Batman - Arkham Knight הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: Batman - Arkham Knight הנושא הרשמי

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2015, 08:04

Nucleus_Dawn כתב:
מגניב :)
עדכנתי גם את הטריילר הזה בהודעה הראשונה.

---

לצד הטריילר, גם פורסמו כמה hands on. קראתי שתי כתבות ובשתיהן היתה אכזבה מסוימת מכמה שהסדרה התרחקה מארקהם אסיילום והאינטימיות, לטובת גרנדיוזיות ואקשן יותר אפי. אפילו השוו את המשחק לבטמן ורובין, או בשמו המוכר יותר, בטמן ופטמות הגומי.

ה hands on הללו נשמעים לי מטופשים, הסדרה התרחקה מהאינטימיות של אסיילום ביום ש AC יצא, שזה אגב לא דבר רע במיוחד כי אם אני לא טועה הוא נחשב לאהוב בסדרה ע"י רבים והממוצע שלו גבוה יותר (ממוצע 95 מפלצתי) והוא הנמכר ביותר בסדרה, אז נראה לי שההתרחקות מהאינטמיות עשתה רק טוב למותג, חוץ מזה עכשיו הם נזכרים שפתאום זה לא AA? עוד מהטיזר הראשון היה ברור שזה סוג של המשך לסיטי רק גדול יותר ועם באט-מוביל, הם אף פעם לא ציירו את זה אחרת.

בקיצור, אני מקווה לא לקרוא ביקורות ברוח כזו כשהוא יצא, באטמן זה מותג שיכול להיות בומבסטי בעיר פתוחה גדולה כמו שהוא יכול להיות אינטימי בסביבה סגורה יותר וזה בטח לא טיעון, בכלל, אנשים שלא אהבו את השינויים שסיטי הכניס לא צריכים לבוא לבקר את המשחק הזה מלחתכילה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 מאי 2015, 12:34

bling כתב:ה hands on הללו נשמעים לי מטופשים, הסדרה התרחקה מהאינטימיות של אסיילום ביום ש AC יצא, שזה אגב לא דבר רע במיוחד כי אם אני לא טועה הוא נחשב לאהוב בסדרה ע"י רבים והממוצע שלו גבוה יותר (ממוצע 95 מפלצתי) והוא הנמכר ביותר בסדרה, אז נראה לי שההתרחקות מהאינטמיות עשתה רק טוב למותג, חוץ מזה עכשיו הם נזכרים שפתאום זה לא AA? עוד מהטיזר הראשון היה ברור שזה סוג של המשך לסיטי רק גדול יותר ועם באט-מוביל, הם אף פעם לא ציירו את זה אחרת.

בקיצור, אני מקווה לא לקרוא ביקורות ברוח כזו כשהוא יצא, באטמן זה מותג שיכול להיות בומבסטי בעיר פתוחה גדולה כמו שהוא יכול להיות אינטימי בסביבה סגורה יותר וזה בטח לא טיעון, בכלל, אנשים שלא אהבו את השינויים שסיטי הכניס לא צריכים לבוא לבקר את המשחק הזה מלחתכילה.

גם שינויים מוצלחים וטובים, אפשר לקחת רחוק מידי.
הם טוענים שהדגש על העיר הגדולה הזאת, הפך את המשחק לפחות בטמנ-י עבורם. אם גם יהיו ביקורות שיגידו שהמשחק לא מרגיש להם מספיק מפוקס ומספיק בטמנ-י, זה בסדר גמור. גם מעריצי הסדרה שהמשחק האהוב עליהם הוא ארקהאם אסיילום יכולים לבקר את המשחק והביקורת שלהם רלוונטית והגיונית כמו כל מי שיתלהב מאוד מכמה שהבטמן עובד טוב גם אם ידחפו אותו למפה של קראקדאון (לא באמת חושב שזה המצב - סתם מציג קיצון לצד השני מהאינטימיות של אסיילום).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2015, 13:28

זכותם לאמר מה שהם רוצים, פשוט לא מבין מה הטעם בביקורת מצד אנשים שלא אהבו את סיטי, כל ההשוואה מול AA היא מטופשת מיסודה, אם הם היו משווים את AK לעומת AC והיו מציינים שפחות מפוקס ממנו ושאיבד את האינטימיות או וואטאבר אז סבבה, אבל להשוות מול AA זה חסר פואנטה אחרי שיצא כבר סיטי וראינו לאן הסדרה הולכת, מה בדיוק אתם רוצים לאמר פה, שנזכרתם אחרי 4 שנים שסיטי יצא שלא בא לכם על באטמן בעיר פתוחה? טוב אז כנראה שהמשחק לא מיועד לכם אלא לרבים שכן אהבו את הנוסחה של סיטי.

שוב, אם היו להם טענות ל AK ביחס לסיטי אז זה מובן, אבל ביחס ל AA אני לא רואה פה את ההיגיון.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 מאי 2015, 13:31

bling כתב:זכותם לאמר מה שהם רוצים, פשוט לא מבין מה הטעם בביקורת מצד אנשים שלא אהבו את סיטי, כל ההשוואה מול AA היא מטופשת מיסודה, אם הם היו משווים את AK לעומת AC והיו מציינים שפחות מפוקס ממנו ושאיבד את האינטימיות או וואטאבר אז סבבה, אבל להשוות מול AA זה חסר פואנטה אחרי שיצא כבר סיטי וראינו לאן הסדרה הולכת, מה בדיוק אתם רוצים לאמר פה? שנזכרתם אחרי 4 שנים שסיטי יצא שלא בא לכם על באטמן בעיר פתוחה? טוב אז כנראה שהמשחק לא מיועד לכם אלא לרבים שכן אהבו את הנוסחה של סיטי.

שוב, אם היו להם טענות ל AK ביחס לסיטי אז זה מובן, אבל ביחס ל AA אני לא רואה פה את ההיגיון.

הסברתי את ההיגיון. ההתרחקות בסיטי נראתה להם בסדר. הם לא הרגישו שזה פגע כל כך במה שביסס והפך את סדרת ארקהאם לגירסא מוצלחת כל כך של בטמן. בAK לקחו את השינויים האלו לקיצון וזה עבר גבול מסוים (לפחות לפי איך שהם הרגישו בדמו שהם שיחקו).
"המשחק לא מיועד לכם" זו אחלה דרך לבטל כל ביקורת, לכל משחק.
אני לא רואה מה טיפשי בלהשוות משחק בסדרה, למשחק הכי טוב בסדרה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2015, 13:40

למשחק הכי טוב בסדרה? לדעת מי?
מבחינת מכירות זה לא נכון, מבחינת ממוצע ביקורות גם לא, להפך לפי כל מדד שתרצה שהוא לא סובייקטיבי שלך AC הוא המשחק הטוב בסדרה.

