סקירה של האורגים, המשחק הנהדר של LucasArts שתורגם כולו לעברית ב-1991!

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: סקירה של האורגים, המשחק הנהדר של LucasArts שתורגם כולו לעברית ב-1991!

הודעהעל ידי omerkot » 05 יולי 2015, 11:30

Nucleus_Dawn כתב:
bling כתב:היום אפילו לקבל חוברת חצי נורמלית במשחק של ה 60$ (משהו שקורה בערך עם כל שחרור של GTA חדש) זה משהו שגורר UNBOXING נלהב ביוטיוב, "הולי שיט! יש פה חוברת אמיתית ועוד בצבע!!!"

זו תוצאה של העובדה שהמחיר לפיתוח משחק נסק לגבהים שלא חשבו עליהם בכלל לפני שני עשורים, בזמן שהמחיר הריאלי שבו המשחקים נמכרים רק ירד.
מחפשים איפה לחסוך ולמרות שמאוד כיף לקבל מפת בד וחוברת של 300 עמודים (אני זוכר את החוברת הנהדרת של הירוס 3 ושל EMPIRE EARTH שיש לי עדין בבית), זה כנראה מקום יותר טוב לקצץ בו, מבמשחק עצמו.

זה כמובן נכון רק שלloom לא היה DLC, פוטנציאל המכירות היה מצומצם וכל העותקים היו פיזיים. במהלך השנים הוא מכר סדר גודל של חצי מליון עותקים בכלל הפלטפורמות שבהן הוא הופץ והמפתחים היו מרוצים מאוד מהמספר. וויצ'ר 3 מכר פי 8 בשבועיים וארקהם נייטס מכר יותר... הסיבה שאתה לא מקבל את המשחקים היום עם מפות מושקעות וחוברות כרומו היא רק כי הם יכולים בלי. אם הם לא היו יכולים אז הם היו מצרפים את זה וזה לא היה פוגע בשום אופן במשחק עצמו.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 05 יולי 2015, 13:02

שמתי בוואצ' לייטר אז לא ראיתי עדיין אבל קבל ח"ח D:
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 יולי 2015, 15:01

omerkot כתב:
Nucleus_Dawn כתב:
bling כתב:היום אפילו לקבל חוברת חצי נורמלית במשחק של ה 60$ (משהו שקורה בערך עם כל שחרור של GTA חדש) זה משהו שגורר UNBOXING נלהב ביוטיוב, "הולי שיט! יש פה חוברת אמיתית ועוד בצבע!!!"

זו תוצאה של העובדה שהמחיר לפיתוח משחק נסק לגבהים שלא חשבו עליהם בכלל לפני שני עשורים, בזמן שהמחיר הריאלי שבו המשחקים נמכרים רק ירד.
מחפשים איפה לחסוך ולמרות שמאוד כיף לקבל מפת בד וחוברת של 300 עמודים (אני זוכר את החוברת הנהדרת של הירוס 3 ושל EMPIRE EARTH שיש לי עדין בבית), זה כנראה מקום יותר טוב לקצץ בו, מבמשחק עצמו.

זה כמובן נכון רק שלloom לא היה DLC, פוטנציאל המכירות היה מצומצם וכל העותקים היו פיזיים. במהלך השנים הוא מכר סדר גודל של חצי מליון עותקים בכלל הפלטפורמות שבהן הוא הופץ והמפתחים היו מרוצים מאוד מהמספר. וויצ'ר 3 מכר פי 8 בשבועיים וארקהם נייטס מכר יותר... הסיבה שאתה לא מקבל את המשחקים היום עם מפות מושקעות וחוברות כרומו היא רק כי הם יכולים בלי. אם הם לא היו יכולים אז הם היו מצרפים את זה וזה לא היה פוגע בשום אופן במשחק עצמו.

