט להתגונן כמו ילד קטן ולהמציא דברים שאף אחד לא אמר (כמו על טיפשותו כביכול) כמו איזו דרמה קווין למרות שמדובר סכ״ה בדיון ענייני ללא תקיפות אישיות שהוא תמיד יכול להתעלם ולא להגיב במידה ולא ירצה?
צודק,ביג לייק :roll:

גולן,אני דווקא מאוד נהניתי לחקור את הסביבה ולאסוף את כל הפריטים שתורמים לשדרוג,עשיתי מאה אחוז במשחק כשהכל משודרג ל 100 אחוז.

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 24 אפריל 2013, 22:00

bling כתב:להביא לו לייק בגלל שבמקום להגן על טיעוניו או אפילו להסכים עם הטיעונים של הצד השני רחמנא ליצלן (שבדיון באינטרנט מישהו אשכרה יחליט לקבל את עמדת הצד השני?! חס וחלילה) הוא מחליט להתגונן כמו ילד קטן ולהמציא דברים שאף אחד לא אמר (כמו על טיפשותו כביכול) כמו איזו דרמה קווין למרות שמדובר סכ״ה בדיון ענייני ללא תקיפות אישיות שהוא תמיד יכול להתעלם ולא להגיב במידה ולא ירצה?
צודק,ביג לייק :roll:

גולן,אני דווקא מאוד נהניתי לחקור את הסביבה ולאסוף את כל הפריטים שתורמים לשדרוג,עשיתי מאה אחוז במשחק כשהכל משודרג ל 100 אחוז.

מילא הייתי כותב ביקורת אמיתית על המשחק הייתי שמח לביקורת בונה, אני לא טענתי שאתה טועה ומסתבר שלא נתתי ציון באופן ההגיוני שצריך, אבל יש לכם כאלה תשובות גדולות ומפורטות כמה אתם צודקים והאחר טועה על משהו כל כך מינורי, אני הרגשתי שכל הטיעונים האלה לא מובילים לשום מקום כי לא באמת כתבתי כאן משהו ששווה התייחסות(לדעתי). וכן, אני דרמה קווין 8-)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 24 אפריל 2013, 22:03

bling כתב:גולן,אני דווקא מאוד נהניתי לחקור את הסביבה ולאסוף את כל הפריטים שתורמים לשדרוג,עשיתי מאה אחוז במשחק כשהכל משודרג ל 100 אחוז.

אוקיי. לא יודע, משום מה לא הרגשתי צורך עז לעשות 100% במשחק. ממילא אני לא משקיע אף פעם בגביעים. אף פעם לא הבנתי למה כולם מנסים באופן נואש לעשות 100% במשחקים שלהם. אם כבר סיימתם את הקמפיין, למה צריך לחזור ולאסוף את כל הדברים שהשארתם מאחור? הרי כבר סיימתם את המשחק.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 אפריל 2013, 22:45

Blue&Black כתב:מילא הייתי כותב ביקורת אמיתית על המשחק הייתי שמח לביקורת בונה, אני לא טענתי שאתה טועה ומסתבר שלא נתתי ציון באופן ההגיוני שצריך, אבל יש לכם כאלה תשובות גדולות ומפורטות כמה אתם צודקים והאחר טועה על משהו כל כך מינורי, אני הרגשתי שכל הטיעונים האלה לא מובילים לשום מקום כי לא באמת כתבתי כאן משהו ששווה התייחסות(לדעתי). וכן, אני דרמה קווין 8-)

אם חשבת שסתם חופרים לך על שטויות ולא חשבת ששווה לפתח את זה יכלת פשוט להתעלם,לא צריך בכח להגיב ובסוף להתפרץ כאילו עשו לך משהו.
זה פורום,זו לא פעם ראשונה שאני נתקל בגישה שאתה מחזיק כלפי דירוג משחקים וחשבתי לפתוח את זה,לא היית חייב להגיב אם לא רצית להשתתף.

גולן,אני עשיתי את ה 100 אחוז בזמן המשחק עצמו לא בסוף.
ותכל׳ס כנראה שטרום עידן האייפון והאינטרנט גם אני לא הייתי טורח,זאת אומרת את כל החפצים והsalvage אספתי לבד אבל חלק מהאתגרים כמו לפוצץ את כל המוקשים או לחפש כל מני ביצים למיניהם לא היה לי סבלנות לעשות אלמלא אייפון צמוד עם מפה שמראה לי איפה הם.

