נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה נפטר

הודעהעל ידי bling » 17 יולי 2015, 12:22

Nucleus_Dawn כתב:
DrKeo כתב:כן, בזמנו אמרת שגם NSMB לWII שווה 60$.

משחקים כמו שני הריימן האחרונים מלמדים מספיק על פרופורציה, במקרה הזה. אין ספק שהתמחור שלהם הרבה יותר סביר והם לא פחות מושקעים וטובים מNSMB (אולי אפילו יותר).

הם לא נמכרו באיזה 50-60? אני זוכר שהיתה ביקורת גם על התמחור שלהם.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 יולי 2015, 12:54

bling כתב:
Nucleus_Dawn כתב:
DrKeo כתב:כן, בזמנו אמרת שגם NSMB לWII שווה 60$.

משחקים כמו שני הריימן האחרונים מלמדים מספיק על פרופורציה, במקרה הזה. אין ספק שהתמחור שלהם הרבה יותר סביר והם לא פחות מושקעים וטובים מNSMB (אולי אפילו יותר).

הם לא נמכרו באיזה 50-60? אני זוכר שהיתה ביקורת גם על התמחור שלהם.

בדיוק. אם אני זוכר את מהלך האירועים נכון (ובדקתי את היסטוריית המחירים, אז המחירים נכונים, גם אם הסיפור מאחוריהם לא מדויק), היתה ביקורת על הראשון, שהיה צריך לצאת ב60$ ולפני שהוא יצא הם הבינו ש30$ הרבה יותר מתאים לו. השני גם היה זול יחסית, ב40$. אלו מחירים מתאימים הרבה יותר למשחקי NSMB.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 יולי 2015, 16:30

אני חושב שאורי והיער העיוור נמכר במחיר מאוד הגיוני, והייתי מוכן תאורטית לשלם עליו יותר ממה שמריו, ריימן וליטל ביג פלאנט עולים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 יולי 2015, 21:50

Laskin כתב:אני חושב שאורי והיער העיוור נמכר במחיר מאוד הגיוני, והייתי מוכן תאורטית לשלם עליו יותר ממה שמריו, ריימן וליטל ביג פלאנט עולים.

כן. זו דוגמא נוספת ומוצלחת, למרות שהוא מאוד שונה ממריו וריימן מכל מיני בחינות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 יולי 2015, 22:05

עידן, מן הסתם אתה צודק כי מריו איכותי בגלל הרמה שלו, לא בגלל שהוא פתוח יותר. אבל כששמים את כל המשתנים יחד (הפתיחות, העיצוב, השליטה, החדשנות, הגיוון וכך הלאה) נוצר הפרש מאוד גדול מקראש. נושא המגבלה בקראש, היא מדגישה את הפשטות שלו. הוא לא רק משחק צר יותר ממריו, הוא משחק הרבה יותר פשטני. הקטע של הפתוח מול הצר לא בא להגיד ״פתוח יותר טוב ממתוסרט״, כל אחד והסטייל שלו. אבל בפתיחת הדור התלת מימדי הראשון, לראות משחק שמתרחש במערה שבעצם מנסה לעשות המרה ישירה של פלטפורמר דו מימדי לתלת מימד לעומת משחק שהפך את הקונספט על הראש והשתמש בתלת ממימד ממש ליצור שלבים מסובכים (יחסית) ופתוחים עם חופש די מלא ומבנה מאוד חדשני, זה יצר הפרש מאוד גדול בינהם גם ברמת הקונספט הגדול.

בנושא ריימן, כן, גם הוא לא משחק של 60$. אמרתי את זה גם בזמנו וגם העובדות בעולם האמיתי אמרו את זה ליובי עם המכירות ולכן המחיר ירד ממש ממש מהר. נינטנדו פשוט יכולה להתחמק עם דברים שאחרות לא. סוני ומיקרוסופט בחיים לא היו שורדות שבוע אם הן היו עושות ״ווי״.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 יולי 2015, 23:12

למה סוני ומייקרוסופט לא היו שורדות שבוע? העשרות מליוני קז׳ואלים שקנו את הווי עשו זאת בגלל שזה נראה להם מגניב אצל אופרה ואלן דג׳נרס, לא כי זו נינטנדו.