זה לא נשמע מהתיאור שלך שהם אומרים שההתרחקות מסיטי נראתה להם מוגזמת, זה נשמע כמו "זה לא כמו AA", ההשוואה צריכה להיות לסיטי, וכן אני חושב שיש סוגי משחקים מסויימים שלא מתאימים לכל אחד ומבקר שלא מתחבר אליהם מלחתכילה לא צריך לגשת לבקר אותם, צריך לשפוט עד כמה המשחק איכותי במה שמנסה לעשות, אם לא מוצא חן בעיניך מלחתכילה הקונספט אז אין לך מה לחפש שם לטעמי.
יכול להיות שיש צדק בטענות שהוא גדול מדי ולא מפוקס, גם אני הבעתי חשש דומה (הרי אמרתי פה בת'רד הזה שאני מפחד שיצא להם איזה פרנקנשטיין שכזה), רק לא חושב שההשוואה צריכה להיעשות ביחס ל AA שהוא כמעט ז'אנר נפרד וידוע עוד ממזמן שהסדרה סטתה ממנו והתקבלה באהבה מאז.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 מאי 2015, 14:16

bling כתב:למשחק הכי טוב בסדרה? לדעת מי?
מבחינת מכירות זה לא נכון, מבחינת ממוצע ביקורות גם לא, להפך לפי כל מדד שתרצה שהוא לא סובייקטיבי שלך AC הוא המשחק הטוב בסדרה.

זה לא נשמע מהתיאור שלך שהם אומרים שההתרחקות מסיטי נראתה להם מוגזמת, זה נשמע כמו "זה לא כמו AA", ההשוואה צריכה להיות לסיטי, וכן אני חושב שיש סוגי משחקים מסויימים שלא מתאימים לכל אחד ומבקר שלא מתחבר אליהם מלחתכילה לא צריך לגשת לבקר אותם, צריך לשפוט עד כמה המשחק איכותי במה שמנסה לעשות, אם לא מוצא חן בעיניך מלחתכילה הקונספט אז אין לך מה לחפש שם לטעמי.
יכול להיות שיש צדק בטענות שהוא גדול מדי ולא מפוקס, גם אני הבעתי חשש דומה (הרי אמרתי פה בת'רד הזה שאני מפחד שיצא להם איזה פרנקנשטיין שכזה), רק לא חושב שההשוואה צריכה להיעשות ביחס ל AA שהוא כמעט ז'אנר נפרד וידוע עוד ממזמן שהסדרה סטתה ממנו והתקבלה באהבה מאז.

מה הכוונה לדעת מי? לדעת הכותב של הביקורת/hands on (וגם לדעתי, במקרה).
אני חושב שהטענה שלך שההשוואה חייבת להיות לAC לא מבוססת. ההשוואה צריכה להיות למה שנראה למבקר נכון. אם הוא חושב שמה שעושה את הסדרה לטוב, מיוצג היטב דווקא בAA, ההשוואה לAA במקום.
גם הטענה שלך שהמשחק חייב להיות מבוקר על ידי מבקרים שאוהבים את הסדרה, או את המשחק האחרון בסדרה (או כל תנאי שרירותי אחר) לא נכונה. אין שום סיבה לתנאים האלו.

בסופו של דבר, ביקורת צריכה להביע את דעתו של המבקר, על כל הטיותיו והעדפותיו. ביקורת לא הופכת לפחות מוצלחת, בגלל שהמבקר מעריך דברים במשחק, שאתה מעריך פחות, או לא נהנה מדברים שאתה מעריך יותר. אפילו אם זה ב"מחיר" שיהיו כמה ביקורות 8 למשחק.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2015, 14:29

יופי שזו הדיעה שלו, בגלל זה אני מציין גם שהיא לא מעניינת אותי במילימטר, מעניינת אותי דיעה של מישהו שאוהב את הכיוון הנוכחי של הסדרה שהושרש בסיטי ומה הוא חושב על AK, האם הוא התקדמות טובה מסיטי? לא מספיק מחדש ומגוון? התקדמות מעולה? יופי זה מעניין.
לשמוע מישהו שהתעורר עכשיו משנת 2009 ובוכה שגנבו לו את באטמן זה לא מעניין, אם האנשים שאהבו את AA ולא מתו על הכיוון של AC רוצים לדעת אם המשחק בשבילם הם יכולים לשאול כל הדיוט שצפה בטריילרים ובראיונות.
בקצרה, לא, ברור שאם לא אהבתם את הכיוון של סיטי אין סיבה שתאהבו את AK, הוא רק נראה כמשחק שמקצין את הנוסחה ההיא עם הבטחות לעיר הרבה יותר גדולה, עם באטמוביל בנוסף והכל יותר ויותר ויותר.

אני מבין קולות בסגנון הזה ב 2011 כשסיטי יצא לראשונה, וואלה הגיוני שיהיו כאלו שלא יאהבו את הכיוון ויבקרו אותו וזה צריך להשתקף, הם באים מהצד של אוהבי המשחק המקורי, אפשר להקביל זאת ל MGS5 שעומד לצאת, כן אני רוצה לדעת מה האנשים שאהבו את הסדרה חושבים, האם המשחק עובד טוב בעולם פתוח? האם רמת המשימות גבוהה כבעבר? וכו' אבל אם נגיד מרגע שהמשחק יוצא הוא זוכה לאהדה גדולה וציונים גבוהים ואני מנסה ורואה שאני לא מתחבר לסגנון בכלל (משהו שאני לא שולל שיקרה) אני לא אצפה שב MGS6 שימשיך את אותו הכיוון יקחו אחד כמוני לתת את הביקורת, וואלה יצא כבר 5, התקבל באהבה, אני כבר לא מעניין כל כך, לא מתחבר? סבבה, אין לי בכלל מה להסתכל על 6, מי שאוהב את הכיוון הזה שיהנה, אני בטח לא אתמרמר ואדרוש ציונים פחות טובים כי הוא סטה לי מהנוסחה המקורית, אני אקבל את מה שהמבקרים והקהל במכירות ובקהילות של המשחק יגיד, זהו.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 מאי 2015, 14:53

bling כתב:יופי שזו הדיעה שלו, בגלל זה אני מציין גם שהיא לא מעניינת אותי במילימטר, מעניינת אותי דיעה של מישהו שאוהב את הכיוון הנוכחי של הסדרה שהושרש בסיטי ומה הוא חושב על AK, האם הוא התקדמות טובה מסיטי? לא מספיק מחדש ומגוון? התקדמות מעולה? יופי זה מעניין.
לשמוע מישהו שהתעורר עכשיו משנת 2009 ובוכה שגנבו לו את באטמן זה לא מעניין, אם האנשים שאהבו את AA ולא מתו על הכיוון של AC רוצים לדעת אם המשחק בשבילם הם יכולים לשאול כל הדיוט שצפה בטריילרים ובראיונות.
בקצרה, לא, ברור שאם לא אהבתם את הכיוון של סיטי אין סיבה שתאהבו את AK, הוא רק נראה כמשחק שמקצין את הנוסחה ההיא עם הבטחות לעיר הרבה יותר גדולה, עם באטמוביל בנוסף והכל יותר ויותר ויותר.