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 24 אפריל 2013, 23:56

bling כתב:אם חשבת שסתם חופרים לך על שטויות ולא חשבת ששווה לפתח את זה יכלת פשוט להתעלם,לא צריך בכח להגיב ובסוף להתפרץ כאילו עשו לך משהו.
זה פורום,זו לא פעם ראשונה שאני נתקל בגישה שאתה מחזיק כלפי דירוג משחקים וחשבתי לפתוח את זה,לא היית חייב להגיב אם לא רצית להשתתף.

גולן,אני עשיתי את ה 100 אחוז בזמן המשחק עצמו לא בסוף.
ותכל׳ס כנראה שטרום עידן האייפון והאינטרנט גם אני לא הייתי טורח,זאת אומרת את כל החפצים והsalvage אספתי לבד אבל חלק מהאתגרים כמו לפוצץ את כל המוקשים או לחפש כל מני ביצים למיניהם לא היה לי סבלנות לעשות אלמלא אייפון צמוד עם מפה שמראה לי איפה הם.

גם בכלל יש חלק במשחק שאי אפשר לראות במפה, לא הבנתי למה לא היה לי 100% עד שבדקתי על המקום הזה. אבל מה שטוב במשחק הזה זה שיש מפות בתוך המשחק שמראות לך איפה פספסת דברים, גם למשל בבאטמן ארקהם אסיילם היה את זה ועד משחקים צריכים לאמץ את זה כי אני לא חושב שאנשים באמת ישבו ויחפשו באוויר פשוט ילכו לאינטרנט וזה סתם מעצבן
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 אפריל 2013, 00:23

Blue&Black כתב:גם בכלל יש חלק במשחק שאי אפשר לראות במפה, לא הבנתי למה לא היה לי 100% עד שבדקתי על המקום הזה. אבל מה שטוב במשחק הזה זה שיש מפות בתוך המשחק שמראות לך איפה פספסת דברים, גם למשל בבאטמן ארקהם אסיילם היה את זה ועד משחקים צריכים לאמץ את זה כי אני לא חושב שאנשים באמת ישבו ויחפשו באוויר פשוט ילכו לאינטרנט וזה סתם מעצבן

אבל זה לא מראה את כל הדברים שפספסת,בדגש על כל האתגרים למיניהם,למשל המוקשים היו קוץ בישבן לאתר ללא עזרה מהאינטרנט,תמיד סרקתי כל חלק באי ומה שמופיע לי במפה אבל תמיד נשארו כמה מוקשים או ביצה ארורה שפספסתי ולא היתה לי סבלנות עכשיו לסרוק באיטיות ס״מ על ס״מ את כל האי,זה לא גיימפליי כיפי מבחינתי,לכן העדפתי אחרי שסרקתי כל חלק של האי להשתמש בguide כדי לנקות כל מני שאריות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 אפריל 2013, 15:18

Nucleus_Dawn כתב:
אני אוהב את הגישה של RPS, שפשוט מפרידים בין ביקורת סינגל ומולטי פלייר.

גישה בעייתי משהו ברגע שבאים לתת ציון מספרי, לפחות עבור אנשים שרוצים שמעוניינים גם בסינגל וגם במולטי.

Blue&Black כתב:סליחה שלא פעלתי מדעית כמו שצריך כדי לתת ציון על המקום בשנייה כשנתתי ציון למשחק באופן שטחי בתגובה קצרה, תפטר אותי(: אף אחד לא מבקר מקצועי כאן ואני לא מבין עד עכשיו למה הפריע לכולם פה השיטות ציון שאדם ממוצע נתן למשחק. אתם באמת נכנסתם פה לנושא וויכוח טיפשי, הבעתי דעה על איך אני רואה את המשחק וכמה מגיע לו על מגרעותיו ולא פעלתי לפי הצורה הלוגית והמדעית של הביקורות המקצועיות. טעיתי חטאתי ואני טיפש, מצטער חבר׳ה... אפשר לחזור לחיינו הרגילים.