ולי נראה שהמוניטין של נינטנדו ניזוק לא מעט אחרי זה אז אני לא רואה בדיוק מה הם מרשים לעצמם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 יולי 2015, 23:15

הם מרשים לעצמם למכור משחקים ישנים ב15$, הם מרשים לעצמם להוציא משחקי דו מימד במחיר מלא, הם מרשים לעצמם להוציא קונסולות דור קודם במחיר של חדשה וכך הלאה. רק נינטנדו מרשה לעצמה ויכולה להתחמק עם זה. רק תדמיין שהפס3 הייתה בכוח של הפס2, סוני הייתה נשחטת.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 יולי 2015, 23:17

טוב נו רק בפני הפאנבואים שלה, היא משלמת את המחיר בגדול אצל הקהל הרחב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 יולי 2015, 23:46

bling כתב:טוב נו רק בפני הפאנבואים שלה, היא משלמת את המחיר בגדול אצל הקהל הרחב.

כן, עכשיו הם משלמים את המחיר של לנסות להיות השיטק של הקהל הרחב. אבל זה כבר נושא אחר :)

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 18 יולי 2015, 02:39

DrKeo כתב:רונן, יצאו פחות משחקי AAA אצל איווטה ופחות משחקים מקוריים וכשכבר היו מקוריים הם היו קז'ואל, לא קור.

נדב, שוב, אסטרטגיה בוחנים לאורך זמן. ימאוצ'י החל באסטרטגיה שלאורך זמן אפשר להבחין בהשפעה השלילית שלה. בתחילה בוודאי שתהיה תמיכה רבה יותר.

אולי הזיכרון שלך קצר בנושא אבל לN64 יצאו איזה 6 משחקי ענק מנינטנדו כל שנה (למען האמת נינטנדו הוציאה 10 משחקים גדולים בשנה הראשונה של הN64, אני לא חושב שהWIIU או הWII קבלו כמות כזאת כל חייהן).

זאת השנה הראשונה של הN64:
מריו 64
מריו קארט 64
PILOT WINGS 64
גולדן איי
WAVE RACE 64
STAR FOX 64
קילר אינסטינקט גולד
STAR WARS צל האמפריה
בלאסט קורפס (מיקרוסופט יא מפגרים תעשו כבר משחק XBLA!)
טטריספר

אתה בטוח שכל אלה יצאו בשנה הראשונה? משהו פה לא מסתדר לי.

ומה נשאר לה בשנים הבאות?

ומלחמת הכוכבים זה לא שלה. ואת טטריספר לא הייתי שם ברשימת ה"ענקיים" :)

ספריית נינטנדו 64 הייתה הספרייה הקטנה ביותר שאי־פעם הייתה לי, או ספריית Wii, הן די מתחרות ביניהן :)

אז רק אמרתי לו שצד א' ו-ב' של נינטדו בזמנו די עשו מסוני קציצות. זה לא אומר שלא היו לסוני משחקים נהדרים, פשוט הכל יחסי

לא דיברתי על צד א'. נינטנדו הייתה די חזקה בתחום זה, רק שאני חושב שאחרי השנה הראשונה קצב יציאת המשחקים היה אטי מאוד. כפי שאתה מתלונן כיום: כשמוציאים הכול בשנה הראשונה, מה נשאר לשנה הבאה?

וכן קליימן, היה קראש בדיוק כמו הוגו בשלבים שהוא רץ כל הזמן קדימה כמו עם הסלע למשל. נו, חייב להיות פה עוד מישהו שזוכר שהיו משחקים קראש בטלביזיה סטייל הוגו בערוץ הילדים.

בטח. אני זוכר. סימן שאנחנו זקנים, נדב :)

מריו סאנשיין היה המריו הראשון ששחקתי ולא סיימתי, ויתרתי עליו ממש מהר וזה היה בתקופה שלא היה לי קטלוג אחורי של 1000 משחקים והמון זמן פנוי.