כן... אין ספק שמחיר הפיתוח עלה כל כך, שמפתחות ומפיצות ממשיכות לחפש אפיקי הכנסה נוספים, כדי לאזן עם זה שהמשחקים עולים פחות מפעם. גם ברור וידוע שעם פוטנציאל המכירות שגדל בקצב יפה, היום הסיכון בפיתוח משחק AAA, גדול משמעותית משהיה לפני שני עשורים.
זה גם באמת מאוד נחמד שליותר מפתחות יש את האפשרות לפתח חבילות הרחבה ולהפיץ אותן יותר בקלות ושאחת הדרכים להרוויח יותר, היא לפתח עוד תוכן למי שמעוניין בו.

אני חושב שלהניח שאפשר לייצר חוברות, מפות ותוספות אחרות (שעלותן כוללת את העיצוב והעבודה עליהן, כמובן), להוסיף את משקלן לעלות ההפצה ולהניח שהעלות של כל התוספות האלו פשוט תווצר יש מאיין ולא תגיע ממקום אחר בתקציב של המשחק, זה קצת לא מבוסס.
בחלק מהמשחקים זה יכול להגיע מהתקציב של קמפיין הפרסום, אז יהיה איזה שלט חוצות אחד פחות, אבל בחלק זה יכול גם להגיע מעלות המשכורות, אז אחד המתכנתים של מנוע התאורה יהיה פחות מוכשר וישיג תוצאות פחות טובות.
יצטרכו להביא את הכסף הזה ממקום כלשהו. זה רק טבעי שיתעדפו קודם את מה שישפר מכירות (נניח, האיכות של המשחק, או קמפיין הפרסום שלו).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 05 יולי 2015, 15:53

לא חושב שהטענות אקסקלוסיביות אחת לשניה. זה עולה כסף והוא צריך להגיע מאיפשהו. עם זאת אם היו רואים שאט אט המכירות נפגעות ככל שעובר הזמן וכל ה"תוספות" האלה נעלמות אז התוספות לא היו נעלמות.

קיצר זה עולה כסף ולאף אחד לא באמת איכפת.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 יולי 2015, 15:55

swiss-the-engine כתב:לא חושב שהטענות אקסקלוסיביות אחת לשניה. זה עולה כסף והוא צריך להגיע מאיפשהו. עם זאת אם היו רואים שאט אט המכירות נפגעות ככל שעובר הזמן וכל ה"תוספות" האלה נעלמות אז התוספות לא היו נעלמות.

קיצר זה עולה כסף ולאף אחד לא באמת איכפת.

ברור. פשוט נראה שבערך כולם מסכימים שזה לא תורם למכירןת, אז אין טעם להשקיע בזה משאבים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 05 יולי 2015, 15:58

רגע זה לא מה שכתבתי? :)
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 יולי 2015, 17:24

swiss-the-engine כתב:רגע זה לא מה שכתבתי? :)

בקריאה שניה של מה שכתבת - כן.
כשקראתי בפעם הראשונה, חשבתי שב"זה עולה כסף ולאף אחדל אכפת" הכוונה היא שהעלות זניחה ולחברות לא אכפת להשקיע את זה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 05 יולי 2015, 17:48

אבל זה בדיוק מה שאני כתבתי עוד לפני כן... :?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2015, 17:54

אני די בטוח שזה אחד מהויכוחים האלה שאפשר לישב רק כששלושתכם בביקיני בזירת בוץ.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 05 יולי 2015, 18:08

DrKeo כתב:אני די בטוח שזה אחד מהויכוחים האלה שאפשר לישב רק כששלושתכם בביקיני בזירת בוץ.

אה, לא כוחות, אני בטוח לוקח :twisted:

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 05 יולי 2015, 18:09

D:
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 05 יולי 2015, 19:03

omerkot כתב:
DrKeo כתב:אני די בטוח שזה אחד מהויכוחים האלה שאפשר לישב רק כששלושתכם בביקיני בזירת בוץ.

אה, לא כוחות, אני בטוח לוקח :twisted:

סביר להניח...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 05 יולי 2015, 21:09

ממש מגניב. אני בן 18 אז לא יצא לי לחוות את זה כל כך. כן יש לי משחקים עם קופסאות בעברית וגם כמה משחקים לילדים בעברית (אני מאמין שרובם המוחלט ישראליים).
נזכרתי במשחק שאמא שלי קנתה לי לכבוד הפעם הראשונה שנשארתי לבד בבית של חבר בלי שהיא הייתה צריכה להישאר איתי. ממש אהבתי את המשחק (למרות שהוא הפחיד אותי). מעניין איך קוראים לו, לא מצאתי אותו.
"A man chooses, a slave obeys"

אולדסקול
Padawan

הודעהעל ידי אולדסקול » 06 יולי 2015, 00:16

לגבי עניין המדריכים - אני לא בטוח כמה צריך אותם היום. בשנות ה-90, במיוחד המוקדמות, היה צורך עז במדריכים כי לא היה אינטרנט, לא היתה שום עזרה ולפעמים גם להריץ את המשחק עצמו היה כרוך באתגר. כמה זכרון לפנות, אילו רכיבים להפעיל, וכו' וכו'. זה לא היה פשוט והמשחקים באותה תקופה דרשו קצת מיומנות בשביל להתקין ולהפעיל כמו שצריך - לא לשכוח גם שמעבר לדרישות החומרה הכל נעשה בהקלדה ב-DOS. למעשה ממש רואים את זה באופי של המשחקים, שהם היו מתוחכמים יותר, מורכבים יותר ונועדו בפירוש לקהל שלא מפחד להסתדר, בניגוד להיום שאין צורך להבין ממש במחשבים והמשחקים עצמם פונים לקהל מאוד רחב ומפשטים את כל תהליך ההתקנה והמשחק.

מעבר לאתגרים הטכניים, היום מצופה מכל משחק חדש שילמד אותך איך לשחק בתוך המשחק עצמו. אין היום משחקים שזורקים אותך למים העמוקים ומכריחים אותך לקרוא מדריך קודם, כמו שהיה אז. לטוב או לרע, זאת כבר דעה אישית. אבל מה שבטוח הוא שזה הסטנדרט ולא מצופה שתצטרך מדריך בשביל להבין מה עושים במשחק.

הדבר שבאמת חבל לי שכבר אין (כמעט) זה מפות, פוסטרים ועוד כל מיני דברים מגניבים שהיית מקבל פעם כמובן מאליו בתוך אריזה של משחק. רוצה מפה? תתכונן לשפוך $100 על אריזת "אספנים". והאריזות האלה הן בכלל סיפור מעצבן אבל נראה לי שנשמור אותו לפעם אחרת, כי זה לא קשור לדיון. הצדיק היחיד בסדום הוא GTA, שבכל משחק כולל מפות של העיר, פרסומות מצחיקות וכל מיני שטויות. תזכרו - תמיד שווה למצוא עותק מקורי של משחקי GTA לדורותיהם, גם אם זה הרבה אחרי צאת המשחק. יש דברים מגניבים בפנים.

ShiTDemoN כתב:ממש מגניב. אני בן 18 אז לא יצא לי לחוות את זה כל כך. כן יש לי משחקים עם קופסאות בעברית וגם כמה משחקים לילדים בעברית (אני מאמין שרובם המוחלט ישראליים).
נזכרתי במשחק שאמא שלי קנתה לי לכבוד הפעם הראשונה שנשארתי לבד בבית של חבר בלי שהיא הייתה צריכה להישאר איתי. ממש אהבתי את המשחק (למרות שהוא הפחיד אותי). מעניין איך קוראים לו, לא מצאתי אותו.

אם תתאר אותו קצת אני בטוח שנוכל לעזור לך.
ובנוגע למשחקים שיש לך עם קופסאות בעברית - אם לא אכפת לך, אשמח לשמוע אילו!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 07 יולי 2015, 16:51

מצאתי את GET MEDIEVAL (קופסא בעברית), Gen's Gold (קופסא בעברית) ואת דאנס מאניה-פרו שכולל שירים בעברית :D
שאר המשחקים הם משחקי לומדה כאלה של קומפדיה ובאישור משרד החינוך, אז אני מניח שאתה לא מתכוון אליהם :)
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יולי 2015, 10:26

צפיתי... נהנתי מאוד!
Benjamin Franklin

אולדסקול
Padawan

הודעהעל ידי אולדסקול » 13 יולי 2015, 10:53

תודה רבה :) יש עוד בדרך כמובן!
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 74 אורחים