לאף אחד לא מפריע השיטות שאנשים מחלקים ציון למשחק, אבל בלינג בסך הכל אמר שמאיך שהוא מפרש את הביקורת שלך, הוא יכול להתייחס לביקורת הזו כביקורת של 9 - כי זה באמת הציון שאתה נותן לקמפיין הסינגל פלייר כשלעצמו.
מפה זה כבר המשיך לדיון (דווקא מעניין מאד) על איך נכון יותר לדעת כל אחד לדרג משחקים, וטבעי שבדיון כזה כל אחד ינסה לשכנע את השני שהוא צודק. בלי (ואני) עדיין לא השתכנענו מהטיעונים שלך, ובמקביל אתה גם לא חייב להשתכנע מהטיעונים שלנו - עם סיבה מנומקת או בלעדיה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 אפריל 2013, 15:53

swym כתב:גישה בעייתי משהו ברגע שבאים לתת ציון מספרי, לפחות עבור אנשים שרוצים שמעוניינים גם בסינגל וגם במולטי.

הם לא נותנים ציון מספרי.
גם במקרה של ציון מספרי, היא לא בעיתית לאף אחד, חוץ מאתרי הממוצעים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 אפריל 2013, 16:47

Nucleus_Dawn כתב:
הם לא נותנים ציון מספרי.
גם במקרה של ציון מספרי, היא לא בעיתית לאף אחד, חוץ מאתרי הממוצעים.

היא בהחלט בעייתית עבור מישהו שרואה שלושה משחקים ואז רואה שאחד מקבל ציון 8 עבור המולטיפלייר ו-8 עבור הסינגלפלייר, בעוד משחק אחר מקבל ציון 8.5 ומכיר רק מולטיפלייר, ומשחק שלישי מקבל ציון 8.5 ומכיל רק סינגלפלייר. אלא אם כן המבקר מציין במפורש שאחד טוב מהשני, אין לצרכן דרך לדעת על מה מהשלושה הוא ממליץ בפועל.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 אפריל 2013, 18:33

swym כתב:היא בהחלט בעייתית עבור מישהו שרואה שלושה משחקים ואז רואה שאחד מקבל ציון 8 עבור המולטיפלייר ו-8 עבור הסינגלפלייר, בעוד משחק אחר מקבל ציון 8.5 ומכיר רק מולטיפלייר, ומשחק שלישי מקבל ציון 8.5 ומכיל רק סינגלפלייר. אלא אם כן המבקר מציין במפורש שאחד טוב מהשני, אין לצרכן דרך לדעת על מה מהשלושה הוא ממליץ בפועל.

ביקורת מולטיפלייר, שווה לביקורת של משחק שהוא רק מולטיפלייר.
ביקורת סינגלפלייר, שווה לביקורת של משחק שהוא רק סינגלפלייר.

מעבר לזה, גם אם הביקורת מאוחדת, זה לא רלוונטי, כי אף אחד לא יכול לדעת אם משחק של 8 הוא משחק טוב יותר או פחות ממשחק של 8.5.

בשביל זה צריך לקרוא את הביקורות, או להתנסות בעצמך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אפריל 2013, 14:28

swym כתב:היא בהחלט בעייתית עבור מישהו שרואה שלושה משחקים ואז רואה שאחד מקבל ציון 8 עבור המולטיפלייר ו-8 עבור הסינגלפלייר, בעוד משחק אחר מקבל ציון 8.5 ומכיר רק מולטיפלייר, ומשחק שלישי מקבל ציון 8.5 ומכיל רק סינגלפלייר. אלא אם כן המבקר מציין במפורש שאחד טוב מהשני, אין לצרכן דרך לדעת על מה מהשלושה הוא ממליץ בפועל.

ההפך, ביקורת סינגל בלבד מאוד קלה להשוואה לסינגל בלבד, דווקא ביקורת אחת להכל לא אומרת לך מספיק בשביל להשוות. אם אני איש של סינגל איך ה90 של bf3, משחק שלא הייתי נותן לו 50 בסינגל, אמור לעמוד מול משחק סינגל אחר שקבל 80? הרי ברור שהסינגל של ה80 איכותי יותר אבל מהציון זה ברור? לא ממש. זה כמו מתמטיקה, מפרידים בין המשתנים ואז אפשר לעשות השוואה ישירה.
We're just normal men. We're just innocent men

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 107 אורחים