אני מסכים. גם אני התאכזבתי ממנו (וגם אני לא סיימתי אותו). וזה עוד היה בתקופה שבה הייתי פאנבוי של נינטנדו. תוסיף לך עוד פאשלה של ימאוצ'י :)

דווקא חיבבתי את קראש. אני אוהב משחקי מסדרון והוא נראה לי כיפי. לעשות משחק עולם פתוח מוצלח דרש בזמנו המון כישרון ויצירתיות, בפרט בטכנולוגיה המוגבלת של אז. לכן המון ניסיונות נכשלו. לכן גם הניסיון של נינטנדו נחשב אז חדשני.

NSMB הוא בזיון ב60$, צריך לעלות 15$ ואמרתי את זה עוד מהיום שהכריזו עליו. רונן יעיד, התווכחנו עד מוות בVGAMES על זה :)

אני לא אעיד זאת. שנינו עדיין חיים :)

idan כתב:ריימן אגב, לפחות הראשון, עלה 60$ לא?
בכל מקרה מדובר בשניים מהאולי שלוש משחקים הכי טובים של יוביסופט בשנים האחרונות, סטייל מאוד יחודי, אומנות נהדרת, מוזיקה, אנימציות, גיימפלי, השלבי מוזיקה, לא חסר בו כלום. אני בחיים לא יבין איך עם כל הזבל שיוצא ב 60$ דווקא משחקים נדירים כאלה לא "שווים" יותר מ 15$.

זו בדיוק הראייה שלי ועל זה התווכחתי אז עם נדב. אני בכיף אשמח לשלם עוד 60 דולר למשחק ריימן דו־ממדי חדש (כנראה זה רק אני). לרמת עיצוב של שלבים (וב"עיצוב" אני לא מדבר על תפאורה) יש ערך רב יותר מטכנולוגיה, וגם על זה אני משלם, גם אם הפקתו זולה יותר. אנו משלמים גם לפי הערך, לא רק לפי עלות ההפקה.

Nuckleus כתב:אני מסכים לגמרי שלעומת מריו 64, משחקי קראש מאוד פשוטים. עם סדרת JAK, לדעתי, הם כבר עקפו את מה שהיה למריו להציע בסיבוב.

שיחקתי בגרסאות המחודשות שלהם ל־PS3, די ציפיתי להם גם בגלל רשמיך הטובים וכי אני מעריך מאוד את נוטי, ואלו היו אכזבות גדולות. הפורטים כמעט היחידים לקונסולה שאכזבו אותי (גם סליי 2 ו־3 אכזבו – את הראשון אהבתי מאוד). ממש לא מדגדג את מריו מבחינה עיצובית ומשחקיות. אם כבר, הסגנון הזכיר יותר את באנג'ו קאזוי. גרסה משעממת שלו. הם אכזבו אותי כמעט כמו שמריו סאנשיין אכזב.

אני שמח שנוטי דוג זנחה את הכיוון הצבעוני ופנתה למשחקים רציניים יותר. הפריצה שלה החלה אז ולא בכדי.
נערך לאחרונה על ידי רונן ב 18 יולי 2015, 03:28, נערך פעם 1 בסך הכל.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2015, 03:16

האמת שימאצ'י הביא הצלחה מטורפת לנינטנדו במשך 16 שנים עם הNES והSNES וחוסר הצלחה יחסי עם הקיוב והN64 במשך 8 שנים (לצערנו איוואטה הרג את הקיוב ולא באמת יצא משהו עליה משהו רציני אחרי 2004) ואפילו בזמן הקונסולות הפחות מצליחות שלו הוא תמיד שמר את החברה רווחית.

בנושא הN64, כן, כל אלה יצאו בשנה הראשונה של הN64. מה יצא בהמשך? משחקים קטנים כמו זלדה OOT, זלדה MM, דיד קונג רייסינג, דונקי קונג 64, PERFECT DARK, באנג'ו קזואי 1 ו-2, קונקר, ג'ט פורס ג'מיניי, Sin & Punishment, רוג סקוודרון, אנימל קרוסינג, אקסייט בייק 64, F ZERO, מריו טניס, SSB, סופר פייפר מריו... אתה יודע, עוד משחק סביר או שניים :)

אגב, משחקי מלחמת הכוכבים, גם רוג סקוודרון וגם Shadow of the empire יצאו ככותרי צד ב' בהפצת נינטנדו. היה לנינטנדו קטע בשנות ה90 עם רשיונות לסרטים, גם משחק קטן בשם גולדן איי יצא בהפצתם מצד ב' אז :)