אני מבין קולות בסגנון הזה ב 2011 כשסיטי יצא לראשונה, וואלה הגיוני שיהיו כאלו שלא יאהבו את הכיוון ויבקרו אותו וזה צריך להשתקף, הם באים מהצד של אוהבי המשחק המקורי, אפשר להקביל זאת ל MGS5 שעומד לצאת, כן אני רוצה לדעת מה האנשים שאהבו את הסדרה חושבים, האם המשחק עובד טוב בעולם פתוח? האם רמת המשימות גבוהה כבעבר? וכו' אבל אם נגיד מרגע שהמשחק יוצא הוא זוכה לאהדה גדולה וציונים גבוהים ואני מנסה ורואה שאני לא מתחבר לסגנון בכלל (משהו שאני לא שולל שיקרה) אני לא אצפה שב MGS6 שימשיך את אותו הכיוון יקחו אחד כמוני לתת את הביקורת, וואלה יצא כבר 5, התקבל באהבה, אני כבר לא מעניין כל כך, לא מתחבר? סבבה, אין לי בכלל מה להסתכל על 6, מי שאוהב את הכיוון הזה שיהנה, אני בטח לא אתמרמר ואדרוש ציונים פחות טובים כי הוא סטה לי מהנוסחה המקורית, אני אקבל את מה שהמבקרים והקהל במכירות ובקהילות של המשחק יגיד, זהו.

לא מעניין אותך? נהדר. אין סיבה שכל הביקורות של כל המשחקים יעניינו אותך. אני לא רואה איך זה רלוונטי במאומה להאם מישהו "צריך" לכתוב ביקורת על המשחק, או צריך לשתף את הדעה שלו עליו.
אין פה מישהו ש"התעורר משנת 2009 ובוכה". יש פה מישהו שהדעה שלו לא בדיוק כמו הדעה שלך, או כמו הדעה שאתה חושב שהיא הרווחת. גם זה שמשחק "התקבל באהבה" זה לא תירוץ לצאת נגד מישהו שחושב שללכת עוד יותר בכיוון מסוים, זה רעיון לא טוב לסדרה.
אתה קורא ביקורת ואתה רואה שהבעיה העיקרית של הכותב היא שהמשחק התרחק כל כך מהאינטימיות והפוקוס של AA, שהוא לא מהנה באותה מידה? מצוין. תדע להתייחס לביקורת בהתאם. אתה קורא אחת אחרת ורואה שהביקורת היא שהוא חזור על עצמו ומישהו ששיחק בשלושת המשחקים הקודמים בסדרה מרגיש מיאוס? תעשה עם זה מה שנוח לך. אתה רואה שהביקורת היא שהנהיגה לא כיפית וזה סתם גימיק? אותו הדבר.
לכל הביקורות האלה יש מקום. זה גם מאוד שימושי לאנשים שונים, שמבקרים עם גישות, או עמדות שונות יבקרו את המשחק. מה רע שלמישהו שחושב שAA היה המשחק הכי טוב בסדרה, תהייה ביקורת שתסתכל על המשחק מהזווית שלו?

זה ממש נהדר שלא תדרוש ציונים פחות טובים, אם יהיה איזה משחק שאתה לא אוהב. בדיוק כמו שמישהו שאוהב את הכיוון שאליו סדרה הולכת, לא צריך לדרוש ציונים יותר טובים, או שרק מבקרים שמסכימים עם דעתו יבקרו את המשחק, כדי שחס וחלילה הממוצע שלו לא ירד בטעות מ90.
כלומר, מה עוד? נתחיל להתלונן שהמבקר של AC הבא מרגיש עייפות מהנוסחא והיה צריך לתת למישהו ששיחק רק בAC2 לבקר את המשחק? הרי חייבים להמנע מהמצב הנוראי שמשחק שהתקבל באהבה (בכל זאת, כל משחק בסדרה מוכר מליונים על גבי מיליונים, אז ברור שמבחינת מכירות, הם אהובים), יקבל ביקורות לא חיוביות מספיק?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 מאי 2015, 09:55

Nucleus_Dawn כתב:
לא מעניין אותך? נהדר. אין סיבה שכל הביקורות של כל המשחקים יעניינו אותך. אני לא רואה איך זה רלוונטי במאומה להאם מישהו "צריך" לכתוב ביקורת על המשחק, או צריך לשתף את הדעה שלו עליו.
אין פה מישהו ש"התעורר משנת 2009 ובוכה". יש פה מישהו שהדעה שלו לא בדיוק כמו הדעה שלך, או כמו הדעה שאתה חושב שהיא הרווחת. גם זה שמשחק "התקבל באהבה" זה לא תירוץ לצאת נגד מישהו שחושב שללכת עוד יותר בכיוון מסוים, זה רעיון לא טוב לסדרה.
אתה קורא ביקורת ואתה רואה שהבעיה העיקרית של הכותב היא שהמשחק התרחק כל כך מהאינטימיות והפוקוס של AA, שהוא לא מהנה באותה מידה? מצוין. תדע להתייחס לביקורת בהתאם. אתה קורא אחת אחרת ורואה שהביקורת היא שהוא חזור על עצמו ומישהו ששיחק בשלושת המשחקים הקודמים בסדרה מרגיש מיאוס? תעשה עם זה מה שנוח לך. אתה רואה שהביקורת היא שהנהיגה לא כיפית וזה סתם גימיק? אותו הדבר.
לכל הביקורות האלה יש מקום. זה גם מאוד שימושי לאנשים שונים, שמבקרים עם גישות, או עמדות שונות יבקרו את המשחק. מה רע שלמישהו שחושב שAA היה המשחק הכי טוב בסדרה, תהייה ביקורת שתסתכל על המשחק מהזווית שלו?

זה ממש נהדר שלא תדרוש ציונים פחות טובים, אם יהיה איזה משחק שאתה לא אוהב. בדיוק כמו שמישהו שאוהב את הכיוון שאליו סדרה הולכת, לא צריך לדרוש ציונים יותר טובים, או שרק מבקרים שמסכימים עם דעתו יבקרו את המשחק, כדי שחס וחלילה הממוצע שלו לא ירד בטעות מ90.
כלומר, מה עוד? נתחיל להתלונן שהמבקר של AC הבא מרגיש עייפות מהנוסחא והיה צריך לתת למישהו ששיחק רק בAC2 לבקר את המשחק? הרי חייבים להמנע מהמצב הנוראי שמשחק שהתקבל באהבה (בכל זאת, כל משחק בסדרה מוכר מליונים על גבי מיליונים, אז ברור שמבחינת מכירות, הם אהובים), יקבל ביקורות לא חיוביות מספיק?

זכות המבקר לחשוב מה שהוא רוצה, אני חושב שאלו שיקולים של העורך שלא צריך לתת לו לבקר בכלל את המשחק מלחתכילה, אני לא מבין מאיפה הדחלילים הללו שאתה מנסה לצייר אותי כאילו אני איזה פאנבוי שחושש לממוצע המשחק "שחס וחלילה לא ירד מ 90", אני אומר שמבקרים שלא אהבו את הכיוון שסיטי הלך בו לא צריכים לבקר את נייט כי הוא מן הסתם ממשיך את אותו הכיוון, האם זה אומר שאסור למבקרים שאוהבים את הסדרה כולל סיטי לחוש עייפות מהנוסחה או לתת לו גם 70 כי הוא לא מספיק מרענן, מחדש או כי מרגיש מיושן ב 2015? ממש לא, ולא מבין איך זה השתמע ממה שאמרתי, מבקר שאהב את הכיוון של סיטי יכול מאוד להתאכזב מנייט וזה לא מבטיח לו ציונים טובים, הוא יכול אפילו לחוש מיאוס ממערכת הקרב או כל אלמנט שתרצה, הוא רק לא יכול לבוא בגישה של "זה שונה מ AA ואני לא אוהב את זה", זו היתה גישה שרלוונטית כשיצא סיטי, מרגע שהוא יצא והצליח הקולות הללו כבר לא מעניינים, מבחן התוצאה קבע שהכיוון החדש איכותי ואהוב ע"י רבים.

זה כמו שיצא RE5 ויבואו עדיין מבקרים שיאמרו מה קרה להישרדות אימה הקלאסית? וכו', הסדרה שינתה כיוון, כיוון שאני לא אהבתי אבל אני מקבל שאחרים אוהבים, לתת לי לבקר את המשחק כדי שכל הביקורת אתמקד בכך שהוא לא אימה הישרדות קלאסית זה יהיה חטא למשחק ולעיתונות לדעתי, העורך צריך לבוא מתוך מקום שהביקורת צריכה לשרת כמה שיותר קוראים, זאת אומרת היא צריכה לבוא ממקום או של בנאדם שלא שיחק במשחקי באטמן בחיים או כזה שאהב את הסדרה כולל הכיוון של סיטי ובא לבחון איפה היא עומדת היום, לבוא מהכיוון של אהבתי את AA אבל לא את סיטי זו כזו נישה לא מעניינת ורלוונטית שאני לא מבין את מי הביקורת תשרת בכלל, הרי ברור שאלו שלא אהבו את הכיוון של סיטי כבר יודעים שהם לא יאהבו את נייט, אפשר להזכיר זאת בשורה בביקורות שבאות מהזוויות האחרות שהמשחק ממשיך את הכיוון של סיטי למקרה שיש איזה קורא מבולבל שלא אהב את סיטי ולא הבין מכל פיסת מדיה אפשרית שהמשחק ממשיך אותו, אבל עדיף לבחון את המשחק מזווית של שחקן חדש או שחקן שאהב את הסדרה כולל סיטי, אלו הזוויות הרלוונטיות שמשרתות באמת את רוב האנשים שבאים לקרוא את הביקורת.
בקיצור, לא מסכים בכלל עם ההיגיון שלך, אבל בסדר נמשיך הלאה כי כבר אין לי יותר מה לאמר בנושא.
--------
וכדי שנתרום משהו מעניין לנושא הנה סרטון חדש שמדבר על הבאטמוביל:

עריכה: אוקי ראיתי את הסרטון, מראים את אחד ממסלולי הרידלר וזה נראה נחמד מאוד, בנוסף מאשרים גם שסרטוני המעבר הם בזמן אמת ככה שתחפושות יופיעו גם שם בניגוד לבעבר, גם יהיה NG+ שבסדרה הזו על סמך הכותרים הקודמים הוא ממש מעולה ומעלה את הרמה של האויבים ככה שיהיה איזון מול כל השדרוגים של הדמות, המנחים של הסדרה הזו ממש מרגיזים עם ההתלהבות המזויפת שלהם, מרגיש כמו מוצר בערוץ הקניות :/

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 מאי 2015, 15:26

אני באמת לא מבין אותך. בכלל.
איך לאפשר למישהו להביע את דעתו, כאשר דעתו היא לא בהכרח כמו של ה"רוב", חטא למשחק ולעיתונות? לי זה נשמע בדיוק ההפך.

גם בדוגמא שלך של RE5, ברור מאליו שמישהו שיגיד שהמשחק אקשני מידי ולא עושה צדק עם השורשים של הסדרה, יביע ביקורת רלוונטית, מבוססת וסבירה בהחלט. אני לא מבין מה הבעיה בזה. שיש אנשים שלא מסכימים עם זה? לא נשמע לי כמו סיבה טובה מספיק לא לתת למישהו לכתוב ביקורת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 מאי 2015, 20:00

אני לא מבין איך הפכת את זה להשתקת מיעוט, אין קשר לטעם של רוב, אני מדבר על סוג המבקרים שבאים לתת ביקורת למשחק, הם יכולים לתעב אותו, רק שהטיעונים שלהם לא יהיו בהקשר לגעגועים ל AA כי אני חושב שזו זווית לא רלוונטית שמשקפת מיעוט או קבוצת אנשים שברור כבר עכשיו שאין להם מה לחפש עם נייט אחרי שיצא סיטי והם לא אהבו אותו.
אני חושב שזה חטא למוסד הביקורות להביא ביקורת מזווית שלא רלוונטית (של מישהו שלא אהב את סיטי) לרוב הקוראים שניגשים לקרוא אותה מתוך מטרה לדעת אם כדאי לרכוש את המשחק, אני חושב שהקהל שלא אהב את סיטי שקורא את הביקורת מתוך מחשבה אם לרכוש את המשחק הוא לא רלוונטי ובטח קטן מאוד כי ברור שנייט ממשיך באותו קו ולא צריך ״לבזבז״ ביקורת שלמה כדי להמחיש את זה שאם לא אהבת את סיטי כי עבר לעיר פתוחה אז אין לך מה לחפש פה.

אם נלך לדוגמא של RE5, הגיוני להתאכזב שהוא הרבה יותר אקשני נגיד מ RE4, אולי הם לקחו צעד קדימה שהקצין את הנוסחה יותר מדי והתרחקו מכל שריד של אימה (נגיד יש פתאום קו-אופ כפוי שמחסל את תחושת הבדידות של הקודם, יורים על זומבים באור יום עם חבר בלי בכלל אווירה אפילו קטנה של מתח ואימה כמו שכן עדיין היתה קצת ב RE4, אין הרבה חומרי קריאה ויומנים וגם את הטיפונת פאזלים של רזי4 הסירו, יש קטעי טורנט אפילו כמו קול אוף דיוטי!) אז התלונות לגיטימיות, כי הנוסחה שהם קבעו ברזי 4 לקחה צעד קדימה יותר מדי אולי לפי חלק מהמבקרים, אבל לבקש מרזי 5 להיות בתוך סביבה סגורה עם מצלמה קבועה ולבכות שלא מתבסס הרבה על פאזלים וכו׳? וואלה זה לא רלוונטי, זו היתה השקפה ששווה היה לשמוע כשיצא 4 אבל אחרי שהקודם נחשב להצלחה מדהימה מכל בחינה, ממורמרים כמוני לא צריכים להמשיך להציק דרך ביקורות כתובות כי זה ברור מראש שהסדרה כבר לא בשבילנו (נגיד, כי אישית 5 היה ממש אחלה עם כל הבעיות שלו לדעתי :)).

אם הסיפור של נייט דומה למקרה רזי5 שאולי לקח דברים רחוק מדי אז סבבה והתלונות לגיטימיות, אבל אם ההשוואה נסובה סביב ״אוף איפה אסיילום עם הסביבה הסגורה והאינטימית וההתקדמות הלניארית״ אז לטעמי זה לא מעניין בשלב הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2015, 20:55

אני מסכים עם בלינג. מה שקרה לסדרה קרה לסדרה, אי אפשר לבוא לשלישי בטענות על מה שהשני שינה בסדרה. זה כמו להתלונן על מריו גלקסי שהוא תלת מימדי ולא דו מימדי. מריו 64 עשה כבר את הקפיצה ושינה את הגיימפליי וקבע בסיס חדש, לא גלקסי. הדוגמה של בלינג עם RE אולי אפילו יותר טובה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 מאי 2015, 12:18

bling כתב:אני לא מבין איך הפכת את זה להשתקת מיעוט, אין קשר לטעם של רוב, אני מדבר על סוג המבקרים שבאים לתת ביקורת למשחק, הם יכולים לתעב אותו, רק שהטיעונים שלהם לא יהיו בהקשר לגעגועים ל AA כי אני חושב שזו זווית לא רלוונטית שמשקפת מיעוט או קבוצת אנשים שברור כבר עכשיו שאין להם מה לחפש עם נייט אחרי שיצא סיטי והם לא אהבו אותו.
אני חושב שזה חטא למוסד הביקורות להביא ביקורת מזווית שלא רלוונטית (של מישהו שלא אהב את סיטי) לרוב הקוראים שניגשים לקרוא אותה מתוך מטרה לדעת אם כדאי לרכוש את המשחק, אני חושב שהקהל שלא אהב את סיטי שקורא את הביקורת מתוך מחשבה אם לרכוש את המשחק הוא לא רלוונטי ובטח קטן מאוד כי ברור שנייט ממשיך באותו קו ולא צריך ״לבזבז״ ביקורת שלמה כדי להמחיש את זה שאם לא אהבת את סיטי כי עבר לעיר פתוחה אז אין לך מה לחפש פה..

אתה באמת לא מבין? אני לא "הפכתי" שום דבר. זה אתה כותב באופן שלא משתמע לשני פנים שהדעה הזאת לא רלוונטית ושלאפשר למבקר להביע אותה, זו טעות ושזה לא צריך לקרות.
אני לא אומר שאתה קורא לצנזורה ולהוצאות פומביות להורג. ברור שאתה לא עושה את זה (גם לא טענתי שאתה מנסה להשתיק אף אחד. רק שאתה בעד זה שהם ישתקו, כי אתה לא מסכים איתם). אני אומר שעמדתך שדעת מיעוט לא צריכה להיות חלק מביקורת ושאם היא כן, אז העורך עשה טעות, או המבקר חטא למטרת הביקורת, לא נכונה. עצם העובדה שדעה מסוימת היא דעת מיעוט, לא הופכת אותה לרלוונטית פחות, מבוססת פחות, או חשובה פחות. בטח ובטח לא כאשר ה"מחיר" היחיד שבא בעקבות הבעת הדעה הזאת, זה ציון נמוך יותר למשחק.

בנוסף, חשוב להזכיר ולאמר שאנחנו לא מדברים פה על איזה מקרה קיצון צר וזניח, כמו "אנשים שלא אהבו את סיטי וחושבים אם לקנות את AK" (או הדוגמא הקריקטורית של נדב). יש גם לא מעט אנשים אחרים שזווית הראייה הזאת מעניינת אותם. אלו שאהבו את סיטי, אבל אהבו את ארקהאם יותר, או אלו שאהבו את סיטי בזכות הדברים שהוא הצליח לשמר מארקהאם. יש גם את אלו שנהנים מהחוויה הבודדה. מהתחושה שזה בטמן נגד כל השאר - תחושה שהיתה הרבה יותר מובהקת בארקהאם, בזכות האינטימיות של עיצוב השלבים שלו ועם המעבר לסיטי הם לא הרגישו שזה אבד לגמרי, אבל הdouble down בAK כן עלול להפריע להם. אין בכלל שאלה בנוגע לכך שלא חסרים אנשים שזווית הראייה הזאת מעניינת אותם. זה שהם מיעוט, לא משנה דבר.

הדעה הזאת לא רלוונטית עבורך, באופן אישי? אחלה. אל תתייחס יותר מידי לביקורות שזו הבעיה העיקרית המוצגת בהן. מכאן ועד לטענה שכל מי שמביע את העמדה הזאת עושה חטא למשחק ולביקורות משחקים, אני חושב שהדרך ארוכה. בשורה התחתונה, כשאתה כותב "לא מעניין" זה אך ורק "לא מעניין אותי". את המבקר זה כן מעניין (ויותר מכתב אחד כבר הזכיר את זה). יכול מאוד להיות שיש עוד אנשים שעבורם זה כן מעניין. אין סיבה לצאת נגד זה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 מאי 2015, 12:24

אני מאוד מקווה שלא תהיה עליו מגבלה ב family sharing, ככה אוכל לשחק בעותק שלך שחר!
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 מאי 2015, 12:33

Klayman כתב:אני מאוד מקווה שלא תהיה עליו מגבלה ב family sharing, ככה אוכל לשחק בעותק שלך שחר!

אני מקווה בשבילך :D

אגב, ראיתי עכשיו את האינסיידר האחרון ואני חשוב שלא הפנמתי עד עכשיו שמשימות הרידלר הולכות להיות משימות המירוץ על הבאטמוביל. אני חושב שזו ההחלטה הראשונה שראיתי מהמשחק הזה שממש ביאסה אותי.
מה הרידלר קשור בכלל? זה מרגיש כאילו דחפו בכוח את הגימיק של הבאטמוביל ובתמורה וויתרו על החידות המגניבות והמעניינות שהיו לרידלר במשחקים הקודמים (או שזה בנוסף ולא במקום? לא ברור לי לגמרי).

האמת, מאכזב. אם ככה יראו כל החידות של הרידלר, זה לגמרי חבל. היה עדיף למצוא דרך אחרת להכניס את המירוצים האלה ולא לוותר על חלק שהיה מוצלח במשחקים הקודמים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 מאי 2015, 13:15

Nucleus_Dawn כתב:
אתה באמת לא מבין? אני לא "הפכתי" שום דבר. זה אתה כותב באופן שלא משתמע לשני פנים שהדעה הזאת לא רלוונטית ושלאפשר למבקר להביע אותה, זו טעות ושזה לא צריך לקרות.
אני לא אומר שאתה קורא לצנזורה ולהוצאות פומביות להורג. ברור שאתה לא עושה את זה (גם לא טענתי שאתה מנסה להשתיק אף אחד. רק שאתה בעד זה שהם ישתקו, כי אתה לא מסכים איתם). אני אומר שעמדתך שדעת מיעוט לא צריכה להיות חלק מביקורת ושאם היא כן, אז העורך עשה טעות, או המבקר חטא למטרת הביקורת, לא נכונה. עצם העובדה שדעה מסוימת היא דעת מיעוט, לא הופכת אותה לרלוונטית פחות, מבוססת פחות, או חשובה פחות. בטח ובטח לא כאשר ה"מחיר" היחיד שבא בעקבות הבעת הדעה הזאת, זה ציון נמוך יותר למשחק.

בנוסף, חשוב להזכיר ולאמר שאנחנו לא מדברים פה על איזה מקרה קיצון צר וזניח, כמו "אנשים שלא אהבו את סיטי וחושבים אם לקנות את AK" (או הדוגמא הקריקטורית של נדב). יש גם לא מעט אנשים אחרים שזווית הראייה הזאת מעניינת אותם. אלו שאהבו את סיטי, אבל אהבו את ארקהאם יותר, או אלו שאהבו את סיטי בזכות הדברים שהוא הצליח לשמר מארקהאם. יש גם את אלו שנהנים מהחוויה הבודדה. מהתחושה שזה בטמן נגד כל השאר - תחושה שהיתה הרבה יותר מובהקת בארקהאם, בזכות האינטימיות של עיצוב השלבים שלו ועם המעבר לסיטי הם לא הרגישו שזה אבד לגמרי, אבל הdouble down בAK כן עלול להפריע להם. אין בכלל שאלה בנוגע לכך שלא חסרים אנשים שזווית הראייה הזאת מעניינת אותם. זה שהם מיעוט, לא משנה דבר.

הדעה הזאת לא רלוונטית עבורך, באופן אישי? אחלה. אל תתייחס יותר מידי לביקורות שזו הבעיה העיקרית המוצגת בהן. מכאן ועד לטענה שכל מי שמביע את העמדה הזאת עושה חטא למשחק ולביקורות משחקים, אני חושב שהדרך ארוכה. בשורה התחתונה, כשאתה כותב "לא מעניין" זה אך ורק "לא מעניין אותי". את המבקר זה כן מעניין (ויותר מכתב אחד כבר הזכיר את זה). יכול מאוד להיות שיש עוד אנשים שעבורם זה כן מעניין. אין סיבה לצאת נגד זה.

ה"מיעוט" בשורה הראשונה ו"המיעוט" בשורה השנייה זה לא אותו המיעוט, כמו שאמרתי אין בעיה שהמשחק יקבל ציונים נמוכים ומהבחינה הזו אין השתקה של מיעוט, אני כן חושב ש"המיעוט" שבא לביקורת מנקודת מבט של "לא אוהבים את הכיוון שסיטי לקח" לא מעניין ורלוונטי, וכן אני מעדיף לא לראות יותר מדי ביקורות שמתבזבזות על הזווית הזו, שיכתבו מאמרי דיעה בנושא אם הם רוצים, פשוט חבל לי שהכתבה הראשית על המשחק בגיימספוט (הביקורת עצמה) תזרק מבחינתי ומבחינת רוב האנשים לפח.

ואני לא מדבר לע דיעת מיעוט אלא יותר על "זווית מיעוט", הפרספקטיבה שאיתה מגיע המבקר מלחתכילה, וכן פרספקטיבה כזו עושה את הביקורת לפחות רלוונטית, כי היא לא משרתת באמת את הקוראים שמעוניינים לדעת אם המשחק בשבילם, "חשובה פחות"? חשיבות זה משהו שקשה להגדיר מתמטית במקרה הזה, אבל אם חשיבות מתבטאת בעד כמה היא תשפיע ותתרום לקוראים אז כן, היא גם חשובה פחות.

ואם אתה רוצה לא נקרא לזה גם מיעוט, יכול להיות אלו גם המון אנשים, ההגדרות הללו מפגרות ומפספסות את המהות, ביקורת שבאה מכיוון של "לא אהבנו את הכיוון שהסדרה לקחה עם סיטי" כדי לסקר את נייט היא ביקורת שאין בה הרבה תועלת לקהל הקוראים שבאמת מתבססים עליה אם לקנות את המשחק, כי הקהל הזה במידה ומעוניין לבחון אם המשחק מתאים לו הוא מן הסתם כזה שאו שאוהב את הסדרה כולל הכיוון של סיטי או כזה שלא שיחק בה בכלל, האנשים שלא אהבו את סיטי לא באמת בונים על נייט ולא באמת צריך לכתוב ביקורת נרחבת בשבילם.

בקשר ל דאבל דאון ש AK לקח, זה נראה שאתה לא קורא את ההודעות שלי, אם זה אכן המקרה והביקורת ממחישה שזו הבעיה, אז אין בכלל בעיה וזו ביקורת מועילה וטובה והרי המחשתי את זה עם הדוגמא של RE5 שעשה דאבל דאון על נוסחת האקשן, העניין זה שלא שמעתי טעונים נוסח "ב AC המצב היה עוד טוב אבל פה...", ההשוואה היתה ל AA בלי התייחסות למה AK עושה פחות טוב ביחס ל AC, ולכן אלו רשמים לא מעניינים לטעמי.
ואני לא מדבר רק על עצמי כלא מעניין, אני חושב שזה פשוט לא משרת את מטרת הביקורת במקרה הזה, הסברתי את עצמי מספיק ואם זה לא מובן אז אין לי כבר מה להוסיף מעבר, הדיון כבר הגיע לנקודת מיצוי.
Nucleus_Dawn כתב:
אני מקווה בשבילך :D

אגב, ראיתי עכשיו את האינסיידר האחרון ואני חשוב שלא הפנמתי עד עכשיו שמשימות הרידלר הולכות להיות משימות המירוץ על הבאטמוביל. אני חושב שזו ההחלטה הראשונה שראיתי מהמשחק הזה שממש ביאסה אותי.
מה הרידלר קשור בכלל? זה מרגיש כאילו דחפו בכוח את הגימיק של הבאטמוביל ובתמורה וויתרו על החידות המגניבות והמעניינות שהיו לרידלר במשחקים הקודמים (או שזה בנוסף ולא במקום? לא ברור לי לגמרי).

האמת, מאכזב. אם ככה יראו כל החידות של הרידלר, זה לגמרי חבל. היה עדיף למצוא דרך אחרת להכניס את המירוצים האלה ולא לוותר על חלק שהיה מוצלח במשחקים הקודמים.

מה!? למה הגעת למסקנה שזה במקום? הרי באינסיידר הקודם הוא אמר שהחידות הפעם יהיו הכי קשות ומתוחכמות וכו' שהיו בסדרה, זה לא נשמע הגיוני בהקשר למסלולי רידלר, אני חושב שזה ברור שיהיו גם חידות רגילות, המסלולים נראים לי נחמדים כתוספת, משהו כיפי לשבור קצת את השגרה אבל אם זה במקום החידות הרגילות זה ביזיון, קשה לי להאמין שהם יעזו להסיר אותן.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2015, 13:56

בלינג, אתה מתווכח על ריק - עם כמה hands on עלומים ששחר ציין ואפילו לא קישר אליהם. אין איך להתייחס לטיעונים האלו כמו שצריך.

פשוט חכה שהמשחק יגיע יחד עם הביקורות בפועל. ואם פתאום אתה רואה פוליגונים למיניהם שמתלוננים על הכיוון הלא אינטימי שהמשחק לקח (יחד עם תלונות שוודאי יהיו שם על התלבושת החושפנית של הארלי קווין)... אתה יכול להתייחס לאותה ביקורת הספציפית במידת הרלוונטיות הראויה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 31 מאי 2015, 14:00

אני חושב ששני ההאנדס און ששחר מתכוון אליהם הם של אנגדג'ט ויורוגיימר
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 מאי 2015, 16:03

bling כתב:ה"מיעוט" בשורה הראשונה ו"המיעוט" בשורה השנייה זה לא אותו המיעוט, כמו שאמרתי אין בעיה שהמשחק יקבל ציונים נמוכים ומהבחינה הזו אין השתקה של מיעוט, אני כן חושב ש"המיעוט" שבא לביקורת מנקודת מבט של "לא אוהבים את הכיוון שסיטי לקח" לא מעניין ורלוונטי, וכן אני מעדיף לא לראות יותר מדי ביקורות שמתבזבזות על הזווית הזו, שיכתבו מאמרי דיעה בנושא אם הם רוצים, פשוט חבל לי שהכתבה הראשית על המשחק בגיימספוט (הביקורת עצמה) תזרק מבחינתי ומבחינת רוב האנשים לפח.

ואני לא מדבר לע דיעת מיעוט אלא יותר על "זווית מיעוט", הפרספקטיבה שאיתה מגיע המבקר מלחתכילה, וכן פרספקטיבה כזו עושה את הביקורת לפחות רלוונטית, כי היא לא משרתת באמת את הקוראים שמעוניינים לדעת אם המשחק בשבילם, "חשובה פחות"? חשיבות זה משהו שקשה להגדיר מתמטית במקרה הזה, אבל אם חשיבות מתבטאת בעד כמה היא תשפיע ותתרום לקוראים אז כן, היא גם חשובה פחות.

ואם אתה רוצה לא נקרא לזה גם מיעוט, יכול להיות אלו גם המון אנשים, ההגדרות הללו מפגרות ומפספסות את המהות, ביקורת שבאה מכיוון של "לא אהבנו את הכיוון שהסדרה לקחה עם סיטי" כדי לסקר את נייט היא ביקורת שאין בה הרבה תועלת לקהל הקוראים שבאמת מתבססים עליה אם לקנות את המשחק, כי הקהל הזה במידה ומעוניין לבחון אם המשחק מתאים לו הוא מן הסתם כזה שאו שאוהב את הסדרה כולל הכיוון של סיטי או כזה שלא שיחק בה בכלל, האנשים שלא אהבו את סיטי לא באמת בונים על נייט ולא באמת צריך לכתוב ביקורת נרחבת בשבילם.

בקשר ל דאבל דאון ש AK לקח, זה נראה שאתה לא קורא את ההודעות שלי, אם זה אכן המקרה והביקורת ממחישה שזו הבעיה, אז אין בכלל בעיה וזו ביקורת מועילה וטובה והרי המחשתי את זה עם הדוגמא של RE5 שעשה דאבל דאון על נוסחת האקשן, העניין זה שלא שמעתי טעונים נוסח "ב AC המצב היה עוד טוב אבל פה...", ההשוואה היתה ל AA בלי התייחסות למה AK עושה פחות טוב ביחס ל AC, ולכן אלו רשמים לא מעניינים לטעמי.
ואני לא מדבר רק על עצמי כלא מעניין, אני חושב שזה פשוט לא משרת את מטרת הביקורת במקרה הזה, הסברתי את עצמי מספיק ואם זה לא מובן אז אין לי כבר מה להוסיף מעבר, הדיון כבר הגיע לנקודת מיצוי.

מה!? למה הגעת למסקנה שזה במקום? הרי באינסיידר הקודם הוא אמר שהחידות הפעם יהיו הכי קשות ומתוחכמות וכו' שהיו בסדרה, זה לא נשמע הגיוני בהקשר למסלולי רידלר, אני חושב שזה ברור שיהיו גם חידות רגילות, המסלולים נראים לי נחמדים כתוספת, משהו כיפי לשבור קצת את השגרה אבל אם זה במקום החידות הרגילות זה ביזיון, קשה לי להאמין שהם יעזו להסיר אותן.

נתחיל מהסוף - הגעתי למסקנה שזה רק מירוצים, כי עדין לא ראינו שום דבר אחר מהרידלר, בשום מקום. אני מקווה שזה סתם ככה ועדין יש אחלה חידות והדחיפה של מסלולי המירוץ לרידלר היא סתם החלטה תמוהה ולא אחת שבאה במקום מה שהרידלר היה עד עכשיו.
אתה צודק. באמת נשמע שזו תוספת ולא מגיע במקום. החשש שלי לא מבוסס.

---

אני לא מבין את הנחת הבסיס שלך - למה אתה חושב שמטרת הביקורת היא אך ורק לאפשר ל"רוב" (ובאמת שאני עדין לא מצליח להבין איך הגדרת אותו במקרה הזה, מעבר ל"אנשים שאהבו את הכיוון שהסדרה לקחה בסיטי") להחליט אם לקנות את המשחק, או לא?

מעבר לזה, לא ברורות לי הרבה מהטענות שלך. למה ביקורת שמסתכלת על משחק מזווית ראייה פחות שכיחה, הופכת לפחות רלוונטית? למה צריך לזרוק אותה לפח? כלומר, למה ביקורת שנכתבת מזווית הראייה שלך "ראויה" וביקורת שנכתבת מזווית ראייה של מישהו אחר מיותרת? בגלל שלו קצת פחות קל למצוא אנשים שמסכימים איתו באינטרנט? אני באמת לא מצליח להבין את ההתנגדות שלך. סתם לדוגמא (וכמובן, להבדיל אלף הבדלות), יש ביקורות שבודקות כמה משחקים מסוימים מתאימים לגיימרים עם נכויות. הן נכתבות מזווית הראייה של מיעוט קטנטן של גיימרים, שזקוק לאפשרות לקנפג מחדש כפתורים, או לשחק עם יד אחת, למשל. אז הביקורת באמת לא רלוונטית להחלטה שלך או שלי, לקנות משחק מסוים. הן כן רלוונטיות לאנשים מסוימים, אז כבר יש להן ערך (אפילו אם אתה יוצא מנקודת הנחה שכל מטרתה של ביקורת היא לעזור להחליט אם לקנות משחק או לא - משהו שאני לא מסכים איתו) ובנוסף מעניין לפעמים לקרוא אותן, רק כדי להבין קצת יותר טוב את החוויה של אנשים שונים ממני.
האם לIGN, או GAMESTOP יש איזו מחויבות להסתכל על משחק אך ורק מזווית ראייה ספציפית? אם כן, למה? למה אין לעורך, או למבקר חופש לכתוב ביקורת מזווית הראייה שלהם, במקרה והיא פחות שכיחה?

גם יש את הטענה שלך שהשוואה לAA לא מבקום. נראה לי הכי טבעי בעולם לקחת צעד אחורה ולהסתכל על מה שסדרה עשתה, מאז שהיתה התחילה ועד סופה. על אחת כמה וכמה, כאשר מבקרים את הפרק האחרון בה. גם נראה לי מאוד הגיוני להגיד "נעשו שינויים אדירים והסדרה מאוד איכותית, אבל בדרך איבדנו משהו מהאינטימיות והבטמניות של ארקהאם אסיילום" (שזה בול מה שנכתב בengadget, למשל).

בסופו של דבר, לדעתי ביקורת לא צריכה להיות שום דבר (ואני חושב שמפה חוסר ההסכמה שלנו נובע). היא רק תיאור חווייתו הסובייקטיבית של מבקר X מהמשחק. כשאתה קורא אותה, אתה יודע אם זווית הראייה שלו משנה לך או לא. אם נהנית מכל משחק "נוסחאתי" של יוביסופט, אז כשמישהו מבקר את פאר קריי 4 וטוען שהוא לא טוב, כי הוא משתמש בנוסחא של יוביסופט (ואותו הדבר אם בסוף פאר קריי 3 היתה לך הרגשה של עוד, כאשר למבקר היתה הרגשה של מיאוס, למשל), אתה יודע לא להתייחס לזה. כשמישהו מבקר את AK ואומר שהוא פחות טוב בעיניו, בגלל שהוא התרחק יותר מידי ממה שעשה את הAA כל כך טוב ו"בטמני", אז תדע לא להתייחס לזה (בהנחה שאתה רוצה AC על סטרואידים, נניח).
אני לא חושב שלמבקר יש איזו מחויבות להפוך את החוויה האישית שלו רלבנטית עבורך, או עבור כל אדם אחר. הוא מציג את החוויה שלו וכל אחד יכול לקחת ממנה מה שהוא רוצה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מאי 2015, 19:31

אני חושב שמה שבלינג אומר הוא שיש רק איזה 70 ביקורות למשחק וחבל שמזבזים את אחת הגדולות על מישהו שהביקורת העיקרית שלו על המשחק הרביעי בסדרה היא שהוא לא דומה מספיק לראשון. זה כמו להתלונן בביקורת של COD החדש שהוא לא מתרחש במלחמת עולם שניה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 מאי 2015, 19:43

DrKeo כתב:אני חושב שמה שבלינג אומר הוא שיש רק איזה 70 ביקורות למשחק וחבל שמזבזים את אחת הגדולות על מישהו שהביקורת העיקרית שלו על המשחק הרביעי בסדרה היא שהוא לא דומה מספיק לראשון. זה כמו להתלונן בביקורת של COD החדש שהוא לא מתרחש במלחמת עולם שניה.

לבזבז ביקורת?
זה העניין. אני לא חושב שזה בזבוז בכלל. זו נקודת ביקורת רלוונטית ומבוססת. אין איתה שום בעיה, בין אם מישהו מסכים איתה ובין אם לא.

גם הדוגמא הזאת שלך, כמו הקודמת, קריקטורית ולא קשורה למה שאנחנו מדברים עליו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מאי 2015, 19:50

היא לא קריקטורית. זה המשחק הרביעי בסדרה, רק הראשון התרחש אך ורק בסביבה סגורה. הוא מתגעגע לסביבה הסגורה, סבבה. אבל זאת לא באמת ביקורת על המשחק, זאת ביקורת על הכיוון שהסדרה לקחה לפני שנים. בדיוק כמו שCOD4 החליט שהסדרה מודרנית ולא במלחמת עולם שניה, כך CITY החליט שהמשחק יתרחש בעולם פתוח ולא באזור סגור.

אני לא חושב שאין מקום לביקורת הזאת, היא פשוט מרגישה קצת מוזרה ולא מקצועית.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 מאי 2015, 20:25

DrKeo כתב:היא לא קריקטורית. זה המשחק הרביעי בסדרה, רק הראשון התרחש אך ורק בסביבה סגורה. הוא מתגעגע לסביבה הסגורה, סבבה. אבל זאת לא באמת ביקורת על המשחק, זאת ביקורת על הכיוון שהסדרה לקחה לפני שנים. בדיוק כמו שCOD4 החליט שהסדרה מודרנית ולא במלחמת עולם שניה, כך CITY החליט שהמשחק יתרחש בעולם פתוח ולא באזור סגור.

אני לא חושב שאין מקום לביקורת הזאת, היא פשוט מרגישה קצת מוזרה ולא מקצועית.

קריקטורית בהחלט. מקצינה ומגזימה בפרטים. לא באמת קריטי.

אחלה. לי היא לא מרגישה מוזר או לא מקצועית בכלל. בדיוק ההפך (אפילו כתבתי כמה סיבות ללמה אני חושב כך). הבעיה שלי היתה בעיקר עם הטענה של בלינג שהיא לא בסדר, בגלל שהיא מייצגת עמדה שונה מדעת הרוב ולכן אין לה מקום, או שהיא "מבזבזת" ביקורת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 מאי 2015, 20:54

Nucleus_Dawn כתב:
קריקטורית בהחלט. מקצינה ומגזימה בפרטים. לא באמת קריטי.

אחלה. לי היא לא מרגישה מוזר או לא מקצועית בכלל. בדיוק ההפך (אפילו כתבתי כמה סיבות ללמה אני חושב כך). הבעיה שלי היתה בעיקר עם הטענה של בלינג שהיא לא בסדר, בגלל שהיא מייצגת עמדה שונה מדעת הרוב ולכן אין לה מקום, או שהיא "מבזבזת" ביקורת.

ברור שהיא מבזבזת ביקורת ועדיף שיהיו כמה שפחות כאלו, זו דעתי ונראה שזה גם מה ש KEO חושב פה, וכן היא מרגישה לא במקום לא בגלל שהיא מייצגת עמדה שונה מטעם הרוב (אתה שוב נתפס למונחים ומתעלם ממה שכותבים לך) אלא כי היא באה ממקום לא הכי רלוונטי, אתה חושב אחרת? סבבה, אין בדיוק לאן להמשיך מפה, כל אחד ודעתו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 31 מאי 2015, 21:03

bling כתב: אתה חושב אחרת? סבבה, אין בדיוק לאן להמשיך מפה, כל אחד ודעתו.

התמצית של כל ויכוח בפורום הזה מאז ומתמיד.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 193 אורחים