בקיצור, הN64 הייתה מפלצת צד א'-ב'. כמובן שצד ג' לקה בחסר בצורה הסטרית אבל כולנו יודעים שנינטנדו זלזלה מאוד בצד ג' בזמנו וקלטות היו טעות אסטרטגית ענקית, ביחוד כי הן עלו כמה דולרים ליצר בזמן שדיסק פס1 עלה סנטים והמחיר לצרכן היה 70-90 דולר בזמן שמשחק פלייסטיישן על 50$. זה מעבר לאופציות המגניבות של 650MB פנוי ולא רק 32MB ברוב קלטות הN64. אף אחד לא אמר שימאצ'י לא היה זקן הזוי, כשאיוואטה החליף אותו והוא פרש כולם שמחו נורא כי זה הרגיש כאילו נינטנדו סופסוף תהיה נורמאלית, לא עוד טעויות הזויות של קלטות במקום דיסקים. במקום זה קבלנו משהו גרוע יותר, מישהו שחושב שהקהל יעד שלו הוא נשים בגיל העמידה ולא גיימרים. איוואטה עוד מוסיף חטא על פשע ועדין עושה כיום טעויות שדומות לקלטות של הN64 כשהוא למשל שם בWIIU, קונסולה שיצאה בשנת 2012 להזכירך, דיסק קשיח של 20GB למי שמוכן לשלם אקסטרה 50$.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 18 יולי 2015, 03:26

נו, נקווה שהנשיא החדש יחזיר לנינטנדו את התהילה שהייתה לה. אני די ספקן. יש לה גנים ברורים מאוד.

למשל, מיאמוטו, הוא יורש די טבעי, אני מייחס לו את הכיוון ההזוי של נינטנדו לא פחות מאשר איוואטה, אולי יותר – הוא זה שיביא את הבשורה? זה עלול להידרדר אפילו יותר.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 יולי 2015, 09:02

DrKeo כתב:הם מרשים לעצמם למכור משחקים ישנים ב15$, הם מרשים לעצמם להוציא משחקי דו מימד במחיר מלא, הם מרשים לעצמם להוציא קונסולות דור קודם במחיר של חדשה וכך הלאה. רק נינטנדו מרשה לעצמה ויכולה להתחמק עם זה. רק תדמיין שהפס3 הייתה בכוח של הפס2, סוני הייתה נשחטת.

הWIIU מאוד ניכשלה במכירות ,ככה שגם נינטנדו לא תמיד מצליחה בזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2015, 12:36

הWIIU נכשלה כי היא כשלה בלתפוס את העין של הקז'ואלים מסיבה מאוד ברורה (הם המציאו את האייפד 3 שנים אחרי שלכולם כבר היה אייפד), לא בגלל כוח או דבר אחר. כוח וכל הצד ג' שבעולם זה מה שמביא את הגיימרים, לא הקז'ואלים.

רונן, אי אפשר לדעת מה יהיה, אולי כולם משוגעים בנינטנדו :)
אגב אני לא חושב שמיאמוטו יהיה היורש, הוא לא איש עסקי ובראש של נינטנדו תמיד עמד איש עסקים מנוסה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 יולי 2015, 12:47

לא יודע עד כמה מיאמוטו איש עסקים אבל הוא ועד מישהו ששחכתי את שמו הם האנשים הכי בכירים בנינטנדו היום, גם בהודעת הפטירה של איוואטה צויינו שניהם כאנשים הבכירים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 יולי 2015, 12:58

DrKeo כתב:הWIIU נכשלה כי היא כשלה בלתפוס את העין של הקז'ואלים מסיבה מאוד ברורה (הם המציאו את האייפד 3 שנים אחרי שלכולם כבר היה אייפד), לא בגלל כוח או דבר אחר. כוח וכל הצד ג' שבעולם זה מה שמביא את הגיימרים, לא הקז'ואלים.

אגב אני לא חושב שמיאמוטו יהיה היורש, הוא לא איש עסקי ובראש של נינטנדו תמיד עמד איש עסקים מנוסה.

אני לא חושב שאיוואטה היה כזה איש עסקים מנוסה. בגלל זה היה מישהו לצידו, שעזר לו עם כל תחום הניהול. אני חושב שהוא היה בעמדה לא שונה כל כך מזו של מיאמוטו היום (פלוס זה שמיאמוטו נחשב למפתח הרבה יותר אגדי).
לא יהיה מפתיע אם מיאמוטו יהיה הנשיא הבא של נינטנדו, אם הם יחליטו להמשיך ברעיון של מפתח בראש החברה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 יולי 2015, 13:04

Nucleus_Dawn כתב:
DrKeo כתב:הWIIU נכשלה כי היא כשלה בלתפוס את העין של הקז'ואלים מסיבה מאוד ברורה (הם המציאו את האייפד 3 שנים אחרי שלכולם כבר היה אייפד), לא בגלל כוח או דבר אחר. כוח וכל הצד ג' שבעולם זה מה שמביא את הגיימרים, לא הקז'ואלים.

אני לא חושב שאיוואטה היה כזה איש עסקים מנוסה. בגלל זה היה מישהו לצידו, שעזר לו עם כל תחום הניהול. אני חושב שהוא היה בעמדה לא שונה כל כך מזו של מיאמוטו היום (פלוס זה שמיאמוטו נחשב למפתח הרבה יותר אגדי).
לא יהיה מפתיע אם מיאמוטו יהיה הנשיא הבא של נינטנדו, אם הם יחליטו להמשיך ברעיון של מפתח בראש החברה.

כן, זה בהחלט תרחיש סביר, הוא או הבחור השני שנינטנדו ציינה בהודעת הפטירה כמי שעומדים כרגע בניהול, חיפשתי קצת ומצאתי, הנה הציטוט שלהם:
As a result, the following two Representative Directors remain at the company.
Genyo Takeda (Representative Director; Senior Managing Director)
Shigeru Miyamoto (Representative Director; Senior Managing Director)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2015, 14:22

Nucleus_Dawn כתב:

איוואטה היה מנהל, הוא הפך לCEO של HAL בתחילת שנות ה90 והוא הפך אותה מחברה מפסידה לחברה רווחית. נכון שהוא התחיל כמפתח אבל הוא בהחלט היה CEO מנוסה ב2002.

אני חושב שטקדה יהיה הCEO החדש, לא מיאמוטו. גם טקדה הוא מפתח חומרה ותוכנה לשעבר והוא גם איש ניהול. מיאמוטו, הוא צריך תפקיד יותר יצירתי :)

אגב, אם טקדה יהיה הCEO אז תגידו שלום למישהו אפילו יותר קיצוני מאיוואטה בנושא של "כוח לא משנה, צריך שטיקים" כי הוא ממש אבל ממש תומך בשטיקים ולא בכוח. הוא גם היה אחד הכוחות הכי דוחפים של הWII.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 יולי 2015, 14:26

אפילו בסטנדרטים של נינטנדו אני לא רואה איך מישהו יתן לתינוק מגודל עם חיוך של פדופיל לנהל את החברה.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 20 יולי 2015, 11:05

DrKeo כתב:אגב אני לא חושב שמיאמוטו יהיה היורש, הוא לא איש עסקי ובראש של נינטנדו תמיד עמד איש עסקים מנוסה.

אני מסכים.

Nuckleus כתב:אני לא חושב שאיוואטה היה כזה איש עסקים מנוסה.

הוא עמד בראש HAL והביא אותה להישגים משמעותיים לאחר שהייתה חברה כושלת.

DrKeo כתב:אני חושב שטקדה יהיה הCEO החדש, לא מיאמוטו. גם טקדה הוא מפתח חומרה ותוכנה לשעבר והוא גם איש ניהול. מיאמוטו, הוא צריך תפקיד יותר יצירתי :)

לא, גם את התפקיד הזה הוא לא צריך. שיפרוש. הוא כבר עייף. גם אנחנו :)

אגב, אם טקדה יהיה הCEO אז תגידו שלום למישהו אפילו יותר קיצוני מאיוואטה בנושא של "כוח לא משנה, צריך שטיקים" כי הוא ממש אבל ממש תומך בשטיקים ולא בכוח. הוא גם היה אחד הכוחות הכי דוחפים של הWII.

הוא שאמרתי. הגנים האלה טבועים עמוק בנינטנדו :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים